Startliste for Danske Bank Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
DANSKE BANK CUP 2008 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2008 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
11:31 |
|
|
Arrangør |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning |
Finaler (11) |
Sponsor: DANSKE BANK |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
579 |
3 |
Annemai Jensen Jeppesen |
1998 |
|
TUNE GTI |
|
25m |
|
210 |
4 |
Sandra Garlin |
1996 |
9672AR |
SLAGELSE |
|
25m |
|
211 |
5 |
Simone Hallig |
1997 |
9732AO |
SLAGELSE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
208 |
2 |
Caroline Boutrup |
1997 |
9762AO |
SLAGELSE |
|
25m |
|
216 |
3 |
Sofie Egegaard Jensen |
1998 |
9884AD |
SLAGELSE |
|
25m |
|
221 |
4 |
Karoline Nordskov Nielsen |
1997 |
9728AN |
SLAGELSE |
|
25m |
|
207 |
5 |
Amanda Glerup Andersen |
1998 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
|
577 |
6 |
Nadia Henckel |
1997 |
|
TUNE GTI |
|
25m |
|
233 |
7 |
Michelle Ann Bech |
1995 |
|
SOLRØD |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
325 |
1 |
Camilla Strunge Nielsen |
1997 |
9718AD |
GSK-VAT |
|
25m |
2:31.93 |
273 |
2 |
Ditte Rosten Jakobsen |
1997 |
9706AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:18.26 |
17 |
3 |
Isabella Dolang |
1996 |
9614AM |
GREVE GTI |
|
25m |
2:04.66 |
108 |
4 |
Anna Pil Hjørne |
1996 |
9662AP |
ISHØJ |
|
25m |
2:01.74 |
69 |
5 |
Frederikke Gunni |
1999 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
2:01.92 |
406 |
6 |
Sarah Sand |
1996 |
|
VORDINGB |
|
25m |
2:06.45 |
263 |
7 |
Sille Andersen |
1998 |
9888AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:19.92 |
222 |
8 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
435 |
1 |
Agnes Marie Frey |
1997 |
9782AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:59.78 |
320 |
2 |
Kasia Heick |
1996 |
9612AH |
GSK-VAT |
|
25m |
1:56.55 |
327 |
3 |
Julie Vinther Olesen |
1996 |
9624AH |
GSK-VAT |
|
25m |
1:55.83 |
440 |
4 |
Sophie Lindhardt |
1996 |
9622AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:54.72 |
554 |
5 |
Stine Flibo |
1997 |
9798AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:55.38 |
447 |
6 |
Charlotte M. M. Jensen |
1995 |
|
ISHØJ |
|
25m |
1:56.50 |
294 |
7 |
Sofie Witthøft |
1997 |
9794AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:57.00 |
283 |
8 |
Camilla Petersen |
1997 |
9774AM |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:00.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Katrine Feld |
1993 |
9318AN |
SOLRØD |
|
50m |
1:53.58 |
503 |
2 |
Caroline Madsen |
1997 |
9758AN |
ROSKILDE |
|
25m |
1:52.13 |
446 |
3 |
Rebecca Grange Winther |
1996 |
9608AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:50.76 |
93 |
4 |
Sara Saur |
1997 |
9704AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:48.94 |
356 |
5 |
Olivia Kjær |
1996 |
9654AB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:50.19 |
443 |
6 |
Sasha Sommer |
1998 |
9814AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:51.91 |
258 |
7 |
Anne Uglehøj Andersen |
1996 |
9678AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:53.57 |
281 |
8 |
Pernille Thunbo Nielsen |
1995 |
9568AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:54.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
562 |
1 |
Mathilde Hallgren |
1999 |
9942AD |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:47.37 |
86 |
2 |
Alma Lundin |
1998 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
1:47.09 |
558 |
3 |
Simone Nielsen |
1996 |
9658AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:45.01 |
306 |
4 |
Nanna Petersen |
1993 |
9398AO |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:44.20 |
355 |
5 |
Mie Jørgensen |
1996 |
9692AG |
NÆSTVED |
|
25m |
1:44.46 |
513 |
6 |
Dicte Træden |
1996 |
9676AP |
ROSKILDE |
|
25m |
1:45.58 |
556 |
7 |
Emilie Jørgensen |
1995 |
9522AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:47.17 |
383 |
8 |
