Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Vellinge Easter Race 11-12 | Utskriftsdatum | 01 april 2013 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 11:59 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2013 |
Gren 1, 50m Frisim Flickor 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.16 | ||||||
2 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 33.34 | ||||||
3 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 34.62 | ||||||
4 | Bianca Nilsson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 35.20 | ||||||
5 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.69 | ||||||
6 | Emilla Ninevska | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 37.74 | ||||||
7 | Pia Ekman | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.72 | ||||||
8 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.17 | ||||||
9 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.20 | ||||||
10 | Ebba Billing | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.78 | ||||||
11 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.82 | ||||||
12 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 42.32 | ||||||
13 | Lina Sigfridsson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 42.60 | ||||||
14 | Linnea Holst | 2002 | Simklubben Triton | 42.91 | ||||||
15 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 43.29 | ||||||
16 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 44.57 | ||||||
17 | Ellen Johansson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 45.20 | ||||||
17 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.20 | ||||||
19 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 45.25 | ||||||
20 | Enkela Haliti | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 46.59 | ||||||
21 | Emma Persson | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.32 | ||||||
22 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.70 | ||||||
23 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.23 | ||||||
- | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Sabina Mate | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 2, 50m Bröstsim Pojkar 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Primetta | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 48.01 | ||||||
2 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.89 | ||||||
3 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 54.03 | ||||||
4 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 54.13 | ||||||
5 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 54.71 | ||||||
6 | Niclas Bigge | 2002 | Simklubben Triton | 56.09 | ||||||
7 | Anton Jansson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 57.44 | ||||||
8 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:00.07 | ||||||
9 | Julius Ingelström | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:03.55 | ||||||
10 | Oscar Malmgren | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.66 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 38.01 | ||||||
2 | Alva Nilsson | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 38.38 | ||||||
3 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 38.50 | ||||||
4 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 41.62 | ||||||
5 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 42.33 | ||||||
6 | Isabella Khanamidi | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.23 | ||||||
7 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 43.69 | ||||||
8 | Kajsa Broberg | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 44.80 | ||||||
9 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 44.85 | ||||||
10 | Emelie Nilsson | 2001 | Simklubben Triton | 44.89 | ||||||
11 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 49.96 | ||||||
12 | Nina Wulf-Andersson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.14 | ||||||
13 | Filippa Fredbo | 2001 | Ystads Simsällskap | 51.77 | ||||||
14 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 52.14 | ||||||
15 | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | 52.84 | ||||||
16 | Izabell Kvant | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.87 | ||||||
- | Vivian Lu | 2001 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 34.74 | ||||||
2 | Lukas Blennow | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 37.50 | ||||||
3 | Philip Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 39.09 | ||||||
4 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 44.26 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 43.50 | ||||||
2 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.13 | ||||||
3 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 48.33 | ||||||
4 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 50.38 | ||||||
5 | Bianca Nilsson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 50.56 | ||||||
6 | Emilla Ninevska | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 51.28 | ||||||
7 | Enkela Haliti | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 51.42 | ||||||
8 | Linnea Holst | 2002 | Simklubben Triton | 53.75 | ||||||
9 | Ebba Billing | 2002 | Simklubben Poseidon | 54.63 | ||||||
10 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.07 | ||||||
11 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.17 | ||||||
12 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 56.21 | ||||||
13 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 56.56 | ||||||
14 | Ellen Johansson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 57.79 | ||||||
15 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 57.95 | ||||||
16 | Emma Persson | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:00.96 | ||||||
17 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:08.85 | ||||||
18 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:09.83 | ||||||
- | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Sabina Mate | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.79 | ||||||
2 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 42.46 | ||||||
3 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.08 | ||||||
4 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.29 | ||||||
5 | Philip Primetta | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 47.57 | ||||||
6 | Niclas Bigge | 2002 | Simklubben Triton | 50.79 | ||||||
7 | Anton Jansson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 52.03 | ||||||
8 | Oscar Malmgren | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.42 | ||||||
9 | Julius Ingelström | 2002 | Ystads Simsällskap | 59.87 | ||||||
- | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 36.09 | ||||||
2 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 39.11 | ||||||
3 | Isabella Khanamidi | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.69 | ||||||
4 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.77 | ||||||
5 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 41.27 | ||||||
6 | Alva Nilsson | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 41.45 | ||||||
7 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 41.77 | ||||||
8 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 46.31 | ||||||
9 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 46.78 | ||||||
10 | Kajsa Broberg | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 49.29 | ||||||
11 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 51.65 | ||||||
12 | Nina Wulf-Andersson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.46 | ||||||
13 | Joyce Lee | 2001 | Simklubben Triton | 56.12 | ||||||
14 | Mikaela Johansson | 2001 | Höganäs Simsällskap | 56.29 | ||||||
15 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 56.35 | ||||||
- | Vivian Lu | 2001 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Pojkar 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 30.43 | ||||||
2 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 31.88 | ||||||
3 | Philip Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 33.08 | ||||||
4 | Lukas Blennow | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 34.10 | ||||||
5 | David Nilsson | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 38.52 | ||||||
6 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 38.85 | ||||||
7 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 39.53 | ||||||
8 | Emir Ademovski | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.78 | ||||||
- | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Flickor 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 41.42 | ||||||
2 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.73 | ||||||
3 | Bianca Nilsson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 43.34 | ||||||
4 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.01 | ||||||
5 | Pia Ekman | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.07 | ||||||
6 | Emilla Ninevska | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 44.35 | ||||||
7 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 48.75 | ||||||
8 | Ebba Billing | 2002 | Simklubben Poseidon | 49.85 | ||||||
9 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 50.31 | ||||||
10 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.43 | ||||||
11 | Lina Sigfridsson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 50.91 | ||||||
12 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Poseidon | 52.50 | ||||||
13 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 52.62 | ||||||
14 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.01 | ||||||
15 | Linnea Holst | 2002 | Simklubben Triton | 54.50 | ||||||
16 | Ellen Johansson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 54.52 | ||||||
17 | Emma Persson | 2002 | Simklubben Poseidon | 54.58 | ||||||
18 | Enkela Haliti | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 55.74 | ||||||
19 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 56.81 | ||||||
20 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 59.37 | ||||||
- | Sabina Mate | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Linn Olsson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Pojkar 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.30 | ||||||
2 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 49.45 | ||||||
3 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.65 | ||||||
4 | Philip Primetta | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 54.22 | ||||||
- | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Frisim Flickor 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 32.75 | ||||||
2 | Alva Nilsson | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 35.07 | ||||||
3 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 36.01 | ||||||
4 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 36.53 | ||||||
5 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 36.85 | ||||||
6 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 37.32 | ||||||
7 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 38.55 | ||||||
8 | Kajsa Broberg | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 39.63 | ||||||
