Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | ENA-Cupen 2013 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2013 |
Gren 1, 50m Frisim Flickor C-D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 29.62 | ||||||
2 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 29.74 | ||||||
3 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 31.80 | ||||||
4 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.46 | ||||||
5 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 32.52 | ||||||
6 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 32.97 | ||||||
Gren 1, 50m Frisim Flickor C-D, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 29.64 | ||||||
2 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 29.79 | ||||||
3 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 31.40 | ||||||
4 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.14 | ||||||
5 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 32.51 | ||||||
6 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 32.59 | ||||||
7 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 32.64 | ||||||
8 | Tova Barresäter | 2000 | Gävle Simsällskap | 33.04 | ||||||
9 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 33.55 | ||||||
10 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.89 | ||||||
11 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.95 | ||||||
12 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.06 | ||||||
13 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 34.12 | ||||||
14 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.22 | ||||||
15 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 34.32 | ||||||
16 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.48 | ||||||
17 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 34.50 | ||||||
18 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 34.72 | ||||||
19 | Elin Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.04 | ||||||
20 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 35.28 | ||||||
21 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 35.43 | ||||||
22 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 35.65 | ||||||
23 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 35.94 | ||||||
24 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 36.35 | ||||||
25 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 36.95 | ||||||
26 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.09 | ||||||
27 | Wilma Hedberg | 2002 | Gävle Simsällskap | 37.11 | ||||||
28 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 37.84 | ||||||
29 | Emma Carlsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 37.98 | ||||||
30 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 38.24 | ||||||
31 | Cajsa Blomberg | 2002 | Gävle Simsällskap | 38.29 | ||||||
32 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.43 | ||||||
33 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 38.61 | ||||||
34 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 38.89 | ||||||
35 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 39.09 | ||||||
36 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.48 | ||||||
37 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.57 | ||||||
38 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.77 | ||||||
39 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.78 | ||||||
40 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 39.99 | ||||||
41 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 40.26 | ||||||
42 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 40.74 | ||||||
43 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.46 | ||||||
44 | Ida Lundén | 2002 | Gävle Simsällskap | 41.77 | ||||||
45 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 42.08 | ||||||
46 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.28 | ||||||
47 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.46 | ||||||
48 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 42.49 | ||||||
49 | Cecilia Holm | 2001 | Gimo Simsällskap | 42.59 | ||||||
50 | Tilde Tråvén | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.64 | ||||||
51 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.77 | ||||||
52 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 43.20 | ||||||
53 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.82 | ||||||
54 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 46.07 | ||||||
55 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.52 | ||||||
56 | Erna Demo | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.77 | ||||||
57 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 47.94 | ||||||
58 | Daniella Tillquist | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.42 | ||||||
59 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.51 | ||||||
60 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 49.11 | ||||||
61 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 51.16 | ||||||
62 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 52.40 | ||||||
63 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.62 | ||||||
64 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 53.91 | ||||||
65 | Stina Lorenzoni Wadin | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 58.77 | ||||||
66 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 1:08.84 | ||||||
- | Alicia Enoksson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Johanna Johansson | 2002 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Tilde Rudert | 2002 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Pojkar C-D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.76 | ||||||
2 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.88 | ||||||
3 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 30.93 | ||||||
4 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 32.02 | ||||||
5 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.15 | ||||||
6 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 34.90 | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Pojkar C-D, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.83 | ||||||
2 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.97 | ||||||
3 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 31.38 | ||||||
4 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 31.90 | ||||||
5 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.08 | ||||||
6 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 33.42 | ||||||
7 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 34.78 | ||||||
8 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.14 | ||||||
9 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.21 | ||||||
10 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 35.98 | ||||||
11 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.01 | ||||||
12 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 36.65 | ||||||
13 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 36.85 | ||||||
14 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 37.18 | ||||||
15 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.43 | ||||||
16 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.61 | ||||||
17 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 37.62 | ||||||
18 | Anton Sjösten | 2002 | Bålsta Simklubb | 37.96 | ||||||
19 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 38.28 | ||||||
20 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.53 | ||||||
20 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 39.53 | ||||||
22 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.81 | ||||||
23 | Simon Sjöberg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.51 | ||||||
24 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.54 | ||||||
25 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 41.30 | ||||||
26 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.71 | ||||||
27 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 41.88 | ||||||
28 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.20 | ||||||
29 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 42.69 | ||||||
30 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 44.23 | ||||||
31 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 45.38 | ||||||
32 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 45.63 | ||||||
33 | David Hansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.25 | ||||||
34 | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 59.30 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer A-B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 27.67 | ||||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 28.26 | ||||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 29.50 | ||||||
