Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Sum-Sim Region 5 VSSF | Utskriftsdatum | 20 november 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | Västsvenska Simförbundet | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 november 2011 |
Gren 29, 100m Frisim P 15-16, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.32 2010-12-04 |
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.21 | 52.90 | |||||
2 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 26.08 | 53.11 | |||||
3 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 26.24 | 53.67 | |||||
4 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.49 | 55.04 | |||||
5 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.47 | 55.28 | |||||
6 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 26.23 | 55.31 | |||||
7 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.86 | 55.44 | |||||
8 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 26.91 | 55.73 | |||||
9 | Arwid Anesten | 1995 | Simklubben Elfsborg | 26.78 | 56.40 | |||||
10 | Georg Hess | 1996 | Simklubben Elfsborg | 27.34 | 57.26 | |||||
11 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.91 | 58.32 | |||||
12 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 28.37 | 58.41 | |||||
13 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 27.85 | 58.44 | |||||
14 | Jesper Larsson | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 28.48 | 58.87 | |||||
15 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.16 | 59.12 | |||||
16 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 28.77 | 59.24 | |||||
17 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.52 | 59.29 | |||||
18 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.91 | 59.37 | |||||
19 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.96 | 59.45 | |||||
20 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 28.91 | 59.69 | |||||
21 | Erik Asp | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.59 | 59.78 | |||||
22 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 28.91 | 1:00.01 | |||||
23 | William Mo | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 29.64 | 1:00.46 | |||||
24 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.94 | 1:00.62 | |||||
25 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 29.16 | 1:00.70 | |||||
26 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 29.21 | 1:00.95 | |||||
27 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 29.80 | 1:01.06 | |||||
28 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 28.94 | 1:01.07 | |||||
29 | Gustav Ingemansson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 29.30 | 1:01.60 | |||||
30 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.74 | 1:04.20 | |||||
31 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.42 | 1:04.70 | |||||
Gren 30, 400m Frisim F 15-16, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 |
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 1:03.55 | 2:10.78 | 3:18.20 | 4:25.53 | |||
2 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.77 | 2:16.04 | 3:28.26 | 4:40.11 | |||
3 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 1:06.85 | 2:18.26 | 3:30.26 | 4:41.76 | |||
4 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.14 | 2:18.18 | 3:32.44 | 4:47.14 | |||
5 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:06.61 | 2:19.08 | 3:33.09 | 4:47.73 | |||
6 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 1:09.17 | 2:24.62 | 3:39.88 | 4:53.89 | |||
7 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 1:07.34 | 2:22.00 | 3:39.06 | 4:55.39 | |||
8 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 1:10.75 | 2:26.85 | 3:42.90 | 4:56.93 | |||
9 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 1:10.25 | 2:26.04 | 3:42.36 | 4:57.06 | |||
10 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 1:08.76 | 2:25.74 | 3:43.45 | 4:59.82 | |||
11 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:12.28 | 2:29.83 | 3:47.99 | 5:03.77 | |||
12 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 1:12.29 | 2:29.99 | 3:48.65 | 5:04.80 | |||
13 | Boel Knutson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 1:10.58 | 2:29.99 | 3:49.87 | 5:07.86 | |||
14 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 1:11.51 | 2:29.43 | 3:48.76 | 5:07.97 | |||
15 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:13.06 | 2:32.72 | 3:53.83 | 5:13.12 | |||
16 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 1:14.57 | 2:34.31 | 3:54.57 | 5:13.22 | |||
17 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 1:13.50 | 2:33.79 | 3:54.56 | 5:13.53 | |||
18 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.83 | 2:29.49 | 3:52.78 | 5:14.86 | |||
19 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 1:13.64 | 2:34.67 | 3:56.82 | 5:19.90 | |||
20 | Katharina Mirsch | 1995 | Simklubben Elfsborg | 1:14.40 | 2:36.04 | 3:59.67 | 5:23.24 | |||
21 | Louise Johansson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 1:14.53 | 2:37.97 | 4:02.46 | 5:24.27 | |||
22 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:18.42 | 2:46.42 | 4:14.99 | 5:40.38 | |||
Gren 31, 200m Medley P 14, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 |
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 31.16 | 1:10.19 | 1:49.15 | 2:23.90 | |||
2 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 32.20 | 1:10.93 | 1:50.54 | 2:24.94 | |||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 31.04 | 1:07.10 | 1:51.66 | 2:25.09 | |||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 33.12 | 1:11.45 | 1:52.00 | 2:25.92 | |||
5 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 31.68 | 1:10.18 | 1:54.27 | 2:29.59 | |||
6 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 33.14 | 1:12.46 | 1:55.03 | 2:32.46 | |||
7 | Daniel Sumi | 1997 | Simklubben Elfsborg | 31.13 | 1:11.96 | 1:59.30 | 2:34.46 | |||
8 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 32.94 | 1:13.74 | 1:57.79 | 2:34.61 | |||
9 | Hannes Wirfalk | 1997 | Simklubben Elfsborg | 34.06 | 1:14.52 | 2:01.93 | 2:38.12 | |||
10 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 34.22 | 1:15.66 | 2:03.14 | 2:39.23 | |||
11 | Jesper Kaudern | 1997 | Alingsås SLS | 33.10 | 1:15.41 | 2:04.35 | 2:40.55 | |||
12 | Jesper Björkman | 1997 | Simklubben Götene | 33.96 | 1:17.22 | 2:02.96 | 2:42.48 | |||
13 | Robin Sandgren | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.46 | 1:12.84 | 2:03.16 | 2:42.65 | |||
14 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 34.98 | 1:20.13 | 2:05.79 | 2:43.41 | |||
15 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 34.78 | 1:17.85 | 2:08.48 | 2:43.86 | |||
16 | Ludwig Svensson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 35.77 | 1:19.32 | 2:09.20 | 2:45.28 | |||
17 | Sebastian Paling | 1997 | Simklubben S 02 | 36.75 | 1:18.56 | 2:11.54 | 2:47.65 | |||
18 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 36.90 | 1:22.14 | 2:10.94 | 2:51.18 | |||
19 | Erik Larm | 1997 | Simklubben Götene | 37.69 | 1:23.71 | 2:16.03 | 2:55.10 | |||
20 | Erik Orstadius | 1997 | Göteborg Sim | 37.59 | 1:24.28 | 2:15.66 | 2:55.70 | |||
21 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 37.31 | 1:23.83 | 2:21.53 | 3:03.15 | |||
22 | Johan Forsman | 1997 | Simklubben Elfsborg | 44.24 | 1:29.16 | 2:24.14 | 3:07.38 | |||
- | Albin Lundell | 1997 | Simklubben Elfsborg | DNF | ||||||
- | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 200m Ryggsim F 14, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 |
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 34.87 | 1:12.71 | 1:52.43 | 2:31.76 | |||
2 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.91 | 1:12.68 | 1:52.23 | 2:31.95 | |||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 36.22 | 1:15.09 | 1:55.65 | 2:35.24 | |||
4 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.48 | 1:15.50 | 1:56.23 | 2:36.31 | |||
5 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 37.30 | 1:17.65 | 1:59.06 | 2:38.85 | |||
6 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.97 | 1:16.82 | 1:58.45 | 2:40.64 | |||
7 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 37.81 | 1:19.35 | 2:02.68 | 2:43.41 | |||
8 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 37.77 | 1:19.09 | 2:01.22 | 2:44.23 | |||
9 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 38.42 | 1:20.36 | 2:03.07 | 2:44.93 | |||
10 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 39.20 | 1:20.96 | 2:03.87 | 2:45.07 | |||
11 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.08 | 1:20.85 | 2:04.77 | 2:47.11 | |||
12 | Camilla Ullberg | 1997 | Falköpings Simsällskap | 39.80 | 1:22.41 | 2:06.24 | 2:47.60 | |||
13 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.51 | 1:21.80 | 2:07.21 | 2:50.04 | |||
14 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 38.91 | 1:22.01 | 2:07.16 | 2:50.47 | |||
15 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 40.57 | 1:24.14 | 2:08.67 | 2:51.21 | |||
16 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 40.04 | 1:22.97 | 2:07.29 | 2:51.93 | |||
17 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 40.31 | 1:24.81 | 2:10.86 | 2:56.62 | |||
18 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 41.40 | 1:25.67 | 2:11.78 | 2:56.78 | |||
19 | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 40.68 | 1:25.34 | 2:12.41 | 2:57.64 | |||
20 | Linnéa Andersson | 1997 | Simklubben Laxen | 40.82 | 1:25.40 | 2:11.96 | 2:58.59 | |||
21 | Nathalie Shehadeh | 1997 | Simklubben Laxen | 42.98 | 1:30.79 | 2:18.97 | 3:04.53 | |||
22 | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 44.12 | 1:31.99 | 2:21.69 | 3:09.83 | |||
- | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
- | Moa Ericsson | 1997 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 |
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Uddevalla Sim | 31.90 | 1:06.83 | |||||
2 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.89 | 1:08.85 | |||||
3 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.31 | 1:09.02 | |||||
4 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.52 | 1:09.31 | |||||
5 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 32.86 | 1:10.11 | |||||
6 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 33.29 | 1:10.81 | |||||
7 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 34.55 | 1:12.58 | |||||
8 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 34.17 | 1:12.61 | |||||
9 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 35.62 | 1:13.90 | |||||
10 | William Mo | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 34.84 | 1:13.93 | |||||
11 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 34.80 | 1:14.74 | |||||
12 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 35.46 | 1:15.28 | |||||
13 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 35.64 | 1:16.62 | |||||
14 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 35.64 | 1:16.65 | |||||
15 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 37.03 | 1:19.27 | |||||
16 | Linus Olsson | 1996 | Simklubben Vänersborg | 37.14 | 1:20.15 | |||||
17 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.92 | 1:20.68 | |||||
18 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 38.30 | 1:22.50 | |||||
19 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 38.14 | 1:22.90 | |||||
20 | Anton Berglund | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.52 | 1:23.81 | |||||
21 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 39.56 | 1:24.03 | |||||
- | Pontus Ljungqvist | 1995 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 34, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 |
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 33.12 | 1:08.48 | 1:45.28 | 2:21.11 | |||
2 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 33.87 | 1:10.29 | 1:47.56 | 2:23.74 | |||
3 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 34.57 | 1:11.04 | 1:47.85 | 2:25.13 | |||
4 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.90 | 1:10.26 | 1:48.52 | 2:27.05 | |||
5 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 34.90 | 1:13.27 | 1:53.46 | 2:34.65 | |||
6 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 35.84 | 1:14.21 | 1:55.56 | 2:35.91 | |||
7 | Josephine Nielsen-Fernandes | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 35.43 | 1:15.25 | 1:56.97 | 2:37.21 | |||
8 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 36.15 | 1:16.69 | 1:57.70 | 2:37.51 | |||
9 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 35.55 | 1:14.72 | 1:55.91 | 2:37.74 | |||
10 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 36.24 | 1:16.64 | 1:58.21 | 2:38.90 | |||
11 | Savannah Åstrand | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 35.72 | 1:16.32 | 1:58.76 | 2:40.13 | |||
12 | Angelica Yngvesson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 37.14 | 1:17.84 | 2:00.15 | 2:42.38 | |||
13 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.71 | 1:18.54 | 2:01.29 | 2:44.21 | |||
14 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 39.07 | 1:20.57 | 2:02.57 | 2:45.00 | |||
15 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 37.96 | 1:20.56 | 2:04.31 | 2:46.88 | |||
16 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.07 | 1:24.16 | 2:06.47 | 2:47.02 | |||
17 | Rebecca Franzén | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 38.06 | 1:20.50 | 2:04.82 | 2:48.91 | |||
18 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 40.14 | 1:23.62 | 2:07.14 | 2:49.66 | |||
19 | Elina Grape | 1995 | Skövde Simsällskap | 39.99 | 1:22.99 | 2:07.33 | 2:50.14 | |||
20 | Linneá Hagborg | 1996 | Simklubben 1970 | 39.16 | 1:22.66 | 2:08.38 | 2:53.82 | |||
21 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.68 | 1:25.96 | 2:11.82 | 2:54.97 | |||
Gren 35, 200m Medley P 13 o y, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 |
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 32.15 | 1:11.21 | 1:55.14 | 2:28.81 | |||
2 | Gregory Havton | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.80 | 1:09.34 | 1:59.14 | 2:33.46 | |||
3 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.30 | 1:14.37 | 1:59.14 | 2:35.44 | |||
4 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 33.48 | 1:12.01 | 2:00.64 | 2:35.63 | |||
5 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 35.22 | 1:15.67 | 2:01.64 | 2:36.52 | |||
6 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 34.47 | 1:13.14 | 2:01.91 | 2:38.52 | |||
7 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.83 | 1:12.33 | 2:02.52 | 2:39.77 | |||
8 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 33.31 | 1:16.52 | 2:03.75 | 2:40.87 | |||
9 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 36.70 | 1:18.44 | 2:05.91 | 2:41.73 | |||
10 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.80 | 1:13.50 | 2:03.96 | 2:41.86 | |||
11 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.03 | 1:17.98 | 2:09.05 | 2:46.74 | |||
12 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 35.88 | 1:20.69 | 2:11.14 | 2:47.69 | |||
13 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 35.25 | 1:21.71 | 2:09.33 | 2:47.70 | |||
14 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.16 | 1:19.81 | 2:09.60 | 2:48.01 | |||
15 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.41 | 1:20.28 | 2:11.34 | 2:48.56 | |||
16 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 35.80 | 1:20.16 | 2:10.10 | 2:48.86 | |||
17 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 37.98 | 1:20.63 | 2:11.98 | 2:49.10 | |||
18 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 37.86 | 1:19.83 | 2:13.66 | 2:52.72 | |||
19 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 34.98 | 1:16.73 | 2:12.05 | 2:52.91 | |||
20 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.96 | 1:21.20 | 2:14.54 | 2:53.64 | |||
21 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 36.27 | 1:22.73 | 2:15.66 | 2:53.81 | |||
22 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 38.58 | 1:22.08 | 2:16.01 | 2:54.62 | |||
23 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.89 | 1:21.75 | 2:14.38 | 2:55.09 | |||
24 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.45 | 1:25.71 | 2:15.85 | 2:56.72 | |||
Gren 36, 400m Frisim F 13 o y, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 |
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 1:08.10 | 2:22.10 | 3:35.92 | 4:47.58 | |||
2 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:07.83 | 2:21.68 | 3:36.78 | 4:52.56 | |||
3 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.61 | 2:23.81 | 3:39.44 | 4:54.58 | |||
4 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 1:10.30 | 2:25.94 | 3:43.72 | 5:00.64 | |||
5 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 1:10.89 | 2:27.09 | 3:44.42 | 5:01.72 | |||
6 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:12.85 | 2:32.40 | 3:53.94 | 5:15.03 | |||
7 | Matilda Larm | 1999 | Simklubben Götene | 1:13.49 | 2:34.84 | 3:56.72 | 5:17.54 | |||
8 | Thilda Larsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 1:13.72 | 2:35.03 | 3:58.14 | 5:17.93 | |||
9 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:16.49 | 2:38.01 | 3:59.93 | 5:18.67 | |||
10 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 1:14.99 | 2:36.79 | 3:59.94 | 5:20.71 | |||
11 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:16.84 | 2:39.47 | 4:03.04 | 5:22.30 | |||
12 | Nicole Modigh | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.75 | 2:38.21 | 4:02.45 | 5:27.18 | |||
13 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Simklubben Alingsås | 1:16.48 | 2:40.16 | 4:04.48 | 5:27.29 | |||
14 | Ella Sobek | 1998 | Göteborg Sim | 1:16.08 | 2:38.96 | 4:03.37 | 5:27.55 | |||
15 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 1:17.92 | 2:42.67 | 4:06.91 | 5:28.18 | |||
16 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:16.17 | 2:38.41 | 4:00.72 | 5:30.01 | |||
17 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:19.80 | 2:44.65 | 4:08.37 | 5:30.66 | |||
18 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:18.03 | 2:44.64 | 4:09.89 | 5:31.70 | |||
19 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.87 | 2:42.97 | 4:07.88 | 5:32.32 | |||
20 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 1:20.47 | 2:45.87 | 4:11.22 | 5:33.15 | |||
21 | Matilda Holström | 1998 | Simklubben Elfsborg | 1:19.32 | 2:47.84 | 4:17.51 | 5:44.22 | |||
22 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:20.13 | 2:48.35 | 4:18.89 | 5:50.38 | |||
23 | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | 1:17.95 | 2:47.53 | 4:21.16 | 5:52.27 | |||
Gren 37, 400m Medley P 15-16, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 |
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 1:03.72 | 2:12.16 | 3:28.62 | 4:31.54 | |||
2 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:03.01 | 2:14.33 | 3:33.85 | 4:39.54 | |||
3 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 1:05.92 | 2:19.05 | 3:40.52 | 4:47.16 | |||
4 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:06.10 | 2:22.82 | 3:42.00 | 4:48.59 | |||
5 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.85 | 2:17.99 | 3:45.21 | 4:53.14 | |||
6 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.40 | 2:23.19 | 3:46.04 | 4:53.23 | |||
7 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.77 | 2:23.15 | 3:51.13 | 4:54.03 | |||
8 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 1:06.12 | 2:24.75 | 3:52.29 | 5:00.00 | |||
9 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:09.42 | 2:28.48 | 3:58.45 | 5:09.49 | |||
10 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 1:11.86 | 2:30.43 | 4:02.21 | 5:15.68 | |||
11 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 1:23.12 | 2:43.74 | 4:08.59 | 5:21.99 | |||
12 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 1:19.45 | 2:46.01 | 4:12.53 | 5:24.66 | |||
13 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 1:10.42 | 2:36.34 | 4:14.55 | 5:27.36 | |||
- | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 |
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 29.62 | 1:03.01 | |||||
2 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.92 | 1:05.94 | |||||
3 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.07 | 1:06.24 | |||||
4 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 30.98 | 1:07.01 | |||||
5 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.01 | 1:07.88 | |||||
6 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 31.81 | 1:09.47 | |||||
7 | Christin Heina | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 32.47 | 1:10.63 | |||||
8 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 32.82 | 1:10.77 | |||||
9 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 32.36 | 1:11.43 | |||||
10 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 33.35 | 1:12.17 | |||||
11 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 33.91 | 1:14.15 | |||||
12 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 33.36 | 1:14.49 | |||||
13 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 35.03 | 1:15.54 | |||||
14 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 34.56 | 1:16.51 | |||||
15 | Johanna Niklasson | 1996 | Karlsborgs Simklubb | 34.38 | 1:16.96 | |||||
16 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.37 | 1:17.72 | |||||
17 | Johanna Wendt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.72 | 1:18.87 | |||||
18 | Matilda Gustafsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 36.20 | 1:19.38 | |||||
19 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 36.07 | 1:20.33 | |||||
20 | Johanna Janebäck | 1996 | Göteborg Sim | 36.69 | 1:20.78 | |||||
21 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 37.44 | 1:20.89 | |||||
22 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.76 | 1:21.49 | |||||
23 | Erica Fluur | 1995 | Simklubben 1970 | 37.22 | 1:21.63 | |||||
24 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.85 | 1:24.18 | |||||
25 | Magdalena Holmefalk | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.74 | 1:24.27 | |||||
26 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Falköpings Simsällskap | 36.40 | 1:26.07 | |||||
- | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 39, 800m Frisim P 14, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 8:14.87 1992-01-01 |
Distriktrekord Juniorer: Magnus Palmqvist (1967) 8:30.10 1985-01-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 1:05.68 | 2:15.92 | 3:26.76 | 4:38.62 | 9:24.27 | ||
5:51.08 | 7:02.86 | 8:14.61 | ||||||||
2 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 1:07.27 | 2:21.57 | 3:37.60 | 4:55.25 | 9:58.22 | ||
6:12.07 | 7:27.77 | 8:44.07 | ||||||||
3 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 1:08.23 | 2:22.48 | 3:38.87 | 4:55.68 | 10:02.40 | ||
6:13.19 | 7:30.06 | 8:46.63 | ||||||||
4 | Victor Engqvist | 1997 | Simklubben Götene | 1:12.37 | 2:29.96 | 3:49.53 | 5:08.76 | 10:20.15 | ||
6:27.79 | 7:47.41 | 9:05.33 | ||||||||
5 | Jesper Björkman | 1997 | Simklubben Götene | 1:10.60 | 2:33.55 | 3:59.34 | 5:26.30 | 11:04.74 | ||
6:53.98 | 8:19.29 | 10:26.09 | ||||||||
6 | Johan Forsman | 1997 | Simklubben Elfsborg | 1:23.57 | 2:53.80 | 4:25.48 | 5:57.03 | 12:02.15 | ||
7:30.09 | 9:00.55 | 10:31.48 | ||||||||
7 | Anton Andersson | 1997 | Simklubben Götene | 1:24.82 | 3:03.91 | 4:48.16 | 6:32.16 | 13:19.69 | ||
9:08.55 | 10:51.02 | 13:19.69 | ||||||||
Gren 40, 200m Bröstsim F 14, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Astrid Johansson | 1997 | Simklubben S 02 | 38.83 | 1:21.38 | 2:04.91 | 2:49.12 | |||
2 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 37.90 | 1:22.49 | 2:07.42 | 2:53.45 | |||
3 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.97 | 1:25.13 | 2:12.25 | 3:00.64 | |||
4 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 39.96 | 1:25.89 | 2:13.41 | 3:01.01 | |||
5 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.19 | 1:27.34 | 2:17.01 | 3:07.23 | |||
6 | Sophie Antonsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 41.59 | 1:29.79 | 2:19.39 | 3:07.90 | |||
7 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.65 | 1:29.91 | 2:19.26 | 3:07.93 | |||
8 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 42.89 | 1:31.23 | 2:20.82 | 3:08.41 | |||
9 | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 42.66 | 1:30.44 | 2:19.92 | 3:08.64 | |||
10 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 43.40 | 1:31.97 | 2:21.65 | 3:10.77 | |||
11 | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 44.12 | 1:32.63 | 2:21.94 | 3:11.30 | |||
12 | Nora Samuelsson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 44.59 | 1:34.14 | 2:25.23 | 3:16.03 | |||
13 | Moa Ericsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 44.98 | 1:36.57 | 2:28.96 | 3:20.32 | |||
14 | Nathalie Silfors | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 45.03 | 1:35.88 | 2:28.54 | 3:22.35 | |||
15 | Emma Helgesson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 46.93 | 1:39.03 | 2:31.46 | 3:22.63 | |||
16 | Klara Rubin | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.80 | 1:37.23 | 2:31.08 | 3:23.58 | |||
17 | Hanna Thomas | 1997 | Simklubben Elfsborg | 46.74 | 1:38.69 | 2:31.98 | 3:25.31 | |||
18 | Benedicte Balslev | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.62 | 1:41.28 | 2:34.89 | 3:27.58 | |||
Gren 41, 4X100m Frisim P 16 o y, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 |
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Mass Herrar 1 | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:37.12 | ||||||
Patrik Löfgren | 1996 | 25.77 | 54.49 | 54.49 | ||||||
Christopher Jedel | 1995 | 26.46 | 55.40 | 1:49.89 | ||||||
Joachim Bratt | 1995 | 26.52 | 55.41 | 2:45.30 | ||||||
Isak Eliasson | 1996 | 24.11 | 51.82 | 3:37.12 | ||||||
2 | Elfsborg Herrar [1995] | 1995 | Simklubben Elfsborg | 3:39.16 | ||||||
Adrian Johannesson | 1995 | 26.44 | 54.25 | 54.25 | ||||||
Arwid Anesten | 1995 | 26.07 | 55.17 | 1:49.42 | ||||||
Adam Paulsson | 1995 | 25.55 | 52.87 | 2:42.29 | ||||||
Georg Hess | 1996 | 26.88 | 56.87 | 3:39.16 | ||||||
3 | Mass Herrar 2 | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:40.80 | ||||||
Julian Cöster | 1995 | 26.17 | 54.61 | 54.61 | ||||||
Edvin Qvirist | 1995 | 25.44 | 53.35 | 1:47.96 | ||||||
Ludvig Hazard | 1995 | 26.07 | 55.68 | 2:43.64 | ||||||
Anton Welliver | 1995 | 27.22 | 57.16 | 3:40.80 | ||||||
4 | Kungsbacka Herrar Lag 1 | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 3:44.52 | ||||||
Viktor Hörndahl | 1995 | 26.20 | 54.51 | 54.51 | ||||||
Joel Georgy | 1996 | 26.31 | 55.33 | 1:49.84 | ||||||
Anton Johansson | 1996 | 27.48 | 57.85 | 2:47.69 | ||||||
Theodor Hennings | 1995 | 27.00 | 56.83 | 3:44.52 | ||||||
5 | SK Laxen Herrar [1995] | 1995 | Simklubben Laxen | 3:44.55 | ||||||
John Olsson | 1995 | 26.65 | 54.95 | 54.95 | ||||||
André Idoffsson | 1997 | 26.61 | 57.77 | 1:52.72 | ||||||
Mikael Blum | 1995 | 26.31 | 55.03 | 2:47.75 | ||||||
Alfred Bjärudd | 1996 | 27.14 | 56.80 | 3:44.55 | ||||||
6 | Kungsbacka Herrar Lag 2 | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 3:54.74 | ||||||
David Zachrisson | 1996 | 28.14 | 58.56 | 58.56 | ||||||
Niklas Sandberg | 1995 | 27.65 | 59.37 | 1:57.93 | ||||||
Philip Hörndahl | 1995 | 27.84 | 58.74 | 2:56.67 | ||||||
Erik Asp | 1995 | 27.33 | 58.07 | 3:54.74 | ||||||
7 | Uddevalla Herrar [1995] | 1995 | Uddevalla Sim | 3:58.72 | ||||||
Johan Andersson | 1995 | 26.92 | 57.30 | 57.30 | ||||||
Jesper Skoglund | 1995 | 28.24 | 59.78 | 1:57.08 | ||||||
Simon Bodestig | 1996 | 28.45 | 1:00.02 | 2:57.10 | ||||||
Karl Olsson | 1996 | 29.25 | 1:01.62 | 3:58.72 | ||||||
8 | Göteborg Herrar Lag1 | 1996 | Göteborg Sim | 4:05.62 | ||||||
Pontus Ljungqvist | 1995 | 30.42 | 1:03.54 | 1:03.54 | ||||||
Erik Panzar | 1996 | 28.89 | 1:00.46 | 2:04.00 | ||||||
Yosef Enouri | 1996 | 29.61 | 1:02.54 | 3:06.54 | ||||||
Mikael Lagging | 1995 | 28.11 | 59.08 | 4:05.62 | ||||||
9 | Vf Sim | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 4:10.26 | ||||||
Robin Sandgren | 1997 | 29.54 | 1:01.96 | 1:01.96 | ||||||
Rasmus Ekelöf | 1995 | 28.70 | 1:01.27 | 2:03.23 | ||||||
Jakob Sundén | 1995 | 29.18 | 1:03.34 | 3:06.57 | ||||||
Anton Berglund | 1995 | 29.97 | 1:03.69 | 4:10.26 | ||||||
Gren 42, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler |
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 |
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Mass Damer 1 | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:35.32 | ||||||
Agnes Granberg | 1996 | 36.16 | 1:14.54 | 1:14.54 | ||||||
Malin Westman | 1995 | 34.04 | 1:12.71 | 2:27.25 | ||||||
Ulrika Holm | 1996 | 30.05 | 1:04.73 | 3:31.98 | ||||||
Ulrika Krüger | 1996 | 30.18 | 1:03.34 | 4:35.32 | ||||||
2 | Skövde SS Damer [1995] | 1995 | Skövde Simsällskap | 4:37.39 | ||||||
Louise Hjalmarsson | 1997 | 33.76 | 1:09.58 | 1:09.58 | ||||||
Elina Grape | 1995 | 39.48 | 1:24.14 | 2:33.72 | ||||||
Céline Bertrand | 1995 | 28.05 | 1:01.50 | 3:35.22 | ||||||
Andrea Pavlic | 1995 | 29.60 | 1:02.17 | 4:37.39 | ||||||
3 | S02 | 1995 | Simklubben S 02 | 4:38.62 | ||||||
Tilde Lundmark | 1995 | 33.95 | 1:09.24 | 1:09.24 | ||||||
Lina Berg | 1996 | 36.09 | 1:16.40 | 2:25.64 | ||||||
Klara Simonsson | 1995 | 32.80 | 1:12.31 | 3:37.95 | ||||||
Julia Bellvik | 1996 | 28.55 | 1:00.67 | 4:38.62 | ||||||
4 | Göteborg Lag 1 | 1995 | Göteborg Sim | 4:41.45 | ||||||
Christina Ekstedt | 1996 | 35.50 | 1:13.21 | 1:13.21 | ||||||
Viktoria Reinhold | 1996 | 34.54 | 1:14.57 | 2:27.78 | ||||||
Johanna Andersson | 1996 | 30.95 | 1:08.27 | 3:36.05 | ||||||
Matilda Kewenter | 1997 | 30.78 | 1:05.40 | 4:41.45 | ||||||
5 | Vf Sim | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 4:50.62 | ||||||
Nike Kruners | 1996 | 32.69 | 1:06.92 | 1:06.92 | ||||||
Elin Palmqvist | 1995 | 35.93 | 1:18.14 | 2:25.06 | ||||||
Linnea Kobel | 1996 | 33.34 | 1:13.84 | 3:38.90 | ||||||
Magdalena Holmefalk | 1996 | 34.29 | 1:11.72 | 4:50.62 | ||||||
6 | Göteborg Lag2 | 1996 | Göteborg Sim | 5:18.34 | ||||||
Johanna Janebäck | 1996 | 36.93 | 1:17.80 | 1:17.80 | ||||||
Evin Papalini | 1995 | 39.93 | 1:27.23 | 2:45.03 | ||||||
Izabella Jedel | 1996 | 38.70 | 1:24.80 | 4:09.83 | ||||||
Maja Bergstrand | 1996 | 32.23 | 1:08.51 | 5:18.34 | ||||||
- | Kungsbacka Damer [1996] | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Rebecca Franzén | 1996 | 35.70 | 1:15.67 | 1:15.67 | ||||||
Annica Molin | 1996 | 38.17 | 2:38.07 | |||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 3:50.17 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 20 november 2011 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:02 |