9 | Emelie Nilsson | 2001 | Simklubben Triton | 39.77 | ||||||
10 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.83 | ||||||
11 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.77 | ||||||
12 | Nina Wulf-Andersson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.94 | ||||||
13 | Joyce Lee | 2001 | Simklubben Triton | 44.02 | ||||||
14 | Filippa Fredbo | 2001 | Ystads Simsällskap | 44.72 | ||||||
15 | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | 47.47 | ||||||
16 | Izabell Kvant | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.84 | ||||||
17 | Mikaela Johansson | 2001 | Höganäs Simsällskap | 54.40 | ||||||
- | Vivian Lu | 2001 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 42.37 | ||||||
2 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 42.51 | ||||||
3 | Philip Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 46.76 | ||||||
4 | Lukas Blennow | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 49.45 | ||||||
5 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 51.98 | ||||||
6 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 52.90 | ||||||
7 | Emir Ademovski | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.87 | ||||||
8 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.44 | ||||||
9 | David Nilsson | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 56.95 | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim Flickor 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.70 | ||||||
2 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 42.41 | ||||||
3 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.45 | ||||||
4 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 46.48 | ||||||
5 | Bianca Nilsson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 46.57 | ||||||
6 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 49.97 | ||||||
7 | Emilla Ninevska | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 51.38 | ||||||
8 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.39 | ||||||
9 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 57.00 | ||||||
10 | Lina Sigfridsson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 59.39 | ||||||
- | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.57 | ||||||
2 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 35.05 | ||||||
3 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.93 | ||||||
4 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.18 | ||||||
5 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 39.70 | ||||||
6 | Philip Primetta | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 40.76 | ||||||
7 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 41.02 | ||||||
8 | Anton Jansson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 42.31 | ||||||
9 | Niclas Bigge | 2002 | Simklubben Triton | 42.93 | ||||||
10 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 48.38 | ||||||
11 | Julius Ingelström | 2002 | Ystads Simsällskap | 52.82 | ||||||
12 | Oscar Malmgren | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.33 | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Flickor 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 42.63 | ||||||
2 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 43.15 | ||||||
3 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 45.44 | ||||||
4 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.76 | ||||||
5 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 46.48 | ||||||
6 | Kajsa Broberg | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 47.49 | ||||||
7 | Isabella Khanamidi | 2001 | Simklubben Poseidon | 48.36 | ||||||
8 | Emelie Nilsson | 2001 | Simklubben Triton | 48.52 | ||||||
9 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 49.73 | ||||||
10 | Joyce Lee | 2001 | Simklubben Triton | 50.98 | ||||||
11 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 52.99 | ||||||
12 | Ellinor Forsgren | 2001 | Simklubben Triton | 54.45 | ||||||
13 | Izabell Kvant | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.77 | ||||||
14 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 57.68 | ||||||
15 | Mikaela Johansson | 2001 | Höganäs Simsällskap | 58.47 | ||||||
- | Vivian Lu | 2001 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Pojkar 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 34.76 | ||||||
2 | Philip Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 37.38 | ||||||
3 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 40.44 | ||||||
4 | Lukas Blennow | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 43.60 | ||||||
5 | David Nilsson | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 44.37 | ||||||
6 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 45.41 | ||||||
7 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 45.71 | ||||||
8 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.91 | ||||||
9 | Emir Ademovski | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.32 | ||||||
Gren 17, 100m Medley Flickor 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 42.21 | 1:27.15 | |||||
2 | Johanna Andersson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.64 | 1:28.49 | |||||
3 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.59 | 1:28.50 | |||||
4 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.11 | 1:35.04 | |||||
5 | Bianca Nilsson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 44.98 | 1:35.86 | |||||
6 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 45.27 | 1:37.10 | |||||
