Deltagarlista Gren 1-68 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  17 januari 2013   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  19:30   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2013         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Po 13 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:28.13 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  30.50   
371  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  31.42   
257  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  25 m  32.96   
218  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  33.10   
41  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  33.23   
136  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  25 m  33.30   
330  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  33.57   
224  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  33.69   
245  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  33.81   
10  40  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  33.92   
11  115  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  36.09   
12  43  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  36.41   
13  67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  37.25   
14  342  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  37.43   
15  180  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  37.78   
16  293  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  37.83   
17  431  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  37.93   
18  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  38.00   
19  27  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  38.05   
20  249  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  38.22   
21  325  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  38.50   
22  62  Hellberg Marcus  2000  KARLSKO SF  AG7700  25 m  38.54   
23  167  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  38.85   
24  171  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  39.13   
25  142  Friberg Carl  2000  LASS  AF8900  25 m  39.76   
26  20  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  39.78   
27  110  Schriever-Abeln Ludvig  2000  SK LAXEN  AR7700  25 m  40.28   
28  366  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  40.79   
29  301  Särnblad Anton  2000  UPSALA S  AC2700  25 m  41.34   
30  322  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  50 m  41.47   
31  109  Rolf Lucas  2000  SK LAXEN  AR6700  25 m  41.66   
32  343  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  41.66   
33  306  Ödman Gustav  2000  UPSALA S  AC3700  25 m  42.07   
34  319  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  50 m  42.28   
35  190  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  42.37   
36  Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  25 m  42.81  RES 
37  237  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  42.88  RES 
38  265  Hysing Elias  2000  SKURU IK  AR1500  25 m  45.86  RES 
39  341  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  46.52  RES 
40  379  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  47.99  RES 
41  396  Quach Tommy  2000  SK STRÄNGN  AE9700  25 m  48.06  RES 
 
Gren 2, 50m Bröstsim FL 13 
NR: Emma Ekman 1989 Ludvika SS 00:35.38 år 2002 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
32  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  36.80   
263  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  38.60   
15  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  38.86   
188  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  39.08   
388  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  39.86   
191  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  40.68   
92  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  25 m  40.71   
17  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  40.81   
373  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  41.05   
10  270  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  41.22   
11  247  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  25 m  41.28   
12  12  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  41.54   
13  150  Ivarsson Emma  2000  LASS  AV9600  25 m  41.66   
14  253  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  41.70   
15  264  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  41.77   
16  405  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  43.44   
17  276  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  25 m  43.51   
18  374  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  43.62   
19  353  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  43.70   
20  269  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  43.71   
21  Thyberg Michaela  2000  DEJE SS  AL6600  25 m  43.85   
22  372  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  44.57   
23  378  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  44.75   
24  138  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  44.82   
25  16  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  44.85   
26  100  Gröndahl Lovisa  2000  SK LAXEN  AW7400  25 m  45.12   
27  95  Wauge Tova  2000  KÖPINGS SS  AN9600  25 m  45.54   
28  161  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  45.56   
29  85  Parsberg Johanna  2000  KARLSTAD  BM5200  25 m  45.72   
30  285  Johansson Emelie  2000  SÄFFLE SS  AV7400  25 m  45.73   
31  63  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  46.00   
32  272  Reichhuber Emma  2000  SKURU IK  AL6800  25 m  46.05   
33  402  Bergman Lovisa  2000  NAUTILUS  BJ5400  25 m  46.54   
34  38  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  46.57   
35  213  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  46.57   
36  384  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  46.65  RES 
37  103  Johansson Petronella  2000  SK LAXEN  AW0600  25 m  47.09  RES 
38  362  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  47.47  RES 
39  415  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  47.62  RES 
40  97  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN  AV1400  25 m  48.07  RES 
41  159  Malm Olivia  2000  LASS  AQ9600  25 m  48.30  RES 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Po 12 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:31.11 år 2004 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  34.48   
316  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  36.57   
243  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  36.88   
232  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  37.23   
250  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  37.27   
336  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  37.99   
73  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  38.00   
328  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  39.03   
220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  39.06   
10  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  40.06   
11  155  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  40.37   
12  298  Matti Milan  2001  UPSALA S  AF3901  25 m  41.07   
13  114  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  41.33   
14  209  Garcia Blombäck Victor  2001  MASS  AR5501  25 m  41.41   
15  215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  50 m  41.65   
16  74  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  42.16   
17  208  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  42.40   
18  424  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  43.37   
19  82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  43.60   
20  111  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  43.60   
21  33  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  43.76   
22  397  Sandberg Jesper  2001  SK STRÄNGN  AB4701  25 m  44.92   
23  313  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  45.46   
24  49  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  46.80   
25  286  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  46.93   
26  233  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  25 m  47.77   
27  303  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  47.98   
28  393  Lindvall Leonard  2001  SK STRÄNGN  AE6901  25 m  48.98   
29  254  Husepian Patrik  2001  S 02  AK1701  25 m  49.61   
30  311  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  52.02   
31  352  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  52.96   
32  403  Demo Albin  2001  NAUTILUS  AR0901  25 m  1:00.30   
 
