2019-07-16   21:32:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  07:40   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2013         
 
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Po 13  Finaler (5) 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:28.13 år 2005 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
190  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    25m  42.37 
306  Gustav Ödman  2000  AC3700  UPSALA S    25m  42.07 
109  Lucas Rolf  2000  AR6700  SK LAXEN    25m  41.66 
301  Anton Särnblad  2000  AC2700  UPSALA S    25m  41.34 
322  William Yttergren  2000  AL6700  WISBY SS    50m  41.47 
343  Oscar Eriksson  2000  AN9700  VÄSTERÅS    25m  41.66 
319  Cosmos Sharman  2000  AL4700  WISBY SS    50m  42.28 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
366  Tim Baastad  2000  AM4700  ÖSA    25m  40.79 
20  Jacob Pedersen  2000  AE9500  SK ENA    25m  39.78 
171  Oliver Tykesson  2000  AJ3700  LASS    25m  39.13 
62  Marcus Hellberg  2000  AG7700  KARLSKO SF    25m  38.54 
167  Albin Staaf  2000  AO8700  LASS    25m  38.85 
142  Carl Friberg  2000  AF8900  LASS    25m  39.76 
110  Ludvig Schriever-Abeln  2000  AR7700  SK LAXEN    25m  40.28 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
325  Alexander Assor  2000  AE2900  VÄNERSBORG    25m  38.50 
27  William Borg  2000  AG6700  GÄVLE SS    25m  38.05 
431  Max Ström  2000  AK2300  UDDEVALLA    25m  37.93 
180  Philip Batista-Gröndahl  2000  AH4700  LUDVIKA SS    25m  37.78 
293  Carl Göransson  2000  AQ8300  UPSALA S    25m  37.83 
58  Igor Blagojevic  2000  AG5700  KARLSKO SF    25m  38.00 
249  Isak Brundin  2000  AJ8100  SALA SS    25m  38.22 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
342  William Ejlegård  2000  AD9300  VÄSTERÅS    25m  37.43 
43  Marcus Holmquist  2000  AK2500  JÖNKÖPING    25m  36.41 
40  Jesper Danielsson  2000  AP2500  JÖNKÖPING    25m  33.92 
224  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    25m  33.69 
245  Jonathan Myrlander  2000  AA7300  NÄSSJÖ    25m  33.81 
115  Gunnar Widerberg  2000  AG3700  SK LAXEN    25m  36.09 
67  Alexander Nylén  2000  AD4300  KARLSKO SF    25m  37.25 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
330  Erik Ohlsén  2000  AF4300  VÄSTERVIK    25m  33.57 
41  Filip Egelrud  2000  AC4900  JÖNKÖPING    25m  33.23 
257  Leo Vartoomian  2000  AJ1300  S 02    25m  32.96 
98  Dennis Dukic  2000  AC4500  SK LAXEN    25m  30.50 
371  Elias Landström  2000  AM5700  ÖSA    25m  31.42 
218  Sebastian Petersson  2000  AB1500  MASS    50m  33.10 
136  Albert Askmalm  2000  AA5900  LASS    25m  33.30 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  07:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner