Program för Bockstensdoppet 2012
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 20
|
Tävling |
Bockstensdoppet 2012 |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
20:36 |
|
|
Arrangör |
Varberg-Falkenberg SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 juni 2012 |
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Damer |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
433 |
1 |
Kajsa Westman |
2001 |
AQ3201 |
VARBERG |
|
50m |
|
35 |
2 |
Felicia Eriksson |
2000 |
BI7200 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
392 |
3 |
Linnéa Gustafsson |
1999 |
BK0299 |
VARBERG |
|
50m |
3:21.91 |
332 |
4 |
Julia Danielsson |
2000 |
AM8400 |
SUNDSVALL |
|
50m |
3:11.99 |
429 |
5 |
Jouline Svensson |
1999 |
BJ2899 |
VARBERG |
|
50m |
3:17.32 |
207 |
6 |
Anna Quander |
2000 |
BF0200 |
SK LAXEN |
|
25m |
3:22.25 |
58 |
7 |
Ulrike Sengstschmid |
1999 |
BL5899 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
511 |
8 |
Emely Nilsson |
2001 |
AG8201 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
23 |
1 |
Nora Berglin |
1998 |
BK5298 |
GÖTEBORG |
|
25m |
3:08.98 |
61 |
2 |
Lovisa Sturve Näslund |
2000 |
BD0200 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:59.69 |
21 |
3 |
Alice Andreasson |
1998 |
BB7298 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:57.18 |
31 |
4 |
Sara Ehrnberg |
1999 |
AT3499 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:51.59 |
403 |
5 |
Michaela Johansson |
2000 |
AJ8400 |
VARBERG |
|
25m |
2:56.35 |
341 |
6 |
Olivia Lindgren |
1999 |
AL1899 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:59.51 |
28 |
7 |
Carolina Borre |
1999 |
AW9699 |
GÖTEBORG |
|
50m |
3:00.16 |
22 |
8 |
Andrea Berggren |
2000 |
BC5800 |
GÖTEBORG |
|
50m |
3:10.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
181 |
1 |
Moa Bergstedt |
2000 |
AV1400 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:49.03 |
48 |
2 |
Hanna Kewenter |
1999 |
AM5299 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:47.72 |
391 |
3 |
Jelka Feldhusen |
1998 |
BL8298 |
VARBERG |
|
25m |
2:46.58 |
65 |
4 |
Maja Westerlund |
1999 |
BB2699 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:45.07 |
38 |
5 |
Johanna Gunnarsson |
1999 |
AT1499 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:45.32 |
350 |
6 |
Lisa Näslund |
1999 |
AC6899 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:47.57 |
519 |
7 |
Tove Kramer |
1999 |
AX4699 |
MARIESTAD |
|
50m |
2:48.25 |
88 |
8 |
Thelma Jöhnke |
1999 |
AN5699 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:51.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
83 |
1 |
Ebba Folkesson |
1998 |
AR0298 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:43.23 |
413 |
2 |
Anna Kvarfordt |
1998 |
AM6898 |
VARBERG |
|
25m |
2:42.40 |
512 |
3 |
Josefin Nilsson |
1999 |
AK4899 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:42.02 |
179 |
4 |
Linnéa Andersson |
1997 |
BF7297 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:40.72 |
36 |
5 |
Daniella Fallenhag |
2000 |
AR7800 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:41.77 |
226 |
6 |
Filippa Simonsson |
2000 |
AE5400 |
MOTALA SS |
|
50m |
2:42.35 |
340 |
7 |
Frida Kårén |
1998 |
AP4898 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:42.82 |
223 |
8 |
Madeleine Karlsson |
2000 |
AB4200 |
MOTALA SS |
|
25m |
2:44.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
306 |
1 |
Matilda Flood |
1999 |
BA6899 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:40.48 |
361 |
2 |
Therese Johansson |
1999 |
AB7499 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
2:38.56 |
311 |
3 |
Emma Garmelius |
1999 |
AM9499 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:36.13 |
98 |
4 |
Ellen Schollin |
1997 |
AK2497 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:34.86 |
302 |
5 |
Aline Agnvall |
1997 |
BC6897 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:34.90 |
314 |
6 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
BA4496 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:37.77 |
105 |
7 |
Heidi Winberg |
1999 |
AW4899 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:39.01 |
75 |
8 |
Saga Atlefjord |
2000 |
AT3200 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:40.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
387 |
1 |
Linnea Dunberg |
2000 |
AE8200 |
VARBERG |
|
25m |
2:34.42 |
459 |
2 |
Sara Johansson |
1995 |
AU0295 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:33.73 |
168 |
3 |
Nathalie Silfors |
1997 |
AY7297 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:30.22 |
473 |
4 |
Amanda Strömberg |
1998 |
AR7698 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:30.02 |
