Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden Tävl omr 1 2015. | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 20:15 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 1, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 32.88 | 1:10.97 | 1:50.80 | 2:30.02 | |||
2 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 33.81 | 1:13.05 | 1:53.45 | 2:33.07 | |||
3 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 34.69 | 1:17.13 | 2:00.68 | 2:42.96 | |||
4 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.59 | 1:18.06 | 2:02.87 | 2:44.83 | |||
5 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.65 | 1:19.57 | 2:03.80 | 2:44.97 | |||
6 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.93 | 1:20.74 | 2:08.21 | 2:50.34 | |||
7 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.85 | 1:22.76 | 2:07.51 | 2:51.13 | |||
8 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 37.07 | 1:20.78 | 2:06.77 | 2:52.37 | |||
9 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.60 | 1:24.07 | 2:09.72 | 2:54.75 | |||
10 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.63 | 1:24.98 | 2:11.23 | 2:54.81 | |||
11 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.13 | 1:25.62 | 2:14.30 | 3:00.72 | |||
12 | Juni Rogström | 2004 | Gävle Simsällskap | 42.56 | 1:32.24 | 2:26.41 | 3:14.88 | |||
13 | Nathalie Stegenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | 40.68 | 1:29.88 | 2:23.93 | 3:16.65 | |||
Gren 2, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 38.72 | ||||||
2 | Daniel Parker | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.50 | ||||||
3 | Adrian Jonsson | 2004 | Bollnäs Simsällskap | 48.62 | ||||||
4 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 50.08 | ||||||
- | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 18.83 | ||||||
2 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 19.09 | ||||||
3 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 21.03 | ||||||
4 | Malva Molund | 2006 | Upsala Simsällskap | 23.42 | ||||||
5 | Wilma Lindgren | 2006 | Falu Simsällskap | 25.01 | ||||||
6 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 25.02 | ||||||
7 | Linnea Cederberg Sandberg | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 25.28 | ||||||
8 | Elena Henze | 2006 | Simsällskapet Mora | 25.87 | ||||||
9 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 26.34 | ||||||
- | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 17.18 | ||||||
2 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 17.57 | ||||||
3 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 17.89 | ||||||
4 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 17.93 | ||||||
5 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 18.69 | ||||||
6 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 19.20 | ||||||
7 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 20.35 | ||||||
8 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 21.11 | ||||||
9 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 21.23 | ||||||
10 | Smilla Fredriksson | 2005 | Upsala Simsällskap | 23.47 | ||||||
11 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 24.05 | ||||||
12 | Alva Käller | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 24.08 | ||||||
13 | Emma Kostic | 2005 | Upsala Simsällskap | 25.74 | ||||||
14 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 25.75 | ||||||
15 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 26.28 | ||||||
16 | Signe Löf | 2005 | Gävle Simsällskap | 26.30 | ||||||
17 | Lisa Holfve | 2005 | Gävle Simsällskap | 26.84 | ||||||
18 | Inez Dahlqvist | 2005 | Borlänge Simsällskap | 29.93 | ||||||
- | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
- | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:07.47 | 2:23.06 | 3:39.97 | 4:55.01 | |||
2 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 1:12.36 | 2:33.43 | 3:54.84 | 5:15.86 | |||
3 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:20.64 | 2:48.44 | 4:16.57 | 5:41.26 | |||
4 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:23.08 | 2:56.15 | 4:31.90 | 6:05.04 | |||
5 | Joel Pelling | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:25.04 | 2:59.92 | 4:35.84 | 6:18.25 | |||
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 31.47 | 1:07.21 | |||||
2 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 33.70 | 1:10.87 | |||||
3 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 34.56 | 1:12.75 | |||||
4 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 34.66 | 1:12.96 | |||||
5 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.46 | 1:15.00 | |||||
6 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 35.20 | 1:15.82 | |||||
7 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.93 | 1:17.34 | |||||
8 | Liv Jonsson | 2004 | Simsällskapet Mora | 36.16 | 1:18.12 | |||||
9 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.18 | 1:18.97 | |||||
10 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 37.19 | 1:20.05 | |||||
11 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.57 | 1:20.57 | |||||
12 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 38.16 | 1:20.60 | |||||
13 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.43 | 1:23.14 | |||||
14 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.49 | 1:23.18 | |||||
15 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.20 | 1:24.16 | |||||
16 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.93 | 1:24.94 | |||||
17 | Maja Molund | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.94 | 1:25.45 | |||||
18 | Karin Gabrielsson | 2004 | Ludvika Simsällskap | 39.47 | 1:27.06 | |||||
19 | Nathalie Stegenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.69 | 1:27.30 | |||||
20 | Wilma Berg | 2004 | Ludvika Simsällskap | 40.79 | 1:27.48 | |||||
21 | Hanna Wahlqvist | 2004 | Ludvika Simsällskap | 41.05 | 1:28.13 | |||||
22 | Juni Rogström | 2004 | Gävle Simsällskap | 43.01 | 1:29.21 | |||||
23 | Olivia Tramontana | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.87 | 1:31.21 | |||||
24 | Linn Andrén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.78 | 1:33.08 | |||||
25 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.45 | 1:33.26 | |||||
26 | Frida Ljusberg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 45.79 | 1:36.67 | |||||
27 | Matilda Nilsson | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.87 | 1:46.22 | |||||
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 30.58 | 1:05.55 | |||||
2 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 32.12 | 1:06.48 | |||||
3 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 32.80 | 1:09.43 | |||||
4 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 31.71 | 1:09.49 | |||||
5 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.85 | 1:13.60 | |||||
6 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 35.24 | 1:13.66 | |||||
7 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 34.22 | 1:13.83 | |||||
8 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.99 | 1:15.27 | |||||
8 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 36.12 | 1:15.27 | |||||
10 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.11 | 1:15.29 | |||||
11 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 36.21 | 1:15.36 | |||||
12 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 35.92 | 1:16.16 | |||||
13 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.24 | 1:16.76 | |||||
14 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 37.15 | 1:17.63 | |||||
15 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.95 | 1:18.67 | |||||
16 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 38.27 | 1:19.08 | |||||
17 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 39.00 | 1:19.49 | |||||
18 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.56 | 1:20.21 | |||||
19 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 38.63 | 1:20.66 | |||||