4 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 29.53 | ||||||
5 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 29.55 | ||||||
6 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.07 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer A-B, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 27.48 | ||||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 28.38 | ||||||
3 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 29.40 | ||||||
4 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 29.50 | ||||||
5 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.80 | ||||||
6 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 29.88 | ||||||
7 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 30.75 | ||||||
8 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 30.97 | ||||||
9 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 31.12 | ||||||
10 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 31.60 | ||||||
11 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.13 | ||||||
12 | Elin Löfving | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 32.26 | ||||||
13 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 32.87 | ||||||
14 | Linnéa Ärlegård | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.14 | ||||||
15 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.23 | ||||||
16 | Isabel Sundberg | 1992 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.74 | ||||||
17 | Pernilla Nyström | 1998 | Avesta Simsällskap | 37.47 | ||||||
- | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar A-B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 24.94 | ||||||
2 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 25.75 | ||||||
3 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 26.49 | ||||||
4 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.00 | ||||||
5 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 27.09 | ||||||
6 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 27.29 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar A-B, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 24.62 | ||||||
2 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 26.14 | ||||||
3 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 26.38 | ||||||
4 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 26.41 | ||||||
5 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 26.43 | ||||||
6 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 26.67 | ||||||
7 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.91 | ||||||
8 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 27.17 | ||||||
9 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 27.70 | ||||||
10 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 27.75 | ||||||
11 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 27.86 | ||||||
12 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 28.95 | ||||||
13 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 28.96 | ||||||
14 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 30.47 | ||||||
15 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 32.18 | ||||||
16 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 32.49 | ||||||
17 | Daniel Khosravi | 1998 | Gimo Simsällskap | 34.07 | ||||||
18 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.00 | ||||||
- | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 31.54 | 1:05.31 | 1:40.26 | 2:13.97 | |||
2 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.66 | 1:06.30 | 1:42.31 | 2:17.11 | |||
3 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.59 | 1:08.07 | 1:44.82 | 2:19.03 | |||
4 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 32.15 | 1:07.75 | 1:44.65 | 2:19.07 | |||
5 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 32.87 | 1:10.29 | 1:48.36 | 2:24.64 | |||
6 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.22 | 1:11.66 | 1:50.08 | 2:25.08 | |||
7 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.36 | 1:10.89 | 1:50.02 | 2:28.66 | |||
8 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 34.27 | 1:11.85 | 1:50.86 | 2:30.18 | |||
9 | Elin Löfving | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.52 | 1:12.30 | 1:52.02 | 2:30.94 | |||
10 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 37.28 | 1:18.14 | 2:01.70 | 2:41.86 | |||
11 | Linnéa Ärlegård | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.38 | 1:16.92 | 2:00.63 | 2:42.24 | |||
12 | Elin Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:19.14 | 2:02.48 | 2:45.11 | 2:45.11 | |||
13 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 39.43 | 1:22.40 | 2:07.62 | 2:48.14 | |||
14 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.38 | 1:20.52 | 2:05.62 | 2:49.05 | |||
15 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 38.47 | 1:22.05 | 2:08.88 | 2:52.01 | |||
16 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 38.91 | 1:21.86 | 2:08.94 | 2:52.75 | |||
17 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.83 | 1:24.77 | 2:10.39 | 2:53.21 | |||
18 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 43.39 | 1:31.92 | 2:21.05 | 3:06.99 | |||
19 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 42.90 | 1:30.22 | 2:19.45 | 3:08.92 | |||
20 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.02 | 1:29.34 | 2:19.07 | 3:11.14 | |||
21 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.84 | 1:37.29 | 2:28.19 | 3:15.27 | |||
22 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 43.94 | 1:35.07 | 2:26.30 | 3:16.66 | |||
23 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.59 | 1:41.59 | 2:36.30 | 3:27.48 | |||
24 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.39 | 1:44.52 | 2:42.33 | 3:34.65 | |||
- | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 59.96 | 1:32.61 | 2:03.85 | 2:03.85 | |||
2 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 1:02.97 | 1:36.17 | 2:08.50 | 2:08.50 | |||
3 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 1:04.23 | 1:37.85 | 2:09.83 | 2:09.83 | |||
4 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:04.66 | 1:37.96 | 2:10.38 | 2:10.38 | |||
5 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 1:03.47 | 1:38.41 | 2:18.42 | 2:13.47 | |||
6 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 1:04.35 | 1:39.84 | 2:15.21 | 2:15.21 | |||
7 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 31.50 | 1:08.25 | 1:46.06 | 2:21.61 | |||
8 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 32.90 | 1:08.71 | 1:46.14 | 2:23.24 | |||
9 | Isac Stankiewicz | 1998 | Bålsta Simklubb | 34.53 | 1:12.19 | 1:50.44 | 2:23.85 | |||
10 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.94 | 1:10.70 | 1:50.93 | 2:27.92 | |||
11 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 34.33 | 1:14.33 | 1:55.07 | 2:32.44 | |||
12 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 35.37 | 1:15.16 | 1:56.01 | 2:35.28 | |||
13 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.03 | 1:16.66 | 1:59.37 | 2:40.14 | |||
14 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.53 | 1:24.97 | 2:11.70 | 2:51.86 | |||
15 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.18 | 1:23.87 | 2:09.14 | 2:52.91 | |||
16 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.65 | 1:28.60 | 2:19.23 | 3:08.49 | |||
17 | Anton Sjösten | 2002 | Bålsta Simklubb | 43.49 | 1:35.35 | 2:26.74 | 3:11.15 | |||
18 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 44.50 | 1:36.13 | 2:26.98 | 3:11.76 | |||
19 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 45.05 | 1:34.48 | 2:26.87 | 3:13.31 | |||
20 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 45.09 | 1:36.92 | 2:28.97 | 3:16.82 | |||
21 | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | 44.67 | 1:36.39 | 2:28.83 | 3:18.03 | |||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 32.75 | ||||||
2 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.09 | ||||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.69 | ||||||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.90 | ||||||
5 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 35.03 | ||||||
6 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.74 | ||||||
7 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 36.44 | ||||||
8 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.44 | ||||||
9 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 37.46 | ||||||
10 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 38.27 | ||||||
11 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 38.39 | ||||||
12 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 38.51 | ||||||
13 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.54 | ||||||
14 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 38.58 | ||||||
15 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.01 | ||||||
16 | Tova Barresäter | 2000 | Gävle Simsällskap | 39.10 | ||||||
17 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 39.71 | ||||||
18 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 40.35 | ||||||
19 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.22 | ||||||
20 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 41.30 | ||||||
21 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 42.00 | ||||||
22 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 42.09 | ||||||
23 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.69 | ||||||
24 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 42.71 | ||||||
25 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 43.31 | ||||||
26 | Wilma Hedberg | 2002 | Gävle Simsällskap | 44.02 | ||||||
27 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 44.12 | ||||||
28 | Elin Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.18 | ||||||
29 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 45.65 | ||||||
30 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 46.51 | ||||||
31 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 46.64 | ||||||
32 | Linnéa Ärlegård | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.21 | ||||||
33 | Emma Carlsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 47.40 | ||||||
34 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 47.56 | ||||||
35 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 47.83 | ||||||
36 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 47.95 | ||||||
37 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.05 | ||||||
38 | Cecilia Holm | 2001 | Gimo Simsällskap | 48.29 | ||||||
39 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.32 | ||||||
40 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 48.53 | ||||||
41 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 48.83 | ||||||
42 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.94 | ||||||
43 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 49.16 | ||||||
44 | Ida Lundén | 2002 | Gävle Simsällskap | 49.69 | ||||||
45 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 53.31 | ||||||
46 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 53.78 | ||||||
47 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 55.98 | ||||||
48 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 56.89 | ||||||
49 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 58.91 | ||||||
50 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 59.35 | ||||||
51 | Tilde Rudert | 2002 | Norrtälje Simklubb | 1:03.21 | ||||||
- | Cajsa Blomberg | 2002 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 29.18 | ||||||
2 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 30.28 | ||||||
3 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.94 | ||||||
4 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 33.16 | ||||||
5 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 34.64 | ||||||
6 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.92 | ||||||
7 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 36.65 | ||||||
8 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 37.41 | ||||||
9 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 38.47 | ||||||
10 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.08 | ||||||
11 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.17 | ||||||
12 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.44 | ||||||
13 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 40.06 | ||||||
14 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 40.08 | ||||||
15 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 40.46 | ||||||
16 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 40.86 | ||||||
17 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 43.83 | ||||||
18 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 45.28 | ||||||
19 | Anton Sjösten | 2002 | Bålsta Simklubb | 46.05 | ||||||
20 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 46.13 | ||||||
21 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 46.14 | ||||||
22 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.54 | ||||||
23 | Daniel Khosravi | 1998 | Gimo Simsällskap | 47.60 | ||||||
24 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 48.42 | ||||||
25 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 49.27 | ||||||
26 | Simon Sjöberg | 2003 | Norrtälje Simklubb | 49.98 | ||||||
27 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 50.30 | ||||||
28 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 53.79 | ||||||
29 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 57.77 | ||||||
- | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Joel Nordström | 2001 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 38.26 | 1:18.21 | |||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.81 | 1:24.46 | |||||
3 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 40.29 | 1:25.94 | |||||
4 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.14 | 1:27.00 | |||||
5 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 43.02 | 1:28.11 | |||||
6 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 43.93 | 1:28.49 | |||||
7 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.92 | 1:35.59 | |||||
8 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 44.31 | 1:35.71 | |||||
9 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 46.43 | 1:36.44 | |||||
10 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 45.70 | 1:36.78 | |||||
11 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.81 | 1:37.15 | |||||
12 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 47.06 | 1:37.21 | |||||
13 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 47.82 | 1:37.67 | |||||
14 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 46.82 | 1:38.92 | |||||
15 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.52 | 1:39.97 | |||||
16 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 48.20 | 1:40.53 | |||||
17 | Linnéa Ärlegård | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.69 | 1:40.67 | |||||
18 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.96 | 1:41.42 | |||||
19 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.17 | 1:42.80 | |||||
20 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 47.80 | 1:42.87 | |||||
21 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 51.39 | 1:43.13 | |||||
22 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 50.39 | 1:43.59 | |||||
23 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 49.31 | 1:43.91 | |||||
24 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 51.23 | 1:45.29 | |||||
25 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 52.06 | 1:46.78 | |||||
26 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 53.97 | 1:46.98 | |||||
27 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.46 | 1:47.12 | |||||
28 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 52.26 | 1:47.22 | |||||
29 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 55.07 | 1:52.65 | |||||
30 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 52.80 | 1:52.83 | |||||
31 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 54.22 | 1:53.01 | |||||
32 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 54.09 | 1:53.93 | |||||
33 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 57.54 | 1:58.92 | |||||
34 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 57.66 | 2:00.90 | |||||
35 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 55.82 | 2:02.63 | |||||
36 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 1:00.28 | 2:04.41 | |||||
37 | Alicia Enoksson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:00.62 | 2:05.20 | |||||
38 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 1:04.91 | 2:12.79 | |||||
39 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:03.64 | 2:14.63 | |||||
40 | Erna Demo | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 16.92 | 2:15.55 | |||||
41 | Anna Larsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:07.22 | 2:24.52 | |||||
- | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Pernilla Nyström | 1998 | Avesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 35.24 | 1:12.31 | |||||
2 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 36.10 | 1:14.56 | |||||
3 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 34.66 | 1:14.84 | |||||
4 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.41 | 1:15.23 | |||||
5 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 35.19 | 1:15.64 | |||||
