Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | YGP 1 Korsvirkessim | Utskriftsdatum | 02 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2018 |
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: HP Holding AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.34 | 2:13.30 | 3:21.61 | 4:29.62 | 8:58.34 | ||
5:37.49 | 6:45.08 | 7:52.81 | ||||||||
2 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 1:06.21 | 2:16.04 | 3:25.82 | 4:35.63 | 9:09.00 | ||
5:45.33 | 6:55.24 | 8:04.51 | ||||||||
3 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.51 | 2:13.84 | 3:23.77 | 4:33.76 | 9:09.89 | ||
5:43.27 | 6:52.69 | 8:02.31 | ||||||||
4 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:07.29 | 2:19.36 | 3:31.67 | 4:42.97 | 9:28.28 | ||
5:53.75 | 7:05.86 | 8:17.91 | ||||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:07.46 | 2:19.31 | 3:30.68 | 4:42.50 | 9:32.07 | ||
5:55.53 | 7:08.78 | 8:21.08 | ||||||||
6 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:07.21 | 2:18.90 | 3:31.08 | 4:43.84 | 9:32.53 | ||
5:56.10 | 7:08.60 | 8:21.64 | ||||||||
7 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 6:40.27 | 9:43.53 | |||||
8 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 1:07.93 | 2:20.54 | 3:34.91 | 4:49.70 | 9:46.28 | ||
6:04.03 | 7:18.93 | 8:33.72 | ||||||||
Gren 2, 400m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: TYR |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 1:01.01 | 2:10.98 | 3:32.79 | 4:39.94 | |||
2 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.22 | 2:22.74 | 3:52.59 | 5:03.66 | |||
3 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 1:20.33 | 2:50.10 | 4:27.17 | 5:49.20 | |||
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Yrev AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 23.18 | 48.78 | |||||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 23.68 | 49.71 | |||||
3 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 24.42 | 51.23 | |||||
4 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 24.23 | 51.44 | |||||
5 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.15 | 51.84 | |||||
6 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.10 | 52.29 | |||||
7 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 25.24 | 53.33 | |||||
8 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 25.86 | 54.14 | |||||
9 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 26.81 | 55.31 | |||||
10 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 28.61 | 58.71 | |||||
11 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.15 | 58.90 | |||||
12 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 28.22 | 59.56 | |||||
13 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 28.48 | 1:00.57 | |||||
14 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 28.99 | 1:00.76 | |||||
15 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.31 | 1:01.21 | |||||
16 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 1:02.02 | 1:02.02 | |||||
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Försök |
Sponsor: Yrev AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 23.89 | 49.88 | |||||
2 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 23.98 | 51.23 | |||||
3 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 25.33 | 51.28 | |||||
4 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 24.30 | 51.47 | |||||
5 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.68 | 52.27 | |||||
6 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.05 | 52.35 | |||||
7 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 25.30 | 53.68 | |||||
8 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 25.83 | 53.77 | |||||
9 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 25.45 | 53.84 | |||||
10 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 25.81 | 53.90 | |||||
11 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.50 | 54.07 | |||||
12 | Marcus Kindberg | 1993 | Simklubben Sydsim | 26.22 | 54.16 | |||||
13 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 26.27 | 55.03 | |||||
14 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 26.92 | 55.97 | |||||
15 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 27.10 | 56.10 | |||||
16 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 26.73 | 56.12 | |||||
17 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 26.35 | 56.29 | |||||
18 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.55 | 56.79 | |||||
19 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 27.17 | 56.98 | |||||
20 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.24 | 57.02 | |||||
21 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.31 | 57.25 | |||||
22 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 27.17 | 57.60 | |||||
23 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 27.10 | 57.81 | |||||
24 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.74 | 58.18 | |||||
25 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.44 | 58.56 | |||||
26 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.47 | 58.77 | |||||
26 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.88 | 58.77 | |||||
28 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.15 | 58.91 | |||||
29 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.02 | 59.06 | |||||
30 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 28.32 | 59.19 | |||||
31 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 28.33 | 59.34 | |||||
32 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 28.35 | 59.85 | |||||
33 | Jonas Hagberg | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.49 | 59.86 | |||||
34 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 29.35 | 1:00.32 | |||||
35 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 28.79 | 1:00.40 | |||||
36 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 28.90 | 1:00.76 | |||||
37 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 28.95 | 1:00.88 | |||||
38 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.92 | 1:01.20 | |||||
39 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 28.86 | 1:01.29 | |||||
40 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.00 | 1:01.55 | |||||
41 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.40 | 1:01.77 | |||||
42 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.54 | 1:02.40 | |||||
43 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 29.34 | 1:02.41 | |||||
44 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 29.98 | 1:02.42 | |||||
45 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.62 | 1:02.46 | |||||
46 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.29 | 1:02.67 | |||||
47 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 29.91 | 1:03.21 | |||||
47 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 30.08 | 1:03.21 | |||||
49 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.65 | 1:03.23 | |||||
50 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 29.84 | 1:03.44 | |||||
51 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 30.40 | 1:03.81 | |||||
52 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 30.25 | 1:03.82 | |||||
53 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.73 | 1:04.27 | |||||
54 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 30.33 | 1:04.37 | |||||
55 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 30.45 | 1:04.44 | |||||
56 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.19 | 1:05.65 | |||||
57 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 31.39 | 1:06.49 | |||||
58 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.05 | 1:07.45 | |||||
59 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 33.03 | 1:08.07 | |||||
60 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 32.63 | 1:08.62 | |||||
61 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 32.49 | 1:09.61 | |||||
62 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 33.55 | 1:10.50 | |||||
63 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 35.87 | 1:16.98 | |||||
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Otto Olssons Bil AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.06 | 1:02.42 | 1:35.08 | 2:07.43 | |||
2 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.15 | 1:02.96 | 1:36.06 | 2:08.13 | |||
3 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.33 | 1:02.97 | 1:36.42 | 2:09.66 | |||
4 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 30.89 | 1:03.92 | 1:37.94 | 2:11.87 | |||
5 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.28 | 1:04.97 | 1:38.98 | 2:12.55 | |||
6 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.29 | 1:05.77 | 1:40.58 | 2:13.78 | |||
7 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 31.18 | 1:06.00 | 1:41.02 | 2:15.22 | |||
8 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 32.53 | 1:06.76 | 1:41.69 | 2:15.31 | |||
9 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.38 | 1:05.70 | 1:41.98 | 2:16.13 | |||
10 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 31.16 | 1:06.13 | 1:41.81 | 2:16.30 | |||
11 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.76 | 1:05.16 | 1:41.64 | 2:17.87 | |||
12 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 32.79 | 1:09.53 | 1:46.10 | 2:21.55 | |||
13 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 32.77 | 1:09.05 | 1:46.28 | 2:22.30 | |||
14 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 32.65 | 1:08.86 | 1:46.35 | 2:22.71 | |||
15 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:22.98 | 2:22.98 | |||||
16 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.25 | 1:08.53 | 1:46.26 | 2:23.87 | |||
Gren 4, 200m Frisim Damer, Försök |
Sponsor: Otto Olssons Bil AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.44 | 1:01.57 | 1:34.59 | 2:06.23 | |||
2 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 29.31 | 1:01.43 | 1:34.73 | 2:08.22 | Deltar ej i final | ||
3 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.57 | 1:03.35 | 1:36.19 | 2:08.64 | |||
4 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 29.87 | 1:02.31 | 1:36.18 | 2:11.28 | |||
5 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 30.41 | 1:03.63 | 1:37.43 | 2:11.90 | Deltar ej i final | ||
6 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.22 | 1:05.01 | 1:39.01 | 2:12.71 | |||
7 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 30.71 | 1:04.01 | 1:38.41 | 2:12.83 | |||
8 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 30.51 | 1:04.36 | 1:39.15 | 2:14.26 | |||
9 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.48 | 1:04.92 | 1:41.01 | 2:15.64 | |||
10 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.11 | 1:05.08 | 1:40.48 | 2:15.78 | Deltar ej i final | ||
11 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.30 | 1:05.15 | 1:40.32 | 2:15.84 | Deltar ej i final | ||
12 | Elin Nilsson | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.42 | 1:05.82 | 1:41.00 | 2:15.85 | Deltar ej i final | ||
13 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 30.44 | 1:04.80 | 1:40.96 | 2:15.89 | |||
14 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.81 | 1:07.19 | 1:42.82 | 2:16.99 | |||
15 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 31.66 | 1:05.76 | 1:41.07 | 2:17.23 | |||
16 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 31.68 | 1:06.29 | 1:42.15 | 2:17.41 | Deltar ej i final | ||
17 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 32.03 | 1:07.00 | 1:43.61 | 2:20.36 | |||
18 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.44 | 1:06.36 | 1:43.37 | 2:21.45 | |||
19 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.50 | 1:07.73 | 1:45.60 | 2:21.88 | Deltar ej i final | ||
20 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.33 | 1:08.83 | 1:46.12 | 2:22.36 | |||
21 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 32.45 | 1:09.23 | 1:46.63 | 2:22.55 | |||
22 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 32.94 | 1:09.66 | 1:46.50 | 2:23.07 | |||
23 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.37 | 1:07.10 | 1:46.35 | 2:25.98 | |||
24 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 33.38 | 1:10.15 | 1:48.21 | 2:26.37 | Deltar ej i final | ||
25 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 33.43 | 1:11.01 | 1:48.93 | 2:26.67 | |||
26 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.28 | 1:08.92 | 1:47.89 | 2:26.78 | |||
27 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 34.14 | 1:10.86 | 1:49.13 | 2:28.66 | |||
28 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 32.70 | 1:10.81 | 1:50.41 | 2:29.52 | |||
29 | Filippa Fredbo | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.59 | 1:12.10 | 1:51.10 | 2:29.73 | |||
30 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.48 | 1:12.92 | 1:53.00 | 2:31.37 | |||
31 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 33.46 | 1:12.41 | 1:52.33 | 2:32.26 | |||
32 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.81 | 1:14.92 | 1:56.44 | 2:34.73 | |||
33 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.75 | 1:13.90 | 2:38.34 | 2:38.34 | |||
34 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.62 | 1:15.50 | 1:58.02 | 2:38.89 | |||
35 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 35.27 | 1:16.39 | 1:58.98 | 2:39.33 | |||
36 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 36.27 | 1:18.24 | 2:00.10 | 2:41.10 | |||
37 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 34.83 | 1:17.02 | 2:00.96 | 2:42.00 | |||
38 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 35.62 | 1:17.31 | 2:01.14 | 2:42.41 | |||
39 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 36.71 | 1:17.75 | 2:01.20 | 2:43.59 | |||
40 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.56 | 1:18.45 | 2:03.71 | 2:46.67 | |||
41 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.56 | 1:21.55 | 2:05.79 | 2:48.13 | |||
42 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 41.15 | 1:29.10 | 2:18.05 | 3:03.08 | |||
43 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.54 | 1:31.74 | 2:21.36 | 3:07.70 | |||
- | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Nilsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.38 | ||||||
2 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.44 | ||||||
3 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.02 | ||||||
4 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.30 | ||||||
5 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 32.34 | ||||||
6 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.18 | ||||||
7 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 33.57 | ||||||
8 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 33.66 | ||||||
9 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.79 | ||||||
10 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 36.18 | ||||||
11 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.66 | ||||||
12 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 37.16 | ||||||
13 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 37.43 | ||||||
14 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.32 | ||||||
15 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 42.45 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Försök |
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Nilsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.30 | ||||||
2 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.62 | ||||||
3 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.23 | ||||||
4 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.06 | ||||||
4 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 32.06 | ||||||
6 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.29 | Deltar ej i final | |||||
7 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 32.85 | ||||||
8 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.23 | ||||||
9 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.70 | ||||||
10 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 34.17 | ||||||
11 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 36.60 | ||||||
12 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 36.61 | ||||||
13 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 37.20 | ||||||
14 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.60 | ||||||
15 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 37.87 | ||||||
16 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 37.97 | ||||||
17 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.17 | ||||||
18 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 39.86 | ||||||
19 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 41.30 | Deltar ej i final | |||||
20 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 41.81 | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Grändens Mat |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.54 | 1:12.71 | |||||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 35.50 | 1:14.60 | |||||
3 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 36.08 | 1:15.40 | |||||
4 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.32 | 1:16.19 | |||||
5 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.27 | 1:17.01 | |||||
6 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 36.40 | 1:17.84 | |||||
7 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 37.47 | 1:19.31 | |||||
8 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 37.28 | 1:19.91 | |||||
9 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 38.57 | 1:21.44 | |||||
10 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 38.22 | 1:22.16 | |||||
11 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.76 | 1:24.16 | |||||
12 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 38.58 | 1:24.46 | |||||
13 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 39.72 | 1:24.89 | |||||
14 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 40.01 | 1:25.84 | |||||
15 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 40.34 | 1:25.88 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Försök |
Sponsor: Grändens Mat |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.28 | 1:12.13 | |||||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.39 | 1:14.73 | |||||
3 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.90 | 1:16.54 | |||||
4 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.37 | 1:17.12 | |||||
5 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 36.51 | 1:17.40 | |||||
6 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 36.46 | 1:18.57 | |||||
7 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 37.17 | 1:19.52 | |||||
8 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.93 | 1:20.10 | |||||
9 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 39.08 | 1:23.00 | |||||
10 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 38.79 | 1:23.37 | |||||
11 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 38.96 | 1:24.31 | |||||