Gren 4, 50m Frisim FL 12 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 00:29.03 år 2007 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  30.02   
363  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  31.28   
337  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  31.30   
441  Alpergin Mina  2001  UPSALA S  ao2401  25 m  32.20   
394  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  32.29   
44  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  32.48   
398  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  32.52   
24  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  32.56   
29  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  32.63   
10  235  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  32.63   
11  246  Prior Emilia  2001  NÄSSJÖ  AA9801  25 m  32.77   
12  202  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  25 m  32.81   
13  204  Östling Emmy  2001  SS MORA  AI8401  25 m  32.93   
14  312  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  33.28   
15  281  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  33.35   
16  187  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  33.36   
17  210  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  33.38   
18  37  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  33.39   
19  90  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m  33.66   
20  106  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  34.05   
21  221  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  34.31   
22  439  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  az9601  25 m  34.55   
23  205  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  34.65   
24  364  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  34.66   
25  251  Aurell Alice  2001  S 02  AB1201  25 m  34.67   
26  26  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  34.78   
27  Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  34.87   
28  48  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  35.02   
29  183  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  35.04   
30  261  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  35.16   
31  252  Böhn Amanda  2001  S 02  AB2201  25 m  35.34   
32  212  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  35.72   
33  170  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  35.76   
34  348  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  50 m  35.79   
35  69  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  50 m  35.84   
36  193  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  36.03  RES 
37  34  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  36.20  RES 
38  102  Hansson Caroline  2001  SK LAXEN  AX3601  25 m  36.25  RES 
39  432  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  36.33  RES 
40  39  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  36.34  RES 
41  411  Karlsson Elin  2001  NAUTILUS  AW6601  25 m  36.36  RES 
 
Gren 5, 400m Frisim Po 11 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:48.12 år 2003 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
101  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  6:03.06   
425  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  6:14.72   
234  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  25 m  6:48.55   
230  Brolin John  2002  NKK  AB6302  50 m  6:52.51   
36  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m     
42  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m     
50  Nilsson Tim  2002  JÖNKÖPING  AE4102  25 m     
51  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m     
52  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m     
10  77  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m     
11  99  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m     
12  113  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m     
13  131  Laszewski Michal  2002  LINDESBERG  AC4902  25 m     
14  223  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  25 m     
15  260  Bertilsson Palm Anton  2002  SKURU IK  AG4102  25 m     
16  315  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m     
17  386  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m     
 
