2019-05-22   01:38:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 18
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  12:31   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2013         
 
 
 
Gren 18, 50m Fjärilsim FL 13  Finaler (5) 
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 00:30.29 år 2008 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
13  Emelie Melin  2000  AK9600  ELFSBORG    25m  42.10 
270  Eva Pakhomova  2000  AL5800  SKURU IK    25m  41.32 
12  Linea Holström  2000  AC4600  ELFSBORG    25m  41.21 
159  Olivia Malm  2000  AQ9600  LASS    25m  40.74 
161  Andrea Palm  2000  AF7200  LASS    25m  41.09 
Michaela Thyberg  2000  AL6600  DEJE SS    25m  41.26 
353  Elin Lindgren  2000  AP4600  VÄSTERÅS    50m  41.88 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
276  Nelly Åkerblom  2000  AP5400  SKURU IK    25m  40.27 
405  Amanda Hagsten  2000  AE5600  NAUTILUS    25m  40.06 
164  Felicia Smedbäck  2000  BL6600  LASS    25m  38.93 
100  Lovisa Gröndahl  2000  AW7400  SK LAXEN    25m  38.15 
95  Tova Wauge  2000  AN9600  KÖPINGS SS    25m  38.81 
92  Nora Laine  2000  AP8400  KÖPINGS SS    25m  39.14 
150  Emma Ivarsson  2000  AV9600  LASS    25m  40.23 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  38.13 
207  Rebecka Dahlgren  2000  AI7800  MASS    25m  37.80 
16  Sofie Wirfalk  2000  AB2800  ELFSBORG    25m  37.34 
289  Linnea Björndahl  2000  AP7800  UPSALA S    25m  36.36 
374  Lina Nederman  2000  AP0600  ÖSA    25m  36.66 
372  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA    25m  37.67 
103  Petronella Johansson  2000  AW0600  SK LAXEN    25m  38.07 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
108  Moa Ovik  2000  AP3600  SK LAXEN    25m  36.32 
222  Ida Swegmark  2000  AZ6600  MASS    25m  35.83 
10  Michelle Berntsson  2000  BD6200  ELFSBORG    50m  35.63 
213  Linnéa Lundborg  2000  AZ5600  MASS    25m  35.41 
191  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS    25m  35.47 
264  Tilda Eklund  2000  AH3200  SKURU IK    25m  35.76 
138  Vendela Bergdahl  2000  AS3800  LASS    25m  36.06 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
253  Hanna Gebart  2000  AB4400  S 02    25m  35.35 
32  Sarah Wallin  2000  AH9800  GÄVLE SS    25m  34.99 
15  Alice Palmkvist  2000  AE9200  ELFSBORG    25m  32.99 
247  Erika Åkesson  2000  AA6600  NÄSSJÖ    25m  32.38 
388  Emma Bergkvist  2000  AA5600  SK STRÄNGN    25m  32.84 
269  Signe Nordegren  2000  AO6800  SKURU IK    25m  33.08 
188  Maja Jansson  2000  AQ3200  LUDVIKA SS    25m  35.23 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner