Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falu SkinsGames | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Falun | Utskriftstid | 18:21 | |||
Arrangör | Falu SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Lundmark | 2003 | 459 | 31.60 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 31.68 | |||||||||
2 | Clara Bergh | 2004 | 440 | 32.04 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 32.15 | |||||||||
3 | Emma Lundmark | 2003 | 406 | 32.91 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 31.68 | |||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindblom | 2001 | 456 | 31.66 | ||||||
Sala Simsällskap | 30.99 | |||||||||
2 | Sofia Karls | 2002 | 444 | 31.94 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 31.31 | |||||||||
3 | Ida Lindblom | 2001 | 428 | 32.34 | ||||||
Sala Simsällskap | 30.99 | |||||||||
- | Ida Lindblom | 2001 | DSQ | |||||||
Sala Simsällskap | 30.99 | |||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 691 | 27.57 | ||||||
Falu Simsällskap | 26.06 | |||||||||
2 | Sara Junevik | 2000 | 647 | 28.18 | ||||||
Falu Simsällskap | 26.06 | |||||||||
3 | Sara Junevik | 2000 | 641 | 28.27 | ||||||
Falu Simsällskap | 26.06 | |||||||||
4 | Sara Junevik | 2000 | 626 | 28.49 | ||||||
Falu Simsällskap | 26.06 | |||||||||
5 | Frida Lannhard | 2000 | 494 | 30.82 | ||||||
Falu Simsällskap | 31.44 | |||||||||
6 | Agnes Humling | 2000 | 462 | 31.53 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.35 | |||||||||
7 | Frida Lannhard | 2000 | 454 | 31.72 | ||||||
Falu Simsällskap | 31.44 | |||||||||
8 | Frida Lannhard | 2000 | 451 | 31.78 | ||||||
Falu Simsällskap | 31.44 | |||||||||
9 | Frida Lannhard | 2000 | 413 | 32.73 | ||||||
Falu Simsällskap | 31.44 | |||||||||
10 | Agnes Humling | 2000 | 364 | 34.14 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.35 | |||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanna Holmberg | 2007 | 178 | 43.30 | ||||||
Västerås Simsällskap | 49.74 | |||||||||
2 | Cornelia Utgren | 2007 | 174 | 43.66 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 45.55 | |||||||||
3 | Elvira Muhr | 2007 | 130 | 48.03 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
4 | Isabelle Nilsson | 2007 | 115 | 49.99 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
5 | Edith Wallberg | 2007 | 110 | 50.86 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 53.89 | |||||||||
6 | Thea Bergström | 2007 | 103 | 51.93 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Edvinsson | 2006 | 279 | 37.27 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.96 | |||||||||
2 | Vera Stefanovic | 2006 | 243 | 39.02 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 42.69 | |||||||||
3 | Eerika Kivistö | 2006 | 215 | 40.66 | ||||||
Swimming Team Rauma | 42.93 | |||||||||
4 | Nea Tiger Armelius | 2006 | 192 | 42.25 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 44.08 | |||||||||
5 | Arwen Wikström | 2006 | 168 | 44.18 | ||||||
Simklubben Ägir | 52.26 | |||||||||
6 | Elena Henze | 2006 | 154 | 45.44 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
7 | Hilma Wahlström | 2006 | 136 | 47.36 | ||||||
Upsala Simsällskap | 50.98 | |||||||||
- | Agnes Lundmark | 2006 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 42.10 | |||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Montelius | 2005 | 331 | 35.22 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 34.09 | |||||||||
2 | Alina Umbaeva | 2005 | 328 | 35.34 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.92 | |||||||||
3 | Ida Dalin | 2005 | 313 | 35.88 | ||||||
Sala Simsällskap | 34.55 | |||||||||
4 | Agnes Jakobsson | 2005 | 275 | 37.45 | ||||||
Simklubben Ägir | 39.93 | |||||||||
5 | Tuva Hjemli | 2005 | 272 | 37.59 | ||||||
Falu Simsällskap | 37.70 | |||||||||
6 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 231 | 39.69 | ||||||
Säffle Simsällskap | 39.18 | |||||||||
7 | Clara Frykberg | 2005 | 218 | 40.49 | ||||||
Upsala Simsällskap | 41.37 | |||||||||
8 | Tove Rehnstedt | 2005 | 214 | 40.71 | ||||||
Simklubben Ägir | 43.49 | |||||||||
9 | Alma Bergqvist | 2005 | 210 | 40.97 | ||||||
Upsala Simsällskap | 41.79 | |||||||||
10 | Vilja Pusa | 2005 | 156 | 45.25 | ||||||
Swimming Team Rauma | 48.14 | |||||||||
11 | Iza Johansson | 2005 | 154 | 45.41 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
12 | Olivia Punga | 2005 | 149 | 45.90 | ||||||
Upsala Simsällskap | 46.05 | |||||||||
13 | Agnes Åhlen | 2005 | 143 | 46.59 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 43.31 | |||||||||
14 | Tekle Batsikadze | 2005 | 139 | 47.03 | ||||||
Gävle Simsällskap | 56.95 | |||||||||
15 | Ella Wahlström | 2005 | 133 | 47.66 | ||||||
Västerås Simsällskap | 50.90 | |||||||||
16 | Klara Mattiasson | 2005 | 131 | 47.98 | ||||||
Upsala Simsällskap | 48.21 | |||||||||
17 | Alva Eriksson | 2005 | 126 | 48.63 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
18 | Lovis Lång | 2005 | 121 | 49.28 | ||||||
Upsala Simsällskap | 48.68 | |||||||||
19 | Alva Käller | 2005 | 43 | 1:09.24 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 56.28 | |||||||||
- | Ellen Lundin | 2005 | DSQ | |||||||
Falu Simsällskap | 36.96 | |||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Lundmark | 2003 | 469 | 31.37 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 31.68 | |||||||||
2 | Clara Bergh | 2004 | 460 | 31.57 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 32.15 | |||||||||
3 | Tess Viggeborn | 2003 | 433 | 32.21 | ||||||
Simklubben Ägir | 33.26 | |||||||||
4 | Felicia Rogell | 2003 | 431 | 32.26 | ||||||
Västerås Simsällskap | 33.44 | |||||||||
5 | Amanda Jobs | 2003 | 409 | 32.84 | ||||||
Falu Simsällskap | 33.16 | |||||||||
6 | Hanna Degerlund | 2004 | 401 | 33.05 | ||||||
Västerås Simsällskap | 34.10 | |||||||||
6 | Lisa Candelius | 2003 | 401 | 33.05 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 33.00 | |||||||||
8 | Anna Krysén | 2003 | 394 | 33.23 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 33.04 | |||||||||
9 | Filippa Jakobsson | 2003 | 389 | 33.38 | ||||||
Simklubben Ägir | 35.39 | |||||||||
9 | Julia Lindgren | 2004 | 389 | 33.38 | ||||||
Falu Simsällskap | 33.83 | |||||||||
11 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 338 | 34.99 | ||||||
Swimming Team Rauma | 35.90 | |||||||||
12 | Frida Florén | 2004 | 337 | 35.01 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.80 | |||||||||
13 | Elvira Montes | 2004 | 336 | 35.04 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 34.13 | |||||||||
14 | Amanda Viksten | 2004 | 323 | 35.53 | ||||||
Upsala Simsällskap | 36.66 | |||||||||
15 | Anna Jönsson | 2003 | 317 | 35.74 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.04 | |||||||||
16 | Amelie Muhr | 2003 | 313 | 35.89 | ||||||
Västerås Simsällskap | 36.99 | |||||||||
17 | Amanda Jonasson | 2004 | 312 | 35.91 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 37.39 | |||||||||
18 | Liv Jonsson | 2004 | 288 | 36.89 | ||||||
Simsällskapet Mora | 34.48 | |||||||||
19 | Sofi Holmberg | 2003 | 281 | 37.22 | ||||||
Västerås Simsällskap | 40.14 | |||||||||
20 | Tuva Blomdahl | 2004 | 279 | 37.31 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.88 | |||||||||
21 | Nova Johansson | 2004 | 273 | 37.56 | ||||||
Filipstads Simklubb | 38.47 | |||||||||
22 | Astrid Engström | 2004 | 270 | 37.72 | ||||||
Västerås Simsällskap | 45.52 | |||||||||
23 | Alice Eriksson | 2004 | 268 | 37.78 | ||||||
Simklubben Ägir | 42.55 | |||||||||
23 | Emma Alfredeen | 2003 | 268 | 37.78 | ||||||
Upsala Simsällskap | 39.16 | |||||||||
25 | Malva Morell | 2004 | 260 | 38.18 | ||||||
Upsala Simsällskap | 39.55 | |||||||||
26 | Heidi Javanainen | 2003 | 256 | 38.35 | ||||||
Swimming Team Rauma | 39.72 | |||||||||
27 | Sigrid Svanberg | 2004 | 252 | 38.55 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 40.64 | |||||||||
28 | Anna Nyberg | 2003 | 251 | 38.61 | ||||||
Falu Simsällskap | 38.35 | |||||||||
29 | Benedicte Lumby Jessen | 2003 | 248 | 38.78 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 37.56 | |||||||||
30 | Klara Pettersson | 2004 | 247 | 38.85 | ||||||
Upsala Simsällskap | 40.25 | |||||||||
31 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 244 | 39.01 | ||||||
Gävle Simsällskap | 41.12 | |||||||||
32 | Sofia Preste | 2003 | 243 | 39.05 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 38.39 | |||||||||
33 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | 242 | 39.12 | ||||||
Västerås Simsällskap | 38.16 | |||||||||
34 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | 233 | 39.61 | ||||||
Västerås Simsällskap | 41.46 | |||||||||
35 | Sanni Jouppi | 2004 | 227 | 39.95 | ||||||
Swimming Team Rauma | 45.06 | |||||||||
36 | Hanna Hedman | 2003 | 218 | 40.47 | ||||||
Simklubben Ägir | 44.29 | |||||||||
37 | Alva Olsson | 2003 | 214 | 40.73 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.16 | |||||||||
38 | Matilda Lindgren | 2004 | 213 | 40.80 | ||||||
Västerås Simsällskap | 43.58 | |||||||||
39 | Linn Berglund | 2003 | 210 | 40.98 | ||||||
Filipstads Simklubb | 43.50 | |||||||||
40 | Johanna Engberg | 2003 | 207 | 41.17 | ||||||
Rättviks simförening | 41.82 | |||||||||
41 | Ida Nyberg | 2004 | 204 | 41.38 | ||||||
Simklubben Ägir | 41.96 | |||||||||
42 | Johanna Uzelac | 2003 | 195 | 41.98 | ||||||
Västerås Simsällskap | 43.27 | |||||||||
43 | Tyra Olsson | 2003 | 194 | 42.10 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.59 | |||||||||
44 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 154 | 45.44 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.70 | |||||||||
45 | Elena Mortazavi | 2004 | 145 | 46.35 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 45.79 | |||||||||
46 | Vilma Hjertberg | 2004 | 138 | 47.15 | ||||||
Gävle Simsällskap | 50.01 | |||||||||
47 | Amanda Boson | 2004 | 135 | 47.47 | ||||||
Simklubben Ägir | 46.49 | |||||||||
48 | Isabel Solomon | 2004 | 129 | 48.23 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 56.16 | |||||||||
49 | Emelie Ekvall | 2003 | 126 | 48.59 | ||||||
Falu Simsällskap | 51.46 | |||||||||
- | Klara Pettersson | 2004 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
- | Melissa Muhic | 2004 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 52.85 | |||||||||
- | Rebecka Hasler | 2003 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindblom | 2001 | 457 | 31.63 | ||||||
Sala Simsällskap | 30.99 | |||||||||
2 | Sofia Karls | 2002 | 455 | 31.69 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 31.31 | |||||||||
3 | Klara Ragnarsson | 2002 | 451 | 31.79 | ||||||
Sala Simsällskap | 31.47 | |||||||||
4 | Clara Florén | 2002 | 420 | 32.55 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.86 | |||||||||
5 | Hilda Sander | 2002 | 419 | 32.57 | ||||||
Falu Simsällskap | 32.18 | |||||||||
6 | Karolin Holmberg | 2001 | 409 | 32.82 | ||||||
Västerås Simsällskap | 33.14 | |||||||||
7 | Jessika Borbos | 2001 | 395 | 33.21 | ||||||
Falu Simsällskap | 33.50 | |||||||||
8 | Femke van Zonneveld | 2002 | 374 | 33.82 | ||||||
Simsällskapet Mora | 33.39 | |||||||||
9 | Nelly Antlöv | 2002 | 366 | 34.07 | ||||||
Falu Simsällskap | 34.82 | |||||||||
10 | Ebba Rydberg | 2001 | 350 | 34.59 | ||||||
Västerås Simsällskap | 35.03 | |||||||||
11 | Emelie Hellgren | 2001 | 314 | 35.84 | ||||||
Fagersta Simklubb | 34.72 | |||||||||
12 | Magdalena Dahl | 2001 | 296 | 36.57 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.32 | |||||||||
13 | Andrea Mitrovic | 2002 | 279 | 37.28 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 37.44 | |||||||||
14 | Mira Myllylä | 2002 | 274 | 37.50 | ||||||
Västerås Simsällskap | 38.67 | |||||||||
15 | Tuva Bylund | 2002 | 142 | 46.64 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Jessica Edlundh | 2002 | DNS | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 38.52 | |||||||||
- | Sofia Båvenäs | 2002 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 32.98 | |||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 753 | 26.79 | ||||||
Falu Simsällskap | 26.06 | |||||||||
2 | Frida Lannhard | 2000 | 499 | 30.72 | ||||||
Falu Simsällskap | 31.44 | |||||||||
3 | Agnes Humling | 2000 | 454 | 31.70 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.35 | |||||||||
4 | Julia Nordlund | 1998 | 453 | 31.74 | ||||||
Falu Simsällskap | 32.02 | |||||||||
5 | Maja Fredriksson | 1999 | 421 | 32.51 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 32.25 | |||||||||
6 | Hannah Ragnarsson | 2000 | 391 | 33.34 | ||||||
Sala Simsällskap | 34.63 | |||||||||
7 | Klara Öhlin | 1999 | 362 | 34.18 | ||||||
Simsällskapet Mora | 33.38 | |||||||||
8 | Hanna Karlsson | 2000 | 326 | 35.41 | ||||||
Simsällskapet Mora | 34.17 | |||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | 484 | 27.76 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 26.90 | |||||||||
2 | Marcus Johnsson | 2002 | 470 | 28.03 | ||||||
Sala Simsällskap | 28.42 | |||||||||
3 | Anton Mylläri | 2001 | 437 | 28.72 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 26.90 | |||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edvin Persson | 1999 | 514 | 27.20 | ||||||
Simsällskapet Mora | 26.06 | |||||||||
2 | Edvin Persson | 1999 | 514 | 27.21 | ||||||
Simsällskapet Mora | 26.06 | |||||||||
3 | David Hambraeus | 1999 | 490 | 27.65 | ||||||
Falu Simsällskap | 27.52 | |||||||||
4 | Edvin Persson | 1999 | 485 | 27.74 | ||||||
Simsällskapet Mora | 26.06 | |||||||||
5 | Filip Antlöv | 1998 | 482 | 27.79 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 27.86 | |||||||||
6 | Erik Forsström | 1999 | 472 | 27.98 | ||||||
Upsala Simsällskap | 28.23 | |||||||||
7 | Henrik Bransell | 1999 | 469 | 28.05 | ||||||
Falu Simsällskap | 27.84 | |||||||||
8 | Edvin Persson | 1999 | 464 | 28.15 | ||||||
Simsällskapet Mora | 26.06 | |||||||||
9 | Filip Antlöv | 1998 | 460 | 28.22 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 27.86 | |||||||||
10 | David Hambraeus | 1999 | 448 | 28.48 | ||||||
Falu Simsällskap | 27.52 | |||||||||
11 | Filip Antlöv | 1998 | 424 | 29.01 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 27.86 | |||||||||
12 | Erik Forsström | 1999 | 413 | 29.27 | ||||||
Upsala Simsällskap | 28.23 | |||||||||
13 | David Hambraeus | 1999 | 390 | 29.82 | ||||||
Falu Simsällskap | 27.52 | |||||||||
14 | Filip Antlöv | 1998 | 370 | 30.34 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 27.86 | |||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isac Mörtstrand | 2007 | 123 | 43.82 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | 205 | 36.92 | ||||||
Gävle Simsällskap | 36.91 | |||||||||
2 | Olle Halvarsson | 2006 | 109 | 45.54 | ||||||
Västerås Simsällskap | 44.08 | |||||||||
3 | Alex Storbacka | 2006 | 75 | 51.49 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 49.46 | |||||||||
4 | Noel Spelling | 2006 | 66 | 53.72 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Humling | 2005 | 209 | 36.70 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.44 | |||||||||
2 | Arvid Lind | 2005 | 148 | 41.14 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 40.93 | |||||||||
3 | Castor Lindholm | 2005 | 105 | 46.11 | ||||||
Upsala Simsällskap | 43.31 | |||||||||
4 | Ravi Parekh | 2005 | 86 | 49.33 | ||||||
Upsala Simsällskap | 50.65 | |||||||||
5 | Melvin Norlén | 2005 | 83 | 49.87 | ||||||
Västerås Simsällskap | 45.69 | |||||||||
6 | Neo Carlberg | 2005 | 81 | 50.27 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 50.28 | |||||||||
7 | Edvin Pitic | 2005 | 66 | 53.76 | ||||||
Upsala Simsällskap | 52.76 | |||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | 392 | 29.78 | ||||||
Upsala Simsällskap | 30.10 | |||||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | 390 | 29.82 | ||||||
Gävle Simsällskap | 30.02 | |||||||||
3 | Gustaf Sandström | 2003 | 313 | 32.08 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 32.52 | |||||||||
4 | Martin Schön | 2003 | 304 | 32.42 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 32.54 | |||||||||
5 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 288 | 33.00 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.88 | |||||||||
6 | Jonathan Svedberg | 2003 | 261 | 34.10 | ||||||
Sala Simsällskap | 35.86 | |||||||||
7 | Samuel Rundgren | 2004 | 227 | 35.69 | ||||||
Västerås Simsällskap | 39.72 | |||||||||
8 | Tim Carlberg | 2003 | 227 | 35.73 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 36.98 | |||||||||
9 | Malte Eriksson | 2003 | 226 | 35.76 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.77 | |||||||||
10 | Lucas Kokki | 2003 | 224 | 35.85 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
11 | Tom Dijkhuizen | 2003 | 217 | 36.24 | ||||||
Västerås Simsällskap | 36.95 | |||||||||
12 | Simon Brouzell | 2003 | 211 | 36.57 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 35.50 | |||||||||
13 | Roine Epäilys | 2003 | 200 | 37.27 | ||||||
Simklubben Ägir | 40.88 | |||||||||
14 | Anton Sölveskog | 2003 | 182 | 38.43 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 39.68 | |||||||||
15 | Viggo Reit | 2003 | 182 | 38.46 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 39.09 | |||||||||
16 | Oskar Andersson | 2003 | 176 | 38.85 | ||||||
Upsala Simsällskap | 39.80 | |||||||||
17 | Joel Fischer | 2003 | 168 | 39.48 | ||||||
Upsala Simsällskap | 39.52 | |||||||||
18 | Lukas Höglund | 2004 | 166 | 39.59 | ||||||
Upsala Simsällskap | 43.89 | |||||||||
19 | Felix Mårvad | 2003 | 160 | 40.15 | ||||||
Sala Simsällskap | 40.99 | |||||||||
20 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | 146 | 41.36 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 41.47 | |||||||||
21 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 145 | 41.49 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 43.58 | |||||||||
- | Helmer Brobacke | 2004 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | 54.98 | |||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | 512 | 27.24 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 26.90 | |||||||||
2 | Marcus Johnsson | 2002 | 480 | 27.83 | ||||||
Sala Simsällskap | 28.42 | |||||||||
3 | Gellert Szabo | 2001 | 477 | 27.90 | ||||||
Västerås Simsällskap | 28.12 | |||||||||
4 | Elias Persson | 2002 | 450 | 28.43 | ||||||
Simsällskapet Mora | 28.17 | |||||||||
5 | Leonardo Montes | 2002 | 432 | 28.83 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 28.17 | |||||||||
6 | Leo Penttilä | 2001 | 403 | 29.50 | ||||||
Swimming Team Rauma | 30.60 | |||||||||
7 | Adam Carlsson | 2001 | 395 | 29.69 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.95 | |||||||||
8 | Tim Hansson | 2001 | 391 | 29.79 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.37 | |||||||||
9 | Leo Jakobsson | 2002 | 384 | 29.98 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 29.55 | |||||||||
10 | Edwin Nystrand | 2002 | 378 | 30.15 | ||||||
Sala Simsällskap | 29.48 | |||||||||
11 | Jakob Hanson | 2002 | 338 | 31.28 | ||||||
Sala Simsällskap | 33.30 | |||||||||
12 | Johan Ljunggren | 2001 | 332 | 31.46 | ||||||
Upsala Simsällskap | 32.36 | |||||||||
13 | Niels Herrmann | 2001 | 324 | 31.71 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 32.56 | |||||||||
14 | Marcus Tägtström | 2002 | 324 | 31.74 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 31.06 | |||||||||
15 | Jonatan Fischer | 2001 | 312 | 32.14 | ||||||
Upsala Simsällskap | 31.29 | |||||||||
16 | Linus Björk | 2002 | 300 | 32.53 | ||||||
Västerås Simsällskap | 32.89 | |||||||||
17 | Alexander Karlsson | 2002 | 295 | 32.73 | ||||||
Upsala Simsällskap | 33.13 | |||||||||
18 | Peter Khabarov | 2002 | 284 | 33.15 | ||||||
Västerås Simsällskap | 34.72 | |||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edvin Persson | 1999 | 577 | 26.18 | ||||||
Simsällskapet Mora | 26.06 | |||||||||
2 | David Hambraeus | 1999 | 487 | 27.69 | ||||||
Falu Simsällskap | 27.52 | |||||||||
3 | Henrik Bransell | 1999 | 484 | 27.76 | ||||||
Falu Simsällskap | 27.84 | |||||||||
4 | Erik Forsström | 1999 | 480 | 27.84 | ||||||
Upsala Simsällskap | 28.23 | |||||||||
4 | Filip Antlöv | 1998 | 480 | 27.84 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 27.86 | |||||||||
6 | Alexander Almasi | 2000 | 474 | 27.95 | ||||||
Upsala Simsällskap | 28.03 | |||||||||
7 | Carl Göransson | 2000 | 464 | 28.14 | ||||||
Upsala Simsällskap | 27.96 | |||||||||
8 | Jonathan Douib | 2000 | 455 | 28.34 | ||||||
Sala Simsällskap | 28.60 | |||||||||
9 | Rasmus Rantanen | 1997 | 441 | 28.62 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 27.96 | |||||||||
10 | Jakob Gustafsson | 1999 | 422 | 29.06 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 29.02 | |||||||||
11 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 411 | 29.30 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 28.89 | |||||||||
12 | Lukas Hill | 1999 | 399 | 29.59 | ||||||
Simsällskapet Mora | 28.47 | |||||||||
13 | Erik Krysén | 2000 | 359 | 30.65 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 30.35 | |||||||||
14 | Marcus Nordh | 2000 | 337 | 31.30 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 32.00 | |||||||||
15 | Roman Milkin | 1999 | 321 | 31.83 | ||||||
Upsala Simsällskap | 31.69 | |||||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | 525 | 35.70 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.36 | |||||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 619 | 33.78 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 33.72 | |||||||||
2 | Elsa Bergh | 2002 | 593 | 34.28 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 33.72 | |||||||||
3 | Elsa Bergh | 2002 | 571 | 34.71 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 33.72 | |||||||||
4 | Elsa Bergh | 2002 | 561 | 34.91 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 33.72 | |||||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 589 | 34.34 | ||||||
Falu Simsällskap | 34.08 | |||||||||
2 | Sara Junevik | 2000 | 589 | 34.35 | ||||||
Falu Simsällskap | 34.08 | |||||||||
3 | Maja Fredriksson | 1999 | 571 | 34.71 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 33.67 | |||||||||
4 | Sara Junevik | 2000 | 567 | 34.79 | ||||||
Falu Simsällskap | 34.08 | |||||||||
5 | Sara Junevik | 2000 | 562 | 34.88 | ||||||
Falu Simsällskap | 34.08 | |||||||||
6 | Maja Fredriksson | 1999 | 560 | 34.92 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 33.67 | |||||||||
7 | Maja Fredriksson | 1999 | 558 | 34.97 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 33.67 | |||||||||
8 | Agnes Humling | 2000 | 542 | 35.32 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.12 | |||||||||
9 | Frida Lannhard | 2000 | 535 | 35.46 | ||||||
Falu Simsällskap | 35.07 | |||||||||
10 | Frida Lannhard | 2000 | 530 | 35.57 | ||||||
Falu Simsällskap | 35.07 | |||||||||
11 | Agnes Humling | 2000 | 525 | 35.68 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.12 | |||||||||
12 | Marit van Zonneveld | 1999 | 515 | 35.92 | ||||||
Simsällskapet Mora | 36.82 | |||||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elvira Muhr | 2007 | 230 | 46.95 | ||||||
Västerås Simsällskap | 50.88 | |||||||||
2 | Cornelia Utgren | 2007 | 200 | 49.18 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 50.43 | |||||||||
3 | Eleanor Fredholm | 2007 | 174 | 51.51 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 52.32 | |||||||||
4 | Isabelle Nilsson | 2007 | 156 | 53.45 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.82 | |||||||||
5 | Astrid Lönn | 2008 | 143 | 55.04 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 56.14 | |||||||||
6 | Thea Bergström | 2007 | 128 | 57.13 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 54.55 | |||||||||
7 | Inka Ailanen | 2007 | 120 | 58.34 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:01.01 | |||||||||
8 | Maria Leonardsson | 2009 | 70 | 1:09.76 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 408 | 38.80 | ||||||
Sala Simsällskap | 38.79 | |||||||||
2 | Cecilia Brunzell | 2006 | 218 | 47.81 | ||||||
Västerås Simsällskap | 53.78 | |||||||||
3 | Elena Henze | 2006 | 185 | 50.54 | ||||||
Simsällskapet Mora | 51.72 | |||||||||
4 | Vera Stefanovic | 2006 | 174 | 51.55 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 51.17 | |||||||||
5 | Nea Tiger Armelius | 2006 | 161 | 52.90 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 51.31 | |||||||||
6 | Hilma Wahlström | 2006 | 152 | 53.92 | ||||||
Upsala Simsällskap | 53.10 | |||||||||
7 | Tea Yggmark | 2006 | 147 | 54.50 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 53.12 | |||||||||
8 | Amanda Hörberg | 2006 | 141 | 55.22 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 57.07 | |||||||||
9 | Greta Larsson | 2006 | 133 | 56.40 | ||||||
Filipstads Simklubb | 59.62 | |||||||||
10 | Alesandra Luiso | 2006 | 132 | 56.47 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 58.86 | |||||||||
- | Enya Söderlund | 2006 | DSQ | |||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 53.43 | |||||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Jakobsson | 2005 | 324 | 41.92 | ||||||
Simklubben Ägir | 45.41 | |||||||||
2 | Agnes Jonasson | 2005 | 296 | 43.17 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 44.59 | |||||||||
3 | Ida Ångström | 2005 | 293 | 43.32 | ||||||
Västerås Simsällskap | 43.05 | |||||||||
4 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 293 | 43.33 | ||||||
Säffle Simsällskap | 42.90 | |||||||||
5 | Alma Bergqvist | 2005 | 270 | 44.55 | ||||||
Upsala Simsällskap | 44.55 | |||||||||
6 | Emma Montelius | 2005 | 269 | 44.56 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 43.40 | |||||||||
7 | Ellen Lundin | 2005 | 264 | 44.86 | ||||||
Falu Simsällskap | 46.45 | |||||||||
8 | Olivia Punga | 2005 | 233 | 46.77 | ||||||
Upsala Simsällskap | 46.29 | |||||||||
9 | Isidora Mitrovic | 2005 | 208 | 48.59 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 47.38 | |||||||||
10 | Alva Eriksson | 2005 | 207 | 48.68 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 51.70 | |||||||||
11 | Klara Mattiasson | 2005 | 197 | 49.45 | ||||||
Upsala Simsällskap | 49.50 | |||||||||
12 | Lovis Lång | 2005 | 190 | 50.04 | ||||||
Upsala Simsällskap | 47.88 | |||||||||
13 | Tekle Batsikadze | 2005 | 189 | 50.11 | ||||||
Gävle Simsällskap | 52.42 | |||||||||
14 | Ella Wahlström | 2005 | 182 | 50.75 | ||||||
Västerås Simsällskap | 51.97 | |||||||||
15 | Felicia Rydsheim | 2005 | 179 | 51.09 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 53.70 | |||||||||
16 | Agnes Åhlen | 2005 | 178 | 51.11 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 48.31 | |||||||||
17 | Iza Johansson | 2005 | 138 | 55.60 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 59.80 | |||||||||
18 | Sofie Leander | 2005 | 123 | 57.76 | ||||||
Säffle Simsällskap | 58.05 | |||||||||
19 | Alva Käller | 2005 | 110 | 59.98 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 58.44 | |||||||||
- | Sally Wetterskog | 2005 | DSQ | |||||||
Filipstads Simklubb | 54.28 | |||||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | 533 | 35.51 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.36 | |||||||||
2 | Victoria Flyman | 2003 | 487 | 36.59 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 35.37 | |||||||||
3 | Lisa Candelius | 2003 | 467 | 37.10 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 37.08 | |||||||||
4 | Filippa Eklund | 2004 | 423 | 38.34 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 37.49 | |||||||||
5 | Felicia Rogell | 2003 | 423 | 38.35 | ||||||
Västerås Simsällskap | 38.98 | |||||||||
6 | Anna Krysén | 2003 | 422 | 38.38 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 37.92 | |||||||||
7 | Julia Lindgren | 2004 | 388 | 39.46 | ||||||
Falu Simsällskap | 40.48 | |||||||||
8 | Viola Penttilä | 2004 | 378 | 39.80 | ||||||
Swimming Team Rauma | 43.71 | |||||||||
9 | Alisa Ailanen | 2004 | 368 | 40.18 | ||||||
Swimming Team Rauma | 42.65 | |||||||||
10 | Liv Jonsson | 2004 | 359 | 40.49 | ||||||
Simsällskapet Mora | 39.36 | |||||||||
11 | Tilde Lantz | 2004 | 344 | 41.07 | ||||||
Upsala Simsällskap | 40.67 | |||||||||
12 | Amelie Muhr | 2003 | 344 | 41.10 | ||||||
Västerås Simsällskap | 41.18 | |||||||||
13 | Tuva Blomdahl | 2004 | 316 | 42.27 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.38 | |||||||||
14 | Linnea Bergqvist | 2003 | 314 | 42.33 | ||||||
Upsala Simsällskap | 44.18 | |||||||||
