Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  30 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:28   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb            27.16   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb            28.19   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            28.23   
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb            28.50   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            28.64   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb            28.65   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.66   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb            28.70   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            28.99   
10  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            29.18   
11  Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb            29.52   
12  Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb            29.63   
13  Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb            29.64   
14  Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb            29.65   
15  Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb            29.67   
16  Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb            29.73  Deltar ej i final 
17  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            29.75   
18  Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb            29.76   
19  Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap            30.06   
20  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            30.07   
21  Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb            30.15   
22  Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap            30.34   
23  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            30.51   
24  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb            30.67   
25  Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            30.68   
26  My Lord  1999  Strängnäs Simklubb            30.96   
27  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            31.11   
28  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb            31.28   
29  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            31.31   
30  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb            31.36   
31  Alexandra Thungren  1997  Hallsberg Kumla Simklubb            31.49   
32  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            31.53   
33  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            31.55   
34  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            31.59   
35  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04            31.65   
36  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            31.68   
37  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            31.69   
38  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            31.71   
39  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            31.73   
40  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            31.79   
41  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            31.96   
42  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            31.99   
43  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            32.02   
44  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            32.07   
45  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            32.21   
46  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb            32.27   
47  Johanna Larsson  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.37   
47  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap            32.37   
49  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            32.41   
50  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            32.71   
51  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            32.72   
52  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            32.78   
53  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb            32.81   
54  Amanda Sjöholm  2000  Solna Sundbyberg SS 04            32.90   
55  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            32.94   
55  Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap            32.94   
57  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            33.00   
58  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            33.03   
59  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians            33.04   
60  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians            33.08   
61  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            33.22   
62  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            33.23   
63  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb            33.27   
63  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            33.27   
65  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians            33.38   
66  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.43   
67  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            33.49   
68  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.58   
69  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.64   
70  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            33.67   
71  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb            33.68   
71  Maja Andersson  2000  Strängnäs Simklubb            33.68   
73  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb            33.76   
74  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            33.97   
75  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            34.28   
76  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb            34.39   
77  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            34.45   
78  Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb            34.76   
79  Ariadna Karlsson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            34.83   
79  Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap            34.83   
81  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb            35.08   
82  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.12   
83  Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap            35.14   
83  Ronja Colldén  2000  Strängnäs Simklubb            35.14   
85  Josefin Asp  2000  Solna Sundbyberg SS 04            35.19   
86  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb            35.29   
87  Tyra König  2002  Örebro Simallians            35.58   
88  Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap            35.63   
89  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04            35.80   
90  Michaela Thungren  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            36.09   
91  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap            37.11   
92  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians            37.43   
93  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            37.68   
94  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            37.70   
95  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            37.83   
96  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            38.26   
97  Yildiz Soyal  2002  Norrtälje Simklubb            38.36   
98  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            38.56   
99  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            39.87   
100  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            40.79   
101  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb            43.61   
102  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap            43.66   
103  Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            47.17   
Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            DSQ   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb            24.29   
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap            24.43  Deltar ej i final 
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            24.94   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb            25.25   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            25.54   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb            25.71   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            25.87   
Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            25.90   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            26.14   
10  Daniel Truong  1995  Eskilstuna Simklubb            26.54   
11  John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            26.57   
12  Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena            26.68   
13  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            26.70   
14  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            26.83   
15  Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            26.84   
16  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap            26.92   
17  Sean Johansson  1997  Simklubben Ena            27.06  Deltar ej i final 
17  Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            27.06   
19  Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap            27.09   
20  Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena            27.14  Deltar ej i final 
21  Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04            27.47   
22  Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap            27.50   
23  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            27.52   
24  Alexej Potorochyn  1999  Nyköpings Simsällskap            27.54   
25  Daniel Thungren  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            27.58   
26  Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            27.63   
27  Erik Olsson Sande  1999  Solna Sundbyberg SS 04            27.64   
28  Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            27.77   
29  Tobias Rindå  1995  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            27.99   
30  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.05   
31  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            28.11   
32  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap            28.47   
33  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.48   
34  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            28.59   
35  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            28.71   
36  Joel Marin  1999  Simklubben Ena            28.85   
37  Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.90   
38  Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            28.93   
39  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            28.96   
40  Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians            29.19   
41  Tim Ekström Lundemo  1999  Katrineholms Simsällskap            29.28   
42  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04            29.37   
43  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            29.48   
44  Theodor Pasztor  2000  Örebro Simallians            29.55   
45  Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            29.78   
46  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            30.14   
47  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            30.45   
48  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            30.50   
49  Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            30.71   
50  Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb            31.02   
51  Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            31.16   
52  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians            31.28   
53  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            31.33   
54  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb            31.85   
55  Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap            32.07   
56  Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap            32.30   
57  Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            32.58   
58  Willy Färemyr Orréll  2000  Köpings Simsällskap            32.63   
59  Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            32.72   
60  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            33.07   
61  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            33.10   
62  Albin Karlsson  2000  Eskilstuna Simklubb            33.68   
63  Gustaf Hellmark  2000  Eskilstuna Simklubb            34.25   
64  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            34.62   
65  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            34.68   
66  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            34.82   
67  Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb            35.10   
68  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb            35.14   
69  August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb            35.50   
70  William Forsström  2002  Örebro Simallians            35.56   
71  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            35.57   
72  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb            35.89   
73  Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap            36.00   
74  Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simklubb            36.30   
75  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb            36.79   
76  Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            36.80   
77  Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            37.10   
78  Linus Bergstrand  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            37.14   
79  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb            38.72   
80  Muhammad Saad-Nawaz  2001  Västerås Simsällskap            39.74   
81  Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap            42.97   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians            DNS   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap            DNS   
Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap            DNS   
Aram Vardanian  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Robert Kurt  2000  Örebro Simallians            DSQ   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            DSQ   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    38.27  1:23.66  2:10.74    2:57.28   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    40.89  1:26.56  2:13.14    2:59.33   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    40.37  1:28.02  2:16.86    3:05.63   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    42.19  1:29.95  2:18.19    3:06.17   
Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    40.89  1:27.84  2:17.11    3:07.46   
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    42.91  1:31.46  2:19.14    3:08.71   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    43.01  1:32.08  2:22.47    3:11.53   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.09  1:34.05  2:24.25    3:12.78   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    45.79  1:35.75  2:25.49    3:14.05   
10  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    45.51  1:36.04  2:26.00    3:16.70   
11  Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap    44.17  1:34.31  2:26.23    3:17.27   
12  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    45.19  1:35.63  2:27.13    3:17.87   
13  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    43.77  1:34.81  2:28.59    3:22.25   
14  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    46.56  1:40.96  2:35.92    3:29.85   
15  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    50.11  1:46.21  2:42.84    3:37.21   
16  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    52.21  1:51.66  2:51.57    3:50.07   
Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            DSQ   
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    40.24  1:25.46  2:10.75    2:55.77   
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    38.15  1:23.41  2:10.25    2:55.82   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    40.17  1:25.25  2:11.21    2:56.94   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    38.69  1:23.29  2:09.99    2:57.03   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    42.70  1:29.62  2:16.79    3:02.77   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    40.63  1:27.77  2:16.65    3:02.96   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    41.49  1:28.24  2:16.38    3:03.41   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    42.46  1:30.22  2:20.05    3:07.95   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    43.59  1:32.97  2:22.66    3:12.37   
10  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    42.53  1:31.66  2:22.63    3:12.44   
11  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    44.07  1:34.46  2:25.88    3:17.54   
12  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    45.69  1:37.62  2:30.47    3:20.94   
13  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    47.42  1:39.85  2:32.63    3:23.97   
14  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    48.74  1:41.67  2:34.97    3:28.58   
15  Ronja Colldén  2000  Strängnäs Simklubb    45.83  1:40.54  2:39.73    3:36.08   
                     
 
Gren 3, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    39.48  1:25.41  2:12.10    2:56.91   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    40.64  1:27.59  2:15.08    3:03.18   
Alexandra Thungren  1997  Hallsberg Kumla Simklubb    43.66  1:34.51  2:26.04    3:17.17   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.06        1:10.29   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    35.05        1:15.61   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.68        1:16.30   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    35.83        1:16.77   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    38.53        1:23.63   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    40.16        1:28.51   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    30.06        1:03.86   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    31.41        1:08.24   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    31.95        1:09.19   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    32.81        1:10.96   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    33.17        1:11.96   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    34.53        1:14.75   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    28.38        59.94   
Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    27.95        1:00.05   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    28.67        1:00.63   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    29.43        1:02.76   
Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap    30.95        1:07.41   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.91        1:11.49   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    35.91        1:17.55   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.99        1:17.70   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    35.37        1:17.75   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    40.57        1:27.01   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    40.49        1:28.37   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.51        1:30.42   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.46        1:32.96   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    43.69        1:36.67   
10  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    43.84        1:37.25   
11  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    48.22        1:41.61   
12  Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    47.80        1:50.15   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    30.44        1:04.71   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    32.01        1:10.33   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    33.11        1:11.63   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    32.27        1:11.74   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    33.45        1:12.19   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    34.11        1:13.91   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    32.86        1:14.24   
Joel Marin  1999  Simklubben Ena    35.09        1:16.18   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    36.59        1:17.99   
10  Tim Ekström Lundemo  1999  Katrineholms Simsällskap    36.43        1:19.19   
11  Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    36.52        1:20.26   
12  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    35.42        1:20.43   
13  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    41.05        1:30.92   
Willy Färemyr Orréll  2000  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Stomvall  1990  Eskilstuna Simklubb    26.43        56.47  Deltar ej i final 
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    28.00        1:00.69   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    28.55        1:00.71   
Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    28.29        1:00.82   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    30.20        1:04.01   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    29.74        1:04.32  Deltar ej i final 
Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap    31.33        1:07.35   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    34.42        1:12.18   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    34.07        1:12.46   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.13        1:13.23   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    34.93        1:17.47   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    35.42        1:19.23   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    36.66        1:20.58   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    31.88        1:08.70   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    34.44        1:12.98   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    34.96        1:15.60   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    34.46        1:15.83   
My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.70        1:17.16   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    36.04        1:18.84   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    31.09        1:04.79   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    31.26        1:05.44   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    31.45        1:06.75   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    31.76        1:07.09   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    31.70        1:07.40   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    33.65        1:10.29   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    34.30        1:14.58   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.00        1:14.80   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    34.98        1:15.50   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    35.66        1:16.99   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    37.74        1:18.04   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    36.45        1:20.25   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    36.95        1:20.42   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    36.81        1:21.24   
Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    37.80        1:22.88   
10  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    38.05        1:23.90   
11  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    37.88        1:24.49   
12  Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    38.60        1:24.61   
13  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    39.75        1:25.57   
14  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.48        1:25.69   
15  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    38.29        1:26.58   
16  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    39.68        1:29.95   
17  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    40.66        1:30.53   
18  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    39.96        1:31.33   
19  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.84        1:33.05   
20  Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap    43.10        1:33.64   
21  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    43.79        1:34.35   
22  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb    40.92        1:34.39   
23  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.28        1:34.84   
24  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    45.50        1:38.44   
25  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.67        1:40.29   
26  Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb    47.90        1:41.07   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    32.52        1:09.84   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    34.07        1:14.29   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    34.80        1:14.94   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    34.82        1:15.99   
My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.60        1:17.46   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    36.02        1:18.15   
Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    36.72        1:19.93   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    36.30        1:21.68   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    37.47        1:22.68   
10  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    38.45        1:24.15   
11  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    39.40        1:27.45   
12  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    40.52        1:30.88   
13  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    44.50        1:32.81   
14  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians    44.68        1:37.69   
15  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    42.18        1:41.68   
My Lord  1999  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    31.47        1:05.94   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    31.37        1:07.04   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    31.12        1:07.06   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    31.56        1:07.15   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    32.50        1:08.04   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    31.82        1:08.33   
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    32.31        1:08.95   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    34.86        1:13.43   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    40.82  1:27.31  2:13.13    2:59.10   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    40.29  1:27.30  2:13.63    2:59.13   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    39.92  1:26.59  2:16.15    3:03.88   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    43.76  1:33.30  2:23.76    3:13.99   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    44.63  1:34.80  2:25.04    3:14.13   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    44.94  1:36.32  2:29.06    3:19.16   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    47.84  1:42.41  2:36.17    3:26.08   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    46.96  1:41.04  2:34.60    3:27.76   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    46.97  1:41.77  2:37.64    3:32.79   
10  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    48.07  1:41.04  2:35.38    3:33.50   
11  Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    48.21  1:45.22  2:44.19    3:44.50   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    35.50  1:16.34  1:59.37    2:41.92   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    36.73  1:19.95  2:04.02    2:46.11   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    37.89  1:21.86  2:07.37    2:51.05   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    38.66  1:22.19  2:08.20    2:52.23   
Erik Olsson Sande  1999  Solna Sundbyberg SS 04    37.55  1:21.97  2:08.01    2:52.60   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    38.44  1:22.91  2:08.62    2:54.02   
Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    41.08  1:26.88  2:14.77    3:02.38   
Alexej Potorochyn  1999  Nyköpings Simsällskap    39.23  1:26.22  2:15.28    3:04.21   
Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    40.02  1:26.10  2:15.14    3:05.18   
10  Daniel Thungren  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    41.35  1:28.57  2:17.53    3:10.29   
11  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    43.34  1:33.98  2:23.49    3:10.40   
12  Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    47.19  1:38.84  2:27.80    3:16.72   
13  August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb    49.20  1:45.82  2:41.19    3:35.99   
Albin Karlsson  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    36.91  1:19.47  2:02.38    2:44.50   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    39.20  1:26.26  2:14.70    3:02.40   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.33        1:13.59   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    36.76        1:15.54   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    37.04        1:16.80   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    38.96        1:18.17   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    37.43        1:18.64   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    38.80        1:19.53   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    34.77        1:10.79   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    34.53        1:11.96   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    37.13        1:16.75   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    37.75        1:17.73   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    37.89        1:18.15   
Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    38.44        1:18.37   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    34.74        1:12.31   
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.77        1:14.37   
Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap    36.47        1:15.20   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    37.89        1:19.09   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.63        1:14.02   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    37.21        1:16.05   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    37.70        1:17.45   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    37.50        1:17.47   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    37.46        1:17.51   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    38.60        1:18.22   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    39.71        1:20.08   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    39.45        1:21.11   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    40.02        1:21.65   
10  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    40.50        1:21.85   
11  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    39.51        1:21.88   
12  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    39.11        1:22.11   
13  Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    40.55        1:22.44   
14  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    40.86        1:22.98   
15  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    40.15        1:23.17   
16  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    41.01        1:25.03   
17  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.17        1:25.40   
18  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    40.77        1:25.55   
18  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    41.29        1:25.55   
20  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb    41.28        1:26.07   
21  Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap    42.32        1:28.02   
22  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    44.64        1:30.12   
23  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    43.36        1:30.98   
24  Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    43.50        1:32.00   
25  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    44.55        1:32.53   
26  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    45.48        1:33.01   
27  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap    43.86        1:35.01   
28  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    46.20        1:35.10   
29  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    45.88        1:35.93   
30  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    46.91        1:36.19   
31  Tyra König  2002  Örebro Simallians    47.09        1:36.87   
32  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    48.73        1:38.56   
33  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb    49.25        1:39.89   
34  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    50.05        1:40.02   
35  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    49.18        1:41.37   
36  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    51.93        1:46.40   
37  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    53.03        1:49.64   
Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Ariadna Karlsson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    34.26        1:11.59   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    34.70        1:12.42   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    35.79        1:14.14  Deltar ej i final 
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    38.30        1:18.29   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    37.72        1:18.39   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    38.26        1:18.60   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    37.71        1:19.79  Deltar ej i final 
Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    39.47        1:20.15   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    39.05        1:20.41   
10  Johanna Larsson  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    39.60        1:20.57   
11  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians    39.89        1:21.99   
12  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    40.41        1:22.71   
13  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    40.41        1:23.07   
14  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    40.51        1:23.65   
15  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    40.65        1:23.80   
16  My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    40.43        1:23.85   
17  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    41.64        1:24.12   
18  Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap    41.51        1:26.60   
19  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    41.42        1:27.77   
20  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    42.93        1:28.67   
21  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    43.89        1:30.97   
22  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    44.79        1:32.06   
Ronja Colldén  2000  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    35.92        1:13.93   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    36.58        1:14.89   
Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap    36.88        1:16.11   
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.32        1:18.87   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    34.57        1:11.56   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    36.40        1:14.56   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.76        1:15.66   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    37.07        1:15.89   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    38.24        1:19.10   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    40.54        1:21.08   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    31.72        1:04.84   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    32.97        1:04.94   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    32.92        1:08.67   
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    33.59        1:09.16   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    34.28        1:11.34   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    34.72        1:12.16   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    29.80        1:01.12   
Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap    30.43        1:01.73   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    32.70        1:06.49   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    32.65        1:08.59   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    33.25        1:09.64   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    35.64        1:13.93   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    36.53        1:14.09   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    37.62        1:16.53   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    38.18        1:17.14   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.77        1:18.09   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    39.52        1:19.62   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    40.55        1:23.06   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    39.10        1:23.66   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    40.79        1:24.08   
10  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    41.12        1:24.39   
11  Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.12        1:24.70   
12  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    41.19        1:26.63   
13  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    43.36        1:27.99   
14  Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    44.61        1:28.32   
15  Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap    44.34        1:31.36   
16  Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    45.02        1:31.50   
17  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    44.76        1:31.90   
18  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    46.05        1:32.90   
19  William Forsström  2002  Örebro Simallians    45.68        1:33.81   
20  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    46.88        1:37.23   
21  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    51.40        1:42.17   
22  Muhammad Saad-Nawaz  2001  Västerås Simsällskap    51.16        1:43.33   
23  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    51.59        1:45.19   
24  Linus Bergstrand  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    51.39        1:47.61   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians            DNS   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            DNS   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            DSQ   
Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    32.22        1:05.83   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    32.06        1:05.99   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    33.26        1:09.35   
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    34.41        1:09.37   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    33.98        1:10.15   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    33.93        1:10.82   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    34.84        1:10.91   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.00        1:11.57   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    34.76        1:11.87   
10  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    34.65        1:12.93   
11  Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    36.01        1:14.32   
12  Joel Marin  1999  Simklubben Ena    37.28        1:15.02   
13  Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians    36.34        1:15.46   
14  Theodor Pasztor  2000  Örebro Simallians    37.07        1:15.83   
15  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    36.83        1:16.07   
16  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    40.44        1:23.06   
17  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    41.00        1:23.07   
18  Aram Vardanian  2000  Västerås Simsällskap    41.18        1:23.56   
19  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    39.63        1:23.82   
20  Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    40.89        1:24.28   
21  Willy Färemyr Orréll  2000  Köpings Simsällskap    42.68        1:28.19   
22  Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    42.24        1:28.65   
23  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    44.32        1:30.34   
24  Gustaf Hellmark  2000  Eskilstuna Simklubb    42.03        1:30.40   
25  Robert Kurt  2000  Örebro Simallians    46.80        1:37.78   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    29.00        59.29   
Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap    30.26        1:02.48   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    30.60        1:02.95   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    32.12        1:05.91   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    32.07        1:07.16   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    32.81        1:09.07   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    32.05        1:13.38   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    34.38        1:14.51   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.60        1:14.91   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    35.96        1:15.20   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    36.24        1:15.82   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    36.34        1:18.96   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    31.08        1:08.14   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    31.20        1:09.04   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    34.63        1:13.34   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    36.03        1:15.84   
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    36.31        1:16.14   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    34.86        1:16.59   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    31.10        1:07.42   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    31.56        1:07.63   
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    31.53        1:09.85   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    32.31        1:09.87   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    31.84        1:11.62   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    33.34        1:13.36   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    33.60        1:15.01   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.71        1:15.29   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    36.74        1:16.42   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    36.17        1:16.50   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    34.74        1:17.01   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    36.52        1:17.15   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    37.14        1:17.64   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    35.39        1:17.86   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    36.84        1:18.85   
10  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    36.27        1:19.46   
11  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    37.43        1:20.24   
12  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    39.44        1:20.60   
13  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    40.48        1:20.73   
14  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    38.04        1:21.35   
15  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    37.59        1:21.43   
16  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    38.98        1:21.85   
17  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    38.37        1:21.90   
18  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    36.82        1:22.35   
19  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    39.08        1:23.14   
20  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    38.99        1:23.51   
21  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    38.72        1:24.09   
22  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    40.46        1:24.80   
23  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    38.85        1:26.34   
24  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb    41.52        1:26.77   
25  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    39.74        1:26.94   
26  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    38.72        1:27.24   
27  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.20        1:27.38   
28  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb    40.86        1:30.79   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    31.85        1:10.01   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    32.35        1:10.58   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    33.73        1:11.30   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    34.53        1:15.09   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    36.20        1:16.13   
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    36.58        1:16.48   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    34.95        1:16.72   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    35.75        1:17.00   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    35.94        1:17.34   
10  Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    37.68        1:17.50   
11  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    36.19        1:17.63   
12  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    36.88        1:18.14   
13  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    36.62        1:18.40   
14  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.84        1:19.56   
15  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    37.92        1:19.95   
16  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    39.39        1:20.52   
17  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    36.38        1:20.69   
18  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    38.55        1:20.78   
19  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    37.28        1:20.80   
20  My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    37.03        1:21.08   
21  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    35.90        1:21.23   
22  Amanda Sjöholm  2000  Solna Sundbyberg SS 04    37.79        1:21.84   
23  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    37.71        1:22.22   
24  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    38.67        1:22.63   
25  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    38.55        1:22.94   
26  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    40.08        1:24.01   
27  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    39.72        1:24.26   
28  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    39.18        1:25.18   
29  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    39.10        1:26.89   
30  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    41.61        1:28.40   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Damer, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    31.41        1:07.67   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    31.64        1:08.02   
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    32.17        1:10.20   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    32.44        1:10.71   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    31.72        1:10.92   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    33.00        1:11.86   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    34.34        1:14.03   
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    35.61        1:17.10   
Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap    35.22        1:17.47   
10  Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    35.77        1:19.87   
11  Alexandra Thungren  1997  Hallsberg Kumla Simklubb    38.24        1:21.35   
12  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening    40.28        1:26.30   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    31.80        1:09.47   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    33.17        1:12.48   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.30        1:14.07   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    35.72        1:15.51   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    35.88        1:19.86   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    30.78        1:04.57   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    31.22        1:07.11   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    32.46        1:09.05   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    32.73        1:11.14   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.67        1:11.19   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    33.94        1:12.98   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    25.86        56.07   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    27.51        59.90   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    29.98        1:02.37   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    29.80        1:03.36   
Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    28.90        1:03.52   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    29.29        1:03.79   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    32.38        1:09.57   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.35        1:13.73   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.13        1:14.77   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    36.22        1:18.10   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    37.28        1:18.52   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    35.50        1:18.73   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    37.08        1:19.14   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.79        1:19.22   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    37.05        1:19.56   
10  Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    37.89        1:21.48   
11  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    39.79        1:22.55   
12  Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.51        1:23.35   
13  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    39.57        1:24.07   
14  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    40.30        1:25.28   
15  Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    39.68        1:25.30   
16  Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    39.24        1:26.06   
17  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    40.35        1:26.45   
18  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.17        1:28.20   
19  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    41.17        1:30.10   
20  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    42.64        1:30.12   
21  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    44.98        1:31.74   
22  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    43.94        1:31.82   
23  Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    42.12        1:32.13   
24  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    44.25        1:34.50   
25  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    45.06        1:35.37   
26  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    49.08        1:36.12   
27  William Forsström  2002  Örebro Simallians    46.08        1:40.51   
28  Linus Bergstrand  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    47.05        1:41.76   
Muhammad Saad-Nawaz  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    30.79        1:06.13   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    32.50        1:09.44   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    32.88        1:10.14   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    32.70        1:11.17   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.26        1:11.59   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    33.67        1:11.59   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    34.67        1:12.52   
Erik Olsson Sande  1999  Solna Sundbyberg SS 04    35.69        1:12.84   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    34.69        1:13.64   
10  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    35.22        1:14.15   
11  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    34.64        1:15.54   
12  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.04        1:15.57   
13  Daniel Thungren  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    34.36        1:16.62   
14  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    36.55        1:17.73   
15  Theodor Pasztor  2000  Örebro Simallians    36.45        1:18.27   
16  Tim Ekström Lundemo  1999  Katrineholms Simsällskap    36.67        1:18.79   
17  Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    39.42        1:21.17   
18  Joel Marin  1999  Simklubben Ena    36.27        1:21.38   
19  Aram Vardanian  2000  Västerås Simsällskap    40.02        1:23.62   
20  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    42.48        1:25.66   
21  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    40.93        1:26.87   
22  Albin Karlsson  2000  Eskilstuna Simklubb    41.42        1:27.03   
23  Gustaf Hellmark  2000  Eskilstuna Simklubb    40.66        1:27.59   
24  Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    43.21        1:32.30   
Alexej Potorochyn  1999  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Herrar, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    26.21        56.75   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    27.88        1:00.10   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    29.06        1:01.82   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    29.30        1:02.90   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    28.46        1:03.15   
Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    29.41        1:03.41   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    30.11        1:05.72   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    30.75        1:07.45   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    32.50        1:07.81   
10  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    31.51        1:08.15   
11  Tobias Rindå  1995  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.55        1:09.69   
12  Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap    31.72        1:11.50   
13  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    34.60        1:14.19   
14  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    35.69        1:17.14   
Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    33.24  1:09.61  1:46.47    2:20.40   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    32.94  1:08.96  1:45.86    2:21.08   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    33.54  1:11.22  1:49.61    2:25.36   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    34.75  1:11.70  1:49.43    2:25.88   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    33.52  1:11.21  1:49.82    2:27.01   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    33.94  1:12.06  1:50.12    2:27.23   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    35.24  1:13.47  1:52.80    2:30.24   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    33.10  1:11.87  1:52.50    2:30.49   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    35.41  1:14.09  1:53.86    2:33.74   
10  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    34.93  1:14.98  1:56.31    2:35.91   
11  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    36.83  1:17.11  1:57.20    2:36.29   
12  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    36.06  1:16.29  1:57.69    2:36.71   
13  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    36.82  1:17.51  1:57.71    2:36.96   
14  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    36.48  1:17.20  1:58.17    2:38.85   
15  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    36.68  1:17.70  1:59.83    2:39.70   
16  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    35.60  1:15.90  1:58.29    2:40.00   
17  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    37.05  1:17.90  2:00.80    2:41.13   
18  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    36.72  1:19.23  2:03.40    2:44.16   
19  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    37.33  1:19.65  2:02.48    2:45.07   
20  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    37.00  1:19.39  2:03.00    2:47.13   
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    31.10  1:04.51  1:38.72    2:13.28   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    31.42  1:05.86  1:41.28    2:15.72   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    32.67  1:08.90  1:44.85    2:19.02   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    32.09  1:07.49  1:44.29    2:19.84   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    32.02  1:06.86  1:44.67    2:21.83   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    33.16  1:10.04  1:46.89    2:22.93   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    33.08  1:10.38  1:47.58    2:24.05   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    33.23  1:09.93  1:47.85    2:25.92   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    33.53  1:11.21  1:49.04    2:26.27   
10  Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    33.96  1:12.07  1:50.55    2:27.29   
11  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    34.02  1:11.73  1:50.61    2:28.62   
12  Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    33.47  1:11.49  1:50.92    2:29.55   
13  Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    33.49  1:13.03  1:52.99    2:31.13   
14  My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    34.62  1:14.31  1:53.80    2:31.36   
15  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    34.44  1:13.31  1:53.16    2:31.74   
16  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.56  1:14.09  1:54.16    2:32.42   
17  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    36.26  1:15.97  1:56.86    2:34.41   
18  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    36.28  1:15.47  1:55.97    2:34.65   
19  Amanda Sjöholm  2000  Solna Sundbyberg SS 04    36.11  1:16.10  1:56.97    2:34.88   
20  Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap    34.49  1:14.35  1:55.54    2:35.38   
21  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    35.18  1:15.75  1:56.70    2:35.71   
22  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    34.83  1:15.40  1:56.30    2:35.86   
23  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    35.97  1:16.46  1:58.17    2:35.98   
24  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    36.77  1:17.43  1:58.79    2:38.14   
25  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    37.40  1:19.93  2:01.86    2:42.74   
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    30.89  1:04.38  1:38.38    2:11.59   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    31.41  1:05.58  1:39.97    2:13.25   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    31.84  1:06.50  1:40.94    2:15.46   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    32.64  1:08.82  1:45.04    2:18.99   
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.88  1:09.57  1:46.66    2:22.85   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    32.98  1:11.09  1:49.41    2:27.81   
Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap    33.35  1:10.76  1:50.02    2:29.27   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    34.51  1:13.20  1:52.32    2:30.49   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.02  1:10.30  1:48.87    2:22.36   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    35.14  1:12.76  1:51.41    2:28.20   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    34.80  1:13.67  1:52.83    2:30.22   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    33.87  1:13.92  1:53.73    2:30.93   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    35.67  1:14.28  1:54.79    2:33.54   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    35.19  1:13.95  1:54.84    2:34.23   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    35.36  1:15.40  1:54.80    2:34.71   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.43  1:14.69  1:56.37    2:35.79   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.27  1:17.73  1:57.84    2:36.96   
10  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    38.01  1:20.01  2:02.72    2:41.08   
11  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    36.90  1:19.76  2:02.13    2:41.33   
12  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    38.27  1:20.56  2:02.72    2:44.89   
13  Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    36.15  1:18.28  2:05.04    2:45.73   
14  Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    38.39  1:23.24  2:07.19    2:47.36   
15  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    39.45  1:22.84  2:06.16    2:48.14   
16  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    37.84  1:21.76  2:08.32    2:50.53   
17  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.99  1:23.67  2:09.01    2:54.22   
18  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    38.83  1:25.86  2:13.51    2:58.18   
19  Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    39.68  1:25.83  2:12.26    2:58.46   
David Olsson  2001  Järfälla Simsällskap            DNS   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            DNS   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    28.29  59.13  1:31.55    2:02.90   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    28.78  1:00.79  1:33.30    2:05.93   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    28.84  1:00.95  1:33.93    2:07.03   
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    31.40  1:05.95  1:39.84    2:10.72   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    29.95  1:04.22  1:40.25    2:14.26   
Alexej Potorochyn  1999  Nyköpings Simsällskap    29.77  1:03.75  1:39.40    2:15.11   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    28.87  1:03.15  1:39.55    2:15.37   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    30.98  1:05.32  1:41.57    2:16.16   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    31.18  1:06.09  1:43.16    2:16.59   
10  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    31.54  1:05.86  1:41.76    2:16.61   
11  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    29.88  1:04.82  1:41.60    2:17.07   
12  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    31.33  1:06.34  1:42.86    2:17.17   
13  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    30.65  1:07.52  1:45.12    2:21.51   
14  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    33.16  1:10.14  1:48.27    2:24.85   
15  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    32.35  1:11.34  1:51.87    2:27.34   
16  Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians    33.40  1:12.56  1:52.07    2:29.15   
17  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    33.31  1:11.82  1:51.91    2:29.56   
18  Daniel Thungren  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    32.58  1:10.22  1:50.69    2:30.44   
19  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    33.99  1:12.96  1:53.59    2:31.12   
20  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    36.63  1:17.55  2:00.17    2:41.40   
21  Theodor Pasztor  2000  Örebro Simallians    36.52  1:18.62  2:02.53    2:44.24   
22  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    37.23  1:21.39  2:06.58    2:49.89   
23  August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb    38.55  1:23.31  2:09.03    2:52.98   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    27.11  56.66  1:26.91    1:56.73   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    27.35  56.90  1:27.56    1:57.98   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    28.11  59.14  1:30.82    2:02.80   
Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap    27.66  58.49  1:31.31    2:03.57   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    29.34  1:03.66  1:38.45    2:12.10   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    29.88  1:03.63  1:38.33    2:12.55   
Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap    31.02  1:05.89  1:41.40    2:16.29   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    29.01  1:02.10  1:39.13    2:18.16   
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Strängnäs Damer  1998  Strängnäs Simklubb            1:51.89   
  Emma Bergkvist  2000      29.06        29.06   
  Anna Eriksson  1999      27.10        56.16   
  Lisa Eriksson  1998      26.74        1:22.90   
  Amanda Hyllbrant  1999      28.99        1:51.89   
                     