20 | Gabriella Mosbach | 2003 | Gävle Simsällskap | 37.89 | 1:21.10 | |||||
21 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.77 | 1:21.75 | |||||
22 | Ella Lindblad | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.68 | 1:21.98 | |||||
23 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 39.47 | 1:22.79 | |||||
24 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.41 | 1:24.32 | |||||
25 | Maja Bergman | 2003 | Borlänge Simsällskap | 37.98 | 1:24.38 | |||||
26 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 42.12 | 1:25.47 | |||||
27 | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | 42.55 | 1:27.68 | |||||
28 | Alva Taxell Stoltz | 2003 | Falu Simsällskap | 41.26 | 1:27.91 | |||||
29 | Ida Lundberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.36 | 1:28.25 | |||||
30 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 41.54 | 1:30.86 | |||||
31 | Rosalinda Dushku | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.37 | 1:31.28 | |||||
32 | Wilma Sjöberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.93 | 1:31.96 | |||||
33 | Anna Sisell | 2003 | Simsällskapet Mora | 43.33 | 1:34.99 | |||||
34 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.10 | 1:36.91 | |||||
35 | Tova Abela | 2003 | Falu Simsällskap | 46.78 | 1:37.42 | |||||
36 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsällskap | 45.77 | 1:39.51 | |||||
37 | Alva Ohlsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 45.87 | 1:40.51 | |||||
38 | Linnea Eriksson | 2003 | Simsällskapet Mora | 50.27 | 1:52.11 | |||||
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 41.97 | 1:26.32 | |||||
2 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 53.46 | 1:49.48 | |||||
3 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.77 | 1:53.44 | |||||
- | Alex Storbacka | 2006 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.40 | 1:25.42 | |||||
2 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.15 | 1:35.98 | |||||
3 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.02 | 1:39.36 | |||||
4 | Arvid Lind | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 48.89 | 1:43.77 | |||||
- | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Levente Papp | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sixten Wikström | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.52 | 1:27.02 | |||||
2 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 48.93 | 1:37.98 | |||||
3 | Adrian Jonsson | 2004 | Bollnäs Simsällskap | 46.72 | 1:38.51 | |||||
4 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | Borlänge Simsällskap | 47.77 | 1:41.59 | |||||
5 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 49.04 | 1:43.24 | |||||
6 | Daniel Parker | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.82 | 1:46.98 | |||||
- | David Diamandiev | 2004 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Esbjörn Montelius Risberg | 2004 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Frisim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Lindgren | 2006 | Falu Simsällskap | 20.12 | ||||||
2 | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 21.64 | ||||||
3 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 23.92 | ||||||
4 | Nora Lundberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 26.09 | ||||||
5 | Milla Kvarnlöf | 2007 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 26.77 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 35.79 | ||||||
2 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 40.27 | ||||||
3 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 43.08 | ||||||
4 | Malva Molund | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.07 | ||||||
5 | Edith Trapp-Östling | 2006 | Simsällskapet Mora | 44.30 | ||||||
6 | Elena Henze | 2006 | Simsällskapet Mora | 44.33 | ||||||
7 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.04 | ||||||
8 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.11 | ||||||
9 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 47.42 | ||||||
10 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.07 | ||||||
11 | Hedvig Dulic | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.29 | ||||||
12 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.14 | ||||||
13 | Emma Pelling | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.38 | ||||||
14 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 58.61 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.56 | ||||||
2 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 35.83 | ||||||
3 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 36.80 | ||||||
4 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.10 | ||||||
5 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.88 | ||||||
6 | Maja Tramontana | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.23 | ||||||
7 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.36 | ||||||
8 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 39.66 | ||||||
9 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.56 | ||||||
10 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.84 | ||||||
11 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.69 | ||||||
12 | Emma Kostic | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.38 | ||||||
13 | Lisa Holfve | 2005 | Gävle Simsällskap | 44.00 | ||||||
14 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.45 | ||||||
15 | Inez Dahlqvist | 2005 | Borlänge Simsällskap | 45.20 | ||||||
16 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.45 | ||||||
17 | Emilia Åhlen | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.83 | ||||||
18 | Smilla Fredriksson | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.38 | ||||||
19 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 46.47 | ||||||
20 | Signe Löf | 2005 | Gävle Simsällskap | 47.15 | ||||||
21 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.95 | ||||||
22 | Alva Käller | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.26 | ||||||
23 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 51.13 | ||||||
24 | Emilia Landberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.14 | ||||||
25 | Eleonora Nygårds | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:02.07 | ||||||
- | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 41.70 | 1:25.90 | |||||
2 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 48.29 | 1:36.20 | |||||
3 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 48.43 | 1:36.75 | |||||
4 | Adrian Jonsson | 2004 | Bollnäs Simsällskap | 47.57 | 1:37.43 | |||||
5 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.66 | 1:37.83 | |||||
6 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 49.34 | 1:42.64 | |||||
7 | Daniel Parker | 2004 | Upsala Simsällskap | 51.43 | 1:45.15 | |||||
8 | Esbjörn Montelius Risberg | 2004 | Falu Simsällskap | 53.85 | 1:50.44 | |||||
- | David Diamandiev | 2004 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 35.04 | 1:12.09 | |||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.40 | 1:15.62 | |||||
3 | Julius Grell | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.11 | 1:21.28 | |||||
4 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 43.48 | 1:30.41 | |||||
5 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.00 | 1:33.60 | |||||
6 | Joel Pelling | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.27 | 1:36.42 | |||||
7 | Gustav Thelander | 2003 | Sala Simsällskap | 47.78 | 1:38.44 | |||||
8 | Leo Kaul | 2003 | Upsala Simsällskap | 50.31 | 1:44.42 | |||||
- | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elias Karlsson | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Enstedt | 2003 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 37.19 | 1:19.59 | |||||
2 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.81 | 1:27.76 | |||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.85 | 1:28.66 | |||||
4 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 43.86 | 1:31.69 | |||||
5 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 44.06 | 1:33.35 | |||||
6 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 43.61 | 1:34.74 | |||||
7 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 45.71 | 1:36.06 | |||||
8 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.59 | 1:36.09 | |||||
9 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.47 | 1:36.17 | |||||
10 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.44 | 1:36.54 | |||||
11 | Liv Jonsson | 2004 | Simsällskapet Mora | 46.42 | 1:37.95 | |||||
12 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.58 | 1:40.43 | |||||
13 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 47.91 | 1:40.93 | |||||
14 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 49.33 | 1:43.01 | |||||
15 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 48.05 | 1:43.78 | |||||
16 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 51.27 | 1:45.49 | |||||
17 | Linn Andrén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 52.52 | 1:49.05 | |||||
18 | Maja Molund | 2004 | Upsala Simsällskap | 52.41 | 1:49.13 | |||||
19 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 52.36 | 1:50.10 | |||||
20 | Nathalie Stegenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | 50.11 | 1:50.49 | |||||
21 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 52.51 | 1:51.48 | |||||
22 | Wilma Berg | 2004 | Ludvika Simsällskap | 53.67 | 1:53.12 | |||||
23 | Juni Rogström | 2004 | Gävle Simsällskap | 54.08 | 1:53.43 | |||||
24 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 54.61 | 1:53.71 | |||||
25 | Karin Gabrielsson | 2004 | Ludvika Simsällskap | 55.15 | 1:57.35 | |||||
26 | Matilda Nilsson | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 58.97 | 2:05.01 | |||||
- | Stina Häggqvist | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 38.21 | 1:21.64 | |||||
2 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 38.92 | 1:24.57 | |||||
3 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 44.08 | 1:30.53 | |||||
4 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 42.64 | 1:30.59 | |||||
5 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.94 | 1:31.49 | |||||
6 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 45.72 | 1:32.90 | |||||
7 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 44.99 | 1:33.81 | |||||
8 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 45.52 | 1:36.43 | |||||
9 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 46.42 | 1:38.09 | |||||
10 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.56 | 1:38.28 | |||||
11 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 47.49 | 1:39.84 | |||||
12 | Gabriella Mosbach | 2003 | Gävle Simsällskap | 46.31 | 1:40.83 | |||||
13 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 48.60 | 1:41.88 | |||||
14 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.65 | 1:41.89 | |||||
15 | Ella Lindblad | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.15 | 1:42.18 | |||||
16 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 48.07 | 1:42.88 | |||||
17 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 50.02 | 1:43.52 | |||||
18 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.97 | 1:43.72 | |||||
19 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 50.72 | 1:44.15 | |||||
20 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.15 | 1:44.48 | |||||
21 | Alva Ohlsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 48.99 | 1:46.97 | |||||
22 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 53.41 | 1:49.13 | |||||
23 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 52.38 | 1:49.24 | |||||
24 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsällskap | 51.80 | 1:50.61 | |||||
25 | Emma Murhagen | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 53.64 | 1:52.25 | |||||
26 | Alva Taxell Stoltz | 2003 | Falu Simsällskap | 52.28 | 1:52.43 | |||||
27 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 54.77 | 1:54.51 | |||||
28 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 55.10 | 1:54.53 | |||||
29 | Anna Sisell | 2003 | Simsällskapet Mora | 53.84 | 1:56.45 | |||||
30 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 56.34 | 1:57.06 | |||||
31 | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | 58.68 | 2:02.52 | |||||
32 | Tova Abela | 2003 | Falu Simsällskap | 1:01.36 | 2:07.27 | |||||
- | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Lundberg | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Eriksson | 2003 | Simsällskapet Mora | DSQ | ||||||
- | Maja Bergman | 2003 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 25m Bröstsim P-09 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 23.03 | ||||||
2 | Oliver Wijker | 2006 | Gävle Simsällskap | 25.11 | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 42.87 | ||||||
2 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 54.06 | ||||||
3 | Alex Storbacka | 2006 | Borlänge Simsällskap | 58.03 | ||||||
4 | Theodore Jousefi | 2007 | Upsala Simsällskap | 59.26 | ||||||
5 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:00.48 | ||||||
6 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:00.95 | ||||||
7 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:01.41 | ||||||
8 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 1:03.33 | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 48.66 | ||||||
2 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.66 | ||||||
3 | Arvid Lind | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 52.88 | ||||||
4 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.53 | ||||||
5 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.77 | ||||||
6 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 54.53 | ||||||
7 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 55.28 | ||||||
8 | Sixten Wikström | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 55.94 | ||||||
9 | Axel Gustavsson | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 1:00.24 | ||||||
- | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Levente Papp | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 23.34 | ||||||
2 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 25.35 | ||||||
3 | Wilma Lindgren | 2006 | Falu Simsällskap | 25.55 | ||||||
4 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 25.82 | ||||||
5 | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 26.04 | ||||||
6 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 26.86 | ||||||
7 | Hedvig Dulic | 2006 | Upsala Simsällskap | 27.01 | ||||||
8 | Nora Lundberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 28.30 | ||||||
9 | Emma Pelling | 2007 | Upsala Simsällskap | 29.76 | ||||||
10 | Milla Kvarnlöf | 2007 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.38 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 42.40 | ||||||
2 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 46.38 | ||||||
3 | Edith Trapp-Östling | 2006 | Simsällskapet Mora | 47.93 | ||||||
4 | Elena Henze | 2006 | Simsällskapet Mora | 48.98 | ||||||
5 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.06 | ||||||
5 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 49.06 | ||||||
7 | Linnea Cederberg Sandberg | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 49.67 | ||||||
8 | Malva Molund | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.78 | ||||||
9 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.41 | ||||||
10 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.84 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 40.69 | ||||||
2 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.90 | ||||||
3 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.63 | ||||||
4 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 43.94 | ||||||
5 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 44.21 | ||||||
6 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.74 | ||||||
7 | Maja Tramontana | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.42 | ||||||
8 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.33 | ||||||
9 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.52 | ||||||
10 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.21 | ||||||
11 | Emma Kostic | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.41 | ||||||
12 | Lisa Holfve | 2005 | Gävle Simsällskap | 49.90 | ||||||
13 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 51.18 | ||||||
14 | Emilia Åhlen | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.40 | ||||||
15 | Signe Löf | 2005 | Gävle Simsällskap | 53.27 | ||||||
16 | Inez Dahlqvist | 2005 | Borlänge Simsällskap | 53.96 | ||||||
17 | Smilla Fredriksson | 2005 | Upsala Simsällskap | 54.15 | ||||||
18 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 55.63 | ||||||
19 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 55.69 | ||||||
20 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 56.19 | ||||||
21 | Emilia Landberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 57.94 | ||||||
22 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 59.17 | ||||||
23 | Alva Käller | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 59.68 | ||||||
24 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:01.59 | ||||||
25 | Eleonora Nygårds | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:07.06 | ||||||
- | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Medley P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.92 | 1:15.93 | 2:01.69 | 2:36.73 | |||
2 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 36.92 | 1:19.81 | 2:11.18 | 2:49.91 | |||
3 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.19 | 1:33.90 | 2:28.18 | 3:10.11 | |||
4 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 54.97 | 1:37.26 | 2:34.59 | 3:21.76 | |||
5 | Elias Karlsson | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.70 | 1:47.26 | 2:53.38 | 3:45.32 | |||
6 | Leo Kaul | 2003 | Upsala Simsällskap | 54.97 | 1:52.85 | 2:58.46 | 3:50.45 | |||
Gren 16, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 36.14 | 1:19.83 | |||||
2 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.94 | 1:23.73 | |||||
3 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 39.63 | 1:25.53 | |||||
4 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 41.13 | 1:30.94 | |||||
5 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.77 | 1:35.79 | |||||
6 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 45.20 | 1:37.87 | |||||
7 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 44.30 | 1:41.90 | |||||
8 | Gabriella Mosbach | 2003 | Gävle Simsällskap | 44.73 | 1:42.11 | |||||
9 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 49.88 | 1:49.77 | |||||
10 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 52.56 | 1:55.20 | |||||
- | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 4X25m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar [2005]2 | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:31.62 | ||||||
Lego Wallin | 2007 | |||||||||
Tage Helin | 2007 | 47.96 | 47.96 | |||||||
Theodore Jousefi | 2007 | |||||||||
Ravi Parekh | 2005 | 1:31.62 | 1:31.62 | |||||||
Gren 18, 4X50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar [2005]1 | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:49.05 | ||||||
Markus Brenning | 2005 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Rasmus Loklint | 2005 | 44.21 | 1:23.46 | |||||||
Castor Lindholm | 2005 | 40.53 | 2:03.99 | |||||||
Filip Hallin | 2006 | 45.06 | 2:49.05 | |||||||
Gren 19, 4X25m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Damer [2005]3 | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:30.23 | ||||||
Emilia Åhlén | 2005 | |||||||||
Ella Andersson | 2007 | 42.52 | 42.52 | |||||||
Emma Pelling | 2007 | |||||||||
Hedvig Dulic | 2006 | 1:30.23 | 1:30.23 | |||||||
Gren 20, 4X50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Damer [2005] 1 | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:36.33 | ||||||
Joanna Sundqvist | 2005 | 38.95 | 38.95 | |||||||
Lisen Myrelid | 2005 | 40.41 | 1:19.36 | |||||||
Clara Frykberg | 2005 | 40.34 | 1:59.70 | |||||||
Matilda Holmström | 2005 | 36.63 | 2:36.33 | |||||||
2 | Upsala S Damer [2005]2 | 2005 | Upsala Simsällskap | 3:04.54 | ||||||
Hilma Wahlström | 2006 | 43.85 | 43.85 | |||||||
Lovis Lång | 2005 | 45.49 | 1:29.34 | |||||||
Malva Molund | 2006 | 1:35.20 | 3:04.54 | |||||||
Smilla Fredriksson | 2005 | 3:04.54 | ||||||||
Gren 21, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gävle SS Herrar | 2003 | Gävle Simsällskap | 2:33.20 | ||||||
Albin Östlund | 2004 | 39.69 | 39.69 | |||||||
Hugo Swanson | 2006 | 45.27 | 1:24.96 | |||||||
Carl Hansson | 2003 | 32.71 | 1:57.67 | |||||||
Olle Wikholm | 2004 | 35.53 | 2:33.20 | |||||||
2 | Upsala S Herrar [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:38.24 | ||||||
Oskar Andersson | 2003 | 41.27 | 41.27 | |||||||
William Rismyhr | 2004 | 48.43 | 1:29.70 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 32.56 | 2:02.26 | |||||||
Andreas Savin | 2003 | 35.98 | 2:38.24 | |||||||
3 | Sala SS Herrar [2003] | 2003 | Sala Simsällskap | 3:16.09 | ||||||
Linus Enstedt | 2003 | 52.10 | 52.10 | |||||||
Felix Mårvad | 2003 | 52.46 | 1:44.56 | |||||||
Olle Nilsson | 2004 | 53.52 | 2:38.08 | |||||||
Gustav Thelander | 2003 | 38.01 | 3:16.09 | |||||||
Gren 22, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gävle SS Damer [2003] | 2003 | Gävle Simsällskap | 2:30.27 | ||||||
Lisa Löf | 2004 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Helmi Swanson | 2004 | 36.95 | 1:17.79 | |||||||
Frida Florén | 2004 | 38.04 | 1:55.83 | |||||||
Gabriella Mosbach | 2003 | 34.44 | 2:30.27 | |||||||
2 | Sala SS Damer [2003] | 2003 | Sala Simsällskap | 2:34.74 | ||||||
Elvira Dalin | 2003 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Leia Eriksson | 2004 | 44.79 | 1:20.16 | |||||||
Carolina Modig | 2003 | 45.32 | 2:05.48 | |||||||
Cassandra Sjösten | 2003 | 29.26 | 2:34.74 | |||||||
3 | Falun Lag 1 | 2003 | Falu Simsällskap | 2:36.93 | ||||||
Amanda Jobs | 2003 | 40.49 | 40.49 | |||||||
Alva Wiker | 2003 | 41.47 | 1:21.96 | |||||||
Julia Lindgren | 2004 | 39.92 | 2:01.88 | |||||||
Anja Zetterberg | 2003 | 35.05 | 2:36.93 | |||||||
4 | Upsala S Damer [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:38.05 | ||||||
Vera Hermansson | 2003 | 38.00 | 38.00 | |||||||
Elsa Stjerna | 2004 | 44.35 | 1:22.35 | |||||||
Celina Hoffner | 2004 | 41.40 | 2:03.75 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 34.30 | 2:38.05 | |||||||
5 | Upsala S Damer [2003]2 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:47.17 | ||||||
Emma Westermark | 2003 | 42.11 | 42.11 | |||||||
Ive Fröman | 2003 | 43.03 | 1:25.14 | |||||||
Kajsa Franzén | 2004 | 46.39 | 2:11.53 | |||||||
Emma Alfredeen | 2003 | 35.64 | 2:47.17 | |||||||
6 | Borlänge Damer [2003] | 2003 | Borlänge Simsällskap | 2:52.20 | ||||||
Maja Bergman | 2003 | 46.34 | 46.34 | |||||||
Linn Roos | 2003 | 46.47 | 1:32.81 | |||||||
Louise Haglöv | 2003 | 35.75 | 2:08.56 | |||||||
Inez Dahlqvist | 2005 | 43.64 | 2:52.20 | |||||||
7 | Upsala S Damer [2003]3 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:55.32 | ||||||
Esther Svensson | 2003 | 44.62 | 44.62 | |||||||
Sofia Högdin | 2004 | 46.44 | 1:31.06 | |||||||
Matilda Tukler | 2004 | 1:24.26 | 2:55.32 | |||||||
Tilde Lantz | 2004 | 2:55.32 | ||||||||
8 | Gävle SS Damer Lag 1 | 2003 | Gävle Simsällskap | 3:05.81 | ||||||
Lisa Holfve | 2005 | 49.97 | 49.97 | |||||||
Maja Nilsson | 2003 | 45.90 | 1:35.87 | |||||||
Nathalie Stegenberg | 2004 | 51.00 | 2:26.87 | |||||||
Emelie Wijker | 2003 | 38.94 | 3:05.81 | |||||||
9 | Ludvika SS Damer [2003] | 2003 | Ludvika Simsällskap | 3:15.38 | ||||||
Karin Gabrielsson | 2004 | 44.27 | 44.27 | |||||||
Lovisa Leonardsson | 2005 | 1:01.92 | 1:46.19 | |||||||
Hanna Wahlqvist | 2004 | |||||||||
Wilma Berg | 2004 | 3:15.38 | 3:15.38 | |||||||
- | Falun Damer Yngre Lag 2 | 2003 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Söderhamn Damer [2003] | 2003 | Söderhamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Filippa Eklund | 2004 | 39.85 | 39.85 | |||||||
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sala SS Mix Lag 2 | 2003 | Sala Simsällskap | 2:16.96 | ||||||
Gustav Thelander | 2003 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Elvira Dalin | 2003 | 30.51 | 1:06.71 | |||||||
Cassandra Sjösten | 2003 | 33.38 | 1:40.09 | |||||||
Jonathan Svedberg | 2003 | 36.87 | 2:16.96 | |||||||
2 | Upsala S Mix [2003]2 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:28.28 | ||||||
Tilde Lantz | 2004 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Sofia Högdin | 2004 | 35.72 | 1:11.68 | |||||||
Lukas Höglund | 2004 | 39.30 | 1:50.98 | |||||||
William Rismyhr | 2004 | 37.30 | 2:28.28 | |||||||
3 | Gävle SS Mix [2003] | 2003 | Gävle Simsällskap | 2:35.75 | ||||||
Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Gabriella Mosbach | 2003 | 36.63 | 1:11.55 | |||||||
Maja Nilsson | 2003 | 36.49 | 1:48.04 | |||||||
Oliver Wijker | 2006 | 47.71 | 2:35.75 | |||||||
3 | Sala SS Mix Lag 1 | 2003 | Sala Simsällskap | 2:35.75 | ||||||
Lisa Nystrand | 2006 | 36.26 | 36.26 | |||||||
William Struwe | 2006 | 45.52 | 1:21.78 | |||||||
Ida Dalin | 2005 | 34.52 | 1:56.30 | |||||||
Malte Larsson | 2003 | 39.45 | 2:35.75 | |||||||
5 | Sala SS Mix Lag 3 | 2003 | Sala Simsällskap | 2:48.15 | ||||||
Linus Enstedt | 2003 | 42.28 | 42.28 | |||||||
Leia Eriksson | 2004 | 37.41 | 1:19.69 | |||||||
Linn Nilsson | 2003 | 43.32 | 2:03.01 | |||||||
Felix Mårvad | 2003 | 45.14 | 2:48.15 | |||||||
- | Falun Mix Lag 1 | 2003 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Upsala S Mix [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Celina Hoffner | 2004 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Vera Hermansson | 2003 | 33.93 | 1:08.69 | |||||||
Andreas Savin | 2003 | 36.51 | 1:45.20 | |||||||
Gren 24, 4X25m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix [2005]1 | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:08.30 | ||||||
Markus Brenning | 2005 | |||||||||
Botvid Wiell | 2005 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Joanna Sundqvist | 2005 | |||||||||
Matilda Holmström | 2005 | 1:08.30 | 1:08.30 | |||||||
2 | Upsala S Mix [2005]2 | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:10.17 | ||||||
Danny Simaleza | 2005 | |||||||||
Alma Bergqvist | 2005 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Rasmus Loklint | 2005 | |||||||||
Lisen Myrelid | 2005 | 1:10.17 | 1:10.17 | |||||||
3 | Upsala S Mix [2005]3 | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:13.54 | ||||||
Castor Lindholm | 2005 | |||||||||
Malte Franzén | 2007 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Clara Frykberg | 2005 | |||||||||
Malva Molund | 2006 | 1:13.54 | 1:13.54 | |||||||
Gren 25, 200m Frisim P-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 36.69 | 1:18.62 | 2:02.61 | 2:44.33 | |||
2 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.52 | 1:25.98 | 2:13.84 | 2:59.20 | |||
3 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.29 | 1:27.05 | 2:15.80 | 3:01.88 | |||
4 | David Diamandiev | 2004 | Borlänge Simsällskap | 45.27 | 1:38.78 | 3:27.19 | ||||
- | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 33.75 | ||||||
2 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 34.91 | ||||||
3 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 38.38 | ||||||
4 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 38.55 | ||||||
5 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.75 | ||||||
6 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 40.48 | ||||||
7 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.28 | ||||||
8 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.68 | ||||||
9 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.32 | ||||||
10 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.82 | ||||||
11 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.48 | ||||||
12 | Hanna Wahlqvist | 2004 | Ludvika Simsällskap | 46.78 | ||||||
13 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.01 | ||||||
14 | Maja Molund | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.24 | ||||||
15 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.38 | ||||||
16 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.24 | ||||||
17 | Wilma Berg | 2004 | Ludvika Simsällskap | 51.90 | ||||||
18 | Nathalie Stegenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | 52.80 | ||||||
- | Karin Gabrielsson | 2004 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linn Andrén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 17.01 | ||||||
2 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 23.91 | ||||||
3 | Alex Storbacka | 2006 | Borlänge Simsällskap | 24.62 | ||||||
4 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 25.58 | ||||||
5 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 28.19 | ||||||
Gren 27, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 17.33 | ||||||
2 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 20.53 | ||||||
3 | Arvid Lind | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 20.88 | ||||||
4 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 21.19 | ||||||
5 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 21.37 | ||||||
6 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 21.44 | ||||||
7 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 21.64 | ||||||
- | Levente Papp | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sixten Wikström | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Gren 28, 400m Frisim F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 1:14.53 | 2:35.59 | 3:55.22 | 5:11.77 | |||
2 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 1:16.56 | 2:40.89 | 4:05.28 | 5:25.62 | |||
3 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 1:17.16 | 2:41.48 | 4:07.48 | 5:30.52 | |||
4 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:17.85 | 2:41.36 | 4:07.61 | 5:32.43 | |||
5 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:20.05 | 2:49.11 | 4:16.45 | 5:41.21 | |||
6 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:17.75 | 2:44.40 | 4:13.75 | 5:41.38 | |||
7 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 1:24.03 | 2:51.59 | 4:18.49 | 5:42.38 | |||
8 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:23.59 | 2:53.25 | 4:23.02 | 5:50.61 | |||
9 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 2:52.92 | 4:24.91 | 5:53.06 | ||||
10 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:24.61 | 2:58.62 | 4:32.04 | 5:58.33 | |||
11 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:23.13 | 2:57.30 | 4:33.28 | 6:09.45 | |||
12 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 1:29.19 | 3:08.53 | 4:50.21 | 6:28.25 | |||
13 | Ida Lundberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:31.59 | 3:12.05 | 4:54.49 | 6:33.12 | |||
14 | Rosalinda Dushku | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:33.47 | 3:18.92 | 5:53.01 | 6:43.86 | |||
15 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:38.37 | 5:17.46 | 7:07.26 | ||||
Gren 29, 100m Frisim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 36.96 | 1:17.72 | |||||
2 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.30 | 1:22.99 | |||||
3 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.58 | 1:23.01 | |||||
4 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | Borlänge Simsällskap | 41.01 | 1:26.30 | |||||
5 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.54 | 1:27.85 | |||||
6 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 44.62 | 1:30.27 | |||||
7 | Adrian Jonsson | 2004 | Bollnäs Simsällskap | 43.95 | 1:32.78 | |||||
8 | Daniel Parker | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.90 | 1:38.98 | |||||
9 | Esbjörn Montelius Risberg | 2004 | Falu Simsällskap | 49.90 | 1:47.04 | |||||
