2019-05-24   01:02:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  07:40   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2013         
 
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Po 11  Finaler (4) 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:12.78 år 2003 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
449  Alexander Lundberg  2002  ag5302  VÄNERSBORG    25m   
214  Ludwig Lundborg  2002  AJ7702  MASS    25m   
83  Ludvig Mathisen  2003  AD7903  KARLSTAD    50m  2:02.06 
144  Filip Gidlöf  2003  AB9303  LASS    25m  2:00.18 
135  Måns Andersson  2002  AH5102  LASS    25m  2:00.39 
158  Isak Lust  2002  AJ8902  LASS    25m  2:04.41 
259  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m   

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
168  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  1:58.11 
137  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  1:49.21 
262  Oliver Heras Cordon  2002  AI7702  SKURU IK    25m  1:48.63 
51  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    25m  1:46.05 
302  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    25m  1:46.83 
65  Victor Lübeck  2002  AG9302  KARLSKO SF    25m  1:48.89 
335  Linus Björk  2002  AB6902  VÄSTERÅS    25m  1:52.72 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
219  Oscar Sjöström  2003  AA2103  MASS    50m  1:45.72 
395  Eric Malmquist  2003  AC1703  SK STRÄNGN    25m  1:44.90 
99  Finn Gaudenz  2002  AL9502  SK LAXEN    25m  1:43.19 
268  Morgan Malmfors  2002  AJ6702  SKURU IK    25m  1:40.92 
36  Daniel Agestav  2002  AB7102  JÖNKÖPING    25m  1:41.70 
223  Kevin Tan  2002  AD1102  MASS    25m  1:43.93 
52  Patrik Petkoczi  2002  AG3702  JÖNKÖPING    25m  1:45.54 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  1:40.51 
50  Tim Nilsson  2002  AE4102  JÖNKÖPING    25m  1:36.16 
425  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    25m  1:34.88 
101  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN    25m  1:29.73 
113  Hugo Vaide  2003  AD8903  SK LAXEN    25m  1:29.92 
230  John Brolin  2002  AB6302  NKK    25m  1:35.36 
365  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  1:40.26 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  07:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner