Startliste for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2013 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2013 |
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
Lea Alberte Olsen |
2000 |
0028AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:26.25 |
4 |
3 |
Jasmin Boe Rasmussen |
2000 |
0006AM |
ISHØJ |
|
50m |
3:12.51 |
198 |
4 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
3:23.81 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
3:11.51 |
235 |
2 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
0076AC |
KVIK |
|
50m |
3:09.11 |
173 |
3 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
3:08.14 |
110 |
4 |
Amalie Krogh Rohrberg |
2000 |
0078AT |
GENTOFTE |
|
50m |
3:08.90 |
127 |
5 |
Mathilde Huberts |
2000 |
0002AM |
HELSINGØR |
|
50m |
3:11.32 |
93 |
6 |
Victoria Wolsted |
2000 |
0054AH |
FR.SUND |
|
50m |
3:12.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
0012AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:07.71 |
228 |
2 |
Sofie Kornbek |
2000 |
0084AD |
KVIK |
|
50m |
3:05.68 |
172 |
3 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
50m |
3:03.75 |
257 |
4 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
50m |
3:04.88 |
136 |
5 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:06.81 |
105 |
6 |
Cathrine Laura Holten |
2000 |
0018AA |
GENTOFTE |
|
50m |
3:07.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Helena Højsted Eriksen |
2000 |
0004AM |
HELSINGØR |
|
50m |
3:00.81 |
147 |
2 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:58.52 |
273 |
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
50m |
2:56.79 |
281 |
4 |
Line Refsgaard |
2000 |
0004ad |
TRITON B |
|
50m |
2:57.42 |
280 |
5 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
SLANGERUP |
|
50m |
3:00.01 |
37 |
6 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
MK 31 |
|
50m |
3:02.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Malene Bang |
1999 |
9976AD |
SLANGERUP |
|
50m |
2:55.14 |
43 |
2 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
MK 31 |
|
50m |
2:52.10 |
106 |
3 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:50.55 |
144 |
4 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:51.96 |
146 |
5 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:54.32 |
202 |
6 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:55.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Julia Jønsson |
2000 |
0048AL |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:49.86 |
223 |
2 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
50m |
2:49.24 |
155 |
3 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
50m |
2:48.30 |
109 |
4 |
Nikoline Nilsson Norby |
2000 |
0064AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:48.79 |
97 |
5 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:49.42 |
3 |
6 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
ISHØJ |
|
50m |
2:50.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
50m |
2:53.06 |
156 |
2 |
Astrid Delin |
1999 |
9954AE |
KØGE |
|
50m |
2:49.92 |
45 |
3 |
Josefine Pedersen |
1999 |
9928AB |
MK 31 |
|
50m |
2:43.93 |
27 |
4 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
9962AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:47.94 |
212 |
5 |
Emma la Cour |
1999 |
9932AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
2:51.57 |
179 |
6 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
50m |
2:54.25 |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 |
Udskriftsdato |
25 maj 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Øst |
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|