15 | Alva Olsson | 2003 | 307 | 42.66 | ||||||
Gävle Simsällskap | 41.74 | |||||||||
16 | Astrid Engström | 2004 | 301 | 42.93 | ||||||
Västerås Simsällskap | 42.36 | |||||||||
17 | Matilda Lindgren | 2004 | 297 | 43.12 | ||||||
Västerås Simsällskap | 43.01 | |||||||||
18 | Anna Nyberg | 2003 | 286 | 43.70 | ||||||
Falu Simsällskap | 43.88 | |||||||||
19 | Anja Zetterberg | 2003 | 280 | 44.00 | ||||||
Falu Simsällskap | 44.19 | |||||||||
20 | Julia Zwinkels | 2004 | 279 | 44.03 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 45.55 | |||||||||
21 | Elsa Stjerna | 2004 | 275 | 44.28 | ||||||
Upsala Simsällskap | 43.83 | |||||||||
22 | Alice Eriksson | 2004 | 271 | 44.46 | ||||||
Simklubben Ägir | 48.41 | |||||||||
23 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | 264 | 44.87 | ||||||
Västerås Simsällskap | 45.98 | |||||||||
24 | Matilda Tukler | 2004 | 259 | 45.16 | ||||||
Upsala Simsällskap | 46.78 | |||||||||
25 | Matilda Nilsson | 2004 | 259 | 45.17 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.79 | |||||||||
26 | Klara Pettersson | 2004 | 249 | 45.75 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 44.57 | |||||||||
27 | Vilma Hjertberg | 2004 | 238 | 46.41 | ||||||
Gävle Simsällskap | 48.80 | |||||||||
28 | Emelie Nordqvist | 2003 | 236 | 46.56 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 51.37 | |||||||||
29 | Hanna Hedman | 2003 | 235 | 46.63 | ||||||
Simklubben Ägir | 46.52 | |||||||||
30 | Ida Nyberg | 2004 | 233 | 46.77 | ||||||
Simklubben Ägir | 49.01 | |||||||||
31 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 233 | 46.79 | ||||||
Gävle Simsällskap | 47.63 | |||||||||
32 | Emma Murhagen | 2003 | 232 | 46.81 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 48.56 | |||||||||
33 | Johanna Engberg | 2003 | 232 | 46.84 | ||||||
Rättviks simförening | 45.45 | |||||||||
34 | Linn Berglund | 2003 | 227 | 47.21 | ||||||
Filipstads Simklubb | 46.42 | |||||||||
35 | Tyra Olsson | 2003 | 224 | 47.42 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.45 | |||||||||
36 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 218 | 47.78 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.55 | |||||||||
37 | Amanda Boson | 2004 | 201 | 49.14 | ||||||
Simklubben Ägir | 49.81 | |||||||||
38 | Emelie Ekvall | 2003 | 190 | 50.07 | ||||||
Falu Simsällskap | 50.29 | |||||||||
39 | Evelina Killiner | 2004 | 185 | 50.50 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:01.66 | |||||||||
40 | Isabel Solomon | 2004 | 182 | 50.82 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 54.09 | |||||||||
41 | Moa Flodin | 2003 | 174 | 51.51 | ||||||
Simklubben Ägir | 56.92 | |||||||||
42 | Elena Mortazavi | 2004 | 172 | 51.73 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 52.22 | |||||||||
43 | Tilda Bylund | 2004 | 161 | 52.85 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 58.89 | |||||||||
44 | Melissa Muhic | 2004 | 150 | 54.10 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 52.59 | |||||||||
- | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 54.15 | |||||||||
- | Linnea Eriksson | 2003 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Mora | 50.36 | |||||||||
- | Rebecka Hasler | 2003 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 51.27 | |||||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 606 | 34.03 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 33.72 | |||||||||
2 | Nelly Antlöv | 2002 | 426 | 38.27 | ||||||
Falu Simsällskap | 37.91 | |||||||||
3 | Anna Papp | 2001 | 374 | 39.97 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 43.39 | |||||||||
4 | Emelie Hellgren | 2001 | 353 | 40.72 | ||||||
Fagersta Simklubb | 40.63 | |||||||||
5 | Jessika Borbos | 2001 | 339 | 41.27 | ||||||
Falu Simsällskap | 41.22 | |||||||||
6 | Magdalena Dahl | 2001 | 309 | 42.56 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.87 | |||||||||
7 | Andrea Mitrovic | 2002 | 302 | 42.91 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 42.44 | |||||||||
8 | Mira Myllylä | 2002 | 292 | 43.37 | ||||||
Västerås Simsällskap | 44.74 | |||||||||
9 | Alexandra Reiman | 2002 | 261 | 45.06 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 43.57 | |||||||||
10 | Tuva Bylund | 2002 | 259 | 45.14 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
11 | Lisen Hill | 2002 | 257 | 45.29 | ||||||
Simsällskapet Mora | 41.03 | |||||||||
12 | Wilma Nääf | 2002 | 253 | 45.53 | ||||||
Västerås Simsällskap | 45.70 | |||||||||
13 | Matilda Larsson | 2002 | 251 | 45.60 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
14 | Ebba Winberg | 2001 | 230 | 46.96 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 611 | 33.93 | ||||||
Falu Simsällskap | 34.08 | |||||||||
2 | Maja Fredriksson | 1999 | 589 | 34.35 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 33.67 | |||||||||
3 | Frida Lannhard | 2000 | 554 | 35.05 | ||||||
Falu Simsällskap | 35.07 | |||||||||
4 | Agnes Humling | 2000 | 538 | 35.40 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.12 | |||||||||
5 | Marit van Zonneveld | 1999 | 510 | 36.04 | ||||||
Simsällskapet Mora | 36.82 | |||||||||
6 | Hanna Karlsson | 2000 | 389 | 39.45 | ||||||
Simsällskapet Mora | 38.69 | |||||||||
7 | Hannah Ragnarsson | 2000 | 355 | 40.67 | ||||||
Sala Simsällskap | 43.26 | |||||||||
8 | Julia Norlin | 1998 | 348 | 40.92 | ||||||
Upsala Simsällskap | 36.77 | |||||||||
9 | Jacqueline Larsson | 1999 | 329 | 41.71 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 41.80 | |||||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Ålenius | 2001 | 507 | 31.65 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.69 | |||||||||
2 | Marcus Ålenius | 2001 | 484 | 32.14 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.69 | |||||||||
3 | Marcus Ålenius | 2001 | 475 | 32.34 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.69 | |||||||||
4 | Elias Persson | 2002 | 470 | 32.47 | ||||||
Simsällskapet Mora | 31.71 | |||||||||
5 | Elias Persson | 2002 | 459 | 32.73 | ||||||
Simsällskapet Mora | 31.71 | |||||||||
6 | Marcus Ålenius | 2001 | 457 | 32.78 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.69 | |||||||||
7 | Elias Persson | 2002 | 418 | 33.75 | ||||||
Simsällskapet Mora | 31.71 | |||||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edvin Persson | 1999 | 497 | 31.87 | ||||||
Simsällskapet Mora | 31.03 | |||||||||
2 | Anton Campalto | 1998 | 490 | 32.01 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 31.43 | |||||||||
3 | Anton Campalto | 1998 | 472 | 32.42 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 31.43 | |||||||||
4 | Andreas Persson | 2000 | 472 | 32.43 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.74 | |||||||||
5 | Alexander Almasi | 2000 | 470 | 32.47 | ||||||
Upsala Simsällskap | 32.57 | |||||||||
6 | Edvin Persson | 1999 | 460 | 32.69 | ||||||
Simsällskapet Mora | 31.03 | |||||||||
7 | Edvin Persson | 1999 | 459 | 32.73 | ||||||
Simsällskapet Mora | 31.03 | |||||||||
8 | Edvin Persson | 1999 | 457 | 32.78 | ||||||
Simsällskapet Mora | 31.03 | |||||||||
9 | Filip Antlöv | 1998 | 445 | 33.05 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 30.93 | |||||||||
10 | Alexander Almasi | 2000 | 439 | 33.21 | ||||||
Upsala Simsällskap | 32.57 | |||||||||
11 | Anton Campalto | 1998 | 433 | 33.37 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 31.43 | |||||||||
12 | Andreas Persson | 2000 | 423 | 33.62 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.74 | |||||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isac Mörtstrand | 2007 | 105 | 53.46 | ||||||
Västerås Simsällskap | 53.09 | |||||||||
2 | Elliot Ekman | 2007 | 84 | 57.44 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 58.83 | |||||||||
3 | Noel Westman | 2007 | 83 | 57.69 | ||||||
Falu Simsällskap | 1:05.36 | |||||||||
4 | Eskil Nilsson | 2008 | 40 | 1:13.53 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
- | Oscar Glad | 2007 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Samuel Henze | 2008 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Mora | 57.79 | |||||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | 269 | 39.09 | ||||||
Gävle Simsällskap | 38.59 | |||||||||
2 | Olle Halvarsson | 2006 | 116 | 51.75 | ||||||
Västerås Simsällskap | 47.46 | |||||||||
3 | Alexander Andersson | 2006 | 102 | 53.87 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 56.63 | |||||||||
4 | Theo Dellbrant | 2006 | 66 | 1:02.29 | ||||||
Västerås Simsällskap | 1:03.66 | |||||||||
- | Alex Storbacka | 2006 | DNS | |||||||
Borlänge Simsällskap | 53.45 | |||||||||
- | Eino Jussinoja | 2006 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 59.17 | |||||||||
- | Noel Spelling | 2006 | DSQ | |||||||
Filipstads Simklubb | 50.70 | |||||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ravi Parekh | 2005 | 189 | 43.93 | ||||||
Upsala Simsällskap | 44.45 | |||||||||
2 | Arvid Lind | 2005 | 180 | 44.71 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 45.22 | |||||||||
3 | Lucas Humling | 2005 | 177 | 44.96 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.11 | |||||||||
4 | Castor Lindholm | 2005 | 143 | 48.28 | ||||||
Upsala Simsällskap | 48.42 | |||||||||
5 | Joel Korte | 2005 | 135 | 49.14 | ||||||
Swimming Team Rauma | 48.31 | |||||||||
6 | Neo Carlberg | 2005 | 133 | 49.44 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 52.86 | |||||||||
7 | Rasmus Loklint | 2005 | 127 | 50.19 | ||||||
Upsala Simsällskap | 49.72 | |||||||||
8 | Edvin Pitic | 2005 | 113 | 52.14 | ||||||
Upsala Simsällskap | 53.19 | |||||||||
9 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 98 | 54.74 | ||||||
Swimming Team Rauma | 57.20 | |||||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Schön | 2003 | 412 | 33.91 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 34.08 | |||||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | 345 | 35.97 | ||||||
Västerås Simsällskap | 34.93 | |||||||||
3 | Daniel Ruijs | 2004 | 323 | 36.78 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 37.71 | |||||||||
4 | Oskar Fridsell | 2003 | 308 | 37.35 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 39.28 | |||||||||
5 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 296 | 37.85 | ||||||
Gävle Simsällskap | 39.11 | |||||||||
6 | Tom Dijkhuizen | 2003 | 265 | 39.28 | ||||||
Västerås Simsällskap | 39.16 | |||||||||
7 | Samuel Rundgren | 2004 | 231 | 41.15 | ||||||
Västerås Simsällskap | 42.39 | |||||||||
8 | Jakob Wassberg | 2003 | 229 | 41.25 | ||||||
Simklubben Ägir | 42.71 | |||||||||
9 | Marcus Larsson | 2003 | 211 | 42.35 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 42.28 | |||||||||
10 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | 179 | 44.80 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 43.30 | |||||||||
11 | Malte Eriksson | 2003 | 174 | 45.20 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.24 | |||||||||
12 | Roine Epäilys | 2003 | 158 | 46.64 | ||||||
Simklubben Ägir | 49.93 | |||||||||
13 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 151 | 47.41 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 46.16 | |||||||||
14 | Lucas Kokki | 2003 | 139 | 48.74 | ||||||
Västerås Simsällskap | 48.23 | |||||||||
15 | Kim Forsman | 2004 | 60 | 1:04.40 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Helmer Brobacke | 2004 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | 54.24 | |||||||||
- | Qintin Bröms | 2003 | DNS | |||||||
Simsällskapet Mora | 45.27 | |||||||||
- | William Rismyhr | 2004 | DSQ | |||||||
Upsala Simsällskap | 42.18 | |||||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Ålenius | 2001 | 504 | 31.71 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.69 | |||||||||
2 | Elias Persson | 2002 | 503 | 31.74 | ||||||
Simsällskapet Mora | 31.71 | |||||||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | 412 | 33.92 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 33.75 | |||||||||
4 | Marcus Johnsson | 2002 | 407 | 34.07 | ||||||
Sala Simsällskap | 33.37 | |||||||||
5 | Joel Larsson | 2001 | 404 | 34.13 | ||||||
Sala Simsällskap | 33.12 | |||||||||
6 | Tim Hansson | 2001 | 362 | 35.40 | ||||||
Falu Simsällskap | 35.64 | |||||||||
7 | Marcus Tägtström | 2002 | 355 | 35.65 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 34.80 | |||||||||
8 | Peter Khabarov | 2002 | 347 | 35.93 | ||||||
Västerås Simsällskap | 35.78 | |||||||||
9 | Niels Herrmann | 2001 | 316 | 37.07 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 37.02 | |||||||||
10 | Elias Holst | 2002 | 288 | 38.22 | ||||||
Upsala Simsällskap | 39.04 | |||||||||
11 | Alexander Hörnquist | 2001 | 208 | 42.57 | ||||||
Filipstads Simklubb | 44.22 | |||||||||
12 | Topias Vaahensalo | 2002 | 189 | 43.94 | ||||||
Swimming Team Rauma | 44.21 | |||||||||
13 | Olle Lööf | 2002 | 155 | 46.95 | ||||||
Simklubben Ägir | 55.65 | |||||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Filip Antlöv | 1998 | 536 | 31.07 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 30.93 | |||||||||
2 | Edvin Persson | 1999 | 497 | 31.87 | ||||||
Simsällskapet Mora | 31.03 | |||||||||
3 | Anton Campalto | 1998 | 487 | 32.09 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 31.43 | |||||||||
4 | Alexander Almasi | 2000 | 474 | 32.37 | ||||||
Upsala Simsällskap | 32.57 | |||||||||
5 | Andreas Persson | 2000 | 446 | 33.04 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.74 | |||||||||
6 | David Hambraeus | 1999 | 445 | 33.05 | ||||||
Falu Simsällskap | 32.65 | |||||||||
7 | Carl Göransson | 2000 | 445 | 33.07 | ||||||
Upsala Simsällskap | 33.68 | |||||||||
8 | Henrik Bransell | 1999 | 443 | 33.10 | ||||||
Falu Simsällskap | 32.47 | |||||||||
9 | Jonathan Douib | 2000 | 424 | 33.60 | ||||||
Sala Simsällskap | 33.83 | |||||||||
10 | Erik Krysén | 2000 | 410 | 33.98 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 32.95 | |||||||||
11 | Roman Milkin | 1999 | 380 | 34.84 | ||||||
Upsala Simsällskap | 34.07 | |||||||||
12 | Jakob Gustafsson | 1999 | 372 | 35.09 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 34.77 | |||||||||
13 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 361 | 35.45 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 34.30 | |||||||||
14 | Lukas Hill | 1999 | 354 | 35.67 | ||||||
Simsällskapet Mora | 34.60 | |||||||||
15 | Rasmus Rantanen | 1997 | 349 | 35.84 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 34.20 | |||||||||
16 | Marcus Nordh | 2000 | 315 | 37.10 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 37.11 | |||||||||
17 | Hampus Carlsson | 1998 | 172 | 45.37 | ||||||
Västerås Simsällskap | 44.15 | |||||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edith Wallberg | 2007 | 187 | 46.11 | 1:36.07 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:36.22 | |||||||||
2 | Johanna Holmberg | 2007 | 159 | 49.12 | 1:41.57 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:45.97 | |||||||||
3 | Elvira Muhr | 2007 | 146 | 50.92 | 1:44.35 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 341 | 38.83 | 1:18.70 | |||||
Sala Simsällskap | 1:22.19 | |||||||||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | 240 | 42.16 | 1:28.55 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:48.06 | |||||||||
3 | Agnes Lundmark | 2006 | 215 | 43.89 | 1:31.73 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:33.62 | |||||||||
4 | Eerika Kivistö | 2006 | 214 | 44.48 | 1:31.94 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:40.69 | |||||||||
5 | Elena Henze | 2006 | 210 | 46.04 | 1:32.56 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:36.85 | |||||||||
6 | Cecilia Brunzell | 2006 | 202 | 45.03 | 1:33.78 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
7 | Nea Tiger Armelius | 2006 | 173 | 48.37 | 1:38.60 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:40.41 | |||||||||
8 | Arwen Wikström | 2006 | 161 | 49.36 | 1:41.15 | |||||
Simklubben Ägir | 1:49.75 | |||||||||
- | Alesandra Luiso | 2006 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
- | Hilma Wahlström | 2006 | DSQ | |||||||
Upsala Simsällskap | 1:33.25 | |||||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Frykberg | 2005 | 347 | 38.38 | 1:18.31 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:18.57 | |||||||||
2 | Tuva Hjemli | 2005 | 307 | 39.65 | 1:21.54 | |||||
Falu Simsällskap | 1:19.53 | |||||||||
3 | Emma Montelius | 2005 | 290 | 41.40 | 1:23.10 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.49 | |||||||||
4 | Alina Umbaeva | 2005 | 285 | 41.28 | 1:23.55 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:25.22 | |||||||||
5 | Tove Rehnstedt | 2005 | 275 | 41.38 | 1:24.58 | |||||
Simklubben Ägir | 1:28.26 | |||||||||
6 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 261 | 42.09 | 1:26.01 | |||||
Säffle Simsällskap | 1:26.93 | |||||||||
7 | Isidora Mitrovic | 2005 | 173 | 48.66 | 1:38.60 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:38.45 | |||||||||
8 | Vilja Pusa | 2005 | 170 | 46.71 | 1:39.32 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:39.77 | |||||||||
9 | Olivia Punga | 2005 | 160 | 49.75 | 1:41.26 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:41.23 | |||||||||
10 | Sofie Leander | 2005 | 156 | 49.38 | 1:42.17 | |||||
Säffle Simsällskap | 1:48.02 | |||||||||
11 | Ella Wahlström | 2005 | 150 | 49.66 | 1:43.40 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:43.83 | |||||||||
12 | Sally Wetterskog | 2005 | 136 | 52.53 | 1:46.87 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:51.91 | |||||||||
13 | Lovisa Leonardsson | 2005 | 126 | 53.83 | 1:49.55 | |||||
Ludvika Simsällskap | 1:54.19 | |||||||||
14 | Iza Johansson | 2005 | 125 | 51.31 | 1:50.02 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
15 | Felicia Rydsheim | 2005 | 124 | 52.94 | 1:50.08 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:49.30 | |||||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elvira Dalin | 2003 | 456 | 34.70 | 1:11.45 | |||||
Sala Simsällskap | 1:11.18 | |||||||||
2 | Hanna Degerlund | 2004 | 456 | 34.94 | 1:11.47 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:12.51 | |||||||||
3 | Filippa Jakobsson | 2003 | 432 | 35.54 | 1:12.74 | |||||
Simklubben Ägir | 1:13.78 | |||||||||
4 | Emma Lundmark | 2003 | 419 | 35.74 | 1:13.51 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.32 | |||||||||
5 | Helmi Swanson | 2004 | 399 | 36.28 | 1:14.72 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:14.93 | |||||||||
6 | Heidi Javanainen | 2003 | 338 | 37.97 | 1:18.94 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:20.14 | |||||||||
7 | Klara Pettersson | 2004 | 323 | 39.18 | 1:20.15 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:23.11 | |||||||||
8 | Linnea Bergqvist | 2003 | 295 | 40.19 | 1:22.58 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:21.25 | |||||||||
9 | Filippa Eklund | 2004 | 291 | 39.10 | 1:23.02 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:20.87 | |||||||||
10 | Malva Morell | 2004 | 277 | 42.21 | 1:24.39 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:26.82 | |||||||||
11 | Matilda Lindgren | 2004 | 274 | 41.79 | 1:24.69 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:24.62 | |||||||||
12 | Anna Nyberg | 2003 | 268 | 42.60 | 1:25.27 | |||||
Falu Simsällskap | 1:24.26 | |||||||||
13 | Viola Penttilä | 2004 | 266 | 41.38 | 1:25.56 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:26.24 | |||||||||
14 | Tilde Lantz | 2004 | 252 | 42.12 | 1:27.06 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:27.19 | |||||||||
15 | Matilda Tukler | 2004 | 251 | 42.94 | 1:27.19 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:27.50 | |||||||||
16 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | 239 | 43.45 | 1:28.58 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:30.34 | |||||||||
17 | Elsa Stjerna | 2004 | 238 | 43.55 | 1:28.69 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:28.40 | |||||||||
18 | Sofi Holmberg | 2003 | 234 | 43.19 | 1:29.22 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:32.95 | |||||||||
19 | Sofia Preste | 2003 | 231 | 43.56 | 1:29.56 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:29.88 | |||||||||
20 | Ida Nyberg | 2004 | 231 | 44.65 | 1:29.63 | |||||
Simklubben Ägir | 1:34.61 | |||||||||
21 | Sanni Jouppi | 2004 | 229 | 43.93 | 1:29.85 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:27.64 | |||||||||
22 | Anja Zetterberg | 2003 | 226 | 45.16 | 1:30.32 | |||||
Falu Simsällskap | 1:28.67 | |||||||||
23 | Emelie Höök | 2003 | 222 | 45.00 | 1:30.81 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:28.76 | |||||||||
24 | Benedicte Lumby Jessen | 2003 | 220 | 44.40 | 1:31.07 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:33.87 | |||||||||
25 | Johanna Uzelac | 2003 | 219 | 44.94 | 1:31.29 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:32.63 | |||||||||
26 | Sigrid Svanberg | 2004 | 205 | 45.77 | 1:33.31 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:36.93 | |||||||||
27 | Moa Flodin | 2003 | 190 | 47.21 | 1:35.61 | |||||
Simklubben Ägir | 1:36.22 | |||||||||
28 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 185 | 48.25 | 1:36.46 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:41.62 | |||||||||
29 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | 183 | 46.81 | 1:36.79 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.68 | |||||||||
30 | Emelie Ekvall | 2003 | 183 | 47.72 | 1:36.92 | |||||
Falu Simsällskap | 1:36.21 | |||||||||
31 | Emma Murhagen | 2003 | 178 | 46.78 | 1:37.74 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:34.24 | |||||||||
32 | Vilma Hjertberg | 2004 | 160 | 47.79 | 1:41.16 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:38.87 | |||||||||
33 | Klara Pettersson | 2004 | 160 | 48.42 | 1:41.23 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:42.29 | |||||||||
- | Matilda Nilsson | 2004 | DNS | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:41.00 | |||||||||
- | Melissa Muhic | 2004 | DNS | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
- | Ebba Wolfbrandt | 2003 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:22.97 | |||||||||
- | Evelina Killiner | 2004 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:38.27 | |||||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Karls | 2002 | 434 | 35.16 | 1:12.67 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.30 | |||||||||
2 | Klara Ragnarsson | 2002 | 395 | 35.79 | 1:14.98 | |||||
Sala Simsällskap | 1:16.06 | |||||||||
3 | Lovis Jernberg | 2002 | 391 | 37.13 | 1:15.21 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:15.54 | |||||||||
4 | Ebba Rydberg | 2001 | 383 | 36.94 | 1:15.73 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:18.09 | |||||||||
5 | Jessika Borbos | 2001 | 380 | 36.93 | 1:15.92 | |||||
Falu Simsällskap | 1:14.74 | |||||||||
6 | Wilma Nääf | 2002 | 348 | 38.51 | 1:18.20 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:20.17 | |||||||||
7 | Sofia Båvenäs | 2002 | 340 | 38.50 | 1:18.82 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:18.75 | |||||||||
8 | Andrea Mitrovic | 2002 | 320 | 39.32 | 1:20.38 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.42 | |||||||||
9 | Naomi Sterling | 2002 | 319 | 39.57 | 1:20.48 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.63 | |||||||||
10 | Magdalena Dahl | 2001 | 283 | 41.30 | 1:23.72 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:20.00 | |||||||||
11 | Lisen Hill | 2002 | 272 | 40.63 | 1:24.88 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:17.99 | |||||||||
12 | Emilia Lövstrand | 2002 | 269 | 40.73 | 1:25.22 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:25.00 | |||||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julia Nordlund | 1998 | 523 | 33.02 | 1:08.26 | |||||
Falu Simsällskap | 1:05.98 | |||||||||
2 | Ronja Rantanen | 1999 | 440 | 35.46 | 1:12.32 | |||||
Falu Simsällskap | 1:10.85 | |||||||||
3 | Marit van Zonneveld | 1999 | 354 | 38.13 | 1:17.78 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:16.21 | |||||||||
4 | Klara Öhlin | 1999 | 293 | 39.52 | 1:22.83 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:18.76 | |||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alex Storbacka | 2006 | 131 | 48.19 | 1:36.27 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:45.50 | |||||||||
- | Eino Jussinoja | 2006 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joel Brewitz | 2005 | 207 | 39.67 | 1:22.58 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:24.11 | |||||||||
2 | Rasmus Loklint | 2005 | 170 | 42.06 | 1:28.18 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:28.31 | |||||||||
3 | Ravi Parekh | 2005 | 138 | 47.15 | 1:34.50 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:35.54 | |||||||||
4 | Arvid Lind | 2005 | 128 | 47.80 | 1:36.87 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:38.65 | |||||||||
5 | Melvin Norlén | 2005 | 122 | 48.79 | 1:38.45 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
6 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 78 | 53.66 | 1:54.45 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | 371 | 33.12 | 1:08.03 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:06.67 | |||||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | 366 | 33.38 | 1:08.39 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:07.51 | |||||||||
3 | Mikael Söderberg | 2003 | 343 | 33.92 | 1:09.83 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:08.09 | |||||||||
4 | Martin Schön | 2003 | 278 | 36.24 | 1:14.89 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:12.77 | |||||||||
5 | Jonathan Svedberg | 2003 | 247 | 37.10 | 1:17.88 | |||||
Sala Simsällskap | 1:18.06 | |||||||||
6 | Tim Carlberg | 2003 | 243 | 38.55 | 1:18.34 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.71 | |||||||||
7 | Gustaf Sandström | 2003 | 230 | 38.20 | 1:19.83 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:16.46 | |||||||||
8 | Oskar Andersson | 2003 | 227 | 39.80 | 1:20.18 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:19.62 | |||||||||
9 | Lukas Höglund | 2004 | 221 | 39.94 | 1:20.82 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:22.91 | |||||||||
10 | Simon Brouzell | 2003 | 217 | 39.16 | 1:21.38 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:26.47 | |||||||||
11 | Roine Epäilys | 2003 | 194 | 41.57 | 1:24.48 | |||||
Simklubben Ägir | 1:27.58 | |||||||||
12 | Olle Nilsson | 2004 | 186 | 41.98 | 1:25.62 | |||||
Sala Simsällskap | 1:27.42 | |||||||||
13 | Felix Mårvad | 2003 | 176 | 42.75 | 1:27.24 | |||||
Sala Simsällskap | 1:25.61 | |||||||||
14 | Joel Fischer | 2003 | 155 | 44.50 | 1:30.89 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:29.53 | |||||||||
- | Helmer Brobacke | 2004 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:51.44 | |||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | 410 | 31.78 | 1:05.85 | |||||
Södertörns Simsällskap | 1:03.84 | |||||||||
2 | Philip Bentzer | 2001 | 408 | 31.82 | 1:05.95 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.31 | |||||||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | 398 | 32.62 | 1:06.49 | |||||
Sala Simsällskap | 1:05.40 | |||||||||
4 | Leonardo Montes | 2002 | 378 | 32.50 | 1:07.65 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:04.41 | |||||||||
5 | Joel Larsson | 2001 | 342 | 33.41 | 1:09.94 | |||||
Sala Simsällskap | 1:07.77 | |||||||||
6 | Leo Penttilä | 2001 | 323 | 34.29 | 1:11.24 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:10.13 | |||||||||
7 | Per Granlund | 2002 | 286 | 35.87 | 1:14.23 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:12.30 | |||||||||
8 | Alexander Karlsson | 2002 | 271 | 36.96 | 1:15.59 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:15.73 | |||||||||
9 | Elias Holst | 2002 | 251 | 38.01 | 1:17.46 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:19.51 | |||||||||
10 | Olle Lööf | 2002 | 106 | 48.67 | 1:43.13 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
- | Linus Björk | 2002 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:12.31 | |||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Forsström | 1999 | 486 | 29.96 | 1:02.19 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:01.66 | |||||||||
2 | Jakob Gustafsson | 1999 | 463 | 30.67 | 1:03.23 | |||||
Ludvika Simsällskap | 1:04.26 | |||||||||
3 | Rasmus Rantanen | 1997 | 445 | 31.34 | 1:04.04 | |||||
Södertälje Simsällskap | 1:01.33 | |||||||||
4 | Alexander Almasi | 2000 | 408 | 32.34 | 1:05.95 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:06.71 | |||||||||
5 | Lukas Hill | 1999 | 404 | 32.04 | 1:06.16 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:04.00 | |||||||||
6 | Erik Krysén | 2000 | 338 | 33.19 | 1:10.19 | |||||
Ludvika Simsällskap | 1:11.37 | |||||||||
7 | Roman Milkin | 1999 | 287 | 35.70 | 1:14.10 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:12.24 | |||||||||
8 | Hampus Carlsson | 1998 | 104 | 49.23 | 1:43.77 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:45.57 | |||||||||
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Dalin | 2005 | 409 | 1:12.20 | 2:32.29 | 3:53.19 | 5:15.90 | |||
Sala Simsällskap | 5:27.06 | |||||||||
2 | Tuva Hjemli | 2005 | 372 | 1:16.67 | 2:41.86 | 4:07.28 | 5:26.08 | |||
Falu Simsällskap | 5:30.35 | |||||||||
3 | Ellen Lundin | 2005 | 319 | 1:21.05 | 2:49.74 | 4:19.78 | 5:42.88 | |||
Falu Simsällskap | 5:44.65 | |||||||||
4 | Agnes Jonasson | 2005 | 302 | 1:21.04 | 2:50.36 | 4:21.18 | 5:49.37 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 5:38.78 | |||||||||
5 | Alma Bergqvist | 2005 | 274 | 1:26.09 | 2:59.45 | 4:34.15 | 6:01.07 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
6 | Lovis Lång | 2005 | 251 | 1:28.63 | 3:03.43 | 4:41.07 | 6:11.71 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
7 | Sofie Leander | 2005 | 184 | 1:37.64 | 3:25.10 | 5:13.11 | 6:52.29 | |||
Säffle Simsällskap | 7:21.63 | |||||||||
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Rogell | 2003 | 524 | 1:09.76 | 2:24.05 | 3:38.80 | 4:50.74 | |||
Västerås Simsällskap | 4:56.24 | |||||||||
2 | Clara Bergh | 2004 | 464 | 1:09.66 | 2:27.29 | 3:46.86 | 5:02.79 | |||
Söderhamns Simsällskap | 5:01.71 | |||||||||
3 | Julia Lindgren | 2004 | 455 | 1:11.79 | 2:31.80 | 3:50.56 | 5:04.83 | |||
Falu Simsällskap | ||||||||||
4 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 430 | 1:12.83 | 2:32.39 | 3:51.04 | 5:10.49 | |||
Swimming Team Rauma | 5:17.07 | |||||||||
5 | Alice Eriksson | 2004 | 401 | 1:13.20 | 2:34.67 | 3:56.58 | 5:17.86 | |||
Simklubben Ägir | 5:23.03 | |||||||||
6 | Alisa Ailanen | 2004 | 382 | 1:15.21 | 2:39.15 | 4:02.32 | 5:23.19 | |||
Swimming Team Rauma | 5:25.98 | |||||||||
7 | Frida Florén | 2004 | 377 | 1:12.77 | 2:36.57 | 4:01.24 | 5:24.49 | |||
Gävle Simsällskap | 5:17.28 | |||||||||
8 | Anna Jönsson | 2003 | 372 | 1:15.40 | 2:40.44 | 4:04.71 | 5:25.87 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 5:20.10 | |||||||||
9 | Elvira Montes | 2004 | 368 | 1:14.47 | 2:39.24 | 4:05.64 | 5:27.24 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
10 | Emma Alfredeen | 2003 | 334 | 1:20.42 | 2:47.88 | 4:15.61 | 5:37.74 | |||
Upsala Simsällskap | 5:40.74 | |||||||||
11 | Amanda Boson | 2004 | 281 | 1:21.40 | 2:52.92 | 4:26.56 | 5:57.82 | |||
Simklubben Ägir | 6:00.00 | |||||||||
12 | Emelie Höök | 2003 | 269 | 1:28.05 | 3:00.07 | 4:33.84 | 6:03.25 | |||
Filipstads Simklubb | 5:45.78 | |||||||||
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 602 | 1:06.19 | 2:16.64 | 3:27.81 | 4:37.60 | |||
Söderhamns Simsällskap | 4:41.36 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 542 | 1:06.98 | 2:19.84 | 3:33.31 | 4:47.54 | |||
Gävle Simsällskap | 4:47.14 | |||||||||
3 | Emma Larsson | 2002 | 520 | 1:10.82 | 2:25.62 | 3:40.19 | 4:51.48 | |||
Borlänge Simsällskap | 4:52.66 | |||||||||
4 | Nelly Antlöv | 2002 | 501 | 1:09.77 | 2:24.82 | 3:40.54 | 4:55.15 | |||
Falu Simsällskap | 4:59.11 | |||||||||
5 | Edith Engström | 2002 | 481 | 1:10.77 | 2:26.86 | 3:43.02 | 4:59.26 | |||
Västerås Simsällskap | 5:04.24 | |||||||||
6 | Emelie Hellgren | 2001 | 465 | 1:08.91 | 2:26.09 | 3:44.94 | 5:02.52 | |||
Fagersta Simklubb | 4:43.73 | |||||||||
7 | Jessica Edlundh | 2002 | 321 | 1:16.84 | 2:45.02 | 4:14.04 | 5:42.34 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 5:36.62 | |||||||||
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | 658 | 1:04.83 | 2:14.36 | 3:22.73 | 4:29.62 | |||
Falu Simsällskap | 4:27.54 | |||||||||
2 | Ronja Rantanen | 1999 | 567 | 1:07.11 | 2:19.70 | 3:32.29 | 4:43.19 | |||
Falu Simsällskap | 4:44.58 | |||||||||
3 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 526 | 1:08.51 | 2:22.27 | 3:36.63 | 4:50.37 | |||
Falu Simsällskap | 4:45.21 | |||||||||
4 | Julia Norlin | 1998 | 449 | 1:11.34 | 2:28.80 | 3:47.37 | 5:06.26 | |||
Upsala Simsällskap | 4:52.21 | |||||||||
5 | Amanda Lindgren | 2000 | 419 | 1:10.55 | 2:28.37 | 3:49.58 | 5:13.17 | |||
Sala Simsällskap | 5:13.37 | |||||||||
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Loklint | 2005 | 193 | 1:24.16 | 2:59.85 | 4:36.29 | 6:06.91 | |||
Upsala Simsällskap | 6:46.41 | |||||||||
2 | Joel Korte | 2005 | 136 | 1:35.62 | 3:21.74 | 5:10.90 | 6:52.24 | |||
Swimming Team Rauma | 8:45.23 | |||||||||
3 | Oscar Westman | 2005 | 130 | 1:36.66 | 3:25.80 | 5:17.52 | 6:58.69 | |||
Falu Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | 520 | 1:02.50 | 2:09.74 | 3:17.34 | 4:23.86 | |||
Upsala Simsällskap | 4:24.21 | |||||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | 382 | 1:07.96 | 2:23.60 | 3:40.00 | 4:52.30 | |||
Västerås Simsällskap | 4:51.38 | |||||||||
3 | Jakob Wassberg | 2003 | 377 | 1:07.75 | 2:22.14 | 3:38.43 | 4:53.77 | |||
Simklubben Ägir | 4:59.32 | |||||||||
4 | Marcus Larsson | 2003 | 344 | 1:11.83 | 2:29.81 | 3:47.88 | 5:02.79 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 5:13.32 | |||||||||
5 | William Rismyhr | 2004 | 328 | 1:12.01 | 2:31.65 | 3:51.49 | 5:07.57 | |||
Upsala Simsällskap | 5:17.65 | |||||||||
6 | Tom Dijkhuizen | 2003 | 289 | 1:14.90 | 2:36.83 | 4:00.03 | 5:20.80 | |||
Västerås Simsällskap | 5:12.27 | |||||||||
7 | Viggo Reit | 2003 | 282 | 1:17.51 | 2:41.71 | 4:05.89 | 5:23.50 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 5:23.02 | |||||||||
8 | Daniel Ruijs | 2004 | 269 | 1:17.72 | 2:42.21 | 4:06.93 | 5:28.43 | |||
Borlänge Simsällskap | 5:25.30 | |||||||||
9 | Anton Sölveskog | 2003 | 220 | 1:19.49 | 2:49.42 | 4:21.98 | 5:51.53 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 5:49.24 | |||||||||
10 | Olle Nilsson | 2004 | 212 | 1:23.81 | 2:55.52 | 4:27.06 | 5:55.42 | |||
Sala Simsällskap | 6:01.09 | |||||||||
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Ljunggren | 2001 | 523 | 1:02.52 | 2:09.99 | 3:17.47 | 4:23.34 | |||
Upsala Simsällskap | 4:22.98 | |||||||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | 501 | 1:02.80 | 2:10.43 | 3:19.04 | 4:27.20 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 4:26.21 | |||||||||
3 | Tim Hansson | 2001 | 452 | 1:04.09 | 2:14.94 | 3:25.89 | 4:36.38 | |||
Falu Simsällskap | 4:31.87 | |||||||||
4 | Adam Carlsson | 2001 | 436 | 1:03.64 | 2:13.60 | 3:26.24 | 4:39.84 | |||
Gävle Simsällskap | 4:30.40 | |||||||||
5 | Niels Herrmann | 2001 | 353 | 1:08.67 | 2:26.68 | 3:45.43 | 5:00.10 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 4:58.84 | |||||||||
6 | Jonatan Fischer | 2001 | 329 | 1:09.84 | 2:28.78 | 3:48.34 | 5:07.38 | |||
Upsala Simsällskap | 4:58.39 | |||||||||
7 | Topias Vaahensalo | 2002 | 168 | 1:27.95 | 3:06.31 | 4:47.98 | 6:24.28 | |||
Swimming Team Rauma | 6:21.18 | |||||||||
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Göransson | 2000 | 548 | 1:00.54 | 2:06.59 | 3:13.34 | 4:19.32 | |||
Upsala Simsällskap | 4:09.99 | |||||||||
2 | Marcus Nordh | 2000 | 403 | 1:05.75 | 2:18.73 | 3:33.44 | 4:47.23 | |||
Bollnäs Simsällskap | 4:45.01 | |||||||||
3 | Andreas Persson | 2000 | 340 | 1:07.80 | 2:26.28 | 3:46.30 | 5:04.06 | |||
Gävle Simsällskap | 4:57.12 | |||||||||
4 | Robert Westman | 1975 | 339 | 1:11.14 | 2:27.94 | 3:46.61 | 5:04.17 | |||
Falu Simsällskap | 5:27.36 | |||||||||
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Jobs | 2003 | 391 | 35.10 | 1:16.74 | 1:59.57 | 2:43.57 | |||
Falu Simsällskap | 2:48.22 | |||||||||
2 | Amanda Viksten | 2004 | 360 | 36.61 | 1:19.10 | 2:03.49 | 2:48.09 | |||
Upsala Simsällskap | 2:49.02 | |||||||||
3 | Emma Lundmark | 2003 | 341 | 34.08 | 1:16.62 | 2:03.94 | 2:51.12 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:48.81 | |||||||||
4 | Nova Johansson | 2004 | 166 | 43.01 | 1:40.04 | 2:40.25 | 3:37.39 | |||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindblom | 2001 | 357 | 34.44 | 1:17.08 | 2:02.90 | 2:48.54 | |||
Sala Simsällskap | ||||||||||
2 | Femke van Zonneveld | 2002 | 285 | 39.48 | 1:25.04 | 2:12.34 | 3:01.66 | |||
Simsällskapet Mora | 3:00.32 | |||||||||
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 641 | 29.94 | 1:05.43 | 1:41.64 | 2:18.69 | |||
Falu Simsällskap | 2:17.94 | |||||||||
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joel Fischer | 2003 | 167 | 41.13 | 1:31.49 | 2:24.38 | 3:16.96 | |||
Upsala Simsällskap | 3:49.55 | |||||||||
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gellert Szabo | 2001 | 420 | 31.31 | 1:07.02 | 1:44.86 | 2:24.90 | |||
Västerås Simsällskap | 2:31.23 | |||||||||
2 | Jakob Hanson | 2002 | 325 | 33.06 | 1:11.41 | 1:52.97 | 2:37.82 | |||
Sala Simsällskap | 2:40.73 | |||||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 400 | 35.89 | 1:19.05 | 2:06.32 | 2:45.37 | |||
Sala Simsällskap | 2:48.83 | |||||||||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | 276 | 39.54 | 1:27.51 | 2:25.06 | 3:07.10 | |||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
3 | Eerika Kivistö | 2006 | 204 | 46.71 | 1:37.55 | 2:39.56 | 3:26.93 | |||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
4 | Hilma Wahlström | 2006 | 191 | 50.98 | 1:42.54 | 2:43.23 | 3:31.40 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Arwen Wikström | 2006 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | 3:43.43 | |||||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Dalin | 2005 | 346 | 37.31 | 1:21.10 | 2:13.25 | 2:53.50 | |||
Sala Simsällskap | 2:51.21 | |||||||||
2 | Alina Umbaeva | 2005 | 330 | 37.84 | 1:23.98 | 2:15.85 | 2:56.24 | |||
Gävle Simsällskap | 3:02.91 | |||||||||
3 | Agnes Jakobsson | 2005 | 328 | 39.25 | 1:25.67 | 2:15.09 | 2:56.70 | |||
Simklubben Ägir | 3:19.39 | |||||||||
4 | Clara Frykberg | 2005 | 267 | 43.57 | 1:29.42 | 2:26.41 | 3:09.05 | |||
Upsala Simsällskap | 3:21.10 | |||||||||
5 | Tove Rehnstedt | 2005 | 232 | 44.42 | 1:35.30 | 2:38.01 | 3:18.12 | |||
Simklubben Ägir | ||||||||||
6 | Olivia Punga | 2005 | 198 | 49.58 | 1:43.50 | 2:40.26 | 3:29.04 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
7 | Lovis Lång | 2005 | 185 | 53.64 | 1:47.93 | 2:48.83 | 3:33.69 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Alva Eriksson | 2005 | 170 | 49.03 | 1:48.36 | 2:48.88 | 3:39.92 | |||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
9 | Klara Mattiasson | 2005 | 167 | 52.46 | 1:48.22 | 2:51.02 | 3:41.15 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Alma Bergqvist | 2005 | DSQ | |||||||
Upsala Simsällskap | 3:07.23 | |||||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Rogell | 2003 | 462 | 34.86 | 1:15.16 | 2:00.75 | 2:37.59 | |||
Västerås Simsällskap | 2:38.62 | |||||||||
2 | Hanna Degerlund | 2004 | 456 | 35.32 | 1:17.01 | 2:02.25 | 2:38.22 | |||
Västerås Simsällskap | 2:42.93 | |||||||||
3 | Elvira Dalin | 2003 | 445 | 34.33 | 1:13.38 | 2:02.01 | 2:39.56 | |||
Sala Simsällskap | 2:39.69 | |||||||||
4 | Helmi Swanson | 2004 | 436 | 34.80 | 1:16.54 | 2:01.57 | 2:40.65 | |||
Gävle Simsällskap | 2:35.77 | |||||||||
5 | Victoria Flyman | 2003 | 408 | 38.08 | 1:23.52 | 2:07.26 | 2:44.29 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:38.77 | |||||||||
6 | Amanda Viksten | 2004 | 403 | 36.84 | 1:17.60 | 2:06.86 | 2:44.94 | |||
Upsala Simsällskap | 2:45.03 | |||||||||
7 | Filippa Jakobsson | 2003 | 392 | 35.37 | 1:16.85 | 2:08.00 | 2:46.40 | |||
Simklubben Ägir | 2:47.57 | |||||||||
8 | Tess Viggeborn | 2003 | 384 | 34.28 | 1:17.67 | 2:07.94 | 2:47.60 | |||
Simklubben Ägir | 2:43.13 | |||||||||
9 | Julia Lindgren | 2004 | 380 | 33.90 | 1:18.89 | 2:09.20 | 2:48.17 | |||
Falu Simsällskap | 2:41.79 | |||||||||
10 | Elvira Montes | 2004 | 373 | 35.70 | 1:18.56 | 2:08.78 | 2:49.25 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:50.61 | |||||||||
11 | Linnea Bergqvist | 2003 | 333 | 41.76 | 1:27.88 | 2:17.89 | 2:55.74 | |||
Upsala Simsällskap | 2:59.53 | |||||||||
12 | Frida Florén | 2004 | 325 | 37.28 | 1:22.07 | 2:16.15 | 2:57.20 | |||
Gävle Simsällskap | 2:47.62 | |||||||||
13 | Klara Pettersson | 2004 | 322 | 41.55 | 1:24.77 | 2:15.87 | 2:57.72 | |||
Upsala Simsällskap | 3:04.14 | |||||||||
14 | Malva Morell | 2004 | 320 | 40.84 | 1:25.86 | 2:17.94 | 2:58.09 | |||
Upsala Simsällskap | 3:00.60 | |||||||||
15 | Amanda Jonasson | 2004 | 319 | 37.17 | 1:24.98 | 2:18.02 | 2:58.32 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 3:00.37 | |||||||||
16 | Heidi Javanainen | 2003 | 305 | 41.08 | 1:28.51 | 2:21.20 | 3:00.94 | |||
Swimming Team Rauma | 2:59.62 | |||||||||
17 | Sofi Holmberg | 2003 | 302 | 39.33 | 1:27.12 | 2:17.54 | 3:01.56 | |||
Västerås Simsällskap | 3:09.59 | |||||||||
18 | Astrid Engström | 2004 | 302 | 40.67 | 1:28.33 | 2:22.06 | 3:01.63 | |||
Västerås Simsällskap | 3:06.03 | |||||||||
19 | Viola Penttilä | 2004 | 301 | 39.80 | 1:30.07 | 2:21.10 | 3:01.83 | |||
Swimming Team Rauma | 3:01.97 | |||||||||
20 | Matilda Lindgren | 2004 | 296 | 41.72 | 1:28.50 | 2:19.80 | 3:02.77 | |||
Västerås Simsällskap | 3:05.72 | |||||||||
21 | Emma Alfredeen | 2003 | 292 | 38.96 | 1:26.43 | 2:22.23 | 3:03.55 | |||
Upsala Simsällskap | 3:02.25 | |||||||||
22 | Anna Nyberg | 2003 | 292 | 40.89 | 1:27.59 | 2:21.90 | 3:03.60 | |||
Falu Simsällskap | 3:02.61 | |||||||||
23 | Tilde Lantz | 2004 | 283 | 46.67 | 1:33.00 | 2:22.24 | 3:05.56 | |||
Upsala Simsällskap | 3:00.74 | |||||||||
24 | Sanni Jouppi | 2004 | 272 | 41.88 | 1:29.42 | 2:27.09 | 3:07.92 | |||
Swimming Team Rauma | 3:07.38 | |||||||||
25 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | 268 | 41.76 | 1:28.47 | 2:25.39 | 3:08.86 | |||
Västerås Simsällskap | 2:58.15 | |||||||||
26 | Hanna Hedman | 2003 | 265 | 43.13 | 1:32.00 | 2:26.39 | 3:09.53 | |||
Simklubben Ägir | 3:15.18 | |||||||||
27 | Elsa Stjerna | 2004 | 261 | 41.71 | 1:29.77 | 2:26.31 | 3:10.58 | |||
Upsala Simsällskap | 3:11.26 | |||||||||
28 | Sigrid Svanberg | 2004 | 242 | 40.79 | 1:32.39 | 2:30.68 | 3:15.49 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
29 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 212 | 40.12 | 1:32.33 | 2:36.72 | 3:24.25 | |||
Gävle Simsällskap | 3:30.50 | |||||||||
- | Matilda Tukler | 2004 | DNF | |||||||
Upsala Simsällskap | 3:15.60 | |||||||||
- | Amelie Muhr | 2003 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 2:57.15 | |||||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 569 | 32.43 | 1:11.43 | 1:52.58 | 2:27.01 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:24.76 | |||||||||
2 | Hilda Sander | 2002 | 495 | 33.07 | 1:12.70 | 1:57.99 | 2:33.96 | |||
Falu Simsällskap | 2:34.10 | |||||||||
3 | Clara Florén | 2002 | 472 | 34.57 | 1:15.08 | 2:00.76 | 2:36.42 | |||
Gävle Simsällskap | 2:34.01 | |||||||||
4 | Ebba Rydberg | 2001 | 402 | 36.12 | 1:17.77 | 2:06.86 | 2:45.10 | |||
Västerås Simsällskap | 2:48.39 | |||||||||
5 | Klara Ragnarsson | 2002 | 399 | 33.14 | 1:14.63 | 2:07.32 | 2:45.50 | |||
Sala Simsällskap | 2:43.20 | |||||||||
6 | Karolin Holmberg | 2001 | 396 | 34.61 | 1:17.60 | 2:07.54 | 2:45.81 | |||
Västerås Simsällskap | 2:48.84 | |||||||||
7 | Sofia Båvenäs | 2002 | 396 | 34.02 | 1:17.54 | 2:07.83 | 2:45.83 | |||
Västerås Simsällskap | 2:39.58 | |||||||||
8 | Lovis Jernberg | 2002 | 380 | 36.91 | 1:17.74 | 2:10.20 | 2:48.10 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:45.56 | |||||||||
9 | Magdalena Dahl | 2001 | 340 | 39.10 | 1:23.93 | 2:13.64 | 2:54.47 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:52.25 | |||||||||
10 | Naomi Sterling | 2002 | 333 | 39.55 | 1:22.87 | 2:14.99 | 2:55.73 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:59.07 | |||||||||
11 | Lisen Hill | 2002 | 318 | 39.95 | 1:24.25 | 2:17.73 | 2:58.41 | |||
Simsällskapet Mora | 2:44.76 | |||||||||
12 | Alexandra Reiman | 2002 | 314 | 37.92 | 1:21.14 | 2:15.12 | 2:59.19 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:58.39 | |||||||||
- | Mira Myllylä | 2002 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 2:59.30 | |||||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Humling | 2000 | 480 | 34.37 | 1:14.27 | 1:58.81 | 2:35.54 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:36.26 | |||||||||
2 | Amanda Lindgren | 2000 | 357 | 37.55 | 1:23.37 | 2:13.50 | 2:51.65 | |||
Sala Simsällskap | 2:56.66 | |||||||||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | 257 | 38.89 | 1:23.56 | 2:12.03 | 2:52.36 | |||
Gävle Simsällskap | 2:53.36 | |||||||||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Humling | 2005 | 247 | 37.48 | 1:21.98 | 2:15.54 | 2:54.52 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:48.76 | |||||||||
2 | Ravi Parekh | 2005 | 161 | 52.99 | 1:42.72 | 2:37.55 | 3:21.20 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
3 | Castor Lindholm | 2005 | 153 | 49.02 | 1:39.18 | 2:40.87 | 3:24.86 | |||
Upsala Simsällskap | 3:28.69 | |||||||||
4 | Rasmus Loklint | 2005 | 152 | 50.04 | 1:38.65 | 2:40.32 | 3:25.07 | |||
Upsala Simsällskap | 3:27.17 | |||||||||
5 | Edvin Pitic | 2005 | 107 | 55.78 | 1:56.58 | 3:00.52 | 3:50.23 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Hansson | 2003 | 379 | 31.97 | 1:11.44 | 1:57.05 | 2:31.46 | |||
Gävle Simsällskap | 2:31.54 | |||||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | 367 | 34.29 | 1:14.04 | 1:57.32 | 2:33.01 | |||
Västerås Simsällskap | 2:30.57 | |||||||||
3 | Martin Schön | 2003 | 363 | 33.51 | 1:15.91 | 1:57.57 | 2:33.56 | |||
Bollnäs Simsällskap | 2:32.94 | |||||||||
4 | Oskar Fridsell | 2003 | 321 | 33.55 | 1:14.85 | 2:02.01 | 2:40.10 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:47.27 | |||||||||
5 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 293 | 35.99 | 1:18.34 | 2:07.06 | 2:44.98 | |||
Gävle Simsällskap | 2:47.50 | |||||||||
6 | Tim Carlberg | 2003 | 283 | 37.54 | 1:20.07 | 2:08.30 | 2:46.85 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:53.42 | |||||||||
7 | Marcus Larsson | 2003 | 275 | 39.83 | 1:22.31 | 2:09.87 | 2:48.40 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:51.75 | |||||||||
8 | Gustaf Sandström | 2003 | 268 | 34.73 | 1:18.04 | 2:12.97 | 2:49.96 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:53.39 | |||||||||
9 | William Rismyhr | 2004 | 267 | 39.10 | 1:25.21 | 2:12.88 | 2:50.11 | |||
Upsala Simsällskap | 2:55.72 | |||||||||
10 | Tom Dijkhuizen | 2003 | 253 | 39.33 | 1:24.68 | 2:13.49 | 2:53.26 | |||
Västerås Simsällskap | 2:50.12 | |||||||||
11 | Lukas Höglund | 2004 | 251 | 40.60 | 1:24.49 | 2:16.62 | 2:53.79 | |||
Upsala Simsällskap | 2:59.36 | |||||||||
12 | Samuel Rundgren | 2004 | 250 | 40.36 | 1:24.86 | 2:14.49 | 2:53.96 | |||
Västerås Simsällskap | 3:10.38 | |||||||||
13 | Jonathan Svedberg | 2003 | 245 | 36.70 | 1:21.05 | 2:16.86 | 2:54.99 | |||
Sala Simsällskap | 3:03.11 | |||||||||
14 | Oskar Andersson | 2003 | 233 | 42.83 | 1:26.98 | 2:19.69 | 2:57.96 | |||
Upsala Simsällskap | 2:52.69 | |||||||||
15 | Felix Mårvad | 2003 | 200 | 42.11 | 1:30.67 | 2:24.26 | 3:07.35 | |||
Sala Simsällskap | 3:09.08 | |||||||||
16 | Olle Nilsson | 2004 | 197 | 44.58 | 1:33.09 | 2:27.43 | 3:08.36 | |||
Sala Simsällskap | 3:12.65 | |||||||||
17 | Malte Eriksson | 2003 | 194 | 39.40 | 1:32.08 | 2:27.88 | 3:09.30 | |||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 3:26.16 | |||||||||
18 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 156 | 47.94 | 1:40.56 | 2:38.37 | 3:23.26 | |||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Helmer Brobacke | 2004 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | 4:15.86 | |||||||||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edwin Nystrand | 2002 | 447 | 30.47 | 1:06.95 | 1:50.20 | 2:23.32 | |||
Sala Simsällskap | 2:22.15 | |||||||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | 425 | 31.00 | 1:08.16 | 1:53.41 | 2:25.74 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:27.06 | |||||||||
3 | Joel Larsson | 2001 | 399 | 31.47 | 1:09.74 | 1:52.89 | 2:28.91 | |||
Sala Simsällskap | 2:33.35 | |||||||||
4 | Elias Persson | 2002 | 398 | 31.44 | 1:12.01 | 1:54.22 | 2:28.97 | |||
Simsällskapet Mora | 2:21.57 | |||||||||
5 | Marcus Ålenius | 2001 | 383 | 31.50 | 1:12.88 | 1:55.01 | 2:30.84 | |||
Gävle Simsällskap | 2:24.82 | |||||||||
6 | Linus Björk | 2002 | 381 | 34.54 | 1:14.31 | 1:57.72 | 2:31.15 | |||
Västerås Simsällskap | 2:31.29 | |||||||||
7 | Johan Ljunggren | 2001 | 362 | 33.08 | 1:12.65 | 2:01.45 | 2:33.70 | |||
Upsala Simsällskap | 2:33.41 | |||||||||
8 | Per Granlund | 2002 | 343 | 33.90 | 1:14.65 | 2:01.17 | 2:36.56 | |||
Västerås Simsällskap | 2:33.92 | |||||||||
9 | Leo Penttilä | 2001 | 341 | 32.83 | 1:14.01 | 2:03.27 | 2:36.80 | |||
Swimming Team Rauma | 2:46.97 | |||||||||
10 | Jonatan Fischer | 2001 | 324 | 33.47 | 1:15.28 | 2:03.81 | 2:39.57 | |||
Upsala Simsällskap | 2:37.54 | |||||||||
11 | Alexander Karlsson | 2002 | 323 | 33.78 | 1:14.44 | 2:04.10 | 2:39.71 | |||
Upsala Simsällskap | 2:43.38 | |||||||||
12 | Elias Holst | 2002 | 252 | 42.33 | 1:24.98 | 2:14.45 | 2:53.34 | |||
Upsala Simsällskap | 2:59.64 | |||||||||
- | Leonardo Montes | 2002 | DNS | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:22.15 | |||||||||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Forsström | 1999 | 507 | 28.74 | 1:03.05 | 1:44.29 | 2:17.40 | |||
Upsala Simsällskap | 2:13.82 | |||||||||
2 | Jakob Gustafsson | 1999 | 448 | 31.43 | 1:07.14 | 1:51.42 | 2:23.20 | |||
Ludvika Simsällskap | 2:24.49 | |||||||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | 425 | 29.77 | 1:07.06 | 1:50.43 | 2:25.74 | |||
Upsala Simsällskap | 2:27.40 | |||||||||
4 | Andreas Persson | 2000 | 371 | 31.52 | 1:13.02 | 1:56.65 | 2:32.54 | |||
Gävle Simsällskap | 2:30.48 | |||||||||
5 | Roman Milkin | 1999 | 362 | 32.71 | 1:12.83 | 1:58.07 | 2:33.80 | |||
Upsala Simsällskap | 2:36.92 | |||||||||
6 | Marcus Nordh | 2000 | 341 | 33.32 | 1:14.65 | 2:01.11 | 2:36.90 | |||
Bollnäs Simsällskap | 2:38.89 | |||||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elvira Dalin | 2003 | 467 | 33.08 | ||||||
Sala Simsällskap | 33.96 | |||||||||
2 | Hanna Degerlund | 2004 | 456 | 33.35 | ||||||
Västerås Simsällskap | 34.47 | |||||||||
3 | Hanna Degerlund | 2004 | 439 | 33.76 | ||||||
Västerås Simsällskap | 34.47 | |||||||||
4 | Elvira Dalin | 2003 | 429 | 34.02 | ||||||
Sala Simsällskap | 33.96 | |||||||||
5 | Hanna Degerlund | 2004 | 423 | 34.18 | ||||||
Västerås Simsällskap | 34.47 | |||||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Karls | 2002 | 447 | 33.56 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 33.23 | |||||||||
2 | Ida Lindblom | 2001 | 432 | 33.94 | ||||||
Sala Simsällskap | 32.35 | |||||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 611 | 30.24 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.11 | |||||||||
2 | Sara Junevik | 2000 | 550 | 31.33 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.11 | |||||||||
3 | Sara Junevik | 2000 | 536 | 31.60 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.11 | |||||||||
4 | Sara Junevik | 2000 | 526 | 31.80 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.11 | |||||||||
5 | Julia Nordlund | 1998 | 523 | 31.85 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.78 | |||||||||
6 | Julia Nordlund | 1998 | 478 | 32.81 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.78 | |||||||||
7 | Agnes Humling | 2000 | 473 | 32.94 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.88 | |||||||||
8 | Julia Nordlund | 1998 | 465 | 33.13 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.78 | |||||||||
9 | Julia Nordlund | 1998 | 458 | 33.28 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.78 | |||||||||
10 | Agnes Humling | 2000 | 415 | 34.40 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.88 | |||||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanna Holmberg | 2007 | 191 | 44.54 | ||||||
Västerås Simsällskap | 46.69 | |||||||||
2 | Cornelia Utgren | 2007 | 180 | 45.39 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 45.56 | |||||||||
3 | Isabelle Nilsson | 2007 | 168 | 46.50 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.18 | |||||||||
4 | Edith Wallberg | 2007 | 166 | 46.68 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 46.17 | |||||||||
5 | Elvira Muhr | 2007 | 161 | 47.15 | ||||||
Västerås Simsällskap | 46.53 | |||||||||
6 | Eleanor Fredholm | 2007 | 148 | 48.48 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 47.75 | |||||||||
7 | Astrid Lönn | 2008 | 146 | 48.75 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
8 | Thea Bergström | 2007 | 142 | 49.10 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 46.31 | |||||||||
9 | Isabelle Bohlemark | 2008 | 72 | 1:01.70 | ||||||
Filipstads Simklubb | 1:02.82 | |||||||||
10 | Agnes Larsson | 2007 | 71 | 1:01.92 | ||||||
Filipstads Simklubb | 1:03.95 | |||||||||
11 | Alicia Bohlemark | 2007 | 69 | 1:02.29 | ||||||
Filipstads Simklubb | 1:10.72 | |||||||||
12 | Maria Leonardsson | 2009 | 56 | 1:06.71 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Edvinsson | 2006 | 262 | 40.10 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.14 | |||||||||
2 | Agnes Lundmark | 2006 | 244 | 41.06 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 40.43 | |||||||||
3 | Cecilia Brunzell | 2006 | 232 | 41.74 | ||||||
Västerås Simsällskap | 42.72 | |||||||||
4 | Vera Stefanovic | 2006 | 226 | 42.13 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 42.60 | |||||||||
5 | Eerika Kivistö | 2006 | 220 | 42.50 | ||||||
Swimming Team Rauma | 41.80 | |||||||||
6 | Elena Henze | 2006 | 214 | 42.89 | ||||||
Simsällskapet Mora | 44.02 | |||||||||
7 | Nea Tiger Armelius | 2006 | 193 | 44.39 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 42.60 | |||||||||
8 | Tea Yggmark | 2006 | 171 | 46.22 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 46.80 | |||||||||
9 | Arwen Wikström | 2006 | 166 | 46.65 | ||||||
Simklubben Ägir | 46.49 | |||||||||
10 | Alesandra Luiso | 2006 | 139 | 49.55 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
11 | Greta Larsson | 2006 | 131 | 50.43 | ||||||
Filipstads Simklubb | 51.75 | |||||||||
12 | Amanda Hörberg | 2006 | 124 | 51.42 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Frykberg | 2005 | 333 | 37.01 | ||||||
Upsala Simsällskap | 35.84 | |||||||||
2 | Emma Montelius | 2005 | 332 | 37.06 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 36.76 | |||||||||
3 | Tuva Hjemli | 2005 | 315 | 37.69 | ||||||
Falu Simsällskap | 38.15 | |||||||||
4 | Alina Umbaeva | 2005 | 304 | 38.16 | ||||||
Gävle Simsällskap | 39.40 | |||||||||
5 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 285 | 38.99 | ||||||
Säffle Simsällskap | 39.40 | |||||||||
6 | Tove Rehnstedt | 2005 | 270 | 39.69 | ||||||
Simklubben Ägir | 43.83 | |||||||||
7 | Agnes Jonasson | 2005 | 243 | 41.13 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 41.91 | |||||||||
8 | Alma Bergqvist | 2005 | 217 | 42.66 | ||||||
Upsala Simsällskap | 41.80 | |||||||||
9 | Tekle Batsikadze | 2005 | 212 | 43.05 | ||||||
Gävle Simsällskap | 50.60 | |||||||||
10 | Ida Ljunggren | 2005 | 203 | 43.63 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.29 | |||||||||
11 | Lovis Lång | 2005 | 200 | 43.86 | ||||||
Upsala Simsällskap | 42.76 | |||||||||
12 | Lisa Holfve | 2005 | 194 | 44.29 | ||||||
Gävle Simsällskap | 41.09 | |||||||||
13 | Isidora Mitrovic | 2005 | 188 | 44.78 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 46.41 | |||||||||
14 | Ida Ångström | 2005 | 174 | 45.91 | ||||||
Västerås Simsällskap | 47.11 | |||||||||
15 | Alva Eriksson | 2005 | 174 | 45.95 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
16 | Sofie Leander | 2005 | 170 | 46.29 | ||||||
Säffle Simsällskap | 49.03 | |||||||||
17 | Klara Mattiasson | 2005 | 155 | 47.74 | ||||||
Upsala Simsällskap | 47.10 | |||||||||
18 | Iza Johansson | 2005 | 139 | 49.52 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 52.30 | |||||||||
19 | Felicia Rydsheim | 2005 | 137 | 49.73 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 52.24 | |||||||||
20 | Alva Käller | 2005 | 127 | 51.05 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 50.01 | |||||||||
- | Sally Wetterskog | 2005 | DSQ | |||||||
Filipstads Simklubb | 50.07 | |||||||||
- | Vilja Pusa | 2005 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 47.65 | |||||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hanna Degerlund | 2004 | 459 | 33.27 | ||||||
Västerås Simsällskap | 34.47 | |||||||||
2 | Elvira Dalin | 2003 | 452 | 33.43 | ||||||
Sala Simsällskap | 33.96 | |||||||||
3 | Emma Lundmark | 2003 | 424 | 34.16 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 33.68 | |||||||||
4 | Filippa Jakobsson | 2003 | 419 | 34.28 | ||||||
Simklubben Ägir | 34.12 | |||||||||
5 | Elvira Montes | 2004 | 411 | 34.51 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 34.57 | |||||||||
6 | Helmi Swanson | 2004 | 396 | 34.95 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.01 | |||||||||
7 | Julia Lindgren | 2004 | 369 | 35.77 | ||||||
Falu Simsällskap | 36.52 | |||||||||
8 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 346 | 36.54 | ||||||
Swimming Team Rauma | 39.28 | |||||||||
9 | Heidi Javanainen | 2003 | 336 | 36.90 | ||||||
Swimming Team Rauma | 38.87 | |||||||||
10 | Amelie Muhr | 2003 | 303 | 38.21 | ||||||
Västerås Simsällskap | 40.77 | |||||||||
11 | Astrid Engström | 2004 | 281 | 39.16 | ||||||
Västerås Simsällskap | 42.42 | |||||||||
12 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | 273 | 39.53 | ||||||
Västerås Simsällskap | 38.57 | |||||||||
13 | Matilda Lindgren | 2004 | 272 | 39.59 | ||||||
Västerås Simsällskap | 43.02 | |||||||||
14 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | 272 | 39.60 | ||||||
Västerås Simsällskap | 43.19 | |||||||||
15 | Anna Nyberg | 2003 | 268 | 39.81 | ||||||
Falu Simsällskap | 40.50 | |||||||||
16 | Amanda Boson | 2004 | 257 | 40.33 | ||||||
Simklubben Ägir | 42.67 | |||||||||
17 | Ida Nyberg | 2004 | 256 | 40.42 | ||||||
Simklubben Ägir | 43.59 | |||||||||
18 | Sofia Preste | 2003 | 255 | 40.43 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 43.65 | |||||||||
19 | Alice Eriksson | 2004 | 254 | 40.49 | ||||||
Simklubben Ägir | 42.99 | |||||||||
19 | Alisa Ailanen | 2004 | 254 | 40.49 | ||||||
Swimming Team Rauma | 41.59 | |||||||||
21 | Matilda Tukler | 2004 | 252 | 40.61 | ||||||
Upsala Simsällskap | 40.92 | |||||||||
22 | Emelie Höök | 2003 | 246 | 40.96 | ||||||
Filipstads Simklubb | 42.26 | |||||||||
23 | Hanna Hedman | 2003 | 242 | 41.19 | ||||||
Simklubben Ägir | 41.02 | |||||||||
24 | Filippa Enebrink | 2004 | 235 | 41.58 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.54 | |||||||||
25 | Elsa Stjerna | 2004 | 232 | 41.72 | ||||||
Upsala Simsällskap | 42.93 | |||||||||
26 | Nova Johansson | 2004 | 231 | 41.79 | ||||||
Filipstads Simklubb | 41.60 | |||||||||
27 | Benedicte Lumby Jessen | 2003 | 225 | 42.16 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 41.51 | |||||||||
28 | Linn Berglund | 2003 | 221 | 42.42 | ||||||
Filipstads Simklubb | 44.21 | |||||||||
29 | Anja Zetterberg | 2003 | 219 | 42.55 | ||||||
Falu Simsällskap | 40.52 | |||||||||
30 | Emma Murhagen | 2003 | 214 | 42.86 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.37 | |||||||||
31 | Sigrid Svanberg | 2004 | 214 | 42.88 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 41.83 | |||||||||
32 | Vilma Hjertberg | 2004 | 209 | 43.24 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.59 | |||||||||
33 | Wilda Furberg | 2003 | 206 | 43.42 | ||||||
Västerås Simsällskap | 55.12 | |||||||||
34 | Emelie Ekvall | 2003 | 201 | 43.77 | ||||||
Falu Simsällskap | 46.08 | |||||||||
35 | Evelina Killiner | 2004 | 200 | 43.83 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
36 | Moa Flodin | 2003 | 199 | 43.94 | ||||||
Simklubben Ägir | 47.96 | |||||||||
37 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 198 | 43.97 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.23 | |||||||||
38 | Melissa Muhic | 2004 | 189 | 44.69 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 45.49 | |||||||||
39 | Matilda Nilsson | 2004 | 186 | 44.92 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.58 | |||||||||
40 | Elena Mortazavi | 2004 | 175 | 45.84 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 47.10 | |||||||||
41 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | 166 | 46.68 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 43.90 | |||||||||
42 | Isabel Solomon | 2004 | 146 | 48.75 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
43 | Linnea Eriksson | 2003 | 142 | 49.13 | ||||||
Simsällskapet Mora | 48.24 | |||||||||
44 | Rebecka Hasler | 2003 | 107 | 53.96 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Alva Olsson | 2003 | DNS | |||||||
Gävle Simsällskap | 46.43 | |||||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindblom | 2001 | 468 | 33.06 | ||||||
Sala Simsällskap | 32.35 | |||||||||
2 | Sofia Karls | 2002 | 458 | 33.29 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 33.23 | |||||||||
3 | Jessika Borbos | 2001 | 406 | 34.66 | ||||||
Falu Simsällskap | 34.81 | |||||||||
4 | Ebba Rydberg | 2001 | 387 | 35.20 | ||||||
Västerås Simsällskap | 36.18 | |||||||||
5 | Lovis Jernberg | 2002 | 374 | 35.61 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 35.36 | |||||||||
6 | Wilma Nääf | 2002 | 345 | 36.59 | ||||||
Västerås Simsällskap | 37.05 | |||||||||
7 | Edith Engström | 2002 | 333 | 37.02 | ||||||
Västerås Simsällskap | 37.27 | |||||||||
8 | Mira Myllylä | 2002 | 327 | 37.24 | ||||||
Västerås Simsällskap | 38.86 | |||||||||
9 | Lisen Hill | 2002 | 319 | 37.56 | ||||||
Simsällskapet Mora | 36.13 | |||||||||
10 | Andrea Mitrovic | 2002 | 315 | 37.69 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 36.71 | |||||||||
11 | Jessica Edlundh | 2002 | 293 | 38.64 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 38.21 | |||||||||
12 | Emilia Lövstrand | 2002 | 286 | 38.93 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 39.14 | |||||||||
13 | Ebba Winberg | 2001 | 210 | 43.13 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Clara Florén | 2002 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | 34.06 | |||||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 605 | 30.35 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.11 | |||||||||
2 | Julia Nordlund | 1998 | 502 | 32.28 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.78 | |||||||||
3 | Agnes Humling | 2000 | 484 | 32.68 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.88 | |||||||||
4 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 447 | 33.57 | ||||||
Falu Simsällskap | 33.15 | |||||||||
5 | Ronja Rantanen | 1999 | 413 | 34.47 | ||||||
Falu Simsällskap | 34.00 | |||||||||
6 | Frida Lannhard | 2000 | 411 | 34.51 | ||||||
Falu Simsällskap | 32.39 | |||||||||
7 | Klara Öhlin | 1999 | 335 | 36.96 | ||||||
Simsällskapet Mora | 36.31 | |||||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Forsström | 1999 | 432 | 29.39 | ||||||
Upsala Simsällskap | 28.71 | |||||||||
2 | Jakob Gustafsson | 1999 | 421 | 29.64 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 29.26 | |||||||||
3 | Erik Forsström | 1999 | 420 | 29.66 | ||||||
Upsala Simsällskap | 28.71 | |||||||||
4 | Alexander Almasi | 2000 | 410 | 29.90 | ||||||
Upsala Simsällskap | 30.18 | |||||||||
5 | Erik Forsström | 1999 | 407 | 29.98 | ||||||
Upsala Simsällskap | 28.71 | |||||||||
6 | Lukas Hill | 1999 | 397 | 30.21 | ||||||
Simsällskapet Mora | 29.92 | |||||||||
7 | Niklas Block | 1995 | 395 | 30.26 | ||||||
Simklubben Ägir | 27.96 | |||||||||
8 | Rasmus Rantanen | 1997 | 392 | 30.35 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 28.98 | |||||||||
9 | Jakob Gustafsson | 1999 | 384 | 30.55 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 29.26 | |||||||||
10 | Henrik Bransell | 1999 | 381 | 30.64 | ||||||
Falu Simsällskap | 29.95 | |||||||||
11 | Erik Forsström | 1999 | 368 | 30.99 | ||||||
Upsala Simsällskap | 28.71 | |||||||||
12 | Lukas Hill | 1999 | 361 | 31.18 | ||||||
Simsällskapet Mora | 29.92 | |||||||||
13 | Niklas Block | 1995 | 357 | 31.31 | ||||||
Simklubben Ägir | 27.96 | |||||||||
14 | Jakob Gustafsson | 1999 | 337 | 31.91 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 29.26 | |||||||||
15 | Lukas Hill | 1999 | 331 | 32.09 | ||||||
Simsällskapet Mora | 29.92 | |||||||||
16 | Alexander Almasi | 2000 | 322 | 32.40 | ||||||
Upsala Simsällskap | 30.18 | |||||||||
17 | Jakob Gustafsson | 1999 | 199 | 38.05 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 29.26 | |||||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Försök 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isac Mörtstrand | 2007 | 96 | 48.43 | ||||||
Västerås Simsällskap | 48.00 | |||||||||
2 | Elliot Ekman | 2007 | 64 | 55.33 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
3 | Eskil Nilsson | 2008 | 38 | 1:05.57 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alex Storbacka | 2006 | 127 | 44.15 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 45.20 | |||||||||
2 | Alexander Andersson | 2006 | 118 | 45.25 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 48.28 | |||||||||
- | Eino Jussinoja | 2006 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 52.85 | |||||||||
- | Theo Dellbrant | 2006 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 50.64 | |||||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Humling | 2005 | 226 | 36.47 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.08 | |||||||||
2 | Joel Brewitz | 2005 | 192 | 38.50 | ||||||
Västerås Simsällskap | 38.63 | |||||||||
3 | Rasmus Loklint | 2005 | 164 | 40.57 | ||||||
Upsala Simsällskap | 40.17 | |||||||||
4 | Melvin Norlén | 2005 | 140 | 42.71 | ||||||
Västerås Simsällskap | 46.18 | |||||||||
5 | Ravi Parekh | 2005 | 135 | 43.25 | ||||||
Upsala Simsällskap | 44.11 | |||||||||
6 | Castor Lindholm | 2005 | 131 | 43.67 | ||||||
Upsala Simsällskap | 43.73 | |||||||||
7 | Arvid Lind | 2005 | 116 | 45.47 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 45.56 | |||||||||
8 | Neo Carlberg | 2005 | 112 | 46.05 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 47.30 | |||||||||
9 | Joel Korte | 2005 | 102 | 47.47 | ||||||
Swimming Team Rauma | 53.02 | |||||||||
10 | Edvin Pitic | 2005 | 88 | 49.93 | ||||||
Upsala Simsällskap | 49.68 | |||||||||
11 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 80 | 51.38 | ||||||
Swimming Team Rauma | 56.95 | |||||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | 349 | 31.53 | ||||||
Västerås Simsällskap | 31.38 | |||||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | 331 | 32.09 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.12 | |||||||||
3 | Mikael Söderberg | 2003 | 329 | 32.18 | ||||||
Upsala Simsällskap | 33.69 | |||||||||
4 | Oskar Fridsell | 2003 | 294 | 33.40 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 33.87 | |||||||||
5 | Martin Schön | 2003 | 287 | 33.67 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 34.13 | |||||||||
6 | Gustaf Sandström | 2003 | 246 | 35.44 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 35.69 | |||||||||
7 | Jakob Wassberg | 2003 | 245 | 35.48 | ||||||
Simklubben Ägir | 38.43 | |||||||||
8 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 232 | 36.12 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.95 | |||||||||
9 | Lukas Höglund | 2004 | 212 | 37.21 | ||||||
Upsala Simsällskap | 40.31 | |||||||||
10 | Marcus Larsson | 2003 | 208 | 37.49 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 36.63 | |||||||||
11 | Viggo Reit | 2003 | 195 | 38.29 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 38.41 | |||||||||
12 | Daniel Ruijs | 2004 | 194 | 38.35 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 38.25 | |||||||||
13 | Olle Nilsson | 2004 | 175 | 39.67 | ||||||
Sala Simsällskap | 40.03 | |||||||||
14 | Roine Epäilys | 2003 | 174 | 39.73 | ||||||
Simklubben Ägir | 40.60 | |||||||||
15 | Samuel Rundgren | 2004 | 174 | 39.79 | ||||||
Västerås Simsällskap | 39.58 | |||||||||
16 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | 173 | 39.84 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 40.24 | |||||||||
17 | William Rismyhr | 2004 | 166 | 40.35 | ||||||
Upsala Simsällskap | 45.63 | |||||||||
18 | Joel Fischer | 2003 | 161 | 40.77 | ||||||
Upsala Simsällskap | 41.00 | |||||||||
19 | Malte Eriksson | 2003 | 129 | 43.91 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.19 | |||||||||
20 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 127 | 44.10 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 46.58 | |||||||||
21 | Kim Forsman | 2004 | 98 | 48.08 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 48.77 | |||||||||
- | Lucas Kokki | 2003 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 41.80 | |||||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Bentzer | 2001 | 377 | 30.74 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 30.19 | |||||||||
2 | Marcus Johnsson | 2002 | 348 | 31.56 | ||||||
Sala Simsällskap | 32.76 | |||||||||
3 | Adam Carlsson | 2001 | 336 | 31.96 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.09 | |||||||||
4 | Elias Persson | 2002 | 329 | 32.16 | ||||||
Simsällskapet Mora | 31.26 | |||||||||
5 | Marcus Ålenius | 2001 | 327 | 32.23 | ||||||
Gävle Simsällskap | 30.80 | |||||||||
6 | Joel Larsson | 2001 | 313 | 32.72 | ||||||
Sala Simsällskap | 32.78 | |||||||||
7 | Leo Penttilä | 2001 | 300 | 33.19 | ||||||
Swimming Team Rauma | 32.84 | |||||||||
8 | Alexander Karlsson | 2002 | 271 | 34.32 | ||||||
Upsala Simsällskap | 36.58 | |||||||||
9 | Marcus Tägtström | 2002 | 262 | 34.69 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 34.31 | |||||||||
10 | Peter Khabarov | 2002 | 253 | 35.12 | ||||||
Västerås Simsällskap | 36.53 | |||||||||
11 | Elias Holst | 2002 | 245 | 35.50 | ||||||
Upsala Simsällskap | 38.98 | |||||||||
12 | Topias Vaahensalo | 2002 | 124 | 44.51 | ||||||
Swimming Team Rauma | 46.81 | |||||||||
13 | Olle Lööf | 2002 | 116 | 45.46 | ||||||
Simklubben Ägir | 53.43 | |||||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Gustafsson | 1999 | 447 | 29.05 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 29.26 | |||||||||
2 | Erik Forsström | 1999 | 441 | 29.18 | ||||||
Upsala Simsällskap | 28.71 | |||||||||
3 | Rasmus Rantanen | 1997 | 426 | 29.52 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 28.98 | |||||||||
4 | Niklas Block | 1995 | 418 | 29.70 | ||||||
Simklubben Ägir | 27.96 | |||||||||
5 | Henrik Bransell | 1999 | 405 | 30.02 | ||||||
Falu Simsällskap | 29.95 | |||||||||
6 | Alexander Almasi | 2000 | 398 | 30.19 | ||||||
Upsala Simsällskap | 30.18 | |||||||||
7 | Lukas Hill | 1999 | 388 | 30.45 | ||||||
Simsällskapet Mora | 29.92 | |||||||||
8 | Erik Krysén | 2000 | 350 | 31.51 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 31.43 | |||||||||
9 | Anton Campalto | 1998 | 347 | 31.60 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 31.25 | |||||||||
10 | Roman Milkin | 1999 | 278 | 34.01 | ||||||
Upsala Simsällskap | 33.99 | |||||||||
11 | Hampus Carlsson | 1998 | 109 | 46.43 | ||||||
Västerås Simsällskap | 44.83 | |||||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 324 | 36.30 | 1:19.45 | |||||
Sala Simsällskap | 1:22.24 | |||||||||
2 | Vera Stefanovic | 2006 | 186 | 40.29 | 1:35.54 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:29.93 | |||||||||
- | Hilma Wahlström | 2006 | DSQ | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Lundin | 2005 | 245 | 38.22 | 1:27.16 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
2 | Alina Umbaeva | 2005 | 231 | 39.84 | 1:28.92 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:32.57 | |||||||||
3 | Alma Bergqvist | 2005 | 192 | 43.58 | 1:34.64 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:35.15 | |||||||||
- | Klara Mattiasson | 2005 | DSQ | |||||||
Upsala Simsällskap | 1:52.49 | |||||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Bergh | 2004 | 435 | 33.03 | 1:12.05 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:12.87 | |||||||||
2 | Emma Lundmark | 2003 | 411 | 33.53 | 1:13.42 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.32 | |||||||||
3 | Amanda Jobs | 2003 | 407 | 33.58 | 1:13.66 | |||||
Falu Simsällskap | 1:14.32 | |||||||||
4 | Filippa Jakobsson | 2003 | 354 | 35.94 | 1:17.19 | |||||
Simklubben Ägir | 1:17.42 | |||||||||
5 | Amanda Viksten | 2004 | 324 | 36.57 | 1:19.51 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:19.13 | |||||||||
6 | Lisa Candelius | 2003 | 310 | 36.01 | 1:20.68 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.17 | |||||||||
7 | Frida Florén | 2004 | 304 | 36.53 | 1:21.19 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:19.55 | |||||||||
8 | Emma Alfredeen | 2003 | 280 | 38.34 | 1:23.41 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:25.30 | |||||||||
9 | Sofi Holmberg | 2003 | 251 | 39.10 | 1:26.57 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:31.66 | |||||||||
10 | Viola Penttilä | 2004 | 248 | 38.24 | 1:26.90 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:32.09 | |||||||||
11 | Amanda Jonasson | 2004 | 243 | 38.61 | 1:27.44 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:28.03 | |||||||||
12 | Anna Jönsson | 2003 | 239 | 39.63 | 1:27.97 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:28.61 | |||||||||
13 | Juni Rogström | 2004 | 234 | 39.11 | 1:28.53 | |||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
14 | Klara Pettersson | 2004 | 224 | 40.93 | 1:29.88 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:32.68 | |||||||||
15 | Malva Morell | 2004 | 222 | 41.06 | 1:30.13 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:32.69 | |||||||||
16 | Linnea Bergqvist | 2003 | 199 | 42.18 | 1:33.46 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:36.08 | |||||||||
17 | Sanni Jouppi | 2004 | 172 | 44.28 | 1:38.11 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:40.79 | |||||||||
18 | Tilde Lantz | 2004 | 171 | 45.62 | 1:38.30 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:37.62 | |||||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karolin Holmberg | 2001 | 428 | 33.50 | 1:12.41 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:14.43 | |||||||||
2 | Ida Lindblom | 2001 | 421 | 32.37 | 1:12.83 | |||||
Sala Simsällskap | 1:10.93 | |||||||||
3 | Emma Larsson | 2002 | 397 | 34.44 | 1:14.27 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:13.82 | |||||||||
4 | Nelly Antlöv | 2002 | 351 | 35.67 | 1:17.38 | |||||
Falu Simsällskap | 1:17.85 | |||||||||
5 | Femke van Zonneveld | 2002 | 347 | 35.03 | 1:17.69 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:16.17 | |||||||||
6 | Alexandra Reiman | 2002 | 284 | 38.27 | 1:23.06 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:24.80 | |||||||||
7 | Emelie Hellgren | 2001 | 268 | 37.52 | 1:24.70 | |||||
Fagersta Simklubb | 1:20.59 | |||||||||
8 | Naomi Sterling | 2002 | 219 | 41.80 | 1:30.47 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:28.88 | |||||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 648 | 28.87 | 1:03.08 | |||||
Falu Simsällskap | 58.23 | |||||||||
2 | Amanda Lindgren | 2000 | 292 | 37.05 | 1:22.30 | |||||
Sala Simsällskap | 1:25.52 | |||||||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Loklint | 2005 | 79 | 50.68 | 1:52.73 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:49.79 | |||||||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | 408 | 30.45 | 1:05.27 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:04.63 | |||||||||
2 | Gustaf Sandström | 2003 | 290 | 34.17 | 1:13.14 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:13.91 | |||||||||
3 | Jonathan Svedberg | 2003 | 219 | 36.06 | 1:20.28 | |||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
4 | Tim Carlberg | 2003 | 203 | 37.62 | 1:22.35 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.95 | |||||||||
5 | Lukas Höglund | 2004 | 149 | 41.63 | 1:31.22 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:34.50 | |||||||||
6 | Oskar Andersson | 2003 | 139 | 42.64 | 1:33.32 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:30.59 | |||||||||
7 | Felix Mårvad | 2003 | 123 | 42.49 | 1:37.30 | |||||
Sala Simsällskap | 1:31.74 | |||||||||
8 | Olle Nilsson | 2004 | 120 | 44.88 | 1:38.03 | |||||
Sala Simsällskap | 1:39.26 | |||||||||
9 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | 109 | 46.04 | 1:41.20 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:37.91 | |||||||||
- | Joel Fischer | 2003 | DSQ | |||||||
Upsala Simsällskap | 1:32.55 | |||||||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | 492 | 28.58 | 1:01.34 | |||||
Södertörns Simsällskap | 1:00.52 | |||||||||
2 | Marcus Johnsson | 2002 | 474 | 28.90 | 1:02.09 | |||||
Sala Simsällskap | 1:00.42 | |||||||||
3 | Leo Jakobsson | 2002 | 409 | 30.66 | 1:05.22 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:04.85 | |||||||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | 396 | 30.81 | 1:05.96 | |||||
Sala Simsällskap | 1:04.25 | |||||||||
5 | Leo Penttilä | 2001 | 315 | 32.74 | 1:11.13 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:07.73 | |||||||||
6 | Jakob Hanson | 2002 | 313 | 32.89 | 1:11.33 | |||||
Sala Simsällskap | 1:10.58 | |||||||||
7 | Johan Ljunggren | 2001 | 302 | 32.97 | 1:12.18 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:09.79 | |||||||||
8 | Niels Herrmann | 2001 | 300 | 32.76 | 1:12.33 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:13.23 | |||||||||
9 | Alexander Karlsson | 2002 | 265 | 34.74 | 1:15.40 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:14.96 | |||||||||
- | Gellert Szabo | 2001 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:04.45 | |||||||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edvin Persson | 1999 | 551 | 27.27 | 59.08 | |||||
Simsällskapet Mora | 57.66 | |||||||||
2 | Filip Antlöv | 1998 | 491 | 28.32 | 1:01.39 | |||||
Södertörns Simsällskap | 1:00.72 | |||||||||
3 | David Hambraeus | 1999 | 432 | 29.75 | 1:04.05 | |||||
Falu Simsällskap | 1:03.40 | |||||||||
4 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 363 | 31.22 | 1:07.86 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:05.67 | |||||||||
5 | Alexander Almasi | 2000 | 363 | 30.14 | 1:07.89 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:06.39 | |||||||||
6 | Marcus Nordh | 2000 | 323 | 32.16 | 1:10.57 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:14.61 | |||||||||
7 | Roman Milkin | 1999 | 302 | 33.31 | 1:12.19 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:10.46 | |||||||||
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabelle Nilsson | 2007 | 203 | 41.83 | 1:26.50 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
2 | Cornelia Utgren | 2007 | 182 | 42.47 | 1:29.79 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
3 | Edith Wallberg | 2007 | 169 | 42.06 | 1:31.91 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:23.83 | |||||||||
4 | Inka Ailanen | 2007 | 146 | 44.76 | 1:36.59 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:44.12 | |||||||||
5 | Thea Bergström | 2007 | 145 | 45.71 | 1:36.71 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
6 | Johanna Holmberg | 2007 | 145 | 43.42 | 1:36.82 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:42.82 | |||||||||
7 | Isabelle Bohlemark | 2008 | 82 | 52.85 | 1:57.02 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
8 | Alicia Bohlemark | 2007 | 66 | 57.04 | 2:05.37 | |||||
Filipstads Simklubb | 2:09.24 | |||||||||
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Edvinsson | 2006 | 272 | 37.73 | 1:18.51 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:20.48 | |||||||||
2 | Elena Henze | 2006 | 240 | 39.82 | 1:21.85 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:26.41 | |||||||||
3 | Agnes Lundmark | 2006 | 207 | 39.11 | 1:25.95 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:27.98 | |||||||||
4 | Hilma Wahlström | 2006 | 204 | 41.31 | 1:26.41 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:26.20 | |||||||||
5 | Nea Tiger Armelius | 2006 | 203 | 43.19 | 1:26.62 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.06 | |||||||||
6 | Eerika Kivistö | 2006 | 198 | 42.04 | 1:27.29 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:30.94 | |||||||||
7 | Vera Stefanovic | 2006 | 194 | 41.92 | 1:27.86 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:21.27 | |||||||||
8 | Greta Larsson | 2006 | 193 | 41.66 | 1:27.97 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:31.35 | |||||||||
9 | Arwen Wikström | 2006 | 177 | 43.15 | 1:30.63 | |||||
Simklubben Ägir | 1:30.51 | |||||||||
10 | Tea Yggmark | 2006 | 161 | 42.95 | 1:33.42 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
11 | Alesandra Luiso | 2006 | 154 | 44.26 | 1:34.87 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:39.42 | |||||||||
12 | Amanda Hörberg | 2006 | 117 | 49.64 | 1:43.81 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Dalin | 2005 | 420 | 32.24 | 1:07.94 | |||||
Sala Simsällskap | 1:08.54 | |||||||||
2 | Agnes Jakobsson | 2005 | 386 | 32.78 | 1:09.88 | |||||
Simklubben Ägir | 1:15.39 | |||||||||
3 | Emma Montelius | 2005 | 352 | 35.34 | 1:12.09 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.31 | |||||||||
4 | Clara Frykberg | 2005 | 325 | 35.33 | 1:14.03 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:14.74 | |||||||||
5 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 272 | 36.35 | 1:18.56 | |||||
Säffle Simsällskap | 1:17.72 | |||||||||
6 | Alva Eriksson | 2005 | 237 | 39.08 | 1:22.21 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:29.93 | |||||||||
7 | Lovis Lång | 2005 | 226 | 39.98 | 1:23.46 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:21.03 | |||||||||
8 | Lisa Holfve | 2005 | 222 | 39.31 | 1:24.03 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:22.12 | |||||||||
9 | Vilja Pusa | 2005 | 211 | 40.26 | 1:25.40 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:27.63 | |||||||||
10 | Sofie Leander | 2005 | 207 | 41.17 | 1:25.94 | |||||
Säffle Simsällskap | 1:32.00 | |||||||||
11 | Isidora Mitrovic | 2005 | 207 | 41.60 | 1:25.98 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:25.70 | |||||||||
12 | Ida Ljunggren | 2005 | 203 | 40.84 | 1:26.51 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:30.16 | |||||||||
13 | Sally Wetterskog | 2005 | 202 | 43.28 | 1:26.71 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:30.18 | |||||||||
14 | Iza Johansson | 2005 | 199 | 41.80 | 1:27.09 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:32.65 | |||||||||
15 | Alva Käller | 2005 | 175 | 43.36 | 1:30.87 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:32.29 | |||||||||
16 | Felicia Rydsheim | 2005 | 120 | 49.12 | 1:43.18 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:48.85 | |||||||||
- | Tove Rehnstedt | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | 1:15.33 | |||||||||
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Rogell | 2003 | 518 | 30.40 | 1:03.39 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:06.17 | |||||||||
2 | Hanna Degerlund | 2004 | 489 | 30.95 | 1:04.60 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:05.77 | |||||||||
3 | Clara Bergh | 2004 | 483 | 31.32 | 1:04.85 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:04.42 | |||||||||
4 | Elvira Dalin | 2003 | 465 | 31.68 | 1:05.68 | |||||
Sala Simsällskap | 1:05.34 | |||||||||
5 | Julia Lindgren | 2004 | 453 | 31.36 | 1:06.26 | |||||
Falu Simsällskap | 1:05.90 | |||||||||
6 | Victoria Flyman | 2003 | 450 | 32.06 | 1:06.41 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:04.55 | |||||||||
7 | Anna Krysén | 2003 | 450 | 31.71 | 1:06.43 | |||||
Ludvika Simsällskap | 1:04.42 | |||||||||
8 | Amanda Jobs | 2003 | 447 | 31.82 | 1:06.54 | |||||
Falu Simsällskap | 1:05.27 | |||||||||
9 | Filippa Eklund | 2004 | 434 | 32.36 | 1:07.22 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:07.54 | |||||||||
10 | Elvira Montes | 2004 | 401 | 33.40 | 1:09.01 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.19 | |||||||||
11 | Linnea Bergqvist | 2003 | 397 | 33.45 | 1:09.24 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:10.76 | |||||||||
12 | Tyra Strömbom | 2004 | 388 | 32.99 | 1:09.76 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:09.17 | |||||||||
13 | Alice Eriksson | 2004 | 375 | 34.28 | 1:10.55 | |||||
Simklubben Ägir | 1:10.19 | |||||||||
14 | Juni Rogström | 2004 | 367 | 34.19 | 1:11.10 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:11.14 | |||||||||
15 | Viola Penttilä | 2004 | 365 | 34.60 | 1:11.22 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:10.51 | |||||||||
16 | Anna Jönsson | 2003 | 361 | 34.25 | 1:11.49 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:09.95 | |||||||||
17 | Malva Morell | 2004 | 357 | 34.94 | 1:11.74 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:13.83 | |||||||||
18 | Astrid Engström | 2004 | 341 | 34.30 | 1:12.82 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:13.33 | |||||||||
19 | Frida Florén | 2004 | 340 | 34.27 | 1:12.89 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:08.91 | |||||||||
20 | Anna Nyberg | 2003 | 331 | 35.89 | 1:13.58 | |||||
Falu Simsällskap | 1:13.67 | |||||||||
21 | Tuva Blomdahl | 2004 | 324 | 36.03 | 1:14.10 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:18.58 | |||||||||
22 | Emma Alfredeen | 2003 | 323 | 35.63 | 1:14.14 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:14.51 | |||||||||
22 | Heidi Javanainen | 2003 | 323 | 35.94 | 1:14.14 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:14.66 | |||||||||
24 | Klara Pettersson | 2004 | 314 | 36.15 | 1:14.89 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:15.99 | |||||||||
25 | Sanni Jouppi | 2004 | 311 | 36.51 | 1:15.10 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:15.03 | |||||||||
26 | Liv Jonsson | 2004 | 309 | 36.20 | 1:15.25 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:15.36 | |||||||||
27 | Tilde Lantz | 2004 | 304 | 36.19 | 1:15.65 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:14.86 | |||||||||
28 | Hanna Hedman | 2003 | 293 | 37.32 | 1:16.64 | |||||
Simklubben Ägir | 1:19.44 | |||||||||
29 | Johanna Uzelac | 2003 | 292 | 37.14 | 1:16.67 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:21.39 | |||||||||
29 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 292 | 35.34 | 1:16.67 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:17.56 | |||||||||
31 | Elsa Stjerna | 2004 | 283 | 37.68 | 1:17.48 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:17.08 | |||||||||
32 | Amanda Boson | 2004 | 280 | 36.36 | 1:17.76 | |||||
Simklubben Ägir | 1:18.23 | |||||||||
33 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | 271 | 36.69 | 1:18.63 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:13.68 | |||||||||
34 | Matilda Tukler | 2004 | 270 | 38.29 | 1:18.70 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:17.07 | |||||||||
35 | Matilda Lindgren | 2004 | 269 | 37.78 | 1:18.85 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:17.46 | |||||||||
36 | Vilma Hjertberg | 2004 | 259 | 37.96 | 1:19.82 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:24.49 | |||||||||
37 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | 256 | 37.91 | 1:20.12 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:15.17 | |||||||||
38 | Tyra Olsson | 2003 | 255 | 37.52 | 1:20.22 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:20.57 | |||||||||
39 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 243 | 38.92 | 1:21.58 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:23.44 | |||||||||
40 | Sigrid Svanberg | 2004 | 227 | 39.75 | 1:23.38 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:25.47 | |||||||||
41 | Johanna Engberg | 2003 | 224 | 38.96 | 1:23.77 | |||||
Rättviks simförening | 1:26.67 | |||||||||
42 | Emelie Ekvall | 2003 | 220 | 38.77 | 1:24.30 | |||||
Falu Simsällskap | 1:22.56 | |||||||||
43 | Julia Zwinkels | 2004 | 218 | 40.20 | 1:24.56 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:28.56 | |||||||||
44 | Linn Berglund | 2003 | 216 | 39.08 | 1:24.85 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:25.60 | |||||||||
45 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | 214 | 39.55 | 1:24.99 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:25.86 | |||||||||
46 | Wilda Furberg | 2003 | 210 | 40.04 | 1:25.65 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
47 | Matilda Nilsson | 2004 | 209 | 42.37 | 1:25.69 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:26.94 | |||||||||
48 | Emma Murhagen | 2003 | 195 | 41.00 | 1:27.76 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:27.70 | |||||||||
49 | Linnea Eriksson | 2003 | 171 | 43.17 | 1:31.59 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:44.30 | |||||||||
50 | Melissa Muhic | 2004 | 150 | 44.21 | 1:35.61 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:41.33 | |||||||||
51 | Isabel Solomon | 2004 | 138 | 45.34 | 1:38.44 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:37.83 | |||||||||
- | Moa Flodin | 2003 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | 1:27.91 | |||||||||
- | Sofia Preste | 2003 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.51 | |||||||||
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 583 | 29.47 | 1:00.91 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:01.22 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 545 | 30.26 | 1:02.31 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:02.25 | |||||||||
3 | Emelie Hellgren | 2001 | 520 | 30.30 | 1:03.29 | |||||
Fagersta Simklubb | 1:02.17 | |||||||||
4 | Klara Ragnarsson | 2002 | 485 | 31.05 | 1:04.78 | |||||
Sala Simsällskap | 1:03.60 | |||||||||
5 | Emma Larsson | 2002 | 482 | 32.15 | 1:04.91 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:03.90 | |||||||||
6 | Jessika Borbos | 2001 | 452 | 31.46 | 1:06.33 | |||||
Falu Simsällskap | 1:05.52 | |||||||||
7 | Edith Engström | 2002 | 440 | 31.53 | 1:06.89 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:05.26 | |||||||||
8 | Sofia Båvenäs | 2002 | 433 | 31.79 | 1:07.26 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:07.02 | |||||||||
9 | Lovis Jernberg | 2002 | 417 | 33.10 | 1:08.09 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:06.80 | |||||||||
10 | Ebba Rydberg | 2001 | 399 | 33.34 | 1:09.11 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:10.00 | |||||||||
11 | Wilma Nääf | 2002 | 378 | 33.59 | 1:10.39 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:12.64 | |||||||||
12 | Mira Myllylä | 2002 | 376 | 33.99 | 1:10.51 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:10.52 | |||||||||
13 | Anna Papp | 2001 | 356 | 34.43 | 1:11.80 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:14.90 | |||||||||
14 | Andrea Mitrovic | 2002 | 350 | 34.93 | 1:12.19 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.86 | |||||||||
15 | Femke van Zonneveld | 2002 | 327 | 34.64 | 1:13.89 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:08.89 | |||||||||
16 | Jessica Edlundh | 2002 | 325 | 35.14 | 1:14.01 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.54 | |||||||||
17 | Emilia Lövstrand | 2002 | 250 | 37.02 | 1:20.76 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:17.37 | |||||||||
18 | Tuva Bylund | 2002 | 241 | 39.39 | 1:21.75 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
19 | Matilda Larsson | 2002 | 194 | 42.30 | 1:27.93 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 643 | 28.12 | 58.97 | |||||
Falu Simsällskap | 56.56 | |||||||||
2 | Julia Nordlund | 1998 | 524 | 30.09 | 1:03.12 | |||||
Falu Simsällskap | 59.87 | |||||||||
3 | Agnes Humling | 2000 | 506 | 30.17 | 1:03.86 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:03.18 | |||||||||
4 | Ronja Rantanen | 1999 | 494 | 30.73 | 1:04.38 | |||||
Falu Simsällskap | 1:03.05 | |||||||||
5 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 488 | 31.53 | 1:04.66 | |||||
Falu Simsällskap | 1:03.39 | |||||||||
6 | Hannah Ragnarsson | 2000 | 443 | 31.52 | 1:06.75 | |||||
Sala Simsällskap | 1:08.29 | |||||||||
7 | Marit van Zonneveld | 1999 | 427 | 32.31 | 1:07.60 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:06.87 | |||||||||
8 | Klara Öhlin | 1999 | 390 | 32.38 | 1:09.63 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:07.85 | |||||||||
9 | Julia Norlin | 1998 | 368 | 33.25 | 1:11.01 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:07.73 | |||||||||
10 | Hanna Karlsson | 2000 | 362 | 33.19 | 1:11.40 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:09.39 | |||||||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alex Storbacka | 2006 | 141 | 41.03 | 1:26.17 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:26.30 | |||||||||
2 | Olle Halvarsson | 2006 | 140 | 40.45 | 1:26.45 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:34.67 | |||||||||
3 | Alexander Andersson | 2006 | 130 | 42.42 | 1:28.69 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:35.18 | |||||||||
4 | Noel Spelling | 2006 | 125 | 40.85 | 1:29.81 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:26.64 | |||||||||
5 | Eino Jussinoja | 2006 | 106 | 44.66 | 1:34.71 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:38.16 | |||||||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Humling | 2005 | 260 | 33.91 | 1:10.39 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:09.36 | |||||||||
2 | Joel Brewitz | 2005 | 220 | 35.66 | 1:14.35 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:16.21 | |||||||||
3 | Arvid Lind | 2005 | 169 | 38.64 | 1:21.24 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:23.25 | |||||||||
4 | Rasmus Loklint | 2005 | 163 | 38.78 | 1:22.26 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:23.35 | |||||||||
5 | Melvin Norlén | 2005 | 137 | 41.07 | 1:27.00 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:32.71 | |||||||||
6 | Joel Korte | 2005 | 132 | 41.87 | 1:28.19 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:26.82 | |||||||||
7 | Castor Lindholm | 2005 | 118 | 37.66 | 1:31.52 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:24.37 | |||||||||
8 | Edvin Pitic | 2005 | 106 | 45.12 | 1:34.72 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:40.85 | |||||||||
9 | Viljami Vaahensalo | 2005 | 91 | 47.53 | 1:39.71 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:40.19 | |||||||||
10 | Neo Carlberg | 2005 | 84 | 45.92 | 1:42.40 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Hansson | 2003 | 394 | 29.17 | 1:01.27 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:01.55 | |||||||||
2 | Martin Schön | 2003 | 372 | 30.09 | 1:02.48 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:02.84 | |||||||||
3 | Lucas Sterling | 2004 | 356 | 30.59 | 1:03.39 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:02.64 | |||||||||
4 | Jakob Wassberg | 2003 | 352 | 30.22 | 1:03.61 | |||||
Simklubben Ägir | 1:04.14 | |||||||||
5 | Jonathan Svedberg | 2003 | 299 | 32.19 | 1:07.18 | |||||
Sala Simsällskap | 1:11.32 | |||||||||
6 | William Rismyhr | 2004 | 287 | 32.47 | 1:08.10 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:09.87 | |||||||||
7 | Marcus Larsson | 2003 | 282 | 32.87 | 1:08.48 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.81 | |||||||||
8 | Tom Dijkhuizen | 2003 | 275 | 32.88 | 1:09.08 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:09.48 | |||||||||
9 | Lukas Höglund | 2004 | 264 | 33.90 | 1:10.02 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:12.08 | |||||||||
10 | Oskar Andersson | 2003 | 263 | 34.25 | 1:10.14 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:09.56 | |||||||||
11 | Viggo Reit | 2003 | 253 | 33.63 | 1:11.05 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:10.48 | |||||||||
12 | Malte Eriksson | 2003 | 212 | 35.43 | 1:15.27 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:11.03 | |||||||||
13 | Joel Fischer | 2003 | 196 | 38.07 | 1:17.34 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:18.08 | |||||||||
14 | Felix Mårvad | 2003 | 188 | 37.55 | 1:18.35 | |||||
Sala Simsällskap | 1:17.00 | |||||||||
15 | Samuel Rundgren | 2004 | 181 | 36.43 | 1:19.31 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:09.70 | |||||||||
16 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 156 | 39.95 | 1:23.31 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:23.05 | |||||||||
17 | Kim Forsman | 2004 | 127 | 42.64 | 1:29.20 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:33.02 | |||||||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | 475 | 27.94 | 57.59 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 58.96 | |||||||||
2 | Johan Ljunggren | 2001 | 432 | 28.88 | 59.41 | |||||
Upsala Simsällskap | 59.98 | |||||||||
3 | Adam Carlsson | 2001 | 425 | 28.51 | 59.73 | |||||
Gävle Simsällskap | 59.05 | |||||||||
4 | Philip Bentzer | 2001 | 423 | 28.99 | 59.82 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 58.65 | |||||||||
5 | Linus Björk | 2002 | 412 | 29.38 | 1:00.39 | |||||
Västerås Simsällskap | 59.19 | |||||||||
6 | Elias Persson | 2002 | 405 | 28.79 | 1:00.72 | |||||
Simsällskapet Mora | 59.97 | |||||||||
7 | Edwin Nystrand | 2002 | 383 | 29.83 | 1:01.87 | |||||
Sala Simsällskap | 1:01.54 | |||||||||
8 | Niels Herrmann | 2001 | 382 | 29.86 | 1:01.91 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:02.95 | |||||||||
9 | Leo Penttilä | 2001 | 379 | 29.82 | 1:02.06 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:00.62 | |||||||||
10 | Alexander Karlsson | 2002 | 370 | 30.28 | 1:02.56 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:02.56 | |||||||||
11 | Per Granlund | 2002 | 359 | 30.03 | 1:03.23 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:01.56 | |||||||||
12 | Marcus Tägtström | 2002 | 356 | 29.46 | 1:03.36 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:03.34 | |||||||||
13 | Jonatan Fischer | 2001 | 324 | 31.05 | 1:05.43 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:03.32 | |||||||||
14 | Jakob Hanson | 2002 | 297 | 33.44 | 1:07.34 | |||||
Sala Simsällskap | 1:03.32 | |||||||||
15 | Elias Holst | 2002 | 270 | 33.69 | 1:09.52 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:11.69 | |||||||||
16 | Olle Lööf | 2002 | 197 | 35.96 | 1:17.20 | |||||
Simklubben Ägir | 1:27.87 | |||||||||
17 | Alexander Hörnquist | 2001 | 193 | 36.95 | 1:17.67 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:18.11 | |||||||||
18 | Topias Vaahensalo | 2002 | 169 | 38.13 | 1:21.25 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:20.81 | |||||||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edvin Persson | 1999 | 534 | 27.00 | 55.37 | |||||
Simsällskapet Mora | 54.21 | |||||||||
2 | Rasmus Rantanen | 1997 | 520 | 26.94 | 55.87 | |||||
Södertälje Simsällskap | 53.27 | |||||||||
3 | David Hambraeus | 1999 | 518 | 27.25 | 55.94 | |||||
Falu Simsällskap | 55.40 | |||||||||
4 | Henrik Bransell | 1999 | 498 | 27.22 | 56.69 | |||||
Falu Simsällskap | 56.58 | |||||||||
5 | Alexander Almasi | 2000 | 457 | 27.76 | 58.33 | |||||
Upsala Simsällskap | 57.63 | |||||||||
6 | Jakob Gustafsson | 1999 | 446 | 28.54 | 58.78 | |||||
Ludvika Simsällskap | 57.71 | |||||||||
7 | Jonathan Douib | 2000 | 441 | 27.94 | 59.03 | |||||
Sala Simsällskap | 57.79 | |||||||||
8 | Erik Krysén | 2000 | 422 | 28.01 | 59.90 | |||||
Ludvika Simsällskap | 58.33 | |||||||||
9 | Lukas Hill | 1999 | 408 | 28.67 | 1:00.58 | |||||
Simsällskapet Mora | 57.30 | |||||||||
10 | Axel Strömsöe | 2000 | 391 | 29.71 | 1:01.44 | |||||
Falu Simsällskap | 1:06.31 | |||||||||
11 | Marcus Nordh | 2000 | 390 | 29.13 | 1:01.48 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:00.90 | |||||||||
12 | Roman Milkin | 1999 | 346 | 30.37 | 1:03.99 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:03.44 | |||||||||
13 | Hampus Carlsson | 1998 | 187 | 36.42 | 1:18.51 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:17.58 | |||||||||
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 420 | 40.78 | 1:27.18 | 2:14.12 | 2:59.68 | |||
Sala Simsällskap | 3:03.76 | |||||||||
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tuva Hjemli | 2005 | 344 | 42.81 | 1:31.87 | 2:21.52 | 3:11.99 | |||
Falu Simsällskap | 3:12.45 | |||||||||
2 | Agnes Jonasson | 2005 | 300 | 45.38 | 1:37.11 | 2:29.43 | 3:20.94 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 3:25.21 | |||||||||
3 | Alma Bergqvist | 2005 | 272 | 48.70 | 1:42.03 | 2:35.64 | 3:27.49 | |||
Upsala Simsällskap | 3:27.55 | |||||||||
4 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 267 | 46.07 | 1:40.55 | 2:36.01 | 3:28.76 | |||
Säffle Simsällskap | 3:31.67 | |||||||||
5 | Klara Mattiasson | 2005 | 190 | 54.93 | 1:54.22 | 2:54.75 | 3:53.89 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
6 | Sally Wetterskog | 2005 | 154 | 58.17 | 2:01.75 | 3:07.90 | 4:10.54 | |||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | 508 | 37.34 | 1:20.31 | 2:04.58 | 2:48.65 | |||
Gävle Simsällskap | 2:48.19 | |||||||||
2 | Victoria Flyman | 2003 | 475 | 39.32 | 1:24.05 | 2:09.51 | 2:52.45 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:52.00 | |||||||||
3 | Alisa Ailanen | 2004 | 379 | 41.60 | 1:29.34 | 2:17.76 | 3:05.81 | |||
Swimming Team Rauma | 3:10.73 | |||||||||
4 | Amelie Muhr | 2003 | 363 | 43.69 | 1:31.08 | 2:20.55 | 3:08.50 | |||
Västerås Simsällskap | 3:14.50 | |||||||||
4 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 363 | 43.12 | 1:32.07 | 2:21.05 | 3:08.50 | |||
Swimming Team Rauma | 3:09.75 | |||||||||
6 | Tilde Lantz | 2004 | 336 | 42.24 | 1:32.08 | 2:22.68 | 3:13.38 | |||
Upsala Simsällskap | 3:07.95 | |||||||||
7 | Linnea Bergqvist | 2003 | 335 | 44.32 | 1:34.36 | 2:24.87 | 3:13.71 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Sofi Holmberg | 2003 | 333 | 43.00 | 1:32.08 | 2:23.62 | 3:13.97 | |||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
9 | Anja Zetterberg | 2003 | 302 | 44.91 | 1:35.06 | 2:27.02 | 3:20.38 | |||
Falu Simsällskap | 3:18.65 | |||||||||
10 | Elsa Stjerna | 2004 | 275 | 47.62 | 1:40.82 | 2:34.13 | 3:26.71 | |||
Upsala Simsällskap | 3:23.61 | |||||||||
11 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | 259 | 48.72 | 1:41.89 | 2:37.38 | 3:30.98 | |||
Västerås Simsällskap | 3:17.99 | |||||||||
12 | Ida Nyberg | 2004 | 238 | 49.36 | 1:46.05 | 2:42.19 | 3:36.87 | |||
Simklubben Ägir | 3:42.50 | |||||||||
13 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 169 | 50.39 | 1:52.29 | 2:58.89 | 4:03.38 | |||
Gävle Simsällskap | 4:04.80 | |||||||||
- | Alva Olsson | 2003 | DNS | |||||||
Gävle Simsällskap | 3:17.44 | |||||||||
- | Klara Pettersson | 2004 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nelly Antlöv | 2002 | 454 | 39.42 | 1:24.30 | 2:09.67 | 2:55.02 | |||
Falu Simsällskap | 2:53.58 | |||||||||
2 | Anna Papp | 2001 | 308 | 44.91 | 1:35.54 | 2:26.80 | 3:19.18 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 3:20.76 | |||||||||
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Humling | 2000 | 476 | 37.22 | 1:21.13 | 2:07.09 | 2:52.33 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:45.22 | |||||||||
2 | Amanda Lindgren | 2000 | 334 | 43.60 | 1:32.85 | 2:23.65 | 3:13.78 | |||
Sala Simsällskap | 3:14.07 | |||||||||
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ravi Parekh | 2005 | 184 | 46.96 | 1:41.21 | 2:37.72 | 3:31.65 | |||
Upsala Simsällskap | 3:57.17 | |||||||||
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | 433 | 35.29 | 1:15.74 | 1:57.84 | 2:39.20 | |||
Upsala Simsällskap | 2:40.66 | |||||||||
2 | Martin Schön | 2003 | 429 | 34.84 | 1:15.92 | 1:58.62 | 2:39.71 | |||
Bollnäs Simsällskap | 2:39.46 | |||||||||
3 | Daniel Ruijs | 2004 | 311 | 40.42 | 1:27.17 | 2:13.68 | 2:57.80 | |||
Borlänge Simsällskap | 3:02.29 | |||||||||
4 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 308 | 39.88 | 1:25.96 | 2:12.49 | 2:58.34 | |||
Gävle Simsällskap | 3:03.42 | |||||||||
5 | Oskar Fridsell | 2003 | 298 | 38.87 | 1:24.88 | 2:12.97 | 3:00.33 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
6 | Tom Dijkhuizen | 2003 | 277 | 41.08 | 1:29.35 | 2:17.49 | 3:04.70 | |||
Västerås Simsällskap | 3:08.27 | |||||||||
7 | Tim Carlberg | 2003 | 273 | 40.82 | 1:28.45 | 2:17.15 | 3:05.67 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 3:29.12 | |||||||||
8 | Simon Brouzell | 2003 | 215 | 45.36 | 1:37.07 | 2:28.82 | 3:21.08 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
9 | Felix Mårvad | 2003 | 195 | 45.58 | 1:39.15 | 2:34.27 | 3:27.53 | |||
Sala Simsällskap | 3:43.24 | |||||||||
10 | Samuel Rundgren | 2004 | 188 | 48.21 | 1:44.96 | 2:40.41 | 3:30.00 | |||
Västerås Simsällskap | 3:23.94 | |||||||||
11 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | 173 | 48.23 | 1:44.03 | 2:40.94 | 3:36.07 | |||
Borlänge Simsällskap | 3:55.83 | |||||||||
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Ålenius | 2001 | 465 | 34.39 | 1:13.92 | 1:54.84 | 2:35.45 | |||
Gävle Simsällskap | 2:27.25 | |||||||||
2 | Joel Larsson | 2001 | 400 | 35.03 | 1:15.81 | 1:58.89 | 2:43.47 | |||
Sala Simsällskap | 2:38.92 | |||||||||
3 | Peter Khabarov | 2002 | 351 | 38.53 | 1:22.92 | 2:07.37 | 2:50.73 | |||
Västerås Simsällskap | 2:49.86 | |||||||||
4 | Elias Holst | 2002 | 254 | 42.90 | 1:30.98 | 2:20.65 | 3:10.18 | |||
Upsala Simsällskap | 3:12.45 | |||||||||
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Filip Antlöv | 1998 | 542 | 33.24 | 1:11.26 | 1:49.17 | 2:27.75 | |||
Södertörns Simsällskap | 2:23.13 | |||||||||
2 | Andreas Persson | 2000 | 417 | 34.92 | 1:17.09 | 1:59.94 | 2:41.16 | |||
Gävle Simsällskap | 2:38.16 | |||||||||
3 | Erik Forsström | 1999 | 415 | 36.08 | 1:17.87 | 1:59.96 | 2:41.51 | |||
Upsala Simsällskap | 2:34.44 | |||||||||
4 | Axel Strömsöe | 2000 | 348 | 38.58 | 1:22.97 | 2:07.95 | 2:51.23 | |||
Falu Simsällskap | 2:50.07 | |||||||||
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabelle Nilsson | 2007 | 202 | 48.41 | 1:36.46 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:40.19 | |||||||||
2 | Elvira Muhr | 2007 | 184 | 44.71 | 1:39.57 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:46.83 | |||||||||
3 | Cornelia Utgren | 2007 | 183 | 45.80 | 1:39.79 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
4 | Eleanor Fredholm | 2007 | 178 | 47.83 | 1:40.67 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:47.05 | |||||||||
5 | Johanna Holmberg | 2007 | 175 | 45.46 | 1:41.18 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:49.25 | |||||||||
6 | Edith Wallberg | 2007 | 133 | 50.51 | 1:51.01 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:44.86 | |||||||||
7 | Thea Bergström | 2007 | 130 | 50.28 | 1:51.78 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Edvinsson | 2006 | 260 | 39.63 | 1:28.74 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:30.66 | |||||||||
2 | Vera Stefanovic | 2006 | 217 | 43.21 | 1:34.18 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:33.24 | |||||||||
3 | Elena Henze | 2006 | 207 | 45.63 | 1:35.69 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:41.68 | |||||||||
4 | Agnes Lundmark | 2006 | 202 | 43.37 | 1:36.53 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:36.06 | |||||||||
5 | Nea Tiger Armelius | 2006 | 200 | 45.78 | 1:36.87 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:38.67 | |||||||||
6 | Cecilia Brunzell | 2006 | 192 | 43.42 | 1:38.19 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:37.56 | |||||||||
7 | Hilma Wahlström | 2006 | 177 | 47.01 | 1:40.86 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:42.01 | |||||||||
8 | Tea Yggmark | 2006 | 155 | 48.77 | 1:45.42 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:48.03 | |||||||||
9 | Greta Larsson | 2006 | 139 | 53.16 | 1:49.16 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:51.49 | |||||||||
- | Arwen Wikström | 2006 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | 1:40.53 | |||||||||
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Dalin | 2005 | 378 | 35.17 | 1:18.34 | |||||
Sala Simsällskap | 1:17.80 | |||||||||
2 | Agnes Jakobsson | 2005 | 350 | 38.14 | 1:20.36 | |||||
Simklubben Ägir | 1:26.91 | |||||||||
3 | Emma Montelius | 2005 | 327 | 37.83 | 1:22.23 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.67 | |||||||||
4 | Alina Umbaeva | 2005 | 320 | 37.54 | 1:22.80 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:24.23 | |||||||||
5 | Ellen Lundin | 2005 | 284 | 40.11 | 1:26.19 | |||||
Falu Simsällskap | 1:26.26 | |||||||||
6 | Tove Rehnstedt | 2005 | 278 | 39.96 | 1:26.74 | |||||
Simklubben Ägir | 1:29.66 | |||||||||
7 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 277 | 40.62 | 1:26.88 | |||||
Säffle Simsällskap | 1:26.88 | |||||||||
8 | Clara Frykberg | 2005 | 276 | 40.39 | 1:26.94 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:26.63 | |||||||||
9 | Agnes Jonasson | 2005 | 257 | 41.82 | 1:29.08 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:29.88 | |||||||||
10 | Ida Ljunggren | 2005 | 236 | 41.23 | 1:31.66 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:36.99 | |||||||||
11 | Lisa Holfve | 2005 | 210 | 45.56 | 1:35.20 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:41.61 | |||||||||
12 | Isidora Mitrovic | 2005 | 202 | 45.64 | 1:36.57 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:37.86 | |||||||||
13 | Vilja Pusa | 2005 | 189 | 45.59 | 1:38.62 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:49.06 | |||||||||
14 | Ella Wahlström | 2005 | 186 | 46.74 | 1:39.20 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:44.54 | |||||||||
15 | Lovis Lång | 2005 | 184 | 48.37 | 1:39.58 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:39.80 | |||||||||
16 | Tekle Batsikadze | 2005 | 182 | 45.90 | 1:39.85 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:41.50 | |||||||||
17 | Alva Eriksson | 2005 | 174 | 48.81 | 1:41.45 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:44.12 | |||||||||
18 | Iza Johansson | 2005 | 167 | 47.13 | 1:42.83 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:53.45 | |||||||||
19 | Alva Käller | 2005 | 144 | 52.13 | 1:47.93 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:54.18 | |||||||||
20 | Sofie Leander | 2005 | 144 | 52.83 | 1:48.07 | |||||
Säffle Simsällskap | 1:53.47 | |||||||||
21 | Lovisa Leonardsson | 2005 | 143 | 51.77 | 1:48.35 | |||||
Ludvika Simsällskap | 1:49.57 | |||||||||
22 | Sally Wetterskog | 2005 | 139 | 54.62 | 1:49.24 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:46.20 | |||||||||
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Rogell | 2003 | 470 | 33.59 | 1:12.87 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:13.73 | |||||||||
2 | Hanna Degerlund | 2004 | 458 | 35.12 | 1:13.51 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:14.91 | |||||||||
3 | Elvira Dalin | 2003 | 447 | 33.73 | 1:14.10 | |||||
Sala Simsällskap | 1:14.35 | |||||||||
4 | Victoria Flyman | 2003 | 432 | 36.38 | 1:14.94 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:16.47 | |||||||||
5 | Amanda Jobs | 2003 | 413 | 36.13 | 1:16.06 | |||||
Falu Simsällskap | 1:15.38 | |||||||||
6 | Helmi Swanson | 2004 | 412 | 34.70 | 1:16.10 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:12.31 | |||||||||
7 | Clara Bergh | 2004 | 411 | 35.14 | 1:16.17 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:17.05 | |||||||||
8 | Anna Krysén | 2003 | 411 | 35.89 | 1:16.20 | |||||
Ludvika Simsällskap | 1:16.68 | |||||||||
9 | Emma Lundmark | 2003 | 408 | 34.01 | 1:16.39 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:14.21 | |||||||||
10 | Filippa Jakobsson | 2003 | 398 | 34.40 | 1:16.99 | |||||
Simklubben Ägir | 1:23.16 | |||||||||
11 | Tyra Strömbom | 2004 | 397 | 36.12 | 1:17.07 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:17.06 | |||||||||
12 | Julia Lindgren | 2004 | 393 | 35.42 | 1:17.33 | |||||
Falu Simsällskap | 1:15.26 | |||||||||
13 | Amanda Viksten | 2004 | 381 | 35.91 | 1:18.11 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:19.39 | |||||||||
14 | Elvira Montes | 2004 | 376 | 36.00 | 1:18.46 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.25 | |||||||||
15 | Filippa Eklund | 2004 | 368 | 37.70 | 1:19.08 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:20.27 | |||||||||
16 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 359 | 37.04 | 1:19.72 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:34.49 | |||||||||
17 | Malva Morell | 2004 | 349 | 38.04 | 1:20.42 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:24.78 | |||||||||
18 | Alisa Ailanen | 2004 | 343 | 38.24 | 1:20.89 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:30.34 | |||||||||
19 | Viola Penttilä | 2004 | 342 | 37.02 | 1:20.99 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:40.35 | |||||||||
20 | Amelie Muhr | 2003 | 329 | 37.98 | 1:22.04 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:24.13 | |||||||||
21 | Frida Florén | 2004 | 327 | 36.99 | 1:22.24 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:17.90 | |||||||||
22 | Amanda Jonasson | 2004 | 325 | 39.93 | 1:22.38 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:23.68 | |||||||||
23 | Heidi Javanainen | 2003 | 323 | 38.60 | 1:22.55 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:38.01 | |||||||||
24 | Astrid Engström | 2004 | 320 | 39.45 | 1:22.80 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:27.87 | |||||||||
25 | Tuva Blomdahl | 2004 | 318 | 40.04 | 1:22.96 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:27.52 | |||||||||
26 | Juni Rogström | 2004 | 313 | 38.21 | 1:23.44 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:26.77 | |||||||||
27 | Alice Eriksson | 2004 | 311 | 38.83 | 1:23.59 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
28 | Klara Pettersson | 2004 | 304 | 39.58 | 1:24.20 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:27.51 | |||||||||
29 | Anna Nyberg | 2003 | 297 | 38.84 | 1:24.86 | |||||
Falu Simsällskap | 1:23.92 | |||||||||
30 | Emma Alfredeen | 2003 | 291 | 39.50 | 1:25.44 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:25.16 | |||||||||
31 | Benedicte Lumby Jessen | 2003 | 291 | 41.11 | 1:25.47 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:44.56 | |||||||||
32 | Liv Jonsson | 2004 | 288 | 39.80 | 1:25.76 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:26.57 | |||||||||
33 | Matilda Lindgren | 2004 | 285 | 40.35 | 1:26.04 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:25.09 | |||||||||
34 | Anna Jönsson | 2003 | 283 | 39.82 | 1:26.24 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:23.06 | |||||||||
35 | Sanni Jouppi | 2004 | 274 | 41.40 | 1:27.17 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:34.37 | |||||||||
36 | Nova Johansson | 2004 | 274 | 39.44 | 1:27.24 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:29.19 | |||||||||
37 | Hanna Hedman | 2003 | 271 | 42.24 | 1:27.52 | |||||
Simklubben Ägir | 1:33.28 | |||||||||
38 | Anja Zetterberg | 2003 | 268 | 43.54 | 1:27.84 | |||||
Falu Simsällskap | 1:30.27 | |||||||||
39 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | 265 | 39.98 | 1:28.12 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:24.58 | |||||||||
40 | Matilda Tukler | 2004 | 259 | 41.92 | 1:28.87 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:30.40 | |||||||||
41 | Sigrid Svanberg | 2004 | 241 | 42.71 | 1:31.02 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
42 | Ida Nyberg | 2004 | 240 | 43.01 | 1:31.11 | |||||
Simklubben Ägir | 1:47.07 | |||||||||
43 | Sofia Preste | 2003 | 229 | 40.61 | 1:32.59 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
44 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 226 | 42.10 | 1:32.90 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:32.22 | |||||||||
45 | Vilma Hjertberg | 2004 | 225 | 43.78 | 1:33.05 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:36.31 | |||||||||
46 | Emelie Höök | 2003 | 225 | 44.45 | 1:33.14 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:32.23 | |||||||||
47 | Amanda Boson | 2004 | 222 | 42.98 | 1:33.47 | |||||
Simklubben Ägir | 1:47.95 | |||||||||
48 | Johanna Uzelac | 2003 | 222 | 43.47 | 1:33.48 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:34.49 | |||||||||
49 | Emelie Nordqvist | 2003 | 221 | 43.38 | 1:33.64 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
50 | Linn Berglund | 2003 | 217 | 43.30 | 1:34.26 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:32.21 | |||||||||
51 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 209 | 45.36 | 1:35.36 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:36.28 | |||||||||
52 | Tyra Olsson | 2003 | 209 | 45.34 | 1:35.39 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:36.71 | |||||||||
53 | Johanna Engberg | 2003 | 207 | 42.09 | 1:35.75 | |||||
Rättviks simförening | 1:35.88 | |||||||||
54 | Emma Murhagen | 2003 | 206 | 45.81 | 1:35.95 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
55 | Emelie Ekvall | 2003 | 201 | 45.86 | 1:36.62 | |||||
Falu Simsällskap | 1:39.78 | |||||||||
56 | Moa Flodin | 2003 | 195 | 45.12 | 1:37.59 | |||||
Simklubben Ägir | 1:45.02 | |||||||||
57 | Klara Pettersson | 2004 | 192 | 44.90 | 1:38.16 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:39.11 | |||||||||
58 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | 184 | 47.29 | 1:39.56 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
59 | Elena Mortazavi | 2004 | 178 | 45.52 | 1:40.70 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:40.01 | |||||||||
60 | Melissa Muhic | 2004 | 163 | 48.60 | 1:43.55 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:48.60 | |||||||||
61 | Isabel Solomon | 2004 | 141 | 49.81 | 1:48.71 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:48.51 | |||||||||
- | Alva Olsson | 2003 | DNS | |||||||
Gävle Simsällskap | 1:34.21 | |||||||||
- | Evelina Killiner | 2004 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Filippa Enebrink | 2004 | DNS | |||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:33.53 | |||||||||
- | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:34.68 | |||||||||
- | Matilda Nilsson | 2004 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 560 | 33.23 | 1:08.73 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:07.44 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 483 | 33.51 | 1:12.20 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:14.36 | |||||||||
3 | Sofia Karls | 2002 | 479 | 32.46 | 1:12.39 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.18 | |||||||||
4 | Jessika Borbos | 2001 | 417 | 35.80 | 1:15.81 | |||||
Falu Simsällskap | 1:16.23 | |||||||||
5 | Klara Ragnarsson | 2002 | 416 | 34.46 | 1:15.86 | |||||
Sala Simsällskap | 1:15.07 | |||||||||
6 | Karolin Holmberg | 2001 | 414 | 34.94 | 1:16.03 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:18.41 | |||||||||
7 | Emelie Hellgren | 2001 | 396 | 35.68 | 1:17.15 | |||||
Fagersta Simklubb | 1:16.36 | |||||||||
8 | Sofia Båvenäs | 2002 | 374 | 35.89 | 1:18.64 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:16.72 | |||||||||
9 | Naomi Sterling | 2002 | 367 | 37.50 | 1:19.11 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.74 | |||||||||
10 | Femke van Zonneveld | 2002 | 349 | 36.65 | 1:20.48 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:19.27 | |||||||||
11 | Andrea Mitrovic | 2002 | 338 | 38.08 | 1:21.32 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.86 | |||||||||
12 | Wilma Nääf | 2002 | 336 | 36.85 | 1:21.46 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:23.83 | |||||||||
13 | Lisen Hill | 2002 | 331 | 36.97 | 1:21.90 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:19.84 | |||||||||
14 | Mira Myllylä | 2002 | 324 | 38.03 | 1:22.44 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:23.47 | |||||||||
15 | Ebba Winberg | 2001 | 205 | 43.05 | 1:36.11 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | 582 | 31.97 | 1:07.84 | |||||
Falu Simsällskap | 1:09.81 | |||||||||
2 | Maja Fredriksson | 1999 | 442 | 35.23 | 1:14.38 | |||||
Ludvika Simsällskap | 1:13.10 | |||||||||
3 | Hannah Ragnarsson | 2000 | 396 | 35.33 | 1:17.14 | |||||
Sala Simsällskap | 1:23.29 | |||||||||
4 | Marit van Zonneveld | 1999 | 393 | 37.53 | 1:17.34 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:15.18 | |||||||||
5 | Hanna Karlsson | 2000 | 348 | 36.18 | 1:20.52 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:19.19 | |||||||||
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
- | Isac Mörtstrand | 2007 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:38.91 | |||||||||
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | 137 | 45.59 | 1:38.08 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:38.31 | |||||||||
2 | Alex Storbacka | 2006 | 125 | 47.96 | 1:41.17 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:42.04 | |||||||||
- | Noel Spelling | 2006 | DSQ | |||||||
Filipstads Simklubb | 1:41.64 | |||||||||
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Humling | 2005 | 224 | 38.66 | 1:23.35 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:19.21 | |||||||||
2 | Arvid Lind | 2005 | 183 | 41.79 | 1:29.12 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:30.84 | |||||||||
3 | Ravi Parekh | 2005 | 169 | 44.97 | 1:31.61 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:35.66 | |||||||||
4 | Castor Lindholm | 2005 | 154 | 46.37 | 1:34.40 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:33.94 | |||||||||
5 | Rasmus Loklint | 2005 | 152 | 43.12 | 1:34.74 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:34.90 | |||||||||
6 | Melvin Norlén | 2005 | 140 | 45.82 | 1:37.45 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:44.03 | |||||||||
7 | Neo Carlberg | 2005 | 118 | 45.81 | 1:43.11 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:45.78 | |||||||||
8 | Edvin Pitic | 2005 | 100 | 53.37 | 1:49.05 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:51.71 | |||||||||
9 | Oscar Westman | 2005 | 93 | 52.02 | 1:51.53 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
- | Joel Korte | 2005 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 1:44.81 | |||||||||
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Hansson | 2003 | 376 | 31.81 | 1:10.18 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:10.61 | |||||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | 363 | 32.89 | 1:10.98 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:10.73 | |||||||||
3 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 315 | 34.77 | 1:14.38 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:17.49 | |||||||||
4 | Jakob Wassberg | 2003 | 297 | 34.98 | 1:15.87 | |||||
Simklubben Ägir | 1:22.15 | |||||||||
5 | Tom Dijkhuizen | 2003 | 263 | 37.70 | 1:18.99 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:22.60 | |||||||||
6 | Jonathan Svedberg | 2003 | 261 | 35.10 | 1:19.18 | |||||
Sala Simsällskap | 1:21.65 | |||||||||
7 | Marcus Larsson | 2003 | 257 | 37.49 | 1:19.59 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.09 | |||||||||
8 | Gustaf Sandström | 2003 | 252 | 35.56 | 1:20.12 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:17.75 | |||||||||
9 | Oskar Andersson | 2003 | 239 | 38.72 | 1:21.52 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:22.34 | |||||||||
10 | William Rismyhr | 2004 | 237 | 40.18 | 1:21.76 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:26.87 | |||||||||
11 | Simon Brouzell | 2003 | 221 | 39.30 | 1:23.68 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:33.06 | |||||||||
12 | Viggo Reit | 2003 | 210 | 40.11 | 1:25.18 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:26.25 | |||||||||
13 | Roine Epäilys | 2003 | 204 | 37.57 | 1:26.05 | |||||
Simklubben Ägir | 1:28.36 | |||||||||
14 | Olle Nilsson | 2004 | 194 | 41.11 | 1:27.39 | |||||
Sala Simsällskap | 1:30.15 | |||||||||
15 | Lucas Kokki | 2003 | 192 | 39.38 | 1:27.78 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:35.05 | |||||||||
16 | Malte Eriksson | 2003 | 189 | 42.34 | 1:28.27 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:25.65 | |||||||||
17 | Joel Fischer | 2003 | 187 | 40.82 | 1:28.50 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:29.07 | |||||||||
18 | Samuel Rundgren | 2004 | 168 | 40.94 | 1:31.78 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:25.07 | |||||||||
19 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 163 | 43.55 | 1:32.68 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:35.08 | |||||||||
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | 509 | 30.14 | 1:03.42 | |||||
Södertörns Simsällskap | 1:03.24 | |||||||||
2 | Elias Persson | 2002 | 468 | 30.72 | 1:05.22 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:05.13 | |||||||||
3 | Gellert Szabo | 2001 | 436 | 30.68 | 1:06.76 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:07.47 | |||||||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | 416 | 31.13 | 1:07.85 | |||||
Sala Simsällskap | 1:09.97 | |||||||||
5 | Philip Bentzer | 2001 | 413 | 31.01 | 1:08.00 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.08 | |||||||||
6 | Leo Jakobsson | 2002 | 402 | 31.40 | 1:08.64 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.76 | |||||||||
7 | Linus Björk | 2002 | 371 | 33.25 | 1:10.45 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:11.04 | |||||||||
8 | Per Granlund | 2002 | 360 | 33.21 | 1:11.15 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:09.46 | |||||||||
9 | Leo Penttilä | 2001 | 345 | 32.43 | 1:12.17 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
10 | Johan Ljunggren | 2001 | 340 | 32.56 | 1:12.55 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:11.37 | |||||||||
11 | Niels Herrmann | 2001 | 339 | 33.82 | 1:12.59 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:13.37 | |||||||||
12 | Jonatan Fischer | 2001 | 332 | 33.53 | 1:13.16 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:13.05 | |||||||||
13 | Alexander Karlsson | 2002 | 302 | 34.13 | 1:15.49 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:16.01 | |||||||||
14 | Topias Vaahensalo | 2002 | 200 | 42.75 | 1:26.57 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:35.61 | |||||||||
15 | Olle Lööf | 2002 | 158 | 45.28 | 1:33.54 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Hambraeus | 1999 | 516 | 29.93 | 1:03.16 | |||||
Falu Simsällskap | 1:02.17 | |||||||||
2 | Henrik Bransell | 1999 | 508 | 29.65 | 1:03.46 | |||||
Falu Simsällskap | 1:03.18 | |||||||||
3 | Alexander Almasi | 2000 | 487 | 28.93 | 1:04.35 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:05.72 | |||||||||
4 | Anton Campalto | 1998 | 440 | 30.95 | 1:06.57 | |||||
Ludvika Simsällskap | 1:04.21 | |||||||||
5 | Lukas Hill | 1999 | 426 | 31.14 | 1:07.29 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:06.70 | |||||||||
6 | Andreas Persson | 2000 | 395 | 31.90 | 1:09.02 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:10.62 | |||||||||
7 | Rasmus Rantanen | 1997 | 377 | 30.77 | 1:10.07 | |||||
Södertälje Simsällskap | 1:04.50 | |||||||||
8 | Roman Milkin | 1999 | 356 | 33.22 | 1:11.46 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:10.57 | |||||||||
9 | Marcus Nordh | 2000 | 347 | 33.70 | 1:12.05 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:12.45 | |||||||||
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 13 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | SS04 Mix Lag 1 | 2003 | 1:52.63 | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:54.97 | |||||||||
Leonardo Montes | 2002 | 25.82 | 25.82 | |||||||
Emma Lundmark | 2003 | 29.87 | 55.69 | |||||||
Leo Jakobsson | 2002 | 26.81 | 1:22.50 | |||||||
Sofia Karls | 2002 | 30.13 | 1:52.63 | |||||||
2 | Sala SS Mix Lag 1 | 2003 | 1:53.03 | |||||||
Sala Simsällskap | 1:53.93 | |||||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Klara Ragnarsson | 2002 | 28.81 | 57.59 | |||||||
Elvira Dalin | 2003 | 30.01 | 1:27.60 | |||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 25.43 | 1:53.03 | |||||||
3 | Västerås Mix 13-15 Lag1 | 2002 | 1:56.24 | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:51.46 | |||||||||
Linus Björk | 2002 | 28.32 | 28.32 | |||||||
Peter Khabarov | 2002 | 29.67 | 57.99 | |||||||
Edith Engström | 2002 | 29.27 | 1:27.26 | |||||||
Felicia Rogell | 2003 | 28.98 | 1:56.24 | |||||||
4 | Västerås Mix 13-15 Lag2 | 2002 | 1:57.83 | |||||||
Västerås Simsällskap | 1:58.19 | |||||||||
Per Granlund | 2002 | 28.91 | 28.91 | |||||||
Sofia Båvenäs | 2002 | 30.09 | 59.00 | |||||||
Hanna Degerlund | 2004 | 29.54 | 1:28.54 | |||||||
Lucas Sterling | 2004 | 29.29 | 1:57.83 | |||||||
5 | Upsala S Mix [2003]1 | 2003 | 1:58.19 | |||||||
Upsala Simsällskap | 1:59.00 | |||||||||
Alexander Karlsson | 2002 | 28.35 | 28.35 | |||||||
Linnea Bergqvist | 2003 | 31.43 | 59.78 | |||||||
Amanda Viksten | 2004 | 32.05 | 1:31.83 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 26.36 | 1:58.19 | |||||||
6 | Sala SS Mix Lag 2 | 2003 | 2:01.07 | |||||||
Sala Simsällskap | 2:02.29 | |||||||||
Jakob Hanson | 2002 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Jonathan Svedberg | 2003 | 30.35 | 59.16 | |||||||
Lisa Nystrand | 2006 | 31.98 | 1:31.14 | |||||||
Ida Dalin | 2005 | 29.93 | 2:01.07 | |||||||
7 | SS04 Mix Lag 2 | 2003 | 2:04.89 | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:03.22 | |||||||||
Oskar Fridsell | 2003 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Lisa Candelius | 2003 | 31.79 | 1:01.51 | |||||||
Elvira Montes | 2004 | 31.46 | 1:32.97 | |||||||
Simon Brouzell | 2003 | 31.92 | 2:04.89 | |||||||
8 | Västerås Mix 13-15 Lag3 | 2002 | 2:05.49 | |||||||
Västerås Simsällskap | 2:05.00 | |||||||||
Tom Dijkhuizen | 2003 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Mira Myllylä | 2002 | 32.12 | 1:02.67 | |||||||
Wilma Nääf | 2002 | 30.90 | 1:33.57 | |||||||
Samuel Rundgren | 2004 | 31.92 | 2:05.49 | |||||||
9 | Upsala S Mix [2003]2 | 2003 | 2:09.03 | |||||||
Upsala Simsällskap | 2:04.00 | |||||||||
William Rismyhr | 2004 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Malva Morell | 2004 | 32.73 | 1:04.44 | |||||||
Klara Pettersson | 2004 | 34.11 | 1:38.55 | |||||||
Elias Holst | 2002 | 30.48 | 2:09.03 | |||||||
10 | SS04 Mix Lag 3 | 2003 | 2:09.41 | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:08.57 | |||||||||
Tim Carlberg | 2003 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Andrea Mitrovic | 2002 | 33.38 | 1:04.74 | |||||||
Marcus Larsson | 2003 | 32.12 | 1:36.86 | |||||||
Benedicte Lumby Jessen | 2003 | 32.55 | 2:09.41 | |||||||
11 | Upsala S Mix [2003] 3 | 2002 | 2:11.94 | |||||||
Upsala Simsällskap | 2:05.00 | |||||||||
Lukas Höglund | 2004 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Emma Alfredeen | 2003 | 33.02 | 1:05.47 | |||||||
Tilde Lantz | 2004 | 33.86 | 1:39.33 | |||||||
Oskar Andersson | 2003 | 32.61 | 2:11.94 | |||||||
12 | Hudiksvall Mix 2 | 2003 | 2:15.39 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:27.93 | |||||||||
Agnes Jonasson | 2005 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Viggo Reit | 2003 | 30.92 | 1:05.73 | |||||||
Alva Käller | 2005 | 39.58 | 1:45.31 | |||||||
Gustaf Sandström | 2003 | 30.08 | 2:15.39 | |||||||
13 | Bollnäs SS Mix | 2003 | 2:20.12 | |||||||
Bollnäs Simsällskap | 2:27.48 | |||||||||
Kim Forsman | 2004 | 39.59 | 39.59 | |||||||
Tuva Bylund | 2002 | 36.13 | 1:15.72 | |||||||
Emelie Nordqvist | 2003 | 36.78 | 1:52.50 | |||||||
Martin Schön | 2003 | 27.62 | 2:20.12 | |||||||
Gren 24, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Upsala S Mix [2005]1 | 2005 | 2:19.15 | |||||||
Upsala Simsällskap | 2:12.00 | |||||||||
Clara Frykberg | 2005 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Castor Lindholm | 2005 | 36.55 | 1:09.00 | |||||||
Rasmus Loklint | 2005 | 36.25 | 1:45.25 | |||||||
Alma Bergqvist | 2005 | 33.90 | 2:19.15 | |||||||
2 | Västerås Mix 0-12 | 2005 | 2:29.75 | |||||||
Västerås Simsällskap | 2:13.54 | |||||||||
Joel Brewitz | 2005 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Olle Halvarsson | 2006 | 37.71 | 1:11.35 | |||||||
Johanna Holmberg | 2007 | 41.17 | 1:52.52 | |||||||
Cecilia Brunzell | 2006 | 37.23 | 2:29.75 | |||||||
3 | Upsala S Mix [2005]2 | 2005 | 2:32.13 | |||||||
Upsala Simsällskap | 2:15.00 | |||||||||
Edvin Pitic | 2005 | 41.55 | 41.55 | |||||||
Lovis Lång | 2005 | 37.07 | 1:18.62 | |||||||
Klara Mattiasson | 2005 | 39.44 | 1:58.06 | |||||||
Ravi Parekh | 2005 | 34.07 | 2:32.13 | |||||||
4 | Swimming Team Rauma | 2005 | 2:32.80 | |||||||
Swimming Team Rauma | 2:34.58 | |||||||||
Joel Korte | 2005 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Eino Jussinoja | 2006 | 41.36 | 1:17.82 | |||||||
Eerika Kivistö | 2006 | 38.30 | 1:56.12 | |||||||
Vilja Pusa | 2005 | 36.68 | 2:32.80 | |||||||
5 | Bollnäs SS Mix [2005] | 2005 | 2:37.85 | |||||||
Bollnäs Simsällskap | 2:33.70 | |||||||||
Edith Wallberg | 2007 | 38.85 | 38.85 | |||||||
Arvid Lind | 2005 | 37.23 | 1:16.08 | |||||||
Eleanor Fredholm | 2007 | 41.56 | 1:57.64 | |||||||
Alexander Andersson | 2006 | 40.21 | 2:37.85 | |||||||
6 | Västerås Mix 0-12 Lag2 | 2005 | 2:45.39 | |||||||
Västerås Simsällskap | 2:17.00 | |||||||||
Elvira Muhr | 2007 | 41.99 | 41.99 | |||||||
Melvin Norlén | 2005 | 38.54 | 1:20.53 | |||||||
Ella Wahlström | 2005 | 41.97 | 2:02.50 | |||||||
Isac Mörtstrand | 2007 | 42.89 | 2:45.39 | |||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 544 | 28.46 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 28.19 | |||||||||
2 | Elsa Bergh | 2002 | 537 | 28.59 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 28.19 | |||||||||
3 | Elsa Bergh | 2002 | 523 | 28.84 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 28.19 | |||||||||
4 | Elsa Bergh | 2002 | 510 | 29.07 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 28.19 | |||||||||
5 | Emelie Hellgren | 2001 | 502 | 29.23 | ||||||
Fagersta Simklubb | 28.39 | |||||||||
6 | Klara Ragnarsson | 2002 | 484 | 29.58 | ||||||
Sala Simsällskap | 28.86 | |||||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 601 | 27.53 | ||||||
Falu Simsällskap | 25.53 | |||||||||
2 | Agnes Humling | 2000 | 552 | 28.33 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 29.07 | |||||||||
2 | Julia Nordlund | 1998 | 552 | 28.33 | ||||||
Falu Simsällskap | 28.04 | |||||||||
4 | Frida Lannhard | 2000 | 525 | 28.80 | ||||||
Falu Simsällskap | 28.32 | |||||||||
5 | Julia Nordlund | 1998 | 517 | 28.95 | ||||||
Falu Simsällskap | 28.04 | |||||||||
6 | Agnes Humling | 2000 | 509 | 29.09 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 29.07 | |||||||||
7 | Julia Nordlund | 1998 | 508 | 29.12 | ||||||
Falu Simsällskap | 28.04 | |||||||||
8 | Frida Lannhard | 2000 | 504 | 29.19 | ||||||
Falu Simsällskap | 28.32 | |||||||||
9 | Julia Nordlund | 1998 | 499 | 29.29 | ||||||
Falu Simsällskap | 28.04 | |||||||||
10 | Agnes Humling | 2000 | 473 | 29.82 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 29.07 | |||||||||
- | Sara Junevik | 2000 | DSQ | |||||||
Falu Simsällskap | 25.53 | |||||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Försök 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edith Wallberg | 2007 | 257 | 36.51 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 36.87 | |||||||||
2 | Cornelia Utgren | 2007 | 237 | 37.51 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 38.16 | |||||||||
3 | Isabelle Nilsson | 2007 | 222 | 38.33 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.70 | |||||||||
4 | Johanna Holmberg | 2007 | 193 | 40.15 | ||||||
Västerås Simsällskap | 43.48 | |||||||||
5 | Elvira Muhr | 2007 | 180 | 41.12 | ||||||
Västerås Simsällskap | 44.12 | |||||||||
6 | Eleanor Fredholm | 2007 | 177 | 41.39 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 42.85 | |||||||||
7 | Thea Bergström | 2007 | 171 | 41.80 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 38.62 | |||||||||
8 | Astrid Lönn | 2008 | 123 | 46.72 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.79 | |||||||||
9 | Isabelle Bohlemark | 2008 | 85 | 52.80 | ||||||
Filipstads Simklubb | 54.22 | |||||||||
10 | Alicia Bohlemark | 2007 | 75 | 54.92 | ||||||
Filipstads Simklubb | 52.39 | |||||||||
11 | Agnes Larsson | 2007 | 59 | 59.51 | ||||||
Filipstads Simklubb | 56.38 | |||||||||
12 | Maria Leonardsson | 2009 | 41 | 1:07.18 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Edvinsson | 2006 | 293 | 34.97 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.49 | |||||||||
2 | Vera Stefanovic | 2006 | 254 | 36.68 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 37.71 | |||||||||
3 | Agnes Lundmark | 2006 | 253 | 36.70 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 36.70 | |||||||||
4 | Elena Henze | 2006 | 252 | 36.75 | ||||||
Simsällskapet Mora | 37.21 | |||||||||
5 | Cecilia Brunzell | 2006 | 230 | 37.93 | ||||||
Västerås Simsällskap | 38.24 | |||||||||
6 | Nea Tiger Armelius | 2006 | 217 | 38.63 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 37.99 | |||||||||
7 | Hilma Wahlström | 2006 | 210 | 39.07 | ||||||
Upsala Simsällskap | 38.02 | |||||||||
8 | Greta Larsson | 2006 | 205 | 39.39 | ||||||
Filipstads Simklubb | 39.95 | |||||||||
9 | Arwen Wikström | 2006 | 190 | 40.42 | ||||||
Simklubben Ägir | 40.95 | |||||||||
10 | Tea Yggmark | 2006 | 183 | 40.91 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 42.15 | |||||||||
11 | Alesandra Luiso | 2006 | 178 | 41.28 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 44.95 | |||||||||
12 | Enya Söderlund | 2006 | 136 | 45.12 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.62 | |||||||||
13 | Amanda Hörberg | 2006 | 121 | 46.96 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 47.21 | |||||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Dalin | 2005 | 440 | 30.55 | ||||||
Sala Simsällskap | 30.64 | |||||||||
2 | Emma Montelius | 2005 | 394 | 31.68 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 31.98 | |||||||||
3 | Agnes Jakobsson | 2005 | 374 | 32.23 | ||||||
Simklubben Ägir | 34.74 | |||||||||
4 | Alina Umbaeva | 2005 | 368 | 32.43 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.10 | |||||||||
5 | Tove Rehnstedt | 2005 | 361 | 32.62 | ||||||
Simklubben Ägir | 37.86 | |||||||||
6 | Tuva Hjemli | 2005 | 357 | 32.73 | ||||||
Falu Simsällskap | 32.83 | |||||||||
7 | Ellen Lundin | 2005 | 351 | 32.94 | ||||||
Falu Simsällskap | 33.46 | |||||||||
8 | Clara Frykberg | 2005 | 317 | 34.06 | ||||||
Upsala Simsällskap | 32.18 | |||||||||
9 | Alma Bergqvist | 2005 | 292 | 35.02 | ||||||
Upsala Simsällskap | 35.30 | |||||||||
10 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 289 | 35.15 | ||||||
Säffle Simsällskap | 34.78 | |||||||||
11 | Lovis Lång | 2005 | 256 | 36.59 | ||||||
Upsala Simsällskap | 36.01 | |||||||||
12 | Lisa Holfve | 2005 | 245 | 37.10 | ||||||
Gävle Simsällskap | 36.05 | |||||||||
13 | Agnes Åhlen | 2005 | 242 | 37.29 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 37.31 | |||||||||
14 | Ida Ljunggren | 2005 | 230 | 37.91 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.46 | |||||||||
15 | Alva Eriksson | 2005 | 220 | 38.49 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.47 | |||||||||
16 | Iza Johansson | 2005 | 208 | 39.18 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.73 | |||||||||
17 | Isidora Mitrovic | 2005 | 208 | 39.19 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 38.84 | |||||||||
18 | Tekle Batsikadze | 2005 | 207 | 39.27 | ||||||
Gävle Simsällskap | 38.18 | |||||||||
19 | Alva Käller | 2005 | 197 | 39.91 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 43.22 | |||||||||
20 | Sofie Leander | 2005 | 190 | 40.38 | ||||||
Säffle Simsällskap | 40.63 | |||||||||
21 | Lovisa Leonardsson | 2005 | 172 | 41.72 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 44.60 | |||||||||
22 | Felicia Rydsheim | 2005 | 150 | 43.72 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 47.30 | |||||||||
23 | Selma Hartelius-Wallertz | 2005 | 108 | 48.67 | ||||||
Västerås Simsällskap | 55.69 | |||||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Rogell | 2003 | 488 | 29.50 | ||||||
Västerås Simsällskap | 30.03 | |||||||||
2 | Julia Lindgren | 2004 | 483 | 29.62 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.39 | |||||||||
3 | Clara Bergh | 2004 | 479 | 29.69 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 29.67 | |||||||||
4 | Victoria Flyman | 2003 | 477 | 29.74 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 29.56 | |||||||||
5 | Anna Krysén | 2003 | 470 | 29.87 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 29.11 | |||||||||
6 | Helmi Swanson | 2004 | 439 | 30.57 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.87 | |||||||||
7 | Emma Lundmark | 2003 | 435 | 30.65 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 30.72 | |||||||||
8 | Filippa Eklund | 2004 | 422 | 30.96 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 30.20 | |||||||||
9 | Juni Rogström | 2004 | 384 | 31.97 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.46 | |||||||||
10 | Amanda Viksten | 2004 | 377 | 32.17 | ||||||
Upsala Simsällskap | 31.76 | |||||||||
11 | Astrid Engström | 2004 | 375 | 32.20 | ||||||
Västerås Simsällskap | 32.31 | |||||||||
12 | Anna Jönsson | 2003 | 375 | 32.21 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.88 | |||||||||
13 | Filippa Jakobsson | 2003 | 374 | 32.25 | ||||||
Simklubben Ägir | 32.02 | |||||||||
14 | Alice Eriksson | 2004 | 372 | 32.29 | ||||||
Simklubben Ägir | 34.61 | |||||||||
15 | Linnea Bergqvist | 2003 | 366 | 32.47 | ||||||
Upsala Simsällskap | 32.41 | |||||||||
16 | Frida Florén | 2004 | 364 | 32.54 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.55 | |||||||||
17 | Elvira Montes | 2004 | 356 | 32.77 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 31.05 | |||||||||
18 | Benedicte Lumby Jessen | 2003 | 350 | 32.95 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 32.27 | |||||||||
19 | Sofi Holmberg | 2003 | 348 | 33.02 | ||||||
Västerås Simsällskap | 34.98 | |||||||||
20 | Tuva Blomdahl | 2004 | 347 | 33.06 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.35 | |||||||||
21 | Liv Jonsson | 2004 | 339 | 33.32 | ||||||
Simsällskapet Mora | 32.46 | |||||||||
22 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 338 | 33.34 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.76 | |||||||||
23 | Anna Nyberg | 2003 | 329 | 33.66 | ||||||
Falu Simsällskap | 34.21 | |||||||||
24 | Malva Morell | 2004 | 326 | 33.74 | ||||||
Upsala Simsällskap | 34.13 | |||||||||
25 | Tilde Lantz | 2004 | 325 | 33.79 | ||||||
Upsala Simsällskap | 34.10 | |||||||||
26 | Anja Zetterberg | 2003 | 322 | 33.89 | ||||||
Falu Simsällskap | 34.14 | |||||||||
27 | Amanda Jonasson | 2004 | 312 | 34.23 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 32.77 | |||||||||
28 | Amanda Boson | 2004 | 312 | 34.26 | ||||||
Simklubben Ägir | 35.22 | |||||||||
29 | Vilma Hjertberg | 2004 | 310 | 34.33 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.19 | |||||||||
30 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | 309 | 34.35 | ||||||
Västerås Simsällskap | 32.51 | |||||||||
31 | Matilda Tukler | 2004 | 306 | 34.47 | ||||||
Upsala Simsällskap | 34.04 | |||||||||
32 | Hanna Hedman | 2003 | 305 | 34.49 | ||||||
Simklubben Ägir | 35.09 | |||||||||
33 | Klara Pettersson | 2004 | 302 | 34.63 | ||||||
Upsala Simsällskap | 35.73 | |||||||||
34 | Emma Alfredeen | 2003 | 301 | 34.66 | ||||||
Upsala Simsällskap | 34.31 | |||||||||
35 | Nova Johansson | 2004 | 297 | 34.81 | ||||||
Filipstads Simklubb | 34.98 | |||||||||
36 | Amelie Muhr | 2003 | 293 | 34.97 | ||||||
Västerås Simsällskap | 35.32 | |||||||||
37 | Matilda Lindgren | 2004 | 292 | 35.02 | ||||||
Västerås Simsällskap | 34.23 | |||||||||
38 | Elsa Stjerna | 2004 | 280 | 35.49 | ||||||
Upsala Simsällskap | 35.19 | |||||||||
39 | Tyra Olsson | 2003 | 274 | 35.74 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.73 | |||||||||
40 | Johanna Engberg | 2003 | 271 | 35.89 | ||||||
Rättviks simförening | 35.65 | |||||||||
41 | Sofia Preste | 2003 | 271 | 35.90 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 35.87 | |||||||||
42 | Evelina Killiner | 2004 | 265 | 36.16 | ||||||
Västerås Simsällskap | 39.26 | |||||||||
42 | Ida Nyberg | 2004 | 265 | 36.16 | ||||||
Simklubben Ägir | 39.83 | |||||||||
44 | Emelie Höök | 2003 | 262 | 36.30 | ||||||
Filipstads Simklubb | 35.13 | |||||||||
45 | Emelie Nordqvist | 2003 | 250 | 36.87 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 44.81 | |||||||||
46 | Matilda Nilsson | 2004 | 245 | 37.10 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.19 | |||||||||
47 | Emelie Ekvall | 2003 | 239 | 37.42 | ||||||
Falu Simsällskap | 37.52 | |||||||||
48 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 234 | 37.71 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.40 | |||||||||
49 | Wilda Furberg | 2003 | 232 | 37.82 | ||||||
Västerås Simsällskap | 42.52 | |||||||||
50 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | 224 | 38.24 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 37.66 | |||||||||
51 | Elena Mortazavi | 2004 | 223 | 38.30 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 39.31 | |||||||||
52 | Emma Murhagen | 2003 | 202 | 39.55 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.01 | |||||||||
53 | Linnea Eriksson | 2003 | 198 | 39.85 | ||||||
Simsällskapet Mora | 43.19 | |||||||||
54 | Linn Berglund | 2003 | 197 | 39.92 | ||||||
Filipstads Simklubb | 36.13 | |||||||||
55 | Moa Flodin | 2003 | 196 | 39.97 | ||||||
Simklubben Ägir | 40.26 | |||||||||
56 | Klara Pettersson | 2004 | 189 | 40.43 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 39.16 | |||||||||
57 | Melissa Muhic | 2004 | 177 | 41.35 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 40.10 | |||||||||
58 | Isabel Solomon | 2004 | 167 | 42.18 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 39.97 | |||||||||
59 | Rebecka Hasler | 2003 | 152 | 43.51 | ||||||
Västerås Simsällskap | 45.22 | |||||||||
- | Tilda Bylund | 2004 | DSQ | |||||||
Bollnäs Simsällskap | 51.41 | |||||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 553 | 28.31 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 28.19 | |||||||||
2 | Klara Ragnarsson | 2002 | 503 | 29.22 | ||||||
Sala Simsällskap | 28.86 | |||||||||
3 | Emelie Hellgren | 2001 | 502 | 29.24 | ||||||
Fagersta Simklubb | 28.39 | |||||||||
4 | Jessika Borbos | 2001 | 501 | 29.25 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.05 | |||||||||
5 | Clara Florén | 2002 | 496 | 29.34 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.19 | |||||||||
6 | Ida Lindblom | 2001 | 477 | 29.74 | ||||||
Sala Simsällskap | 29.14 | |||||||||
7 | Hilda Sander | 2002 | 467 | 29.95 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.20 | |||||||||
8 | Karolin Holmberg | 2001 | 426 | 30.88 | ||||||
Västerås Simsällskap | 30.90 | |||||||||
9 | Edith Engström | 2002 | 423 | 30.94 | ||||||
Västerås Simsällskap | 29.40 | |||||||||
10 | Lovis Jernberg | 2002 | 421 | 30.99 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 31.29 | |||||||||
11 | Sofia Båvenäs | 2002 | 418 | 31.07 | ||||||
Västerås Simsällskap | 30.60 | |||||||||
12 | Femke van Zonneveld | 2002 | 407 | 31.35 | ||||||
Simsällskapet Mora | 30.80 | |||||||||
13 | Naomi Sterling | 2002 | 399 | 31.56 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 33.07 | |||||||||
14 | Wilma Nääf | 2002 | 394 | 31.69 | ||||||
Västerås Simsällskap | 32.03 | |||||||||
15 | Ebba Rydberg | 2001 | 391 | 31.78 | ||||||
Västerås Simsällskap | 31.54 | |||||||||
16 | Lisen Hill | 2002 | 364 | 32.52 | ||||||
Simsällskapet Mora | 31.45 | |||||||||
17 | Anna Papp | 2001 | 357 | 32.76 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 32.76 | |||||||||
18 | Mira Myllylä | 2002 | 348 | 33.02 | ||||||
Västerås Simsällskap | 32.00 | |||||||||
19 | Andrea Mitrovic | 2002 | 338 | 33.35 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 32.05 | |||||||||
20 | Alexandra Reiman | 2002 | 321 | 33.93 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 34.61 | |||||||||
21 | Emilia Lövstrand | 2002 | 282 | 35.41 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 34.61 | |||||||||
22 | Matilda Larsson | 2002 | 237 | 37.55 | ||||||
Västerås Simsällskap | 40.60 | |||||||||
23 | Ebba Winberg | 2001 | 236 | 37.58 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 632 | 27.07 | ||||||
Falu Simsällskap | 25.53 | |||||||||
2 | Julia Nordlund | 1998 | 556 | 28.26 | ||||||
Falu Simsällskap | 28.04 | |||||||||
3 | Agnes Humling | 2000 | 543 | 28.48 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 29.07 | |||||||||
4 | Frida Lannhard | 2000 | 532 | 28.67 | ||||||
Falu Simsällskap | 28.32 | |||||||||
5 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 482 | 29.64 | ||||||
Falu Simsällskap | 29.21 | |||||||||
6 | Hannah Ragnarsson | 2000 | 449 | 30.33 | ||||||
Sala Simsällskap | 31.05 | |||||||||
7 | Maja Fredriksson | 1999 | 424 | 30.93 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 30.49 | |||||||||
8 | Jacqueline Larsson | 1999 | 423 | 30.94 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 30.84 | |||||||||
9 | Marit van Zonneveld | 1999 | 403 | 31.46 | ||||||
Simsällskapet Mora | 30.65 | |||||||||
10 | Klara Öhlin | 1999 | 397 | 31.62 | ||||||
Simsällskapet Mora | 30.52 | |||||||||
11 | Hanna Karlsson | 2000 | 394 | 31.70 | ||||||
Simsällskapet Mora | 32.07 | |||||||||
12 | Julia Norlin | 1998 | 370 | 32.36 | ||||||
Upsala Simsällskap | 30.47 | |||||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | 498 | 25.55 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 25.25 | |||||||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | 454 | 26.35 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 25.25 | |||||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Hambraeus | 1999 | 498 | 25.55 | ||||||
Falu Simsällskap | 25.76 | |||||||||
2 | Henrik Bransell | 1999 | 495 | 25.61 | ||||||
Falu Simsällskap | 25.03 | |||||||||
3 | Edvin Persson | 1999 | 489 | 25.71 | ||||||
Simsällskapet Mora | 24.40 | |||||||||
3 | Rasmus Rantanen | 1997 | 489 | 25.71 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 25.46 | |||||||||
5 | David Hambraeus | 1999 | 483 | 25.82 | ||||||
Falu Simsällskap | 25.76 | |||||||||
6 | Erik Forsström | 1999 | 473 | 25.99 | ||||||
Upsala Simsällskap | 25.65 | |||||||||
7 | David Hambraeus | 1999 | 471 | 26.03 | ||||||
Falu Simsällskap | 25.76 | |||||||||
8 | Jonathan Douib | 2000 | 470 | 26.04 | ||||||
Sala Simsällskap | 26.46 | |||||||||
9 | Rasmus Rantanen | 1997 | 470 | 26.05 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 25.46 | |||||||||
10 | David Hambraeus | 1999 | 467 | 26.11 | ||||||
Falu Simsällskap | 25.76 | |||||||||
11 | Edvin Persson | 1999 | 465 | 26.14 | ||||||
Simsällskapet Mora | 24.40 | |||||||||
12 | Rasmus Rantanen | 1997 | 461 | 26.22 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 25.46 | |||||||||
13 | Edvin Persson | 1999 | 456 | 26.31 | ||||||
Simsällskapet Mora | 24.40 | |||||||||
14 | Rasmus Rantanen | 1997 | 445 | 26.52 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 25.46 | |||||||||
15 | Henrik Bransell | 1999 | 442 | 26.58 | ||||||
Falu Simsällskap | 25.03 | |||||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Försök 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isac Mörtstrand | 2007 | 135 | 39.40 | ||||||
Västerås Simsällskap | 41.13 | |||||||||
2 | Elliot Ekman | 2007 | 66 | 49.98 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.11 | |||||||||
3 | Noel Westman | 2007 | 50 | 54.93 | ||||||
Falu Simsällskap | 1:00.72 | |||||||||
4 | Eskil Nilsson | 2008 | 45 | 56.75 | ||||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noel Spelling | 2006 | 143 | 38.66 | ||||||
Filipstads Simklubb | 38.16 | |||||||||
2 | Olle Halvarsson | 2006 | 139 | 39.07 | ||||||
Västerås Simsällskap | 38.71 | |||||||||
3 | Alex Storbacka | 2006 | 135 | 39.42 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 38.72 | |||||||||
4 | Alexander Andersson | 2006 | 128 | 40.12 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 41.83 | |||||||||
5 | Theo Dellbrant | 2006 | 102 | 43.36 | ||||||
Västerås Simsällskap | 49.91 | |||||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Humling | 2005 | 268 | 31.40 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 32.18 | |||||||||
2 | Joel Brewitz | 2005 | 204 | 34.41 | ||||||
Västerås Simsällskap | 33.81 | |||||||||
3 | Ravi Parekh | 2005 | 203 | 34.42 | ||||||
Upsala Simsällskap | 35.79 | |||||||||
4 | Arvid Lind | 2005 | 175 | 36.17 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 37.29 | |||||||||
5 | Castor Lindholm | 2005 | 156 | 37.56 | ||||||
Upsala Simsällskap | 36.36 | |||||||||
6 | Rasmus Loklint | 2005 | 146 | 38.42 | ||||||
Upsala Simsällskap | 36.43 | |||||||||
7 | Melvin Norlén | 2005 | 137 | 39.29 | ||||||
Västerås Simsällskap | 39.84 | |||||||||
8 | Oscar Westman | 2005 | 122 | 40.78 | ||||||
Falu Simsällskap | 40.40 | |||||||||
9 | Jakob Fridsell | 2005 | 122 | 40.79 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
10 | Edvin Pitic | 2005 | 122 | 40.84 | ||||||
Upsala Simsällskap | 40.77 | |||||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | 414 | 27.17 | ||||||
Upsala Simsällskap | 27.44 | |||||||||
2 | Martin Schön | 2003 | 376 | 28.07 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 29.12 | |||||||||
3 | Carl Hansson | 2003 | 371 | 28.18 | ||||||
Gävle Simsällskap | 27.66 | |||||||||
4 | Jakob Wassberg | 2003 | 342 | 28.95 | ||||||
Simklubben Ägir | 28.64 | |||||||||
5 | Malte Svärd | 2003 | 329 | 29.34 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.47 | |||||||||
6 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 327 | 29.39 | ||||||
Gävle Simsällskap | 30.71 | |||||||||
7 | Oskar Fridsell | 2003 | 311 | 29.89 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 29.54 | |||||||||
8 | Daniel Ruijs | 2004 | 305 | 30.08 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 31.76 | |||||||||
9 | Jonathan Svedberg | 2003 | 299 | 30.28 | ||||||
Sala Simsällskap | 31.03 | |||||||||
10 | Tom Dijkhuizen | 2003 | 291 | 30.56 | ||||||
Västerås Simsällskap | 31.13 | |||||||||
11 | Gustaf Sandström | 2003 | 273 | 31.22 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 30.30 | |||||||||
12 | Viggo Reit | 2003 | 264 | 31.56 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 32.05 | |||||||||
13 | William Rismyhr | 2004 | 254 | 31.99 | ||||||
Upsala Simsällskap | 32.15 | |||||||||
14 | Marcus Larsson | 2003 | 245 | 32.37 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 31.95 | |||||||||
15 | Oskar Andersson | 2003 | 242 | 32.47 | ||||||
Upsala Simsällskap | 31.84 | |||||||||
16 | Simon Brouzell | 2003 | 241 | 32.54 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 31.78 | |||||||||
17 | Lukas Höglund | 2004 | 230 | 33.03 | ||||||
Upsala Simsällskap | 34.65 | |||||||||
18 | Lucas Kokki | 2003 | 229 | 33.07 | ||||||
Västerås Simsällskap | 35.34 | |||||||||
19 | Samuel Rundgren | 2004 | 223 | 33.40 | ||||||
Västerås Simsällskap | 31.43 | |||||||||
20 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | 214 | 33.87 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 35.18 | |||||||||
21 | Malte Eriksson | 2003 | 211 | 34.00 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.85 | |||||||||
22 | Olle Nilsson | 2004 | 208 | 34.14 | ||||||
Sala Simsällskap | 34.59 | |||||||||
23 | Qintin Bröms | 2003 | 197 | 34.78 | ||||||
Simsällskapet Mora | 35.35 | |||||||||
24 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 183 | 35.67 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 35.70 | |||||||||
25 | Roine Epäilys | 2003 | 176 | 36.10 | ||||||
Simklubben Ägir | 36.68 | |||||||||
26 | Joel Fischer | 2003 | 175 | 36.19 | ||||||
Upsala Simsällskap | 35.66 | |||||||||
27 | Kim Forsman | 2004 | 126 | 40.31 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 41.05 | |||||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | 491 | 25.67 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 25.25 | |||||||||
2 | Marcus Johnsson | 2002 | 440 | 26.63 | ||||||
Sala Simsällskap | 26.14 | |||||||||
3 | Gellert Szabo | 2001 | 422 | 26.99 | ||||||
Västerås Simsällskap | 27.03 | |||||||||
4 | Elias Persson | 2002 | 420 | 27.05 | ||||||
Simsällskapet Mora | 27.12 | |||||||||
5 | Leo Jakobsson | 2002 | 418 | 27.09 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 27.36 | |||||||||
6 | Philip Bentzer | 2001 | 413 | 27.19 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 27.04 | |||||||||
7 | Johan Ljunggren | 2001 | 397 | 27.56 | ||||||
Upsala Simsällskap | 27.23 | |||||||||
8 | Adam Carlsson | 2001 | 396 | 27.57 | ||||||
Gävle Simsällskap | 27.36 | |||||||||
9 | Joel Larsson | 2001 | 396 | 27.58 | ||||||
Sala Simsällskap | 26.78 | |||||||||
10 | Niels Herrmann | 2001 | 375 | 28.09 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 27.96 | |||||||||
11 | Marcus Tägtström | 2002 | 365 | 28.33 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 28.40 | |||||||||
12 | Per Granlund | 2002 | 358 | 28.51 | ||||||
Västerås Simsällskap | 29.18 | |||||||||
13 | Alexander Karlsson | 2002 | 340 | 29.02 | ||||||
Upsala Simsällskap | 28.28 | |||||||||
14 | Elias Holst | 2002 | 268 | 31.42 | ||||||
Upsala Simsällskap | 32.00 | |||||||||
15 | Alexander Hörnquist | 2001 | 182 | 35.73 | ||||||
Filipstads Simklubb | 35.45 | |||||||||
16 | Olle Lööf | 2002 | 177 | 36.07 | ||||||
Simklubben Ägir | 39.05 | |||||||||
- | Leonardo Montes | 2002 | DNS | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 26.40 | |||||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edvin Persson | 1999 | 506 | 25.41 | ||||||
Simsällskapet Mora | 24.40 | |||||||||
2 | David Hambraeus | 1999 | 499 | 25.53 | ||||||
Falu Simsällskap | 25.76 | |||||||||
3 | Henrik Bransell | 1999 | 492 | 25.66 | ||||||
Falu Simsällskap | 25.03 | |||||||||
4 | Jonathan Douib | 2000 | 465 | 26.14 | ||||||
Sala Simsällskap | 26.46 | |||||||||
5 | Rasmus Rantanen | 1997 | 458 | 26.27 | ||||||
Södertälje Simsällskap | 25.46 | |||||||||
6 | Alexander Almasi | 2000 | 455 | 26.34 | Deltar ej i final | |||||
Upsala Simsällskap | 25.68 | |||||||||
6 | Erik Forsström | 1999 | 455 | 26.34 | ||||||
Upsala Simsällskap | 25.65 | |||||||||
8 | Lukas Hill | 1999 | 435 | 26.72 | ||||||
Simsällskapet Mora | 26.10 | |||||||||
9 | Erik Krysén | 2000 | 435 | 26.73 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 26.14 | |||||||||
10 | Jakob Gustafsson | 1999 | 423 | 26.98 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 26.30 | |||||||||
11 | David Bransell | 1997 | 409 | 27.29 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 27.16 | |||||||||
12 | Anton Campalto | 1998 | 396 | 27.57 | ||||||
Ludvika Simsällskap | 25.65 | |||||||||
13 | Marcus Nordh | 2000 | 376 | 28.06 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 27.57 | |||||||||
14 | Roman Milkin | 1999 | 355 | 28.60 | ||||||
Upsala Simsällskap | 28.25 | |||||||||
15 | Axel Strömsöe | 2000 | 345 | 28.87 | ||||||
Falu Simsällskap | 30.43 | |||||||||
16 | Hampus Carlsson | 1998 | 221 | 33.51 | ||||||
Västerås Simsällskap | 34.30 | |||||||||
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elvira Muhr | 2007 | 191 | 48.60 | 1:48.23 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:47.78 | |||||||||
2 | Eleanor Fredholm | 2007 | 189 | 52.34 | 1:48.54 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:54.45 | |||||||||
3 | Isabelle Nilsson | 2007 | 168 | 54.47 | 1:52.85 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 417 | 39.46 | 1:23.46 | |||||
Sala Simsällskap | 1:25.63 | |||||||||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | 220 | 48.55 | 1:43.18 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
3 | Nea Tiger Armelius | 2006 | 174 | 53.78 | 1:51.52 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:54.35 | |||||||||
4 | Enya Söderlund | 2006 | 168 | 52.93 | 1:52.83 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tuva Hjemli | 2005 | 307 | 43.41 | 1:32.34 | |||||
Falu Simsällskap | 1:32.87 | |||||||||
2 | Ida Ångström | 2005 | 265 | 45.56 | 1:37.03 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:35.41 | |||||||||
3 | Agnes Jonasson | 2005 | 264 | 44.83 | 1:37.10 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:33.20 | |||||||||
4 | Alma Bergqvist | 2005 | 258 | 46.46 | 1:37.85 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:37.28 | |||||||||
5 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 255 | 46.10 | 1:38.28 | |||||
Säffle Simsällskap | 1:34.08 | |||||||||
6 | Emma Montelius | 2005 | 252 | 47.21 | 1:38.69 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:34.23 | |||||||||
7 | Lisa Holfve | 2005 | 210 | 50.61 | 1:44.88 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:47.80 | |||||||||
8 | Isidora Mitrovic | 2005 | 200 | 50.58 | 1:46.63 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:43.01 | |||||||||
9 | Alva Eriksson | 2005 | 198 | 51.14 | 1:46.92 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:49.28 | |||||||||
10 | Selma Hartelius-Wallertz | 2005 | 195 | 50.12 | 1:47.40 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:47.59 | |||||||||
11 | Lovis Lång | 2005 | 186 | 52.16 | 1:49.05 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:51.50 | |||||||||
12 | Ida Ljunggren | 2005 | 180 | 52.41 | 1:50.38 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:01.92 | |||||||||
13 | Klara Mattiasson | 2005 | 176 | 53.23 | 1:51.08 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:48.78 | |||||||||
14 | Iza Johansson | 2005 | 150 | 55.43 | 1:57.26 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
15 | Sally Wetterskog | 2005 | 132 | 59.86 | 2:02.32 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:58.88 | |||||||||
16 | Alva Käller | 2005 | 123 | 58.86 | 2:05.33 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:07.79 | |||||||||
17 | Sofie Leander | 2005 | 118 | 59.46 | 2:06.92 | |||||
Säffle Simsällskap | 2:05.55 | |||||||||
- | Felicia Rydsheim | 2005 | DSQ | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:52.10 | |||||||||
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Flyman | 2003 | 472 | 38.13 | 1:20.06 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:18.22 | |||||||||
2 | Helmi Swanson | 2004 | 470 | 37.64 | 1:20.16 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:14.87 | |||||||||
3 | Lisa Candelius | 2003 | 428 | 39.53 | 1:22.72 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:23.30 | |||||||||
4 | Tyra Strömbom | 2004 | 418 | 39.62 | 1:23.39 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:22.58 | |||||||||
5 | Amanda Jobs | 2003 | 415 | 39.31 | 1:23.55 | |||||
Falu Simsällskap | 1:22.62 | |||||||||
6 | Filippa Eklund | 2004 | 414 | 39.74 | 1:23.67 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:21.52 | |||||||||
7 | Hanna Degerlund | 2004 | 389 | 40.61 | 1:25.38 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:24.43 | |||||||||
8 | Anna Krysén | 2003 | 370 | 41.02 | 1:26.84 | |||||
Ludvika Simsällskap | 1:22.89 | |||||||||
9 | Tilde Lantz | 2004 | 338 | 41.83 | 1:29.44 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:27.27 | |||||||||
10 | Amelie Muhr | 2003 | 328 | 42.94 | 1:30.40 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:28.54 | |||||||||
11 | Amanda Viksten | 2004 | 327 | 43.05 | 1:30.49 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:32.05 | |||||||||
12 | Sofi Holmberg | 2003 | 319 | 42.82 | 1:31.25 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:36.89 | |||||||||
13 | Amanda Jonasson | 2004 | 316 | 43.33 | 1:31.50 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:29.43 | |||||||||
14 | Tuva Blomdahl | 2004 | 312 | 44.28 | 1:31.92 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:33.33 | |||||||||
15 | Liv Jonsson | 2004 | 287 | 44.23 | 1:34.47 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:31.86 | |||||||||
16 | Anna Nyberg | 2003 | 279 | 45.36 | 1:35.35 | |||||
Falu Simsällskap | 1:39.30 | |||||||||
17 | Klara Pettersson | 2004 | 278 | 45.50 | 1:35.54 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:38.69 | |||||||||
18 | Anja Zetterberg | 2003 | 277 | 44.97 | 1:35.61 | |||||
Falu Simsällskap | 1:33.07 | |||||||||
19 | Malva Morell | 2004 | 272 | 45.83 | 1:36.13 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:34.19 | |||||||||
20 | Astrid Engström | 2004 | 267 | 45.95 | 1:36.84 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:33.99 | |||||||||
21 | Elsa Stjerna | 2004 | 260 | 46.54 | 1:37.62 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:36.28 | |||||||||
22 | Hanna Hedman | 2003 | 259 | 46.55 | 1:37.83 | |||||
Simklubben Ägir | 1:38.71 | |||||||||
23 | Juni Rogström | 2004 | 249 | 46.48 | 1:39.00 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:42.00 | |||||||||
24 | Matilda Nilsson | 2004 | 248 | 48.20 | 1:39.14 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:44.62 | |||||||||
25 | Nova Johansson | 2004 | 245 | 47.77 | 1:39.63 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:43.57 | |||||||||
26 | Ida Nyberg | 2004 | 236 | 47.31 | 1:40.91 | |||||
Simklubben Ägir | 1:43.56 | |||||||||
27 | Emma Alfredeen | 2003 | 230 | 48.35 | 1:41.66 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:40.76 | |||||||||
28 | Klara Pettersson | 2004 | 230 | 47.31 | 1:41.73 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:42.32 | |||||||||
29 | Julia Zwinkels | 2004 | 228 | 48.11 | 1:41.97 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:41.53 | |||||||||
30 | Emelie Nordqvist | 2003 | 226 | 47.62 | 1:42.37 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
31 | Johanna Engberg | 2003 | 209 | 49.23 | 1:45.05 | |||||
Rättviks simförening | 1:45.68 | |||||||||
32 | Tyra Olsson | 2003 | 207 | 50.19 | 1:45.37 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:58.06 | |||||||||
33 | Emma Murhagen | 2003 | 204 | 50.37 | 1:45.82 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:45.34 | |||||||||
34 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 204 | 50.61 | 1:45.92 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:47.06 | |||||||||
35 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | 153 | 53.57 | 1:56.46 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:55.72 | |||||||||
36 | Isabel Solomon | 2004 | 149 | 54.16 | 1:57.60 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:56.36 | |||||||||
37 | Melissa Muhic | 2004 | 135 | 56.61 | 2:01.37 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:03.56 | |||||||||
- | Linnea Eriksson | 2003 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Mora | 1:48.99 | |||||||||
- | Tilda Bylund | 2004 | DSQ | |||||||
Bollnäs Simsällskap | 2:06.46 | |||||||||
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 596 | 35.15 | 1:14.10 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:12.27 | |||||||||
2 | Sofia Karls | 2002 | 476 | 36.97 | 1:19.84 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:17.42 | |||||||||
3 | Nelly Antlöv | 2002 | 457 | 38.42 | 1:20.92 | |||||
Falu Simsällskap | 1:21.99 | |||||||||
4 | Anna Papp | 2001 | 335 | 41.45 | 1:29.72 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:34.22 | |||||||||
5 | Naomi Sterling | 2002 | 313 | 44.17 | 1:31.75 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:39.30 | |||||||||
6 | Andrea Mitrovic | 2002 | 288 | 43.85 | 1:34.36 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:32.04 | |||||||||
7 | Mira Myllylä | 2002 | 256 | 45.90 | 1:38.11 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:34.41 | |||||||||
8 | Tuva Bylund | 2002 | 253 | 47.21 | 1:38.55 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:42.75 | |||||||||
9 | Alexandra Reiman | 2002 | 250 | 46.91 | 1:38.90 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:36.31 | |||||||||
10 | Matilda Larsson | 2002 | 212 | 48.96 | 1:44.44 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Fredriksson | 1999 | 553 | 35.90 | 1:15.93 | |||||
Ludvika Simsällskap | 1:13.34 | |||||||||
2 | Agnes Humling | 2000 | 502 | 36.93 | 1:18.45 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:16.30 | |||||||||
3 | Marit van Zonneveld | 1999 | 470 | 37.59 | 1:20.19 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:19.15 | |||||||||
4 | Hanna Karlsson | 2000 | 377 | 40.44 | 1:26.25 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:24.95 | |||||||||
5 | Amanda Lindgren | 2000 | 313 | 43.92 | 1:31.79 | |||||
Sala Simsällskap | 1:32.16 | |||||||||
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isac Mörtstrand | 2007 | 100 | 56.75 | 1:59.60 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olle Halvarsson | 2006 | 119 | 52.10 | 1:52.83 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Noel Spelling | 2006 | 110 | 55.14 | 1:55.86 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:55.53 | |||||||||
3 | Alex Storbacka | 2006 | 109 | 54.73 | 1:56.30 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:58.28 | |||||||||
4 | Alexander Andersson | 2006 | 88 | 57.08 | 2:04.83 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Humling | 2005 | 199 | 45.46 | 1:35.12 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:35.38 | |||||||||
2 | Ravi Parekh | 2005 | 186 | 46.70 | 1:37.36 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:43.63 | |||||||||
3 | Arvid Lind | 2005 | 173 | 47.36 | 1:39.62 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:42.43 | |||||||||
4 | Castor Lindholm | 2005 | 127 | 52.01 | 1:50.44 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:45.33 | |||||||||