Gren 6, 50m Bröstsim FL 11 
NR: Johanna Nicklasson 1996 Karlsborgs 00:38.33 år 2007 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
288  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  40.39   
11  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  43.59   
427  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  44.07   
53  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  44.63   
105  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  45.76   
21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  46.09   
68  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  46.18   
377  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  46.21   
148  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  46.25   
10  318  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  46.40   
11  347  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  46.75   
12  282  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  46.90   
13  118  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  47.13   
14  130  Langarap Miriam  2002  LINDESBERG  AM3602  25 m  47.21   
15  390  Eriksson Maja  2002  SK STRÄNGN  AM6602  25 m  47.27   
16  350  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  47.34   
17  387  Marjetta-Olsson Tilde  2002  SOLSTA  AF3602  25 m  47.41   
18  274  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  47.49   
19  295  Langö Astrid  2002  UPSALA S  AF3202  25 m  47.77   
20  117  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  47.90   
21  96  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  48.06   
22  132  Titus Jennifer  2002  LINDESBERG  AG5402  25 m  48.20   
23  31  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  48.23   
24  408  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  48.66   
25  151  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  48.99   
26  35  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  49.22   
27  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  49.71   
28  129  Blomberg Nathalie  2002  LINDESBERG  AY6602  25 m  50.01   
29  104  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  50.04   
30  201  Kramer Ida  2002  MARIESTAD  AJ3402  25 m  50.30   
31  206  Andrén Mikaela  2002  MASS  AH0802  25 m  50.39   
32  112  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  50.75   
33  217  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  50.79   
34  338  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  50.82   
35  320  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  50.83   
36  119  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  50.94  RES 
37  189  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  51.01  RES 
38  290  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  51.15  RES 
39  229  Axelsson Maja  2002  NKK  AJ7802  25 m  51.18  RES 
40  139  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  51.23  RES 
41  417  Stenman Josefine  2002  NAUTILUS  AR3202  25 m  51.26  RES 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Po 13 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:02.24 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  25 m  1:11.25   
218  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  1:12.34   
14  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:14.27   
245  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:14.91   
224  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  1:15.70   
54  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:15.99   
371  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:16.01   
330  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  1:16.84   
325  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  1:17.14   
10  27  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  1:17.87   
11  171  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  1:18.45   
12  428  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  1:18.71   
13  47  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  1:19.25   
14  142  Friberg Carl  2000  LASS  AF8900  25 m  1:19.70   
15  249  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:20.55   
16  293  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:21.08   
17  319  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  1:21.71   
18  20  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  1:22.91   
19  190  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:25.53   
20  257  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  25 m  1:26.23   
21  343  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  1:26.90   
22  115  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  1:28.09   
23  342  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:28.30   
24  180  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:29.08   
25  366  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:29.73   
26  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:30.30   
27  409  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  1:30.58   
28  379  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  1:30.89   
29  322  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  1:32.27  RES 
30  62  Hellberg Marcus  2000  KARLSKO SF  AG7700  25 m  1:32.63  RES 
31  78  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  1:35.15  RES 
32  430  Simonsson Jesper  2000  UDDEVALLA  AN5900  25 m  1:35.62  RES 
33  237  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  1:35.88  RES 
34  396  Quach Tommy  2000  SK STRÄNGN  AE9700  25 m  1:36.39  RES 
 
Gren 8, 100m Frisim FL 13 
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 01:00.60 år 2008 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
263  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  1:03.74   
17  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  1:04.27   
388  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  1:05.32   
13  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  1:06.41   
247  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  25 m  1:07.03   
269  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  1:07.81   
191  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:07.87   
32  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  1:08.16   
213  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  1:08.24   
10  222  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  1:08.30   
11  15  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  1:08.32   
12  253  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  1:08.49   
13  16  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  1:09.41   
14  289  Björndahl Linnea  2000  UPSALA S  AP7800  25 m  1:10.21   
15  138  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  1:10.51   
16  188  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:10.64   
17  422  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  1:11.32   
18  161  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  1:11.36   
19  164  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  1:11.82   
20  374  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:12.25   
21  10  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  1:12.31   
22  276  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  25 m  1:12.45   
23  38  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  1:12.61   
24  373  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:12.81   
25  63  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:13.04   
26  264  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  1:13.22   
27  150  Ivarsson Emma  2000  LASS  AV9600  25 m  1:13.25   
28  97  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN  AV1400  25 m  1:13.60   
29  378  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  1:14.29  RES 
30  207  Dahlgren Rebecka  2000  MASS  AI7800  25 m  1:14.38  RES 
31  372  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:14.80  RES 
32  12  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  1:15.15  RES 
33  95  Wauge Tova  2000  KÖPINGS SS  AN9600  25 m  1:15.31  RES 
34  285  Johansson Emelie  2000  SÄFFLE SS  AV7400  25 m  1:15.70  RES 
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Po 12 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:07.72 år 2004 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
316  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  1:14.69   
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:16.51   
73  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:29.13   
215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  1:29.33   
232  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:29.96   
208  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:30.82   
243  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  1:33.83   
114  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  1:34.30   
220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:36.32   
10  155  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:36.98   
11  82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:38.40   
12  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:49.18   
13  298  Matti Milan  2001  UPSALA S  AF3901  25 m  1:51.28   
14  74  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m     
15  421  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m     
 
