Startliste for Øst Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
08 december 2012 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & VATCPH |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 december 2012 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Mads Munk Sørensen |
1999 |
9973AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:32.15 |
14 |
2 |
August Weilguny |
2001 |
0131AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:29.93 |
325 |
3 |
Markus Bredal Hajdu |
2000 |
0073AM |
MK 31 |
|
25m |
1:24.43 |
20 |
4 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
1:28.52 |
10 |
5 |
Rasmus Krogh Løvschal |
2000 |
0011AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:31.80 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
KORSØR |
|
25m |
1:20.44 |
158 |
2 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:19.26 |
116 |
3 |
Jakob Kolberg |
2000 |
0057AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:18.17 |
320 |
4 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
25m |
1:18.56 |
49 |
5 |
Jens Christian Norus |
2000 |
0053AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.48 |
19 |
6 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
VI39 |
|
25m |
1:24.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
25m |
1:17.53 |
143 |
2 |
Kasper Bitzer |
2000 |
0079AK |
KORSØR |
|
25m |
1:17.13 |
132 |
3 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
25m |
1:16.75 |
191 |
4 |
Tobias Stavngaard |
2000 |
0019AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.79 |
151 |
5 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.34 |
155 |
6 |
Kristoffer Kortbæk |
1999 |
9905AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
41 |
1 |
Albert Alexander John |
1999 |
9909AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.61 |
79 |
2 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
9971AL |
HELSINGØR |
|
25m |
1:12.59 |
53 |
3 |
Frederik Weiss |
1999 |
9913AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.51 |
229 |
4 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
|
25m |
1:12.56 |
215 |
5 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:12.88 |
70 |
6 |
Oliver Christiansen |
1999 |
9903AN |
HELSINGE |
|
25m |
1:16.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
1 |
Mathias Nielsen |
1999 |
9905AH |
KØGE |
|
25m |
1:09.42 |
242 |
2 |
Thor Hvid Ulrich |
1999 |
9919AE |
KVIK |
|
25m |
1:08.68 |
287 |
3 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
AIF |
|
25m |
1:08.19 |
288 |
4 |
Johan Bragason |
1999 |
9959AB |
VI39 |
|
25m |
1:08.54 |
47 |
5 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.41 |
45 |
6 |
Marcus Heurlin Lunding |
1999 |
9911AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.41 |
|
|
Heat 6 (7) (13 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
0087AC |
KØGE |
|
25m |
1:15.43 |
218 |
2 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:14.50 |
295 |
3 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VI39 |
|
25m |
1:10.27 |
87 |
4 |
Julius Thielst |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
25m |
1:11.00 |
265 |
5 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
0069AI |
ISHØJ |
|
25m |
1:14.69 |
312 |
6 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
25m |
1:15.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Asbjørn Lau Everland |
1999 |
9983AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:07.78 |
30 |
2 |
Frederik Lundgaard |
1999 |
9965AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:04.98 |
118 |
3 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:00.77 |
307 |
4 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
9965AB |
GSK |
|
25m |
1:02.66 |
58 |
5 |
Jonas Hyllested |
1999 |
9955AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.50 |
167 |
6 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
25m |
1:07.91 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
08 december 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 |
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|