Deltagarlista Gren 1-64 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2014    Utskriftsdatum  06 september 2014   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  12:31   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 september 2014         
 
 
Gren 1, 100m Frisim A+B Herrar 
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 49.92 2010-09-25 
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 53.20 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
172  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  48.32   
345  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  51.84   
216  Stojmenovic Nikola  1988  NKK  AE1988  25 m  51.98   
169  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  52.09   
167  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  52.57   
331  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  52.62   
282  Ghahestani Shervin  1997  TÄBY SIM  AP5997  25 m  52.81   
230  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  53.03   
266  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  25 m  53.18   
10  168  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  54.07   
11  188  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  54.15   
12  137  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  54.20   
13  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  25 m  54.27   
14  176  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  54.53   
15  44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  55.07   
16  286  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m  55.13   
17  184  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  25 m  55.35   
18  90  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  56.49   
19  37  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  56.56   
20  180  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  57.11   
21  109  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  57.34   
22  50  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  57.99   
23  94  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  57.99   
24  264  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  58.87   
25  103  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  59.00  RES 
26  248  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  59.48  RES 
27  108  Selin Nils  1997  GÖTEBORG  AP1997  25 m  1:00.91  RES 
15 - 16 år 
246  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  53.41   
283  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  25 m  54.51   
192  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  54.91   
185  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  54.95   
292  Willberg Carl-Åke  1998  TÄBY SIM  AG1398  25 m  55.62   
48  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  55.88   
325  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  56.03   
174  Brohammer Oscar  1998  MASS  AG9998  25 m  56.27   
131  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  56.47   
10  155  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  56.50   
11  43  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  56.97   
12  260  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  57.24   
13  293  Zhong Sean  1998  TÄBY SIM  AF2198  25 m  57.33   
14  228  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  57.56   
15  143  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  58.16   
16  326  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  58.47   
17  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  58.86   
18  40  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  58.99   
19  306  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  59.01   
20  335  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  59.08   
21  249  Staudinger Pontus  1998  SKÖVDE SS  AA6798  25 m  59.26   
22  177  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  25 m  59.44   
23  259  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  50 m  59.52   
24  178  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  59.54   
25  47  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  59.60  RES 
26  22  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  59.62  RES 
27  175  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  59.76  RES 
 
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor 
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 59.36 2010-09-25 
12 år och yngre: Alfhild Kristensson (1999) 1:03.98 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
171  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  25 m  1:00.32   
190  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:00.78   
445  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:01.79   
33  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  1:02.16   
29  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  1:02.37   
187  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  1:02.41   
72  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  1:02.93   
329  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:02.98   
357  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:03.63   
10  196  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  1:03.65   
11  21  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  1:03.72   
12  179  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:04.23   
13  245  Lundgren Emma  2000  SKÖVDE SS  AG7400  25 m  1:04.35   
14  106  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:04.37   
15  32  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  1:04.51   
16  453  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  1:04.53   
17  13  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  25 m  1:04.85   
18  313  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  1:04.91   
19  54  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:05.15   
20  222  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  1:05.41   
21  92  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  1:05.98   
22  397  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:06.20   
23  87  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  1:06.23   
24  95  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m  1:06.50   
25  338  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  1:06.62  RES 
26  247  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  1:06.63  RES 
27  336  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  1:06.72  RES 
12 år och yngre 
25  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  1:06.52   
271  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:06.72   
343  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:07.65   
135  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  1:08.09   
388  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  1:08.27   
250  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:09.10   
102  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  1:09.12   
432  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:09.32   
353  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:09.33   
10  369  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:09.59   
11  341  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:09.81   
12  148  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  1:11.69   
13  339  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  50 m  1:12.34   
14  316  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  1:15.04   
15  412  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:15.39   
16  330  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:15.53   
17  350  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  1:18.54   
18  436  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:18.77   
19  437  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:19.04   
20  431  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  50 m  1:19.09   
21  273  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:19.54   
22  405  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:20.14   
23  262  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  50 m  1:20.24   
24  337  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  1:20.37   
25  403  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  1:21.56  RES 
26  274  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:21.63  RES 
27  270  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  50 m  1:21.88  RES 
 
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Nadja Salomonsson (1992) 2:02.53 2012-09-22 
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 2:06.36 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
279  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  25 m  1:59.76   
243  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  2:01.68   
82  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:01.90   
205  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  2:03.83   
233  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:05.55   
232  Heina Christin  1996  S 02  BA0296  25 m  2:07.55   
181  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  2:08.57   
355  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:08.94   
400  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  2:09.54   
10  212  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  2:09.62   
11  291  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  25 m  2:10.09   
12  99  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  2:10.74   
13  236  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:11.50   
14  45  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  2:12.26   
15  198  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  2:13.37   
16  225  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  2:14.59   
17  257  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  2:14.87  RES 
18  51  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  2:16.11  RES 
19  183  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  2:16.30  RES 
15 - 16 år 
98  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  2:07.88   
447  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:08.90   
194  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  2:09.24   
242  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  2:09.39   
446  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:10.57   
323  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:10.93   
69  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:11.48   
290  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  25 m  2:12.51   
186  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  2:12.74   
10  193  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  2:13.16   
11  265  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  2:13.76   
12  Beckman Fredrika  1998  HS  BC0898  25 m  2:16.69   
13  63  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  2:16.71   
14  278  Brännlund Linda  1998  TÄBY SIM  AW6298  25 m  2:17.50   
15  46  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  50 m  2:18.75   
16  61  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  2:19.46   
17  76  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  2:20.07  RES 
18  307  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  25 m  2:20.30  RES 
19  263  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  2:21.93  RES 
 
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar 
12 år och yngre: Dennis Dukic (2000) 2:16.92 2012-09-22 
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 2:02.70 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
390  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:34.95   
439  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  2:34.96   
141  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  2:36.88   
164  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  2:39.33   
451  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  2:44.73   
364  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  2:52.96   
145  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  2:56.83   
255  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  50 m  2:58.34   
354  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  2:58.39   
10  389  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m  2:59.13   
11  154  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  50 m  3:00.33   
12  70  Svärd Malte  2003  FALUN  AC3703  25 m  3:04.68   
13  410  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  3:05.00   
14  256  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  50 m  3:15.91   
15  163  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m     
16  372  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m     
17  15  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m    RES 
18  333  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m    RES 
13 - 14 år 
30  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  2:07.07   
149  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:08.04   
125  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  2:13.54   
221  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  2:14.03   
191  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:15.59   
104  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  50 m  2:17.33   
199  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  2:17.78   
317  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  2:18.01   
161  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  2:20.58   
10  100  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  50 m  2:21.46   
11  197  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  2:21.67   
12  365  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  2:21.70   
13  334  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  2:24.94   
14  407  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  50 m  2:25.82   
15  132  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  2:25.86   
16  433  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:27.40   
17  101  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  50 m  2:28.16  RES 
18  195  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  50 m  2:28.40  RES 
19  387  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  2:28.69  RES 
20  20  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  2:28.84  RES 
 
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Andreas Fürst (1990) 29.32 2012-09-22 
15 - 16 år: Robert Lindblom (1995) 31.20 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
367  Calleberg Björn C-G  1981  ÖSA  AA1581  25 m  28.66   
172  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  29.08   
206  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  30.12   
308  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  25 m  30.70   
180  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  31.08   
207  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  31.33   
286  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  31.46   
169  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  31.58   
173  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  31.98   
10  90  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  32.04   
11  248  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  32.36   
12  371  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  33.65   
13  103  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  33.97   
14  44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  34.28   
15  331  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  34.34   
16  209  Karlsson Anton  1997  NKK  AK6597  25 m  35.71   
17  108  Selin Nils  1997  GÖTEBORG  AP1997  25 m  36.86   
18  213  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  25 m  37.58   
19  217  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  38.26   
20  366  Bergenstråhle Marcus  1997  ÖSA  AR5797  25 m     
15 - 16 år 
214  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  31.03   
47  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  31.35   
246  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  31.35   
175  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  31.46   
211  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  32.71   
335  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  32.89   
83  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  33.46   
182  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  34.01   
229  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  25 m  35.04   
10  27  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  35.48   
11  68  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  35.52   
12  59  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  35.87   
13  40  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  35.88   
14  156  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  36.12   
15  178  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  37.31   
16  449  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  50 m  37.36   
17  385  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  37.73   
18  440  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  50 m  40.73   
19  406  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  50 m  41.25   
20  162  Ekström Lundemo Tim  1999  KATRINEHOL  AT8799  25 m  42.52   
21  442  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  50 m  42.82   
 
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:08.21 2011-09-24 
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 1:11.75 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
107  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:11.95   
226  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  1:12.21   
284  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  25 m  1:12.60   
78  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  1:13.33   
285  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  25 m  1:14.67   
17  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  1:18.41   
99  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:18.75   
210  Klipic Hanna  1996  NKK  AO0896  25 m  1:22.92   
127  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  50 m  1:25.49   
10  97  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  1:27.51   
11  438  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  1:32.83   
12  85  Cheng Carmen  1997  GÖTEBORG  BG7697  50 m  1:38.95   
15 - 16 år 
323  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  1:13.36   
373  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  1:14.47   
349  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:15.80   
447  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  1:17.45   
281  Ewerbring Julia  1998  TÄBY SIM  AI8298  25 m  1:17.64   
189  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:19.16   
452  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:19.20   
234  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  25 m  1:19.64   
105  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  1:19.66   
10  23  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  1:20.50   
11  Beckman Fredrika  1998  HS  BC0898  25 m  1:20.56   
12  379  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  1:22.71   
13  382  Jansson Maja  1999  ÖSA  AG0899  25 m  1:25.32   
14  93  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  1:26.12   
15  454  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  1:27.84   
16  81  Berglin Nora  1998  GÖTEBORG  BK5298  25 m  1:27.93   
17  77  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  1:29.04   
18  19  Nyqvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  1:36.38   
19  370  Elofsson Moa  1999  ÖSA  BR2899  25 m  1:44.39   
 
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:09.35 2012-09-22 
12 år och yngre: Dennis Dukic (2000) 1:20.02 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
332  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  1:11.82   
199  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  1:14.03   
20  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  1:15.74   
303  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  1:15.76   
111  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  25 m  1:19.20   
144  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:21.03   
30  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:21.77   
57  Enlund Alexander  2000  FALUN  AH1700  25 m  1:21.82   
195  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:23.69   
10  433  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  1:24.22   
11  327  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  1:25.13   
12  100  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  50 m  1:27.60   
13  132  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:28.01   
14  348  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:28.96   
15  Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  25 m  1:29.04   
16  117  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:29.95   
17  219  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:31.06   
18  346  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:32.88   
19  67  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:33.22   
20  261  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  50 m  1:34.61   
21  110  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  1:35.38   
22  60  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  1:35.64   
23  150  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  50 m  1:38.30   
24  16  Wisselinck Nicolas  2000  BOLLNÄS SS    25 m     
12 år och yngre 
451  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  1:35.33   
354  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:37.35   
439  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:37.92   
364  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:39.10   
145  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:40.50   
15  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:43.56   
165  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:44.46   
324  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:44.92   
255  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  50 m  1:45.05   
10  333  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:46.21   
11  340  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:47.21   
12  70  Svärd Malte  2003  FALUN  AC3703  25 m  1:53.81   
13  256  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  1:56.29   
 
Gren 8, 400m Medley A+B Herrar 
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 4:26.73 2012-09-22 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 4:34.30 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
345  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  4:13.81   
188  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  4:24.33   
280  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  25 m  4:28.31   
206  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  4:30.68   
213  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  25 m  4:45.97   
184  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  25 m  4:47.31   
237  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  4:48.81   
39  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  4:48.94   
50  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  5:36.98  RES 
10  266  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  25 m  5:49.54  RES 
11  207  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m    RES 
15 - 16 år 
214  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  4:35.76   
211  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  4:37.81   
352  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  4:41.06   
288  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  4:41.38   
246  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  4:53.35   
31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  4:54.10   
185  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  4:56.21   
299  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  25 m  5:00.10   
43  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  5:09.34  RES 
10  328  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  5:11.02  RES 
11  47  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  5:11.92  RES 
 
Gren 9, 400m Medley C+D Flickor 
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 5:02.45 2011-09-24 
12 år och yngre: Anna Hassler (1998) 6:04.63 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
179  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  5:24.58   
300  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  25 m  5:31.63   
445  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  5:34.35   
397  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  5:39.17   
222  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  5:43.85   
231  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  5:49.01   
247  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  5:51.88   
196  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  5:51.98   
245  Lundgren Emma  2000  SKÖVDE SS  AG7400  25 m  5:54.10  RES 
10  26  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  5:54.12  RES 
11  32  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  5:56.53  RES 
12  338  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  5:57.85  RES 
12 år och yngre 
341  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  6:23.10   
350  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  6:27.87   
383  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  6:45.26   
330  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m     
353  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m     
405  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m     
432  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m     
436  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m     
135  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m    RES 
10  339  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m    RES 
 
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer 
17 - 99 år: Petra Granlund (1987) 1:00.74 2012-09-22 
15 - 16 år: Vera Johansson (1995) 1:04.57 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
400  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  1:02.49   
99  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:03.70   
291  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  25 m  1:04.00   
181  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  50 m  1:04.81   
322  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  1:05.07   
284  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  25 m  1:05.78   
223  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  25 m  1:06.42   
257  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  1:06.96   
49  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  1:06.97   
10  78  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  1:07.19   
11  51  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  1:07.56   
12  355  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  1:08.31   
13  89  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:08.98   
14  45  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  1:09.20   
15  134  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:10.01   
16  208  Grundmark Anna  1997  NKK  AL2697  25 m  1:10.40   
17  107  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:10.91   
18  96  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  1:14.73   
19  215  Sterner Linnea  1996  NKK  AZ2296  25 m  1:16.84   
20  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  1:18.61   
21  122  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  50 m  1:20.16   
22  85  Cheng Carmen  1997  GÖTEBORG  BG7697  25 m  1:24.55   
23  97  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  1:26.35   
24  438  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  50 m  1:33.88   
15 - 16 år 
69  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:03.74   
38  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  25 m  1:03.93   
446  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  1:04.21   
24  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  1:06.83   
189  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:07.41   
186  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  1:07.56   
61  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  50 m  1:07.84   
349  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:08.87   
281  Ewerbring Julia  1998  TÄBY SIM  AI8298  25 m  1:10.00   
10  265  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  1:10.10   
11  311  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  25 m  1:10.44   
12  290  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  25 m  1:10.61   
13  448  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  1:11.77   
14  193  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  1:13.24   
15  242  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  1:13.95   
16  278  Brännlund Linda  1998  TÄBY SIM  AW6298  25 m  1:14.01   
17  136  Gustafsson Linn  1998  KARLSTAD  AP2698  25 m  1:15.41   
18  318  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  25 m  1:15.82   
19  76  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  1:16.67   
20  77  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  50 m  1:18.90   
21  258  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  1:19.91   
22  118  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  1:20.66   
23  452  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:21.73   
24  46  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  50 m  1:22.19   
25  105  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  1:22.63  RES 
26  454  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  1:22.95  RES 
27  81  Berglin Nora  1998  GÖTEBORG  BK5298  25 m  1:27.72  RES 
28  19  Nyqvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  50 m  1:34.34  RES 
29  378  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  50 m  1:39.66  RES 
 
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 25.51 2010-09-25 
12 år och yngre: Adam Albringer (1999) 28.57 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
149  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  25.66   
317  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  26.04   
161  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  27.62   
191  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  27.89   
221  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  27.90   
104  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  28.08   
125  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  28.10   
387  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  50 m  28.22   
101  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  28.35   
10  433  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  28.85   
11  327  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  29.06   
12  332  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  29.19   
13  365  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  29.39   
14  57  Enlund Alexander  2000  FALUN  AH1700  25 m  29.50   
15  110  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  29.54   
16  219  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  29.71   
17  407  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  50 m  29.79   
18  197  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  29.95   
19  111  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  50 m  30.27   
20  346  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  50 m  30.30   
21  Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  25 m  30.42   
22  303  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  30.45   
23  117  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  30.57   
24  398  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  50 m  30.64   
25  100  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  25 m  30.68   
26  144  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  30.88   
27  334  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  31.26   
28  261  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  31.63  RES 
29  142  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  31.74  RES 
30  348  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  31.86  RES 
31  67  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  32.37  RES 
32  14  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  32.43  RES 
33  133  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  32.83  RES 
12 år och yngre 
141  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  30.16   
439  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  30.44   
390  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  31.71   
164  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  31.78   
255  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  50 m  33.90   
354  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  34.07   
389  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m  34.20   
451  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  34.96   
163  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  35.00   
10  410  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  35.36   
11  364  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  50 m  35.61   
12  145  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  35.95   
13  154  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  36.25   
14  256  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  36.83   
15  70  Svärd Malte  2003  FALUN  AC3703  25 m  37.34   
16  15  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  50 m  38.22   
17  324  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  38.28   
18  333  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  50 m  39.40   
19  372  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  41.93   
20  340  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  42.56   
21  165  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  44.63   
 
Gren 12, 100m Ryggsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Christoffer Carlsen (1992) 57.20 2012-09-22 
15 - 16 år: Viktor Doder (1994) 1:01.88 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
280  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  25 m  55.99   
172  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  56.97   
331  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  59.69   
266  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  25 m  1:01.59   
109  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  1:01.77   
44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  1:02.86   
94  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  1:05.44   
411  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  1:05.52   
137  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  1:05.89   
10  169  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  1:06.84   
11  209  Karlsson Anton  1997  NKK  AK6597  25 m  1:07.53   
12  217  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  1:09.26   
13  264  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  1:11.64   
14  380  Habibi Saman  1996  ÖSA  AV3796  25 m  1:37.17   
15 - 16 år 
283  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  25 m  59.35   
292  Willberg Carl-Åke  1998  TÄBY SIM  AG1398  25 m  1:00.19   
155  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  1:01.75   
392  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  1:01.78   
326  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  1:02.26   
131  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  1:03.65   
178  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  1:04.70   
177  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  25 m  1:04.76   
27  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  1:05.53   
10  86  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  1:06.73   
11  42  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  1:06.75   
12  249  Staudinger Pontus  1998  SKÖVDE SS  AA6798  25 m  1:06.80   
13  40  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  1:06.93   
14  259  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  25 m  1:07.00   
15  192  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  1:07.16   
16  174  Brohammer Oscar  1998  MASS  AG9998  25 m  1:08.31   
17  442  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  1:09.61   
18  22  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  1:09.87   
19  59  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  1:10.01   
20  156  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  1:10.39   
21  251  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  1:10.41   
22  306  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  1:10.81   
23  344  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  1:12.19   
24  260  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:13.64   
25  335  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  1:13.77   
26  68  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  1:14.58   
27  449  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  1:15.56   
28  391  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:17.10   
29  440  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  1:20.04   
30  404  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  50 m  1:29.89   
 
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor 
13 - 14 år: Klara Thormalm (1998) 1:07.98 2012-09-22 
12 år och yngre: Alfhild Kristensson (1999) 1:12.60 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
357  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:06.77   
445  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:07.34   
33  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  1:08.30   
231  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  1:08.75   
171  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  25 m  1:09.40   
329  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:09.90   
190  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:11.60   
29  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  1:13.19   
394  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:13.71   
10  72  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  1:13.74   
11  224  Aurell Alice  2001  S 02  AB1201  25 m  1:14.06   
12  32  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  1:14.10   
13  21  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  1:14.65   
14  187  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  1:14.84   
15  247  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  1:14.84   
16  302  Johansson Michaela  2000  VARBERG  AJ8400  25 m  1:15.54   
17  309  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  1:15.74   
18  106  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:15.82   
19  450  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:16.07   
20  13  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  25 m  1:16.30   
21  396  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:17.19   
22  358  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:17.54   
23  220  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:17.59   
24  336  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  1:17.60   
25  54  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:18.13  RES 
26  80  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m  1:18.27  RES 
27  126  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  1:18.45  RES 
12 år och yngre 
343  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:13.64   
271  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:15.05   
25  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  1:15.34   
432  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:15.94   
353  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:17.27   
388  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  1:20.22   
369  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:20.82   
341  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:22.15   
339  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m  1:24.86   
10  412  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:28.28   
11  316  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  1:28.66   
12  393  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  1:29.66   
13  431  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:30.16   
14  152  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  1:30.20   
15  148  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  1:30.57   
16  270  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:30.98   
17  436  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  1:31.32   
18  262  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  50 m  1:32.84   
19  71  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  50 m  1:33.05   
20  273  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:33.14   
21  403  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  1:33.64   
22  274  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:33.98   
23  377  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  1:34.73   
24  337  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  1:35.82   
25  64  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  25 m  1:41.23  RES 
26  386  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  1:41.37  RES 
27  381  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:42.11  RES 
 
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer 
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 29.27 2012-09-22 
15 - 16 år: Jessica Allberg (1995) 29.57 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
82  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  29.34   
205  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  29.65   
212  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  29.85   
243  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  31.15   
183  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  31.20   
233  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  31.54   
322  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  31.98   
305  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  32.38   
49  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  32.39   
10  236  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  32.46   
11  89  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  32.69   
12  289  Sangfelt Hanna  1997  TÄBY SIM  AC4497  25 m  32.84   
13  198  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  32.98   
14  134  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  33.26   
15  301  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  25 m  33.56   
16  51  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  33.79   
17  45  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  34.17   
18  225  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  34.31   
19  147  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  34.49   
20  96  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  34.84   
21  153  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  25 m  35.07   
22  210  Klipic Hanna  1996  NKK  AO0896  25 m  35.11   
23  304  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  35.17   
24  235  Kaldrup Linnea  1996  S 02  AH9896  25 m  35.65   
25  97  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  36.50  RES 
26  438  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  39.73  RES 
27  85  Cheng Carmen  1997  GÖTEBORG  BG7697  25 m  40.10  RES 
15 - 16 år 
98  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  30.50   
189  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  31.91   
447  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  31.94   
38  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  25 m  32.04   
24  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  32.23   
63  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  32.91   
194  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  33.59   
373  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  33.81   
Beckman Fredrika  1998  HS  BC0898  25 m  33.97   
10  242  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  34.11   
11  448  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  34.34   
12  263  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  34.49   
13  23  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  35.03   
14  77  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  35.38   
15  446  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  35.45   
16  46  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  35.60   
17  93  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  36.24   
18  76  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  36.41   
19  314  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  25 m  36.45   
20  136  Gustafsson Linn  1998  KARLSTAD  AP2698  25 m  36.71   
21  19  Nyqvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  36.91   
22  84  Borre Carolina  1999  GÖTEBORG  AW9699  25 m  37.07   
23  66  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  37.90   
24  105  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  37.94   
25  454  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  39.69  RES 
26  275  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  25 m  41.66  RES 
 
