2019-07-16   20:37:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 23
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  12:31   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2013         
 
 
 
Gren 23, 50m Bröstsim Po 11  Finaler (5) 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 00:39.17 år 2003 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
144  Filip Gidlöf  2003  AB9303  LASS    25m  1:03.01 
315  Jesper Granath  2002  AM5902  WISBY SS    25m  59.78 
135  Måns Andersson  2002  AH5102  LASS    25m  57.09 
65  Victor Lübeck  2002  AG9302  KARLSKO SF    25m  56.78 
302  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    25m  56.93 
66  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    25m  57.22 
449  Alexander Lundberg  2002  ag5302  VÄNERSBORG    25m  1:00.22 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    25m  56.34 
395  Eric Malmquist  2003  AC1703  SK STRÄNGN    25m  55.34 
335  Linus Björk  2002  AB6902  VÄSTERÅS    25m  54.63 
386  Nicolai Marjetta-Olsson  2002  AB0702  SOLSTA    25m  53.42 
137  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  54.44 
83  Ludvig Mathisen  2003  AD7903  KARLSTAD    25m  54.84 
51  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    25m  55.95 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
234  Vilhelm Ericsson  2002  AH4102  NKK    25m  53.13 
52  Patrik Petkoczi  2002  AG3702  JÖNKÖPING    25m  52.15 
266  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  51.29 
292  Simon Granelli  2002  AJ5902  UPSALA S    25m  51.06 
259  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  51.16 
42  William Ekström  2002  AC5902  JÖNKÖPING    25m  51.94 
168  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  52.48 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
113  Hugo Vaide  2003  AD8903  SK LAXEN    25m  50.91 
79  Victor Krohn  2002  AK0702  KARLSTAD    25m  49.98 
50  Tim Nilsson  2002  AE4102  JÖNKÖPING    25m  49.28 
365  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  48.33 
230  John Brolin  2002  AB6302  NKK    25m  48.55 
425  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    25m  49.47 
219  Oscar Sjöström  2003  AA2103  MASS    25m  50.42 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
267  Tim Lyrberg  2003  AB6303  SKURU IK    25m  48.25 
99  Finn Gaudenz  2002  AL9502  SK LAXEN    25m  46.79 
36  Daniel Agestav  2002  AB7102  JÖNKÖPING    25m  45.86 
101  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN    25m  43.73 
77  Milos Jovancic  2002  AH1302  KARLSTAD    25m  45.34 
223  Kevin Tan  2002  AD1102  MASS    25m  45.90 
260  Anton Bertilsson Palm  2002  AG4102  SKURU IK    25m  47.41 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner