Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Serie-Sim kval till division | Utskriftsdatum | 30 april 2016 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 13:37 | ||||
Arrangör | Malmö KK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 april 2016 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Triton Dam | 0 | Simklubben Triton | 2:23.07 | ||||||
Maja Blomliden | 2004 | 36.34 | 36.34 | |||||||
Julia Stenström | 2002 | 40.31 | 1:16.65 | |||||||
Malin Pålsson | 2002 | 34.37 | 1:51.02 | |||||||
Isabel Persson | 2004 | 32.05 | 2:23.07 | |||||||
2 | Mkk Dam | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:25.11 | ||||||
Emma Mattsson | 2003 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Kristina Orban | 2004 | 42.52 | 1:18.98 | |||||||
Mia Lang | 2002 | 35.03 | 1:54.01 | |||||||
Bachira El-Laham | 2002 | 31.10 | 2:25.11 | |||||||
3 | Höganäs SS Flickor | 2003 | Höganäs Simsällskap | 2:27.14 | ||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Ella Persson | 2003 | 39.97 | 1:15.37 | |||||||
Alva Söderberg | 2003 | 33.49 | 1:48.86 | |||||||
Gabriella Mattsson | 2004 | 38.28 | 2:27.14 | |||||||
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mkk Herr | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:20.19 | ||||||
Jakob Strömland | 2003 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Gustav Englund | 2001 | 33.25 | 1:09.40 | |||||||
Carl Gerstenfeld | 2002 | 29.86 | 1:39.26 | |||||||
Oliver Madsen | 2005 | 40.93 | 2:20.19 | |||||||
2 | Höganäs SS Pojkar | 2003 | Höganäs Simsällskap | 2:35.30 | ||||||
Theo Andersson | 2004 | 42.04 | 42.04 | |||||||
Vincent Grahn | 2004 | 44.15 | 1:26.19 | |||||||
Hampus Kinn | 2002 | 36.76 | 2:02.95 | |||||||
Edward Gudmundsson | 2003 | 32.35 | 2:35.30 | |||||||
- | SK Triton Herr | 0 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 35.05 | ||||||
2 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.24 | ||||||
3 | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | 38.39 | ||||||
4 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 42.21 | ||||||
5 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.68 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hjalmar Söderberg | 2005 | Höganäs Simsällskap | 34.85 | ||||||
2 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 39.47 | ||||||
3 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.97 | ||||||
4 | Filip Ljung | 2005 | Höganäs Simsällskap | 55.91 | ||||||
- | Metin Salih | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 31.05 | 1:03.61 | |||||
2 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.18 | 1:06.81 | |||||
3 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 33.56 | 1:09.45 | |||||
4 | Nicole Ahlbäck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.08 | 1:09.54 | |||||
5 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 34.66 | 1:12.18 | |||||
6 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 35.11 | 1:12.81 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.72 | 1:12.28 | |||||
2 | Jacob Palmqvist | 2004 | Simklubben Triton | 34.63 | 1:12.99 | |||||
3 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 36.13 | 1:14.98 | |||||
4 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.39 | 1:16.39 | |||||
5 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 37.97 | 1:20.76 | |||||
6 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 40.43 | 1:24.98 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 32.94 | 1:07.71 | |||||
2 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 33.41 | 1:08.27 | |||||
3 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 33.31 | 1:08.82 | |||||
4 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 33.45 | 1:10.93 | |||||
5 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.05 | 1:11.87 | |||||
6 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.55 | 1:17.68 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.65 | 58.49 | |||||
2 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.99 | 1:00.10 | |||||
3 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 35.20 | 1:09.52 | |||||
4 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 33.82 | 1:09.94 | |||||
5 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.15 | 1:12.50 | |||||
6 | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | 37.66 | 1:21.89 | |||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Siöland | 2005 | Simklubben Triton | 49.53 | ||||||
2 | Frida Elofsson | 2005 | Simklubben Triton | 50.02 | ||||||
3 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.51 | ||||||
4 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.37 | ||||||
5 | Ebba Söderberg | 2005 | Höganäs Simsällskap | 57.74 | ||||||
6 | Elvira Lindkvist | 2007 | Höganäs Simsällskap | 1:02.72 | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 56.15 | ||||||
2 | Isak Jarebrant | 2006 | Simklubben Triton | 57.01 | ||||||
3 | Metin Salih | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.19 | ||||||
4 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.87 | ||||||
5 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 1:02.69 | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.12 | 1:25.84 | |||||
2 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.43 | 1:31.76 | |||||
3 | Mira Ahlberg | 2003 | Simklubben Triton | 45.61 | 1:38.61 | |||||
4 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 48.08 | 1:39.27 | |||||
5 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.92 | 1:40.27 | |||||
- | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 42.39 | 1:31.36 | |||||
2 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.70 | 1:33.35 | |||||
3 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.76 | 1:35.95 | |||||
4 | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | 45.03 | 1:37.24 | |||||
5 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 47.45 | 1:40.57 | |||||
- | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 40.63 | 1:28.74 | |||||
2 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 43.08 | 1:30.69 | |||||
3 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 43.16 | 1:31.46 | |||||
4 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 43.70 | 1:31.54 | |||||
5 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.61 | 1:37.49 | |||||
6 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.01 | 1:46.38 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.77 | 1:10.98 | |||||
2 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.92 | 1:13.52 | |||||
3 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 40.71 | 1:27.35 | |||||
- | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kristian Miladinovic | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.96 | ||||||
2 | Nellie Siöland | 2005 | Simklubben Triton | 48.16 | ||||||
3 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.22 | ||||||
4 | Elvira Lindkvist | 2007 | Höganäs Simsällskap | 1:03.05 | ||||||
5 | Ebba Söderberg | 2005 | Höganäs Simsällskap | 1:03.81 | ||||||
- | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Triton | 46.97 | ||||||
2 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.96 | ||||||
3 | Isak Jarebrant | 2006 | Simklubben Triton | 50.27 | ||||||
4 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.53 | ||||||
5 | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 1:00.63 | ||||||
- | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 38.38 | 1:17.23 | |||||
2 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.10 | 1:18.10 | |||||
3 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 38.38 | 1:19.00 | |||||
4 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 43.17 | 1:26.50 | |||||
5 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.62 | 1:28.93 | |||||
6 | Felicia Norrman | 2003 | Höganäs Simsällskap | 48.32 | 1:41.07 | |||||
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 1:21.16 | 1:21.16 | |||||
2 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.85 | 1:22.85 | |||||
3 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:26.01 | 1:26.01 | |||||
4 | Jacob Palmqvist | 2004 | Simklubben Triton | 42.40 | 1:29.29 | |||||
5 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 1:34.11 | 1:34.11 | |||||
6 | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | 49.33 | 1:39.51 | |||||
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 38.31 | 1:17.95 | |||||
2 | Emilia Stålhammar | 2001 | Simklubben Triton | 40.75 | 1:22.96 | |||||
3 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.90 | 1:29.63 | |||||
4 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 1:31.47 | 1:31.47 | |||||
5 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 44.10 | 1:31.50 | |||||
6 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.53 | 1:38.67 | |||||
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.17 | 1:07.59 | |||||
2 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.28 | 1:08.28 | |||||
3 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 36.81 | 1:16.77 | |||||
4 | Kristian Miladinovic | 2002 | Simklubben Triton | 37.67 | 1:19.00 | |||||
5 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 46.31 | 1:34.63 | |||||
6 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 52.13 | 1:44.61 | |||||
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 17.92 | ||||||
2 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 19.33 | ||||||
3 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 20.60 | ||||||
4 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 21.96 | ||||||
5 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.45 | ||||||
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hjalmar Söderberg | 2005 | Höganäs Simsällskap | 17.40 | ||||||
2 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Triton | 18.97 | ||||||
3 | Oliver Madsen | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.47 | ||||||
- | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 33.62 | ||||||
2 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.62 | ||||||
3 | Nicole Ahlbäck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.84 | ||||||
4 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.85 | ||||||
5 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 38.49 | ||||||
6 | Malin Olofsson | 2004 | Simklubben Triton | 39.27 | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.72 | ||||||
2 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.54 | ||||||
3 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 40.79 | ||||||
4 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.22 | ||||||
5 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 48.24 | ||||||
6 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 49.37 | ||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 33.67 | ||||||
2 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 33.72 | ||||||
3 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.92 | ||||||
4 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 36.36 | ||||||
5 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.12 | ||||||
6 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 42.16 | ||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.16 | ||||||
2 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.11 | ||||||
3 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 37.26 | ||||||
4 | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | 42.90 | ||||||
- | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 27, 5*50m frisim damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mkk Dam | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:42.31 | ||||||
Kristina Orban | 2004 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Bachira El-Laham | 2002 | 32.35 | 1:03.28 | |||||||
Beatrice Ask | 2005 | 34.47 | 1:37.75 | |||||||
Nicole Ahlbäck | 2003 | 32.27 | 2:10.02 | |||||||
Mia Lang | 2002 | 32.29 | 2:42.31 | |||||||
2 | SK Triton Dam | 0 | Simklubben Triton | 2:44.28 | ||||||
Felicity Fridh | 2001 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Nina Nolén | 2002 | 31.65 | 1:03.25 | |||||||
Maja Blomliden | 2004 | 33.12 | 1:36.37 | |||||||
Isabel Persson | 2004 | 33.03 | 2:09.40 | |||||||
Lina Plantin | 2005 | 34.88 | 2:44.28 | |||||||
3 | Höganäs SS Flickor | 2003 | Höganäs Simsällskap | 2:54.81 | ||||||
Gabriella Mattsson | 2004 | 39.84 | 39.84 | |||||||
Alva Söderberg | 2003 | 32.12 | 1:11.96 | |||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 29.74 | 1:41.70 | |||||||
Olivia Smith | 2005 | 42.26 | 2:23.96 | |||||||
Ella Persson | 2003 | 30.85 | 2:54.81 | |||||||
Gren 28, 5*50m firisim herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Triton Herr | 0 | Simklubben Triton | 2:45.80 | ||||||
Jacob Palmqvist | 2004 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Noel Persson | 2002 | 31.66 | 1:04.85 | |||||||
Albin Nyholm | 2007 | 39.41 | 1:44.26 | |||||||
Jonathan Palminger | 2004 | 34.13 | 2:18.39 | |||||||
Sebastian Mickelsson | 2001 | 27.41 | 2:45.80 | |||||||
2 | Mkk Herr | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:46.20 | ||||||
Simon Ghidini | 2001 | 27.42 | 27.42 | |||||||
Malte Persson | 2005 | 41.67 | 1:09.09 | |||||||
Jakob Strömland | 2003 | 30.38 | 1:39.47 | |||||||
Carl Gerstenfeld | 2002 | 27.21 | 2:06.68 | |||||||
Oliver Madsen | 2005 | 39.52 | 2:46.20 | |||||||
3 | Höganäs SS Pojkar | 2003 | Höganäs Simsällskap | 2:52.96 | ||||||
Edward Gudmundsson | 2003 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Hampus Kinn | 2002 | 32.12 | 1:04.76 | |||||||
Eimantas Erlandsson | 2003 | 36.39 | 1:41.15 | |||||||
Hjalmar Söderberg | 2005 | 35.01 | 2:16.16 | |||||||
Vincent Grahn | 2004 | 36.80 | 2:52.96 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 30 april 2016 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 13:37 |