Eskilstuna Damer Lag 1  1995  Eskilstuna Simklubb            1:54.16   
  Linnea Fundberg  1999      28.63        28.63   
  Ebba Engström  1995      27.92        56.55   
  Moa Sundholm  1997      28.25        1:24.80   
  Jennie Isaksen  2000      29.36        1:54.16   
                     
Strängnäs Damer Lag 2  1999  Strängnäs Simklubb            1:59.54   
  My Lord  1999      30.48        30.48   
  Maja Eriksson  2002      29.62        1:00.10   
  Wilma Wennerberg  2001      29.55        1:29.65   
  Adina Nyström  1999      29.89        1:59.54   
                     
Eskilstuna Damer Lag2  1999  Eskilstuna Simklubb            2:00.80   
  Nelly Neuman  1996      29.80        29.80   
  Sofia Bjälevik  1999      29.66        59.46   
  Ida Asplund  1999      29.93        1:29.39   
  Ida Fundberg  2002      31.41        2:00.80   
                     
Botk-Rönn Damer  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:00.96   
  Mikaela Eriksson  1997      30.92        30.92   
  My Rundberg  1999      31.15        1:02.07   
  Johanna Larsson  1999      31.84        1:33.91   
  Nathali Konrad  1993      27.05        2:00.96   
                     
Örebro Sa Lag 1  Örebro Simallians            2:06.03   
  Emma Cullberg  2002      29.80        29.80   
  Josefine Åhlund  2002      31.58        1:01.38   
  Evelina Rydén  2000      32.72        1:34.10   
  Salma Gabot  2001      31.93        2:06.03   
                     
Hk Sim Damer Lag 1  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            2:06.88   
  Jennie Lundgren  2001      32.00        32.00   
  Alexandra Thungren  1997      31.68        1:03.68   
  Ellen Olsson  2002      32.50        1:36.18   
  Elsa Jansson  2002      30.70        2:06.88   
                     
Eskilstuna Damer Lag 3  2000  Eskilstuna Simklubb            2:08.31   
  Katarina Lindoff  2000      32.25        32.25   
  Amanda Kullman  2000      31.70        1:03.95   
  Frida Gustafsson  2001      32.86        1:36.81   
  Donya Dam  1999      31.50        2:08.31   
                     
Eskilstuna Damer Lag 4  2000  Eskilstuna Simklubb            2:09.22   
  Rebecka Loikala  2000      31.54        31.54   
  Emilia Loikala  2000      32.69        1:04.23   
  Tilde Eklind  1999      31.84        1:36.07   
  Maja Gustafsson  2001      33.15        2:09.22   
                     
10  Hk Sim Damer Lag 2  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            2:12.94   
  Emma Sibelius  2002      33.21        33.21   
  Josefine Stenman  2002      34.63        1:07.84   
  Ellen Eriksson  2001      32.00        1:39.84   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      33.10        2:12.94   
                     
11  Falun Damer Lag 1  2000  Falu Simsällskap            2:14.95   
  Ella Gunnarsson  2000      35.32        35.32   
  Ida Brandt  2000      33.35        1:08.67   
  Tova Adrelius  2000      35.57        1:44.24   
  Ronja Rantanen  1999      30.71        2:14.95   
                     
12  Örebro Sa Lag 2  Örebro Simallians            2:16.25   
  Julia Månsson  2002      35.35        35.35   
  Cornelia Johansson  2003      33.07        1:08.42   
  Ebba Gustafsson Wernersson  1999      32.67        1:41.09   
  Tyra König  2002      35.16        2:16.25   
                     
13  Falun Damer Lag 2  2001  Falu Simsällskap            2:24.84   
  Alva Wikström  2002      33.25        33.25   
  Nelly Antlöv  2002      34.91        1:08.16   
  Anna Nyberg  2003      39.35        1:47.51   
  Agnes Olsson  2002      37.33        2:24.84   
                     
14  Norrtälje Tjejer  2001  Norrtälje Simklubb            2:25.28   
  Thindra Åkerblom  2003      35.43        35.43   
  Emma Pettersson  2001      37.15        1:12.58   
  Emma Järnebrink  2003      38.69        1:51.27   
  Ebba Filipsson  2001      34.01        2:25.28   
                     
Bålsta Sk/ena  Bålsta Simklubb            2:04.77  EXTRA 
  Anna Viinapuu  2000      30.54        30.54   
        31.56        1:02.10   
  Sandra Bergerstam  2001      30.56        1:32.66   
        32.11        2:04.77   
                     
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  Eskilstuna Simklubb            1:39.52   
  Axel Brorsson  1996      24.25        24.25   
  Karl Lindoff  1998      24.99        49.24   
  William Brand  1998      24.89        1:14.13   
  Erik Skogfors  1996      25.39        1:39.52   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 2  1998  Eskilstuna Simklubb            1:47.01   
  Daniel Truong  1995      26.76        26.76   
  Marko Biscevic  1998      26.40        53.16   
  Stefan Biscevic  1998      27.09        1:20.25   
  Eldin Kadic  1999      26.76        1:47.01   
                     
Falun Herrar Lag 1  1998  Falu Simsällskap            1:52.81   
  David Hambraeus  1999      27.52        27.52   
  Victor Peltomaa  1998      27.50        55.02   
  Gustav Sander  1998      28.82        1:23.84   
  Per Höijer  1998      28.97        1:52.81   
                     
Hk Sim Herrar  Hallsberg Kumla Simklubb            1:53.59   
  Vilmer Jansson  2000      27.62        27.62   
  Dennis Tillquist  1999      28.13        55.75   
  Andreas Thungren  2002      30.13        1:25.88   
  Daniel Thungren  1999      27.71        1:53.59   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 3  2000  Eskilstuna Simklubb            1:57.49   
  Carl Bidebo  2000      29.13        29.13   
  Viktor Syrén  2000      28.95        58.08   
  Arvid Heikinniemi  2001      29.44        1:27.52   
  Artush Shahverdyan  2000      29.97        1:57.49   
                     
Örebro Sa Lag 1  Örebro Simallians            1:58.35   
  Herman Törnvall  1999      28.76        28.76   
  Theodor Pasztor  2000      28.08        56.84   
  Michal Laszewski  2002      30.77        1:27.61   
  Anton Wallin  2000      30.74        1:58.35   
                     
Katrineholms Ss  Katrineholms Simsällskap            2:00.24   
  Tim Ekström Lundemo  1999      29.53        29.53   
  Kevin Grahn  2003      32.41        1:01.94   
  Filip Rautiainen  2001      31.29        1:33.23   
  John Aldrin  2001      27.01        2:00.24   
                     
Botk-Rönn Herrar Lag1  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:02.59   
  Brian Ooi  1999      28.31        28.31   
  Daniel Karlsson  2001      29.58        57.89   
  Robin Serti  2001      36.51        1:34.40   
  Alexander Koufakis  2000      28.19        2:02.59   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 4  2000  Eskilstuna Simklubb            2:07.75   
  Sam Thai  1999      31.05        31.05   
  Adam Fröjdfeldt  1999      31.25        1:02.30   
  Albin Karlsson  2000      32.34        1:34.64   
  Gustaf Hellmark  2000      33.11        2:07.75   
                     
10  Örebro Sa Lag 2  Örebro Simallians            2:10.93   
  Robert Kurt  2000      31.72        31.72   
  Melvin Larsson  2002      32.45        1:04.17   
  Oscar Wilhelmsson  2002      32.45        1:36.62   
  Simon Baastad  2002      34.31        2:10.93   
                     
                     
 
Gren 15, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    35.90  1:19.65  2:05.11    2:51.59   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.44  1:19.27  2:06.91    2:53.93   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    37.51  1:22.31  2:09.09    2:56.36   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    36.63  1:22.60  2:13.40    3:00.29   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    39.38  1:25.68  2:15.18    3:01.29   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    40.12  1:26.72  2:15.73    3:04.68   
Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 15, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    35.57  1:18.97  2:03.67    2:47.93   
My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.94  1:19.84  2:06.67    2:53.08   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    38.00  1:22.27  2:08.42    2:54.50   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    37.89  1:25.02  2:18.24    3:12.32   
                     