6 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 36.03 | 1:15.74 | |||||
7 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 37.44 | 1:19.15 | |||||
8 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 37.82 | 1:21.46 | |||||
9 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.02 | 1:31.18 | |||||
10 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 43.32 | 1:31.31 | |||||
11 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.16 | 1:33.96 | |||||
12 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.34 | 1:34.62 | |||||
12 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 44.90 | 1:34.62 | |||||
14 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.14 | 1:39.35 | |||||
15 | Daniel Khosravi | 1998 | Gimo Simsällskap | 48.74 | 1:39.55 | |||||
16 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 48.26 | 1:41.48 | |||||
17 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 51.02 | 1:41.69 | |||||
18 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 51.74 | 1:43.89 | |||||
19 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 51.88 | 1:46.28 | |||||
20 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 53.75 | 1:51.31 | |||||
21 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 55.01 | 1:51.93 | |||||
22 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 55.86 | 1:54.23 | |||||
23 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 56.38 | 1:54.71 | |||||
24 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 55.00 | 1:55.92 | |||||
25 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 59.89 | 2:04.75 | |||||
26 | David Hansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:05.39 | 2:12.44 | |||||
- | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 29.35 | ||||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 30.14 | ||||||
3 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.64 | ||||||
4 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 31.93 | ||||||
5 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 32.95 | ||||||
6 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 33.71 | ||||||
7 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.21 | ||||||
8 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 34.53 | ||||||
9 | Elin Löfving | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 35.44 | ||||||
10 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.24 | ||||||
11 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.86 | ||||||
12 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.91 | ||||||
13 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 37.52 | ||||||
14 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 38.26 | ||||||
14 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 38.26 | ||||||
16 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 38.46 | ||||||
17 | Linnéa Ärlegård | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.52 | ||||||
18 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.20 | ||||||
19 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 39.67 | ||||||
20 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 39.72 | ||||||
21 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 40.29 | ||||||
22 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 40.59 | ||||||
23 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.70 | ||||||
24 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.15 | ||||||
25 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.81 | ||||||
26 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.89 | ||||||
27 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.16 | ||||||
28 | Tova Barresäter | 2000 | Gävle Simsällskap | 42.26 | ||||||
29 | Elin Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.52 | ||||||
30 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 43.64 | ||||||
31 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.11 | ||||||
32 | Wilma Hedberg | 2002 | Gävle Simsällskap | 46.57 | ||||||
33 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 48.24 | ||||||
34 | Ida Lundén | 2002 | Gävle Simsällskap | 48.61 | ||||||
35 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.40 | ||||||
36 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 49.61 | ||||||
37 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 50.86 | ||||||
38 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 52.42 | ||||||
39 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 52.91 | ||||||
- | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 27.37 | ||||||
2 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 27.85 | ||||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.82 | ||||||
4 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.24 | ||||||
5 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.39 | ||||||
6 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 29.70 | ||||||
7 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 31.24 | ||||||
8 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 34.97 | ||||||
9 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 35.31 | ||||||
10 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 36.15 | ||||||
11 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.28 | ||||||
12 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 37.25 | ||||||
13 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 39.41 | ||||||
14 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.58 | ||||||
15 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.17 | ||||||
16 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.20 | ||||||
17 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.13 | ||||||
18 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 42.72 | ||||||
19 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 43.05 | ||||||
20 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 43.60 | ||||||
21 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 44.53 | ||||||
22 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.36 | ||||||
23 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 49.35 | ||||||
24 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 50.59 | ||||||
25 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 53.24 | ||||||
26 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 53.59 | ||||||
27 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 54.69 | ||||||
28 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 58.44 | ||||||
29 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 58.45 | ||||||
- | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.53 | 1:10.56 | |||||
2 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 35.38 | 1:13.11 | |||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 37.03 | 1:16.93 | |||||
4 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 36.58 | 1:17.24 | |||||
5 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 37.85 | 1:18.44 | |||||
6 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 37.96 | 1:19.36 | |||||
7 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.80 | 1:22.56 | |||||
8 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.24 | 1:22.76 | |||||
9 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.53 | 1:22.99 | |||||
10 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 41.86 | 1:24.93 | |||||
11 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.97 | 1:25.07 | |||||
12 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 42.96 | 1:26.27 | |||||
13 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.01 | 1:27.15 | |||||
14 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.33 | 1:30.22 | |||||
15 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:31.68 | 1:31.68 | |||||
16 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 47.06 | 1:34.62 | |||||
17 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.04 | 1:35.47 | |||||
18 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 47.54 | 1:37.11 | |||||
19 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 50.05 | 1:41.40 | |||||
20 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 51.09 | 1:43.03 | |||||
21 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.69 | 1:44.49 | |||||
22 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 51.39 | 1:45.81 | |||||
23 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 51.68 | 1:50.38 | |||||
- | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 32.42 | 1:06.04 | |||||
2 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 32.82 | 1:06.15 | |||||
3 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 34.69 | 1:11.26 | |||||
4 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 33.80 | 1:11.92 | |||||
