Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 13 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 mars 2016 |
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 26.24 | 53.86 | |||||
2 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 26.81 | 54.95 | |||||
3 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 26.97 | 55.20 | |||||
4 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 27.38 | 56.46 | |||||
5 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 27.90 | 56.80 | |||||
6 | Wiggo Frohde | 2000 | Simklubben Neptun | 27.58 | 56.82 | |||||
7 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 27.85 | 57.99 | |||||
8 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.28 | 58.13 | |||||
9 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 28.14 | 58.35 | |||||
10 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 28.14 | 59.08 | |||||
11 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 28.18 | 59.14 | |||||
12 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 28.33 | 59.20 | |||||
13 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 28.46 | 59.60 | |||||
14 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 29.28 | 1:00.09 | |||||
15 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 29.24 | 1:00.12 | |||||
16 | Axel Rosén | 1999 | Lidingö Simklubb | 28.15 | 1:00.48 | |||||
16 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 29.70 | 1:00.48 | |||||
18 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 29.38 | 1:01.07 | |||||
19 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.17 | 1:01.15 | |||||
20 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.40 | 1:02.20 | |||||
21 | Emilio Jonsson | 2000 | Lidingö Simklubb | 31.15 | 1:04.96 | |||||
22 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 33.19 | 1:10.29 | |||||
23 | Simon Elg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.70 | 1:21.62 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 26.45 | 55.54 | |||||
2 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 29.43 | 1:00.81 | |||||
3 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 29.11 | 1:01.21 | |||||
4 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 29.66 | 1:01.33 | |||||
5 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.31 | 1:01.37 | |||||
6 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 29.30 | 1:01.39 | |||||
7 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.08 | 1:01.45 | |||||
8 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.89 | 1:02.63 | |||||
9 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 30.55 | 1:02.84 | |||||
10 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 33.33 | 1:09.64 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.32 | 1:01.06 | |||||
2 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.30 | 1:02.80 | |||||
3 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.21 | 1:03.37 | |||||
4 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 31.66 | 1:04.43 | |||||
5 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.00 | 1:05.93 | |||||
6 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.70 | 1:07.00 | |||||
7 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 32.23 | 1:07.03 | |||||
8 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 33.96 | 1:10.46 | |||||
9 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 34.61 | 1:10.98 | |||||
10 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 34.00 | 1:11.42 | |||||
11 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 34.66 | 1:13.00 | |||||
12 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.19 | 1:14.16 | |||||
13 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.13 | 1:18.10 | |||||
14 | Tiger Martin | 2002 | Simklubben Neptun | 37.30 | 1:19.25 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 30.91 | 1:04.40 | |||||
2 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 30.61 | 1:04.41 | |||||
3 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 34.25 | 1:09.79 | |||||
4 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 33.43 | 1:09.88 | |||||
5 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 33.75 | 1:10.80 | |||||
6 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 34.25 | 1:11.18 | |||||
7 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 34.45 | 1:11.95 | |||||
8 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 34.40 | 1:12.71 | |||||
9 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 35.24 | 1:12.90 | |||||
10 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.73 | 1:13.29 | |||||
11 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 36.55 | 1:17.15 | |||||
12 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.37 | 1:17.70 | |||||
13 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.28 | 1:17.93 | |||||
14 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 38.47 | 1:19.33 | |||||
15 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.40 | 1:21.79 | |||||
- | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 1:12.91 | 2:30.26 | 3:47.24 | 5:03.45 | 10:06.99 | ||
6:20.08 | 7:36.27 | 8:52.29 | ||||||||
2 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:11.92 | 2:28.19 | 3:45.85 | 5:03.86 | 10:11.90 | ||
6:22.16 | 7:39.91 | 8:57.67 | ||||||||
3 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 1:14.01 | 2:33.81 | 3:52.82 | 5:10.19 | 10:26.49 | ||
6:28.96 | 7:48.02 | 9:07.63 | ||||||||
4 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 1:09.87 | 2:25.72 | 3:43.68 | 5:04.14 | 10:33.90 | ||
6:25.87 | 7:48.87 | 9:12.09 | ||||||||
5 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:13.03 | 2:34.18 | 3:57.71 | 5:22.99 | 11:00.32 | ||
6:48.59 | 8:14.20 | 9:39.18 | ||||||||
- | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | STR tlb | ||||||
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:09.44 | 2:22.07 | 3:35.21 | 4:49.19 | 9:37.27 | ||
6:02.12 | 7:15.72 | 8:28.87 | ||||||||
2 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 1:08.18 | 2:20.78 | 3:32.30 | 4:45.73 | 9:37.28 | ||
5:59.24 | 7:13.43 | 8:27.26 | ||||||||
3 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:07.75 | 2:20.85 | 3:34.41 | 4:48.72 | 9:47.46 | ||
6:03.11 | 7:18.35 | 8:33.03 | ||||||||
4 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:10.05 | 2:26.40 | 3:43.13 | 4:59.98 | 10:01.37 | ||
6:16.74 | 7:33.40 | 8:49.26 | ||||||||
5 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:10.67 | 2:26.88 | 3:43.56 | 5:01.13 | 10:01.38 | ||
6:17.47 | 7:33.68 | 8:49.05 | ||||||||
6 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:13.01 | 2:30.08 | 3:46.12 | 5:02.86 | 10:14.99 | ||
6:19.97 | 7:37.97 | 8:56.07 | ||||||||
7 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 1:13.31 | 2:31.10 | 3:50.52 | 5:12.19 | 10:32.40 | ||
6:32.94 | 7:54.13 | 9:13.93 | ||||||||
8 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 1:14.80 | 2:35.28 | 3:56.93 | 5:18.05 | 10:37.16 | ||
6:38.44 | 7:58.52 | 9:18.82 | ||||||||
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 1:12.10 | 2:29.41 | 3:47.04 | 5:04.39 | 10:10.40 | ||
6:21.59 | 7:38.44 | 8:55.04 | ||||||||
2 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:14.64 | 2:38.13 | 4:05.34 | 5:34.01 | 11:34.18 | ||
7:04.34 | 8:34.34 | 10:06.23 | ||||||||
3 | Julia Lundgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 1:26.04 | 3:00.45 | 4:36.02 | 6:13.03 | 12:39.69 | ||
7:51.83 | 9:30.45 | 11:07.58 | ||||||||
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 1:12.76 | 2:30.03 | 3:47.42 | 5:04.81 | 10:11.25 | ||
6:22.11 | 7:38.83 | 8:55.33 | ||||||||
2 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:13.31 | 2:31.80 | 3:52.05 | 5:13.06 | 10:36.29 | ||
6:33.46 | 7:54.65 | 9:16.12 | ||||||||
3 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:12.28 | 2:32.97 | 3:54.78 | 5:17.97 | 10:44.28 | ||
6:39.50 | 8:02.55 | 9:25.37 | ||||||||
4 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:13.82 | 2:33.82 | 3:54.87 | 5:17.90 | 10:44.80 | ||
6:41.15 | 8:03.52 | 9:26.37 | ||||||||
5 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:13.41 | 2:33.50 | 3:54.95 | 5:17.99 | 10:47.19 | ||
6:40.60 | 8:03.49 | 9:26.73 | ||||||||
6 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:17.93 | 2:41.03 | 4:04.48 | 5:28.95 | 11:05.39 | ||
6:54.09 | 8:18.89 | 9:43.84 | ||||||||
7 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 1:19.86 | 2:45.85 | 4:11.34 | 5:35.57 | 11:07.16 | ||
6:58.90 | 8:21.98 | 9:46.11 | ||||||||
8 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 1:17.21 | 2:40.10 | 4:04.76 | 5:30.37 | 11:12.24 | ||
6:56.15 | 8:22.33 | 9:48.82 | ||||||||
9 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 1:14.58 | 2:42.83 | 4:09.83 | 5:34.60 | 11:21.71 | ||
7:00.96 | 8:28.51 | 9:58.09 | ||||||||
10 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 1:23.59 | 2:53.75 | 4:24.11 | 5:52.66 | 11:49.86 | ||
7:22.32 | 8:52.68 | 10:21.63 | ||||||||
11 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:20.96 | 2:52.84 | 4:24.09 | 5:58.03 | 12:09.41 | ||
7:32.51 | 9:06.07 | 10:39.20 | ||||||||
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 30.53 | 1:04.57 | 1:38.06 | 2:12.55 | |||
2 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 30.70 | 1:05.13 | 1:39.22 | 2:13.22 | |||
3 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 30.72 | 1:05.60 | 1:41.31 | 2:18.04 | |||
4 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 30.55 | 1:05.93 | 1:46.53 | 2:29.68 | |||
5 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 35.02 | 1:15.02 | 1:52.33 | 2:30.58 | |||
6 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 33.59 | 1:11.12 | 1:50.29 | 2:31.21 | |||
7 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 33.40 | 1:13.16 | 1:54.55 | 2:35.19 | |||
8 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 31.22 | 1:09.11 | 1:51.80 | 2:36.88 | |||
9 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.49 | 1:14.37 | 1:57.58 | 2:39.35 | |||
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 31.79 | 1:06.76 | 1:42.73 | 2:21.56 | |||
2 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.98 | 1:11.62 | 1:52.38 | 2:34.41 | |||
3 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 33.81 | 1:14.10 | 1:54.69 | 2:35.23 | |||
4 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 35.75 | 1:16.66 | 1:58.90 | 2:42.07 | |||
5 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.34 | 1:14.38 | 2:00.51 | 2:46.92 | |||
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 33.51 | 1:12.47 | 1:53.38 | 2:34.36 | |||
2 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.48 | 1:18.56 | 2:04.64 | 2:51.78 | |||
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 36.07 | 1:19.10 | 2:04.19 | 2:48.85 | |||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 33.27 | 1:10.09 | |||||
2 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 31.73 | 1:10.23 | |||||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.72 | 1:11.39 | |||||
4 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 32.94 | 1:11.75 | |||||
5 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.08 | 1:12.08 | |||||
6 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 33.08 | 1:12.40 | |||||
7 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 32.20 | 1:12.91 | |||||
8 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 33.46 | 1:13.50 | |||||
9 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 34.15 | 1:13.81 | |||||
10 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 34.66 | 1:15.12 | |||||
11 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 34.12 | 1:15.71 | |||||
12 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.71 | 1:17.32 | |||||
13 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.08 | 1:20.39 | |||||
14 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 35.83 | 1:21.30 | |||||
15 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 36.92 | 1:22.36 | |||||
16 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 39.93 | 1:26.93 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 32.61 | 1:09.37 | |||||
2 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 33.80 | 1:10.89 | |||||
3 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 33.66 | 1:12.19 | |||||
4 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 34.25 | 1:13.75 | |||||
5 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.88 | 1:14.61 | |||||
6 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.70 | 1:15.63 | |||||
7 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.24 | 1:16.61 | |||||
8 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.48 | 1:17.22 | |||||
9 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.28 | 1:19.89 | |||||
10 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 36.05 | 1:20.93 | |||||
11 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.28 | 1:22.45 | |||||
12 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.35 | 1:23.93 | |||||
13 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 37.87 | 1:23.94 | |||||
14 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 37.88 | 1:25.37 | |||||
15 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.74 | 1:26.07 | |||||
16 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 37.97 | 1:26.45 | |||||
17 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 39.18 | 1:27.12 | |||||
- | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DNF | ||||||
- | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 33.68 | 1:12.10 | |||||
2 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.44 | 1:18.81 | |||||
3 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.58 | 1:19.17 | |||||
4 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 36.21 | 1:20.04 | |||||
5 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 37.27 | 1:23.27 | |||||
6 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 38.56 | 1:25.67 | |||||
7 | Amanda Nevall | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.36 | 1:28.68 | |||||
8 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 41.67 | 1:32.28 | |||||
9 | Emma Marcus | 2002 | IF Åland | 43.96 | 1:36.19 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.10 | 1:08.90 | |||||
2 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 34.32 | 1:13.98 | |||||
3 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.13 | 1:14.75 | |||||
4 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 35.37 | 1:15.88 | |||||
5 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 35.23 | 1:16.26 | |||||
6 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.76 | 1:24.21 | |||||
7 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 38.63 | 1:25.47 | |||||
8 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 41.22 | 1:28.35 | |||||
9 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.22 | 1:30.35 | |||||
10 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.66 | 1:30.72 | |||||
11 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.89 | 1:31.54 | |||||
12 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.50 | 1:34.63 | |||||
13 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 43.39 | 1:35.11 | |||||
14 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 44.12 | 1:38.22 | |||||
15 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 44.36 | 1:38.52 | |||||
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 34.63 | 1:11.27 | 1:47.75 | 2:24.59 | |||
2 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 34.97 | 1:12.32 | 1:49.94 | 2:26.92 | |||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.82 | 1:14.26 | 1:53.08 | 2:31.38 | |||
4 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.15 | 1:15.15 | 1:53.85 | 2:32.09 | |||
5 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.42 | 1:13.46 | 1:53.30 | 2:33.87 | |||
6 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 35.78 | 1:15.43 | 1:55.67 | 2:34.80 | |||
7 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 36.01 | 1:15.08 | 1:55.51 | 2:35.53 | |||
8 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 35.93 | 1:14.91 | 1:55.54 | 2:35.92 | |||
9 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 38.21 | 1:17.34 | 1:57.01 | 2:36.01 | |||
10 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.43 | 1:15.69 | 1:56.94 | 2:36.59 | |||
11 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 37.99 | 1:18.61 | 2:00.04 | 2:41.22 | |||
12 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 38.69 | 1:21.35 | 2:06.14 | 2:48.56 | |||
13 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 43.41 | 1:30.22 | 2:18.84 | 3:03.99 | |||
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 36.44 | 1:15.11 | 1:53.91 | 2:32.83 | |||
2 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 37.55 | 1:17.62 | 1:58.04 | 2:36.54 | |||
3 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 37.42 | 1:18.15 | 2:00.60 | 2:42.45 | |||
4 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 38.21 | 1:18.76 | 2:01.21 | 2:42.93 | |||
5 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.30 | 1:19.09 | 2:02.53 | 2:44.62 | |||
6 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 38.89 | 1:20.81 | 2:03.38 | 2:44.67 | |||
7 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 39.52 | 1:22.26 | 2:05.59 | 2:47.75 | |||
8 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.15 | 1:21.08 | 2:05.44 | 2:47.84 | |||
9 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 39.03 | 1:21.68 | 2:06.08 | 2:48.03 | |||
10 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 44.34 | 1:30.91 | 2:18.12 | 3:04.33 | |||
11 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 45.21 | 1:36.47 | 2:28.50 | 3:15.85 | |||
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.78 | 1:12.75 | 1:51.44 | 2:29.52 | |||
2 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 35.92 | 1:15.55 | 1:55.54 | 2:33.78 | |||
3 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.76 | 1:16.90 | 1:59.07 | 2:38.96 | |||
4 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.02 | 1:17.01 | 1:57.98 | 2:39.15 | |||
5 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.60 | 1:19.05 | 2:01.71 | 2:42.51 | |||
6 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 38.38 | 1:19.95 | 2:02.67 | 2:43.49 | |||
7 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.98 | 1:22.88 | 2:07.57 | 2:49.95 | |||
8 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 39.93 | 1:23.61 | 2:07.80 | 2:50.19 | |||
9 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 40.24 | 1:25.34 | 2:10.46 | 2:55.02 | |||
10 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 40.87 | 1:25.12 | 2:10.81 | 2:55.20 | |||
11 | Ester Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.53 | 1:27.27 | 2:14.20 | 2:59.32 | |||
12 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 45.45 | 1:33.90 | 2:23.01 | 3:10.00 | |||
- | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.22 | 1:16.81 | 1:57.36 | 2:36.66 | |||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 37.62 | 1:18.66 | 2:00.66 | 2:41.53 | |||
3 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.53 | 1:20.64 | 2:03.26 | 2:42.94 | |||
4 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 37.90 | 1:19.81 | 2:02.48 | 2:43.21 | |||
5 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 38.52 | 1:20.69 | 2:03.70 | 2:43.68 | |||
6 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 40.21 | 1:24.23 | 2:06.34 | 2:50.49 | |||
7 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 40.66 | 1:24.27 | 2:09.06 | 2:52.95 | |||
8 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.65 | 1:24.99 | 2:09.82 | 2:53.01 | |||
9 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.75 | 1:25.10 | 2:10.27 | 2:53.07 | |||
10 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 40.12 | 1:24.47 | 2:10.13 | 2:53.18 | |||
11 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 40.84 | 1:24.00 | 2:09.51 | 2:53.57 | |||
12 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 40.92 | 1:24.93 | 2:10.08 | 2:54.69 | |||
13 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 42.13 | 1:27.31 | 2:11.31 | 2:54.99 | |||
14 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.25 | 1:25.25 | 2:11.84 | 2:56.02 | |||
15 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.05 | 1:30.95 | 2:17.19 | 2:57.56 | |||
16 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 42.18 | 1:27.83 | 2:13.49 | 2:58.77 | |||
17 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 43.04 | 1:28.33 | 2:14.87 | 2:59.77 | |||
18 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 42.12 | 1:28.60 | 2:16.40 | 3:01.41 | |||
19 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 43.35 | 1:30.23 | 2:18.04 | 3:02.51 | |||
20 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 39.42 | 1:27.69 | 2:17.81 | 3:03.62 | |||
21 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 43.75 | 1:30.91 | 2:18.90 | 3:04.12 | |||
22 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.60 | 1:30.59 | 2:19.68 | 3:07.67 | |||
23 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 42.33 | 1:30.61 | 2:19.60 | 3:08.11 | |||
24 | Maja Gunnarson | 2003 | Simklubben Neptun | 43.91 | 1:33.10 | 2:22.16 | 3:08.46 | |||
25 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.32 | 1:30.92 | 2:20.45 | 3:08.50 | |||
26 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.53 | 1:35.01 | 2:24.08 | 3:08.51 | |||
27 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.08 | 1:33.58 | 2:23.08 | 3:11.01 | |||
28 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 47.82 | 1:38.64 | 2:29.47 | 3:16.69 | |||
29 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.21 | 1:39.60 | 2:33.48 | 3:24.18 | |||
30 | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 47.36 | 1:40.05 | 2:35.20 | 3:28.43 | |||
31 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 48.54 | 1:44.76 | 2:40.58 | 3:32.88 | |||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.57 | 1:00.68 | |||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 29.84 | 1:01.17 | |||||
3 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 30.45 | 1:02.44 | |||||
4 | Wiggo Frohde | 2000 | Simklubben Neptun | 31.53 | 1:04.17 | |||||
5 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.14 | 1:04.57 | |||||
6 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 31.82 | 1:05.78 | |||||
7 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 32.36 | 1:06.47 | |||||
8 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 32.94 | 1:08.23 | |||||
9 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.00 | 1:09.32 | |||||
10 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.74 | 1:10.73 | |||||
11 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.52 | 1:11.18 | |||||
12 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 34.65 | 1:11.22 | |||||
13 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 34.96 | 1:12.87 | |||||
14 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.62 | 1:15.20 | |||||
15 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 39.21 | 1:22.16 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 30.69 | 1:03.91 | |||||
2 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.34 | 1:09.15 | |||||
3 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 33.56 | 1:09.50 | |||||
4 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 34.89 | 1:11.92 | |||||
5 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 40.35 | 1:22.93 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.96 | 1:06.30 | |||||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.09 | 1:06.91 | |||||
3 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.63 | 1:11.31 | |||||
4 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.69 | 1:11.61 | |||||
5 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 38.93 | 1:18.82 | |||||
6 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 38.61 | 1:19.07 | |||||
7 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 39.89 | 1:22.58 | |||||
8 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.99 | 1:28.52 | |||||
- | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 34.45 | 1:12.43 | |||||
2 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 36.79 | 1:16.94 | |||||
3 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 38.22 | 1:18.63 | |||||
4 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 38.94 | 1:20.19 | |||||
5 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.56 | 1:21.54 | |||||
6 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 40.07 | 1:22.17 | |||||
7 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 42.05 | 1:25.50 | |||||
8 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.29 | 1:27.27 | |||||
9 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 43.81 | 1:27.95 | |||||
10 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 42.93 | 1:28.67 | |||||
11 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.05 | 1:28.98 | |||||
12 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.17 | 1:30.08 | |||||
13 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.71 | 1:34.31 | |||||
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.33 | 1:05.39 | 1:39.89 | 2:15.14 | |||
2 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 32.60 | 1:07.38 | 1:42.87 | 2:17.96 | |||
3 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.80 | 1:08.70 | 1:45.87 | 2:20.41 | |||
4 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.79 | 1:06.70 | 1:44.42 | 2:22.04 | |||
5 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.20 | 1:09.89 | 1:47.10 | 2:23.90 | |||
6 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.94 | 1:09.00 | 1:47.65 | 2:26.40 | |||
7 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.02 | 1:11.04 | 1:50.18 | 2:28.51 | |||
8 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.85 | 1:16.35 | 1:58.09 | 2:37.63 | |||
9 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.82 | 1:16.49 | 1:59.52 | 2:42.30 | |||
- | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | DNF | ||||||
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.76 | 1:02.98 | 1:37.27 | 2:11.87 | |||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.26 | 1:06.63 | 1:41.17 | 2:15.29 | |||
3 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.72 | 1:06.90 | 1:42.97 | 2:17.64 | |||
4 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.23 | 1:07.50 | 1:43.40 | 2:18.75 | |||
5 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 32.40 | 1:07.66 | 1:44.72 | 2:20.17 | |||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.84 | 1:07.79 | 1:45.07 | 2:20.88 | |||
7 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 33.15 | 1:09.36 | 1:46.22 | 2:22.02 | |||
8 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 32.79 | 1:09.21 | 1:46.57 | 2:23.36 | |||
9 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 34.40 | 1:11.91 | 1:49.80 | 2:26.31 | |||
10 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 33.69 | 1:11.24 | 1:50.59 | 2:28.70 | |||
11 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 35.56 | 1:14.59 | 1:53.92 | 2:30.76 | |||
12 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 34.89 | 1:12.98 | 1:52.52 | 2:30.94 | |||
13 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 35.17 | 1:14.29 | 1:53.93 | 2:31.90 | |||
14 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 34.39 | 1:12.17 | 1:51.97 | 2:32.31 | |||
15 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 35.50 | 1:15.58 | 1:57.24 | 2:35.49 | |||
16 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.64 | 1:29.40 | 2:17.44 | 3:03.45 | |||
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 32.66 | 1:08.74 | 1:44.98 | 2:20.80 | |||
2 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 33.13 | 1:08.47 | 1:44.80 | 2:20.89 | |||
3 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 34.25 | 1:11.43 | 1:49.75 | 2:27.23 | |||
4 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 34.92 | 1:13.81 | 1:53.16 | 2:30.23 | |||
5 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 34.21 | 1:12.64 | 1:52.61 | 2:31.22 | |||
6 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.44 | 1:14.27 | 1:56.20 | 2:36.85 | |||
7 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.85 | 1:16.68 | 1:59.27 | 2:36.98 | |||
8 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 37.51 | 1:19.33 | 2:00.92 | 2:39.52 | |||
9 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 36.69 | 1:17.18 | 1:59.27 | 2:40.65 | |||
10 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.59 | 1:18.78 | 2:00.65 | 2:40.92 | |||
11 | Emma Marcus | 2002 | IF Åland | 37.09 | 1:19.14 | 2:00.81 | 2:41.39 | |||
12 | Amanda Nevall | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.81 | 1:18.70 | 2:01.56 | 2:42.12 | |||
13 | Ester Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 37.31 | 1:18.28 | 2:01.20 | 2:43.71 | |||
14 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 37.12 | 1:18.95 | 2:02.73 | 2:44.07 | |||
15 | Julia Lundgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 37.28 | 1:19.49 | 2:04.13 | 2:46.93 | |||
16 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.10 | 1:20.23 | 2:05.78 | 2:54.37 | |||
17 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.55 | 1:24.44 | 2:11.66 | 2:56.35 | |||
18 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.50 | 1:23.60 | 2:12.83 | 3:02.39 | |||
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 33.19 | 1:09.69 | 1:46.20 | 2:22.05 | |||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 33.31 | 1:10.20 | 1:47.41 | 2:24.26 | |||
3 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 33.80 | 1:13.93 | 1:54.08 | 2:31.98 | |||
4 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.35 | 1:14.84 | 1:55.62 | 2:33.93 | |||
5 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 34.20 | 1:13.12 | 1:54.00 | 2:34.35 | |||
6 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 36.11 | 1:15.19 | 1:55.19 | 2:34.42 | |||
7 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 35.25 | 1:15.42 | 1:55.97 | 2:35.13 | |||
8 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 35.48 | 1:14.52 | 1:55.45 | 2:35.51 | |||
9 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 36.19 | 1:17.65 | 2:00.38 | 2:37.01 | |||
10 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.95 | 1:16.75 | 1:57.85 | 2:37.18 | |||
11 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 36.62 | 1:17.65 | 1:58.44 | 2:38.04 | |||
12 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.69 | 1:17.19 | 1:59.25 | 2:38.05 | |||
13 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 34.88 | 1:14.53 | 1:56.58 | 2:38.38 | |||
14 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 35.83 | 1:16.66 | 1:57.90 | 2:38.43 | |||
15 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.54 | 1:18.14 | 2:00.32 | 2:41.70 | |||
16 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 37.04 | 1:18.58 | 2:03.28 | 2:46.96 | |||
17 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.38 | 1:22.16 | 2:06.02 | 2:47.62 | |||
18 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 39.66 | 1:23.67 | 2:07.23 | 2:48.31 | |||
19 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.31 | 1:21.13 | 2:06.05 | 2:48.45 | |||
20 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 37.54 | 1:22.47 | 2:09.62 | 2:52.73 | |||
21 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 40.29 | 1:25.51 | 2:10.84 | 2:52.81 | |||
22 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 39.65 | 1:25.18 | 2:10.49 | 2:53.56 | |||
23 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.63 | 1:24.12 | 2:12.15 | 2:53.58 | |||
24 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 36.50 | 1:21.43 | 2:08.68 | 2:54.26 | |||
25 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 40.52 | 1:26.67 | 2:12.43 | 2:55.37 | |||
26 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.63 | 1:24.96 | 2:12.00 | 2:56.49 | |||
27 | Maja Gunnarson | 2003 | Simklubben Neptun | 39.35 | 1:26.01 | 2:12.97 | 2:57.30 | |||
28 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.03 | 1:26.69 | 2:14.76 | 2:59.52 | |||
29 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.67 | 1:26.13 | 2:12.94 | 3:00.28 | |||
30 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 39.50 | 1:25.65 | 2:14.56 | 3:00.33 | |||
31 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.49 | 1:28.76 | 2:17.14 | 3:02.44 | |||
32 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 40.71 | 1:27.25 | 2:15.68 | 3:02.80 | |||
33 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 41.70 | 1:31.25 | 2:19.54 | 3:07.06 | |||
34 | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.86 | 1:27.95 | 2:19.56 | 3:09.56 | |||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 28.75 | 1:02.90 | 1:40.52 | 2:10.71 | |||
2 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 29.70 | 1:04.04 | 1:41.74 | 2:12.01 | |||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 29.56 | 1:05.25 | 1:46.29 | 2:20.05 | |||
4 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.82 | 1:05.84 | 1:49.10 | 2:20.74 | |||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 31.62 | 1:08.60 | 1:48.75 | 2:22.12 | |||
6 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 30.39 | 1:06.97 | 1:49.66 | 2:22.49 | |||
7 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 31.59 | 1:11.09 | 1:51.79 | 2:25.21 | |||
8 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 30.86 | 1:08.73 | 1:50.38 | 2:25.88 | |||
9 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 31.66 | 1:10.40 | 1:55.76 | 2:29.73 | |||
10 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 31.11 | 1:08.99 | 1:55.43 | 2:30.43 | |||
11 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.94 | 1:13.41 | 1:58.62 | 2:33.29 | |||
12 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 31.20 | 1:10.67 | 1:57.02 | 2:35.89 | |||
- | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.26 | 1:10.75 | 1:49.43 | 2:23.60 | |||
2 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 32.50 | 1:09.75 | 1:53.92 | 2:28.12 | |||
3 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.97 | 1:11.54 | 1:54.36 | 2:29.17 | |||
4 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.06 | 1:13.87 | 1:55.73 | 2:30.39 | |||
5 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 36.62 | 1:21.43 | 2:13.38 | 2:53.95 | |||
- | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.28 | 1:06.99 | 1:50.56 | 2:23.91 | |||
2 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.98 | 1:08.37 | 1:50.57 | 2:24.05 | |||
3 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.31 | 1:11.88 | 1:56.36 | 2:30.91 | |||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.20 | 1:10.05 | 1:56.56 | 2:31.08 | |||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 32.40 | 1:11.85 | 1:59.41 | 2:34.72 | |||
6 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.66 | 1:14.91 | 2:00.98 | 2:37.25 | |||
7 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.13 | 1:14.78 | 2:03.15 | 2:39.84 | |||
8 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 33.67 | 1:16.21 | 2:07.86 | 2:43.65 | |||
9 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.56 | 1:21.81 | 2:12.44 | 2:50.84 | |||
10 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.09 | 1:20.40 | 2:09.11 | 2:51.19 | |||
11 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 38.60 | 1:22.08 | 2:15.86 | 2:53.36 | |||
12 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.34 | 1:25.72 | 2:21.35 | 3:00.56 | |||
13 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.68 | 1:38.02 | 2:35.55 | 3:18.35 | |||
- | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 35.69 | 1:16.08 | 2:04.65 | 2:40.53 | |||
2 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 36.43 | 1:20.96 | 2:07.95 | 2:45.78 | |||
3 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 37.75 | 1:23.96 | 2:07.35 | 2:48.98 | |||
4 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 37.04 | 1:22.12 | 2:11.97 | 2:51.52 | |||
5 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 38.68 | 1:22.17 | 2:17.39 | 2:57.93 | |||
6 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 40.27 | 1:29.33 | 2:22.95 | 3:02.88 | |||
7 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 43.31 | 1:30.76 | 2:27.49 | 3:02.99 | |||
8 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 40.23 | 1:27.61 | 2:19.34 | 3:03.26 | |||
9 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 42.31 | 1:29.93 | 2:22.18 | 3:03.28 | |||
10 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.17 | 1:26.75 | 2:22.27 | 3:07.79 | |||
11 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.84 | 1:35.08 | 2:30.48 | 3:12.14 | |||
12 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.61 | 1:32.73 | 2:29.06 | 3:13.02 | |||
13 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.97 | 1:33.93 | 2:32.65 | 3:16.23 | |||
14 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 46.82 | 1:35.40 | 2:35.05 | 3:16.44 | |||
- | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:11.85 | 2:32.47 | 4:01.53 | 5:13.89 | |||
2 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 1:23.23 | 2:44.35 | 4:12.23 | 5:26.96 | |||
3 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 1:16.60 | 2:44.41 | 4:14.37 | 5:28.09 | |||
4 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 1:18.53 | 2:39.71 | 4:16.70 | 5:31.56 | |||
5 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 1:15.20 | 2:41.48 | 4:15.31 | 5:31.66 | |||
6 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:13.63 | 2:39.73 | 4:15.22 | 5:31.87 | |||
7 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:14.10 | 2:37.24 | 4:16.31 | 5:33.20 | |||
8 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 1:16.20 | 2:43.11 | 4:16.96 | 5:33.82 | |||
9 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 1:23.25 | 2:48.04 | 4:22.14 | 5:37.72 | |||
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 1:13.82 | 2:36.87 | 4:04.52 | 5:15.18 | |||
2 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 1:18.16 | 2:46.07 | 4:28.64 | 5:43.67 | |||
3 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 1:23.70 | 2:53.81 | 4:31.41 | 5:43.91 | |||
4 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 1:17.14 | 2:47.14 | 4:27.82 | 5:47.35 | |||
5 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:26.14 | 2:58.05 | 4:37.23 | 5:53.43 | |||
- | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:24.83 | 2:57.27 | 4:36.43 | 6:04.78 | |||
2 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 1:33.22 | 3:18.03 | 5:11.09 | 6:34.75 | |||
3 | Emma Marcus | 2002 | IF Åland | 1:38.38 | 3:22.28 | 5:13.04 | 6:45.17 | |||
- | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 1:18.86 | 2:43.01 | 4:13.20 | 5:33.07 | |||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 1:22.38 | 2:50.66 | 4:30.97 | 5:48.11 | |||
3 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:22.37 | 2:59.01 | 4:41.73 | 6:02.73 | |||
4 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 1:24.90 | 2:57.92 | 4:47.95 | 6:08.80 | |||
5 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 1:29.18 | 3:06.91 | 4:49.67 | 6:09.70 | |||
6 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:25.74 | 3:03.80 | 4:50.38 | 6:12.88 | |||
7 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 1:37.83 | 3:16.37 | 4:54.50 | 6:15.20 | |||
8 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 1:33.04 | 3:09.04 | 4:55.89 | 6:16.84 | |||
9 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 1:32.74 | 3:08.27 | 4:57.11 | 6:23.80 | |||
10 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 1:44.68 | 3:24.82 | 5:13.34 | 6:46.14 | |||
11 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 1:45.05 | 3:32.44 | 5:21.39 | 6:51.53 | |||
- | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | STR tlb | ||||||
- | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Maja Gunnarson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.64 | 1:15.66 | |||||
2 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.16 | 1:19.60 | |||||
3 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.01 | 1:19.75 | |||||
3 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 37.50 | 1:19.75 | |||||
5 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 38.09 | 1:20.13 | |||||
6 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.35 | 1:21.86 | |||||
7 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.14 | 1:22.73 | |||||
8 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 41.28 | 1:26.41 | |||||
9 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.29 | 1:27.77 | |||||
10 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.56 | 1:28.21 | |||||
11 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 42.10 | 1:29.85 | |||||
12 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 42.16 | 1:30.82 | |||||
13 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 43.95 | 1:32.45 | |||||
14 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 43.57 | 1:33.31 | |||||
15 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 45.31 | 1:38.30 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.61 | 1:15.60 | |||||
2 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 37.32 | 1:18.61 | |||||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 37.72 | 1:19.39 | |||||
4 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.17 | 1:20.12 | |||||
5 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.75 | 1:24.61 | |||||
6 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 40.16 | 1:24.84 | |||||
7 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 41.00 | 1:26.78 | |||||
8 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.45 | 1:31.59 | |||||
9 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 42.69 | 1:33.57 | |||||
- | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 39.24 | 1:20.51 | |||||
2 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.25 | 1:21.51 | |||||
3 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.57 | 1:21.90 | |||||
4 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 40.47 | 1:27.27 | |||||
5 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.17 | 1:28.23 | |||||
6 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 42.44 | 1:29.11 | |||||
7 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 41.60 | 1:29.15 | |||||
8 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 42.56 | 1:30.38 | |||||
9 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.40 | 1:34.59 | |||||
10 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.13 | 1:36.65 | |||||
11 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 46.92 | 1:39.49 | |||||
12 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 47.41 | 1:40.58 | |||||
13 | Amanda Nevall | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.71 | 1:40.98 | |||||
14 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.83 | 1:44.44 | |||||
15 | Towalie Hedelin | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.54 | 1:51.00 | |||||
16 | Rosanna Atashi | 2002 | Väsby Simsällskap | 55.93 | 2:00.95 | |||||
- | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 37.51 | 1:19.13 | |||||
2 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.59 | 1:20.18 | |||||
3 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 37.67 | 1:22.14 | |||||
4 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.46 | 1:24.90 | |||||
5 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.52 | 1:25.14 | |||||
6 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 40.05 | 1:26.30 | |||||
7 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.97 | 1:30.06 | |||||
8 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 42.29 | 1:30.91 | |||||
9 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 43.45 | 1:31.61 | |||||
10 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.71 | 1:33.20 | |||||
11 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 45.14 | 1:34.02 | |||||
12 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.37 | 1:34.93 | |||||
13 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.48 | 1:35.75 | |||||
14 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 45.06 | 1:36.76 | |||||
15 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 45.96 | 1:37.40 | |||||
16 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.38 | 1:39.35 | |||||
17 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.54 | 1:39.65 | |||||
18 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 46.52 | 1:40.50 | |||||
19 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 50.08 | 1:45.75 | |||||
20 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 48.91 | 1:45.98 | |||||
21 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 52.61 | 1:51.59 | |||||
22 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 53.62 | 1:54.42 | |||||
- | Elisabeth Fletcher-Sjöman | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.26 | 1:10.49 | 1:48.26 | 2:27.12 | |||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 35.62 | 1:15.18 | 1:56.61 | 2:38.77 | |||
3 | Wiggo Frohde | 2000 | Simklubben Neptun | 36.40 | 1:17.03 | 1:58.94 | 2:41.01 | |||
4 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 36.19 | 1:16.86 | 1:58.76 | 2:41.03 | |||
5 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 37.58 | 1:19.98 | 2:02.30 | 2:43.93 | |||
6 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 38.46 | 1:21.40 | 2:03.85 | 2:46.12 | |||
7 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 40.17 | 1:24.58 | 2:08.44 | 2:52.42 | |||
8 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.73 | 1:23.16 | 2:09.42 | 2:55.01 | |||
9 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 40.15 | 1:25.31 | 2:12.87 | 3:01.28 | |||
10 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 45.30 | 1:36.79 | 2:31.17 | 3:24.06 | |||
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.23 | 1:12.67 | 1:51.87 | 2:30.95 | |||
2 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.87 | 1:16.52 | 1:58.43 | 2:40.23 | |||
3 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.89 | 1:17.29 | 1:59.25 | 2:41.14 | |||
4 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 38.34 | 1:21.28 | 2:04.58 | 2:47.73 | |||
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.22 | 1:16.44 | 1:59.29 | 2:42.45 | |||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 40.19 | 1:26.22 | 2:11.88 | 2:57.30 | |||
3 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 38.98 | 1:24.53 | 2:11.81 | 2:58.30 | |||
4 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.43 | 1:27.09 | 2:14.24 | 3:01.85 | |||
5 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 41.25 | 1:27.46 | 2:14.41 | 3:01.97 | |||
6 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.05 | 1:31.64 | 2:23.35 | 3:16.89 | |||
7 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.97 | 1:34.72 | 2:26.21 | 3:16.92 | |||
8 | Tiger Martin | 2002 | Simklubben Neptun | 44.45 | 1:36.05 | 2:30.09 | 3:21.06 | |||
9 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 48.46 | 1:42.21 | 2:36.48 | 3:30.07 | |||
10 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 46.33 | 1:40.42 | 2:36.73 | 3:31.74 | |||
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 37.78 | 1:20.73 | 2:05.54 | 2:49.69 | |||
2 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 41.82 | 1:29.35 | 2:18.24 | 3:02.44 | |||
3 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 41.10 | 1:29.18 | 2:19.57 | 3:09.86 | |||
4 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 43.59 | 1:33.03 | 2:23.44 | 3:12.81 | |||
5 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.59 | 1:43.17 | 2:38.52 | 3:32.23 | |||
6 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.88 | 1:41.74 | 2:37.63 | 3:32.54 | |||
- | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:09.33 | 2:22.57 | 3:35.50 | 4:48.04 | |||
2 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 1:07.97 | 2:19.98 | 3:34.69 | 4:48.14 | |||
3 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 1:09.50 | 2:23.72 | 3:39.13 | 4:53.35 | |||
4 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 1:08.14 | 2:22.57 | 3:39.35 | 4:55.83 | |||
5 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:09.53 | 2:24.09 | 3:40.76 | 4:57.05 | |||
6 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:11.94 | 2:28.38 | 3:43.74 | 4:58.43 | |||
7 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 1:11.44 | 2:28.86 | 3:46.30 | 5:02.43 | |||
8 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 1:12.19 | 2:30.14 | 3:47.95 | 5:02.66 | |||
9 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 1:12.80 | 2:31.39 | 3:50.83 | 5:09.54 | |||
10 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.76 | 2:39.37 | 3:58.13 | 5:14.29 | |||
11 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:12.77 | 2:33.28 | 3:57.15 | 5:18.74 | |||
12 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:16.46 | 2:40.90 | 4:07.21 | 5:31.49 | |||
13 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:17.73 | 2:46.13 | 4:15.08 | 5:38.86 | |||
14 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:18.93 | 2:46.16 | 4:14.41 | 5:41.78 | |||
15 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 1:17.53 | 2:46.61 | 4:16.74 | 5:48.34 | |||
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 1:06.69 | 2:17.92 | 3:30.15 | 4:41.59 | |||
2 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:08.07 | 2:21.00 | 3:33.66 | 4:45.30 | |||
3 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:10.17 | 2:24.60 | 3:39.70 | 4:53.04 | |||
4 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:09.78 | 2:24.84 | 3:39.92 | 4:53.58 | |||
5 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:09.93 | 2:24.77 | 3:40.29 | 4:56.47 | |||
6 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 1:10.72 | 2:26.70 | 3:43.99 | 4:57.49 | |||
7 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 1:12.72 | 2:30.32 | 3:44.23 | 4:57.54 | |||
8 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 1:11.59 | 2:28.66 | 3:44.53 | 5:00.56 | |||
9 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:13.07 | 2:34.01 | 3:54.00 | 5:12.10 | |||
10 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:14.35 | 2:34.01 | 3:53.28 | 5:12.23 | |||
11 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:12.62 | 2:32.16 | 3:53.86 | 5:16.18 | |||
12 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 1:19.47 | 2:42.39 | 4:04.67 | 5:25.10 | |||
13 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 1:20.40 | 2:50.80 | 4:20.69 | 5:45.30 | |||
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 1:08.38 | 2:25.10 | 3:42.39 | 4:57.65 | |||
2 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 1:12.66 | 2:30.12 | 3:46.96 | 5:02.29 | |||
3 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:14.96 | 2:35.41 | 3:57.34 | 5:20.95 | |||
4 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 1:15.34 | 2:38.66 | 4:02.10 | 5:24.13 | |||
5 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.77 | 2:43.10 | 4:08.16 | 5:29.83 | |||
6 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 1:20.87 | 2:48.28 | 4:15.70 | 5:37.77 | |||
7 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.98 | 2:49.95 | 4:16.95 | 5:41.50 | |||
8 | Emma Marcus | 2002 | IF Åland | 1:23.38 | 2:54.06 | 4:24.47 | 5:50.25 | |||
9 | Ester Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 1:21.25 | 2:50.60 | 4:23.71 | 5:52.86 | |||
10 | Towalie Hedelin | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:29.38 | 3:08.76 | 4:52.54 | 6:36.06 | |||
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 1:10.32 | 2:26.33 | 3:43.30 | 4:56.78 | |||
2 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:12.27 | 2:29.64 | 3:49.12 | 5:08.26 | |||
3 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.38 | 2:29.74 | 3:49.59 | 5:08.61 | |||
4 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:13.59 | 2:35.51 | 3:56.59 | 5:16.05 | |||
5 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 1:13.44 | 2:35.10 | 3:57.28 | 5:16.15 | |||
6 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:16.15 | 2:38.78 | 4:01.10 | 5:21.35 | |||
7 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 1:16.06 | 2:38.31 | 4:02.45 | 5:23.90 | |||
8 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 1:18.03 | 2:45.32 | 4:12.24 | 5:30.37 | |||
9 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 1:18.51 | 2:45.77 | 4:13.00 | 5:30.67 | |||
10 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 1:16.54 | 2:41.64 | 4:08.02 | 5:32.15 | |||
11 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 1:24.44 | 2:53.24 | 4:20.22 | 5:45.64 | |||
12 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:21.71 | 2:50.78 | 4:21.87 | 5:47.01 | |||
13 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 1:25.27 | 2:56.68 | 4:26.45 | 5:51.70 | |||
14 | Maja Gunnarson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:28.99 | 3:05.19 | 4:38.71 | 6:07.76 | |||
15 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 1:29.57 | 3:05.72 | 4:42.10 | 6:15.22 | |||
16 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 1:25.94 | 3:04.49 | 4:40.61 | 6:15.77 | |||
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:10.85 | 2:24.19 | 3:37.71 | 4:50.20 | 17:51.69 | ||
6:02.56 | 7:14.90 | 8:26.55 | 9:38.29 | |||||||
10:50.09 | 12:01.76 | 13:13.24 | 14:24.39 | |||||||
15:35.48 | 16:45.92 | |||||||||
2 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:08.63 | 2:17.81 | 3:27.52 | 4:38.42 | 17:51.86 | ||
5:49.55 | 7:01.20 | 8:12.87 | 9:24.64 | |||||||
10:37.12 | 11:49.80 | 13:02.77 | 14:15.16 | |||||||
15:27.50 | 16:40.39 | |||||||||
3 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 1:09.70 | 2:22.88 | 3:35.55 | 4:47.91 | 18:02.37 | ||
5:59.76 | 7:11.81 | 8:24.33 | 9:37.19 | |||||||
10:49.09 | 12:01.48 | 13:14.59 | 14:27.36 | |||||||
15:40.61 | 16:53.10 | |||||||||
4 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 1:09.94 | 2:24.40 | 3:38.98 | 4:53.13 | 18:19.24 | ||
6:07.08 | 7:21.42 | 8:35.64 | 9:49.32 | |||||||
11:03.67 | 12:17.03 | 13:30.18 | 14:43.35 | |||||||
15:56.17 | 17:09.35 | |||||||||
5 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 1:10.00 | 2:22.81 | 3:36.20 | 4:50.12 | 18:41.55 | ||
6:04.13 | 7:18.44 | 8:33.28 | 9:48.67 | |||||||
11:04.53 | 12:20.31 | 13:35.11 | 14:52.44 | |||||||
16:07.64 | 17:23.66 | |||||||||
6 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 1:12.27 | 2:31.80 | 3:51.81 | 5:13.21 | 20:28.91 | ||
6:36.70 | 8:00.85 | 9:25.12 | 10:49.41 | |||||||
12:13.71 | 13:38.28 | 15:01.30 | 16:25.74 | |||||||
17:49.34 | 19:11.95 | |||||||||
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:07.45 | 2:15.79 | 3:22.91 | 4:32.53 | 17:21.77 | ||
5:41.88 | 6:49.61 | 7:59.37 | 9:09.70 | |||||||
10:20.40 | 11:30.77 | 12:41.19 | 13:51.18 | |||||||
15:02.57 | 16:12.84 | |||||||||
2 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 1:12.69 | 2:30.49 | 3:48.48 | 5:05.83 | 19:29.17 | ||
6:23.10 | 7:41.40 | 8:59.91 | 10:18.14 | |||||||
11:36.91 | 12:56.32 | 14:15.42 | 15:35.00 | |||||||
16:54.84 | 18:13.69 | |||||||||
3 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 1:11.86 | 2:28.58 | 3:46.94 | 5:05.51 | 19:30.83 | ||
6:24.95 | 7:44.63 | 9:04.83 | 10:23.91 | |||||||
11:43.18 | 13:01.59 | 14:20.17 | 15:39.55 | |||||||
16:58.24 | 18:16.18 | |||||||||
4 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 1:13.72 | 2:33.35 | 3:53.21 | 5:13.36 | 20:02.74 | ||
6:34.40 | 7:56.30 | 9:19.03 | 10:44.10 | |||||||
12:07.10 | 13:29.13 | 14:49.66 | 16:09.73 | |||||||
17:28.86 | 18:48.22 | |||||||||
5 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 1:16.11 | 2:41.78 | 4:09.60 | 5:39.14 | 22:22.22 | ||
7:09.78 | 8:40.90 | 10:11.72 | 11:43.38 | |||||||
13:15.25 | 14:46.98 | 16:18.06 | 17:51.00 | |||||||
19:22.49 | 20:53.97 | |||||||||
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:14.68 | 2:34.11 | 3:53.01 | 5:11.48 | 19:45.52 | ||
6:30.56 | 7:49.98 | 9:09.96 | 10:30.26 | |||||||
11:50.83 | 13:11.11 | 14:31.37 | 15:51.76 | |||||||
17:10.65 | 18:29.00 | |||||||||
2 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:17.18 | 2:43.31 | 4:11.21 | 5:41.52 | 22:01.76 | ||
7:11.38 | 8:41.51 | 10:12.94 | 11:42.00 | |||||||
13:11.67 | 14:41.66 | 16:12.16 | 17:42.16 | |||||||
19:11.41 | 20:38.90 | |||||||||
3 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:22.00 | 2:52.87 | 4:24.91 | 5:57.75 | 22:47.58 | ||
7:30.47 | 8:15.94 | 10:34.25 | 12:06.94 | |||||||
13:39.15 | 15:11.85 | 16:44.63 | 18:18.44 | |||||||
19:49.45 | 21:18.67 | |||||||||
4 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:19.38 | 2:48.21 | 4:17.79 | 5:49.14 | 23:02.26 | ||
7:21.72 | 8:54.47 | 10:28.96 | 12:03.16 | |||||||
13:37.41 | 15:12.01 | 16:47.34 | 18:23.63 | |||||||
20:00.05 | 21:35.10 | |||||||||
5 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:26.30 | 3:00.61 | 4:35.68 | 6:11.88 | 23:36.87 | ||
7:48.29 | 9:23.60 | 11:01.05 | 12:39.03 | |||||||
14:15.01 | 15:50.87 | 17:27.63 | 19:01.95 | |||||||
20:34.80 | 22:11.15 | |||||||||
6 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:26.30 | 3:01.50 | 4:37.07 | 6:14.14 | 23:45.08 | ||
7:51.97 | 9:28.47 | 11:06.10 | 12:44.46 | |||||||
14:21.74 | 15:57.51 | 17:32.59 | 19:07.44 | |||||||
20:40.59 | 22:15.64 | |||||||||
- | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | STR tlb | ||||||
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 1:15.64 | 2:38.18 | 4:02.56 | 5:26.74 | 20:45.94 | ||
6:51.54 | 8:16.19 | 9:39.56 | 11:03.83 | |||||||
12:28.16 | 13:52.82 | 15:17.69 | 16:42.47 | |||||||
18:06.85 | 19:29.62 | |||||||||
2 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 1:15.32 | 2:41.25 | 4:03.84 | 5:30.69 | 20:57.93 | ||
6:54.25 | 8:20.13 | 9:44.29 | 11:11.38 | |||||||
12:38.31 | 14:02.39 | 15:29.69 | 16:52.40 | |||||||
18:17.85 | 19:42.59 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 13 mars 2016 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 17:26 |