 
Gren 15, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    32.39  1:09.26  1:47.66    2:25.85   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    33.99  1:13.48  1:52.03    2:32.44   
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    34.54  1:15.75  2:00.30    2:44.81   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    28.42        59.23   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    30.04        1:02.51   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    31.18        1:04.12   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    31.36        1:04.50   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.04        1:07.22   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    32.04        1:08.58   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    27.25        56.99   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    27.77        57.55   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    27.90        57.75   
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    28.55        59.17   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    28.88        59.60   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    28.69        1:00.20   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    25.60        52.66   
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    25.60        53.13   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    26.36        54.03   
Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap    26.28        54.26   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    27.26        56.69   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    27.27        58.41   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    27.99        58.67   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    30.02        1:02.23   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    31.76        1:05.00   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    31.76        1:05.31   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    31.88        1:06.58   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    31.32        1:06.88   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    32.84        1:07.54   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.08        1:07.59   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    31.64        1:07.96   
10  Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    32.94        1:09.18   
11  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    33.82        1:10.59   
12  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    34.08        1:10.70   
13  Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    34.09        1:11.01   
14  Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    33.84        1:11.12   
15  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    34.51        1:11.90   
16  Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    33.45        1:12.00   
17  Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    34.99        1:12.69   
18  Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    34.53        1:13.70   
19  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.31        1:14.25   
20  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    35.65        1:14.77   
21  Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    35.28        1:15.17   
22  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    36.10        1:16.79   
23  Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    36.79        1:17.20   
24  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    36.40        1:17.98   
25  Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap    37.62        1:18.27   
26  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    38.50        1:18.46   
27  Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    37.97        1:19.49   
28  William Forsström  2002  Örebro Simallians    37.87        1:20.15   
29  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    37.94        1:21.43   
30  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    37.31        1:23.46   
31  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    38.14        1:25.70   
32  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    40.29        1:26.12   
33  Linus Bergstrand  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    40.14        1:26.93   
34  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    42.29        1:32.00   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians            DNS   
Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    27.05        56.57   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    27.66        57.93   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    28.04        58.24   
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    28.73        59.41   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    28.90        59.93  Deltar ej i final 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    28.64        59.94   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    28.75        1:00.11   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    28.58        1:00.36   
Alexej Potorochyn  1999  Nyköpings Simsällskap    29.26        1:00.66   
10  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    29.84        1:00.68   
11  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    28.30        1:01.12   
12  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    29.19        1:01.69   
13  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    29.77        1:02.06   
14  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    29.99        1:02.46   
15  Daniel Thungren  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    29.88        1:02.53   
16  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    30.33        1:03.05   
17  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    29.30        1:03.11   
18  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    30.08        1:03.47   
19  Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians    29.42        1:03.60   
20  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    30.53        1:03.76   
21  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    30.61        1:04.77   
22  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    31.36        1:04.86   
23  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    31.04        1:05.99   
24  Theodor Pasztor  2000  Örebro Simallians    30.88        1:07.02   
25  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    32.86        1:07.49   
26  Aram Vardanian  2000  Västerås Simsällskap    33.07        1:09.18   
27  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    33.62        1:09.77   
28  Willy Färemyr Orréll  2000  Köpings Simsällskap    33.33        1:10.85   
29  Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    33.97        1:13.51   
30  Robert Kurt  2000  Örebro Simallians    35.97        1:14.11   
31  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    36.29        1:16.90   
32  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    38.15        1:17.18   
33  Gustaf Hellmark  2000  Eskilstuna Simklubb    35.38        1:18.01   
34  Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap    36.90        1:20.52   
35  Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    38.60        1:20.76   
August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Erik Olsson Sande  1999  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Joel Marin  1999  Simklubben Ena            DNS   
Tim Ekström Lundemo  1999  Katrineholms Simsällskap            DNS   
Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    25.69        52.89   
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    25.26        53.01   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    26.25        53.78   
Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap    26.47        54.60   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    27.17        56.10   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    27.09        56.43   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    28.81        58.97   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    28.41        59.31   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    28.69        59.42   
10  Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    28.31        59.48   
11  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    28.35        1:00.29   
12  Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap    28.44        1:00.42   
13  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    30.71        1:04.71   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena            DNS   
Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    30.90        1:02.93   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    31.00        1:04.60   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    32.05        1:06.52   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    31.98        1:07.52   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    33.07        1:07.69   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    32.68        1:09.15   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    28.95        1:00.17   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    29.53        1:00.67   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    29.42        1:01.33   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    30.00        1:03.19   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    30.39        1:03.91   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    31.73        1:06.17   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    29.10        58.95   
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    28.98        59.85   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    29.72        1:00.75   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    30.07        1:02.50   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    30.84        1:04.00   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    31.78        1:03.94   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    31.22        1:06.41   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    32.33        1:07.34   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    32.61        1:07.92   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    31.92        1:07.96   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    32.14        1:08.04   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    32.28        1:08.29   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    33.31        1:09.00   
Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    32.79        1:09.06   
10  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    32.86        1:09.11   
11  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    32.84        1:09.54   
12  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    32.70        1:09.70   
13  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    33.59        1:09.90   
14  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    33.75        1:10.08   
15  Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    33.55        1:10.46   
16  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    33.50        1:11.00   
17  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    34.16        1:11.03   
18  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    34.56        1:12.26   
19  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.95        1:12.44   
20  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.11        1:12.71   
21  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    34.78        1:12.96   
22  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.90        1:13.26   
23  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    34.86        1:13.37   
24  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb    35.96        1:13.98   
25  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.14        1:14.38   
26  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.75        1:14.43   
27  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    34.78        1:14.48   
28  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb    35.97        1:14.92   
29  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    36.80        1:15.74   
30  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.44        1:15.92   
31  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.20        1:16.20   
32  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    36.40        1:16.53   
33  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    35.92        1:17.16   
34  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    36.33        1:17.61   
35  Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap    37.67        1:18.37   
36  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    38.55        1:18.66   
37  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.32        1:19.36   
38  Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    37.60        1:20.24   
39  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    38.73        1:20.67   
40  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    38.76        1:20.92   
41  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    36.91        1:20.99   
42  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    39.62        1:22.42   
43  Tyra König  2002  Örebro Simallians    38.61        1:22.58   
44  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    40.71        1:24.42   
45  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap    39.16        1:25.12   
46  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    40.98        1:25.64   
47  Yildiz Soyal  2002  Norrtälje Simklubb    40.51        1:25.70   
48  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    40.33        1:25.72   
49  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    39.62        1:26.00   
50  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    40.19        1:26.02   
51  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    40.77        1:26.32   
52  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    42.17        1:28.09   
53  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    42.59        1:31.98   
54  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    44.26        1:34.65   
55  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb    42.79        1:35.54   
56  Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap    47.63        1:47.19   
Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Gustavsson Lovisa  2002  Örebro Simallians            DNS   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            DNS   
Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap            DNS   
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    29.91        1:01.97   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    29.69        1:01.97   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    30.22        1:02.81   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    30.67        1:03.94   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    31.00        1:04.44   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    31.32        1:04.74   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    31.21        1:05.34   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    31.77        1:05.63   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    31.86        1:05.80   
10  Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    32.41        1:07.36   
11  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    32.64        1:07.42   
12  Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    33.23        1:08.11   
13  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    32.93        1:08.32   
14  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    32.67        1:08.42   
15  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    32.48        1:08.46   
16  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    34.00        1:09.46   
17  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    33.14        1:10.00   
18  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    32.69        1:10.42   
19  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap    33.37        1:10.60   
20  Johanna Larsson  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.28        1:10.64   
21  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    34.65        1:11.07   
22  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    33.89        1:11.12   
23  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    34.47        1:11.85   
24  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    34.27        1:12.92   
25  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians    35.49        1:13.22   
26  Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap    34.71        1:13.40   
27  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    34.55        1:13.65   
28  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    34.71        1:13.93   
29  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    35.39        1:14.19   
30  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb    37.10        1:17.42   
31  Josefin Asp  2000  Solna Sundbyberg SS 04    38.50        1:18.16   
32  Ellen Nyhlin  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    37.98        1:20.48   
33  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    38.71        1:22.47   
Maja Andersson  2000  Strängnäs Simklubb            DNS   
Saga Heimisdottir  2000  Katrineholms Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    29.87        1:01.23   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    29.44        1:01.67   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    30.30        1:02.68   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    30.75        1:03.75   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    30.97        1:03.99   
Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap    31.10        1:06.25  Deltar ej i final 
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    31.68        1:07.44  Deltar ej i final 
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.89        1:09.94  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.19  1:16.74  1:59.57    2:43.06   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    37.11  1:23.41  2:13.92    3:03.78   
Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    46.97  1:44.28  2:44.69    3:44.67   
                     
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    32.12  1:10.86  1:52.28    2:32.90   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    37.20  1:22.19  2:09.46    2:53.54   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    36.90  1:21.30  2:08.12    2:55.18   
                     
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    27.75  58.90  1:30.82    2:04.03   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    30.10  1:03.92  1:36.82    2:14.47   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    28.88  1:01.98  1:38.60    2:17.34   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    30.65  1:06.98  1:43.24    2:19.97   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    31.47  1:08.41  1:46.63    2:23.93   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    31.66  1:10.41  1:49.86    2:27.48   
Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap    32.27  1:11.25  1:53.72    2:38.96   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    38.37        1:20.99   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    38.33        1:21.28   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    38.50        1:23.38   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    39.35        1:23.68   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    39.58        1:23.88   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.79        1:26.87   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    36.48        1:18.49   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    37.71        1:20.22   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    37.95        1:20.94   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    38.57        1:21.13   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    39.75        1:23.48   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    39.31        1:25.16   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.06        1:14.78   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    35.77        1:16.34   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    36.91        1:16.91   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    39.87        1:23.53   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    40.56        1:26.28   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    38.91        1:22.14   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    38.74        1:22.16   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    38.23        1:23.39   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    39.33        1:23.41   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    39.47        1:24.15   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    38.95        1:25.20   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    40.15        1:25.36   
Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    40.54        1:25.87   
Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    41.75        1:29.64   
10  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    42.92        1:29.68   
11  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.03        1:29.80   
12  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    42.02        1:30.53   
13  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    43.47        1:31.63   
14  Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap    43.86        1:31.77   
15  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    42.98        1:32.25   
16  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    44.14        1:34.83   
17  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    45.16        1:34.96   
18  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    45.44        1:35.62   
19  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    45.61        1:36.05   
20  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap    46.08        1:37.70   
21  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    46.55        1:38.04   
22  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    46.40        1:38.11   
23  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    47.75        1:38.71   
24  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    46.80        1:38.75   
25  Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    46.27        1:38.86   
26  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    46.23        1:39.30   
27  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    47.48        1:39.71   
28  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    47.39        1:39.80   
29  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    48.01        1:40.41   
30  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb    48.20        1:41.09   
31  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    48.30        1:42.82   
32  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    50.22        1:45.80   
33  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    51.14        1:47.54   
34  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    51.90        1:48.22   
35  Yildiz Soyal  2002  Norrtälje Simklubb    53.51        1:53.50   
36  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    55.23        1:57.56   
37  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb    54.14        1:58.45   
38  Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap    55.37        1:58.57   
39  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    54.14        1:58.83   
40  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    58.31        1:59.19   
41  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    56.93        2:00.46   
42  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb    58.11        2:04.65   
43  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    1:01.05        2:06.51   
Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Gustavsson Lovisa  2002  Örebro Simallians            DNS   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            DNS   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adina Nyström  1999  Strängnäs Simklubb    36.28        1:18.18   
Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    38.68        1:22.40   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    38.65        1:22.41   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    39.18        1:23.80   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    39.26        1:24.25   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    40.98        1:24.97   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    41.14        1:26.26   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    40.68        1:26.75   
Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    42.32        1:28.80   
10  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.77        1:29.77   
11  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    43.14        1:31.44   
12  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    43.15        1:31.46   
13  Amanda Sjöholm  2000  Solna Sundbyberg SS 04    43.34        1:31.87   
14  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    43.77        1:33.35   
15  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    44.89        1:34.26   
16  Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap    44.51        1:34.67   
17  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    44.24        1:34.77   
18  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    44.93        1:35.20   
19  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    44.52        1:35.26   
20  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    45.12        1:35.57   
21  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    43.98        1:35.69   
22  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    45.79        1:35.79   
Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.31        1:14.32   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    35.35        1:16.72   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    37.50        1:18.77   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    40.89        1:25.73   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    40.03        1:26.54   
Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening    45.78        1:38.52  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    38.22        1:20.22   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    38.39        1:20.78   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    39.36        1:21.98   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    39.51        1:22.48   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    42.95        1:31.47   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.35        1:31.75   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    33.70        1:12.26   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    33.83        1:13.21   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    35.77        1:16.05   
Erik Olsson Sande  1999  Solna Sundbyberg SS 04    36.33        1:16.08   
Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simklubb    36.16        1:17.47   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    36.11        1:17.59   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.31        1:12.17   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    34.89        1:12.86   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    34.00        1:13.61   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    36.19        1:15.42   
Tobias Rindå  1995  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.39        1:15.97   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    38.73        1:23.36   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    38.86        1:23.81   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    40.44        1:24.72   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    40.17        1:24.83   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    43.01        1:30.81   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.83        1:31.85   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    44.18        1:33.60   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    44.95        1:34.23   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    44.98        1:34.41   
10  Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    45.35        1:35.59   
11  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    45.24        1:37.54   
12  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    45.35        1:38.04   
13  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    46.30        1:38.85   
14  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    46.16        1:39.19   
15  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    46.87        1:39.99   
16  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    49.01        1:43.10   
17  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    49.17        1:45.44   
18  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    52.07        1:49.96   
19  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    52.69        1:50.45   
20  William Forsström  2002  Örebro Simallians    55.80        1:53.59   
21  Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    54.39        1:56.47   
22  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    55.90        1:58.08   
23  Linus Bergstrand  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    59.31        2:06.56   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians            DNS   
Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap            DNS   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DNF   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    33.78        1:12.51   
Erik Olsson Sande  1999  Solna Sundbyberg SS 04    35.72        1:16.69   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb