Startliste for Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÃ…M1-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 22
|
Stævne navn |
Danmarks Mesterskaber (L) |
|
Udskriftsdato |
11 juli 2012 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:01 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juli 2012 |
|
|
|
|
Løb 22, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (6) |
Europarekord Senior: Nadja Higl (1987) 2:21.62 2009-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Joline Höstmann (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:23.34 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
324 |
2 |
Sandra Guldborg |
1998 |
9842AN |
KOLDING |
|
50m |
3:07.06 |
658 |
3 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
50m |
3:04.88 |
617 |
4 |
Therese E. Christensen |
1999 |
9942AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
3:04.43 |
33 |
5 |
Karoline Lehmann |
1999 |
9976AI |
AALBORG |
|
50m |
3:04.58 |
582 |
6 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
50m |
3:04.89 |
573 |
7 |
Amanda Glerup Andersen |
1998 |
9814AM |
SLAGELSE |
|
50m |
3:09.25 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Sofie Schmidt |
1998 |
9872AG |
FR.SUND |
|
50m |
3:03.21 |
504 |
2 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
50m |
3:01.03 |
174 |
3 |
Katrine Hvid |
1998 |
9882AH |
GI40HERMES |
|
50m |
2:59.95 |
278 |
4 |
Anne Hjortsøe Petersen |
1999 |
9966AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:58.99 |
517 |
5 |
Marie Eske |
1999 |
9988AF |
NEPTUN |
|
50m |
2:59.52 |
625 |
6 |
Mathilde Hansen |
1998 |
9894AS |
TEMPO |
|
50m |
3:00.92 |
589 |
7 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
9818AF |
STRUER |
|
50m |
3:02.46 |
508 |
8 |
Sidse Thorup |
1999 |
9944AJ |
OSK |
|
50m |
3:04.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
641 |
1 |
Rebecca Grønlund |
1998 |
9872AB |
TRITON B |
|
50m |
2:58.34 |
572 |
2 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
9924AU |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:58.21 |
564 |
3 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
50m |
2:57.47 |
585 |
4 |
Malene Bang |
1999 |
9976AD |
SLANGERUP |
|
50m |
2:56.87 |
339 |
5 |
Caroline Windfeldt Trolle |
1998 |
9802AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:57.06 |
235 |
6 |
Freja Andersen |
1998 |
9838AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:57.56 |
512 |
7 |
Anna Lund Henriksen |
1998 |
9834AI |
OSLF |
|
50m |
2:58.22 |
735 |
8 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
9994AQ |
VIBORG |
|
50m |
2:58.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
9872AK |
GI40HERMES |
|
50m |
2:55.11 |
333 |
2 |
Frederikke Gunni |
1999 |
9952AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:51.98 |
58 |
3 |
Julie Pavon Friis |
1999 |
9978AL |
AGF |
|
50m |
2:48.42 |
169 |
4 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
GI40HERMES |
|
50m |
2:45.46 |
642 |
5 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
2:46.85 |
481 |
6 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
NYBORG |
|
50m |
2:50.28 |
391 |
7 |
Ditte Elrum Hansen |
1998 |
9886AA |
KVIK |
|
50m |
2:54.45 |
422 |
8 |
Astrid Delin |
1999 |
9954AE |
KØGE |
|
50m |
2:56.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Tania Berry |
1998 |
9832AX |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:54.74 |
461 |
2 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
50m |
2:50.52 |
171 |
3 |
Tenna Jensen |
1998 |
9828AH |
GI40HERMES |
|
50m |
2:47.79 |
104 |
4 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
2:42.44 |
388 |
5 |
Alberte Sara Cornelius |
1998 |
9836AF |
KVIK |
|
50m |
2:46.79 |
534 |
6 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
50m |
2:48.95 |
577 |
7 |
Maria Tanderup Hansen |
1998 |
9836AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
2:54.12 |
594 |
8 |
Anna C. Lange |
1998 |
9814AU |
ST ESBJERG |
|
50m |
2:56.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
50m |
2:54.50 |
684 |
2 |
Josefine Pedersen |
1999 |
9928AB |
MK 31 |
|
50m |
2:50.39 |
696 |
3 |
Amalie Mortensen |
1998 |
9886AH |
VI39 |
|
50m |
2:46.96 |
307 |
4 |
Thea Schulze |
1998 |
9896AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:38.83 |
336 |
5 |
Alma Lundin |
1998 |
9896AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:45.63 |
760 |
6 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
WEST SWIM |
|
50m |
2:48.81 |
651 |
7 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
9822AB |
TRITON B |
|
50m |
2:52.03 |
503 |
8 |
Sophie Lund Møller |
1998 |
9874AD |
OSK |
|
50m |
2:56.36 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
11 juli 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
08:01 |
|