5 | Edvin Pitic | 2005 | 110 | 55.01 | 1:56.05 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:58.12 | |||||||||
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Schön | 2003 | 476 | 33.88 | 1:11.19 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:12.45 | |||||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | 373 | 36.64 | 1:17.25 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:15.91 | |||||||||
3 | Tom Dijkhuizen | 2003 | 295 | 38.79 | 1:23.48 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:25.11 | |||||||||
4 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 279 | 39.65 | 1:25.01 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:24.64 | |||||||||
5 | Oskar Fridsell | 2003 | 275 | 39.90 | 1:25.45 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.87 | |||||||||
6 | William Rismyhr | 2004 | 223 | 43.49 | 1:31.68 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:32.02 | |||||||||
7 | Oskar Andersson | 2003 | 201 | 44.95 | 1:34.93 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:34.41 | |||||||||
8 | Lukas Höglund | 2004 | 192 | 46.56 | 1:36.32 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:39.59 | |||||||||
9 | Qintin Bröms | 2003 | 167 | 47.17 | 1:40.82 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
10 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 144 | 50.83 | 1:45.93 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:42.68 | |||||||||
11 | Joel Fischer | 2003 | 142 | 50.32 | 1:46.36 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:44.12 | |||||||||
12 | Samuel Rundgren | 2004 | 130 | 52.59 | 1:49.64 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:31.99 | |||||||||
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Ålenius | 2001 | 525 | 32.35 | 1:08.91 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:07.17 | |||||||||
2 | Elias Persson | 2002 | 483 | 33.43 | 1:10.85 | |||||
Simsällskapet Mora | 1:09.71 | |||||||||
3 | Joel Larsson | 2001 | 413 | 34.94 | 1:14.63 | |||||
Sala Simsällskap | 1:11.90 | |||||||||
4 | Peter Khabarov | 2002 | 339 | 37.28 | 1:19.69 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:16.73 | |||||||||
5 | Linus Björk | 2002 | 335 | 38.13 | 1:20.07 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:23.56 | |||||||||
6 | Marcus Tägtström | 2002 | 307 | 37.37 | 1:22.39 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:17.52 | |||||||||
7 | Niels Herrmann | 2001 | 298 | 38.86 | 1:23.21 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:24.95 | |||||||||
8 | Jonatan Fischer | 2001 | 269 | 40.18 | 1:26.09 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:24.28 | |||||||||
9 | Elias Holst | 2002 | 248 | 41.39 | 1:28.50 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:27.18 | |||||||||
10 | Alexander Hörnquist | 2001 | 194 | 44.08 | 1:35.94 | |||||
Filipstads Simklubb | 1:34.26 | |||||||||
11 | Olle Lööf | 2002 | 144 | 47.79 | 1:46.08 | |||||
Simklubben Ägir | 1:53.28 | |||||||||
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Filip Antlöv | 1998 | 542 | 32.47 | 1:08.19 | |||||
Södertörns Simsällskap | 1:06.58 | |||||||||
2 | Andreas Persson | 2000 | 455 | 33.55 | 1:12.25 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:10.63 | |||||||||
3 | Henrik Bransell | 1999 | 441 | 34.15 | 1:13.03 | |||||
Falu Simsällskap | 1:10.99 | |||||||||
4 | Alexander Almasi | 2000 | 412 | 34.69 | 1:14.71 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:13.47 | |||||||||
5 | David Hambraeus | 1999 | 402 | 35.76 | 1:15.32 | |||||
Falu Simsällskap | 1:11.82 | |||||||||
6 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 392 | 35.79 | 1:15.95 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:13.67 | |||||||||
7 | Jonathan Douib | 2000 | 361 | 35.75 | 1:18.08 | |||||
Sala Simsällskap | 1:16.15 | |||||||||
8 | Anton Campalto | 1998 | 347 | 36.21 | 1:19.08 | |||||
Ludvika Simsällskap | 1:08.88 | |||||||||
9 | Roman Milkin | 1999 | 320 | 37.50 | 1:21.30 | |||||
Upsala Simsällskap | 1:17.31 | |||||||||
10 | Hampus Carlsson | 1998 | 178 | 47.45 | 1:38.74 | |||||
Västerås Simsällskap | 1:38.37 | |||||||||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edith Wallberg | 2007 | 211 | 42.09 | 1:31.29 | 2:19.68 | 3:05.94 | |||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Alicia Bohlemark | 2007 | 60 | 1:00.94 | 2:15.71 | 3:26.84 | 4:42.08 | |||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Edvinsson | 2006 | 255 | 38.62 | 1:22.08 | 2:05.59 | 2:54.63 | |||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
2 | Hilma Wahlström | 2006 | 210 | 42.37 | 1:30.96 | 2:19.54 | 3:06.18 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Elena Henze | 2006 | DNS | |||||||
Simsällskapet Mora | 3:09.67 | |||||||||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Dalin | 2005 | 444 | 33.90 | 1:11.25 | 1:49.74 | 2:25.19 | |||
Sala Simsällskap | 2:32.06 | |||||||||
2 | Agnes Jakobsson | 2005 | 374 | 34.57 | 1:12.23 | 1:52.93 | 2:33.64 | |||
Simklubben Ägir | 2:48.54 | |||||||||
3 | Tove Rehnstedt | 2005 | 349 | 36.79 | 1:16.92 | 1:58.44 | 2:37.25 | |||
Simklubben Ägir | 2:43.42 | |||||||||
4 | Alina Umbaeva | 2005 | 328 | 36.81 | 1:19.13 | 2:01.30 | 2:40.49 | |||
Gävle Simsällskap | 2:46.36 | |||||||||
5 | Ellen Lundin | 2005 | 319 | 36.80 | 1:18.86 | 2:01.96 | 2:41.98 | |||
Falu Simsällskap | 2:44.43 | |||||||||
6 | Emma Montelius | 2005 | 315 | 37.26 | 1:19.31 | 2:03.58 | 2:42.70 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:36.99 | |||||||||
7 | Clara Frykberg | 2005 | 256 | 39.76 | 1:24.05 | 2:09.89 | 2:54.28 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Alma Bergqvist | 2005 | 256 | 41.57 | 1:26.77 | 2:12.91 | 2:54.33 | |||
Upsala Simsällskap | 2:49.93 | |||||||||
9 | Lovis Lång | 2005 | 247 | 40.59 | 1:26.71 | 2:13.07 | 2:56.38 | |||
Upsala Simsällskap | 2:58.02 | |||||||||
10 | Klara Mattiasson | 2005 | 155 | 48.70 | 1:42.97 | 2:36.52 | 3:26.03 | |||
Upsala Simsällskap | 3:25.28 | |||||||||
11 | Ella Wahlström | 2005 | 151 | 45.72 | 1:41.50 | 2:37.91 | 3:27.59 | |||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
- | Sally Wetterskog | 2005 | DSQ | |||||||
Filipstads Simklubb | 3:12.33 | |||||||||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felicia Rogell | 2003 | 528 | 31.94 | 1:07.17 | 1:42.81 | 2:17.06 | |||
Västerås Simsällskap | 2:22.49 | |||||||||
2 | Clara Bergh | 2004 | 476 | 32.61 | 1:09.09 | 1:45.82 | 2:21.86 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:25.24 | |||||||||
3 | Amanda Jobs | 2003 | 440 | 34.11 | 1:10.78 | 1:48.46 | 2:25.54 | |||
Falu Simsällskap | 2:22.28 | |||||||||
4 | Victoria Flyman | 2003 | 437 | 34.32 | 1:12.10 | 1:50.59 | 2:25.91 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:26.42 | |||||||||
5 | Julia Lindgren | 2004 | 433 | 32.76 | 1:10.34 | 1:49.22 | 2:26.37 | |||
Falu Simsällskap | 2:25.03 | |||||||||
6 | Amanda Viksten | 2004 | 427 | 34.73 | 1:12.78 | 1:51.54 | 2:27.07 | |||
Upsala Simsällskap | 2:28.12 | |||||||||
7 | Alice Eriksson | 2004 | 392 | 34.62 | 1:13.16 | 1:52.45 | 2:31.35 | |||
Simklubben Ägir | 2:34.55 | |||||||||
8 | Linnea Bergqvist | 2003 | 384 | 34.56 | 1:13.02 | 1:53.08 | 2:32.29 | |||
Upsala Simsällskap | 2:38.04 | |||||||||
9 | Filippa Eklund | 2004 | 364 | 35.24 | 1:16.13 | 1:58.01 | 2:35.06 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:33.80 | |||||||||
10 | Anna Jönsson | 2003 | 361 | 35.39 | 1:15.56 | 1:56.76 | 2:35.49 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:34.54 | |||||||||
11 | Tyra Strömbom | 2004 | 355 | 35.31 | 1:15.74 | 1:57.83 | 2:36.36 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:32.76 | |||||||||
12 | Frida Florén | 2004 | 348 | 34.45 | 1:14.50 | 1:56.34 | 2:37.36 | |||
Gävle Simsällskap | 2:31.28 | |||||||||
13 | Anna Nyberg | 2003 | 329 | 37.77 | 1:18.44 | 1:59.65 | 2:40.35 | |||
Falu Simsällskap | 2:40.69 | |||||||||
14 | Emma Alfredeen | 2003 | 315 | 37.42 | 1:20.12 | 2:03.52 | 2:42.70 | |||
Upsala Simsällskap | 2:48.78 | |||||||||
15 | Malva Morell | 2004 | 308 | 36.45 | 1:17.65 | 2:01.81 | 2:43.95 | |||
Upsala Simsällskap | 2:47.40 | |||||||||
16 | Tilde Lantz | 2004 | 295 | 37.09 | 1:19.90 | 2:04.40 | 2:46.35 | |||
Upsala Simsällskap | 2:54.78 | |||||||||
17 | Elsa Stjerna | 2004 | 267 | 39.84 | 1:25.87 | 2:10.49 | 2:51.91 | |||
Upsala Simsällskap | 2:48.30 | |||||||||
18 | Amanda Boson | 2004 | 266 | 37.94 | 1:21.23 | 2:07.43 | 2:52.23 | |||
Simklubben Ägir | 2:53.98 | |||||||||
19 | Emelie Höök | 2003 | 265 | 38.40 | 1:23.42 | 2:09.48 | 2:52.46 | |||
Filipstads Simklubb | 2:45.70 | |||||||||
20 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 234 | 39.66 | 1:25.23 | 2:12.67 | 2:59.60 | |||
Gävle Simsällskap | 3:00.41 | |||||||||
21 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | 223 | 41.45 | 1:29.67 | 2:18.72 | 3:02.47 | |||
Västerås Simsällskap | 2:56.15 | |||||||||
22 | Emelie Ekvall | 2003 | 206 | 41.10 | 1:29.01 | 2:18.99 | 3:07.35 | |||
Falu Simsällskap | 3:04.07 | |||||||||
- | Amanda Jonasson | 2004 | DNS | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:31.79 | |||||||||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 563 | 30.90 | 1:05.27 | 1:40.20 | 2:14.13 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:11.04 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 529 | 31.22 | 1:05.63 | 1:41.42 | 2:16.89 | |||
Gävle Simsällskap | 2:12.24 | |||||||||
3 | Hilda Sander | 2002 | 526 | 31.67 | 1:06.72 | 1:42.51 | 2:17.17 | |||
Falu Simsällskap | 2:17.74 | |||||||||
4 | Emelie Hellgren | 2001 | 521 | 31.09 | 1:06.03 | 1:42.38 | 2:17.60 | |||
Fagersta Simklubb | 2:13.48 | |||||||||
5 | Emma Larsson | 2002 | 493 | 33.99 | 1:09.71 | 1:45.99 | 2:20.20 | |||
Borlänge Simsällskap | 2:18.07 | |||||||||
6 | Sofia Båvenäs | 2002 | 443 | 33.89 | 1:10.98 | 1:48.93 | 2:25.29 | |||
Västerås Simsällskap | 2:24.58 | |||||||||
7 | Edith Engström | 2002 | 438 | 33.74 | 1:11.15 | 1:48.97 | 2:25.85 | |||
Västerås Simsällskap | 2:21.28 | |||||||||
8 | Lovis Jernberg | 2002 | 436 | 34.63 | 1:12.63 | 1:51.16 | 2:26.04 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:25.13 | |||||||||
9 | Nelly Antlöv | 2002 | 434 | 34.15 | 1:11.29 | 1:48.94 | 2:26.25 | |||
Falu Simsällskap | 2:23.89 | |||||||||
10 | Ida Lindblom | 2001 | 433 | 32.19 | 1:08.88 | 1:47.65 | 2:26.33 | |||
Sala Simsällskap | 2:21.86 | |||||||||
11 | Karolin Holmberg | 2001 | 429 | 34.17 | 1:11.93 | 1:50.09 | 2:26.81 | |||
Västerås Simsällskap | 2:33.12 | |||||||||
12 | Femke van Zonneveld | 2002 | 372 | 34.89 | 1:14.79 | 1:54.31 | 2:33.97 | |||
Simsällskapet Mora | 2:27.36 | |||||||||
13 | Wilma Nääf | 2002 | 342 | 35.12 | 1:16.31 | 1:58.08 | 2:38.33 | |||
Västerås Simsällskap | 2:43.10 | |||||||||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | 625 | 30.09 | 1:03.14 | 1:36.30 | 2:09.54 | |||
Falu Simsällskap | 2:08.96 | |||||||||
2 | Ronja Rantanen | 1999 | 552 | 31.53 | 1:05.92 | 1:41.12 | 2:15.04 | |||
Falu Simsällskap | 2:16.49 | |||||||||
3 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 530 | 31.85 | 1:06.59 | 1:42.24 | 2:16.88 | |||
Falu Simsällskap | 2:15.17 | |||||||||
4 | Julia Norlin | 1998 | 441 | 33.71 | 1:10.95 | 1:48.54 | 2:25.53 | |||
Upsala Simsällskap | 2:23.03 | |||||||||
5 | Klara Öhlin | 1999 | 354 | 34.18 | 1:13.31 | 1:55.12 | 2:36.58 | |||
Simsällskapet Mora | 2:29.31 | |||||||||
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Loklint | 2005 | 159 | 40.19 | 1:27.43 | 2:16.88 | 3:03.07 | |||
Upsala Simsällskap | 3:04.56 | |||||||||
2 | Ravi Parekh | 2005 | 157 | 40.92 | 1:28.53 | 2:18.36 | 3:04.02 | |||
Upsala Simsällskap | 3:17.78 | |||||||||
3 | Edvin Pitic | 2005 | 104 | 47.70 | 1:42.96 | 2:39.34 | 3:31.12 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | 461 | 29.57 | 1:02.33 | 1:35.97 | 2:08.61 | |||
Upsala Simsällskap | 2:05.74 | |||||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | 383 | 30.96 | 1:05.91 | 1:41.75 | 2:16.80 | |||
Gävle Simsällskap | 2:17.62 | |||||||||
3 | Jakob Wassberg | 2003 | 364 | 31.14 | 1:07.14 | 1:44.02 | 2:19.09 | |||
Simklubben Ägir | 2:22.68 | |||||||||
4 | Martin Schön | 2003 | 361 | 31.29 | 1:07.13 | 1:44.23 | 2:19.44 | |||
Bollnäs Simsällskap | 2:19.20 | |||||||||
5 | Marcus Larsson | 2003 | 310 | 33.31 | 1:11.80 | 1:50.33 | 2:26.68 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:27.08 | |||||||||
6 | William Rismyhr | 2004 | 289 | 34.75 | 1:13.42 | 1:53.52 | 2:30.13 | |||
Upsala Simsällskap | 2:32.54 | |||||||||
7 | Gustaf Sandström | 2003 | 289 | 34.14 | 1:12.90 | 1:52.72 | 2:30.25 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:28.68 | |||||||||
8 | Malte Svärd | 2003 | 288 | 34.69 | 1:13.79 | 1:53.51 | 2:30.42 | |||
Falu Simsällskap | 2:29.83 | |||||||||
9 | Tom Dijkhuizen | 2003 | 271 | 35.15 | 1:15.14 | 1:54.97 | 2:33.42 | |||
Västerås Simsällskap | 2:32.01 | |||||||||
10 | Oskar Andersson | 2003 | 268 | 36.21 | 1:15.74 | 1:55.96 | 2:33.98 | |||
Upsala Simsällskap | 2:28.97 | |||||||||
11 | Jonathan Svedberg | 2003 | 263 | 33.73 | 1:13.56 | 1:54.98 | 2:34.97 | |||
Sala Simsällskap | 2:34.32 | |||||||||
12 | Viggo Reit | 2003 | 254 | 35.14 | 1:16.43 | 1:57.56 | 2:36.75 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:32.23 | |||||||||
13 | Roine Epäilys | 2003 | 216 | 37.32 | 1:19.49 | 2:02.76 | 2:45.60 | |||
Simklubben Ägir | 2:50.82 | |||||||||
14 | Malte Eriksson | 2003 | 208 | 37.88 | 1:21.07 | 2:07.18 | 2:47.45 | |||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:57.50 | |||||||||
15 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 149 | 41.91 | 1:31.02 | 2:19.55 | 3:07.32 | |||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | 571 | 28.92 | 59.14 | 1:29.48 | 1:59.74 | |||
Södertörns Simsällskap | 1:58.36 | |||||||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | 488 | 29.06 | 1:01.23 | 1:34.24 | 2:06.16 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:05.01 | |||||||||
3 | Marcus Johnsson | 2002 | 485 | 28.79 | 1:01.13 | 1:34.45 | 2:06.40 | |||
Sala Simsällskap | 2:03.71 | |||||||||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | 480 | 29.42 | 1:01.75 | 1:34.65 | 2:06.84 | |||
Upsala Simsällskap | 2:07.19 | |||||||||
5 | Philip Bentzer | 2001 | 413 | 29.22 | 1:02.51 | 1:38.00 | 2:13.35 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:13.76 | |||||||||
6 | Linus Björk | 2002 | 400 | 30.62 | 1:04.86 | 1:40.27 | 2:14.86 | |||
Västerås Simsällskap | 2:17.41 | |||||||||
7 | Adam Carlsson | 2001 | 393 | 30.00 | 1:03.96 | 1:40.25 | 2:15.56 | |||
Gävle Simsällskap | 2:10.70 | |||||||||
8 | Per Granlund | 2002 | 371 | 31.47 | 1:07.05 | 1:43.00 | 2:18.23 | |||
Västerås Simsällskap | 2:18.36 | |||||||||
9 | Jakob Hanson | 2002 | 368 | 31.69 | 1:07.05 | 1:43.90 | 2:18.63 | |||
Sala Simsällskap | 2:21.71 | |||||||||
10 | Alexander Karlsson | 2002 | 356 | 31.39 | 1:07.40 | 1:44.35 | 2:20.16 | |||
Upsala Simsällskap | 2:17.97 | |||||||||
11 | Elias Holst | 2002 | 242 | 35.53 | 1:15.24 | 1:57.97 | 2:39.27 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
12 | Olle Lööf | 2002 | 177 | 40.29 | 1:25.59 | 2:12.54 | 2:56.98 | |||
Simklubben Ägir | ||||||||||
- | Marcus Tägtström | 2002 | DNS | |||||||
Borlänge Simsällskap | 2:17.78 | |||||||||
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edvin Persson | 1999 | 471 | 28.80 | 1:00.86 | 1:34.87 | 2:07.67 | |||
Simsällskapet Mora | 2:00.10 | |||||||||
2 | Jakob Gustafsson | 1999 | 434 | 29.16 | 1:02.00 | 1:36.77 | 2:11.16 | |||
Ludvika Simsällskap | 2:04.16 | |||||||||
3 | Axel Strömsöe | 2000 | 388 | 31.32 | 1:05.31 | 1:40.43 | 2:16.24 | |||
Falu Simsällskap | 2:25.28 | |||||||||
4 | Marcus Nordh | 2000 | 380 | 30.89 | 1:05.64 | 1:41.54 | 2:17.12 | |||
Bollnäs Simsällskap | 2:15.36 | |||||||||
5 | Andreas Persson | 2000 | 355 | 30.87 | 1:07.39 | 1:44.80 | 2:20.30 | |||
Gävle Simsällskap | 2:18.74 | |||||||||
6 | David Bransell | 1997 | 292 | 30.39 | 1:07.00 | 1:47.90 | 2:29.72 | |||
Borlänge Simsällskap | 2:12.14 | |||||||||
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | 339 | 40.26 | 1:23.18 | 2:07.71 | 2:50.86 | |||
Sala Simsällskap | 2:59.26 | |||||||||
2 | Agnes Lundmark | 2006 | 228 | 45.73 | 1:36.02 | 2:27.38 | 3:15.13 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
3 | Arwen Wikström | 2006 | 196 | 48.99 | 1:41.51 | 2:35.12 | 3:24.94 | |||
Simklubben Ägir | ||||||||||
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Dalin | 2005 | 368 | 39.53 | 1:22.09 | 2:04.88 | 2:46.36 | |||
Sala Simsällskap | 2:47.91 | |||||||||
2 | Tuva Hjemli | 2005 | 325 | 40.02 | 1:24.09 | 2:08.31 | 2:53.26 | |||
Falu Simsällskap | 2:56.17 | |||||||||
3 | Alina Umbaeva | 2005 | 310 | 41.23 | 1:26.88 | 2:12.92 | 2:56.05 | |||
Gävle Simsällskap | 3:13.48 | |||||||||
4 | Clara Frykberg | 2005 | 288 | 43.19 | 1:29.52 | 2:16.10 | 3:00.53 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Tove Rehnstedt | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | 3:12.55 | |||||||||
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hanna Degerlund | 2004 | 472 | 35.84 | 1:14.68 | 1:54.89 | 2:33.10 | |||
Västerås Simsällskap | 2:37.80 | |||||||||
2 | Elvira Dalin | 2003 | 453 | 35.82 | 1:14.94 | 1:55.67 | 2:35.19 | |||
Sala Simsällskap | 2:33.54 | |||||||||
3 | Filippa Jakobsson | 2003 | 428 | 36.36 | 1:16.08 | 1:58.40 | 2:38.14 | |||
Simklubben Ägir | 2:37.32 | |||||||||
4 | Emma Lundmark | 2003 | 422 | 36.89 | 1:17.25 | 1:59.04 | 2:38.94 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:34.57 | |||||||||
5 | Helmi Swanson | 2004 | 418 | 37.91 | 1:18.54 | 1:59.62 | 2:39.43 | |||
Gävle Simsällskap | 2:40.90 | |||||||||
6 | Elvira Montes | 2004 | 402 | 38.17 | 1:19.87 | 2:02.01 | 2:41.51 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:40.30 | |||||||||
7 | Amanda Viksten | 2004 | 376 | 39.49 | 1:21.27 | 2:04.27 | 2:45.19 | |||
Upsala Simsällskap | 2:44.80 | |||||||||
8 | Julia Lindgren | 2004 | 354 | 39.48 | 1:23.64 | 2:07.53 | 2:48.44 | |||
Falu Simsällskap | ||||||||||
9 | Linnea Bergqvist | 2003 | 318 | 41.65 | 1:25.47 | 2:10.72 | 2:54.54 | |||
Upsala Simsällskap | 2:54.70 | |||||||||
10 | Klara Pettersson | 2004 | 313 | 41.83 | 1:25.88 | 2:11.87 | 2:55.58 | |||
Upsala Simsällskap | 3:02.93 | |||||||||
11 | Matilda Lindgren | 2004 | 289 | 43.23 | 1:29.35 | 2:16.06 | 3:00.32 | |||
Västerås Simsällskap | 3:01.50 | |||||||||
12 | Alice Eriksson | 2004 | 286 | 42.14 | 1:28.34 | 2:15.67 | 3:00.94 | |||
Simklubben Ägir | ||||||||||
13 | Juni Rogström | 2004 | 280 | 41.76 | 1:28.24 | 2:16.50 | 3:02.22 | |||
Gävle Simsällskap | 3:11.01 | |||||||||
14 | Matilda Tukler | 2004 | 256 | 44.80 | 1:32.73 | 2:21.70 | 3:07.74 | |||
Upsala Simsällskap | 3:07.29 | |||||||||
15 | Emelie Höök | 2003 | 235 | 46.69 | 1:35.66 | 2:25.32 | 3:12.98 | |||
Filipstads Simklubb | 3:15.59 | |||||||||
16 | Ida Nyberg | 2004 | 222 | 47.29 | 1:40.18 | 2:31.79 | 3:16.85 | |||
Simklubben Ägir | ||||||||||
17 | Amanda Boson | 2004 | 218 | 46.77 | 1:37.67 | 2:29.89 | 3:18.10 | |||
Simklubben Ägir | ||||||||||
18 | Emma Murhagen | 2003 | 215 | 45.74 | 1:35.28 | 2:29.08 | 3:18.88 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
- | Frida Florén | 2004 | DNS | |||||||
Gävle Simsällskap | 2:51.66 | |||||||||
- | Moa Flodin | 2003 | DNS | |||||||
Simklubben Ägir | 3:21.15 | |||||||||
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Florén | 2002 | 446 | 35.93 | 1:14.95 | 1:55.78 | 2:35.99 | |||
Gävle Simsällskap | 2:36.59 | |||||||||
2 | Ebba Rydberg | 2001 | 417 | 37.41 | 1:17.65 | 1:58.80 | 2:39.57 | |||
Västerås Simsällskap | 2:46.14 | |||||||||
3 | Jessika Borbos | 2001 | 405 | 36.52 | 1:17.57 | 1:59.68 | 2:41.06 | |||
Falu Simsällskap | 2:38.88 | |||||||||
4 | Sofia Karls | 2002 | 398 | 36.53 | 1:17.11 | 2:00.29 | 2:42.01 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:38.96 | |||||||||
5 | Lovis Jernberg | 2002 | 367 | 38.74 | 1:21.34 | 2:04.66 | 2:46.53 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:39.24 | |||||||||
6 | Wilma Nääf | 2002 | 342 | 39.20 | 1:22.26 | 2:07.11 | 2:50.46 | |||
Västerås Simsällskap | 2:57.93 | |||||||||
7 | Andrea Mitrovic | 2002 | 341 | 40.09 | 1:23.06 | 2:07.54 | 2:50.62 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 2:49.95 | |||||||||
8 | Lisen Hill | 2002 | 303 | 39.79 | 1:24.71 | 2:11.55 | 2:57.42 | |||
Simsällskapet Mora | 2:44.73 | |||||||||
9 | Emilia Lövstrand | 2002 | 281 | 41.56 | 1:28.29 | 2:16.28 | 3:01.91 | |||
Borlänge Simsällskap | 3:13.34 | |||||||||
10 | Naomi Sterling | 2002 | 259 | 43.21 | 1:30.50 | 2:19.59 | 3:07.03 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Gren 31, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ronja Rantanen | 1999 | 489 | 35.49 | 1:13.71 | 1:53.31 | 2:31.31 | |||
Falu Simsällskap | 2:32.81 | |||||||||
2 | Amanda Lindgren | 2000 | 334 | 40.08 | 1:23.00 | 2:07.62 | 2:51.69 | |||
Sala Simsällskap | 2:55.09 | |||||||||
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Humling | 2005 | 229 | 40.15 | 1:24.60 | 2:09.92 | 2:52.60 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
2 | Joel Brewitz | 2005 | 204 | 40.84 | 1:26.75 | 2:14.23 | 2:59.37 | |||
Västerås Simsällskap | 3:08.26 | |||||||||
3 | Rasmus Loklint | 2005 | 165 | 44.90 | 1:34.29 | 2:25.39 | 3:12.32 | |||
Upsala Simsällskap | 3:20.23 | |||||||||
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | 363 | 35.05 | 1:12.86 | 1:51.18 | 2:27.97 | |||
Västerås Simsällskap | 2:30.69 | |||||||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | 358 | 34.45 | 1:12.35 | 1:51.17 | 2:28.68 | |||
Upsala Simsällskap | 2:30.07 | |||||||||
3 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 262 | 38.34 | 1:20.77 | 2:03.99 | 2:44.95 | |||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
4 | Simon Brouzell | 2003 | 230 | 41.12 | 1:25.56 | 2:09.80 | 2:52.19 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
5 | Lukas Höglund | 2004 | 225 | 41.65 | 1:26.66 | 2:12.26 | 2:53.44 | |||
Upsala Simsällskap | 3:07.81 | |||||||||
6 | Olle Nilsson | 2004 | 188 | 45.18 | 1:32.69 | 2:19.73 | 3:04.21 | |||
Sala Simsällskap | 3:07.40 | |||||||||
7 | Joel Fischer | 2003 | 171 | 44.21 | 1:34.05 | 2:22.41 | 3:10.04 | |||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Roine Epäilys | 2003 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | 3:02.49 | |||||||||
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edwin Nystrand | 2002 | 384 | 33.77 | 1:10.55 | 1:47.94 | 2:25.26 | |||
Sala Simsällskap | 2:26.22 | |||||||||
2 | Johan Ljunggren | 2001 | 349 | 35.00 | 1:13.35 | 1:52.34 | 2:30.00 | |||
Upsala Simsällskap | 2:30.65 | |||||||||
3 | Gellert Szabo | 2001 | 346 | 34.25 | 1:12.93 | 1:52.52 | 2:30.37 | |||
Västerås Simsällskap | 2:28.40 | |||||||||
4 | Adam Carlsson | 2001 | 342 | 34.61 | 1:12.91 | 1:52.37 | 2:30.92 | |||
Gävle Simsällskap | 2:26.39 | |||||||||
5 | Joel Larsson | 2001 | 335 | 34.25 | 1:12.78 | 1:52.57 | 2:31.96 | |||
Sala Simsällskap | 2:27.60 | |||||||||
6 | Jonatan Fischer | 2001 | 283 | 36.52 | 1:17.35 | 1:59.69 | 2:40.72 | |||
Upsala Simsällskap | 2:39.27 | |||||||||
7 | Peter Khabarov | 2002 | 275 | 38.19 | 1:19.43 | 2:01.43 | 2:42.34 | |||
Västerås Simsällskap | 2:40.84 | |||||||||
8 | Jakob Hanson | 2002 | 272 | 37.88 | 1:18.46 | 2:01.10 | 2:42.95 | |||
Sala Simsällskap | 2:44.63 | |||||||||
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Forsström | 1999 | 460 | 30.79 | 1:05.98 | 1:41.36 | 2:16.74 | |||
Upsala Simsällskap | 2:10.87 | |||||||||
2 | Lukas Hill | 1999 | 386 | 33.43 | 1:10.21 | 1:48.14 | 2:24.99 | |||
Simsällskapet Mora | 2:19.10 | |||||||||
Gren 33, 4X50m Medley Mixed, Finaler 13 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sala SS Mix Lag 1 | 2003 | 2:06.72 | |||||||
Sala Simsällskap | 2:05.67 | |||||||||
Elvira Dalin | 2003 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 32.84 | 1:07.27 | |||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 30.59 | 1:37.86 | |||||||
Klara Ragnarsson | 2002 | 28.86 | 2:06.72 | |||||||
2 | Västerås Mix 13-15 Lag2 | 2002 | 2:08.99 | |||||||
Västerås Simsällskap | 2:12.95 | |||||||||
Hanna Degerlund | 2004 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Peter Khabarov | 2002 | 35.25 | 1:09.18 | |||||||
Sofia Båvenäs | 2002 | 31.60 | 1:40.78 | |||||||
Linus Björk | 2002 | 28.21 | 2:08.99 | |||||||
3 | Västerås Mix 13-15 Lag1 | 2002 | 2:10.59 | |||||||
Västerås Simsällskap | 2:03.46 | |||||||||
Lucas Sterling | 2004 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Felicia Rogell | 2003 | 37.31 | 1:09.41 | |||||||
Per Granlund | 2002 | 31.46 | 1:40.87 | |||||||
Edith Engström | 2002 | 29.72 | 2:10.59 | |||||||
4 | Upsala S Mix [2003]1 | 2003 | 2:15.98 | |||||||
Upsala Simsällskap | 2:15.00 | |||||||||
Amanda Viksten | 2004 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Tilde Lantz | 2004 | 41.28 | 1:18.05 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 29.58 | 1:47.63 | |||||||
Alexander Karlsson | 2002 | 28.35 | 2:15.98 | |||||||
5 | Sala SS Mix Lag 2 | 2003 | 2:22.14 | |||||||
Sala Simsällskap | 2:17.24 | |||||||||
Ida Dalin | 2005 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Lisa Nystrand | 2006 | 39.17 | 1:16.15 | |||||||
Jakob Hanson | 2002 | 32.52 | 1:48.67 | |||||||
Olle Nilsson | 2004 | 33.47 | 2:22.14 | |||||||
6 | Upsala S Mix [2003]2 | 2003 | 2:31.13 | |||||||
Upsala Simsällskap | 2:24.00 | |||||||||
Lukas Höglund | 2004 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Klara Pettersson | 2004 | 42.66 | 1:21.14 | |||||||
Malva Morell | 2004 | 38.40 | 1:59.54 | |||||||
William Rismyhr | 2004 | 31.59 | 2:31.13 | |||||||
7 | Upsala S Mix [2003] 3 | 2002 | 2:33.83 | |||||||
Upsala Simsällskap | 2:27.00 | |||||||||
Oskar Andersson | 2003 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Elsa Stjerna | 2004 | 44.37 | 1:22.71 | |||||||
Joel Fischer | 2003 | 38.52 | 2:01.23 | |||||||
Linnea Bergqvist | 2003 | 32.60 | 2:33.83 | |||||||
8 | Bollnäs SS Mix [2003] | 2003 | 2:38.70 | |||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
Gustav Buvik Spännare | 2004 | 45.58 | 45.58 | |||||||
Tuva Bylund | 2002 | 45.09 | 1:30.67 | |||||||
Martin Schön | 2003 | 31.71 | 2:02.38 | |||||||
Emelie Nordqvist | 2003 | 36.32 | 2:38.70 | |||||||
- | Hudiksvall Mix 1 | 2003 | DSQ | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:23.45 | |||||||||
Gustaf Sandström | 2003 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Tyra Strömbom | 2004 | 38.66 | 1:14.76 | |||||||
Amanda Jonasson | 2004 | 37.39 | 1:52.15 | |||||||
- | Västerås Mix 13-15 Lag3 | 2002 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | 2:17.00 | |||||||||
Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Gren 34, 4X50m Medley Mixed, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Upsala S Mix [2005]1 | 2005 | 2:42.45 | |||||||
Upsala Simsällskap | 2:30.00 | |||||||||
Rasmus Loklint | 2005 | 40.48 | 40.48 | |||||||
Castor Lindholm | 2005 | 49.08 | 1:29.56 | |||||||
Alma Bergqvist | 2005 | 41.31 | 2:10.87 | |||||||
Clara Frykberg | 2005 | 31.58 | 2:42.45 | |||||||
2 | Västerås Mix 0-12 | 2005 | 2:42.65 | |||||||
Västerås Simsällskap | 2:34.08 | |||||||||
Joel Brewitz | 2005 | 39.17 | 39.17 | |||||||
Ida Ångström | 2005 | 44.09 | 1:23.26 | |||||||
Olle Halvarsson | 2006 | 43.89 | 2:07.15 | |||||||
Cecilia Brunzell | 2006 | 35.50 | 2:42.65 | |||||||
3 | Bollnäs SS Mix [2005] | 2005 | 2:52.92 | |||||||
Bollnäs Simsällskap | 2:53.06 | |||||||||
Edith Wallberg | 2007 | 47.80 | 47.80 | |||||||
Arvid Lind | 2005 | 46.79 | 1:34.59 | |||||||
Vera Stefanovic | 2006 | 38.45 | 2:13.04 | |||||||
Alexander Andersson | 2006 | 39.88 | 2:52.92 | |||||||
4 | Västerås Mix 0-12 Lag2 | 2005 | 2:54.93 | |||||||
Västerås Simsällskap | 2:39.00 | |||||||||
Melvin Norlén | 2005 | 43.81 | 43.81 | |||||||
Elvira Muhr | 2007 | 47.18 | 1:30.99 | |||||||
Johanna Holmberg | 2007 | 46.03 | 2:17.02 | |||||||
Isac Mörtstrand | 2007 | 37.91 | 2:54.93 | |||||||
5 | Upsala S Mix [2005]2 | 2005 | 2:57.89 | |||||||
Upsala Simsällskap | 2:40.00 | |||||||||
Hilma Wahlström | 2006 | 43.64 | 43.64 | |||||||
Ravi Parekh | 2005 | 44.26 | 1:27.90 | |||||||
Klara Mattiasson | 2005 | 49.69 | 2:17.59 | |||||||
Edvin Pitic | 2005 | 40.30 | 2:57.89 | |||||||
Gren 35, 50m Frisim Herrar Omsimni, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Forsström | 1999 | 464 | 26.16 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
2 | Alexander Almasi | 2000 | 463 | 26.18 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 |
Licensierad till: Falu Simsällskap | Utskriftstid | 18:21 |