Startliste for Gentofte Open 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2013 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2013 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
16:56 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2013 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (23) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1002 |
2 |
Ida Frandsen |
1999 |
9948AY |
TVS IF |
|
25m |
|
551 |
3 |
Kristina Louise Molberg |
2000 |
0016AX |
GLADSAXE |
|
25m |
|
1075 |
4 |
Thea Møller Larsen |
2005 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
|
1042 |
5 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1120 |
1 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
|
1117 |
2 |
Louisa Lykkesfelt Thomsen |
2004 |
0454AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:59.56 |
1062 |
3 |
Sophia Hyldtoft |
2004 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
1:53.45 |
1047 |
4 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:56.44 |
1079 |
5 |
Marie Lund |
2004 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
2:08.47 |
1046 |
6 |
Sif Falkenberg |
2004 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1034 |
1 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:45.87 |
1071 |
2 |
Sara S. Karmark |
2003 |
0392AM |
GENTOFTE |
|
25m |
1:44.40 |
1095 |
3 |
Laura Bøgvad Pedersen |
2002 |
0264AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:43.62 |
1123 |
4 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:44.31 |
1044 |
5 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:45.47 |
1102 |
6 |
Jasmine Riisbjørn |
2002 |
0252AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:51.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
997 |
1 |
Mia Witt |
2002 |
0206AO |
VEST |
|
25m |
1:42.05 |
985 |
2 |
Melisa Ozogul |
2002 |
0226AO |
VEST |
|
25m |
1:41.66 |
1107 |
3 |
Sia Nikoline Schrøder |
2003 |
0304AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:36.26 |
1126 |
4 |
Anna Weiss |
2003 |
0378AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:39.82 |
1097 |
5 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:41.84 |
1030 |
6 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:43.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
556 |
1 |
Katrine Becker Sondrup |
2001 |
0188AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:32.96 |
975 |
2 |
Sasia Lundhus |
2002 |
0216AO |
VEST |
|
25m |
1:31.48 |
1036 |
3 |
Barbara Blicher |
2003 |
0328AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:30.14 |
1065 |
4 |
Molly Ibsen |
2003 |
0372AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.32 |
1110 |
5 |
Benedikte Lin Soja |
2002 |
0286AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:32.63 |
1105 |
6 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:35.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
733 |
1 |
Sofie Voss Thorsen |
2000 |
0032AP |
HELSINGE |
|
25m |
1:26.68 |
539 |
2 |
Camilla Friis |
2001 |
0146AV |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.32 |
1056 |
3 |
Andrea Jess Hansen |
2001 |
0196AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.99 |
1010 |
4 |
Malou Poulsen |
2001 |
0196AF |
TVS IF |
|
25m |
1:24.98 |
543 |
5 |
Anne-Sophie Jensen |
2001 |
0118AY |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.79 |
1038 |
6 |
Signe Dyrskjøt Boesen |
2003 |
0308AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1099 |
1 |
Natalie Clara Petersen |
2002 |
0296AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.22 |
921 |
2 |
Josefine H. Lundstrøm |
2001 |
0158AD |
TRITON B |
|
25m |
1:21.48 |
1073 |
3 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.36 |
984 |
4 |
Laura Lyngbye Nybroe |
2002 |
0272AL |
VEST |
|
25m |
1:21.24 |
540 |
5 |
Amalie Marie Hermannsen |
2000 |
0094BE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.12 |
779 |
6 |
Maria Borre-Jacobsen |
2001 |
0108AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
990 |
1 |
Emilie Stilling Sørensen |
2000 |
0028AB |
VEST |
|
25m |
1:19.92 |
967 |
2 |
Amalie K. Jacobsen |
2000 |
0062AO |
VEST |
|
25m |
1:19.38 |
991 |
3 |
Josefine Sørensen |
2000 |
0038AM |
VEST |
|
25m |
1:19.24 |
1115 |
4 |
Laura Grøn Teschl |
2002 |
0262AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.38 |
1098 |
5 |
Bjørk Nelsing Petersen |
2002 |
0264AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.89 |
731 |
6 |
Maria Louise Ryle |
2000 |
0056AY |
HELSINGE |
|
25m |
1:20.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
732 |
1 |
Katrine G. Schjøtt |
2000 |
0084AX |
HELSINGE |
|
25m |
1:18.32 |
791 |
2 |
Helena Brandt Jensen |
2000 |
0014AU |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.73 |
811 |
3 |
Frida Toudal |
2001 |
0196AU |
RØNNE |
|
25m |
1:17.63 |
998 |
4 |
Emma Beyer |
2000 |
0006AG |
TVS IF |
|
25m |
1:17.72 |
1084 |
5 |
Sif Nikoline Madsen |
2001 |
0122AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.32 |
723 |
6 |
Sofie W. Krattet |
2000 |
0018AP |
HELSINGE |
|
25m |
1:18.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
777 |
1 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.97 |
1006 |
2 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
TVS IF |
|
25m |
1:15.21 |
978 |
3 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
25m |
1:14.65 |
899 |
4 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
1:15.08 |
936 |
5 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:15.65 |
809 |
6 |
Emilia Steen |
2002 |
0204AD |
RØNNE |
|
25m |
1:16.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
545 |
1 |
Ida Kjørtsholtsen |
2001 |
0152AX |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.36 |
1043 |
2 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.25 |
986 |
3 |
Sarah Krogh Scott |
2000 |
0088AM |
VEST |
|
25m |
1:13.83 |
719 |
4 |
Iben Jeppesen |
2000 |
0002AO |
HELSINGE |
|
25m |
1:14.03 |
557 |
5 |
Ida Sandvig Stage |
2001 |
0138AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.30 |
1004 |
6 |
Therese Jetsmark Geiker |
2001 |
0162AD |
TVS IF |
|
25m |
1:14.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1087 |
1 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.16 |
568 |
2 |
Sofie Hong Yu Grøndal |
1999 |
|
FR.SUND |
|
25m |
1:13.04 |
932 |
3 |
Freja Schmidt |
2001 |