5 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 34.69 | 1:13.28 | |||||
6 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 36.34 | 1:13.93 | |||||
7 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.78 | 1:13.94 | |||||
8 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 37.46 | 1:16.99 | |||||
9 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 39.93 | 1:20.59 | |||||
10 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 40.65 | 1:21.80 | |||||
11 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.53 | 1:30.24 | |||||
12 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 48.99 | 1:35.70 | |||||
13 | Anton Sjösten | 2002 | Bålsta Simklubb | 48.05 | 1:36.55 | |||||
14 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 53.46 | 1:45.48 | |||||
15 | Daniel Khosravi | 1998 | Gimo Simsällskap | 49.42 | 1:46.23 | |||||
16 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.09 | 1:47.14 | |||||
17 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 52.92 | 1:52.32 | |||||
18 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 57.53 | 2:00.49 | |||||
- | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 4X50m Frisim Damer Öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frisimmarna Lag1 | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:56.28 | ||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Anna Eriksson | 1999 | 28.27 | 58.23 | |||||||
Amanda Hyllbrant | 1999 | 30.33 | 1:28.56 | |||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 27.72 | 1:56.28 | |||||||
2 | Eskilstuna SK Fl Lag 1 | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 1:57.00 | ||||||
Ebba Engström | 1995 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Nelly Neuman | 1996 | 58.58 | 1:28.22 | |||||||
Moa Sundholm | 1997 | 28.78 | 1:57.00 | |||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 1:57.00 | ||||||||
3 | Eskilstuna SK Fl Lag 2 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 2:11.34 | ||||||
Elin Strand | 1998 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Amanda Kullman | 2000 | 33.36 | 1:06.66 | |||||||
Elin Hermansson | 1997 | 32.89 | 1:39.55 | |||||||
Elin Löfving | 1997 | 31.79 | 2:11.34 | |||||||
4 | Bålsta SK Damer | 1998 | Bålsta Simklubb | 2:13.65 | ||||||
Clara Eklund | 2000 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 35.79 | 1:08.67 | |||||||
Sandra Bergerstam | 2001 | 32.84 | 1:41.51 | |||||||
Marina Feria Söderholm | 1998 | 32.14 | 2:13.65 | |||||||
5 | Hk Sim Lag 2 | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:21.20 | ||||||
Elin Karlsson | 2001 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 34.97 | 1:11.63 | |||||||
Elsa Jansson | 2002 | 35.19 | 1:46.82 | |||||||
Linnéa Ärlegård | 1999 | 34.38 | 2:21.20 | |||||||
6 | Eskilstuna SK Fl Lag 3 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 2:24.35 | ||||||
Jenny Isakssen | 2000 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Ylva Rehnholm | 2000 | 32.74 | 1:12.38 | |||||||
Johanna Ly | 2000 | 1:11.97 | 2:24.35 | |||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 2:24.35 | ||||||||
7 | SK Ena Dam 1 | 1998 | Simklubben Ena | 2:28.32 | ||||||
Rebecka Gustafsson | 1998 | 27.91 | 27.91 | |||||||
Matilda Olausson | 2004 | 44.89 | 1:12.80 | |||||||
Adelina Walldén | 2002 | 38.43 | 1:51.23 | |||||||
Hannele Ålander | 2001 | 37.09 | 2:28.32 | |||||||
8 | Eskilstuna SK Fl Lag 4 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 2:36.37 | ||||||
Frida Hammar | 2002 | 40.50 | 40.50 | |||||||
Fanny Paulson | 1998 | 40.06 | 1:20.56 | |||||||
Maja Gustafsson | 2001 | 38.77 | 1:59.33 | |||||||
Frida Gustafsson | 2001 | 37.04 | 2:36.37 | |||||||
9 | Norrtälje Damer [2001] | 2001 | Norrtälje Simklubb | 2:36.88 | ||||||
Linnea Jonsson | 2002 | 39.50 | 39.50 | |||||||
Emma Pettersson | 2001 | 43.11 | 1:22.61 | |||||||
Ebba Filipsson | 2001 | 39.38 | 2:01.99 | |||||||
Tova Sjöberg | 2001 | 34.89 | 2:36.88 | |||||||
10 | Eskilstuna SK Fl Lag 5 | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 2:37.97 | ||||||
Ida Fundberg | 2002 | 37.74 | 37.74 | |||||||
Ida Saikkonen Thelin | 2002 | 42.49 | 1:20.23 | |||||||
Emma Mirkohosravi | 2002 | 40.37 | 2:00.60 | |||||||
Tilda Wik | 2001 | 37.37 | 2:37.97 | |||||||
11 | Hk Sim Lag 1 | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:43.93 | ||||||
Josefine Stenman | 2002 | 40.14 | 40.14 | |||||||
Tilde Tråvén | 2002 | 42.30 | 1:22.44 | |||||||
Ellen Eriksson | 2001 | 41.94 | 2:04.38 | |||||||
Emma Sibelius | 2002 | 39.55 | 2:43.93 | |||||||
12 | Eskilstuna SK Fl Lag 6 | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 3:10.69 | ||||||
Johanna Pettersson | 2003 | 45.33 | 45.33 | |||||||
Emma Björk | 2002 | 12.76 | 58.09 | |||||||
Josefin Fundberg | 2004 | 35.57 | 1:33.66 | |||||||
Runa Sivertsen | 2002 | 1:37.03 | 3:10.69 | |||||||
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar Öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Åkersberga Herrar | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 1:43.51 | ||||||
Oskar Nilsson | 1995 | 27.00 | 27.00 | |||||||
Marcus Kjellberg | 1994 | 25.70 | 52.70 | |||||||
Marcus Pirkizri | 1995 | 26.93 | 1:19.63 | |||||||
Anton Blomquist | 1995 | 23.88 | 1:43.51 | |||||||
2 | Eskilstuna SK Po Lag 1 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:44.39 | ||||||
Alexander Kotevski | 1994 | 26.52 | 26.52 | |||||||
Erik Skogfors | 1996 | 26.66 | 53.18 | |||||||
Karl Lindoff | 1998 | 26.32 | 1:19.50 | |||||||
Axel Brorsson | 1996 | 24.89 | 1:44.39 | |||||||
3 | SK Ena Herr 1 | 1998 | Simklubben Ena | 1:48.19 | ||||||
Fredrik Ekesten | 1995 | 27.08 | 27.08 | |||||||
Jonathan Mastrangeli | 1999 | 27.63 | 54.71 | |||||||
Olle Lindberg | 1995 | 26.10 | 1:20.81 | |||||||
Sean Johansson | 1997 | 27.38 | 1:48.19 | |||||||
4 | Eskilstuna SK Po Lag 2 | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 2:04.84 | ||||||
Carl Bidebo | 2000 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Eldin Kadic | 1999 | 28.00 | 1:00.45 | |||||||
Arvid Heikinniemi | 2001 | 31.75 | 1:32.20 | |||||||
Viktor Syrén | 2000 | 32.64 | 2:04.84 | |||||||
5 | SK Ena Herr 2 | 1995 | Simklubben Ena | 2:12.38 | ||||||
Jacob Pedersen | 2000 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Gustav Ekesten | 1998 | 31.27 | 1:04.60 | |||||||
Olle Hansen | 2001 | 34.68 | 1:39.28 | |||||||
Joel Marin | 1999 | 33.10 | 2:12.38 | |||||||
6 | Hm Sim Herrar | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:25.14 | ||||||
Vilmer Jansson | 2000 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Andreas Thungren | 2002 | 35.77 | 1:06.97 | |||||||
David Hansson | 2000 | 47.69 | 1:54.66 | |||||||
Dennis Tillquist | 1999 | 30.48 | 2:25.14 | |||||||
7 | Bålsta SK Herrar | 2000 | Bålsta Simklubb | 2:32.94 | ||||||
Anton Sjösten | 2002 | 39.58 | 39.58 | |||||||
Hampus Frykman | 2002 | 38.92 | 1:18.50 | |||||||
Eskil Jonsson | 2003 | 39.17 | 1:57.67 | |||||||
Leo Jakobsson | 2002 | 35.27 | 2:32.94 | |||||||
8 | Eskilstuna SK Po Lag 3 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 2:33.51 | ||||||
Artush Shahverdyan | 2000 | 1:16.86 | 1:16.86 | |||||||
August Landstorp | 2000 | 39.54 | 1:56.40 | |||||||
Albin Karlsson | 2000 | 37.11 | 2:33.51 | |||||||
Axel Witt | 2000 | 2:33.51 | ||||||||
9 | Eskilstuna SK Po Lag 4 | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 2:52.16 | ||||||
Elias Paulson | 2000 | 42.37 | 42.37 | |||||||
Sam Thai | 1999 | 39.49 | 1:21.86 | |||||||
Ricky Ton | 2000 | 11.03 | 1:32.89 | |||||||
Alex Ly | 2003 | 1:19.27 | 2:52.16 | |||||||
Gren 17, 200m Medley Damer A,B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.25 | 1:13.79 | 2:00.12 | 2:36.13 | |||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 38.27 | 1:21.43 | 2:09.82 | 2:47.76 | |||
3 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 37.44 | 1:22.06 | 2:12.53 | 2:49.81 | |||
4 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.51 | 1:25.07 | 2:19.65 | 2:55.93 | |||
5 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 40.36 | 1:26.53 | 2:21.57 | 3:03.17 | |||
6 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.37 | 1:25.88 | 2:22.49 | 3:03.90 | |||
7 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 44.06 | 1:37.80 | 2:31.72 | 3:18.20 | |||
Gren 18, 200m Medley Herrar A,B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.67 | 1:05.46 | 1:48.71 | 2:22.11 | |||
2 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 31.86 | 1:09.03 | 1:51.87 | 2:22.70 | |||
3 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 31.14 | 1:08.60 | 1:52.24 | 2:30.02 | |||
4 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 34.31 | 1:13.96 | 2:00.20 | 2:33.05 | |||
5 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.31 | 1:13.24 | 2:01.49 | 2:33.17 | |||
6 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 31.74 | 1:10.66 | 1:58.16 | 2:33.30 | |||
7 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.75 | 1:16.40 | 2:01.34 | 2:37.93 | |||
8 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 36.36 | 1:20.52 | 2:06.80 | 2:48.99 | |||
9 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 38.09 | 1:20.25 | 2:12.02 | 2:49.94 | |||
10 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 53.29 | 1:50.16 | 2:48.76 | 3:41.54 | |||
- | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 37.04 | ||||||
2 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.85 | ||||||
3 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.59 | ||||||
4 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 41.21 | ||||||
5 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 41.27 | ||||||
6 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 41.50 | ||||||
7 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 41.91 | ||||||
8 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.25 | ||||||
9 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 43.02 | ||||||
10 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 43.54 | ||||||
11 | Tova Barresäter | 2000 | Gävle Simsällskap | 44.02 | ||||||
12 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 44.19 | ||||||
13 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.32 | ||||||
14 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 44.62 | ||||||
15 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.83 | ||||||
16 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 45.41 | ||||||
17 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 46.34 | ||||||
18 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 46.69 | ||||||
19 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 46.72 | ||||||
20 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 46.87 | ||||||
21 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.94 | ||||||
22 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.15 | ||||||
23 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.19 | ||||||
24 | Wilma Hedberg | 2002 | Gävle Simsällskap | 47.45 | ||||||
25 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 47.53 | ||||||
26 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 47.63 | ||||||
27 | Linnéa Ärlegård | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.90 | ||||||
28 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.24 | ||||||
29 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.65 | ||||||
30 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 48.91 | ||||||
31 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 49.43 | ||||||
32 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.62 | ||||||
33 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.89 | ||||||
34 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 49.99 | ||||||
35 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 50.32 | ||||||
36 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 50.33 | ||||||
37 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 50.34 | ||||||
38 | Cajsa Blomberg | 2002 | Gävle Simsällskap | 51.04 | ||||||
39 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.21 | ||||||
40 | Ida Lundén | 2002 | Gävle Simsällskap | 51.24 | ||||||
41 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 51.46 | ||||||
42 | Elin Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.64 | ||||||
43 | Emma Carlsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 52.66 | ||||||
44 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 55.25 | ||||||
45 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 55.29 | ||||||
46 | Cecilia Holm | 2001 | Gimo Simsällskap | 55.63 | ||||||
47 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 55.76 | ||||||
48 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 56.84 | ||||||
49 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 56.87 | ||||||
50 | Alicia Enoksson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 56.97 | ||||||
51 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 58.02 | ||||||
52 | Tilde Tråvén | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 58.28 | ||||||
53 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 59.04 | ||||||
54 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 59.18 | ||||||
55 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 59.46 | ||||||
56 | Erna Demo | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:00.03 | ||||||
57 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:00.32 | ||||||
58 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 1:02.97 | ||||||
59 | Anna Larsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:03.84 | ||||||
60 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 1:08.07 | ||||||
- | Daniella Tillquist | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stina Lorenzoni Wadin | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.52 | ||||||
2 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 34.13 | ||||||
3 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 34.28 | ||||||
4 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.90 | ||||||
5 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 36.79 | ||||||
6 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 41.22 | ||||||
7 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.13 | ||||||
8 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.46 | ||||||
9 | Daniel Khosravi | 1998 | Gimo Simsällskap | 44.86 | ||||||
10 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 45.16 | ||||||
11 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 46.51 | ||||||
12 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 47.11 | ||||||
13 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.22 | ||||||
14 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.67 | ||||||
15 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.13 | ||||||
16 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 48.85 | ||||||
17 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 49.68 | ||||||
18 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 51.34 | ||||||
19 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.44 | ||||||
20 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 52.40 | ||||||
21 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 52.79 | ||||||
22 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 53.20 | ||||||
23 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 53.90 | ||||||
24 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 55.00 | ||||||
25 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 56.52 | ||||||
26 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 58.05 | ||||||
27 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 58.15 | ||||||
28 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 58.56 | ||||||
29 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.86 | ||||||
30 | David Hansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:02.58 | ||||||
- | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.50 | 1:05.73 | |||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.94 | 1:07.81 | |||||
3 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.40 | 1:09.24 | |||||
4 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 33.86 | 1:09.55 | |||||
5 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 38.14 | 1:16.80 | |||||
6 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.88 | 1:16.81 | |||||
7 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.79 | 1:18.53 | |||||
8 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 38.16 | 1:20.56 | |||||
9 | Elin Löfving | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 38.94 | 1:20.91 | |||||
10 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 37.57 | 1:21.75 | |||||
11 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.41 | 1:27.56 | |||||
12 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 40.24 | 1:28.16 | |||||
13 | Linnéa Ärlegård | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.23 | 1:34.64 | |||||
14 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 46.02 | 1:35.96 | |||||
15 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.38 | 1:36.58 | |||||
16 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.12 | 1:38.90 | |||||
17 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.18 | 1:39.28 | |||||
18 | Elin Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.04 | 1:39.58 | |||||
19 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.71 | 1:39.61 | |||||
20 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.72 | 1:49.14 | |||||
- | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 31.01 | 1:03.00 | |||||
2 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 29.81 | 1:03.04 | |||||
3 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.99 | 1:04.55 | |||||
4 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.25 | 1:05.52 | |||||
5 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.74 | 1:05.72 | |||||
6 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 32.23 | 1:11.95 | |||||
7 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 37.34 | 1:20.92 | |||||
8 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.22 | 1:22.12 | |||||
9 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 39.71 | 1:23.37 | |||||
10 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.62 | 1:37.16 | |||||
Gren 23, 100m Medley Flickor C,D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.91 | 1:20.71 | |||||
2 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 38.96 | 1:20.97 | |||||
3 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 39.80 | 1:21.29 | |||||
4 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.90 | 1:24.18 | |||||
5 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 39.56 | 1:24.55 | |||||
6 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.88 | 1:24.87 | |||||
7 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 40.59 | 1:25.62 | |||||
8 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:26.16 | 1:26.16 | |||||
9 | Tova Barresäter | 2000 | Gävle Simsällskap | 40.70 | 1:28.10 | |||||
10 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 42.49 | 1:28.39 | |||||
11 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 41.75 | 1:29.31 | |||||
12 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 44.78 | 1:29.33 | |||||
13 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.02 | 1:30.22 | |||||
14 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 42.01 | 1:31.32 | |||||
15 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 44.28 | 1:32.40 | |||||
16 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.31 | 1:32.49 | |||||
17 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.26 | 1:32.54 | |||||
18 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.28 | 1:32.96 | |||||
19 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 43.55 | 1:34.63 | |||||
20 | Wilma Hedberg | 2002 | Gävle Simsällskap | 45.41 | 1:34.99 | |||||
21 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.26 | 1:35.51 | |||||
22 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 48.02 | 1:35.53 | |||||
23 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.27 | 1:35.62 | |||||
24 | Elin Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.56 | 1:35.78 | |||||
25 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 48.37 | 1:38.53 | |||||
26 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 49.98 | 1:38.85 | |||||
27 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.36 | 1:38.86 | |||||
28 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 48.27 | 1:39.13 | |||||
29 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 50.97 | 1:39.14 | |||||
30 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.62 | 1:39.79 | |||||
31 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.35 | 1:39.81 | |||||
32 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.72 | 1:39.99 | |||||
33 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 51.60 | 1:40.36 | |||||
34 | Ida Lundén | 2002 | Gävle Simsällskap | 51.56 | 1:43.30 | |||||
35 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.65 | 1:43.97 | |||||
36 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 53.85 | 1:50.42 | |||||
37 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 54.48 | 1:52.00 | |||||
38 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 55.42 | 1:53.70 | |||||
39 | Tilde Tråvén | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 58.48 | 2:00.03 | |||||
- | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Medley Pojkar C,D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 38.76 | 1:22.94 | |||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.89 | 1:22.94 | |||||
3 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.26 | 1:23.05 | |||||
4 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 40.59 | 1:27.60 | |||||
5 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.71 | 1:27.69 | |||||
6 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 42.67 | 1:31.39 | |||||
7 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.02 | 1:35.10 | |||||
8 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 44.44 | 1:36.89 | |||||
9 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.89 | 1:37.09 | |||||
10 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.98 | 1:38.48 | |||||
11 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.24 | 1:38.97 | |||||
12 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 48.80 | 1:39.76 | |||||
13 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 51.24 | 1:41.45 | |||||
14 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 49.13 | 1:42.22 | |||||
15 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 51.71 | 1:46.07 | |||||
16 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 49.76 | 1:46.38 | |||||
17 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 51.76 | 1:47.06 | |||||
18 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 52.56 | 1:48.94 | |||||
19 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 56.51 | 1:51.09 | |||||
20 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 54.38 | 1:52.34 | |||||
- | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 29.15 | 1:00.27 | |||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 29.80 | 1:01.69 | |||||
3 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 30.56 | 1:03.28 | |||||
4 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 30.98 | 1:04.35 | |||||
5 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.61 | 1:05.66 | |||||
6 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 32.04 | 1:06.40 | |||||
7 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.96 | 1:06.86 | |||||
8 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 32.28 | 1:07.48 | |||||
9 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 32.45 | 1:07.61 | |||||
10 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 32.09 | 1:08.00 | |||||
11 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.91 | 1:08.06 | |||||
12 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 33.80 | 1:09.62 | |||||
13 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 35.05 | 1:10.24 | |||||
14 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 34.21 | 1:10.62 | |||||
15 | Amanda Fors | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.54 | 1:11.97 | |||||
16 | Tova Barresäter | 2000 | Gävle Simsällskap | 35.16 | 1:12.14 | |||||
17 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 35.16 | 1:12.21 | |||||
18 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.02 | 1:12.98 | |||||
19 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.30 | 1:13.03 | |||||
20 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 35.46 | 1:13.20 | |||||
21 | Elin Löfving | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.92 | 1:13.29 | |||||
22 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 37.08 | 1:17.02 | |||||
23 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 35.96 | 1:17.59 | |||||
24 | Linnéa Ärlegård | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.30 | 1:17.71 | |||||
25 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 36.57 | 1:17.99 | |||||
26 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.61 | 1:18.76 | |||||
27 | Elin Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.33 | 1:19.07 | |||||
28 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 39.06 | 1:19.81 | |||||
29 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 39.35 | 1:20.57 | |||||
30 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 38.52 | 1:20.64 | |||||
31 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.15 | 1:21.19 | |||||
32 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 38.24 | 1:21.73 | |||||
33 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 39.09 | 1:21.94 | |||||
34 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.04 | 1:23.93 | |||||
35 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 41.19 | 1:25.73 | |||||
36 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 41.58 | 1:26.32 | |||||
37 | Mathilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 41.02 | 1:26.43 | |||||
38 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.88 | 1:29.02 | |||||