7 | Pia Ekman | 2002 | Simklubben Poseidon | 46.32 | 1:38.70 | |||||
8 | Emilla Ninevska | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 47.32 | 1:41.84 | |||||
9 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.84 | 1:45.64 | |||||
10 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.72 | 1:47.69 | |||||
11 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 52.16 | 1:48.67 | |||||
12 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 1:51.38 | 1:51.38 | |||||
13 | Ellen Johansson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 55.01 | 1:54.48 | |||||
14 | Enkela Haliti | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 53.91 | 1:55.70 | |||||
15 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 54.95 | 1:58.89 | |||||
16 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Poseidon | 55.44 | 1:59.59 | |||||
17 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 57.87 | 2:00.68 | |||||
Gren 18, 100m Medley Pojkar 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.62 | 1:30.49 | |||||
2 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 46.94 | 1:39.81 | |||||
3 | Philip Primetta | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 51.49 | 1:44.15 | |||||
4 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.30 | 1:45.47 | |||||
5 | Anton Jansson | 2002 | Trelleborgs Simsällskap | 54.01 | 1:52.46 | |||||
6 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 55.00 | 1:53.19 | |||||
Gren 19, 200m Medley Flickor 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 37.21 | 1:23.41 | 2:13.50 | 2:52.35 | |||
2 | Alva Nilsson | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 43.69 | 1:31.95 | 2:31.05 | 3:12.20 | |||
3 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 42.98 | 1:29.17 | 2:27.72 | 3:12.75 | |||
4 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 51.92 | 1:42.95 | 2:34.94 | 3:23.08 | |||
- | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Pojkar 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 35.72 | 1:16.66 | 2:05.77 | 2:40.40 | |||
2 | Philip Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 39.87 | 1:25.59 | 2:21.73 | 3:00.36 | |||
3 | Lukas Blennow | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 45.48 | 1:37.99 | 2:40.65 | 3:23.70 | |||
4 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborgs Simsällskap | 49.70 | 1:44.12 | 2:43.62 | 3:28.27 | |||
Gren 21, 8x50m, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Triton Lag 1 | 0 | Simklubben Triton | 4:29.52 | ||||||
Felicia Jartelius | 2001 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Felix Wetterborg | 2001 | 30.96 | 1:07.73 | |||||||
Sara Stenberg | 2001 | 32.83 | 1:40.56 | |||||||
Fredrik Nilsson | 2002 | 34.88 | 2:15.44 | |||||||
Karin Björkman | 2001 | 36.24 | 2:51.68 | |||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 30.04 | 3:21.72 | |||||||
Felicia Lejox | 2002 | 34.83 | 3:56.55 | |||||||
Philip Stenberg | 2001 | 32.97 | 4:29.52 | |||||||
2 | Tss Sångfåglar | 0 | Trelleborgs Simsällskap | 4:52.25 | ||||||
Lukas Blennow | 2001 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Bianca Nilsson | 2002 | 35.50 | 1:08.14 | |||||||
Linn Olsson | 2002 | 34.63 | 1:42.77 | |||||||
Alva Nilsson | 2001 | 34.45 | 2:17.22 | |||||||
Emilla Ninevska | 2002 | 38.10 | 2:55.32 | |||||||
Douglas Romare | 2001 | 38.39 | 3:33.71 | |||||||
David Nilsson | 2001 | 38.49 | 4:12.20 | |||||||
Philip Primetta | 2002 | 40.05 | 4:52.25 | |||||||
3 | Vnsk | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:14.04 | ||||||
Johanna Andersson | 2002 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Hanna Paulsson | 2002 | 40.45 | 1:16.92 | |||||||
Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | 54.59 | 2:11.51 | |||||||
Emil Svensson | 2002 | 33.64 | 2:45.15 | |||||||
Ida Larsson | 2002 | 33.44 | 3:18.59 | |||||||
Nina Wulf-Andersson | 2001 | 41.88 | 4:00.47 | |||||||
Emma Vileus | 2001 | 38.57 | 4:39.04 | |||||||
Johannes Strömberg | 2002 | 35.00 | 5:14.04 | |||||||
4 | Triton Lag 2 | 0 | Simklubben Triton | 5:35.07 | ||||||
Amalia Degler | 2001 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Sebastian Mickelsson | 2001 | 42.15 | 1:19.49 | |||||||
Linnea Holst | 2002 | 43.33 | 2:02.82 | |||||||
Niclas Bigge | 2002 | 42.39 | 2:45.21 | |||||||
Emelie Nilsson | 2001 | 41.22 | 3:26.43 | |||||||
Joyce Lee | 2001 | 43.36 | 4:09.79 | |||||||
Julia Stenström | 2002 | 47.22 | 4:57.01 | |||||||
Thor Grandin | 2002 | 38.06 | 5:35.07 | |||||||
5 | SK Påskeidon | 0 | Simklubben Poseidon | 5:46.07 | ||||||
Johan Rauer | 2002 | 45.92 | 45.92 | |||||||
Ebba Billing | 2002 | 41.75 | 1:27.67 | |||||||
Nina Nolén | 2002 | 45.85 | 2:13.52 | |||||||
Isabelle Bengtsson | 2002 | 41.00 | 2:54.52 | |||||||
Alma Lindberg | 2002 | 51.07 | 3:45.59 | |||||||
Emilia Ohlsson | 2001 | 44.26 | 4:29.85 | |||||||
Pia Ekman | 2002 | 38.04 | 5:07.89 | |||||||
Tova Hegardt | 2002 | 38.18 | 5:46.07 | |||||||
6 | de Glada Badankorna | 0 | Höganäs Simsällskap | 5:53.81 | ||||||
Isabella Khanamidi | 2001 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Linnea Moberg | 2001 | 40.48 | 1:17.94 | |||||||
Viggo Winberg | 2002 | 41.52 | 1:59.46 | |||||||
Julius Ingelström | 2002 | 53.37 | 2:52.83 | |||||||
Mikaela Johansson | 2001 | 56.70 | 3:49.53 | |||||||
Filippa Fredbo | 2001 | 44.86 | 4:34.39 | |||||||
Moa Liljeqvist | 2001 | 37.81 | 5:12.20 | |||||||
Ronja Gingsjö | 2002 | 41.61 | 5:53.81 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 01 april 2013 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 11:59 |