Program för Østdanske Kortbanemesterskaber
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag aften
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Østdanske Kortbane Mesterskab |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2012 |
|
|
Stævne by |
Nærum |
|
Udskriftstidspunkt |
09:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion / Sigma & Hillerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2012 |
|
|
|
|
Løb 7, 400m Medley Damer |
Finaler (7) |
Dansk Rekord Senior: Britta Vestergaard (1975) 4:35.70 1995-02-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:49.25 2007-10-26 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
343 |
2 |
Katrine Hvid |
1998 |
9882AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:36.20 |
225 |
3 |
Emma la Cour |
1999 |
9932AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
5:33.04 |
45 |
4 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
25m |
5:33.06 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Julia Jønsson |
2000 |
0048AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:30.75 |
373 |
2 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
ISHØJ |
|
25m |
5:26.01 |
330 |
3 |
Anna Fixdahl |
1997 |
9726AW |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:25.30 |
74 |
4 |
Cecilie Forsberg Adolfsen |
1998 |
9856AI |
HILLERØD |
|
25m |
5:25.38 |
357 |
5 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
25m |
5:29.06 |
108 |
6 |
Thea Schulze |
1998 |
9896AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:32.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
311 |
1 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
9822AB |
TRITON B |
|
25m |
5:23.23 |
26 |
2 |
Alma Lundin |
1998 |
9896AH |
GENTOFTE |
|
25m |
5:19.37 |
310 |
3 |
Louise Møller Jessen |
1997 |
9704AE |
TRITON B |
|
25m |
5:18.53 |
117 |
4 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
5:19.22 |
87 |
5 |
Rikke Mundt Lohse |
1996 |
9682AJ |
HILLERØD |
|
25m |
5:21.98 |
210 |
6 |
Louise Sørensen Gosvig |
1997 |
9784AA |
SIGMA |
|
25m |
5:24.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
323 |
1 |
Sandra Semberlund |
1994 |
9472AD |
VORDINGB |
|
25m |
5:17.73 |
316 |
2 |
Anna Puggaard |
1996 |
9606AB |
TRITON B |
|
25m |
5:17.37 |
224 |
3 |
Laura Arberg |
1995 |
9562AE |
SØLLERØD |
|
25m |
5:16.05 |
103 |
4 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:16.21 |
367 |
5 |
Maja Østergaard |
1998 |
9808AJ |
A6 |
|
25m |
5:17.68 |
35 |
6 |
Amalie Hansen |
1995 |
9526AD |
GLADSAXE |
|
25m |
5:17.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
270 |
1 |
Kirstine Andersen |
1997 |
9776AF |
VI39 |
|
25m |
5:12.85 |
216 |
2 |
Nicoline M. Riisberg |
1997 |
9794AD |
SIGMA |
|
25m |
5:11.76 |
106 |
3 |
Mette Meyer |
1995 |
9512AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:08.51 |
405 |
4 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
25m |
5:09.26 |
104 |
5 |
Ida Krogh Gøtzsche |
1998 |
9874AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:12.28 |
127 |
6 |
Kathrine Hansen |
1998 |
9822AF |
KØGE |
|
25m |
5:15.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Yasmin Saud Abdulkadir |
1994 |
9476AE |
HERLEV |
|
25m |
5:06.79 |
304 |
2 |
Christina Hvid Edill |
1995 |
9546AC |
TRITON B |
|
25m |
5:05.50 |
203 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
SIGMA |
|
25m |
5:02.68 |
194 |
4 |
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
SIGMA |
|
25m |
5:03.47 |
317 |
5 |
Louise G. Riget |
1995 |
9584AB |
TRITON B |
|
25m |
5:06.45 |
145 |
6 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
25m |
5:06.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
25m |
4:59.20 |
180 |
2 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
SIGMA |
|
25m |
4:58.87 |
240 |
3 |
Iben Grundtvig |
1997 |
9762AK |
KVIK |
|
25m |
4:57.02 |
308 |
4 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
TRITON B |
|
25m |
4:57.65 |
253 |
5 |
Hannah Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
25m |
4:59.09 |
202 |
6 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
SIGMA |
|
25m |
5:00.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:31 |
|