Gren 29, 100m Frisim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 29.94 | 1:03.81 | |||||
2 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 32.11 | 1:07.62 | |||||
3 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 32.20 | 1:07.90 | |||||
4 | Julius Grell | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.16 | 1:15.24 | |||||
5 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 37.42 | 1:17.41 | |||||
6 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.77 | 1:18.22 | |||||
7 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.23 | 1:20.06 | |||||
8 | Gustav Thelander | 2003 | Sala Simsällskap | 39.43 | 1:24.66 | |||||
9 | Joel Pelling | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.24 | 1:24.75 | |||||
10 | Jonathan Svedberg | 2003 | Sala Simsällskap | 41.67 | 1:29.48 | |||||
11 | Malte Larsson | 2003 | Sala Simsällskap | 45.25 | 1:33.01 | |||||
12 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.48 | 1:33.50 | |||||
13 | Elias Karlsson | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.41 | 1:33.79 | |||||
14 | Linus Enstedt | 2003 | Sala Simsällskap | 45.62 | 1:34.47 | |||||
15 | Leo Kaul | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.46 | 1:39.12 | |||||
16 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 47.17 | 1:41.13 | |||||
17 | Sebastian Forsberg | 2003 | Gävle Simsällskap | 47.29 | 1:41.92 | |||||
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 42.87 | 1:30.94 | |||||
2 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 48.33 | 1:44.90 | |||||
3 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.67 | 1:47.28 | |||||
4 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 50.26 | 1:52.53 | |||||
5 | Malva Molund | 2006 | Upsala Simsällskap | 54.68 | 1:54.41 | |||||
6 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 57.46 | 2:08.14 | |||||
- | Wilma Lindgren | 2006 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 42.32 | 1:30.41 | |||||
2 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 42.29 | 1:30.59 | |||||
3 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.94 | 1:32.90 | |||||
4 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 43.57 | 1:34.36 | |||||
5 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.95 | 1:35.09 | |||||
6 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.06 | 1:38.94 | |||||
7 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 50.14 | 1:40.25 | |||||
8 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.59 | 1:44.01 | |||||
9 | Smilla Fredriksson | 2005 | Upsala Simsällskap | 57.75 | 1:57.40 | |||||
- | Alva Käller | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 36.50 | 1:16.73 | |||||
2 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 38.09 | 1:22.55 | |||||
3 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 38.69 | 1:23.68 | |||||
4 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 39.79 | 1:23.89 | |||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.56 | 1:24.42 | |||||
6 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 41.89 | 1:27.15 | |||||
7 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.48 | 1:29.12 | |||||
8 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.39 | 1:29.75 | |||||
9 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.28 | 1:29.78 | |||||
10 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.53 | 1:30.55 | |||||
11 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.43 | 1:31.22 | |||||
12 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.18 | 1:31.29 | |||||
13 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 42.53 | 1:31.41 | |||||
14 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.81 | 1:31.53 | |||||
15 | Liv Jonsson | 2004 | Simsällskapet Mora | 45.41 | 1:32.67 | |||||
16 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.99 | 1:34.89 | |||||
17 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 47.46 | 1:35.90 | |||||
18 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 47.09 | 1:37.43 | |||||
19 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 47.73 | 1:37.99 | |||||
20 | Linn Andrén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.40 | 1:38.45 | |||||
21 | Maja Molund | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.85 | 1:39.95 | |||||
22 | Hanna Wahlqvist | 2004 | Ludvika Simsällskap | 47.88 | 1:42.71 | |||||
23 | Juni Rogström | 2004 | Gävle Simsällskap | 53.33 | 1:44.19 | |||||
24 | Nathalie Stegenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | 51.22 | 1:48.75 | |||||
25 | Frida Ljusberg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 57.28 | 1:58.17 | |||||
- | Karin Gabrielsson | 2004 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Nilsson | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 31, 25m Frisim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 19.28 | ||||||
2 | Oliver Wijker | 2006 | Gävle Simsällskap | 20.37 | ||||||
3 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 23.12 | ||||||
Gren 32, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.45 | ||||||
2 | Alex Storbacka | 2006 | Borlänge Simsällskap | 45.98 | ||||||
3 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 46.41 | ||||||
4 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 47.88 | ||||||
5 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.33 | ||||||
6 | Theodore Jousefi | 2007 | Upsala Simsällskap | 57.85 | ||||||
- | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.36 | ||||||
2 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.97 | ||||||
3 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.85 | ||||||
4 | Sixten Wikström | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.42 | ||||||
5 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.50 | ||||||
6 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.96 | ||||||
7 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.27 | ||||||
8 | Levente Papp | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.11 | ||||||
9 | Arvid Lind | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 43.45 | ||||||
10 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.85 | ||||||
11 | Axel Gustavsson | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 52.39 | ||||||
12 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 54.73 | ||||||
Gren 33, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.19 | 1:20.68 | |||||
2 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 40.43 | 1:23.56 | |||||
3 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 40.91 | 1:24.27 | |||||
4 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 42.72 | 1:28.97 | |||||
5 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.02 | 1:30.74 | |||||
6 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.79 | 1:30.86 | |||||
7 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 43.67 | 1:31.59 | |||||
8 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.05 | 1:32.49 | |||||
9 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.33 | 1:32.67 | |||||
10 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.78 | 1:33.73 | |||||
11 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.95 | 1:34.14 | |||||
12 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 46.95 | 1:34.96 | |||||
13 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 46.83 | 1:36.34 | |||||
14 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.39 | 1:38.49 | |||||
15 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 49.23 | 1:38.52 | |||||
16 | Maja Molund | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.04 | 1:39.05 | |||||
17 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 49.82 | 1:39.32 | |||||
18 | Wilma Berg | 2004 | Ludvika Simsällskap | 50.26 | 1:42.82 | |||||
19 | Stina Häggqvist | 2004 | Upsala Simsällskap | 52.46 | 1:46.66 | |||||
20 | Frida Ljusberg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 53.09 | 1:49.27 | |||||
21 | Matilda Nilsson | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 57.29 | 1:58.22 | |||||