Gren 15, 200m Fjärilsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Adam Ackerstierna (1995) 2:04.69 2012-09-22 
15 - 16 år: Axel Rebner (1994) 2:11.51 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
173  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  2:01.38   
188  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:05.12   
Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  25 m  2:07.11   
345  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  2:09.19   
37  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  2:09.86   
167  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  2:10.99   
213  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  25 m  2:11.85   
266  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  25 m  2:12.57   
206  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  2:15.45   
10  376  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  2:16.59   
11  207  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  2:17.99   
12  39  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  2:19.38   
13  50  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  2:20.30   
14  184  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  2:21.27   
15  44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  2:23.57   
16  248  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  2:27.01   
17  176  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  2:31.26  RES 
15 - 16 år 
325  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  2:09.81   
211  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  2:11.04   
246  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  2:13.41   
214  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  2:14.58   
352  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  2:16.02   
288  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  2:17.06   
293  Zhong Sean  1998  TÄBY SIM  AF2198  25 m  2:19.56   
83  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  2:27.20   
328  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  2:32.98   
10  175  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  2:33.27   
11  43  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  2:34.21   
12  228  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  2:34.45   
13  86  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  2:34.83   
14  229  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  25 m  2:36.95   
15  48  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  2:37.50   
16  251  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  2:40.41   
17  277  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  25 m  2:52.08  RES 
 
Gren 16, 200m Fjärilsim C+D Flicko 
13 - 14 år: Maria Lövgren (1997) 2:35.20 2011-09-24 
12 år och yngre: Emma Bergkvist (2000) 3:07.26 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
397  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  2:42.55   
245  Lundgren Emma  2000  SKÖVDE SS  AG7400  25 m  3:01.99   
453  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  3:04.89   
120  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  3:18.93   
342  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  3:28.90   
434  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  3:31.15   
435  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  50 m  3:40.71   
95  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m     
119  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m     
12 år och yngre 
102  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  2:48.80   
250  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:57.73   
350  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  3:05.27   
383  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  3:14.18   
432  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  3:29.49   
 
Gren 17, 4X100m Medley Herrar Öppe 
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1987) 3:53.75 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
296  Täby Sim Herrar  97  TÄBY SIM    25 m  3:53.73   
202  Mass Herrar 1  1988  MASS    25 m  3:56.05   
362  Västerås Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:09.20   
158  Karlstad Herrar [lag 1]  1995  KARLSTAD    25 m  4:09.50   
361  Västerås Herrar Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  4:09.56   
422  Ösa Herrar  1994  ÖSA    25 m  4:09.78   
53  Eskilstuna Herrar  1996  ESKILSTUNA    25 m  4:10.05   
203  Mass Herrar 2  1988  MASS    25 m  4:12.42   
297  Täby Sim Herrar Lag 2  97  TÄBY SIM    25 m  4:13.54   
10  204  Mass Herrar 3  1988  MASS    25 m  4:14.77   
11  115  Göteborg Herrar 1  GÖTEBORG    25 m  4:16.00   
12  116  Göteborg Herrar 2  GÖTEBORG    25 m  4:16.00   
13  241  S02 Herrar Lag 1  1996  S 02    25 m  4:18.00   
14  253  Skövde Ss Herrar  SKÖVDE SS    25 m  4:19.29   
15  36  Elfsborg Herrar [1915]  ELFSBORG    25 m  4:25.47   
16  424  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  4:34.27   
17  159  Karlstad Herrar [lag 2]  KARLSTAD    25 m  4:43.00   
18  75  Falun Herrar Lag 1  1998  FALUN    25 m  4:44.52   
19  268  Säffle Ss Herrar  SÄFFLE SS    25 m  4:51.71   
20  444  Hk Sim Herrar  HK SIM    25 m  5:11.63   
21  160  Karlstad Herrar [lag3]  KARLSTAD    25 m  5:24.21   
22  426  Ösa Herrar Lag 3  ÖSA    25 m  5:53.67   
23  427  Ösa Herrar Lag 4  ÖSA    25 m     
24  428  Ösa Herrar Lag 5  ÖSA    25 m     
 
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen 
0 år och äldre: Claire Vilshed (1980) 12.01 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
205  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  12.07   
400  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  12.37   
399  Rohlin Marika  1966  ÖSA  AA6266  25 m  12.42   
447  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  12.61   
17  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  12.62   
232  Heina Christin  1996  S 02  BA0296  25 m  12.66   
181  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  12.75   
210  Klipic Hanna  1996  NKK  AO0896  25 m  12.84   
212  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  12.91   
10  446  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  12.96   
11  279  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  25 m  12.98   
12  78  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  13.03   
13  107  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  13.08   
14  329  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  13.11   
15  322  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  13.12   
16  305  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  13.14   
17  183  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  13.16   
18  21  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  13.32   
19  33  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  13.37   
20  190  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  13.40   
21  69  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  13.41   
22  Beckman Fredrika  1998  HS  BC0898  25 m  13.55   
23  373  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  13.64   
24  445  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  13.66   
25  194  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  13.68   
26  76  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  13.73   
27  284  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  25 m  13.74   
28  285  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  25 m  13.75   
29  Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  13.89   
30  318  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  25 m  13.89   
31  24  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  13.94   
32  357  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  13.99   
33  63  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  14.07   
34  122  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  14.13   
35  448  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  14.14   
36  153  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  25 m  14.15   
37  187  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  14.20   
38  222  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  14.23   
39  312  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  25 m  14.24   
40  136  Gustafsson Linn  1998  KARLSTAD  AP2698  25 m  14.25   
41  134  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  14.42   
42  452  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  14.42   
43  147  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  14.46   
44  23  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  14.53   
45  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  14.58   
46  215  Sterner Linnea  1996  NKK  AZ2296  25 m  14.58   
47  450  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  14.59   
48  25  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  14.60   
49  453  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  14.68   
50  388  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  14.70   
51  298  Balslev Benedicte  1997  VARBERG  AZ2297  25 m  14.72   
52  379  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  14.82   
53  397  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  14.82   
54  358  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  14.86   
55  394  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  14.86   
56  32  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  14.94   
57  254  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  14.94   
58  139  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  14.97   
59  336  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  14.97   
60  77  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  15.06   
61  396  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  15.09   
62  402  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  15.23   
63  435  Nabi Pour Awaz  2000  HK SIM  BE3800  25 m  15.23   
64  135  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  15.28   
65  82  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  15.29   
66  314  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  25 m  15.43   
67  369  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  15.61   
68  29  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  15.63   
69  11  Weninger Lilla  2001  ARVIKA SS  BU4201  25 m  15.67   
70  311  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  25 m  15.70   
71  26  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  15.74   
72  258  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  15.78   
73  262  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  15.79   
74  250  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  15.95   
75  432  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  15.95   
76  378  Gustafsson Wernersson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  15.97   
77  148  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  15.98   
78  434  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  16.08   
79  405  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  16.23   
80  412  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  16.34   
81  342  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  16.43   
82  247  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  16.53   
83  Kristiansson Matilda  2001  ARVIKA SS  AP4401  25 m  16.54   
84  374  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  16.60   
85  343  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  16.78   
86  341  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  16.88   
87  403  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  17.03   
88  338  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  17.06   
89  382  Jansson Maja  1999  ÖSA  AG0899  25 m  17.10   
90  347  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  17.17   
91  151  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  17.20   
92  Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  AP6401  25 m  17.23   
93  377  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  17.34   
94  353  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  17.55   
95  383  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  17.94   
96  309  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  17.96   
97  291  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  25 m  18.10   
98  393  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  25 m  18.12   
99  316  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  18.30   
100  313  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  18.36   
101  186  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  18.53   
102  245  Lundgren Emma  2000  SKÖVDE SS  AG7400  25 m  18.53   
103  384  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  18.55   
104  208  Grundmark Anna  1997  NKK  AL2697  25 m  18.80   
105  436  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  18.85   
106  61  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  18.98   
107  337  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  19.11   
108  244  Lindberg Anna  2001  SKÖVDE SS  AH4401  25 m  19.81   
109  301  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  25 m  19.91   
110  71  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  25 m  19.93   
111  270  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  20.00   
112  302  Johansson Michaela  2000  VARBERG  AJ8400  25 m  20.16   
113  315  Sellmo Elsa  2000  HVETLANDA  AP1200  25 m  20.34   
114  386  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  20.34   
115  431  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  21.60   
116  126  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  23.37   
117  72  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  25.57   
118  Pettersson Majken  2001  ARVIKA SS  BG6201  25 m     
119  13  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  25 m     
120  18  Åkerman Nelli  2000  BOLLNÄS SS  AT6200  25 m     
121  28  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  25 m     
122  56  Brandt Ida  2000  FALUN  AW0200  25 m     
123  58  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  25 m     
124  62  Mattsson Lisa  2000  FALUN  BN1800  25 m     
125  80  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m     
126  87  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m     
127  88  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m     
128  118  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m     
129  119  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m     
130  120  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m     
131  123  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m     
132  124  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m     
133  128  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m     
134  152  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m     
135  171  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  25 m     
136  220  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m     
137  269  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  25 m     
138  271  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m     
139  273  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m     
140  274  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m     
141  275  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  25 m     
142  276  Nilsson Cecelina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  25 m     
143  310  Henrysson Julia  2000  HVETLANDA  AW9400  25 m     
144  330  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m     
145  339  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m     
146  350  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m     
147  356  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m     
148  363  Alriksson Sara  2001  ÖSA  BR8201  25 m     
149  368  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m     
150  370  Elofsson Moa  1999  ÖSA  BR2899  25 m     
151  375  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m     
152  395  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m     
153  401  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m     
154  409  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  25 m     
155  430  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m     
156  437  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m     
157  438  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m     
158  441  Thungren Michaela  2000  HK SIM  BN4400  25 m     
159  454  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m     
 
Gren 19, 25m Frisim Herrar Öppen 
0 år och äldre: Robin Andéasson (1988) 10.10 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
172  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  10.10   
206  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  11.05   
216  Stojmenovic Nikola  1988  NKK  AE1988  25 m  11.13   
345  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  11.13   
207  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  11.26   
176  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  11.46   
173  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  11.68   
146  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  25 m  11.70   
137  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  11.73   
10  214  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  11.73   
11  180  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  11.79   
12  188  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  11.79   
13  169  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  11.81   
14  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  25 m  11.82   
15  282  Ghahestani Shervin  1997  TÄBY SIM  AP5997  25 m  11.83   
16  211  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  11.84   
17  213  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  25 m  11.86   
18  331  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  11.86   
19  168  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  11.91   
20  292  Willberg Carl-Åke  1998  TÄBY SIM  AG1398  25 m  11.93   
21  371  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  12.03   
22  192  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  12.20   
23  44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  12.29   
24  287  Pellfolk Marcus  1986  TÄBY SIM  AB8386  25 m  12.34   
25  39  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  12.38   
26  306  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  12.42   
27  149  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  12.44   
28  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  12.51   
29  174  Brohammer Oscar  1998  MASS  AG9998  25 m  12.56   
30  177  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  25 m  12.63   
31  178  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  12.71   
32  161  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  12.72   
33  392  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  12.76   
34  411  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  12.78   
35  288  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  12.81   
36  326  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  12.90   
37  27  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  13.22   
38  108  Selin Nils  1997  GÖTEBORG  AP1997  25 m  13.23   
39  335  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  13.23   
40  121  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  25 m  13.37   
41  317  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  13.60   
42  303  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  13.69   
43  162  Ekström Lundemo Tim  1999  KATRINEHOL  AT8799  25 m  13.76   
44  433  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  13.88   
45  449  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  13.90   
46  22  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  13.94   
47  385  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  14.00   
48  407  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  14.02   
49  440  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  14.09   
50  332  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  14.15   
51  Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  25 m  14.16   
52  391  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  14.17   
53  344  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  14.41   
54  365  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  14.44   
55  31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  14.61   
56  20  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  14.78   
57  346  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  14.85   
58  387  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  14.89   
59  164  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  15.01   
60  261  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  15.02   
61  131  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  15.12   
62  166  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  15.50   
63  132  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  15.67   
64  163  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  16.29   
65  451  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  16.30   
66  390  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  16.37   
67  354  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  16.44   
68  389  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  16.78   
69  408  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  16.80   
70  10  Weninger Andras  2001  ARVIKA SS  AX3701  25 m  16.82   
71  364  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  17.04   
72  145  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  17.09   
73  333  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  18.02   
74  340  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  19.11   
75  70  Svärd Malte  2003  FALUN  AC3703  25 m  19.35   
76  125  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  19.57   
77  67  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  19.80   
78  165  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  19.99   
79  324  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  21.10   
80  57  Enlund Alexander  2000  FALUN  AH1700  25 m  23.32   
81  144  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  24.67   
82  404  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  25 m  28.43   
83  14  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m     
84  15  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m     
85  16  Wisselinck Nicolas  2000  BOLLNÄS SS    25 m     
86  59  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m     
87  60  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m     
88  117  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m     
89  143  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m     
90  150  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m     
91  217  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m     
92  230  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m     
93  272  Flyman Robin  1995  SÖDERHAMN  BA0795  25 m     
94  277  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  25 m     
95  280  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  25 m     
96  283  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  25 m     
97  286  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m     
98  293  Zhong Sean  1998  TÄBY SIM  AF2198  25 m     
99  366  Bergenstråhle Marcus  1997  ÖSA  AR5797  25 m     
100  367  Calleberg Björn C-G  1981  ÖSA  AA1581  25 m     
101  372  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m     
102  380  Habibi Saman  1996  ÖSA  AV3796  25 m     
103  398  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  25 m     
104  406  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  25 m     
105  410  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m     
106  439  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m     
107  442  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m     
 
Gren 20, 200m Medley A+B Damer 
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 2:17.15 2012-09-22 
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 2:20.53 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
284  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  25 m  2:22.83   
233  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:22.97   
355  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:24.65   
223  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  25 m  2:26.91   
78  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  2:27.28   
291  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  25 m  2:27.63   
322  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  2:28.42   
226  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  2:30.32   
289  Sangfelt Hanna  1997  TÄBY SIM  AC4497  25 m  2:31.94   
10  225  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  2:34.31   
11  45  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  2:36.07   
12  49  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  2:36.13   
13  51  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  2:40.23   
14  153  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  50 m  2:48.45   
15  298  Balslev Benedicte  1997  VARBERG  AZ2297  25 m  2:56.02   
16  97  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  2:56.28   
17  438  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  3:03.61  RES 
15 - 16 år 
69  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:22.32   
323  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:24.82   
447  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:26.73   
189  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  2:28.17   
290  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  25 m  2:29.20   
446  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:29.50   
349  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:31.12   
281  Ewerbring Julia  1998  TÄBY SIM  AI8298  25 m  2:32.14   
Beckman Fredrika  1998  HS  BC0898  25 m  2:32.29   
10  242  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  2:32.36   
11  61  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  2:33.57   
12  448  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  2:36.08   
13  373  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  2:36.37   
14  234  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  25 m  2:37.02   
15  24  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  2:37.27   
16  193  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  2:37.99   
17  77  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  2:42.77  RES 
18  263  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  2:44.42  RES 
19  314  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  25 m  2:45.79  RES 
20  23  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  2:46.04  RES 
21  136  Gustafsson Linn  1998  KARLSTAD  AP2698  25 m  2:47.92  RES 
 
Gren 21, 200m Medley C+D Pojkar 
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:17.20 2010-09-25 
12 år och yngre: Dennis Dukic (2000) 2:32.56 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
317  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  2:22.23   
199  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:26.17   
30  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  2:27.12   
191  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:29.38   
41  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:30.68   
104  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  2:33.58   
20  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  2:35.45   
195  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  2:35.61   
327  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  2:39.78   
10  387  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  2:40.10   
11  365  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  2:41.76   
12  346  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  2:41.87   
13  100  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  25 m  2:41.88   
14  221  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  2:42.75   
15  132  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:43.00   
16  332  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  2:44.08   
17  161  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  2:44.31  RES 
18  433  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:44.31  RES 
19  144  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  2:44.79  RES 
20  303  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  2:45.78  RES 
21  334  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  50 m  2:46.07  RES 
22  57  Enlund Alexander  2000  FALUN  AH1700  25 m  2:48.78  RES 
12 år och yngre 
390  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:55.12   
439  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  3:02.66   
164  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  3:03.23   
354  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  3:11.52   
451  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  3:11.76   
255  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  50 m  3:16.50   
364  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  3:19.08   
154  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  3:23.83   
389  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  3:40.32   
10  256  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  50 m  3:41.48   
11  410  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  3:44.93   
12  15  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m     
13  163  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m     
14  165  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m     
15  340  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m     
16  372  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m     
 
Gren 22, 400m Frisim A+B Herrar 
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 3:57.30 2012-09-22 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 3:57.82 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
331  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  3:55.58   
266  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  25 m  4:00.86   
184  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  25 m  4:01.05   
167  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  4:05.66   
237  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  4:12.14   
Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  25 m  4:13.18   
37  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  4:15.55   
94  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  4:24.80   
50  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  4:28.58  RES 
10  272  Flyman Robin  1995  SÖDERHAMN  BA0795  25 m  5:08.68  RES 
15 - 16 år 
352  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  4:07.15   
325  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  4:10.23   
185  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  4:19.39   
246  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  4:20.26   
293  Zhong Sean  1998  TÄBY SIM  AF2198  25 m  4:22.44   
292  Willberg Carl-Åke  1998  TÄBY SIM  AG1398  25 m  4:23.66   
31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  4:25.02   
228  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  4:25.16   
47  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  4:30.97  RES 
10  192  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  4:31.17  RES 
11  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  4:32.81  RES 
12  277  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  50 m  4:34.14  RES 
 
Gren 23, 400m Frisim C+D Flickor 
13 - 14 år: Erika Sköldberg (1996) 4:30.21 2010-09-25 
12 år och yngre: Tilda Öman (2000) 4:59.45 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
445  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  4:45.41   
54  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  4:49.02   
179  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  4:50.81   
329  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  4:51.54   
357  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  4:51.58   
106  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  4:52.31   
187  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  4:52.98   
336  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  4:55.54   
245  Lundgren Emma  2000  SKÖVDE SS  AG7400  25 m  4:57.44  RES 
10  92  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  50 m  5:00.76  RES 
11  196  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  5:02.71  RES 
12 år och yngre 
250  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  5:14.38   
271  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  5:18.43   
135  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  5:19.45   
353  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  5:20.97   
432  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  5:21.60   
25  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  50 m  5:34.61   
102  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  5:35.86   
383  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  5:36.39   
341  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  5:36.66  RES 
10  330  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  5:43.11  RES 
11  343  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  5:50.60  RES 
 
Gren 24, 50m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 25.63 2011-09-24 
15 - 16 år: Alma Thormalm (1996) 26.87 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
399  Rohlin Marika  1966  ÖSA  AA6266  25 m  26.36   
205  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  26.39   
17  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  26.47   
232  Heina Christin  1996  S 02  BA0296  25 m  26.63   
82  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  26.74   
400  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  26.78   
107  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  27.24   
243  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  27.24   
212  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  27.57   
10  210  Klipic Hanna  1996  NKK  AO0896  25 m  27.69   
11  322  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  27.69   
12  305  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  27.79   
13  208  Grundmark Anna  1997  NKK  AL2697  25 m  28.02   
14  45  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  28.08   
15  181  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  28.16   
16  99  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  28.22   
17  51  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  28.34   
18  183  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  28.50   
19  285  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  25 m  28.56   
20  198  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  28.60   
21  89  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  28.87   
22  304  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  28.92   
23  49  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  29.39   
24  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  29.41   
25  134  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  29.44  RES 
26  153  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  25 m  29.86  RES 
27  122  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  30.04  RES 
15 - 16 år 
186  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  26.79   
447  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  26.98   
446  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  27.13   
38  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  25 m  27.32   
98  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  27.50   
242  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  27.75   
373  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  28.51   
63  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  28.71   
46  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  28.88   
10  323  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  28.89   
11  Beckman Fredrika  1998  HS  BC0898  25 m  28.95   
12  448  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  50 m  29.01   
13  61  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  29.15   
14  76  Johansson Ive  1998  FILIPSTAD  AG9898  25 m  29.43   
15  24  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  29.45   
16  193  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  29.52   
17  318  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  25 m  29.72   
18  349  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  29.89   
19  452  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  29.97   
20  314  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  25 m  30.21   
21  281  Ewerbring Julia  1998  TÄBY SIM  AI8298  25 m  30.28   
22  136  Gustafsson Linn  1998  KARLSTAD  AP2698  25 m  30.29   
23  105  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  30.49   
24  311  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  25 m  30.63   
25  312  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  25 m  30.66  RES 
26  454  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  31.35  RES 
27  379  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  31.53  RES 
 
Gren 25, 200m Bröstsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Andreas Fürst (1990) 2:18.82 2012-09-22 
15 - 16 år: Sebastian Engfors-Nyqvist (1996) 2:31.52 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
345  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  2:12.67   
188  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:19.84   
180  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  2:25.00   
286  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m  2:27.04   
206  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  2:28.38   
39  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  2:32.04   
280  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  2:39.12   
248  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  2:40.78   
44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  2:43.47   
10  213  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  25 m  2:47.45   
11  103  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  2:50.29   
12  266  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  25 m  2:56.46   
13  207  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m     
15 - 16 år 
288  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  2:19.91   
214  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  2:25.57   
175  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  2:25.96   
47  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  2:30.44   
335  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  2:32.13   
299  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  25 m  2:32.18   
182  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  50 m  2:32.93   
211  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  2:35.43   
43  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  2:39.20   
10  229  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  25 m  2:47.46   
11  59  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  2:50.22   
12  156  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  2:51.70   
13  27  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  2:54.63   
14  185  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  2:56.78   
15  385  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  3:02.91   
16  449  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  3:04.33   
17  140  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  50 m  3:29.96   
18  440  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  3:29.96   
 
Gren 26, 200m Bröstsim C+D Flickor 
13 - 14 år: Lina Berggren (1998) 2:40.27 2012-09-22 
12 år och yngre: Andréa Persson (1999) 2:57.73 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
300  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  25 m  2:45.28   
222  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  2:49.83   
26  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  2:49.90   
396  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:50.75   
28  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  2:52.95   
33  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  2:54.81   
358  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  2:55.84   
106  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  2:57.26   
190  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  3:01.05   
10  231  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  3:01.53   
11  92  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  3:04.63   
12  247  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  3:04.78   
13  87  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  50 m  3:06.10   
14  151  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  50 m  3:07.29   
15  402  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  3:08.47   
16  347  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  50 m  3:08.52   
17  196  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  3:09.98  RES 
18  356  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  3:11.15  RES 
19  58  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  25 m  3:13.26  RES 
12 år och yngre 
271  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:59.38   
135  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  3:05.25   
250  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  3:11.95   
353  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  3:15.42   
341  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  3:18.52   
273  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  3:22.43   
350  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  3:22.56   
395  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  3:24.89   
330  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  3:27.60   
10  388  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  3:28.03   
11  405  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  3:29.99   
12  403  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  3:30.06   
13  437  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  3:30.87   
14  337  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  3:35.29   
15  377  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  3:35.74   
16  436  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  3:53.13   
17  432  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  3:57.78  RES 
18  64  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  25 m    RES 
19  71  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  25 m    RES 
 
Gren 27, 800m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Céline Bertrand (1995) 8:57.12 2012-09-22 
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 9:15.51 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
279  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  25 m  8:45.34   
243  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  9:07.79   
355  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  9:12.24   
257  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  9:40.70   
45  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  9:50.85  RES 
49  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  9:51.54  RES 
Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  9:55.36  RES 
15 - 16 år 
290  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  25 m  9:19.31   
98  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  9:21.06   
242  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  9:41.49   
265  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  9:44.37   
278  Brännlund Linda  1998  TÄBY SIM  AW6298  25 m  9:54.37  RES 
61  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  10:07.20  RES 
234  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  50 m  10:08.96  RES 
 
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:03.07 2012-09-22 
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1996) 1:10.55 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
149  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  1:01.41   
317  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  1:03.91   
191  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  1:04.13   
104  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  1:04.97   
199  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  1:05.34   
387  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  50 m  1:07.56   
197  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  1:08.97   
221  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:09.09   
41  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  1:11.19   
10  125  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:15.02   
11  334  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:16.31   
12  100  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  25 m  1:17.79   
13  144  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:17.89   
14  132  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:18.74   
15  348  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  1:21.47   
16  20  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  50 m  1:22.53   
17  133  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  50 m  1:26.38   
18  101  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  50 m  1:26.57   
19  433  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:26.63   
20  332  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  1:28.59   
21  261  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  50 m  1:35.40   
22  111  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  25 m     
12 år och yngre 
141  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  1:15.07   
390  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  1:24.71   
451  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  1:29.41   
439  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:31.69   
354  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m     
 
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar 
17 - 99 år: Robin Andéasson (1988) 57.46 2010-09-25 
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 1:00.34 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
172  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  56.46   
206  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  56.82   
345  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  57.07   
188  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  57.99   
280  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  25 m  59.50   
137  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  1:00.81   
173  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  1:01.00   
230  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  1:01.49   
169  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  1:01.92   
10  44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  1:02.11   
11  180  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  1:02.24   
12  286  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m  1:02.49   
13  207  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  1:02.84   
14  331  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  1:03.01   
15  213  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  25 m  1:03.02   
16  109  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  1:03.15   
17  282  Ghahestani Shervin  1997  TÄBY SIM  AP5997  25 m  1:03.72   
18  237  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  1:04.33   
19  176  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  1:04.84   
20  90  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  1:05.92   
21  411  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  1:07.90   
22  209  Karlsson Anton  1997  NKK  AK6597  25 m  1:08.24   
23  50  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  1:09.30   
24  217  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  1:09.65   
25  103  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  1:09.71  RES 
26  380  Habibi Saman  1996  ÖSA  AV3796  25 m  1:32.10  RES 
27  366  Bergenstråhle Marcus  1997  ÖSA  AR5797  25 m  1:33.38  RES 
15 - 16 år 
214  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  1:00.26   
211  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  1:00.95   
325  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  1:03.08   
352  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  1:03.24   
131  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  1:03.26   
155  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  1:03.31   
246  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  1:03.76   
288  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  1:03.90   
48  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  1:04.11   
10  283  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  25 m  1:04.39   
11  292  Willberg Carl-Åke  1998  TÄBY SIM  AG1398  25 m  1:04.83   
12  47  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  1:06.31   
13  392  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  1:06.52   
14  326  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  1:06.67   
15  177  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  25 m  1:06.88   
16  178  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  1:07.28   
17  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  1:07.62   
18  175  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  1:07.66   
19  228  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  1:08.02   
20  86  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  1:08.70   
21  59  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  1:08.76   
22  182  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  1:09.18   
23  40  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  25 m  1:09.26   
24  42  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  1:09.33   
25  328  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:09.55  RES 
26  43  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:10.50  RES 
27  249  Staudinger Pontus  1998  SKÖVDE SS  AA6798  25 m  1:10.51  RES 
 
Gren 30, 200m Ryggsim A+B Damer 
17 - 99 år: Sofia Svensson (1993) 2:17.55 2011-09-24 
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 2:23.71 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
212  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  2:17.22   
236  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:20.90   
355  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:23.33   
233  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:23.91   
289  Sangfelt Hanna  1997  TÄBY SIM  AC4497  25 m  2:25.80   
183  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  2:26.23   
205  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  2:26.39   
243  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  2:26.67   
198  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  2:27.04   
10  45  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  2:31.84   
11  284  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  2:33.06   
12  96  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  2:34.82   
13  122  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  2:35.28   
14  49  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  2:35.62   
15  301  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  25 m  2:41.03   
16  235  Kaldrup Linnea  1996  S 02  AH9896  25 m  2:44.89   
17  97  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  2:55.73  RES 
18  438  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m    RES 
15 - 16 år 
447  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:23.01   
189  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  2:26.16   
63  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  2:26.53   
194  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  2:29.58   
193  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  2:33.93   
373  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  2:35.95   
242  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  2:38.16   
307  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  25 m  2:40.24   
263  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  2:40.76   
10  23  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  2:41.06   
11  77  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  2:41.83   
12  84  Borre Carolina  1999  GÖTEBORG  AW9699  25 m  2:48.16   
13  46  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  50 m  2:48.73   
14  93  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  2:49.05   
15  448  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  2:53.04   
16  81  Berglin Nora  1998  GÖTEBORG  BK5298  25 m  2:55.78   
17  19  Nyqvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  3:01.79  RES 
 
Gren 31, 200m Ryggsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:15.19 2010-09-25 
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:31.82 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
41  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  2:25.05   
30  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  2:25.80   
191  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:28.95   
195  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  2:34.98   
327  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  2:39.54   
100  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  25 m  2:41.75   
365  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  2:44.71   
346  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  50 m  2:46.77   
219  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  50 m  2:47.16   
10  67  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  2:52.59   
11  110  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  50 m  3:00.24   
12  142  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  3:03.97   
13  407  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  3:04.11   
14  150  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m     
15  433  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m     
12 år och yngre 
164  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  2:46.48   
364  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  3:04.08   
390  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  3:09.67   
324  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  3:11.46   
389  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  50 m  3:15.38   
354  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  3:16.40   
145  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m     
154  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m     
163  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m     
10  255  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m     
11  256  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m     
12  372  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m     
13  410  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m     
14  439  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Mikael Wåhlin (1989) 25.71 2011-09-24 
15 - 16 år: Alexander Vestin (1996) 25.73 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
216  Stojmenovic Nikola  1988  NKK  AE1988  25 m  24.40   
173  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  25.36   
206  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  25.83   
172  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  25.88   
376  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  25.91   
176  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  25.97   
169  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  26.06   
207  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  26.21   
371  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  26.64   
10  168  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  26.90   
11  109  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  26.97   
12  230  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  27.13   
13  331  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  27.15   
14  44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  27.40   
15  213  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  25 m  27.45   
16  146  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  25 m  27.47   
17  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  25 m  27.49   
18  282  Ghahestani Shervin  1997  TÄBY SIM  AP5997  50 m  27.61   
19  308  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  25 m  27.97   
20  411  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  28.04   
21  248  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  50 m  28.05   
22  209  Karlsson Anton  1997  NKK  AK6597  50 m  29.10   
23  50  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  29.14   
24  108  Selin Nils  1997  GÖTEBORG  AP1997  25 m  29.73   
25  272  Flyman Robin  1995  SÖDERHAMN  BA0795  25 m  31.68  RES 
26  264  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  31.96  RES 
27  184  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  25 m  33.73  RES 
15 - 16 år 
246  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  26.02   
48  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  26.59   
211  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  27.05   
306  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  27.13   
214  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  27.31   
155  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  27.78   
192  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  28.22   
83  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  28.49   
293  Zhong Sean  1998  TÄBY SIM  AF2198  50 m  28.67   
10  121  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  25 m  29.59   
11  326  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  29.61   
12  43  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  29.63   
13  27  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  50 m  29.72   
14  65  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  29.91   
15  47  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  30.46   
16  335  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  30.67   
17  40  Mastrangeli Jonathan  1999  SK ENA  AP3599  50 m  30.73   
18  59  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  50 m  30.80   
19  42  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  30.82   
20  260  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  50 m  31.08   
21  86  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  31.21   
22  249  Staudinger Pontus  1998  SKÖVDE SS  AA6798  25 m  31.31   
23  185  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  31.47   
24  440  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  50 m  32.88   
25  162  Ekström Lundemo Tim  1999  KATRINEHOL  AT8799  50 m  33.09  RES 
26  449  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  50 m  33.18  RES 
27  351  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  33.32  RES 
 
Gren 33, 4X100m Frisim Damer Öppen 
0 år och äldre: Mass Damer 1 (1988) 3:52.76 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
112  Göteborg Damer 1  GÖTEBORG    25 m  3:55.00   
200  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  3:58.67   
294  Täby Sim Damer  95  TÄBY SIM    25 m  3:59.48   
238  S02 Damer Lag 1  1996  S 02    25 m  4:03.05   
455  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  4:04.59   
359  Västerås Damer Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  4:06.10   
73  Falun Damer Lag 1  1998  FALUN    25 m  4:06.73   
201  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  4:07.03   
252  Skövde Ss Damer  SKÖVDE SS    25 m  4:07.94   
10  52  Eskilstuna Damer  1995  ESKILSTUNA    25 m  4:08.86   
11  295  Täby Sim Damer Lag 2  97  TÄBY SIM    25 m  4:10.64   
12  34  Elfsborg Damer [1915]  ELFSBORG    25 m  4:12.76   
13  414  Ösa Damer Lag 1  1999  ÖSA    25 m  4:14.71   
14  267  Säffle Ss Damer  SÄFFLE SS    25 m  4:16.15   
15  113  Göteborg Damer 2  GÖTEBORG    25 m  4:25.00   
16  157  Karlstad Damer [1993]  KARLSTAD    25 m  4:27.33   
17  321  Hvetlanda Damer [1998]  1998  HVETLANDA    25 m  4:27.60   
18  456  Strängnäs Damer Lag 2  1999  STRÄNGNÄS    25 m  4:29.51   
19  35  Elfsborg Damer [1916]  ELFSBORG    25 m  4:31.99   
20  129  Karlsko Sf Damer A  KARLSKO SF    25 m  4:32.18   
21  239  S02 Damer Lag 2  1998  S 02    25 m  4:33.03   
22  114  Göteborg Damer 3  GÖTEBORG    25 m  4:34.00   
23  319  Hvetlanda Damer Lag 2  1998  HVETLANDA    25 m  4:40.49   
24  443  Hk Sim Damer  HK SIM    25 m  4:46.07   
25  74  Falun Damer Lag2  2000  FALUN    25 m  4:47.47   
26  413  Ösa Damer  ÖSA    25 m  4:48.60   
27  415  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  4:48.94   
28  130  Karlsko Sf Damer B  KARLSKO SF    25 m  5:03.96   
29  12  Arvika Ss Damer  ARVIKA SS    25 m  5:10.49   
30  418  Ösa Damer Lag 4  ÖSA    25 m  5:13.12   
31  416  Ösa Damer Lag 3  ÖSA    25 m  5:14.58   
32  420  Ösa Damer Lag 5  ÖSA    25 m  6:06.66   
 
Gren 34, 4X100m Frisim Herrar Öppe 
0 år och äldre: Mass Damer 1 (1988) 4:15.83 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
202  Mass Herrar 1  1988  MASS    25 m  3:30.89   
296  Täby Sim Herrar  97  TÄBY SIM    25 m  3:35.73   
361  Västerås Herrar Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  3:37.14   
203  Mass Herrar 2  1988  MASS    25 m  3:41.48   
158  Karlstad Herrar [lag 1]  1995  KARLSTAD    25 m  3:43.50   
422  Ösa Herrar  1994  ÖSA    25 m  3:45.83   
53  Eskilstuna Herrar  1996  ESKILSTUNA    25 m  3:45.91   
241  S02 Herrar Lag 1  1996  S 02    25 m  3:46.84   
268  Säffle Ss Herrar  SÄFFLE SS    25 m  3:48.81   
10  297  Täby Sim Herrar Lag 2  97  TÄBY SIM    25 m  3:50.57   
11  115  Göteborg Herrar 1  GÖTEBORG    25 m  3:54.00   
12  204  Mass Herrar 3  1988  MASS    25 m  3:55.74   
13  36  Elfsborg Herrar [1915]  ELFSBORG    25 m  4:00.76   
14  424  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  4:06.90   
15  159  Karlstad Herrar [lag 2]  KARLSTAD    25 m  4:10.00   
16  75  Falun Herrar Lag 1  1998  FALUN    25 m  4:12.08   
17  444  Hk Sim Herrar  HK SIM    25 m  4:18.69   
18  427  Ösa Herrar Lag 4  ÖSA    25 m  4:25.62   
19  116  Göteborg Herrar 2  GÖTEBORG    25 m  4:30.00   
20  160  Karlstad Herrar [lag3]  KARLSTAD    25 m  4:44.16   
21  426  Ösa Herrar Lag 3  ÖSA    25 m  5:15.48   
22  428  Ösa Herrar Lag 5  ÖSA    25 m  5:35.61   
 
Gren 35, 100m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 56.64 2011-09-24 
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 58.29 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
82  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  57.34   
400  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  58.00   
232  Heina Christin  1996  S 02  BA0296  25 m  58.12   
17  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  58.28   
107  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  59.07   
181  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  59.18   
99  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  59.36   
284  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  25 m  59.78   
305  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  59.90   
10  45  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  59.97   
11  210  Klipic Hanna  1996  NKK  AO0896  25 m  1:00.28   
12  198  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  1:00.60   
13  322  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  1:00.81   
14  285  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  25 m  1:01.53   
15  208  Grundmark Anna  1997  NKK  AL2697  25 m  1:01.73   
16  183  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  1:01.82   
17  225  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  1:01.87   
18  51  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  1:01.98   
19  289  Sangfelt Hanna  1997  TÄBY SIM  AC4497  25 m  1:02.19   
20  257  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  1:02.72   
21  89  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:03.19   
22  134  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:03.76   
23  304  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  1:03.84   
24  49  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  1:04.22   
25  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  1:04.31  RES 
26  122  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:04.74  RES 
27  96  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  1:04.85  RES 
15 - 16 år 
38  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  25 m  58.78   
447  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  58.86   
98  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  59.02   
186  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  59.20   
194  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  59.69   
446  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  1:00.22   
63  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  1:01.60   
61  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  50 m  1:02.15   
193  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  1:02.35   
10  265  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  1:02.51   
11  46  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  50 m  1:02.69   
12  Beckman Fredrika  1998  HS  BC0898  25 m  1:02.80   
13  218  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:02.91   
14  278  Brännlund Linda  1998  TÄBY SIM  AW6298  25 m  1:03.05   
15  373  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m  1:03.35   
16  448  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  1:03.72   
17  281  Ewerbring Julia  1998  TÄBY SIM  AI8298  25 m  1:03.87   
18  258  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  50 m  1:05.33   
19  263  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  1:05.59   
20  77  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  1:06.38   
21  23  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  1:06.90   
22  311  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  25 m  1:07.05   
23  452  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:07.33   
24  312  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  25 m  1:07.50   
25  66  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  1:08.49  RES 
26  318  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  25 m  1:08.59  RES 
27  105  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  1:08.92  RES 
 
Gren 36, 100m Frisim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 55.15 2010-09-26 
12 år och yngre: Adam Albringer (1999) 1:02.20 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
149  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  55.48   
317  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  57.94   
221  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  59.60   
191  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  59.65   
30  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  59.84   
199  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  1:00.87   
125  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:01.38   
104  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  1:02.03   
161  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  1:02.03   
10  41  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  1:03.02   
11  101  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  1:03.18   
12  387  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:03.25   
13  433  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:03.58   
14  197  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  1:03.80   
15  100  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  50 m  1:04.28   
16  365  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:04.37   
17  327  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:04.67   
18  195  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:04.68   
19  332  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:05.05   
20  57  Enlund Alexander  2000  FALUN  AH1700  25 m  1:05.50   
21  20  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  1:05.53   
22  407  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  50 m  1:06.20   
23  219  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:06.33   
24  346  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:06.34   
25  303  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  1:06.37   
26  144  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:06.70   
27  132  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:07.06   
28  Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  50 m  1:07.29   
29  117  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:07.38   
30  110  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  1:08.11  RES 
31  142  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  1:09.18  RES 
32  67  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:09.69  RES 
33  111  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  50 m  1:09.88  RES 
34  348  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  1:10.74  RES 
35  14  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  1:11.62  RES 
12 år och yngre 
141  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  1:07.72   
439  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:08.44   
390  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  1:09.00   
164  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  1:09.24   
451  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:16.18   
163  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:17.22   
145  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:18.13   
354  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:21.32   
364  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:21.39   
10  324  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:22.01   
11  70  Svärd Malte  2003  FALUN  AC3703  25 m  1:22.31   
12  154  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  1:22.34   
13  410  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  1:22.37   
14  389  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  1:22.72   
15  340  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:24.22   
16  15  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  50 m  1:25.83   
17  372  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:29.06   
18  333  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:30.92   
19  165  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:47.16   
 
Gren 37, 200m Frisim A+B Herrar 
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
172  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  1:46.83   
331  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  1:51.64   
280  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  25 m  1:54.60   
206  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  1:54.79   
167  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  1:55.07   
266  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  25 m  1:55.19   
213  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  25 m  1:55.21   
188  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  1:55.59   
184  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  25 m  1:57.03   
10  230  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  1:57.63   
11  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  25 m  1:59.04   
12  237  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  1:59.06   
13  137  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  1:59.20   
14  168  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  1:59.52   
15  37  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  2:01.27   
16  207  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  2:02.96   
17  44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  2:03.07  RES 
18  50  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  2:05.17  RES 
19  94  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  2:06.87  RES 
15 - 16 år 
214  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  1:54.94   
185  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:59.06   
352  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  1:59.27   
211  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  1:59.75   
325  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  2:01.59   
292  Willberg Carl-Åke  1998  TÄBY SIM  AG1398  25 m  2:02.24   
283  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  25 m  2:02.40   
293  Zhong Sean  1998  TÄBY SIM  AF2198  25 m  2:04.04   
155  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  2:04.27   
10  228  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  2:05.03   
11  192  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  2:05.48   
12  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  2:06.97   
13  43  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:07.08   
14  143  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  2:07.44   
15  31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  2:07.62   
16  48  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  2:08.21   
17  326  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  2:08.23  RES 
18  328  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  2:09.08  RES 
19  47  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  2:09.45  RES 
 
Gren 38, 200m Frisim C+D Flickor 
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 2:09.62 2011-09-24 
12 år och yngre: Alfhild Kristensson (1999) 2:22.26 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
187  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  2:15.61   
445  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:15.81   
171  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  25 m  2:15.98   
29  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  2:17.10   
33  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  2:17.32   
190  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  2:17.66   
54  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  2:17.68   
92  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  2:19.21   
196  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  2:19.25   
10  106  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  2:19.31   
11  179  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  2:19.89   
12  32  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  50 m  2:22.34   
13  453  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  25 m  2:22.63   
14  21  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  2:23.06   
15  123  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  2:24.04   
16  72  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  2:25.06   
17  396  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:25.09  RES 
18  231  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  50 m  2:26.13  RES 
19  13  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  25 m  2:27.40  RES 
12 år och yngre 
271  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:27.75   
102  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  2:29.09   
343  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  2:29.14   
353  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  2:29.65   
250  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:32.65   
25  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  2:32.94   
432  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:34.16   
339  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m  2:36.84   
341  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:37.44   
10  388  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  50 m  2:37.76   
11  330  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  2:40.65   
12  369  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  2:41.78   
13  383  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  2:45.16   
14  436  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  2:45.80   
15  337  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  2:50.11   
16  350  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  2:51.05   
17  437  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  2:52.25  RES 
18  274  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  2:54.37  RES 
19  431  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  50 m  2:55.23  RES 
 
Gren 39, 50m Bröstsim A+B Damer 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 32.12 2011-09-24 
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 33.95 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
226  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  32.92   
107  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  33.30   
78  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  33.95   
205  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  34.67   
17  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  34.69   
285  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  25 m  35.91   
212  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  36.19   
304  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  36.30   
210  Klipic Hanna  1996  NKK  AO0896  25 m  38.22   
10  97  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  38.64   
11  127  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  38.64   
12  208  Grundmark Anna  1997  NKK  AL2697  25 m  40.28   
13  215  Sterner Linnea  1996  NKK  AZ2296  25 m  41.24   
14  301  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  25 m  41.28   
15  438  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  50 m  42.48   
16  122  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  42.83   
17  85  Cheng Carmen  1997  GÖTEBORG  BG7697  25 m  42.99   
15 - 16 år 
323  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  33.93   
373  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  34.33   
349  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  35.24   
318  Steindl Elin  1998  HVETLANDA  AO2898  25 m  35.74   
446  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  35.77   
452  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  35.80   
281  Ewerbring Julia  1998  TÄBY SIM  AI8298  50 m  35.89   
311  Johansson Annie  1998  HVETLANDA  BL5698  25 m  36.32   
23  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  37.08   
10  379  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  37.22   
11  314  Melin Ebba  1998  HVETLANDA  BF8498  25 m  37.27   
12  218  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  37.40   
13  105  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  37.46   
14  234  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  50 m  37.58   
15  189  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  37.82   
16  454  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  38.98   
17  Beckman Fredrika  1998  HS  BC0898  25 m  38.99   
18  81  Berglin Nora  1998  GÖTEBORG  BK5298  25 m  39.86   
19  312  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  25 m  40.44   
20  93  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  40.84   
21  382  Jansson Maja  1999  ÖSA  AG0899  25 m  41.29   
22  77  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  50 m  41.38   
23  118  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  46.63   
 
Gren 40, 100m Bröstsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Rickard Berglund (1987) 1:05.58 2010-09-26 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:07.43 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
345  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  1:04.57   
180  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  1:07.53   
286  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m  1:07.54   
308  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  25 m  1:08.11   
137  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  1:10.03   
90  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  1:10.58   
44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  1:12.14   
331  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  1:13.51   
371  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  1:14.93   
10  103  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  1:15.77   
11  266  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  25 m  1:18.86   
12  366  Bergenstråhle Marcus  1997  ÖSA  AR5797  25 m  2:02.65   
15 - 16 år 
288  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  1:04.81   
175  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  1:06.73   
47  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  1:08.81   
43  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:10.45   
182  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  1:11.03   
335  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  1:11.20   
131  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  1:12.50   
83  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  1:13.72   
229  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  25 m  1:15.25   
10  185  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:15.83   
11  156  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  1:17.20   
12  59  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  1:18.48   
13  178  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  1:19.88   
14  68  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  1:20.15   
15  177  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  25 m  1:20.54   
16  385  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  1:21.03   
17  449  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  50 m  1:21.29   
18  42  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  1:23.34   
19  22  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  1:26.10   
20  440  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  1:30.58   
21  140  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  25 m  1:34.38   
22  442  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  1:36.26   
23  406  Törnvall Herman  1999  ÖSA  AW5799  50 m  1:36.56   
 
Gren 41, 100m Bröstsim C+D Flickor 
13 - 14 år: Viktoria Reinhold (1996) 1:14.57 2010-09-26 
12 år och yngre: Andréa Persson (1999) 1:22.44 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
329  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  1:12.87   
300  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  25 m  1:15.79   
222  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  1:17.01   
26  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  1:18.38   
28  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  1:19.62   
190  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:19.98   
358  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:20.12   
336  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  1:20.90   
106  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:20.96   
10  396  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  1:21.18   
11  33  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  1:21.89   
12  309  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  1:21.95   
13  87  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  1:22.31   
14  450  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:24.34   
15  179  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:24.92   
16  357  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:25.83   
17  196  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  1:26.51   
18  338  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  1:26.99   
19  151  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:27.01   
20  92  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  1:27.53   
21  356  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:27.99   
22  13  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  25 m  1:28.00   
23  119  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:28.19   
24  224  Aurell Alice  2001  S 02  AB1201  25 m  1:28.22   
25  402  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:29.44  RES 
26  Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  1:31.18  RES 
27  58  Gunnarsson Ella  2000  FALUN  BB4800  25 m  1:31.67  RES 
12 år och yngre 
271  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:20.83   
250  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  1:27.06   
343  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:29.43   
341  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:30.76   
353  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:31.08   
273  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:33.29   
403  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  1:33.54   
102  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  1:33.77   
316  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  25 m  1:33.79   
10  395  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  1:34.14   
11  350  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  1:34.27   
12  437  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:34.43   
13  330  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:35.02   
14  409  Wallin Elin  2003  ÖSA  BF2403  50 m  1:35.84   
15  148  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  1:36.76   
16  405  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:37.07   
17  377  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  50 m  1:38.60   
18  432  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:39.16   
19  436  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:39.49   
20  337  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  1:41.21   
21  71  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  50 m  1:43.21   
22  262  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:45.57   
23  64  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  25 m  1:45.86   
24  431  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:47.05   
25  138  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  1:50.97  RES 
26  375  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  25 m  1:51.75  RES 
27  381  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  2:01.43  RES 
 
Gren 42, 400m Medley A+B Damer 
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 5:03.26 2010-09-26 
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 5:06.03 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
212  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  4:52.00   
233  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  4:58.84   
355  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  5:04.47   
284  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  25 m  5:05.76   
205  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  5:07.96   
223  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  25 m  5:17.66   
45  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  5:29.48   
49  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  5:34.35   
298  Balslev Benedicte  1997  VARBERG  AZ2297  25 m  6:05.77  RES 
10  438  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  6:35.55  RES 
15 - 16 år 
69  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  5:06.74   
323  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  5:11.04   
290  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  25 m  5:13.37   
447  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  5:13.52   
189  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  5:14.83   
38  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  25 m  5:22.32   
448  Hyllbrant Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AY6899  25 m  5:30.03   
234  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  25 m  5:41.49   
263  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  5:44.15  RES 
10  46  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  5:52.23  RES 
11  77  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  5:54.98  RES 
12  454  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  50 m  5:58.92  RES 
 
Gren 43, 400m Medley C+D Pojkar 
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 4:54.67 2010-09-26 
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 5:24.69 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
199  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  5:19.59   
30  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  5:24.98   
20  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  6:01.70   
317  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  6:11.14   
433  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  6:26.20   
332  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m     
12 år och yngre 
390  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  6:35.33   
439  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m     
451  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m     
 
Gren 44, 100m Fjärilsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Erik Gissén (1992) 56.47 2011-09-24 
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 59.15 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
216  Stojmenovic Nikola  1988  NKK  AE1988  25 m  54.89   
173  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  54.93   
172  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  55.59   
188  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  56.72   
376  Gradin André  1994  ÖSA  AN1194  25 m  57.00   
280  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  57.88   
Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  25 m  58.07   
345  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  58.27   
176  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  59.15   
10  37  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  59.83   
11  266  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  50 m  59.96   
12  109  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  59.97   
13  167  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  1:00.06   
14  286  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m  1:00.12   
15  331  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  1:00.50   
16  169  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  50 m  1:00.56   
17  371  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  50 m  1:01.08   
18  168  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  1:01.46   
19  44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  1:02.02   
20  180  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  1:02.18   
21  39  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  1:02.80   
22  282  Ghahestani Shervin  1997  TÄBY SIM  AP5997  25 m  1:02.85   
23  50  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  1:03.16   
24  209  Karlsson Anton  1997  NKK  AK6597  25 m  1:04.71   
25  108  Selin Nils  1997  GÖTEBORG  AP1997  50 m  1:10.04  RES 
26  272  Flyman Robin  1995  SÖDERHAMN  BA0795  25 m  1:18.27  RES 
27  264  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  1:20.56  RES 
15 - 16 år 
48  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  1:01.41   
293  Zhong Sean  1998  TÄBY SIM  AF2198  25 m  1:01.43   
325  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  1:01.57   
288  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  1:01.70   
155  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  1:02.85   
352  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  1:02.86   
131  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  1:03.12   
83  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  1:03.98   
192  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  1:04.22   
10  31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  1:04.58   
11  228  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  1:05.61   
12  175  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  1:05.73   
13  65  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:05.96   
14  43  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  1:06.41   
15  326  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  1:07.66   
16  185  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:07.82   
17  299  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  25 m  1:08.27   
18  335  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  1:08.63   
19  174  Brohammer Oscar  1998  MASS  AG9998  25 m  1:08.72   
20  86  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  1:08.90   
21  277  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  25 m  1:08.96   
22  27  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  50 m  1:09.12   
23  121  Haakonsen Emil  1999  KARLSKO SF  AK1799  25 m  1:09.15   
24  328  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:09.26   
25  143  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  1:11.20  RES 
26  59  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  50 m  1:11.49  RES 
27  42  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  1:13.90  RES 
 
Gren 45, 50m Frisim C+D Flickor 
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 26.86 2010-09-26 
12 år och yngre: Klara Thormalm (1998) 29.31 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
171  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  25 m  27.61   
21  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  28.07   
190  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  28.12   
33  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  28.38   
445  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  28.49   
329  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  28.54   
29  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  28.84   
357  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  29.12   
187  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  29.20   
10  313  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  29.32   
11  13  Klang Alva  2000  BOLLNÄS SS  AS5800  25 m  29.42   
12  453  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  29.62   
13  87  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  29.70   
14  309  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  50 m  29.73   
15  72  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  50 m  29.77   
16  32  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  29.99   
17  106  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  30.05   
18  92  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  30.19   
19  54  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  30.30   
20  222  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  30.43   
21  123  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  50 m  30.62   
22  450  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  50 m  30.90   
23  396  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  30.91   
24  397  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  30.93   
25  358  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  30.97  RES 
26  394  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  50 m  30.98  RES 
27  220  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  50 m  31.01  RES 
12 år och yngre 
25  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  29.49   
369  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  29.87   
271  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  31.06   
388  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  31.18   
102  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  31.27   
343  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  31.38   
341  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  31.70   
432  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  50 m  31.80   
148  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  32.04   
10  353  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  32.40   
11  412  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m  32.52   
12  339  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  50 m  32.95   
13  330  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  50 m  33.56   
14  262  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  33.71   
15  393  Momats Alicia  2003  ÖSA  AE8803  50 m  34.42   
16  383  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  34.43   
17  316  Steindl Alva  2002  HVETLANDA  AC3402  50 m  34.69   
18  337  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  34.76   
19  436  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  34.82   
20  270  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  35.00   
21  273  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  35.08   
22  437  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  35.21   
23  377  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  50 m  35.27   
24  431  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  50 m  35.32   
25  350  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m  36.23  RES 
26  71  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  50 m  36.31  RES 
27  403  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  50 m  36.81  RES 
 
Gren 46, 100m Ryggsim A+B Damer 
17 - 99 år: Johanna Pettersson (1992) 1:04.72 2011-09-24 
15 - 16 år: Jessica Allberg (1995) 1:06.31 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
82  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:03.59   
400  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  1:06.49   
236  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:07.24   
322  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  1:07.48   
183  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  1:07.59   
198  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  1:08.66   
289  Sangfelt Hanna  1997  TÄBY SIM  AC4497  25 m  1:08.85   
78  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  1:08.90   
49  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  1:09.81   
10  225  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  1:10.36   
11  45  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  1:11.04   
12  51  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  1:13.35   
13  96  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  1:13.62   
14  147  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  1:15.56   
15  235  Kaldrup Linnea  1996  S 02  AH9896  25 m  1:16.54   
16  97  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  1:19.98   
17  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  1:24.77   
18  438  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m  1:24.99   
15 - 16 år 
98  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:05.78   
189  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:07.98   
63  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  1:08.14   
194  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  1:09.75   
24  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  1:10.62   
278  Brännlund Linda  1998  TÄBY SIM  AW6298  25 m  1:11.74   
373  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  1:12.78   
193  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  1:13.22   
312  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  25 m  1:13.60   
10  Beckman Fredrika  1998  HS  BC0898  25 m  1:13.61   
11  263  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  1:14.61   
12  349  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:14.97   
13  77  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  1:15.23   
14  23  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  1:15.30   
15  307  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  25 m  1:16.22   
16  93  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  1:17.59   
17  84  Borre Carolina  1999  GÖTEBORG  AW9699  25 m  1:17.98   
18  46  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  1:18.93   
19  66  Rantanen Ronja  1999  FALUN  AH0899  25 m  1:19.67   
20  258  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  1:21.26   
21  81  Berglin Nora  1998  GÖTEBORG  BK5298  25 m  1:22.91   
22  382  Jansson Maja  1999  ÖSA  AG0899  25 m  1:23.21   
23  105  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  1:24.20   
24  275  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  25 m  1:33.11   
 
Gren 47, 100m Ryggsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 1:02.77 2010-09-26 
12 år och yngre: Lukas Steiner (1998) 1:14.43 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
149  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:04.37   
30  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:06.20   
41  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  50 m  1:06.71   
191  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  1:07.90   
327  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  1:09.70   
195  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:12.25   
365  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:14.19   
346  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:14.25   
110  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  1:14.88   
10  125  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:14.91   
11  100  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  25 m  1:15.48   
12  57  Enlund Alexander  2000  FALUN  AH1700  25 m  1:15.59   
13  101  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  50 m  1:17.01   
14  132  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:18.04   
15  219  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:18.04   
16  117  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:19.16   
17  67  Renström Mathias  2001  FALUN  AM5101  25 m  1:19.26   
18  133  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  1:21.91   
19  433  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:23.12   
20  144  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:23.43   
21  398  Pasztor Theodor  2000  ÖSA  AY4500  50 m  1:24.54   
22  142  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  1:24.90   
23  111  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  25 m  1:25.21   
24  348  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  50 m  1:25.93   
25  14  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  1:26.43   
26  166  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  1:27.95   
27  60  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  50 m  1:31.72   
28  408  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  50 m  1:33.95   
29  150  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  1:45.20   
30  10  Weninger Andras  2001  ARVIKA SS  AX3701  25 m     
31  16  Wisselinck Nicolas  2000  BOLLNÄS SS    25 m     
12 år och yngre 
164  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:18.73   
390  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:20.95   
163  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:25.10   
439  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:25.11   
389  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  1:27.49   
324  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  50 m  1:28.84   
354  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:28.93   
364  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  50 m  1:29.74   
15  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:33.07   
10  145  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:33.68   
11  340  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  50 m  1:33.96   
12  154  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  50 m  1:37.39   
13  410  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:41.82   
14  372  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:42.78   
15  333  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  50 m  1:51.56   
 
Gren 48, 50m Ryggsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Christoffer Carlsen (1992) 27.04 2011-09-24 
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 28.62 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
216  Stojmenovic Nikola  1988  NKK  AE1988  25 m  25.55   
172  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  26.54   
345  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  26.74   
206  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  26.83   
331  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  28.32   
109  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  28.42   
146  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  25 m  28.53   
411  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  28.78   
44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  28.82   
10  230  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  29.09   
11  176  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  29.48   
12  207  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  29.59   
13  213  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  25 m  30.69   
14  209  Karlsson Anton  1997  NKK  AK6597  25 m  31.20   
15  94  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  31.42   
16  50  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  31.45   
17  103  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  31.81   
18  217  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  32.05   
19  264  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  34.39   
15 - 16 år 
211  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  26.95   
392  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  28.01   
283  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  28.34   
292  Willberg Carl-Åke  1998  TÄBY SIM  AG1398  25 m  29.16   
214  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  29.61   
178  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  29.90   
185  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  29.92   
177  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  25 m  29.93   
48  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  30.19   
10  27  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  30.37   
11  326  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  30.38   
12  192  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  30.60   
13  42  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  31.24   
14  22  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  31.54   
15  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  31.95   
16  259  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  25 m  32.01   
17  306  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  32.12   
18  86  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  32.32   
19  442  Tillquist Dennis  1999  HK SIM  AP5999  25 m  32.37   
20  59  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  33.62   
21  68  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  33.89   
22  391  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  34.32   
23  449  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  50 m  34.35   
24  440  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  50 m  37.00   
25  404  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  50 m  43.04   
 
Gren 49, 200m Fjärilsim A+B Damer 
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 2:16.70 2011-09-24 
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 2:26.54 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
212  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  2:12.15   
99  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  2:16.64   
205  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  2:19.30   
291  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  25 m  2:20.36   
279  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  25 m  2:22.33   
223  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  25 m  2:23.51   
49  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  2:28.11   
355  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:28.54   
257  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  2:30.37   
10  134  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  2:34.78   
11  89  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  2:38.25   
12  45  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  2:45.38   
13  51  Sundholm Moa  1997  ESKILSTUNA  AU7697  25 m  2:46.88   
14  438  Thungren Alexandra  1997  HK SIM  BR1897  25 m     
15 - 16 år 
69  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:24.99   
446  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  2:26.13   
290  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  25 m  2:31.00   
24  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  2:33.48   
61  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  2:34.29   
77  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  3:02.60   
46  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  3:16.55   
 
Gren 50, 200m Fjärilsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:20.88 2010-09-26 
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:35.61 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
104  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  50 m  2:31.47   
191  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:31.78   
41  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  2:40.26   
197  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  2:40.38   
334  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  50 m  2:49.42   
433  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m     
12 år och yngre 
141  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  3:00.22   
439  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m     
 
Gren 51, 4X100m Medley Damer Öppen 
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1987) 3:28.53 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
112  Göteborg Damer 1  GÖTEBORG    25 m  4:19.00   
238  S02 Damer Lag 1  1996  S 02    25 m  4:20.00   
294  Täby Sim Damer  95  TÄBY SIM    25 m  4:22.56   
359  Västerås Damer Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  4:25.60   
455  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  4:29.61   
200  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  4:30.76   
240  S02 Damer Lag 2  S 02    25 m  4:33.00   
414  Ösa Damer Lag 1  1999  ÖSA    25 m  4:36.87   
73  Falun Damer Lag 1  1998  FALUN    25 m  4:36.95   
10  34  Elfsborg Damer [1915]  ELFSBORG    25 m  4:38.00   
11  295  Täby Sim Damer Lag 2  97  TÄBY SIM    25 m  4:38.50   
12  360  Västerås Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:42.49   
13  52  Eskilstuna Damer  1995  ESKILSTUNA    25 m  4:47.00   
14  321  Hvetlanda Damer [1998]  1998  HVETLANDA    25 m  4:47.28   
15  35  Elfsborg Damer [1916]  ELFSBORG    25 m  4:49.03   
16  157  Karlstad Damer [1993]  KARLSTAD    25 m  4:52.45   
17  113  Göteborg Damer 2  GÖTEBORG    25 m  4:54.00   
18  456  Strängnäs Damer Lag 2  1999  STRÄNGNÄS    25 m  5:00.21   
19  267  Säffle Ss Damer  SÄFFLE SS    25 m  5:03.01   
20  114  Göteborg Damer 3  GÖTEBORG    25 m  5:04.00   
21  320  Hvetlanda Damer Lag 2  1998  HVETLANDA    25 m  5:13.46   
22  129  Karlsko Sf Damer A  KARLSKO SF    25 m  5:18.18   
23  130  Karlsko Sf Damer B  KARLSKO SF    25 m  5:20.95   
24  413  Ösa Damer  ÖSA    25 m  5:23.58   
25  443  Hk Sim Damer  HK SIM    25 m  5:26.44   
26  74  Falun Damer Lag2  2000  FALUN    25 m  5:29.22   
27  415  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  5:29.85   
28  420  Ösa Damer Lag 5  ÖSA    25 m  5:41.68   
29  416  Ösa Damer Lag 3  ÖSA    25 m  6:22.38   
30  12  Arvika Ss Damer  ARVIKA SS    25 m     
31  418  Ösa Damer Lag 4  ÖSA    25 m     
 
Gren 52, 200m Medley A+B Herrar 
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 2:07.62 2010-09-26 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 2:07.36 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
188  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:03.29   
280  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  25 m  2:04.00   
Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  25 m  2:13.60   
331  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  2:13.80   
286  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  25 m  2:15.50   
44  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  2:17.94   
39  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  2:18.33   
266  Wanna Simon  1996  SÄFFLE SS  AD3996  25 m  2:19.19   
184  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  25 m  2:19.75   
10  137  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  50 m  2:23.14   
11  50  Skogfors Erik  1996  ESKILSTUNA  AP1996  25 m  2:31.46   
12  103  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  2:32.19   
15 - 16 år 
288  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  2:12.73   
352  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  2:14.04   
325  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  2:16.41   
131  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  2:17.17   
175  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  2:17.39   
155  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  2:17.98   
48  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  2:21.17   
31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  2:21.34   
185  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  2:21.72   
10  293  Zhong Sean  1998  TÄBY SIM  AF2198  25 m  2:22.21   
11  326  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  2:22.29   
12  43  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:22.92   
13  335  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  2:24.27   
14  47  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  2:24.90   
15  228  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  2:25.15   
16  182  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  2:25.54   
17  174  Brohammer Oscar  1998  MASS  AG9998  25 m  2:26.89   
18  178  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  2:26.99   
19  259  Klasson Anton  1998  SÄFFLE SS  AK0398  25 m  2:27.55   
20  328  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  2:28.97   
21  59  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  2:29.32  RES 
22  86  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  2:29.78  RES 
23  177  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  25 m  2:30.77  RES 
24  192  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  2:31.38  RES 
25  42  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  2:32.08  RES 
26  229  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  25 m  2:35.25  RES 
 
Gren 53, 200m Medley C+D Flickor 
13 - 14 år: Elin Podeus (1997) 2:26.11 2011-09-24 
12 år och yngre: Lina Berggren (1998) 2:37.02 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
329  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:30.07   
445  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:33.42   
179  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  2:33.49   
357  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:34.20   
171  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  25 m  2:34.53   
33  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  2:35.15   
190  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  2:36.00   
106  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  2:37.93   
396  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:38.29   
10  187  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  2:38.88   
11  397  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:40.12   
12  72  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  2:41.17   
13  29  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  2:41.77   
14  21  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  2:42.10   
15  313  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  2:42.43   
16  231  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  2:42.45   
17  32  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  50 m  2:42.66  RES 
18  87  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  2:42.97  RES 
19  394  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  2:43.38  RES 
12 år och yngre 
271  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:44.39   
102  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  2:46.93   
343  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  2:47.80   
250  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:49.21   
25  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  2:49.88   
353  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  2:50.97   
341  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:53.18   
432  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:53.54   
148  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  2:59.41   
10  350  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  3:00.59   
11  330  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  3:01.60   
12  383  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  3:02.89   
13  339  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m  3:08.15   
14  412  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  3:09.33   
15  436  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  3:09.65   
16  337  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  3:11.50   
17  405  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  3:12.93  RES 
18  437  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  3:17.48  RES 
19  377  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  50 m  3:18.01  RES 
 
Gren 54, 400m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Sofia Lindholm (1993) 4:30.77 2010-09-26 
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 4:24.13 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 - 99 år 
279  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  25 m  4:15.00   
355  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  4:27.86   
291  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  25 m  4:31.44   
99  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  4:34.88   
257  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  4:38.08   
45  Engström Ebba  1995  ESKILSTUNA  AZ7495  25 m  4:45.92   
225  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  4:47.54   
49  Neuman Nelly  1996  ESKILSTUNA  BC9296  25 m  4:48.70   
289  Sangfelt Hanna  1997  TÄBY SIM  AC4497  25 m  4:50.58  RES 
10  Nilsson Johanna  1996  ARVIKA SS  BP4896  25 m  4:52.59  RES 
11  96  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  4:52.90  RES 
15 - 16 år 
98  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  4:33.07   
194  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  4:33.81   
290  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  25 m  4:35.12   
193  Qvirist Marta