12 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 38.72 | 1:24.54 | |||||
13 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.92 | 1:25.75 | |||||
14 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 40.68 | 1:26.61 | |||||
15 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 40.96 | 1:27.48 | Deltar ej i final | ||||
16 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 40.82 | 1:27.95 | |||||
17 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 40.98 | 1:28.03 | Deltar ej i final | ||||
18 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 45.31 | 1:34.32 | |||||
19 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 45.28 | 1:36.92 | |||||
20 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 46.16 | 1:38.93 | |||||
21 | Filippa Molin | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 47.24 | 1:40.11 | |||||
22 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.83 | 1:40.87 | |||||
23 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 49.50 | 1:44.40 | |||||
24 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 49.71 | 1:46.31 | |||||
25 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 52.36 | 1:52.51 | |||||
26 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 55.28 | 1:56.58 | |||||
Gren 7, 100m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Bareko Sport |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 24.74 | 54.12 | |||||
2 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 25.74 | 56.92 | |||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 27.50 | 1:00.24 | |||||
4 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.98 | 1:00.32 | |||||
5 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.34 | 1:00.65 | |||||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 28.37 | 1:01.24 | |||||
7 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 29.33 | 1:04.52 | |||||
8 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.97 | 1:05.06 | |||||
9 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.38 | 1:05.59 | |||||
10 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.49 | 1:07.11 | |||||
11 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.61 | 1:08.90 | |||||
12 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 33.07 | 1:11.75 | |||||
13 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.19 | 1:16.01 | |||||
14 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 35.72 | 1:16.23 | |||||
15 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 36.92 | 1:18.50 | |||||
16 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.52 | 1:20.30 | |||||
Gren 7, 100m Medley Herrar, Försök |
Sponsor: Bareko Sport |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 25.68 | 56.45 | |||||
2 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 26.06 | 57.39 | |||||
3 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.75 | 59.67 | |||||
4 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 27.56 | 1:00.20 | |||||
5 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.36 | 1:00.68 | |||||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 29.03 | 1:01.33 | |||||
7 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.76 | 1:01.67 | Deltar ej i final | ||||
8 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.29 | 1:01.87 | Deltar ej i final | ||||
9 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 28.36 | 1:03.70 | |||||
10 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 30.03 | 1:03.95 | |||||
11 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 30.04 | 1:04.26 | |||||
12 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 29.23 | 1:04.34 | |||||
13 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.31 | 1:04.41 | Deltar ej i final | ||||
14 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.71 | 1:04.64 | |||||
15 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.14 | 1:04.70 | |||||
16 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.42 | 1:05.63 | |||||
17 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.36 | 1:05.95 | |||||
18 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.13 | 1:06.61 | |||||
19 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.47 | 1:06.75 | |||||
20 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 30.68 | 1:07.49 | |||||
21 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.52 | 1:07.90 | |||||
22 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.28 | 1:08.56 | |||||
23 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.43 | 1:08.94 | |||||
24 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.33 | 1:09.40 | |||||
25 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.77 | 1:11.36 | |||||
26 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 32.83 | 1:11.92 | |||||
27 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 33.21 | 1:12.18 | |||||
28 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.14 | 1:12.57 | |||||
29 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 34.06 | 1:12.76 | |||||
30 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 35.12 | 1:12.93 | Deltar ej i final | ||||
31 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 35.13 | 1:14.09 | Deltar ej i final | ||||
32 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.84 | 1:14.96 | |||||
33 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 35.17 | 1:15.18 | Deltar ej i final | ||||
34 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 34.80 | 1:15.44 | |||||
35 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 35.89 | 1:17.09 | |||||
36 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 38.12 | 1:19.52 | |||||
37 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.42 | 1:19.78 | |||||
38 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 38.68 | 1:22.13 | |||||
39 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 39.50 | 1:26.03 | |||||
- | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Skåne TV AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 27.57 | 59.82 | |||||
2 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 29.33 | 1:03.25 | |||||
3 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.32 | 1:06.36 | |||||
4 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.19 | 1:06.46 | |||||
5 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.46 | 1:06.59 | |||||
6 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.48 | 1:07.45 | |||||
7 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 32.07 | 1:07.69 | |||||
8 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.10 | 1:09.06 | |||||
9 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 31.91 | 1:09.85 | |||||
10 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 32.42 | 1:11.21 | |||||
11 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 33.62 | 1:11.98 | |||||
12 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 33.62 | 1:13.07 | |||||
13 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 34.35 | 1:16.83 | |||||
14 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.63 | 1:16.92 | |||||
15 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.07 | 1:22.65 | |||||
- | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Försök |
Sponsor: Skåne TV AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 27.60 | 59.63 | |||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.28 | 1:00.72 | Deltar ej i final | ||||
3 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 30.08 | 1:03.74 | |||||
4 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.18 | 1:06.20 | |||||
5 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.03 | 1:06.63 | |||||
5 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 29.82 | 1:06.63 | Deltar ej i final | ||||
7 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.29 | 1:07.06 | |||||
8 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.65 | 1:07.17 | |||||
9 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.36 | 1:07.27 | |||||
10 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.18 | 1:07.58 | |||||
11 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.96 | 1:07.63 | |||||
12 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 31.41 | 1:07.87 | |||||
13 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.48 | 1:08.22 | |||||
14 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.73 | 1:08.26 | |||||
15 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 32.52 | 1:10.55 | Deltar ej i final | ||||
16 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 33.15 | 1:11.15 | |||||
17 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 32.09 | 1:11.81 | |||||
18 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 32.64 | 1:12.09 | |||||
19 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 33.48 | 1:13.07 | |||||
20 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 32.38 | 1:13.25 | Deltar ej i final | ||||
21 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.61 | 1:14.02 | |||||
22 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 33.90 | 1:15.40 | Deltar ej i final | ||||
23 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 33.54 | 1:15.45 | Deltar ej i final | ||||
24 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.90 | 1:15.56 | |||||
25 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 34.93 | 1:15.93 | |||||
26 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 34.51 | 1:16.81 | |||||
27 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 35.69 | 1:17.85 | |||||
28 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 35.29 | 1:19.38 | |||||
29 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.51 | 1:22.59 | |||||
30 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.65 | 1:23.68 | |||||
31 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.12 | 1:28.62 | |||||
32 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 40.82 | 1:30.39 | |||||
33 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.31 | 1:30.62 | |||||
34 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 42.82 | 1:35.31 | |||||
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: AB Bygg PP |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 1:02.33 | 2:09.81 | 3:17.67 | 4:25.90 | 8:57.52 | ||
5:33.94 | 6:41.90 | 7:50.00 | ||||||||
2 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:06.08 | 2:17.23 | 3:29.00 | 4:40.70 | 9:24.46 | ||
5:52.56 | 7:03.79 | 8:15.40 | ||||||||
3 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:06.00 | 2:17.10 | 3:29.02 | 4:41.06 | 9:24.50 | ||
5:53.01 | 7:04.43 | 8:16.48 | ||||||||
4 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:08.16 | 2:21.13 | 3:34.87 | 4:49.03 | 9:42.64 | ||
6:03.19 | 7:16.82 | 8:29.87 | ||||||||
5 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 1:06.95 | 2:20.39 | 3:34.45 | 4:48.86 | 9:45.65 | ||
6:03.71 | 7:18.05 | 8:32.55 | ||||||||
6 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:07.86 | 2:23.36 | 3:39.03 | 4:54.88 | 9:52.39 | ||
6:10.66 | 7:26.43 | 8:40.89 | ||||||||
7 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:08.30 | 2:23.61 | 3:39.46 | 4:54.87 | 9:52.64 | ||
6:11.08 | 7:26.52 | 8:40.72 | ||||||||
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Försök |
Sponsor: AB Bygg PP |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 1:02.33 | 2:09.81 | 3:17.67 | 4:25.90 | 8:57.52 | ||
5:33.94 | 6:41.90 | 7:50.00 | ||||||||
2 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:06.08 | 2:17.23 | 3:29.00 | 4:40.70 | 9:24.46 | ||
5:52.56 | 7:03.79 | 8:15.40 | ||||||||
3 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:06.00 | 2:17.10 | 3:29.02 | 4:41.06 | 9:24.50 | ||
5:53.01 | 7:04.43 | 8:16.48 | ||||||||
4 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:08.16 | 2:21.13 | 3:34.87 | 4:49.03 | 9:42.64 | ||
6:03.19 | 7:16.82 | 8:29.87 | ||||||||
5 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 1:06.95 | 2:20.39 | 3:34.45 | 4:48.86 | 9:45.65 | ||
6:03.71 | 7:18.05 | 8:32.55 | ||||||||
6 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:07.86 | 2:23.36 | 3:39.03 | 4:54.88 | 9:52.39 | ||
6:10.66 | 7:26.43 | 8:40.89 | ||||||||
7 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:08.30 | 2:23.61 | 3:39.46 | 4:54.87 | 9:52.64 | ||
6:11.08 | 7:26.52 | 8:40.72 | ||||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Ystads Rörtjänst |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.73 | 58.01 | |||||
2 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.25 | 59.77 | |||||
3 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.52 | 1:01.52 | |||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.05 | 1:02.62 | |||||
5 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 30.13 | 1:03.13 | |||||
6 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 30.90 | 1:03.45 | |||||
7 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 31.65 | 1:04.80 | |||||
8 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.46 | 1:04.89 | |||||
9 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.00 | 1:05.73 | |||||
10 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 33.58 | 1:08.78 | |||||
11 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.26 | 1:09.34 | |||||
12 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.18 | 1:13.24 | |||||
13 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.37 | 1:13.76 | |||||
14 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 38.93 | 1:20.20 | |||||
15 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 39.43 | 1:22.41 | |||||
- | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Försök |
Sponsor: Ystads Rörtjänst |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.58 | 59.92 | |||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.67 | 59.94 | |||||
3 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.83 | 1:02.03 | |||||
4 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.25 | 1:02.35 | |||||
5 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 30.42 | 1:03.03 | |||||
6 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 30.62 | 1:03.15 | |||||
7 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.92 | 1:05.05 | |||||
8 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.94 | 1:05.87 | |||||
9 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 32.43 | 1:06.52 | |||||
10 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 32.18 | 1:07.18 | |||||
11 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.64 | 1:08.31 | Deltar ej i final | ||||
12 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 32.69 | 1:08.78 | |||||
13 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.50 | 1:08.82 | |||||
14 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 33.58 | 1:09.78 | Deltar ej i final | ||||
15 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 33.77 | 1:10.45 | |||||
16 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.37 | 1:10.87 | |||||
17 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.60 | 1:13.09 | |||||
18 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.79 | 1:14.20 | |||||
19 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 36.52 | 1:14.70 | Deltar ej i final | ||||
20 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 36.96 | 1:16.77 | Deltar ej i final | ||||
21 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 37.62 | 1:18.98 | |||||
22 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 39.27 | 1:19.51 | |||||
23 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 38.94 | 1:21.03 | |||||
24 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 39.12 | 1:22.18 | |||||
25 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 42.78 | 1:27.63 | |||||
26 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 1:29.19 | 1:29.19 | |||||
- | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.98 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 28.10 | ||||||
3 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 29.70 | ||||||
4 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 30.17 | ||||||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.14 | ||||||
6 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.35 | ||||||
7 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 31.52 | ||||||
8 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.66 | ||||||
9 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 32.02 | ||||||
10 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.07 | ||||||
11 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 32.57 | ||||||
12 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 33.23 | ||||||
13 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.00 | ||||||
14 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.01 | ||||||
15 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 34.41 | ||||||
16 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 34.88 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Försök |
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.57 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 29.65 | ||||||
3 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 29.93 | ||||||
4 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 30.13 | ||||||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.43 | ||||||
6 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.51 | Deltar ej i final | |||||
7 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.56 | ||||||
8 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.74 | ||||||
9 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.04 | ||||||
10 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 32.14 | ||||||
11 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 32.21 | ||||||
12 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 32.54 | ||||||
13 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.63 | ||||||
14 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 33.36 | ||||||
15 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.40 | ||||||
16 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.50 | ||||||
17 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.84 | ||||||
18 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 34.19 | ||||||
19 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.56 | ||||||
20 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 35.04 | ||||||
21 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.21 | ||||||
22 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.28 | ||||||
22 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 35.28 | ||||||
24 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 35.33 | ||||||
25 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 35.59 | ||||||
26 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 35.70 | ||||||
27 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.91 | ||||||
28 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 36.29 | ||||||
29 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 36.38 | ||||||
30 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 36.41 | ||||||
31 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 36.70 | ||||||
32 | Filippa Fredbo | 2001 | Ystads Simsällskap | 36.81 | ||||||
33 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 36.89 | ||||||
34 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 37.26 | ||||||
35 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.28 | ||||||
36 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 38.16 | ||||||
37 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 38.69 | ||||||
38 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.87 | ||||||
39 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.63 | ||||||
40 | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 39.67 | ||||||
41 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 40.52 | ||||||
42 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 40.82 | ||||||
43 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.49 | ||||||
44 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 42.21 | ||||||
45 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 43.42 | ||||||
46 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.58 | ||||||
47 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 45.79 | ||||||
48 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 46.20 | ||||||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Ystad Saltsjöbad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 27.02 | 57.72 | 1:27.55 | 1:57.38 | |||
2 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.91 | 1:02.23 | 1:36.24 | 2:10.64 | |||
3 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 29.67 | 1:04.57 | 1:37.79 | 2:11.24 | |||
4 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 29.50 | 1:03.56 | 1:38.99 | 2:15.07 | |||
5 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.47 | 1:04.21 | 1:41.59 | 2:23.33 | |||
6 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 30.30 | 1:07.39 | 1:49.66 | 2:31.88 | |||
7 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.02 | 1:16.39 | 2:02.31 | 2:46.16 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Försök |
Sponsor: Ystad Saltsjöbad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 27.02 | 57.72 | 1:27.55 | 1:57.38 | |||
2 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.91 | 1:02.23 | 1:36.24 | 2:10.64 | |||
3 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 29.67 | 1:04.57 | 1:37.79 | 2:11.24 | |||
4 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 29.50 | 1:03.56 | 1:38.99 | 2:15.07 | |||
5 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.47 | 1:04.21 | 1:41.59 | 2:23.33 | |||
6 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 30.30 | 1:07.39 | 1:49.66 | 2:31.88 | |||
7 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.02 | 1:16.39 | 2:02.31 | 2:46.16 | |||
Gren 13, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.26 | 1:09.30 | 1:50.31 | 2:22.95 | |||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.25 | 1:07.36 | 1:50.00 | 2:24.92 | |||
3 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.74 | 1:10.16 | 1:50.52 | 2:25.09 | |||
4 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 32.41 | 1:10.50 | 1:53.66 | 2:27.90 | |||
5 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 33.48 | 1:11.66 | 1:54.93 | 2:30.00 | |||
6 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.41 | 1:17.27 | 1:57.77 | 2:34.12 | |||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.81 | 1:13.07 | 1:58.72 | 2:34.97 | |||
8 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.92 | 1:12.79 | 1:58.75 | 2:35.06 | |||
9 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 32.64 | 1:13.77 | 1:59.84 | 2:35.59 | |||
10 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 35.11 | 1:17.16 | 2:01.22 | 2:36.95 | |||
11 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.77 | 1:14.06 | 2:01.14 | 2:37.14 | |||
12 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.19 | 1:14.82 | 2:01.54 | 2:38.67 | |||
13 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.13 | 1:16.99 | 2:04.02 | 2:42.10 | |||
14 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.23 | 1:17.66 | 2:03.16 | 2:42.13 | |||
- | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 13, 200m Medley Damer, Försök |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.45 | 1:06.66 | 1:49.18 | 2:23.06 | |||
2 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.74 | 1:10.35 | 1:51.90 | 2:25.05 | |||
3 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.92 | 1:11.76 | 1:52.82 | 2:28.42 | |||
4 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 33.16 | 1:12.09 | 1:55.64 | 2:29.99 | |||
5 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.25 | 1:10.11 | 1:56.77 | 2:30.52 | Deltar ej i final | ||
6 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.51 | 1:12.77 | 1:56.97 | 2:31.32 | |||
7 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.87 | 1:16.86 | 1:57.38 | 2:33.51 | |||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.05 | 1:12.99 | 1:57.85 | 2:33.84 | |||
9 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 34.17 | 1:14.83 | 1:57.73 | 2:33.87 | |||
10 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.55 | 1:13.75 | 2:00.18 | 2:35.84 | |||
11 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 32.53 | 1:13.91 | 2:00.36 | 2:36.87 | |||
12 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.35 | 1:16.74 | 2:02.32 | 2:40.65 | |||
13 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 34.89 | 1:17.25 | 2:02.02 | 2:40.97 | |||
14 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 35.80 | 1:17.59 | 2:04.58 | 2:41.58 | Deltar ej i final | ||
15 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.61 | 1:15.63 | 2:03.90 | 2:41.72 | |||
16 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.15 | 1:18.57 | 2:04.98 | 2:43.68 | |||
17 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 37.18 | 1:19.70 | 2:09.17 | 2:47.85 | Deltar ej i final | ||
18 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 38.52 | 1:21.83 | 2:14.56 | 2:55.24 | |||
19 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 37.52 | 1:24.70 | 2:15.20 | 2:55.94 | |||
20 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 39.91 | 1:28.51 | 2:18.93 | 3:03.07 | |||
21 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 1:31.34 | 3:09.87 | 3:09.87 | ||||
22 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 46.51 | 1:34.68 | 2:35.09 | 3:16.34 | |||
23 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 46.38 | 1:35.59 | 2:38.99 | 3:20.07 | |||
24 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 49.36 | 1:45.32 | 2:42.20 | 3:29.71 | |||
25 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.50 | 1:44.63 | 2:47.60 | 3:35.51 | |||
- | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 14, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Pmc Group |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 55.13 | 1:54.85 | 2:54.24 | 3:51.95 | |||
2 | Marcus Kindberg | 1993 | Simklubben Sydsim | 57.83 | 2:00.07 | 3:04.44 | 4:09.12 | |||
3 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 59.56 | 2:05.22 | 3:12.14 | 4:18.20 | |||
4 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:00.18 | 2:06.19 | 3:15.21 | 4:24.52 | |||
5 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 1:05.13 | 2:14.82 | 3:23.53 | 4:28.86 | |||
6 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:05.05 | 2:13.99 | 3:22.31 | 4:28.96 | |||
7 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:03.76 | 2:12.58 | 3:22.35 | 4:31.86 | |||
8 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.33 | 2:14.78 | 3:24.18 | 4:34.07 | |||
9 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:07.17 | 2:20.54 | 3:32.54 | 4:43.57 | |||
10 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 1:07.18 | 2:20.18 | 3:33.28 | 4:45.00 | |||
11 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:06.68 | 2:19.46 | 3:33.53 | 4:45.86 | |||
12 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.60 | 2:23.40 | 3:37.04 | 4:50.03 | |||
13 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:11.96 | 2:28.27 | 3:43.79 | 4:57.85 | |||
14 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:12.57 | 2:31.85 | 3:49.32 | 5:04.46 | |||
15 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:12.41 | 2:30.73 | 3:48.83 | 5:04.73 | |||
16 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:15.39 | 2:38.46 | 4:04.01 | 5:24.30 | |||
Gren 14, 400m Frisim Herrar, Försök |
Sponsor: Pmc Group |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 59.46 | 2:02.02 | 3:04.66 | 4:02.43 | |||
2 | Marcus Kindberg | 1993 | Simklubben Sydsim | 58.84 | 2:01.24 | 3:03.66 | 4:04.16 | |||
3 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:00.53 | 2:06.55 | 3:12.67 | 4:17.76 | |||
4 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 59.64 | 2:05.79 | 3:14.69 | 4:23.67 | |||
5 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:03.56 | 2:13.20 | 3:23.76 | 4:34.43 | |||
6 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 1:05.23 | 2:17.28 | 3:28.11 | 4:34.77 | |||
7 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:05.55 | 2:17.17 | 3:27.82 | 4:35.21 | |||
8 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:05.38 | 2:15.62 | 3:27.52 | 4:37.24 | |||
9 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.86 | 2:15.42 | 3:26.75 | 4:38.17 | |||
10 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.58 | 2:18.15 | 3:29.26 | 4:40.03 | Deltar ej i final | ||
11 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:06.21 | 2:18.11 | 3:29.95 | 4:41.23 | |||
12 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:05.76 | 2:17.23 | 3:29.33 | 4:42.13 | |||
13 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 1:07.88 | 2:20.80 | 3:33.65 | 4:44.79 | |||
14 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:06.98 | 2:22.39 | 3:36.44 | 4:47.85 | |||
15 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:07.02 | 2:22.01 | 3:36.11 | 4:48.16 | |||
16 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 4:48.78 | ||||||
17 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 1:07.67 | 2:21.65 | 3:35.97 | 4:50.44 | Deltar ej i final | ||
18 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:09.78 | 2:29.03 | 3:48.97 | 5:05.11 | Deltar ej i final | ||
19 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:12.31 | 2:31.76 | 3:50.13 | 5:06.49 | |||
20 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 1:18.42 | 2:42.86 | 4:07.52 | 5:28.54 | |||
21 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 1:18.80 | 2:48.16 | 4:15.06 | 5:38.25 | |||
- | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Jens Lundgren AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 25.43 | ||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.85 | ||||||
3 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 26.04 | ||||||
4 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 27.44 | ||||||
5 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 27.58 | ||||||
6 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 28.00 | ||||||
7 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 28.05 | ||||||
7 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.05 | ||||||
9 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 28.44 | ||||||
10 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 28.50 | ||||||
11 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 28.64 | ||||||
12 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 28.77 | ||||||
13 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 29.13 | ||||||
14 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 29.21 | ||||||
15 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 29.22 | ||||||
16 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 29.34 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Försök |
Sponsor: Jens Lundgren AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 26.21 | ||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.24 | ||||||
3 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 26.49 | ||||||
4 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 27.31 | ||||||
5 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 27.42 | ||||||
6 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.61 | ||||||
7 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 27.86 | ||||||
8 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 27.89 | ||||||
9 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 28.37 | ||||||
10 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 28.56 | ||||||
11 | Elin Nilsson | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.64 | ||||||
12 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 28.70 | ||||||
13 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 28.75 | ||||||
14 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 28.83 | ||||||
15 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 28.86 | ||||||
16 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 28.94 | ||||||
17 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 28.98 | ||||||
18 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.00 | ||||||
19 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 29.01 | ||||||
20 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 29.12 | ||||||
21 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.14 | ||||||
22 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 29.15 | ||||||
23 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 29.18 | ||||||
24 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.24 | ||||||
25 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 29.28 | ||||||
26 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 29.30 | ||||||
26 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.30 | ||||||
28 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 30.02 | ||||||
29 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.05 | ||||||
30 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 30.06 | ||||||
31 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.18 | ||||||
32 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 30.25 | ||||||
33 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 30.67 | ||||||
34 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 30.77 | ||||||
34 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 30.77 | ||||||
36 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.84 | ||||||
37 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 30.89 | ||||||
38 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 31.03 | ||||||
39 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 31.08 | ||||||
40 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.12 | ||||||
41 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 31.27 | ||||||
42 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 31.29 | ||||||
43 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 31.42 | ||||||
44 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 31.62 | ||||||
45 | Filippa Fredbo | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.69 | ||||||
45 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 31.69 | ||||||
47 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 31.71 | ||||||
48 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 32.10 | ||||||
49 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 32.14 | ||||||
50 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 32.48 | ||||||
51 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 32.80 | ||||||
52 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 32.85 | ||||||
53 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.18 | ||||||
54 | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 33.30 | ||||||
55 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 33.48 | ||||||
56 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 33.62 | ||||||
57 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.03 | ||||||
58 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 34.10 | ||||||
59 | Filippa Molin | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 35.33 | ||||||
60 | Elina Olsson | 2006 | Kiviks Simklubb | 35.64 | ||||||
61 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 35.88 | ||||||
62 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.94 | ||||||
63 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 37.74 | ||||||
64 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.15 | ||||||
65 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.74 | ||||||
66 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 39.23 | ||||||
- | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: YBB Ystad Bilbesiktning |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.00 | 1:09.20 | 1:47.55 | 2:25.90 | |||
2 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.59 | 1:10.87 | 1:48.55 | 2:26.14 | |||
3 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.29 | 1:09.43 | 1:48.09 | 2:27.47 | |||
4 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 34.65 | 1:13.43 | 1:53.96 | 2:33.73 | |||
5 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 35.56 | 1:15.65 | 1:56.82 | 2:38.11 | |||
6 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 35.90 | 1:17.30 | 2:00.00 | 2:43.22 | |||
7 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.69 | 1:19.48 | 2:02.46 | 2:45.23 | |||
8 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 38.09 | 1:20.96 | 2:04.42 | 2:46.87 | |||
9 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 37.11 | 1:20.40 | 2:04.56 | 2:47.89 | |||
10 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 37.24 | 1:21.73 | 2:07.57 | 2:53.61 | |||
11 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 40.60 | 1:27.87 | 2:17.28 | 3:06.48 | |||
12 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 41.36 | 1:28.95 | 2:17.65 | 3:06.69 | |||
13 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 41.42 | 1:31.12 | 2:23.10 | 3:14.20 | |||
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar, Försök |
Sponsor: YBB Ystad Bilbesiktning |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.75 | 1:11.38 | 1:49.47 | 2:27.48 | |||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.29 | 1:11.18 | 1:49.56 | 2:28.31 | |||
3 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.25 | 1:12.60 | 1:53.29 | 2:33.60 | |||
4 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 34.74 | 1:13.42 | 1:53.09 | 2:33.73 | |||
5 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 35.46 | 1:15.70 | 1:56.16 | 2:36.63 | |||
6 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 38.54 | 1:21.23 | 2:04.63 | 2:48.27 | |||
7 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 38.50 | 1:22.27 | 2:05.71 | 2:49.17 | |||
8 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 38.00 | 1:20.76 | 2:06.75 | 2:49.88 | |||
9 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 37.10 | 1:20.69 | 2:07.16 | 2:52.22 | |||
10 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 38.88 | 1:24.33 | 2:11.56 | 2:58.47 | |||
11 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 41.14 | 1:28.90 | 2:17.61 | 3:05.35 | |||
12 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 40.69 | 1:27.98 | 2:17.22 | 3:05.70 | |||
13 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 41.07 | 1:30.64 | 2:24.77 | 3:18.87 | |||
14 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 45.34 | 1:39.24 | 2:33.98 | 3:27.65 | |||
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.97 | 1:09.39 | 1:45.73 | 2:20.99 | |||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 32.98 | 1:08.75 | 1:45.33 | 2:22.54 | |||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.55 | 1:09.95 | 1:47.68 | 2:24.68 | |||
4 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.78 | 1:11.81 | 1:49.11 | 2:25.19 | |||
5 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.57 | 1:12.12 | 1:49.79 | 2:26.94 | |||
6 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.34 | 1:11.95 | 1:50.05 | 2:28.16 | |||
7 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.57 | 1:12.13 | 1:50.97 | 2:28.43 | |||
8 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 35.54 | 1:14.48 | 1:53.91 | 2:34.01 | |||
9 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 36.26 | 1:15.76 | 1:55.76 | 2:35.40 | |||
10 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.78 | 1:15.06 | 1:56.07 | 2:36.40 | |||
11 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 37.91 | 1:17.76 | 1:57.56 | 2:36.75 | |||
12 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 38.66 | 1:19.02 | 1:59.18 | 2:38.81 | |||
13 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.36 | 1:16.61 | 1:58.19 | 2:40.37 | |||
14 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 38.48 | 1:19.56 | 2:00.55 | 2:40.53 | |||
15 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 37.58 | 1:17.68 | 1:59.98 | 2:41.85 | |||
16 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 38.74 | 1:20.15 | 2:01.77 | 2:42.01 | |||
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Försök |
Sponsor: Teleservice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.40 | 1:08.39 | 1:44.59 | 2:20.77 | |||
2 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.76 | 1:09.85 | 1:46.40 | 2:23.07 | |||
3 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 33.04 | 1:09.24 | 1:46.02 | 2:23.19 | |||
4 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.61 | 1:09.95 | 1:46.95 | 2:24.62 | |||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.84 | 1:10.72 | 1:48.97 | 2:25.75 | |||
6 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.95 | 1:12.35 | 1:50.70 | 2:27.87 | |||
7 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.53 | 1:12.05 | 1:50.97 | 2:30.24 | |||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.67 | 1:13.53 | 1:52.51 | 2:30.55 | |||
9 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 35.68 | 1:15.30 | 1:54.25 | 2:33.97 | |||
10 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 37.96 | 1:17.51 | 1:57.50 | 2:36.87 | |||
11 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 36.26 | 1:16.59 | 1:58.30 | 2:38.73 | |||
12 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 38.22 | 1:18.83 | 2:00.04 | 2:39.75 | |||
13 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.17 | 1:19.39 | 2:00.54 | 2:39.78 | |||
14 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.06 | 1:15.75 | 1:57.76 | 2:40.28 | |||
15 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 36.54 | 1:16.89 | 1:59.05 | 2:40.36 | Deltar ej i final | ||
16 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 38.82 | 1:20.63 | 2:01.78 | 2:41.61 | |||
17 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 37.55 | 1:17.88 | 1:59.69 | 2:42.23 | |||
18 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.75 | 1:21.59 | 2:03.23 | 2:43.65 | |||
19 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 38.88 | 1:20.90 | 2:05.72 | 2:50.69 | |||
20 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 39.27 | 1:22.52 | 2:07.98 | 2:53.54 | |||
- | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Restaurang Zara |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 24.25 | ||||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.96 | ||||||
3 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 25.34 | ||||||
4 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 25.80 | ||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 26.38 | ||||||
6 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.93 | ||||||
7 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 27.09 | ||||||
8 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.48 | ||||||
9 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 28.09 | ||||||
10 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.52 | ||||||
11 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.87 | ||||||
12 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 30.95 | ||||||
13 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 31.33 | ||||||
14 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 32.34 | ||||||
15 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.81 | ||||||
- | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Försök |
Sponsor: Restaurang Zara |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.07 | ||||||
2 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 25.28 | ||||||
3 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 25.37 | ||||||
4 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 25.59 | ||||||
5 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 25.70 | ||||||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 26.39 | ||||||
7 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.50 | ||||||
8 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.57 | ||||||
9 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.87 | ||||||
10 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 27.30 | ||||||
11 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 27.33 | ||||||
12 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 27.41 | ||||||
13 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.52 | ||||||
14 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 27.82 | ||||||
15 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 27.83 | ||||||
16 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.86 | ||||||
17 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 28.04 | ||||||
18 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.11 | ||||||
19 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.16 | ||||||
20 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 28.28 | ||||||
21 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.29 | ||||||
22 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 28.42 | ||||||
23 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.48 | ||||||
24 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.56 | ||||||
25 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 28.58 | ||||||
26 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.06 | ||||||
27 | Jonas Hagberg | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.24 | ||||||
28 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 29.65 | ||||||
29 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.77 | ||||||
29 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.77 | ||||||
31 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 30.18 | ||||||
32 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.29 | ||||||
33 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 30.35 | ||||||
34 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.72 | ||||||
35 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.83 | ||||||
36 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 31.40 | ||||||
37 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.46 | ||||||
38 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.58 | ||||||
39 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 32.77 | ||||||
40 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.90 | ||||||
41 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.08 | ||||||
42 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 33.15 | ||||||
43 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 33.89 | ||||||
44 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 34.16 | ||||||
45 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.29 | ||||||
46 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 34.35 | ||||||
47 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.57 | ||||||
48 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 35.25 | ||||||
49 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 35.72 | ||||||
50 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 36.21 | ||||||
Gren 19, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Sponsor: Ingmars Bil i Ystad AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Mix Lag 1 | 0 | Trelleborg Sim | 1:53.23 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 30.79 | 30.79 | |||||||
Axel Lloyd | 1999 | 30.09 | 1:00.88 | |||||||
Isabelle Sering | 2002 | 28.52 | 1:29.40 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 23.83 | 1:53.23 | |||||||
2 | Hvidovre Mix 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:54.31 | ||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 31.17 | 31.17 | |||||||
Owais Hamid | 2000 | 30.33 | 1:01.50 | |||||||
Laura Lange | 2001 | 29.56 | 1:31.06 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 23.25 | 1:54.31 | |||||||
3 | Mkk Lag 1 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:56.09 | ||||||
Emma Vileus | 2001 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Anton Andersson | 1997 | 31.27 | 1:02.27 | |||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 26.38 | 1:28.65 | |||||||
Anna Grahovac | 1999 | 27.44 | 1:56.09 | |||||||
4 | Ystads SS Lag 1 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:57.71 | ||||||
Max Persson | 2001 | 28.60 | 28.60 | |||||||
Gustaf Persson | 2001 | 31.29 | 59.89 | |||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 29.47 | 1:29.36 | |||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 28.35 | 1:57.71 | |||||||
5 | Mkk Lag 2 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:59.19 | ||||||
Tove Lennartsson | 2000 | 32.97 | 32.97 | |||||||
Eric Hinderup | 1998 | 30.95 | 1:03.92 | |||||||
Adam Ringdahl | 1998 | 27.38 | 1:31.30 | |||||||
Nicola Lindell | 2001 | 27.89 | 1:59.19 | |||||||
6 | Trelleborg Mix Lag 2 | 0 | Trelleborg Sim | 2:00.46 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 35.49 | 1:03.51 | |||||||
Tobias Laffrenzen | 1995 | 27.91 | 1:31.42 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 29.04 | 2:00.46 | |||||||
7 | Ystads SS Lag 2 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:02.06 | ||||||
Erik Stoltz | 1998 | 28.93 | 28.93 | |||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 36.40 | 1:05.33 | |||||||
Sebastian Lundgren | 1999 | 28.07 | 1:33.40 | |||||||
Maja Åkesson | 2002 | 28.66 | 2:02.06 | |||||||
- | Hvidovre Mix 3 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | |||||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | |||||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | |||||||||
Anders Skousen | 2002 | DNS | ||||||||
Gren 19, 4X50m Medley Mixed, Försök |
Sponsor: Ingmars Bil i Ystad AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Mix Lag 1 | 0 | Trelleborg Sim | 1:53.79 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Axel Lloyd | 1999 | 30.74 | 1:01.22 | |||||||
Isabelle Sering | 2002 | 28.55 | 1:29.77 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 24.02 | 1:53.79 | |||||||
2 | Hvidovre Mix 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:55.64 | ||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Owais Hamid | 2000 | 30.80 | 1:01.99 | |||||||
Laura Lange | 2001 | 30.04 | 1:32.03 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 23.61 | 1:55.64 | |||||||
3 | Mkk Lag 1 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:56.37 | ||||||
Emma Vileus | 2001 | 31.38 | 31.38 | |||||||
Mats Westergren | 1994 | 30.49 | 1:01.87 | |||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 26.99 | 1:28.86 | |||||||
Anna Grahovac | 1999 | 27.51 | 1:56.37 | |||||||
4 | Hvidovre Mix 3 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:59.13 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 33.07 | 1:03.94 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 29.98 | 1:33.92 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 25.21 | 1:59.13 | |||||||
5 | Trelleborg Mix Lag 2 | 0 | Trelleborg Sim | 1:59.40 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 27.65 | 27.65 | |||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 35.54 | 1:03.19 | |||||||
Tobias Laffrenzen | 1995 | 27.97 | 1:31.16 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 28.24 | 1:59.40 | |||||||
6 | Ystads SS Lag 1 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:59.84 | ||||||
Max Persson | 2001 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Gustaf Persson | 2001 | 31.25 | 1:01.52 | |||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 29.83 | 1:31.35 | |||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 28.49 | 1:59.84 | |||||||
7 | Mkk Lag 2 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:00.96 | ||||||
Tove Lennartsson | 2000 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Eric Hinderup | 1998 | 31.16 | 1:04.02 | |||||||
Adam Ringdahl | 1998 | 27.94 | 1:31.96 | |||||||
Olivia Torres | 1999 | 29.00 | 2:00.96 | |||||||
8 | Ystads SS Lag 2 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:01.50 | ||||||
Erik Stoltz | 1998 | 29.16 | 29.16 | |||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 36.22 | 1:05.38 | |||||||
Sebastian Lundgren | 1999 | 27.79 | 1:33.17 | |||||||
Maja Åkesson | 2002 | 28.33 | 2:01.50 | |||||||
9 | Hvidovre Mix 2 | 1900 | Hvidovre Svømme Klub | 2:01.63 | ||||||
Anders Skousen | 2002 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 35.25 | 1:04.53 | |||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 28.74 | 1:33.27 | |||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 28.36 | 2:01.63 | |||||||
10 | SK Sydsim Mix 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 2:01.68 | ||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Jens Christiansen | 2001 | 33.05 | 1:05.82 | |||||||
Marcus Kindberg | 1993 | 26.10 | 1:31.92 | |||||||
Lina Ostreus | 2002 | 29.76 | 2:01.68 | |||||||
11 | SK Sydsim Mix 2 | 0 | Simklubben Sydsim | 2:05.95 | ||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 33.81 | 1:08.38 | |||||||
Dennie Halilovic | 2002 | 27.33 | 1:35.71 | |||||||
Johanna Melin | 2003 | 30.24 | 2:05.95 | |||||||
12 | Kiviks SK Mix | 0 | Kiviks Simklubb | 2:08.16 | ||||||
Julia Olsson | 2004 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Oscar Nordström | 2003 | 35.19 | 1:10.33 | |||||||
Maximilian Brink | 2002 | 30.11 | 1:40.44 | |||||||
Olivia Hansson | 2003 | 27.72 | 2:08.16 | |||||||
13 | Ystads SS Lag 3 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:14.11 | ||||||
Emil Jespersen | 2001 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Emilia Frederiksen | 2000 | 38.24 | 1:09.31 | |||||||
Sara Melgar | 2002 | 33.50 | 1:42.81 | |||||||
Melker Svensson | 2002 | 31.30 | 2:14.11 | |||||||
14 | Ystads SS Lag 4 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:23.25 | ||||||
Axel Björnsson | 2005 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Elvira Eriksson | 2003 | 38.89 | 1:15.20 | |||||||
Linn Martinsson | 2004 | 37.58 | 1:52.78 | |||||||
Hugo Stoltz | 2004 | 30.47 | 2:23.25 | |||||||
Gren 20, 1500m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: XL Hans Anders Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 1:03.67 | 2:13.93 | 3:23.46 | 4:32.86 | 17:15.12 | ||
5:42.79 | 6:52.69 | 8:02.92 | 9:12.57 | |||||||
10:22.16 | 11:31.72 | 12:41.29 | 13:50.85 | |||||||
15:00.84 | 16:09.72 | |||||||||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:08.04 | 2:19.69 | 3:31.49 | 4:43.08 | 17:53.58 | ||
5:54.91 | 7:06.40 | 8:18.14 | 9:30.15 | |||||||
10:42.47 | 11:54.56 | 13:07.50 | 14:19.33 | |||||||
15:31.85 | 16:44.39 | |||||||||
3 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:08.71 | 2:20.87 | 3:33.22 | 4:45.71 | 17:56.63 | ||
5:57.59 | 7:09.77 | 8:22.42 | 9:35.08 | |||||||
10:47.24 | 11:59.28 | 13:10.70 | 14:22.31 | |||||||
15:34.04 | 16:46.22 | |||||||||
4 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:08.04 | 2:20.86 | 3:33.72 | 4:46.42 | 17:59.96 | ||
5:58.63 | 7:11.05 | 8:23.17 | 9:34.97 | |||||||
10:47.20 | 11:59.35 | 13:11.67 | 14:23.99 | |||||||
15:36.11 | 16:48.35 | |||||||||
5 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:08.08 | 2:20.78 | 3:33.32 | 4:46.14 | 18:08.29 | ||
5:59.18 | 7:11.80 | 8:25.38 | 9:38.61 | |||||||
10:51.84 | 12:05.40 | 13:18.52 | 14:30.96 | |||||||
15:44.25 | 16:57.44 | |||||||||
6 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 1:09.14 | 2:23.18 | 3:38.04 | 4:52.85 | 18:39.92 | ||
6:08.48 | 7:24.71 | 8:40.09 | 9:56.34 | |||||||
11:12.16 | 12:28.10 | 13:43.94 | 14:59.29 | |||||||
16:13.65 | 17:27.72 | |||||||||
7 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:10.31 | 2:25.61 | 3:41.17 | 4:56.90 | 18:40.28 | ||
6:13.30 | 7:29.06 | 8:44.71 | 10:00.78 | |||||||
11:16.43 | 12:31.34 | 13:45.86 | 15:00.21 | |||||||
16:14.23 | 17:28.60 | |||||||||
Gren 21, 400m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Ystads Allehanda |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:07.72 | 2:24.60 | 3:49.28 | 4:56.10 | |||
2 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:08.96 | 2:31.19 | 4:02.01 | 5:10.97 | |||
3 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.09 | 2:29.38 | 3:59.83 | 5:11.28 | |||
4 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.32 | 2:33.13 | 4:06.67 | 5:15.07 | |||
5 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.63 | 2:34.48 | 4:04.77 | 5:16.21 | |||
6 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 1:17.55 | 2:42.65 | 4:18.75 | 5:38.22 | |||
7 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:20.14 | 2:54.99 | 4:35.69 | 6:00.01 | |||
8 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 1:33.44 | 3:08.42 | 4:48.08 | 6:14.98 | |||
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Sumatobi HB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 27.05 | 56.53 | |||||
2 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.83 | 59.03 | |||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 28.77 | 1:00.73 | |||||
4 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Sydsim | 29.13 | 1:00.77 | |||||
5 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.54 | 1:01.14 | |||||
6 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.88 | 1:01.24 | |||||
7 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 29.32 | 1:01.64 | |||||
8 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.15 | 1:01.71 | |||||
9 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.66 | 1:02.02 | |||||
10 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.17 | 1:02.16 | |||||
11 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 30.19 | 1:02.32 | |||||
12 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 30.49 | 1:02.33 | |||||
13 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.63 | 1:02.36 | |||||
14 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.19 | 1:02.63 | |||||
15 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.96 | 1:02.66 | |||||
16 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 30.26 | 1:03.24 | |||||
Gren 22, 100m Frisim Damer, Försök |
Sponsor: Sumatobi HB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 27.07 | 56.36 | |||||
2 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.77 | 58.88 | |||||
3 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.00 | 59.75 | Deltar ej i final | ||||
4 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 28.49 | 1:00.59 | |||||
5 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Sydsim | 29.32 | 1:00.98 | |||||
6 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.70 | 1:01.33 | |||||
7 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 29.38 | 1:01.39 | |||||
8 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.62 | 1:01.55 | |||||
9 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 30.00 | 1:01.56 | |||||
10 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.43 | 1:01.78 | |||||
11 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.05 | 1:01.94 | |||||
12 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.00 | 1:02.08 | |||||
13 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 30.22 | 1:02.13 | |||||
14 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.34 | 1:02.23 | |||||
15 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 29.94 | 1:02.40 | |||||
16 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.58 | 1:02.56 | |||||
17 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 30.15 | 1:02.59 | |||||
18 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.00 | 1:02.76 | |||||
19 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.03 | 1:02.77 | |||||
19 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 30.33 | 1:02.77 | |||||
21 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.09 | 1:02.85 | |||||
22 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.90 | 1:02.89 | |||||
23 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.17 | 1:02.91 | |||||
24 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:03.48 | 1:03.48 | |||||
25 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.17 | 1:03.57 | |||||
26 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.36 | 1:03.68 | |||||
26 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.11 | 1:03.68 | |||||
28 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 30.89 | 1:04.45 | |||||
29 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.23 | 1:04.61 | |||||
30 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.09 | 1:04.99 | |||||
31 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.21 | 1:05.12 | |||||
32 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 31.39 | 1:05.15 | |||||
32 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 31.66 | 1:05.15 | |||||
34 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.78 | 1:05.31 | |||||
35 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 31.10 | 1:05.50 | |||||
36 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 31.63 | 1:05.78 | |||||
37 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 31.68 | 1:06.09 | |||||
38 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.76 | 1:06.73 | |||||
39 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 32.04 | 1:07.01 | |||||
40 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 31.83 | 1:07.22 | |||||
41 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 31.77 | 1:07.25 | |||||
42 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.98 | 1:07.30 | |||||
43 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 31.97 | 1:07.75 | |||||
44 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 31.44 | 1:08.12 | |||||
45 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.03 | 1:08.19 | |||||
46 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 32.62 | 1:08.45 | |||||
47 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.73 | 1:08.51 | |||||
48 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 32.84 | 1:08.61 | |||||
49 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 32.96 | 1:08.73 | |||||
50 | Filippa Fredbo | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.18 | 1:08.93 | |||||
51 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 32.51 | 1:09.24 | |||||
52 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 33.55 | 1:09.62 | |||||
53 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 33.50 | 1:09.93 | |||||
54 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 33.82 | 1:10.06 | |||||
55 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.01 | 1:10.16 | |||||
56 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 33.56 | 1:10.45 | |||||
57 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.74 | 1:10.49 | |||||
58 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 33.87 | 1:10.79 | |||||
59 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 33.60 | 1:11.51 | |||||
60 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.01 | 1:12.37 | |||||
61 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 34.00 | 1:12.62 | |||||
62 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 34.65 | 1:13.00 | |||||
63 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 35.47 | 1:13.20 | |||||
64 | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 35.44 | 1:13.26 | |||||
65 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 34.68 | 1:13.54 | |||||
66 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 35.13 | 1:13.64 | |||||
67 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.25 | 1:14.23 | |||||
68 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.76 | 1:16.21 | |||||
69 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 36.65 | 1:17.69 | |||||
70 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.12 | 1:18.30 | |||||
71 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 36.68 | 1:19.34 | |||||
72 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 36.74 | 1:20.27 | |||||
72 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.33 | 1:20.27 | |||||
74 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.33 | 1:24.50 | |||||
75 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.93 | 1:24.65 | |||||
76 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 41.11 | 1:26.81 | |||||
Gren 23, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Bo-Hus Bosses Bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 24.34 | 50.42 | 1:18.08 | 1:46.21 | |||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 25.36 | 52.51 | 1:19.63 | 1:46.43 | |||
3 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 25.27 | 52.33 | 1:19.59 | 1:47.36 | |||
4 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.92 | 54.51 | 1:24.23 | 1:53.94 | |||
5 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.46 | 58.07 | 1:28.07 | 1:57.47 | |||
6 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 26.80 | 57.04 | 1:29.19 | 1:59.91 | |||
7 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.02 | 57.01 | 1:28.63 | 2:00.04 | |||
8 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.58 | 57.81 | 1:28.99 | 2:00.17 | |||
9 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.74 | 59.85 | 1:32.17 | 2:03.75 | |||
10 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.09 | 1:00.28 | 1:34.35 | 2:05.54 | |||
11 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.09 | 1:01.39 | 1:34.16 | 2:06.19 | |||
12 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.31 | 1:03.48 | 1:37.24 | 2:09.89 | |||
13 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 29.99 | 1:03.94 | 1:38.01 | 2:11.74 | |||
14 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 30.29 | 1:04.59 | 1:39.84 | 2:14.69 | |||
15 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.74 | 1:06.99 | 1:43.25 | 2:16.95 | |||
16 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 31.78 | 1:07.16 | 1:43.33 | 2:18.49 | |||
Gren 23, 200m Frisim Herrar, Försök |
Sponsor: Bo-Hus Bosses Bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 26.26 | 54.85 | 1:23.92 | 1:52.34 | |||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 26.47 | 55.95 | 1:24.67 | 1:53.26 | |||
3 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 27.18 | 56.36 | 1:26.13 | 1:54.52 | |||
4 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.54 | 54.39 | 1:24.64 | 1:54.72 | |||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 26.01 | 55.27 | 1:25.86 | 1:57.43 | Deltar ej i final | ||
6 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.15 | 57.38 | 1:27.55 | 1:57.90 | |||
7 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 26.98 | 57.87 | 1:29.71 | 1:59.87 | |||
8 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.03 | 56.58 | 1:27.95 | 2:00.27 | |||
9 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.32 | 57.84 | 1:29.29 | 2:00.89 | |||
10 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 27.34 | 57.83 | 1:29.60 | 2:01.40 | Deltar ej i final | ||
11 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.43 | 59.23 | 1:30.63 | 2:01.55 | |||
12 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.47 | 57.98 | 1:29.63 | 2:01.61 | |||
13 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 27.51 | 58.32 | 1:30.52 | 2:03.39 | |||
14 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.61 | 1:00.15 | 1:33.23 | 2:05.79 | |||
15 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 27.94 | 59.21 | 1:32.53 | 2:06.14 | |||
16 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.18 | 1:01.27 | 1:35.07 | 2:08.39 | |||
17 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.06 | 1:01.60 | 1:35.61 | 2:09.00 | |||
18 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 28.79 | 1:01.18 | 1:35.38 | 2:09.44 | |||
19 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.09 | 59.76 | 1:34.56 | 2:10.97 | |||
20 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 29.90 | 1:03.31 | 1:37.99 | 2:10.98 | |||
21 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 29.62 | 1:02.89 | 1:37.66 | 2:11.47 | Deltar ej i final | ||
22 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 30.68 | 1:04.35 | 1:38.37 | 2:11.76 | |||
23 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.95 | 1:03.20 | 1:38.36 | 2:12.46 | |||
24 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.52 | 1:02.75 | 1:37.94 | 2:12.60 | |||
25 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 31.45 | 1:05.31 | 1:40.17 | 2:13.56 | |||
26 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 31.39 | 1:05.60 | 1:40.35 | 2:13.83 | |||
27 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 30.04 | 1:04.07 | 1:39.37 | 2:14.07 | |||
28 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.40 | 1:04.41 | 1:39.48 | 2:14.65 | |||
29 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 30.34 | 1:04.10 | 1:39.32 | 2:14.79 | Deltar ej i final | ||
30 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 31.19 | 1:05.40 | 1:40.76 | 2:14.93 | |||
31 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.96 | 1:03.02 | 1:39.46 | 2:16.71 | |||
32 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 31.64 | 1:06.63 | 1:42.65 | 2:18.02 | |||
33 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 31.44 | 1:06.77 | 1:43.21 | 2:18.27 | |||
34 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.82 | 1:07.56 | 1:44.00 | 2:18.50 | |||
35 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 30.84 | 1:05.78 | 1:42.36 | 2:19.50 | |||
36 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.02 | 1:06.41 | 1:43.73 | 2:19.53 | |||
37 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.40 | 1:06.91 | 1:43.47 | 2:19.96 | |||
38 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 30.90 | 1:07.58 | 1:45.68 | 2:22.35 | |||
39 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 30.93 | 1:06.80 | 1:45.40 | 2:23.38 | |||
40 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 32.90 | 1:09.18 | 1:46.88 | 2:23.94 | |||
41 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.62 | 1:11.15 | 1:51.37 | 2:29.88 | |||
42 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 33.65 | 1:12.69 | 1:54.25 | 2:35.21 | |||
43 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 35.10 | 1:15.95 | 1:58.94 | 2:41.17 | |||
Gren 24, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Contentus Förvaltnings AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 31.95 | ||||||
2 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 33.05 | ||||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.52 | ||||||
4 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 34.65 | ||||||
5 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.89 | ||||||
6 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 35.54 | ||||||
7 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.85 | ||||||
8 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 36.25 | ||||||
9 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 36.31 | ||||||
10 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 36.34 | ||||||
11 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.55 | ||||||
12 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 37.94 | ||||||
13 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 37.99 | ||||||
14 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 38.35 | ||||||
15 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 39.21 | ||||||
16 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.64 | ||||||
Gren 24, 50m Bröstsim Damer, Försök |
Sponsor: Contentus Förvaltnings AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 33.35 | ||||||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.80 | ||||||
3 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 33.93 | ||||||
4 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 34.38 | ||||||
5 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.93 | ||||||
6 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 35.92 | Deltar ej i final | |||||
7 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 36.36 | Deltar ej i final | |||||
7 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 36.36 | ||||||
9 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 36.43 | ||||||
10 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.90 | ||||||
11 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.99 | ||||||
12 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.51 | ||||||
13 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.80 | ||||||
14 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 38.07 | ||||||
15 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 38.56 | ||||||
16 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 38.92 | ||||||
17 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 39.01 | Deltar ej i final | |||||
18 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 39.62 | ||||||
19 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 40.54 | ||||||
20 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 40.93 | Deltar ej i final | |||||
21 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.28 | ||||||
22 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 41.74 | Deltar ej i final | |||||
23 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 41.91 | ||||||
24 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 42.00 | ||||||
25 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 43.36 | ||||||
26 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 43.98 | ||||||
27 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 44.82 | ||||||
28 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 45.04 | ||||||
29 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 45.70 | ||||||
30 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 47.60 | ||||||
31 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 47.71 | ||||||
32 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 48.36 | ||||||
33 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 48.44 | ||||||
34 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 49.69 | ||||||
35 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 52.02 | ||||||
36 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 55.53 | ||||||
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Länsförsäkringar Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Nilsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.88 | 1:04.06 | |||||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.54 | 1:06.78 | |||||
3 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.66 | 1:07.64 | |||||
4 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.42 | 1:09.26 | |||||
5 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.71 | 1:09.92 | |||||
6 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 34.79 | 1:14.29 | |||||
7 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.57 | 1:14.97 | |||||
8 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 35.23 | 1:15.23 | |||||
9 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.08 | 1:15.36 | |||||
10 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.42 | 1:16.55 | |||||
11 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 36.58 | 1:17.90 | |||||
12 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.20 | 1:18.36 | |||||
13 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 37.70 | 1:19.62 | |||||
14 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.84 | 1:19.80 | |||||
15 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 37.17 | 1:22.89 | |||||
- | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Försök |
Sponsor: Länsförsäkringar Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Nilsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.65 | 1:04.19 | |||||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.43 | 1:06.51 | |||||
3 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.00 | 1:08.52 | |||||
4 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.47 | 1:08.69 | |||||
5 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.69 | 1:09.13 | Deltar ej i final | ||||
6 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.21 | 1:11.42 | |||||
7 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 34.11 | 1:12.51 | Deltar ej i final | ||||
8 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 33.50 | 1:12.70 | Deltar ej i final | ||||
9 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.28 | 1:13.49 | Deltar ej i final | ||||
10 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.87 | 1:14.96 | |||||
11 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.31 | 1:15.98 | |||||
12 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 35.54 | 1:16.87 | |||||
13 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 36.11 | 1:16.90 | |||||
14 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.75 | 1:18.17 | |||||
15 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.26 | 1:18.32 | |||||
16 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 37.23 | 1:18.86 | |||||
17 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.37 | 1:19.09 | |||||
18 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.54 | 1:19.28 | |||||
19 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 36.93 | 1:19.63 | |||||
20 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.37 | 1:22.21 | |||||
21 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 38.29 | 1:22.73 | |||||
22 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 38.34 | 1:24.18 | |||||
23 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 39.37 | 1:25.02 | |||||
24 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 41.42 | 1:26.50 | |||||
25 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.70 | 1:27.73 | |||||
26 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 43.91 | 1:32.94 | |||||
27 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 43.91 | 1:34.19 | |||||
Gren 26, 100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: ICA Kvantum |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 27.97 | 1:01.35 | |||||
2 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 28.48 | 1:03.22 | |||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.40 | 1:07.15 | |||||
4 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 29.69 | 1:07.37 | |||||
5 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.57 | 1:08.70 | |||||
6 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.78 | 1:08.75 | |||||
7 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.27 | 1:08.78 | |||||
8 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 33.57 | 1:09.64 | |||||
9 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 33.49 | 1:11.21 | |||||
10 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.17 | 1:11.54 | |||||
11 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 34.76 | 1:12.01 | |||||
12 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.69 | 1:13.30 | |||||
13 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 37.68 | 1:14.47 | |||||
14 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 34.52 | 1:14.54 | |||||
15 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 34.31 | 1:14.66 | |||||
16 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.13 | 1:18.50 | |||||
Gren 26, 100m Medley Damer, Försök |
Sponsor: ICA Kvantum |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 28.54 | 1:03.80 | |||||
2 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 29.70 | 1:06.91 | |||||
3 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 30.03 | 1:07.39 | |||||
4 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.19 | 1:07.71 | |||||
5 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.34 | 1:07.91 | |||||
6 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.32 | 1:08.71 | |||||
7 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.63 | 1:08.82 | |||||
8 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 33.01 | 1:08.87 | |||||
9 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.07 | 1:09.53 | |||||
10 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 31.88 | 1:09.55 | |||||
11 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.89 | 1:10.75 | |||||
12 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.25 | 1:11.93 | |||||
13 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.79 | 1:12.64 | |||||
14 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 33.36 | 1:13.24 | Deltar ej i final | ||||
15 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 34.16 | 1:13.77 | |||||
16 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.01 | 1:13.84 | |||||
17 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 35.00 | 1:14.15 | |||||
18 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 36.48 | 1:14.34 | |||||
19 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 35.37 | 1:14.35 | |||||
20 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.66 | 1:14.45 | |||||
21 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 34.31 | 1:14.93 | |||||
22 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 34.98 | 1:16.16 | |||||
23 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 35.54 | 1:16.30 | |||||
24 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 35.55 | 1:16.77 | |||||
25 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 36.42 | 1:18.45 | |||||
26 | Filippa Fredbo | 2001 | Ystads Simsällskap | 36.37 | 1:18.56 | |||||
27 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.38 | 1:18.74 | |||||
28 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 36.57 | 1:19.15 | |||||
29 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 37.03 | 1:19.77 | |||||
30 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.59 | 1:20.48 | |||||
31 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 39.02 | 1:21.14 | |||||
32 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 40.06 | 1:22.72 | |||||
33 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.88 | 1:23.21 | |||||
34 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 38.76 | 1:23.26 | |||||
35 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 38.20 | 1:24.38 | |||||
36 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.23 | 1:24.64 | |||||
37 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.99 | 1:25.25 | |||||
38 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 41.25 | 1:27.45 | |||||
39 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 40.06 | 1:28.19 | |||||
40 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.71 | 1:28.34 | |||||
41 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 41.02 | 1:28.58 | |||||
42 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 40.00 | 1:29.03 | |||||
43 | Filippa Molin | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 42.16 | 1:29.14 | |||||
44 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 41.78 | 1:29.54 | |||||
45 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 41.13 | 1:29.93 | |||||
46 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 42.24 | 1:31.76 | |||||
47 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 44.62 | 1:33.36 | |||||
48 | Elina Olsson | 2006 | Kiviks Simklubb | 41.84 | 1:34.11 | |||||
49 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.13 | 1:36.07 | |||||
50 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 45.23 | 1:37.08 | |||||
51 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.85 | 1:38.98 | |||||
- | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Hyrbilen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.09 | 55.64 | |||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 25.88 | 56.47 | |||||
3 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.77 | 57.65 | |||||
4 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.42 | 58.10 | |||||
5 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.80 | 58.88 | |||||
6 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 27.09 | 59.58 | |||||
7 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.44 | 1:00.76 | |||||
8 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 28.71 | 1:00.79 | |||||
9 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 28.16 | 1:00.98 | |||||
10 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.52 | 1:03.50 | |||||
11 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.08 | 1:09.66 | |||||
12 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.45 | 1:09.99 | |||||
13 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 33.29 | 1:12.34 | |||||
14 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 33.76 | 1:14.91 | |||||
15 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 35.11 | 1:17.91 | |||||
16 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 36.22 | 1:23.44 | |||||
Gren 27, 100m Fjärilsim Herrar, Försök |
Sponsor: Hyrbilen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.85 | 57.65 | |||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.94 | 57.79 | |||||
3 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.85 | 58.40 | |||||
4 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.60 | 59.18 | |||||
4 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.16 | 59.18 | |||||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 27.28 | 59.22 | Deltar ej i final | ||||
7 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 27.44 | 59.32 | |||||
8 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 27.75 | 59.91 | |||||
9 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.63 | 59.92 | |||||
10 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 27.56 | 1:00.34 | |||||
11 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.30 | 1:00.73 | |||||
12 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.78 | 1:00.74 | |||||
13 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 27.92 | 1:00.99 | |||||
14 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.38 | 1:01.93 | |||||
15 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 28.29 | 1:02.18 | |||||
16 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 28.08 | 1:02.66 | |||||
17 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.47 | 1:03.02 | |||||
18 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.50 | 1:04.79 | |||||
19 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.67 | 1:04.86 | |||||
20 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.20 | 1:05.20 | |||||
21 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.81 | 1:06.28 | |||||
22 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 31.52 | 1:06.88 | |||||
23 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 30.57 | 1:07.78 | |||||
24 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.29 | 1:09.78 | |||||
25 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.19 | 1:10.73 | |||||
26 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.93 | 1:12.39 | |||||
27 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 34.34 | 1:13.30 | |||||
28 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 33.85 | 1:15.10 | |||||
29 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.04 | 1:16.38 | Deltar ej i final | ||||
30 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 34.95 | 1:17.09 | |||||
31 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.46 | 1:19.54 | |||||
32 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.54 | 1:27.86 | |||||
Gren 28, 1500m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: TREAB Revision AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:04.90 | 2:13.43 | 3:21.87 | 4:30.41 | 16:52.66 | ||
5:38.30 | 6:46.75 | 7:54.37 | 9:01.94 | |||||||
10:09.57 | 11:16.98 | 12:24.76 | 13:32.48 | |||||||
14:39.74 | 15:47.07 | |||||||||
2 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:07.35 | 2:19.40 | 3:31.77 | 4:44.67 | 18:07.06 | ||
5:57.89 | 7:10.81 | 8:23.57 | 9:36.34 | |||||||
10:49.37 | 12:02.70 | 13:15.99 | 14:29.21 | |||||||
15:42.75 | 16:55.94 | |||||||||
3 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 1:08.87 | 2:21.53 | 3:35.64 | 4:50.43 | 18:31.79 | ||
6:04.99 | 7:19.48 | 8:34.21 | 9:48.29 | |||||||
11:02.57 | 12:18.00 | 13:33.33 | 14:48.36 | |||||||
16:03.65 | 17:18.93 | |||||||||
4 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:09.89 | 2:23.30 | 3:37.91 | 4:52.36 | 18:40.07 | ||
6:07.07 | 7:21.91 | 8:36.44 | 9:51.06 | |||||||
11:06.63 | 12:21.68 | 13:37.73 | 14:53.79 | |||||||
16:10.43 | 17:26.24 | |||||||||
5 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 1:11.00 | 2:27.17 | 3:43.38 | 5:00.12 | 19:16.76 | ||
6:17.18 | 7:34.46 | 8:51.82 | 10:09.98 | |||||||
11:28.31 | 12:46.89 | 14:05.71 | 15:24.21 | |||||||
16:42.17 | 18:00.06 | |||||||||
6 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:11.50 | 2:29.34 | 3:46.61 | 5:04.28 | 19:27.24 | ||
6:22.96 | 7:41.38 | 8:59.80 | 10:18.11 | |||||||
11:35.87 | 12:54.96 | 14:13.75 | 15:32.53 | |||||||
16:51.23 | 18:10.23 | |||||||||
7 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 1:21.79 | 2:51.25 | 4:22.08 | 5:53.37 | 22:24.78 | ||
7:23.93 | 8:54.73 | 10:25.61 | 11:57.77 | |||||||
13:29.00 | 15:00.65 | 16:30.35 | 17:59.75 | |||||||
19:29.11 | 20:57.46 | |||||||||
8 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 1:20.54 | 2:49.88 | 4:21.49 | 5:54.36 | 22:39.82 | ||
7:27.98 | 8:59.02 | 10:31.50 | 12:02.70 | |||||||
13:35.27 | 15:08.48 | 16:39.06 | 18:11.57 | |||||||
19:42.09 | 21:12.95 | |||||||||
Gren 28, 1500m Frisim Damer, Försök |
Sponsor: TREAB Revision AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:04.90 | 2:13.43 | 3:21.87 | 4:30.41 | 16:52.66 | ||
5:38.30 | 6:46.75 | 7:54.37 | 9:01.94 | |||||||
10:09.57 | 11:16.98 | 12:24.76 | 13:32.48 | |||||||
14:39.74 | 15:47.07 | |||||||||
2 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:07.35 | 2:19.40 | 3:31.77 | 4:44.67 | 18:07.06 | ||
5:57.89 | 7:10.81 | 8:23.57 | 9:36.34 | |||||||
10:49.37 | 12:02.70 | 13:15.99 | 14:29.21 | |||||||
15:42.75 | 16:55.94 | |||||||||
3 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 1:08.87 | 2:21.53 | 3:35.64 | 4:50.43 | 18:31.79 | ||
6:04.99 | 7:19.48 | 8:34.21 | 9:48.29 | |||||||
11:02.57 | 12:18.00 | 13:33.33 | 14:48.36 | |||||||
16:03.65 | 17:18.93 | |||||||||
4 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:09.89 | 2:23.30 | 3:37.91 | 4:52.36 | 18:40.07 | ||
6:07.07 | 7:21.91 | 8:36.44 | 9:51.06 | |||||||
11:06.63 | 12:21.68 | 13:37.73 | 14:53.79 | |||||||
16:10.43 | 17:26.24 | |||||||||
5 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 1:11.00 | 2:27.17 | 3:43.38 | 5:00.12 | 19:16.76 | ||
6:17.18 | 7:34.46 | 8:51.82 | 10:09.98 | |||||||
11:28.31 | 12:46.89 | 14:05.71 | 15:24.21 | |||||||
16:42.17 | 18:00.06 | |||||||||
6 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:11.50 | 2:29.34 | 3:46.61 | 5:04.28 | 19:27.24 | ||
6:22.96 | 7:41.38 | 8:59.80 | 10:18.11 | |||||||
11:35.87 | 12:54.96 | 14:13.75 | 15:32.53 | |||||||
16:51.23 | 18:10.23 | |||||||||
7 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 1:21.79 | 2:51.25 | 4:22.08 | 5:53.37 | 22:24.78 | ||
7:23.93 | 8:54.73 | 10:25.61 | 11:57.77 | |||||||
13:29.00 | 15:00.65 | 16:30.35 | 17:59.75 | |||||||
19:29.11 | 20:57.46 | |||||||||
8 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 1:20.54 | 2:49.88 | 4:21.49 | 5:54.36 | 22:39.82 | ||
7:27.98 | 8:59.02 | 10:31.50 | 12:02.70 | |||||||
13:35.27 | 15:08.48 | 16:39.06 | 18:11.57 | |||||||
19:42.09 | 21:12.95 | |||||||||
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Mio Ystad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.92 | 1:00.06 | |||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.25 | 1:04.93 | |||||
3 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.86 | 1:05.11 | |||||
4 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.36 | 1:05.92 | |||||
5 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.47 | 1:06.06 | |||||
6 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.08 | 1:08.84 | |||||
7 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 33.63 | 1:09.61 | |||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.79 | 1:09.93 | |||||
9 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 33.79 | 1:10.09 | |||||
10 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 34.38 | 1:10.13 | |||||
11 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.89 | 1:11.53 | |||||
12 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 34.82 | 1:11.88 | |||||
13 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.11 | 1:12.08 | |||||
14 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 35.82 | 1:14.27 | |||||
15 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 35.80 | 1:14.41 | |||||
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Försök |
Sponsor: Mio Ystad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.04 | 1:04.86 | |||||
2 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.15 | 1:05.81 | |||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.53 | 1:06.07 | |||||
4 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.44 | 1:06.45 | |||||
5 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.99 | 1:06.72 | |||||
6 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 33.06 | 1:08.30 | Deltar ej i final | ||||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.08 | 1:08.56 | |||||
8 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.18 | 1:09.13 | |||||
9 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.82 | 1:09.85 | Deltar ej i final | ||||
10 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 34.34 | 1:10.00 | |||||
11 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 33.83 | 1:10.06 | |||||
12 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 33.80 | 1:10.09 | |||||
13 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 34.49 | 1:10.26 | |||||
14 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.38 | 1:12.02 | |||||
15 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.81 | 1:12.82 | |||||
16 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.85 | 1:13.56 | Deltar ej i final | ||||
17 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 35.97 | 1:14.22 | |||||
18 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 35.80 | 1:14.48 | |||||
19 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.93 | 1:15.18 | Deltar ej i final | ||||
20 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.15 | 1:15.82 | |||||
21 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 37.31 | 1:16.66 | |||||
22 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 37.18 | 1:16.76 | |||||
23 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.20 | 1:19.55 | |||||
24 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 38.89 | 1:19.76 | |||||
25 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.79 | 1:20.54 | |||||
26 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 38.76 | 1:21.26 | |||||
27 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.76 | 1:21.55 | |||||
28 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.21 | 1:24.34 | |||||
29 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.68 | 1:24.97 | |||||
30 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 41.81 | 1:26.18 | |||||
31 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 42.06 | 1:27.42 | |||||
32 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 42.29 | 1:27.85 | |||||
33 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.42 | 1:33.34 | |||||
34 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 47.83 | 1:34.51 | |||||
35 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.72 | 1:37.12 | |||||
36 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 48.34 | 1:38.99 | |||||
37 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 49.18 | 1:42.51 | |||||
- | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: S.Andersson Rörinst. AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.87 | ||||||
2 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 28.05 | ||||||
3 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.08 | ||||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.13 | ||||||
5 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 29.24 | ||||||
6 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.64 | ||||||
7 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.73 | ||||||
8 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 29.84 | ||||||
9 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.97 | ||||||
10 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.98 | ||||||
11 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.23 | ||||||
12 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.04 | ||||||
13 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 33.14 | ||||||
14 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.16 | ||||||
15 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.51 | ||||||
16 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.63 | ||||||
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar, Försök |
Sponsor: S.Andersson Rörinst. AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.45 | ||||||
2 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 27.92 | ||||||
3 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.98 | ||||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.23 | ||||||
5 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 28.53 | Deltar ej i final | |||||
6 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.01 | ||||||
7 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 29.11 | ||||||
8 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 29.59 | ||||||
9 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.73 | ||||||
10 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.75 | Deltar ej i final | |||||
11 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.90 | ||||||
12 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 30.02 | ||||||
13 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.03 | ||||||
14 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.20 | ||||||
15 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.21 | ||||||
16 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.32 | ||||||
17 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.34 | ||||||
18 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.53 | ||||||
19 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 30.62 | ||||||
20 | Jonas Hagberg | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.78 | ||||||
21 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 32.54 | ||||||
22 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.06 | ||||||
23 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.13 | ||||||
24 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 33.15 | ||||||
25 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.18 | ||||||
26 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.28 | ||||||
27 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.17 | ||||||
28 | Isak Klamming | 2003 | Ystads Simsällskap | 34.42 | ||||||
29 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 35.04 | ||||||
30 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.32 | ||||||
31 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 36.46 | ||||||
32 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 36.63 | ||||||
33 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 36.83 | ||||||
34 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 37.82 | ||||||
35 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.41 | ||||||
- | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 31, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Flamsprutarna AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.13 | 1:08.51 | 1:46.69 | 2:24.78 | |||
2 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 32.51 | 1:09.45 | 1:47.69 | 2:25.68 | |||
3 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.87 | 1:09.77 | 1:47.66 | 2:26.30 | |||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.55 | 1:11.13 | 1:49.56 | 2:28.25 | |||
5 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.29 | 1:08.57 | 1:48.65 | 2:29.36 | |||
6 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 33.34 | 1:12.63 | 1:52.50 | 2:31.63 | |||
7 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.57 | 1:12.28 | 1:53.32 | 2:36.29 | |||
8 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 36.62 | 1:19.78 | 2:05.17 | 2:51.19 | |||
Gren 31, 200m Fjärilsim Damer, Försök |
Sponsor: Flamsprutarna AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.13 | 1:08.51 | 1:46.69 | 2:24.78 | |||
2 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 32.51 | 1:09.45 | 1:47.69 | 2:25.68 | |||
3 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.87 | 1:09.77 | 1:47.66 | 2:26.30 | |||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.55 | 1:11.13 | 1:49.56 | 2:28.25 | |||
5 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.29 | 1:08.57 | 1:48.65 | 2:29.36 | |||
6 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 33.34 | 1:12.63 | 1:52.50 | 2:31.63 | |||
7 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.57 | 1:12.28 | 1:53.32 | 2:36.29 | |||
8 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 36.62 | 1:19.78 | 2:05.17 | 2:51.19 | |||
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Hörselsnäckan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 26.25 | 56.61 | 1:30.36 | 1:58.28 | |||
2 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 28.09 | 1:01.65 | 1:38.70 | 2:10.85 | |||
3 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.53 | 1:04.33 | 1:42.57 | 2:12.23 | |||
4 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 28.75 | 1:02.36 | 1:40.98 | 2:12.45 | |||
5 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.12 | 1:04.35 | 1:41.79 | 2:12.89 | |||
6 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.94 | 1:04.19 | 1:42.64 | 2:14.21 | |||
7 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.83 | 1:02.59 | 1:44.12 | 2:18.13 | |||
8 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.46 | 1:04.15 | 1:47.83 | 2:19.35 | |||
9 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.87 | 1:06.96 | 1:51.80 | 2:24.30 | |||
10 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.40 | 1:10.81 | 1:53.07 | 2:28.53 | |||
11 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 33.94 | 1:12.28 | 1:57.85 | 2:33.56 | |||
12 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 31.99 | 1:14.49 | 1:59.81 | 2:37.62 | |||
13 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 34.94 | 1:16.33 | 2:01.59 | 2:37.68 | |||
14 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 35.89 | 1:18.63 | 2:03.21 | 2:40.75 | |||
15 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 34.14 | 1:16.56 | 2:05.94 | 2:42.96 | |||
16 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 35.87 | 1:18.91 | 2:06.74 | 2:46.03 | |||
Gren 32, 200m Medley Herrar, Försök |
Sponsor: Hörselsnäckan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.63 | 1:02.71 | 1:41.45 | 2:11.15 | Deltar ej i final | ||
2 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 28.51 | 1:03.37 | 1:41.20 | 2:12.16 | |||
3 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.19 | 1:04.01 | 1:41.20 | 2:12.92 | |||
4 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.16 | 1:02.80 | 1:41.64 | 2:13.10 | |||
5 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.85 | 1:02.26 | 1:42.68 | 2:13.61 | |||
6 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.99 | 1:04.02 | 1:42.91 | 2:14.03 | |||
7 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 28.76 | 1:03.73 | 1:41.92 | 2:14.17 | |||
8 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.12 | 1:04.76 | 1:44.04 | 2:16.40 | |||
9 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.33 | 1:03.83 | 1:45.86 | 2:17.34 | |||
10 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.59 | 1:04.44 | 1:48.74 | 2:20.89 | |||
11 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.74 | 1:07.83 | 1:48.50 | 2:21.28 | |||
12 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 28.93 | 1:06.15 | 1:48.99 | 2:21.32 | |||
13 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.17 | 1:05.59 | 1:47.19 | 2:22.36 | |||
14 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 30.28 | 1:07.71 | 1:51.97 | 2:22.73 | |||
15 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.06 | 1:04.13 | 1:50.62 | 2:23.60 | |||
16 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.86 | 1:05.89 | 1:49.80 | 2:23.75 | |||
17 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.11 | 1:07.82 | 1:53.41 | 2:27.53 | |||
18 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.70 | 1:12.45 | 1:57.48 | 2:30.34 | |||
19 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.70 | 1:13.78 | 1:56.77 | 2:32.96 | |||
20 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.60 | 1:11.62 | 1:58.14 | 2:34.53 | |||
21 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 34.52 | 1:13.55 | 2:00.52 | 2:37.22 | |||
22 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 33.53 | 1:15.56 | 2:00.22 | 2:37.37 | |||
23 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.79 | 1:19.26 | 2:03.62 | 2:40.03 | |||
24 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 34.78 | 1:17.22 | 2:03.75 | 2:40.97 | |||
25 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.56 | 1:20.67 | 2:05.04 | 2:41.96 | |||
26 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 34.35 | 1:18.30 | 2:07.43 | 2:44.45 | |||
27 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 37.65 | 1:23.00 | 2:11.68 | 2:51.05 | |||
28 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 38.45 | 1:22.28 | 2:13.42 | 2:51.11 | |||
29 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.23 | 1:27.94 | 2:22.76 | 3:04.88 | |||
- | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 33, 400m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Svenska CD-Data |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 1:03.23 | 2:11.09 | 3:19.14 | 4:24.60 | |||
2 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.22 | 2:12.56 | 3:21.69 | 4:30.81 | |||
3 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.02 | 2:14.15 | 3:25.08 | 4:36.07 | |||
4 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 1:06.68 | 2:19.07 | 3:32.73 | 4:43.77 | |||
5 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:06.80 | 2:19.71 | 3:32.44 | 4:43.90 | |||
6 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 1:09.27 | 2:22.56 | 3:35.93 | 4:46.38 | |||
7 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:09.32 | 2:22.84 | 3:36.61 | 4:47.14 | |||
8 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 1:08.57 | 2:21.93 | 3:36.21 | 4:48.54 | |||
9 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 1:08.67 | 2:22.45 | 3:37.22 | 4:50.43 | |||
10 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.34 | 2:26.27 | 3:41.38 | 4:56.73 | |||
11 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:09.33 | 2:25.84 | 3:43.83 | 5:00.55 | |||
12 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 1:10.10 | 2:26.77 | 3:45.02 | 5:01.27 | |||
13 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 1:11.31 | 2:29.08 | 3:46.60 | 5:03.42 | |||
14 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:10.79 | 2:29.39 | 3:48.54 | 5:05.91 | |||
15 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:14.33 | 2:38.77 | 4:03.53 | 5:22.40 | |||
16 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 1:26.86 | 2:58.25 | 4:29.01 | 5:58.46 | |||
Gren 33, 400m Frisim Damer, Försök |
Sponsor: Svenska CD-Data |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 1:04.71 | 2:14.38 | 3:23.45 | 4:29.82 | |||
2 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.77 | 2:13.70 | 3:23.64 | 4:33.45 | |||
3 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.62 | 2:15.92 | 3:27.01 | 4:38.42 | |||
4 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:06.60 | 2:18.65 | 3:30.77 | 4:41.48 | |||
5 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:07.60 | 2:19.11 | 3:31.84 | 4:43.26 | Deltar ej i final | ||
6 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 1:07.24 | 2:19.47 | 3:32.51 | 4:44.45 | |||
7 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 1:09.21 | 2:21.71 | 3:35.05 | 4:47.19 | |||
8 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 1:08.29 | 2:21.27 | 3:34.85 | 4:47.32 | |||
9 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 1:09.38 | 2:24.08 | 3:38.47 | 4:49.22 | |||
10 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 1:08.73 | 2:23.62 | 3:38.12 | 4:49.62 | |||
11 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:10.74 | 2:25.06 | 3:40.08 | 4:53.95 | |||
12 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.20 | 2:26.96 | 3:43.80 | 4:59.78 | |||
13 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:09.41 | 2:26.08 | 3:44.36 | 5:02.55 | |||
14 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:11.52 | 2:30.26 | 3:49.44 | 5:05.31 | |||
15 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 1:11.16 | 2:29.27 | 3:48.78 | 5:06.49 | |||
16 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 1:14.92 | 2:37.86 | 3:58.84 | 5:19.70 | Deltar ej i final | ||
17 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:16.51 | 2:40.48 | 4:03.99 | 5:24.52 | |||
18 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:15.23 | 2:39.46 | 4:02.37 | 5:25.75 | |||
19 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 1:20.30 | 2:47.26 | 4:14.70 | 5:39.75 | |||
20 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 1:20.88 | 2:48.85 | 4:15.64 | 5:39.78 | |||
21 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 1:19.04 | 2:46.46 | 4:15.04 | 5:40.14 | |||
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Eckerlunds Kläder AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 22.48 | ||||||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 22.96 | ||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 23.40 | ||||||
4 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.66 | ||||||
5 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.74 | ||||||
6 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 24.07 | ||||||
7 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 24.42 | ||||||
8 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 24.58 | ||||||
9 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.83 | ||||||
10 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.36 | ||||||
11 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 26.75 | ||||||
12 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 27.60 | ||||||
13 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 27.84 | ||||||
14 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 28.09 | ||||||
15 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 28.21 | ||||||
16 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 28.65 | ||||||
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Försök |
Sponsor: Eckerlunds Kläder AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 23.13 | ||||||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 23.20 | ||||||
3 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.48 | ||||||
4 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 23.51 | ||||||
5 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.53 | ||||||
6 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 23.84 | ||||||
7 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 24.20 | ||||||
8 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 24.35 | ||||||
9 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.72 | ||||||
10 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 24.79 | ||||||
11 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.82 | ||||||
12 | Tobias Laffrenzen | 1995 | Trelleborg Sim | 25.12 | ||||||
13 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 25.17 | ||||||
14 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 25.26 | ||||||
15 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 25.40 | ||||||
16 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 25.67 | ||||||
17 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 25.80 | ||||||
18 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.87 | ||||||
19 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 25.88 | ||||||
20 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 25.90 | ||||||
21 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 25.93 | ||||||
22 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.02 | ||||||
23 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 26.04 | ||||||
24 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 26.34 | ||||||
25 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.41 | ||||||
26 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 26.54 | ||||||
27 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 26.62 | ||||||
28 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 26.63 | ||||||
29 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.66 | ||||||
30 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.90 | ||||||
31 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.94 | ||||||
32 | Jonas Hagberg | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.95 | ||||||
33 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.06 | ||||||
34 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 27.18 | ||||||
35 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.54 | ||||||
36 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.57 | ||||||
37 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 27.69 | ||||||
38 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 27.98 | ||||||
39 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 28.06 | ||||||
39 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 28.06 | ||||||
41 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.11 | ||||||
42 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 28.12 | ||||||
43 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 28.35 | ||||||
44 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 28.39 | ||||||
45 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 28.68 | ||||||
46 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 28.84 | ||||||
47 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.94 | ||||||
48 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 28.95 | ||||||
49 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.04 | ||||||
50 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 29.34 | ||||||
51 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 29.52 | ||||||
52 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 29.88 | ||||||
53 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 30.23 | ||||||
54 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.24 | ||||||
55 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 30.52 | ||||||
56 | Isak Klamming | 2003 | Ystads Simsällskap | 30.63 | ||||||
57 | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | 30.78 | ||||||
58 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 31.45 | ||||||
59 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 31.53 | ||||||
60 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.57 | ||||||
61 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 31.60 | ||||||
62 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 31.71 | ||||||
63 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.89 | ||||||
- | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 35, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: HP Flügger AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.68 | 1:18.83 | 2:00.40 | 2:42.59 | |||
2 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 37.93 | 1:20.88 | 2:04.87 | 2:49.04 | |||
3 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 37.73 | 1:21.15 | 2:05.30 | 2:49.40 | |||
4 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 38.60 | 1:21.38 | 2:06.05 | 2:51.11 | |||
5 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.15 | 1:23.67 | 2:08.02 | 2:51.70 | |||
6 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 38.21 | 1:22.44 | 2:07.80 | 2:52.26 | |||
7 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 40.28 | 1:25.60 | 2:12.44 | 2:58.47 | |||
8 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 39.67 | 1:25.04 | 2:11.52 | 2:58.58 | |||
9 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 40.43 | 1:26.26 | 2:13.22 | 3:01.11 | |||
10 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 40.80 | 1:27.74 | 2:15.82 | 3:04.24 | |||
11 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 40.93 | 1:27.50 | 2:15.42 | 3:04.44 | |||
12 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.30 | 1:29.38 | 2:18.83 | 3:05.78 | |||
13 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.28 | 1:28.57 | 2:18.82 | 3:07.09 | |||
Gren 35, 200m Bröstsim Damer, Försök |
Sponsor: HP Flügger AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.73 | 1:18.28 | 2:00.33 | 2:42.75 | |||
2 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 37.05 | 1:20.30 | 2:04.67 | 2:49.33 | |||
3 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 38.66 | 1:21.56 | 2:05.15 | 2:49.43 | |||
4 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.65 | 1:22.50 | 2:06.84 | 2:51.62 | |||
5 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 39.17 | 1:24.36 | 2:10.30 | 2:53.51 | |||
6 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.61 | 1:23.33 | 2:08.90 | 2:54.21 | |||
7 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 38.59 | 1:23.54 | 2:09.01 | 2:54.85 | |||
8 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 39.26 | 1:25.06 | 2:13.47 | 3:01.23 | |||
9 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 41.18 | 1:27.29 | 2:15.72 | 3:04.42 | |||
10 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 41.36 | 1:28.98 | 2:17.49 | 3:05.21 | |||
11 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 40.68 | 1:27.54 | 2:16.18 | 3:05.68 | |||
12 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 39.86 | 1:28.09 | 2:18.72 | 3:06.39 | |||
13 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.65 | 1:29.98 | 2:20.57 | 3:08.38 | |||
14 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 42.32 | 1:31.23 | 2:21.20 | 3:10.18 | |||
15 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 43.72 | 1:34.35 | 2:27.54 | 3:18.97 | |||
16 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 47.11 | 1:42.96 | 2:38.09 | 3:31.32 | |||
17 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.89 | 1:48.78 | 2:48.70 | 3:45.22 | |||
18 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 56.97 | 2:01.41 | 3:07.39 | 4:12.17 | |||
Gren 36, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Knut Pers Elon |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 30.83 | 1:03.23 | 1:36.11 | 2:09.01 | |||
2 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.28 | 1:02.93 | 1:37.62 | 2:13.43 | |||
3 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.36 | 1:05.34 | 1:40.12 | 2:14.41 | |||
4 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 32.14 | 1:07.24 | 1:42.71 | 2:17.27 | |||
5 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.86 | 1:06.21 | 1:41.93 | 2:18.06 | |||
6 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.17 | 1:09.19 | 1:45.42 | 2:20.47 | |||
7 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 34.29 | 1:11.66 | 1:49.45 | 2:24.79 | |||
8 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.40 | 1:12.86 | 1:51.11 | 2:28.18 | |||
9 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 35.48 | 1:13.41 | 1:51.89 | 2:28.62 | |||
10 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 34.79 | 1:13.39 | 1:52.08 | 2:28.70 | |||
11 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 34.73 | 1:13.68 | 1:53.56 | 2:32.70 | |||
12 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 36.17 | 1:16.99 | 1:59.06 | 2:39.24 | |||
Gren 36, 200m Ryggsim Herrar, Försök |
Sponsor: Knut Pers Elon |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 30.99 | 1:04.07 | 1:37.73 | 2:10.98 | |||
2 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.63 | 1:04.41 | 1:38.71 | 2:12.54 | |||
3 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.35 | 1:07.15 | 1:41.90 | 2:16.12 | |||
4 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.94 | 1:06.12 | 1:41.59 | 2:17.25 | Deltar ej i final | ||
5 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 32.63 | 1:08.38 | 1:44.65 | 2:18.96 | |||
6 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.78 | 1:08.20 | 1:44.10 | 2:19.92 | |||
7 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 32.86 | 1:08.88 | 1:45.13 | 2:20.99 | |||
8 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.31 | 1:09.97 | 1:47.68 | 2:25.08 | Deltar ej i final | ||
9 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 34.19 | 1:11.36 | 1:49.04 | 2:25.84 | |||
10 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.02 | 1:11.30 | 1:48.92 | 2:26.14 | Deltar ej i final | ||
11 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 34.49 | 1:12.55 | 1:51.42 | 2:28.54 | |||
12 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.67 | 1:13.94 | 1:51.71 | 2:28.67 | |||
13 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 34.68 | 1:12.61 | 1:51.52 | 2:28.90 | |||
14 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 35.74 | 1:14.93 | 1:54.76 | 2:33.42 | |||
15 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 36.66 | 1:16.50 | 1:57.18 | 2:36.93 | |||
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Ystad TV & Antenn AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 26.31 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 26.75 | ||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.29 | ||||||
4 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 28.45 | ||||||
5 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.37 | ||||||
6 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.00 | ||||||
7 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.06 | ||||||
8 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.26 | ||||||
9 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.45 | ||||||
10 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 30.50 | ||||||
11 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.93 | ||||||
12 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.26 | ||||||
13 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 31.77 | ||||||
14 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.86 | ||||||
15 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 32.32 | ||||||
16 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 33.03 | ||||||
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Försök |
Sponsor: Ystad TV & Antenn AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Falu Simsällskap | 26.99 | ||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.57 | ||||||
3 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 28.82 | ||||||
4 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 29.32 | ||||||
5 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.62 | ||||||
6 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.89 | ||||||
7 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 29.94 | ||||||
8 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.02 | ||||||
9 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.07 | ||||||
10 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.32 | ||||||
10 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.32 | Deltar ej i final | |||||
12 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 30.67 | ||||||
13 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 30.81 | ||||||
14 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.83 | ||||||
15 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Sydsim | 30.88 | ||||||
16 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.04 | ||||||
17 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.35 | ||||||
18 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 31.55 | ||||||
19 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.65 | ||||||
20 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.68 | ||||||
21 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 31.90 | ||||||
22 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.05 | ||||||
23 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 32.08 | ||||||
24 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.16 | ||||||
25 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 32.65 | ||||||
26 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 33.27 | ||||||
27 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.46 | ||||||
28 | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | 33.49 | ||||||
29 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 33.62 | ||||||
30 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.09 | ||||||
31 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.10 | ||||||
32 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.20 | ||||||
33 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 34.22 | ||||||
34 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 34.84 | ||||||
35 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.17 | ||||||
36 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 35.46 | ||||||
37 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 35.65 | ||||||
38 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.47 | ||||||
39 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 36.63 | ||||||
40 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 36.67 | ||||||
41 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 36.94 | ||||||
42 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.01 | ||||||
43 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 38.01 | ||||||
44 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 39.61 | ||||||
45 | Elina Olsson | 2006 | Kiviks Simklubb | 41.00 | ||||||
46 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.81 | ||||||
47 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 43.27 | ||||||
48 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 44.45 | ||||||
49 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 44.97 | ||||||
49 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 44.97 | ||||||
51 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 46.21 | ||||||
52 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 46.37 | ||||||
- | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 38, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Sponsor: Södra Kompaniet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hvidovre Mix 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:43.07 | ||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 23.48 | 23.48 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 25.04 | 48.52 | |||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 27.33 | 1:15.85 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 27.22 | 1:43.07 | |||||||
2 | Trelleborg Mix Lag 1 | 0 | Trelleborg Sim | 1:43.14 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 28.56 | 28.56 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 23.79 | 52.35 | |||||||
Axel Lloyd | 1999 | 24.18 | 1:16.53 | |||||||
Isabelle Sering | 2002 | 26.61 | 1:43.14 | |||||||
3 | SK Sydsim Mix 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 1:45.45 | ||||||
Jens Christiansen | 2001 | 24.30 | 24.30 | |||||||
Dennie Halilovic | 2002 | 24.98 | 49.28 | |||||||
Michelle Lövdahl | 1995 | 27.62 | 1:16.90 | |||||||
Malin Johansson | 1997 | 28.55 | 1:45.45 | |||||||
4 | Hvidovre Mix 2 | 1900 | Hvidovre Svømme Klub | 1:47.08 | ||||||
Anders Skousen | 2002 | 25.89 | 25.89 | |||||||
Owais Hamid | 2000 | 25.00 | 50.89 | |||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 27.96 | 1:18.85 | |||||||
Laura Lange | 2001 | 28.23 | 1:47.08 | |||||||
5 | Ystads SS Lag 1 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:47.29 | ||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Filip Christiansson | 1999 | 24.80 | 53.61 | |||||||
Gustaf Persson | 2001 | 24.85 | 1:18.46 | |||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 28.83 | 1:47.29 | |||||||
6 | Trelleborg Mix Lag 2 | 0 | Trelleborg Sim | 1:49.14 | ||||||
Tobias Laffrenzen | 1995 | 25.25 | 25.25 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 28.43 | 53.68 | |||||||
Jesper Hansson | 1998 | 27.73 | 1:21.41 | |||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 27.73 | 1:49.14 | |||||||
7 | Kiviks SK Mix | 2018 | Kiviks Simklubb | 1:50.24 | ||||||
Oscar Nordström | 2003 | 26.65 | 26.65 | |||||||
Thea Brünjes | 2004 | 28.78 | 55.43 | |||||||
Maximilian Brink | 2002 | 27.22 | 1:22.65 | |||||||
Olivia Hansson | 2003 | 27.59 | 1:50.24 | |||||||
8 | Hvidovre Mix 3 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:52.59 | ||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 26.20 | 26.20 | |||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 26.73 | 52.93 | |||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 28.96 | 1:21.89 | |||||||
Mikkeline Timmerman | 2005 | 30.70 | 1:52.59 | |||||||
Gren 38, 4X50m Frisim Mixed, Försök |
Sponsor: Södra Kompaniet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hvidovre Mix 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:43.96 | ||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 27.93 | 27.93 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 24.10 | 52.03 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 24.96 | 1:16.99 | |||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 26.97 | 1:43.96 | |||||||
2 | Trelleborg Mix Lag 1 | 0 | Trelleborg Sim | 1:44.29 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 28.28 | 28.28 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 24.51 | 52.79 | |||||||
Axel Lloyd | 1999 | 24.63 | 1:17.42 | |||||||
Isabelle Sering | 2002 | 26.87 | 1:44.29 | |||||||
3 | SK Sydsim Mix 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 1:46.81 | ||||||
Jens Christiansen | 2001 | 24.73 | 24.73 | |||||||
Dennie Halilovic | 2002 | 25.04 | 49.77 | |||||||
Michelle Lövdahl | 1995 | 28.07 | 1:17.84 | |||||||
Malin Johansson | 1997 | 28.97 | 1:46.81 | |||||||
4 | Hvidovre Mix 2 | 1900 | Hvidovre Svømme Klub | 1:46.86 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 27.81 | 27.81 | |||||||
Owais Hamid | 2000 | 25.27 | 53.08 | |||||||
Laura Lange | 2001 | 28.40 | 1:21.48 | |||||||
Anders Skousen | 2002 | 25.38 | 1:46.86 | |||||||
5 | Ystads SS Lag 1 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:48.42 | ||||||
Filip Christiansson | 1999 | 25.46 | 25.46 | |||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 28.75 | 54.21 | |||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 29.37 | 1:23.58 | |||||||
Gustaf Persson | 2001 | 24.84 | 1:48.42 | |||||||
6 | Trelleborg Mix Lag 2 | 0 | Trelleborg Sim | 1:49.31 | ||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Tobias Laffrenzen | 1995 | 24.98 | 53.43 | |||||||
Jesper Hansson | 1998 | 27.64 | 1:21.07 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 28.24 | 1:49.31 | |||||||
7 | Kiviks SK Mix | 2018 | Kiviks Simklubb | 1:51.00 | ||||||
Oscar Nordström | 2003 | 26.81 | 26.81 | |||||||
Thea Brünjes | 2004 | 28.97 | 55.78 | |||||||
Maximilian Brink | 2002 | 27.81 | 1:23.59 | |||||||
Olivia Hansson | 2003 | 27.41 | 1:51.00 | |||||||
8 | Hvidovre Mix 3 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:52.25 | ||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 26.25 | 26.25 | |||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 28.36 | 54.61 | |||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 26.73 | 1:21.34 | |||||||
Mikkeline Timmerman | 2005 | 30.91 | 1:52.25 | |||||||
9 | Ystads SS Lag 3 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:52.32 | ||||||
Emil Jespersen | 2001 | 25.81 | 25.81 | |||||||
Sara Melgar | 2002 | 31.37 | 57.18 | |||||||
Irma Nilsson | 2004 | 29.28 | 1:26.46 | |||||||
Sebastian Lundgren | 1999 | 25.86 | 1:52.32 | |||||||
10 | SK Sydsim Mix 2 | 0 | Simklubben Sydsim | 1:52.53 | ||||||
Vilhelm Andersson | 2002 | 26.47 | 26.47 | |||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 28.53 | 55.00 | |||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 30.31 | 1:25.31 | |||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | 27.22 | 1:52.53 | |||||||
11 | Ystads SS Lag 2 | 0 | Ystads Simsällskap | 1:53.27 | ||||||
Erik Stoltz | 1998 | 26.59 | 26.59 | |||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 31.56 | 58.15 | |||||||
Maja Åkesson | 2002 | 29.82 | 1:27.97 | |||||||
Max Persson | 2001 | 25.30 | 1:53.27 | |||||||
12 | Ystads SS Lag 4 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:03.69 | ||||||
Ugnius Melieska | 2004 | 28.47 | 28.47 | |||||||
Linn Martinsson | 2004 | 31.99 | 1:00.46 | |||||||
Emilia Frederiksen | 2000 | 31.17 | 1:31.63 | |||||||
Melker Svensson | 2002 | 32.06 | 2:03.69 | |||||||
13 | Ystads SS Lag 5 | 0 | Ystads Simsällskap | 2:04.10 | ||||||
Hugo Stoltz | 2004 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Elvira Eriksson | 2003 | 31.45 | 1:01.79 | |||||||
Julia Frederiksen | 2001 | 30.63 | 1:32.42 | |||||||
Axel Björnsson | 2005 | 31.68 | 2:04.10 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 maj 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:03 |