Program för LH-Games 2012
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag EM
Heatlista Gren 19
|
Tävling |
LH-Games 2012 |
|
Utskriftsdatum |
07 juli 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
14:36 |
|
|
Arrangör |
Helsingborg S & Landskrona S |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2012 |
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar |
Finaler (21) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
256 |
3 |
Satrap Montazeri |
2002 |
|
LANDSKRONA |
|
50m |
|
317 |
4 |
Linus Graje |
2002 |
AL8902 |
SK GÖTENE |
|
50m |
|
564 |
5 |
Elias Kromnow |
1999 |
AL5799 |
RONNEBY SS |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
255 |
1 |
Alexander Tengberg |
2003 |
|
LANDSKRONA |
|
50m |
|
257 |
2 |
Jesper Ring |
2003 |
AF6103 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:04.27 |
528 |
3 |
Måns Wittström |
2003 |
AC4503 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:03.49 |
139 |
4 |
Wilmer Esbjörnsson |
2002 |
AJ1902 |
HS |
|
50m |
1:02.51 |
763 |
5 |
Vlad Llupa |
2003 |
AF8703 |
SIM ENGELH |
|
25m |
1:03.38 |
782 |
6 |
Adam Olsson-Lindhé |
2004 |
AA2304 |
TRELLEB K |
|
25m |
1:03.93 |
44 |
7 |
Michal Szczesniak |
2002 |
AD9902 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:04.96 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
484 |
1 |
Viktor Bille |
2001 |
AG9701 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:01.13 |
618 |
2 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
58.93 |
293 |
3 |
Tim Hansson |
2001 |
AM7101 |
FALUN |
|
25m |
58.16 |
140 |
4 |
Jacob Söderberg |
2003 |
AD2103 |
HS |
|
50m |
57.96 |
545 |
5 |
Jan Lager-Penalvert |
1999 |
AK5199 |
POSEIDON |
|
25m |
58.02 |
57 |
6 |
Lukas Mirsch |
2001 |
AJ8901 |
HS |
|
25m |
58.67 |
499 |
7 |
Elliot Jönsson |
2001 |
AO9701 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:00.95 |
503 |
8 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:02.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
527 |
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
25m |
57.02 |
343 |
2 |
Erik Lycke |
2000 |
AM6700 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
56.74 |
58 |
3 |
Gustav Lind |
2002 |
AG7702 |
HS |
|
25m |
56.60 |
588 |
4 |
Cebastian Christensen |
1998 |
AE7798 |
TRELLEBORG |
|
25m |
56.29 |
713 |
5 |
Max Sandgren |
1999 |
AR7399 |
VARBERG |
|
25m |
56.48 |
551 |
6 |
Filip Sjöbeck |
1999 |
AP3799 |
POSEIDON |
|
25m |
56.67 |
141 |
7 |
Eric Cochinescu |
2002 |
AG6702 |
HS |
|
25m |
56.75 |
295 |
8 |
Björn Lundqvist |
2000 |
AH0700 |
FALUN |
|
25m |
57.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
302 |
1 |
Mathias Renström |
2001 |
AM5101 |
FALUN |
|
25m |
55.06 |
454 |
2 |
Ludvig Schriever-Abeln |
2000 |
AR7700 |
SK LAXEN |
|
25m |
54.32 |
459 |
3 |
Isak Vaide |
2001 |
AN0901 |
SK LAXEN |
|
50m |
53.64 |
599 |
4 |
Erik af Klinteberg |
2000 |
AB2700 |
SK TRITON |
|
25m |
52.81 |
68 |
5 |
Isac Lindén |
2001 |
AK7901 |
HS |
|
25m |
53.58 |
565 |
6 |
Erik Kromnow |
2001 |
AL9701 |
RONNEBY SS |
|
25m |
53.66 |
16 |
7 |
Philip Andersson |
2001 |
AG6501 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
54.69 |
458 |
8 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
SK LAXEN |
|
25m |
55.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
509 |
1 |
Isak Paulsson |
2002 |
AG1502 |
SK LÖDDE |
|
25m |
52.73 |
322 |
2 |
Ludvig Sohlberg |
1999 |
AD5199 |
SK GÖTENE |
|
25m |
51.99 |
546 |
3 |
William Latak |
1999 |
AH4399 |
POSEIDON |
|
25m |
51.32 |