22 | Nathalie Stegenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | 54.92 | 2:00.41 | |||||
- | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 36.74 | 1:15.72 | |||||
2 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 1:17.12 | 1:17.12 | |||||
3 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.81 | 1:21.33 | |||||
4 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.60 | 1:23.68 | |||||
5 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 41.49 | 1:25.31 | |||||
6 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 41.67 | 1:25.49 | |||||
7 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 44.28 | 1:28.63 | |||||
8 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 43.77 | 1:29.83 | |||||
9 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 43.78 | 1:30.07 | |||||
10 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.20 | 1:30.43 | |||||
11 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.79 | 1:32.96 | |||||
12 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 46.18 | 1:33.18 | |||||
13 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.17 | 1:33.50 | |||||
14 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 45.55 | 1:34.12 | |||||
15 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.63 | 1:34.50 | |||||
16 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.23 | 1:37.30 | |||||
17 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 48.73 | 1:37.91 | |||||
18 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 48.41 | 1:38.34 | |||||
19 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 49.36 | 1:39.28 | |||||
20 | Alva Taxell Stoltz | 2003 | Falu Simsällskap | 47.45 | 1:39.73 | |||||
21 | Gabriella Mosbach | 2003 | Gävle Simsällskap | 47.93 | 1:39.80 | |||||
22 | Ida Lundberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.75 | 1:39.95 | |||||
23 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 49.03 | 1:40.86 | |||||
24 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.03 | 1:41.15 | |||||
25 | Rosalinda Dushku | 2003 | Upsala Simsällskap | 52.86 | 1:45.51 | |||||
26 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 53.32 | 1:47.53 | |||||
27 | Tova Abela | 2003 | Falu Simsällskap | 57.38 | 1:53.18 | |||||
28 | Emma Murhagen | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 53.97 | 1:56.68 | |||||
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 49.14 | 1:44.86 | |||||
2 | David Diamandiev | 2004 | Borlänge Simsällskap | 51.79 | 1:46.20 | |||||
3 | Olle Wikholm | 2004 | Gävle Simsällskap | 54.18 | 1:49.69 | |||||
4 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 52.92 | 1:51.71 | |||||
5 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 53.70 | 1:52.12 | |||||
6 | Adrian Jonsson | 2004 | Bollnäs Simsällskap | 55.79 | 1:53.10 | |||||
7 | Daniel Parker | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:01.36 | 2:06.21 | |||||
8 | Esbjörn Montelius Risberg | 2004 | Falu Simsällskap | 1:00.58 | 2:06.39 | |||||
- | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 39.18 | 1:22.43 | |||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.87 | 1:24.01 | |||||
3 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 43.28 | 1:31.78 | |||||
4 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 46.39 | 1:38.21 | |||||
5 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.53 | 1:40.15 | |||||
6 | Malte Larsson | 2003 | Sala Simsällskap | 52.47 | 1:49.46 | |||||
7 | Sebastian Forsberg | 2003 | Gävle Simsällskap | 50.78 | 1:50.73 | |||||
8 | Leo Kaul | 2003 | Upsala Simsällskap | 54.08 | 1:53.29 | |||||
9 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 54.19 | 1:53.77 | |||||
10 | Gustav Thelander | 2003 | Sala Simsällskap | 55.14 | 1:55.39 | |||||
11 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 56.29 | 2:01.03 | |||||
12 | Elias Karlsson | 2003 | Upsala Simsällskap | 57.44 | 2:06.05 | |||||
13 | Linus Enstedt | 2003 | Sala Simsällskap | 1:03.15 | 2:10.41 | |||||
Gren 35, 25m Bröstsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 26.36 | ||||||
2 | Nora Lundberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 27.30 | ||||||
3 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 27.43 | ||||||
4 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 33.64 | ||||||
- | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Lindgren | 2006 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 47.52 | ||||||
2 | Edith Trapp-Östling | 2006 | Simsällskapet Mora | 55.78 | ||||||
3 | Elena Henze | 2006 | Simsällskapet Mora | 56.75 | ||||||
4 | Linnea Cederberg Sandberg | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 58.36 | ||||||
5 | Emma Pelling | 2007 | Upsala Simsällskap | 58.96 | ||||||
6 | Hedvig Dulic | 2006 | Upsala Simsällskap | 59.22 | ||||||
7 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:02.13 | ||||||
8 | Malva Molund | 2006 | Upsala Simsällskap | 1:02.80 | ||||||
9 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:03.71 | ||||||
10 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 1:08.25 | ||||||
Gren 36, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 47.14 | ||||||
2 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.35 | ||||||
3 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.58 | ||||||
4 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 48.39 | ||||||
5 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 48.56 | ||||||
6 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 49.53 | ||||||
7 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.24 | ||||||
8 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.88 | ||||||
9 | Emilia Åhlen | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.77 | ||||||
10 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.78 | ||||||
11 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 53.38 | ||||||
12 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.49 | ||||||
13 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 55.25 | ||||||
14 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 55.81 | ||||||
15 | Signe Löf | 2005 | Gävle Simsällskap | 58.34 | ||||||
16 | Smilla Fredriksson | 2005 | Upsala Simsällskap | 58.54 | ||||||
17 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 59.50 | ||||||
18 | Inez Dahlqvist | 2005 | Borlänge Simsällskap | 59.60 | ||||||
19 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 1:00.61 | ||||||
20 | Alva Käller | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:11.20 | ||||||
21 | Eleonora Nygårds | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:13.52 | ||||||
- | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 25m Ryggsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Wijker | 2006 | Gävle Simsällskap | 21.42 | ||||||
2 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 25.98 | ||||||
3 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 29.35 | ||||||
Gren 38, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 44.74 | ||||||
2 | Alex Storbacka | 2006 | Borlänge Simsällskap | 52.73 | ||||||
3 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.92 | ||||||
4 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 53.50 | ||||||
5 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 55.58 | ||||||
6 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 59.03 | ||||||
7 | Theodore Jousefi | 2007 | Upsala Simsällskap | 59.54 | ||||||
Gren 38, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.05 | ||||||
2 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.76 | ||||||
3 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.57 | ||||||
4 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.40 | ||||||
5 | Sixten Wikström | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 47.24 | ||||||
6 | Castor Lindholm | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.39 | ||||||
7 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.70 | ||||||