39 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.44 | 1:29.10 | |||||
40 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 43.46 | 1:29.38 | |||||
41 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.71 | 1:29.54 | |||||
42 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 43.67 | 1:31.39 | |||||
43 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 43.95 | 1:31.66 | |||||
44 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.64 | 1:32.18 | |||||
45 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 44.68 | 1:34.19 | |||||
46 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.56 | 1:34.49 | |||||
47 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.52 | 1:34.55 | |||||
48 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 47.57 | 1:38.38 | |||||
49 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 45.55 | 1:39.69 | |||||
50 | Ellen Nyhlin | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.69 | 1:40.24 | |||||
51 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 48.08 | 1:43.98 | |||||
52 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 50.68 | 1:47.89 | |||||
53 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.73 | 1:50.62 | |||||
54 | Erna Demo | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.46 | 1:51.38 | |||||
55 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 56.29 | 1:57.65 | |||||
56 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 57.76 | 2:02.15 | |||||
57 | Stina Lorenzoni Wadin | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:02.61 | 2:11.01 | |||||
- | Cajsa Blomberg | 2002 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 27.88 | 55.73 | |||||
2 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 28.62 | 57.43 | |||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.86 | 59.33 | |||||
4 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.58 | 1:01.05 | |||||
5 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 29.75 | 1:01.10 | |||||
6 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 29.59 | 1:01.19 | |||||
7 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 29.69 | 1:01.22 | |||||
8 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.35 | 1:01.50 | |||||
9 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 29.27 | 1:02.22 | |||||
10 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.13 | 1:07.36 | |||||
11 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.38 | 1:08.22 | |||||
12 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.55 | 1:08.41 | |||||
13 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 34.16 | 1:10.29 | |||||
14 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 32.88 | 1:11.41 | |||||
15 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 35.17 | 1:13.09 | |||||
16 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.64 | 1:13.46 | |||||
17 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.35 | 1:15.73 | |||||
18 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 37.30 | 1:16.82 | |||||
19 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.77 | 1:16.87 | |||||
20 | Daniel Khosravi | 1998 | Gimo Simsällskap | 39.93 | 1:21.61 | |||||
21 | Jesper Sandberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.43 | 1:22.42 | |||||
22 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 39.51 | 1:22.53 | |||||
23 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.97 | 1:23.06 | |||||
24 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 42.40 | 1:24.96 | |||||
25 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.96 | 1:24.97 | |||||
26 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 42.71 | 1:28.76 | |||||
27 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 42.03 | 1:29.88 | |||||
28 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 43.89 | 1:31.88 | |||||
29 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 44.46 | 1:33.41 | |||||
30 | Albin Östlund | 2004 | Gävle Simsällskap | 45.57 | 1:38.34 | |||||
31 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 47.57 | 1:39.83 | |||||
32 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.05 | 1:43.96 | |||||
33 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 48.41 | 1:45.11 | |||||
34 | David Hansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.88 | 1:48.78 | |||||
35 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 51.19 | 1:50.69 | |||||
Gren 27, 4X50m Medley Mixed Öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna Mix Lag 1 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:01.51 | ||||||
Axel Brorsson | 1996 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Alexander Kotevski | 1994 | 31.68 | 1:01.78 | |||||||
Nelly Neuman | 1996 | 1:20.73 | 2:22.51 | |||||||
Moa Sundholm | 1997 | 2:01.51 | ||||||||
2 | Eskilstuna Mix Lag 2 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:06.57 | ||||||
Ebba Engström | 1995 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Eldin Kadic | 1999 | 33.20 | 1:08.39 | |||||||
Karl Lindoff | 1998 | 28.78 | 1:37.17 | |||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 29.40 | 2:06.57 | |||||||
3 | SK Ena Mix 1 | 1998 | Simklubben Ena | 2:12.21 | ||||||
Fredrik Ekesten | 1995 | 30.70 | 30.70 | |||||||
Adelina Walldén | 2002 | 43.94 | 1:14.64 | |||||||
Rebecka Gustafsson | 1998 | 29.27 | 1:43.91 | |||||||
Jonathan Mastrangeli | 1999 | 28.30 | 2:12.21 | |||||||
4 | Eskilstuna Mix Lag 3 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:23.29 | ||||||
Viktor Syrén | 2000 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Johanna Ly | 2000 | 40.62 | 1:21.20 | |||||||
Elin Löfving | 1997 | 34.42 | 1:55.62 | |||||||
Erik Skogfors | 1996 | 27.67 | 2:23.29 | |||||||
5 | Köpings SS Lag 2 Mix | 0 | Köpings Simsällskap | 2:28.44 | ||||||
Sofia Bjälevik | 1999 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Jesper Eklund | 1998 | 34.53 | 1:11.19 | |||||||
Nora Laine | 2000 | 38.75 | 1:49.94 | |||||||
Willy Orréll | 2000 | 38.50 | 2:28.44 | |||||||
6 | Frisimmarna Mix [1999] | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 2:31.88 | ||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Jesper Sandberg | 2001 | 48.98 | 1:22.38 | |||||||
Anna Eriksson | 1999 | 30.04 | 1:52.42 | |||||||
Eric Malmquist | 2003 | 39.46 | 2:31.88 | |||||||
7 | Eskilstuna Mix Lag 4 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:32.42 | ||||||
Elin Strand | 1998 | 40.29 | 40.29 | |||||||
Arvid Heikinniemi | 2001 | 41.82 | 1:22.11 | |||||||
Jenny Isakssen | 2000 | 1:10.41 | 2:32.52 | |||||||
Carl Bidebo | 2000 | 2:32.42 | ||||||||
8 | SK Ena Mix 2 | 1998 | Simklubben Ena | 2:39.97 | ||||||
Olle Lindberg | 1995 | 30.28 | 30.28 | |||||||
Sean Johansson | 1997 | 35.20 | 1:05.48 | |||||||
Hannele Ålander | 2001 | 51.14 | 1:56.62 | |||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 43.35 | 2:39.97 | |||||||
9 | Eskilstuna Mix Lag 5 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:46.35 | ||||||
Elin Hermansson | 1997 | 37.47 | 37.47 | |||||||
Axel Witt | 2000 | 48.04 | 1:25.51 | |||||||
Frida Gustafsson | 2001 | 43.12 | 2:08.63 | |||||||
Albin Karlsson | 2000 | 37.72 | 2:46.35 | |||||||
10 | Bålsta SK Mix | 0 | Bålsta Simklubb | 2:46.46 | ||||||
Clara Eklund | 2000 | 38.58 | 38.58 | |||||||
Eskil Jonsson | 2003 | 52.09 | 1:30.67 | |||||||
Marina Feria Söderholm | 1998 | 37.15 | 2:07.82 | |||||||
Hampus Frykman | 2002 | 38.64 | 2:46.46 | |||||||
11 | Eskilstuna Mix Lag 6 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 2:48.49 | ||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 41.87 | 41.87 | |||||||
Artush Shahverdyan | 2000 | 44.56 | 1:26.43 | |||||||
Ida Fundberg | 2002 | 42.77 | 2:09.20 | |||||||
Sam Thai | 1999 | 39.29 | 2:48.49 | |||||||
12 | Gimo SS | 0 | Gimo Simsällskap | 3:03.37 | ||||||
Cecilia Holm | 2001 | 52.06 | 52.06 | |||||||
Daniel Khosravi | 1998 | 45.28 | 1:37.34 | |||||||
Hanna Moberg | 2001 | 47.93 | 2:25.27 | |||||||
Joel Nordström | 2001 | 38.10 | 3:03.37 | |||||||
13 | Köpings SS Lag 1 Mix | 0 | Köpings Simsällskap | 3:03.74 | ||||||
Mathilda Thorsén | 2001 | 48.27 | 48.27 | |||||||
Peter Khabarov | 2002 | 53.61 | 1:41.88 | |||||||
Malin Eklund | 2001 | 39.50 | 2:21.38 | |||||||
Axel Thorsén | 2003 | 42.36 | 3:03.74 | |||||||
14 | Eskilstuna Mix Lag 7 | 0 | Eskilstuna Simklubb | 3:12.81 | ||||||
Frida Hammar | 2002 | 48.22 | 48.22 | |||||||
Elias Paulson | 2000 | 47.98 | 1:36.20 | |||||||
Alex Ly | 2003 | 21.96 | 1:58.16 | |||||||
Ida Saikkonen Thelin | 2002 | 1:14.65 | 3:12.81 | |||||||
- | SK Ena Mix 3 | 1995 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 07 september 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 18:15 |