65 |
4 |
Leif Malmus |
2001 |
AM8501 |
HS |
|
25m |
50.73 |
279 |
5 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
25m |
51.13 |
70 |
6 |
Jacob Petersson |
2000 |
AO7300 |
HS |
|
25m |
51.66 |
727 |
7 |
Linus Hiltonsson |
2002 |
AD3902 |
VELLINGE-N |
|
25m |
52.38 |
217 |
8 |
Victor Schagerlöf |
1998 |
AM4398 |
LANDSKRONA |
|
25m |
52.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
498 |
1 |
Ludwig Johnsson |
2001 |
AE5501 |
SK LÖDDE |
|
25m |
50.52 |
290 |
2 |
Hjalmar Gunnarsson |
1999 |
AQ0999 |
FALUN |
|
25m |
50.37 |
500 |
3 |
Elliot Larsson |
2000 |
AF3300 |
SK LÖDDE |
|
25m |
50.30 |
778 |
4 |
Oscar Klittbo |
2002 |
AA2702 |
TRELLEB K |
|
25m |
50.14 |
223 |
5 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
25m |
50.26 |
472 |
6 |
David Kurilenko |
1999 |
AT4599 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
50.33 |
439 |
7 |
Alexander Madarov |
1999 |
AS9999 |
SK LAXEN |
|
50m |
50.41 |
146 |
8 |
André Philipsson Eriksson |
2001 |
AH1501 |
HS |
|
25m |
50.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
659 |
1 |
Fredrik Brunned |
2000 |
AN5700 |
UMEÅ SS |
|
50m |
49.70 |
39 |
2 |
Simon Schönbeck |
1998 |
AQ3398 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
49.45 |
675 |
3 |
Pontus Wiklund |
1997 |
AV0997 |
UMEÅ SS |
|
50m |
48.67 |
318 |
4 |
Axel Gustavsson |
2000 |
AO8100 |
SK GÖTENE |
|
25m |
48.07 |
701 |
5 |
David Holmefalk |
1998 |
AT6798 |
VARBERG |
|
25m |
48.66 |
320 |
6 |
Erik Larm |
1997 |
AJ9197 |
SK GÖTENE |
|
50m |
48.86 |
69 |
7 |
Tommy Barabas |
2000 |
AR5300 |
HS |
|
25m |
49.69 |
511 |
8 |
Sebastian Påhlsson |
2001 |
AE8901 |
SK LÖDDE |
|
25m |
50.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
476 |
1 |
Simon Pettersson |
1995 |
AB5395 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
47.73 |
212 |
2 |
Fredrik Svanberg |
2000 |
AA2700 |
KARLSKRONA |
|
25m |
47.56 |
338 |
3 |
Johan Killman |
1999 |
AI6799 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
47.53 |
33 |
4 |
Filip Nilsson |
2001 |
AI8301 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
47.25 |
654 |
5 |
Oscar Wahlström |
1999 |
AI0399 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
47.47 |
641 |
6 |
Martin Engstrand |
1999 |
AJ5199 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
47.55 |
138 |
7 |
Erik Grönsund |
1997 |
AX6397 |
HS |
|
25m |
47.66 |
549 |
8 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
POSEIDON |
|
25m |
47.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
421 |
1 |
Jonathan Skog |
2000 |
AB0900 |
KLIPPAN |
|
50m |
47.08 |
432 |
2 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
50m |
46.77 |
775 |
3 |
Lars Hallberg |
2001 |
AC2701 |
TRELLEB K |
|
50m |
46.14 |
62 |
4 |
Karl Lindekrantz |
1999 |
AN0599 |
HS |
|
25m |
45.97 |
569 |
5 |
William Bevréus |
2003 |
AA5703 |
S 71 |
|
25m |
45.98 |
746 |
6 |
Samuel Anderzon |
1996 |
AM3596 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
46.47 |
219 |
7 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
25m |
47.04 |
298 |
8 |
Gustav Nyberg |
1997 |
AS1597 |
FALUN |
|
25m |
47.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
106 |
1 |
Andreas Edman |
1999 |
AS6599 |
HS |
|
25m |
45.49 |
526 |
2 |
Isak Walther |
2001 |
AE8501 |
SK LÖDDE |
|
25m |
45.44 |
550 |
3 |
Simon Pettersson |
1998 |
AH7198 |
POSEIDON |
|
25m |
45.28 |
622 |
4 |
Henrik Sjödin |
1998 |
AB0798 |
SK TRITON |
|
25m |
44.74 |
61 |
5 |
Måns Segerlund |
2000 |
AH1900 |
HS |
|
25m |
45.03 |
354 |
6 |
Sander Sjöberg |
1999 |
AD6999 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
45.31 |
595 |
7 |
Axel Lloyd |
1999 |
AE4599 |
TRELLEBORG |
|
25m |
45.48 |
335 |
8 |
Erik Juliusson |
1998 |
AQ2798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
45.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
449 |
1 |
Fabian Persson |
1998 |
AS4798 |
SK LAXEN |
|
25m |
44.70 |
287 |
2 |
Alexander Enlund |
2000 |
AH1700 |
FALUN |
|
25m |
44.57 |
543 |
3 |
Sigge Ivarsson |
1999 |
AL4199 |
POSEIDON |
|
25m |
44.46 |
6 |
4 |
Mats Andersen |
2000 |
|
Poseidon |
|
25m |
43.85 |
340 |
5 |
Stefan Kojic |
1998 |
AO2598 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
44.10 |
104 |
6 |
Ricky Barabas |
2000 |
AR6300 |
HS |
|
25m |
44.57 |
351 |
7 |
Eric Schollin |
1997 |
AF2597 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
44.68 |
200 |
8 |
Viktor Cado |
1999 |
AC3399 |
KARLSKRONA |
|
25m |
44.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
137 |
1 |
Andreas Gustavsson |
1996 |
AX7396 |
HS |
|
25m |
43.21 |
621 |
2 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
25m |
42.89 |
710 |
3 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
50m |
42.52 |
436 |
4 |
Joel Klarén |
1997 |
AQ1197 |
SK LAXEN |
|
25m |
42.13 |
460 |
5 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
AG3700 |
SK LAXEN |
|
50m |
42.14 |
593 |
6 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
AH1300 |
TRELLEBORG |
|
25m |
42.78 |
477 |
7 |
Erik Salomonsson |
1998 |
AF7798 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
43.08 |
74 |
8 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
50m |
43.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
326 |
1 |
Erik Boström |
1997 |
AV5997 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
41.87 |
292 |
2 |
David Hambraeus |
1999 |
AL0799 |
FALUN |
|
25m |
41.18 |
147 |
3 |
Isak Rasmusson |
1996 |
AT5996 |
HS |
|
25m |
40.44 |
101 |
4 |
Simon Hansson |
1997 |
AQ6797 |
HS |
|
25m |
39.51 |
73 |
5 |
Cruiz Llupa |
1997 |
AG9397 |
HS |
|
50m |
40.40 |
148 |
6 |
Gustav Kroon |
1998 |
AM6398 |
HS |
|
50m |
40.81 |
23 |
7 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
41.72 |
221 |
8 |
Oskar Hoff |
1998 |
AH0198 |
LANDSKRONA |
|
25m |
41.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
228 |
1 |
Ali Raeisi |
1998 |
AM8598 |
LANDSKRONA |
|
25m |
39.09 |
383 |
2 |
Marko Vasilijevic |
1999 |
AH1999 |
SS IDEN |
|
25m |
39.01 |
705 |
3 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
25m |
38.76 |
664 |
4 |
Fredrik Levin |
1998 |
AG1798 |
UMEÅ SS |
|
50m |
38.71 |
443 |
5 |
Felix Nilsson |
1996 |
AQ5596 |
SK LAXEN |
|
25m |
38.76 |
226 |
6 |
Tim Petersson |
1999 |
AB9799 |
LANDSKRONA |
|
25m |
38.86 |
201 |
7 |
Tobias Eringstam |
1999 |
AP8599 |
KARLSKRONA |
|
25m |
39.04 |
222 |
8 |
Filip Svennblad |
1997 |
AL5997 |
LANDSKRONA |
|
25m |
39.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
224 |
1 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
25m |
38.37 |
609 |
2 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
AF8199 |
SK TRITON |
|
25m |
38.16 |
376 |
3 |
Julius Ekstrand |
1998 |
AJ9798 |
SS IDEN |
|
25m |
37.98 |
673 |
4 |
Filip Svedberg |
1997 |
AJ0197 |
UMEÅ SS |
|
25m |
37.87 |
574 |
5 |
Josef Isaksson |
1997 |
AS3197 |
S 71 |
|
50m |
37.91 |
282 |
6 |
Filip Antlöv |
1998 |
AE5998 |
FALUN |
|
25m |
38.12 |
102 |
7 |
Philip Johansson |
1997 |
AS8997 |
HS |
|
25m |
38.19 |
428 |
8 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
SK LAXEN |
|
25m |
38.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
15 |
1 |
Mattias Andersson |
1996 |
AP3196 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
37.43 |
144 |
2 |
Dennis Åberg |
1998 |
AC3398 |
HS |
|
50m |
37.18 |
107 |
3 |
Magnus Karlsborn |
1998 |
AJ3398 |
HS |
|
25m |
37.09 |
331 |
4 |
Ian Fernström |
1995 |
AQ2795 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
36.87 |
473 |
5 |
Gergö Nagy |
1995 |
AZ6995 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
36.94 |
558 |
6 |
Ali Hariri |
1996 |
AK7196 |
SK RAN |
|
25m |
37.14 |
384 |
7 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
AF3797 |
SS IDEN |
|
25m |
37.40 |
427 |
8 |
Joakim Bresche |
1994 |
AL7994 |
SK LAXEN |
|
25m |
37.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
20 |
1 |
Erik Fritz |
1992 |
AA4792 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
36.76 |
299 |
2 |
Victor Peltomaa |
1998 |
AG9798 |
FALUN |
|
25m |
36.55 |
695 |
3 |
Anton Dahlgren |
1999 |
AM4999 |
VARBERG |
|
25m |
36.42 |
738 |
4 |
Adam Rohde |
1993 |
AV6593 |
VELLINGE-N |
|
25m |
36.31 |
502 |
5 |
Axel Mattsson |
1994 |
AM3394 |
SK LÖDDE |
|
25m |
36.31 |
733 |
6 |
Gustav Nyrenstedt |
1992 |
AD6992 |
VELLINGE-N |
|
25m |
36.43 |
586 |
7 |
William Svalander |
1998 |
AQ6998 |
SALTSJÖB |
|
50m |
36.62 |
215 |
8 |
Filip Tretonius |
1999 |
AC3999 |
LANDSKRONA |
|
25m |
36.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
407 |
1 |
Alexander Lundgren |
1997 |
AG9997 |
KALMAR SS |
|
25m |
36.27 |
145 |
2 |
Axel Andersson |
1996 |
AH7796 |
HS |
|
25m |
35.64 |
214 |
3 |
Alfred Christensson |
1998 |
AH0398 |
LANDSKRONA |
|
25m |
35.35 |
360 |
4 |
Jacob Witt |
1997 |
AC8797 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
35.24 |
728 |
5 |
Max Johansson |
1994 |
AM4594 |
VELLINGE-N |
|
50m |
35.33 |
422 |
6 |
Marcus Skog |
1996 |
AG1596 |
KLIPPAN |
|
50m |
35.55 |
748 |
7 |
Emil Fritz |
1990 |
AG5990 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
35.73 |
34 |
8 |
Fredrik Olofsson |
1994 |
AG2194 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
36.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
395 |
1 |
Robin Fröstberg |
1996 |
AA7196 |
KALMAR SS |
|
50m |
34.75 |
347 |
2 |
Mika Persson |
1998 |
AM7798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
34.44 |
205 |
3 |
Fredrik Hjalmarsson |
1998 |
AE8798 |
KARLSKRONA |
|
25m |
34.09 |
438 |
4 |
Janne Ledin |
1994 |
AR7994 |
SK LAXEN |
|
25m |
33.59 |
403 |
5 |
Gabriel Lindeby |
1995 |
AM5995 |
KALMAR SS |
|
25m |
34.02 |
71 |
6 |
Olle Williamsson |
1998 |
AH4198 |
HS |
|
50m |
34.25 |
697 |
7 |
Rasmus Ekelöf |
1995 |
AP9995 |
VARBERG |
|
50m |
34.52 |
5 |
8 |
Even Vereide Dvergsdal |
1995 |
|
Førde IL |
|
50m |
34.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
370 |
1 |
Simon Boman |
1994 |
AM0394 |
SS IDEN |
|
25m |
33.22 |
769 |
2 |
Ted Troell |
1994 |
AB3594 |
SIM ENGELH |
|
25m |
32.93 |
800 |
3 |
Henrik Nilsson |
1994 |
AA1994 |
SK TRITON |
|
50m |
30.70 |
507 |
4 |
Oskar Möller |
1990 |
AN0590 |
SK LÖDDE |
|
25m |
29.11 |
530 |
5 |
Erik Åkesson |
1990 |
AT4190 |
SK LÖDDE |
|
25m |
30.02 |
578 |
6 |
Andreas Myhrberg |
1993 |
AI6593 |
S 71 |
|
25m |
31.70 |
19 |
7 |
Emil Davidsson |
1990 |
AS0190 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
32.94 |
688 |
8 |
Gustav Andersson |
1994 |
AS3794 |
VARBERG |
|
25m |
33.38 |
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
07 juli 2012 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
14:36 |
|