Gren 10, 100m Bröstsim FL 12 
NR: Sara Ottosson-Bixo 1995 VästeråsSS 01:18.86 år 2007 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
337  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:21.39   
29  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:27.18   
90  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m  1:28.86   
26  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  1:30.28   
235  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:30.63   
187  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:31.08   
364  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:31.98   
221  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  1:33.42   
193  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:33.50   
10  Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  1:33.63   
11  200  Kovala Mollie  2001  MARIESTAD  AM8201  25 m  1:34.10   
12  212  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  1:34.37   
13  106  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  1:35.09   
14  394  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  1:35.55   
15  44  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:35.59   
16  246  Prior Emilia  2001  NÄSSJÖ  AA9801  25 m  1:36.27   
17  441  Alpergin Mina  2001  UPSALA S  ao2401  25 m  1:36.49   
18  291  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:37.40   
19  261  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  1:37.55   
20  147  Holmertz Tuva  2001  LASS  AU0601  25 m  1:37.61   
21  433  Tabarte Amanda  2001  UDDEVALLA  AX9801  25 m  1:38.28   
22  307  Öncu Ani Helin  2001  UPSALA S  BB3401  25 m  1:38.43   
23  183  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:39.70   
24  312  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  1:39.82   
25  251  Aurell Alice  2001  S 02  AB1201  25 m  1:39.98   
26  60  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:40.37   
27  202  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  25 m  1:40.39   
28  48  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:40.53   
29  281  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  1:41.69  RES 
30  141  Engelson Bella  2001  LASS  AF5601  25 m  1:41.74  RES 
31  339  Claesson Emma  2001  VÄSTERÅS  AN2201  25 m  1:42.34  RES 
32  102  Hansson Caroline  2001  SK LAXEN  AX3601  25 m  1:42.82  RES 
33  236  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  1:43.28  RES 
34  170  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:43.56  RES 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Po 11 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:12.78 år 2003 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
300  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  1:28.56   
101  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  1:29.73   
113  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  1:29.92   
425  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  1:34.88   
230  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:35.36   
50  Nilsson Tim  2002  JÖNKÖPING  AE4102  25 m  1:36.16   
365  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:40.26   
266  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:40.51   
268  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  1:40.92   
10  36  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  1:41.70   
11  99  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  1:43.19   
12  223  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  25 m  1:43.93   
13  395  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  1:44.90   
14  52  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:45.54   
15  219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  50 m  1:45.72   
16  51  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  1:46.05   
17  302  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:46.83   
18  262  Cordon Oliver Heras  2002  SKURU IK  AI7702  25 m  1:48.63   
19  65  Lübeck Victor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  1:48.89   
20  137  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  1:49.21   
21  131  Laszewski Michal  2002  LINDESBERG  AC4902  25 m  1:50.25   
22  335  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:52.72   
23  168  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  1:58.11   
24  144  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  2:00.18   
25  135  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  2:00.39   
26  83  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  2:02.06   
27  158  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  2:04.41   
28  449  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  ag5302  25 m     
29  214  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m    RES 
30  259  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m    RES 
31  315  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m    RES 
32  345  Gecer Sebastian  2002  VÄSTERÅS  AK1902  25 m    RES 
33  386  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m    RES 
34  392  Lindvall Alexander  2003  SK STRÄNGN  AA7503  25 m    RES 
 
Gren 12, 100m Frisim FL 11 
NR: Rebecka Nilsson 1996 NKK 01:08.60 år 2007 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  1:11.97   
288  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:12.68   
282  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:14.85   
105  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  1:17.66   
427  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  1:17.98   
274  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  1:19.73   
117  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:20.14   
68  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:20.16   
53  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:21.58   
10  139  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  1:21.78   
11  35  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  1:22.13   
12  46  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  1:22.55   
13  148  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:22.95   
14  151  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:23.14   
15  107  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  1:24.37   
16  360  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:24.95   
17  390  Eriksson Maja  2002  SK STRÄNGN  AM6602  25 m  1:25.17   
18  350  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:25.37   
19  242  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m  1:25.55   
20  201  Kramer Ida  2002  MARIESTAD  AJ3402  25 m  1:26.03   
21  229  Axelsson Maja  2002  NKK  AJ7802  25 m  1:26.05   
22  290  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:26.10   
23  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:26.13   
24  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:26.50   
25  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:27.44   
26  338  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:27.87   
27  130  Langarap Miriam  2002  LINDESBERG  AM3602  25 m  1:27.97   
28  104  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  1:28.00   
29  118  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  1:28.12  RES 
30  408  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  1:28.49  RES 
31  314  Godman Josefine  2002  WISBY SS  AY5802  25 m  1:28.77  RES 
32  112  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  1:29.22  RES 
33  23  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  1:29.32  RES 
34  295  Langö Astrid  2002  UPSALA S  AF3202  25 m  1:30.30  RES 
 
Gren 13, 400m Frisim Po 13 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:20.19 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  4:39.59   
136  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  25 m  4:43.55   
47  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  4:54.89   
14  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  4:56.13   
54  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  4:59.50   
171  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  5:01.05   
43  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  5:08.13   
428  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  5:08.86   
218  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  5:10.55   
10  431  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  5:12.48   
11  142  Friberg Carl  2000  LASS  AF8900  25 m  5:14.35   
12  67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  5:16.99   
13  41  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  5:23.19   
14  366  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  5:27.15   
15  27  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  5:32.77   
16  180  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  5:34.69   
17  190  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  5:36.54   
18  167  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  5:39.14   
19  409  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  5:48.57   
20  341  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  5:54.51   
21  379  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  5:56.82   
22  257  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  50 m  5:57.91  RES 
23  319  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  6:00.48  RES 
24  343  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  6:00.55  RES 
25  430  Simonsson Jesper  2000  UDDEVALLA  AN5900  25 m  6:07.51  RES 
26  Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  25 m  6:19.35  RES 
27  110  Schriever-Abeln Ludvig  2000  SK LAXEN  AR7700  25 m  6:24.19  RES 
 
Gren 14, 200m Medley FL 12 
NR: Ellen Olsson 1995 SK Triton 02:35.50 år 2007 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
337  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:46.85   
210  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  2:50.97   
363  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:51.02   
235  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  2:56.49   
216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  2:59.58   
29  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  3:02.46   
26  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  3:02.58   
364  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  3:04.30   
44  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  3:05.25   
10  37  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  3:06.13   
11  251  Aurell Alice  2001  S 02  AB1201  25 m  3:07.71   
12  281  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  3:07.80   
13  48  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  3:08.59   
14  312  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  3:08.62   
15  202  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  25 m  3:08.69   
16  60  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  3:11.28   
17  205  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  3:12.37   
18  170  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  3:14.31   
19  69  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  3:15.87   
20  398  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  50 m  3:17.84   
21  348  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  3:17.99   
22  291  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  50 m  3:18.27  RES 
23  187  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  3:20.38  RES 
24  394  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  3:21.03  RES 
25  39  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  3:21.72  RES 
26  432  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  3:23.18  RES 
27  61  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  3:23.86  RES 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Po 11 
NR: Hampus Lovinge 1998 NKK 00:33.32 år 2009 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  40.77   
99  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  41.84   
101  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  43.28   
268  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  43.95   
113  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  45.30   
234  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  25 m  45.51   
300  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  45.93   
230  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  45.94   
131  Laszewski Michal  2002  LINDESBERG  AC4902  25 m  47.28   
10  219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  48.82   
11  302  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  48.98   
12  395  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  48.99   
13  267  Lyrberg Tim  2003  SKURU IK  AB6303  25 m  49.23   
14  65  Lübeck Victor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  49.75   
15  386  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m  49.87   
16  137  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  52.31   
17  365  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  52.73   
18  168  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  53.32   
19  42  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  54.60   
20  79  Krohn Victor  2002  KARLSTAD  AK0702  50 m  56.63   
21  449  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  ag5302  25 m  59.71   
22  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:01.55   
23  158  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  1:08.58   
24  135  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  1:12.89   
25  93  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m     
26  144  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m     
27  260  Bertilsson Palm Anton  2002  SKURU IK  AG4102  25 m     
28  262  Cordon Oliver Heras  2002  SKURU IK  AI7702  25 m     
29  315  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m     
30  345  Gecer Sebastian  2002  VÄSTERÅS  AK1902  25 m     
 