Laura Andersen |
1997 |
9704AM |
VORDINGB |
|
25m |
1:48.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
434 |
1 |
Marie Deigaard |
1996 |
9644AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.24 |
115 |
2 |
Camilla Cheung Petersen |
1990 |
9046AF |
ISHØJ |
|
25m |
1:38.89 |
81 |
3 |
Sophie Kirchheiner |
1994 |
9478AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:38.32 |
547 |
4 |
Anna Deleuran |
1995 |
9536AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:37.32 |
38 |
5 |
Emilie Trolle-Christensen |
1993 |
9354AE |
GREVE GTI |
|
25m |
1:37.72 |
493 |
6 |
Mathilde L. Johansen |
1994 |
9428AF |
ROSKILDE |
|
25m |
1:38.44 |
11 |
7 |
Mia H. Andersen |
1994 |
9494AH |
GREVE GTI |
|
25m |
1:40.38 |
267 |
8 |
Simone Falster |
1995 |
9542AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:42.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
541 |
1 |
Stine Wesselhoff |
1991 |
9184AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:36.27 |
304 |
2 |
Stinna Pedersen |
1993 |
9334AI |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:33.66 |
265 |
3 |
Stine Damgaard |
1995 |
9514AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:33.44 |
278 |
4 |
Natasja Holte Larsen |
1995 |
9518AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:32.27 |
540 |
5 |
Amalie Løhr Simonsen |
1994 |
9448AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:32.64 |
226 |
6 |
Maria Rindal Petersen |
1995 |
9516AR |
SLAGELSE |
|
25m |
1:33.53 |
42 |
7 |
Emilie Beckmann |
1997 |
9778AG |
TUNE GTI |
|
25m |
1:35.24 |
364 |
8 |
Elisa Nilsson |
1996 |
9604AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:36.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
98 |
1 |
Mathilde Søndergaard |
1995 |
9514AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.81 |
77 |
2 |
Laura Amalie H. Jørgensen |
1995 |
9542AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.71 |
552 |
3 |
Elisabeth Kann |
1994 |
9478AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:31.55 |
479 |
4 |
Lea Backes |
1994 |
9428AG |
ROSKILDE |
|
25m |
1:30.30 |
314 |
5 |
Fie Bagge Mogensen |
1995 |
9528AI |
SHS-STEVNS |
|
25m |
1:31.21 |
145 |
6 |
Louise Gren Erichsen |
1995 |
9542AC |
RØNNE |
|
25m |
1:31.68 |
289 |
7 |
Louise Uglebjerg |
1994 |
9472AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:31.76 |
268 |
8 |
Sophie Falster |
1993 |
9308AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:32.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
73 |
1 |
Helena Holm Iversen |
1995 |
9596AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.70 |
152 |
2 |
Mie Kjøller Johansen |
1994 |
9416AE |
RØNNE |
|
25m |
1:26.86 |
574 |
3 |
Louise Christensen |
1991 |
9124AA |
NÆSTVED |
|
25m |
1:24.97 |
163 |
4 |
Sophie Lund Schrøder |
1994 |
9498AA |
RØNNE |
|
25m |
1:24.48 |
214 |
5 |
Simone Henriksen |
1992 |
9292AB |
SLAGELSE |
|
25m |
1:24.57 |
573 |
6 |
Julie Brøggler |
1993 |
9354AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:25.05 |
29 |
7 |
Michelle Nielsen |
1994 |
9412AG |
GREVE GTI |
|
25m |
1:28.21 |
310 |
8 |
Cecilie Hougaard |
1993 |
9342AD |
SHS-STEVNS |
|
25m |
1:29.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
501 |
1 |
Ida Lau |
1986 |
8632AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:23.24 |
16 |
2 |
Julie Damberg |
1992 |
9296AD |
GREVE GTI |
|
25m |
1:21.92 |
60 |
3 |
Maria Brinkkjær |
1992 |
9252AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.86 |
497 |
4 |
Maria Jørgensen |
1990 |
9088AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:16.37 |
264 |
5 |
Ditte Damgaard |
1993 |
9382AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:18.76 |
490 |
6 |
Trine Hansen |
1990 |
9038AG |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.65 |
381 |
7 |
Ida Marie Vedel |
1994 |
9484AE |
FARUM |
|
25m |
1:22.36 |
88 |
8 |
Donika Nikqi |
1994 |
9406AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.71 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
|