Startliste for H.C.Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 117
|
Stævne navn |
HCA CUP 2012 |
|
Udskriftsdato |
02 juni 2012 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
13:20 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2012 |
|
|
|
|
Løb 117, 100m Butterfly Damer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
3 |
Louise Skovgaard Jensen |
2002 |
0292AM |
ERRITSØ |
|
50m |
|
342 |
4 |
Silja Ösp Logadottir |
2001 |
0192AG |
OSLF |
|
50m |
|
769 |
5 |
Caroline Haunst Jensen |
1999 |
|
AALBORG |
|
50m |
|
552 |
6 |
Cecilie Rishøj Andersen |
1997 |
9724AT |
S 68 |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1 |
1 |
Charlotte Bisgaard |
2001 |
0134AE |
DELTA |
|
50m |
1:50.24 |
497 |
2 |
Julie Lange Jørgensen |
2000 |
0004AZ |
SKANDERBOR |
|
50m |
1:48.46 |
701 |
3 |
Amalie E. Sterlie |
2000 |
0022AW |
VORDINGB |
|
50m |
1:45.00 |
657 |
4 |
Pernille Maj Thorup |
1999 |
9906AR |
TRITON |
|
50m |
1:44.41 |
130 |
5 |
Didde Meyer |
2001 |
0158AS |
HSK |
|
50m |
1:44.48 |
620 |
6 |
Christina Christensen |
2000 |
0046AO |
TRITON |
|
50m |
1:45.71 |
575 |
7 |
Maria S. Johansen |
2000 |
0062AT |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:49.81 |
689 |
8 |
Caroline Ege Hansen |
1997 |
9702AY |
VORDINGB |
|
50m |
2:00.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
346 |
1 |
Sarah Emilie Praëm |
2001 |
0138AI |
OSLF |
|
50m |
1:43.86 |
436 |
2 |
Anne Rytter |
2000 |
0082AP |
NEPTUN |
|
50m |
1:43.05 |
509 |
3 |
Felia Busk |
2000 |
0078AR |
SVENDBORG |
|
50m |
1:38.41 |
502 |
4 |
Julie Larsen |
1999 |
9932ak |
SKANDERBOR |
|
50m |
1:36.24 |
632 |
5 |
Anna J. V. Hededal |
1998 |
9874AS |
TRITON |
|
50m |
1:37.57 |
339 |
6 |
Anne Sofie Kjeldsen |
1998 |
9818AP |
OSLF |
|
50m |
1:39.56 |
434 |
7 |
Frederikke Nielsen |
1998 |
9844AW |
NEPTUN |
|
50m |
1:43.14 |
33 |
8 |
Kathrine Trøster |
1997 |
9774AT |
ERRITSØ |
|
50m |
1:44.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
633 |
1 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
TRITON |
|
50m |
1:35.56 |
631 |
2 |
Mikala Mai Halbirk |
1998 |
9858AX |
TRITON |
|
50m |
1:34.42 |
353 |
3 |
Cecilie Dalgas |
2000 |
0014AI |
ODDER |
|
50m |
1:32.11 |
185 |
4 |
Anna Mors Mikkelsen |
2000 |
0008AH |
AGF |
|
50m |
1:30.49 |
29 |
5 |
Anne Sofie Jørgensen |
1998 |
9852AM |
ERRITSØ |
|
50m |
1:30.81 |
295 |
6 |
Josephine Frede Bundgaard |
1997 |
9776AW |
LYSENG |
|
50m |
1:32.79 |
767 |
7 |
Lærke Toftgaard |
2001 |
0136aj |
KOLDING |
|
50m |
1:34.92 |
493 |
8 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
0034AY |
SKANDERBOR |
|
50m |
1:36.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
698 |
1 |
Kirstine Orland |
1997 |
9752AW |
VORDINGB |
|
50m |
1:30.00 |
22 |
2 |
Liselotte Baxter |
1998 |
9854AH |
ERRITSØ |
|
50m |
1:27.68 |
471 |
3 |
Celia Erikstad |
1999 |
9992AH |
SILKEBORG |
|
50m |
1:25.65 |
465 |
4 |
Emilie Aagaard |
1997 |
9756AQ |
SILKEBORG |
|
50m |
1:25.37 |
258 |
5 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
9932AH |
IHF |
|
50m |
1:25.62 |
696 |
6 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
VORDINGB |
|
50m |
1:26.71 |
562 |
7 |
Emine Bjarup Thøgersen |
1998 |
9878BA |
S 68 |
|
50m |
1:29.41 |
72 |
8 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
FREM |
|
50m |
1:30.33 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
02 juni 2012 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:20 |
|