Startliste for Øst Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
08 december 2012 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & VATCPH |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 december 2012 |
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
343 |
1 |
Jonas Paulsen |
2001 |
0197AC |
BIRKERØD |
|
25m |
6:03.95 |
264 |
2 |
Mads Enghave |
2002 |
0227AA |
ISHØJ |
|
25m |
5:53.56 |
60 |
3 |
Thyge Ludvigsen |
1999 |
9953AJ |
GLADSAXE |
|
25m |
5:47.82 |
35 |
4 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
0143AL |
GENTOFTE |
|
25m |
5:48.69 |
20 |
5 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
5:55.39 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
344 |
1 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
5:45.68 |
10 |
2 |
Rasmus Krogh Løvschal |
2000 |
0011AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:44.74 |
17 |
3 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:41.56 |
318 |
4 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
25m |
5:42.79 |
114 |
5 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:44.93 |
24 |
6 |
Mathias Elmholdt |
1999 |
9961AH |
FARUM |
|
25m |
5:45.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
85 |
1 |
William Schwab |
2000 |
0049AE |
HELSINGØR |
|
25m |
5:39.61 |
61 |
2 |
Lasse Maigaard |
2000 |
0023AB |
GLADSAXE |
|
25m |
5:37.15 |
158 |
3 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
5:35.92 |
332 |
4 |
Viktor Kielstrup |
2000 |
0069ad |
HVIDOVRE |
|
25m |
5:36.41 |
51 |
5 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
25m |
5:38.50 |
55 |
6 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
25m |
5:40.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
August Weilguny |
2001 |
0131AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:33.61 |
254 |
2 |
Sebastian Barnewitz |
2000 |
0081AJ |
VORDINGB |
|
25m |
5:29.06 |
159 |
3 |
Anders Blix Mogensen |
2000 |
0045AG |
LYNGBY |
|
25m |
5:27.12 |
294 |
4 |
Mikkel Salmansen |
2000 |
0043AD |
VI39 |
|
25m |
5:28.69 |
39 |
5 |
William Garred |
1999 |
9907AC |
GENTOFTE |
|
25m |
5:30.23 |
330 |
6 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
0059ah |
HVIDOVRE |
|
25m |
5:35.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
25m |
5:24.90 |
151 |
2 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
5:22.54 |
347 |
3 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
25m |
5:21.16 |
309 |
4 |
Lukas Gustafson |
1999 |
9991AA |
TRITON B |
|
25m |
5:21.45 |
169 |
5 |
Mads Jensen |
2001 |
0105AF |
RINGSTED |
|
25m |
5:22.65 |
43 |
6 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
5:25.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Daniel C. Bjørrith |
1999 |
9945AI |
ROSKILDE |
|
25m |
5:20.94 |
170 |
2 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
5:17.94 |
26 |
3 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
25m |
5:17.36 |
59 |
4 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
0073AF |
GLADSAXE |
|
25m |
5:17.72 |
248 |
5 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
25m |
5:20.55 |
267 |
6 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
25m |
5:20.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Jacob Holm |
2000 |
0011AE |
KØGE |
|
25m |
5:14.59 |
312 |
2 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
25m |
5:14.18 |
33 |
3 |
Johan Wentorf |
1999 |
9939AH |
FR.SUND |
|
25m |
5:13.24 |
132 |
4 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
25m |
5:13.29 |
297 |
5 |
Nikolai Hougaard |
1999 |
9967AF |
STT |
|
25m |
5:14.31 |
117 |
6 |
Mikkel T. Madsen |
2000 |
0095AG |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:15.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
25m |
5:10.65 |
149 |
2 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
5:09.92 |
327 |
3 |
Christopher Kiss |
1999 |
9935AJ |
HERLEV |
|
25m |
5:08.69 |
306 |
4 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
STT |
|
25m |
5:09.11 |
71 |
5 |
Frederik J. Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
25m |
5:10.10 |
241 |
6 |
Simon Krøyer Svendsen |
1999 |
9961AA |
KVIK |
|
25m |
5:11.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Emil Johansen |
1999 |
9935AB |
ROSKILDE |
|
25m |
5:04.59 |
13 |
2 |
Mads Munk Sørensen |
1999 |
9973AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:02.39 |
268 |
3 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
25m |
4:58.83 |
15 |
4 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:02.09 |
53 |
5 |
Frederik Weiss |
1999 |
9913AB |
GENTOFTE |
|
25m |
5:03.11 |
293 |
6 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VI39 |
|
25m |
5:07.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Casper Davidsen |
1999 |
9979AA |
VEST |
|
25m |
4:52.96 |
72 |
2 |
Mads Fredbo |
1999 |
9901AB |
HELSINGE |
|
25m |
4:52.15 |
50 |
3 |
Jakob Sixten Soja |
1999 |
9943AA |
GENTOFTE |
|
25m |
4:51.21 |
188 |
4 |
Kasper Jeppsson |
1999 |
9961AG |
ALLERØD |
|
25m |
4:51.81 |
73 |
5 |
Matthias Spring Granhøj |
1999 |
9947AD |
HELSINGE |
|
25m |
4:52.48 |
299 |
6 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
9961AF |
STT |
|
25m |
4:58.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
321 |
1 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
25m |
4:47.15 |
233 |
2 |
Frederik Liljedahl |
1999 |
9941AF |
KVIK |
|
25m |
4:44.31 |
47 |
3 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
GENTOFTE |
|
25m |
4:40.45 |
41 |
4 |
Albert Alexander John |
1999 |
9909AN |
GENTOFTE |
|
25m |
4:41.40 |
167 |
5 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
25m |
4:47.15 |
215 |
6 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
4:47.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Johan Bragason |
1999 |
9959AB |
VI39 |
|
25m |
4:37.61 |
304 |
2 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
STT |
|
25m |
4:35.04 |
287 |
3 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
AIF |
|
25m |
4:33.30 |
212 |
4 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
25m |
4:33.48 |
153 |
5 |
Carl Fabiansen |
1999 |
9937AJ |
LYNGBY |
|
25m |
4:37.57 |
122 |
6 |
Oliver H. Andersen |
1999 |
9971AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
4:38.18 |
|
|
Heat 13 (14) (13 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Mads Witthøft |
2000 |
0045AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
4:58.99 |
116 |
2 |
Jakob Kolberg |
2000 |
0057AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:52.32 |
218 |
3 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
4:39.56 |
348 |
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
4:46.89 |
135 |
5 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
0087AC |
KØGE |
|
25m |
4:52.60 |
52 |
6 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
5:03.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
25m |
4:30.87 |
30 |
2 |
Frederik Lundgaard |
1999 |
9965AE |
FR.SUND |
|
25m |
4:26.47 |
118 |
3 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:18.80 |
45 |
4 |
Marcus Heurlin Lunding |
1999 |
9911AA |
GENTOFTE |
|
25m |
4:24.48 |
307 |
5 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
9965AB |
GSK |
|
25m |
4:28.40 |
229 |
6 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
|
25m |
4:32.26 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
08 december 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 |
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|