Startliste for Øst Langbane Mesterskaber Grand Prix 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Seedede heat Løb 36
|
Stævne navn |
Grand Prix 2 / Øst Langbane |
|
Udskriftsdato |
24 februar 2008 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:41 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Svømmeklubben TRITON |
|
|
|
|
Løb 36, 100m Butterfly Herrer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 53.53 2007-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
|
Heat 1 (5) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
363 |
1 |
Anders Rasmussen |
1990 |
9093AF |
TRITON B |
|
50m |
1:06.46 |
167 |
2 |
Ulrik Rosenkvist Schultz |
1992 |
9251AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:06.36 |
329 |
3 |
Nikolai Ryberg |
1990 |
9035AC |
SLANGE-A6 |
|
50m |
1:06.18 |
197 |
4 |
Ömer Faruk Benli |
1993 |
9317AI |
HELSINGØR |
|
50m |
1:05.45 |
35 |
5 |
Sigurd Greve Dideriksen |
1992 |
9275AA |
GI40HERMES |
|
50m |
1:05.49 |
33 |
6 |
Julian Kristner Læbel |
1992 |
9279AB |
VEST |
|
50m |
1:06.25 |
103 |
7 |
Andreas Schiellerup |
1993 |
9301AD |
BIR-SIGMA |
|
50m |
1:06.43 |
39 |
8 |
Victor G. Ludvigsen |
1992 |
9233AE |
GI40HERMES |
|
50m |
1:06.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Martin Madsen |
1990 |
9057AC |
GREVE GTI |
|
50m |
1:04.60 |
384 |
2 |
Jonathan Binner Becktor |
1992 |
9291AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:03.61 |
336 |
3 |
Piet Løje |
1991 |
9135AD |
SK-SYD |
|
50m |
1:02.66 |
68 |
4 |
Mads Jensen |
1991 |
9179AA |
MK 31 |
|
50m |
1:02.37 |
370 |
5 |
Jonas Westergaard |
1990 |
9001AC |
TUNE GTI |
|
50m |
1:02.44 |
173 |
6 |
Simon Westh |
1990 |
9069AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:03.11 |
186 |
7 |
Teiz Mølgaard |
1992 |
9201AE |
GREVE GTI |
|
50m |
1:04.38 |
372 |
8 |
Jonas Christensen |
1992 |
9239AB |
VORDINGB |
|
50m |
1:05.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Mads Sune Rasmussen |
1990 |
9047AD |
HERLEV |
|
50m |
1:01.83 |
293 |
2 |
Kristoffer Codam |
1990 |
9071AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:01.49 |
220 |
3 |
Tino Mandrup Vennike |
1990 |
9097AC |
HERLEV |
|
50m |
1:00.74 |
107 |
4 |
Nikolai Ammekilde |
1990 |
9007AE |
FARUM |
|
50m |
58.80 |
64 |
5 |
Bjarke Stevnsborg |
1990 |
9061AA |
KØGE |
|
50m |
1:00.36 |
4 |
6 |
Marcus Bak |
1991 |
9199AF |
ALL-SIGMA |
|
50m |
1:01.22 |
269 |
7 |
Patrik Leth Jørgensen |
1992 |
9277AE |
KVIK |
|
50m |
1:01.72 |
10 |
8 |
Andreas Ortmann |
1991 |
9169AC |
ALL-SIGMA |
|
50m |
1:02.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
71 |
1 |
Kasper Ege Street |
1989 |
8937AB |
MK 31 |
|
50m |
1:03.53 |
165 |
2 |
Christian Rasmussen |
1989 |
8903AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:01.47 |
392 |
3 |
Otto Linnet |
1988 |
8867AB |
GENTOFTE |
|
50m |
59.29 |
13 |
4 |
Anders Frahm |
1983 |
8385AA |
BIR-SIGMA |
|
50m |
55.20 |
295 |
5 |
Martin Hersom Hansen |
1986 |
8685AA |
LYNGBY |
|
50m |
58.46 |
334 |
6 |
Emil Klingberg |
1987 |
8705AB |
SK-SYD |
|
50m |
1:00.93 |
56 |
7 |
Nicklas Luplau |
1989 |
8931AA |
KØGE |
|
50m |
1:02.89 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Johnas Johansen |
1986 |
8681AA |
HELSINGØR |
|
50m |
1:03.09 |
155 |
2 |
Thorbjørn H. Christensen |
1989 |
8907AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:01.36 |
380 |
3 |
Anders Jensen |
1987 |
8709AA |
VI39-VAT |
|
50m |
59.00 |
409 |
4 |
Jakob Andkjær |
1985 |
8559AA |
VI39-VAT |
|
50m |
53.53 |
6 |
5 |
Mathias Gydesen |
1988 |
8843AC |
ALL-SIGMA |
|
50m |
55.70 |
211 |
6 |
Tobias Düring |
1989 |
8959AB |
HERLEV |
|
50m |
59.71 |
236 |
7 |
Christian Jensen |
1987 |
8783AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:01.75 |
291 |
8 |
Mikkel Bruun |
1987 |
8781AC |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.67 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
|