Startliste for DGI Landsmesterskab 2008
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 41
|
Stævne navn |
Landsmesterskaber 2008 |
|
Udskriftsdato |
27 februar 2008 |
|
|
Stævne by |
IKAST |
|
Udskriftstidspunkt |
21:43 |
|
|
Arrangør |
DGI STÆVNEUDVALGET |
|
|
|
|
Løb 41, 100m Butterfly Damer |
Finaler (7) |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
528 |
3 |
Lene Bertelsen |
1995 |
|
SYDVEST |
|
25m |
1:57.58 |
442 |
4 |
Lise Meng |
1994 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:54.08 |
1074 |
5 |
Frederikke Krogh |
1992 |
|
SYDØSTJYL. |
|
25m |
1:55.03 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1082 |
2 |
Stine Sletskov |
1993 |
|
SYDØSTJYL. |
|
25m |
1:46.29 |
28 |
3 |
Natasja S. Frandsen |
1993 |
9328AR |
STORSTRØM |
|
25m |
1:44.81 |
650 |
4 |
Anne-Mette Müller |
1995 |
9542AD |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:42.92 |
532 |
5 |
Cathrine Juhl |
1995 |
|
SYDVEST |
|
25m |
1:44.39 |
456 |
6 |
Stine Olsen |
1995 |
9552AT |
DGI FYN |
|
25m |
1:45.28 |
404 |
7 |
Sandra Sofia A. Bardevig |
1994 |
9444AN |
DGI FYN |
|
25m |
1:52.58 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
527 |
1 |
Louise Østergaard |
1991 |
9136AL |
SYDVEST |
|
25m |
1:40.93 |
157 |
2 |
Pernille Thunbo Nielsen |
1995 |
9568AA |
VESTSJÆLL. |
|
25m |
1:40.01 |
926 |
3 |
Ida Lampe |
1994 |
|
ØSTJYLLAND |
|
25m |
1:38.69 |
408 |
4 |
Nanett Brik |
1995 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:38.24 |
422 |
5 |
Marie Jensen |
1993 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:38.33 |
530 |
6 |
Jane Hansen |
1992 |
|
SYDVEST |
|
25m |
1:38.71 |
674 |
7 |
Annabella Zimmermann |
1991 |
9146AL |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:40.86 |
945 |
8 |
Nana Sandal |
1994 |
|
ØSTJYLLAND |
|
25m |
1:41.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
615 |
1 |
Dea Carstensen |
1991 |
9148AL |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:36.01 |
633 |
2 |
Julie Troldtoft Holm |
1994 |
9424AD |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:33.75 |
715 |
3 |
Line Højberg |
1993 |
|
NORDJYLLAN |
|
25m |
1:32.85 |
723 |
4 |
Kimmie Johansen |
1994 |
|
NORDJYLLAN |
|
25m |
1:31.47 |
421 |
5 |
Ann Kirstine D. Jensen |
1992 |
9222AK |
DGI FYN |
|
25m |
1:32.27 |
506 |
6 |
Julie Grønlund |
1992 |
9278AM |
SYDVEST |
|
25m |
1:33.51 |
673 |
7 |
Simone Zimmermann |
1988 |
8886AD |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:33.95 |
1024 |
8 |
Ida Danielsen |
1994 |
9492AJ |
DGI STORKB |
|
25m |
1:36.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
521 |
1 |
Camilla Rasmussen |
1991 |
9116AL |
SYDVEST |
|
25m |
1:30.23 |
519 |
2 |
Sophie Pagh |
1995 |
9526AN |
SYDVEST |
|
25m |
1:29.51 |
705 |
3 |
Vicki Holten Hansen |
1989 |
|
NORDJYLLAN |
|
25m |
1:28.15 |
691 |
4 |
Katrine Christiansen |
1994 |
|
NORDJYLLAN |
|
25m |
1:26.36 |
458 |
5 |
Isabella Pedersen |
1994 |
9468AR |
DGI FYN |
|
25m |
1:27.14 |
1031 |
6 |
Sabina Larsen |
1992 |
9242AJ |
DGI STORKB |
|
25m |
1:28.43 |
1064 |
7 |
Mett Freiberg |
1987 |
|
SYDØSTJYL. |
|
25m |
1:30.20 |
935 |
8 |
Sisse Munk |
1992 |
|
ØSTJYLLAND |
|
25m |
1:30.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
1 |
Cecilie Hougaard |
1993 |
9342AD |
STORSTRØM |
|
25m |
1:25.11 |
598 |
2 |
Helle Ahrenkiel |
1993 |
9314AM |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:22.64 |
754 |
3 |
Sidsel Nissen |
1994 |
|
NORDJYLLAN |
|
25m |
1:21.59 |
144 |
4 |
Stine Eriksen |
1993 |
9384AH |
VESTSJÆLL. |
|
25m |
1:20.41 |
666 |
5 |
Emilia Staugaard |
1994 |
9424AJ |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:20.46 |
719 |
6 |
Sine Jakobsen |
1992 |
|
NORDJYLLAN |
|
25m |
1:22.06 |
160 |
7 |
Malene Busk Pedersen |
1992 |
9268AD |
VESTSJÆLL. |
|
25m |
1:24.60 |
777 |
8 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
NORDJYLLAN |
|
25m |
1:26.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
752 |
1 |
Ann Østgergaard Nielsen |
1994 |
|
NORDJYLLAN |
|
25m |
1:18.82 |
762 |
2 |
Henriette M. Poulsen |
1994 |
|
NORDJYLLAN |
|
25m |
1:16.14 |
37 |
3 |
Rebecca Ilsøe |
1987 |
8784AA |
STORSTRØM |
|
25m |
1:14.95 |
44 |
4 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
STORSTRØM |
|
25m |
1:11.86 |
407 |
5 |
Anna Birkbak |
1990 |
9058AG |
DGI FYN |
|
25m |
1:13.01 |
980 |
6 |
Jeanette Kjær |
1993 |
|
MIDTJYL. |
|
25m |
1:15.18 |
651 |
7 |
Louise Møller |
1992 |
|
DGI S.JYL |
|
25m |
1:16.39 |
971 |
8 |
Anja Fram |
1992 |
|
MIDTJYL. |
|
25m |
1:19.82 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.04 |
Licens til DGI Sønderjylland |
|