8 | Arvid Lind | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 51.33 | ||||||
9 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 57.50 | ||||||
10 | Axel Gustavsson | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 1:02.82 | ||||||
11 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:04.23 | ||||||
- | Levente Papp | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 200m Medley F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 35.36 | 1:18.47 | 2:08.93 | 2:46.10 | |||
2 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 37.72 | 1:22.04 | 2:14.58 | 2:50.60 | |||
3 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 40.49 | 1:27.97 | 2:13.61 | 2:51.44 | |||
4 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.55 | 1:25.71 | 2:22.53 | 3:02.93 | |||
5 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 40.02 | 1:28.44 | 2:21.72 | 3:02.98 | |||
6 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 39.60 | 1:28.13 | 2:21.70 | 3:03.91 | |||
7 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.74 | 1:33.85 | 2:26.45 | 3:05.68 | |||
8 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.25 | 1:32.07 | 2:26.68 | 3:07.17 | |||
9 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 41.70 | 1:29.77 | 2:25.28 | 3:07.35 | |||
10 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 44.58 | 1:34.43 | 2:27.89 | 3:11.05 | |||
11 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 47.48 | 1:37.26 | 2:31.38 | 3:13.09 | |||
12 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 44.67 | 1:36.93 | 2:35.40 | 3:16.03 | |||
13 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.34 | 1:36.63 | 2:34.62 | 3:16.48 | |||
14 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 44.99 | 1:35.40 | 2:31.46 | 3:16.93 | |||
15 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 41.05 | 1:34.58 | 2:33.48 | 3:18.59 | |||
16 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 51.72 | 1:41.62 | 2:38.40 | 3:19.44 | |||
17 | Gabriella Mosbach | 2003 | Gävle Simsällskap | 44.51 | 1:38.95 | 2:36.60 | 3:22.41 | |||
18 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 48.96 | 1:41.20 | 2:39.48 | 3:23.19 | |||
19 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 50.56 | 1:46.44 | 2:46.09 | 3:31.03 | |||
20 | Maja Bergman | 2003 | Borlänge Simsällskap | 53.80 | 1:49.09 | 2:47.39 | 3:34.28 | |||
Gren 40, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.72 | 1:14.42 | |||||
2 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 35.21 | 1:17.09 | |||||
- | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Kaul | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 41, 4X25m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Damer [2005]3 | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:43.74 | ||||||
Ebba Lundqvist | 2007 | |||||||||
Tilde Svegårdh | 2005 | 52.58 | 52.58 | |||||||
Smilla Fredriksson | 2005 | |||||||||
Maja Ahlén | 2006 | 1:43.74 | 1:43.74 | |||||||
- | Upsala S Damer [2005]2 | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 42, 4X50m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Upsala S Damer [2005] 1 | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 43, 4X25m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar [2005]2 | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:41.33 | ||||||
Tage Helin | 2007 | |||||||||
Lego Wallin | 2007 | 57.45 | 57.45 | |||||||
Malte Franzén | 2007 | |||||||||
Ravi Parekh | 2005 | 1:41.33 | 1:41.33 | |||||||
Gren 44, 4X50m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar [2005]1 | 2005 | Upsala Simsällskap | 3:18.70 | ||||||
Rasmus Loklint | 2005 | 48.21 | 48.21 | |||||||
Filip Hallin | 2006 | 56.68 | 1:44.89 | |||||||
Markus Brenning | 2005 | 53.31 | 2:38.20 | |||||||
Botvid Wiell | 2005 | 40.50 | 3:18.70 | |||||||
Gren 45, 4X50m Frisim F 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Söderhamn Damer [2003] | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 2:13.62 | ||||||
Clara Bergh | 2004 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Filippa Eklund | 2004 | 31.81 | 1:03.55 | |||||||
Karin Englund | 2003 | 39.26 | 1:42.81 | |||||||
Victoria Flyman | 2003 | 30.81 | 2:13.62 | |||||||
2 | Gävle SS Damer [2003] | 2003 | Gävle Simsällskap | 2:17.52 | ||||||
Helmi Swanson | 2004 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Frida Florén | 2004 | 35.54 | 1:06.81 | |||||||
Lisa Löf | 2004 | 35.25 | 1:42.06 | |||||||
Maja Nilsson | 2003 | 35.46 | 2:17.52 | |||||||
3 | Sala SS Damer [2003] | 2003 | Sala Simsällskap | 2:17.89 | ||||||
Elvira Dalin | 2003 | 31.26 | 31.26 | |||||||
Ida Dalin | 2005 | 38.02 | 1:09.28 | |||||||
Carolina Modig | 2003 | 35.49 | 1:44.77 | |||||||
Cassandra Sjösten | 2003 | 33.12 | 2:17.89 | |||||||
4 | Falun Lag 1 | 2003 | Falu Simsällskap | 2:18.74 | ||||||
Julia Lindgren | 2004 | 33.31 | 33.31 | |||||||
Amanda Jobs | 2003 | 35.74 | 1:09.05 | |||||||
Alva Wiker | 2003 | 34.52 | 1:43.57 | |||||||
Anja Zetterberg | 2003 | 35.17 | 2:18.74 | |||||||
5 | Upsala S Damer [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:18.83 | ||||||
Geshin Zarei | 2003 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Celina Hoffner | 2004 | 35.07 | 1:09.04 | |||||||
Emma Westermark | 2003 | 35.36 | 1:44.40 | |||||||
Vera Hermansson | 2003 | 34.43 | 2:18.83 | |||||||
6 | Upsala S Damer [2003]3 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:27.16 | ||||||
Sofia Högdin | 2004 | 34.99 | 34.99 | |||||||
Ida Lundberg | 2003 | 40.09 | 1:15.08 | |||||||
Matilda Tukler | 2004 | 36.44 | 1:51.52 | |||||||
Linnea Bergqvist | 2003 | 35.64 | 2:27.16 | |||||||
7 | Borlänge Damer [2003] | 2003 | Borlänge Simsällskap | 2:31.47 | ||||||
Linn Roos | 2003 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Agnes Åhlen | 2005 | 41.84 | 1:19.54 | |||||||
Maja Bergman | 2003 | 41.38 | 2:00.92 | |||||||
Louise Haglöv | 2003 | 30.55 | 2:31.47 | |||||||
8 | Gävle SS Damer Lag 1 | 2003 | Gävle Simsällskap | 2:35.09 | ||||||
Gabriella Mosbach | 2003 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Emelie Wijker | 2003 | 40.13 | 1:17.12 | |||||||
Nathalie Stegenberg | 2004 | 39.45 | 1:56.57 | |||||||
Juni Rogström | 2004 | 38.52 | 2:35.09 | |||||||
9 | Falun Damer Yngre Lag 2 | 2003 | Falu Simsällskap | 2:36.79 | ||||||
Anna Nyberg | 2003 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Ellen Lundin | 2005 | 39.42 | 1:16.96 | |||||||
Tuva Hjemli | 2005 | 38.13 | 1:55.09 | |||||||
Emelie Ekvall | 2003 | 41.70 | 2:36.79 | |||||||
10 | Ludvika SS Damer [2003] | 2003 | Ludvika Simsällskap | 2:54.23 | ||||||
Wilma Berg | 2004 | 41.30 | 41.30 | |||||||
Lovisa Leonardsson | 2005 | 54.45 | 1:35.75 | |||||||
Hanna Wahlqvist | 2004 | 40.70 | 2:16.45 | |||||||
Karin Gabrielsson | 2004 | 37.78 | 2:54.23 | |||||||
- | Upsala S Damer [2003]2 | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Tilde Lantz | 2004 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Kajsa Franzén | 2004 | 36.64 | 1:11.90 | |||||||
Emma Alfredeen | 2003 | 36.72 | 1:48.62 | |||||||
Gren 46, 4X50m Frisim P 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gävle SS Herrar | 2003 | Gävle Simsällskap | 2:18.25 | ||||||
Carl Hansson | 2003 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Hugo Swanson | 2006 | 34.85 | 1:05.73 | |||||||
Olle Wikholm | 2004 | 37.57 | 1:43.30 | |||||||
Albin Östlund | 2004 | 34.95 | 2:18.25 | |||||||
2 | Upsala S Herrar [2003]1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:19.75 | ||||||
Oskar Andersson | 2003 | 35.60 | 35.60 | |||||||
William Rismyhr | 2004 | 38.76 | 1:14.36 | |||||||
Andreas Savin | 2003 | 36.66 | 1:51.02 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 28.73 | 2:19.75 | |||||||
3 | Sala SS Herrar [2003] | 2003 | Sala Simsällskap | 2:36.52 | ||||||
Gustav Thelander | 2003 | 38.25 | 38.25 | |||||||
Jonathan Svedberg | 2003 | 37.48 | 1:15.73 | |||||||
Malte Larsson | 2003 | 40.07 | 1:55.80 | |||||||
Olle Nilsson | 2004 | 40.72 | 2:36.52 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 20:15 |