449 |
5 |
Sara Andersson |
1997 |
BD6697 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:30.07 |
362 |
6 |
Julia Mulikova |
1998 |
AH9898 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:31.07 |
465 |
7 |
Johanna Nilsson |
1996 |
BH4896 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:34.23 |
490 |
8 |
Malin Jonsson |
1997 |
AX4497 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:34.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
97 |
1 |
Karin Sandin |
1995 |
BG9295 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:28.79 |
79 |
2 |
Johanna Ek |
1995 |
BU7495 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
2:27.16 |
143 |
3 |
Rebecca Franzén |
1996 |
AU4896 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:26.76 |
365 |
4 |
Elin Thörner |
1998 |
AI2298 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:23.93 |
477 |
5 |
Josefine Åkesson |
1995 |
BH9495 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:25.16 |
248 |
6 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
AJ5498 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:26.88 |
157 |
7 |
Elvira Källberg |
1997 |
AY4297 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:28.22 |
324 |
8 |
Vendela Vicko |
1997 |
AD7697 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:29.13 |
|
|
Heat 8 (11) (11 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
191 |
1 |
Emilia Karlberg |
2002 |
AM0602 |
SK LAXEN |
|
25m |
3:30.25 |
373 |
2 |
Clara Balslev |
2001 |
AE7601 |
VARBERG |
|
25m |
3:19.58 |
218 |
3 |
Mellie Wijk |
2002 |
AM1602 |
SK LAXEN |
|
25m |
3:07.28 |
54 |
4 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:44.90 |
520 |
5 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
MARIESTAD |
|
25m |
2:53.27 |
518 |
6 |
Linn Kramer |
2001 |
AD8801 |
MARIESTAD |
|
50m |
3:18.90 |
47 |
7 |
Wilma Johansson |
2002 |
AN0602 |
GÖTEBORG |
|
25m |
3:20.86 |
185 |
8 |
Erika Grüneberger |
2001 |
AZ6201 |
SK LAXEN |
|
25m |
3:42.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
137 |
1 |
Malin Andersson |
1999 |
AL0899 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:31.86 |
516 |
2 |
Olivia Ülger |
2000 |
AK3800 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:26.62 |
315 |
3 |
Moa Lindahl |
1999 |
AM1699 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:24.36 |
337 |
4 |
Frida Hedlund |
1999 |
AG5699 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:20.96 |
422 |
5 |
Matilda Pettersson |
1999 |
AK6699 |
VARBERG |
|
25m |
2:24.30 |
483 |
6 |
Hilda Andersson |
1999 |
AM7699 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:26.19 |
206 |
7 |
Josefine Pålsson |
1999 |
AK9699 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:30.79 |
304 |
8 |
Nina Bring |
1999 |
AR8699 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:32.81 |
|
|
Heat 10 (11) (14 - 15 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
180 |
1 |
Kajsa Bengtsson |
1997 |
AP7897 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:23.18 |
493 |
2 |
Matilda Larsson |
1998 |
AD1698 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:21.07 |
322 |
3 |
Klara Wallenbro |
1997 |
AS4897 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:19.27 |
151 |
4 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
AY5297 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:14.45 |
330 |
5 |
Lina Bergqvist |
1998 |
AG3498 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:16.25 |
320 |
6 |
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:20.97 |
152 |
7 |
Elvira Hörndahl |
1997 |
AY3697 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:22.29 |
49 |
8 |
Matilda Kewenter |
1997 |
AK0897 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:23.76 |
|
|
Heat 11 (11) (16 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
456 |
1 |
Fia Håbbe |
1995 |
AF4495 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:22.41 |
161 |
2 |
Annica Molin |
1996 |
AU3896 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:20.99 |
474 |
3 |
Marie Topphem |
1995 |
AF9295 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:19.18 |
8 |
4 |
Erika Sköldberg |
1996 |
AT7496 |
ALINGSÅS |
|
25m |
2:11.62 |
194 |
5 |
Ida Laurén |
1994 |
BS3894 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:17.29 |
55 |
6 |
Malvina Reinhold |
1992 |
BF0292 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:19.53 |
353 |
7 |
Matilda Vestberg |
1996 |
AH8496 |
SUNDSVALL |
|
25m |
2:21.51 |
150 |
8 |
Isabelle Hoverberg |
1996 |
BJ2296 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:23.58 |
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2012 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
20:36 |
|