0196AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:11.11 |
712 |
4 |
Alice Gantriis |
2000 |
0092AQ |
HELSINGE |
|
25m |
1:11.58 |
922 |
5 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
25m |
1:13.04 |
1093 |
6 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
987 |
1 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
0032AG |
VEST |
|
25m |
1:10.35 |
937 |
2 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
25m |
1:10.04 |
788 |
3 |
Cassandra Hammershøj |
2001 |
0174AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.54 |
914 |
4 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
25m |
1:09.95 |
1104 |
5 |
Amalie Krogh Rohrberg |
2000 |
0078AT |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.17 |
766 |
6 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
913 |
1 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
25m |
1:07.86 |
982 |
2 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
1:07.80 |
901 |
3 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
1:07.58 |
974 |
4 |
Cecilie T Linden |
1997 |
9766AE |
VEST |
|
25m |
1:07.72 |
939 |
5 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
1:07.85 |
584 |
6 |
Sofie Schmidt |
1998 |
9872AG |
FR.SUND |
|
25m |
1:07.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
804 |
1 |
Cassandra Thimmer |
1999 |
9914AW |
LYNGBY |
|
25m |
1:07.34 |
1048 |
2 |
Kamma Bruun Fejfer |
1998 |
9826AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.85 |
1090 |
3 |
Mathilde Nielsen |
2001 |
0118AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.81 |
782 |
4 |
Mathilde Christjansen |
1999 |
9964AU |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.37 |
1037 |
5 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.07 |
776 |
6 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:07.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
920 |
1 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
25m |
1:05.22 |
805 |
2 |
Mia Walter |
2000 |
0032AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:05.19 |
1064 |
3 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
9886BD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.60 |
848 |
4 |
Anne Sofie Nielsen |
1999 |
9904AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:04.80 |
927 |
5 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
TRITON B |
|
25m |
1:05.22 |
873 |
6 |
Hanna Cederholm |
1997 |
AM4497 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:05.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
980 |
1 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
25m |
1:04.32 |
919 |
2 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
1:04.03 |
907 |
3 |
Rebecca Grønlund |
1998 |
9872AB |
TRITON B |
|
25m |
1:03.61 |
563 |
4 |
Signe Bjerre |
1998 |
9854AB |
FR.SUND |
|
25m |
1:03.84 |
747 |
5 |
Irene Halck |
1999 |
9998AN |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.15 |
1005 |
6 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
TVS IF |
|
25m |
1:04.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1121 |
1 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:03.59 |
841 |
2 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
9962AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:02.85 |
743 |
3 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:02.43 |
741 |
4 |
Helene Vistisen |
1997 |
9732AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:02.60 |
562 |
5 |
Adriana Natalia Bankowska |
1997 |
9738AY |
FR.SUND |
|
25m |
1:03.27 |
587 |
6 |
Isabella Wolsted |
1998 |
9862AL |
FR.SUND |
|
25m |
1:03.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
909 |
1 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
1:02.10 |
737 |
2 |
Nikoline Svensson |
1998 |
9832AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:02.06 |
1041 |
3 |
Lise Norgil Damgaard |
1997 |
9746AW |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.69 |
860 |
4 |
Ditte Friis |
1999 |
9912AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.76 |
561 |
5 |
Emma Gaardsted Andersen |
1998 |
9896AV |
FR.SUND |
|
25m |
1:02.08 |
903 |
6 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
25m |
1:02.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
857 |
1 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.59 |
858 |
2 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.16 |
839 |
3 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:00.91 |
531 |
4 |
Caroline Øhrstrøm |
1995 |
9598AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:01.09 |
713 |
5 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
25m |
1:01.54 |
1045 |
6 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
915 |
1 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
9564AK |
TRITON B |
|
25m |
1:00.60 |
520 |
2 |
Iben Helstrup Jensen |
1996 |
9674AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:00.28 |
904 |
3 |
Christina Hvid Edill |
1995 |
9546AC |
TRITON B |
|
25m |
59.77 |
864 |
4 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.25 |
742 |
5 |
Ditte Johansen |
1994 |
9452AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:00.48 |
842 |
6 |
Stephanie Hansen |
1996 |
9622AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:00.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
517 |
1 |
Amalie Hansen |
1995 |
9526AD |
GLADSAXE |
|
25m |
59.63 |
523 |
2 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
25m |
59.32 |
528 |
3 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
25m |
58.81 |
794 |
4 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
LYNGBY |
|
25m |
59.19 |
861 |
5 |
Cecilie Høgskilde |
1999 |
9922AD |
BIRKERØD |
|
25m |
59.52 |
516 |
6 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
25m |
59.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
735 |
1 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
25m |
58.23 |
521 |
2 |
Line Kjær |
1996 |
9648AS |
GLADSAXE |
|
25m |
58.03 |
527 |
3 |
Kristina Thomsen |
1991 |
9196AG |
GLADSAXE |
|
25m |
57.28 |
859 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
57.29 |
736 |
5 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
25m |
58.22 |
846 |
6 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
25m |
58.29 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
27 september 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:56 |
|