Gren 16, 4X50m Ryggsim FL 13oy 
NR: Kungälvs SS KungälvsSS 02:20.89 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Elfsborg Tjejer  2001  ELFSBORG    25 m  2:26.10   
446  Västerås SS Lag1  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:27.50   
248  Nässjö Damer Lag 1  2001  NÄSSJÖ    25 m  2:30.00   
227  Mass Tjejer 1 [2000]  2000  MASS    25 m  2:33.44   
309  Upsala S Småflickorna  2000  UPSALA S    25 m  2:36.25   
399  SK Strängn Damer [2001]  2001  SK STRÄNGN    25 m  2:36.27   
381  Ösa Damer Lag 1  2000  ÖSA    25 m  2:36.39   
120  SK Laxen Damer [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:38.00   
198  Ludvika SS Småproffsen  2000  LUDVIKA SS    25 m  2:38.81   
10  258  S02 Damer [2000]  2000  S 02    25 m  2:39.72   
11  279  Skuru Ik Damer Lag 1  2000  SKURU IK    25 m  2:40.00   
12  55  Jönköping Flickor Lag 1  2000  JÖNKÖPING    25 m  2:41.95   
13  175  Lass Damer Lag 2  2000  LASS    25 m  2:46.99   
14  420  Nautilus Flickor Lag 1  2000  NAUTILUS    25 m  2:47.64   
15  121  SK Laxen Damer 2 [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:49.00   
16  56  Jönköping Flickor Lag 2  2000  JÖNKÖPING    25 m  2:50.05   
17  435  Uddevalla Damer [2000]  2000  UDDEVALLA    25 m  2:52.86   
18  447  Västerås SS Lag2  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:53.70   
19  238  Nkk Damer [2000]  2000  NKK    25 m  2:54.91   
20  228  Mass Tjejer 2 [2000]  2000  MASS    25 m  2:57.06   
21  323  Wisby SS Damer [2000]  2000  WISBY SS    25 m  2:58.62   
22  448  Västerås SS Lag3  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:59.60  RES 
23  122  SK Laxen Damer3 [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  3:00.00  RES 
24  310  Upsala S Småflickorna2  2000  UPSALA S    25 m  3:04.48  RES 
25  382  Ösa Flickor  2000  ÖSA    25 m  3:08.58  RES 
26  199  Ludvika SS Småstjärnorna  2002  LUDVIKA SS    25 m  3:12.95  RES 
27  88  Karlstads SS F13  2000  KARLSTAD    25 m  3:13.42  RES 
 
Gren 17, 4X50m Frisim Po 13oy 
NR: Karlstads SS KarlstadsS 01:55.40 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
225  Mass Killar 1 [2000]  2000  MASS    25 m  2:03.73   
126  SK Laxen Herrar [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:06.00   
89  Karlstads SS P13  2000  KARLSTAD    25 m  2:09.85   
446  Västerås SS Lag1  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:13.40   
437  Uddevalla Herrar [2000]  2000  UDDEVALLA    25 m  2:15.31   
383  Ösa Herrar [2000]  2000  ÖSA    25 m  2:16.42   
308  Upsala S Herrar Lag 1  2000  UPSALA S    25 m  2:16.55   
240  Nkk Herrar [2000]  2000  NKK    25 m  2:17.10   
280  Skuru Ik Herrar Lag 1  2000  SKURU IK    25 m  2:20.00   
10  127  SK Laxen Herrar 2 [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:24.00   
11  324  Wisby SS Herrar [2000]  2000  WISBY SS    25 m  2:24.14   
12  226  Mass Killar 2 [2000]  2000  MASS    25 m  2:24.68   
13  447  Västerås SS Lag2  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:41.70   
14  400  SK Strängn Herrar [2001]  2001  SK STRÄNGN    25 m  2:52.12   
15  173  Lass 3  2000  LASS    25 m     
16  177  Lass Herrar [2000]  2000  LASS    25 m     
17  178  Lass Herrar 3  2000  LASS    25 m     
18  179  Lass Herrar Lag 1  2000  LASS    25 m     
19  329  Vänersborg Herrar [2000]  2000  VÄNERSBORG    25 m     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim FL 13 
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 00:30.29 år 2008 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
247  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  25 m  32.38   
388  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  32.84   
15  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  32.99   
269  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  33.08   
263  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  33.14   
32  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  34.99   
188  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  35.23   
253  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  35.35   
213  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  35.41   
10  191  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  35.47   
11  10  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  50 m  35.63   
12  264  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  35.76   
13  222  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  35.83   
14  138  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  36.06   
15  108  Ovik Moa  2000  SK LAXEN  AP3600  25 m  36.32   
16  289  Björndahl Linnea  2000  UPSALA S  AP7800  25 m  36.36   
17  374  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  36.66   
18  373  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  36.68   
19  16  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  37.34   
20  372  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  37.67   
21  207  Dahlgren Rebecka  2000  MASS  AI7800  25 m  37.80   
22  103  Johansson Petronella  2000  SK LAXEN  AW0600  25 m  38.07   
23  63  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  38.13   
24  100  Gröndahl Lovisa  2000  SK LAXEN  AW7400  25 m  38.15   
25  95  Wauge Tova  2000  KÖPINGS SS  AN9600  25 m  38.81   
26  164  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  38.93   
27  92  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  25 m  39.14   
28  38  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  39.48   
29  405  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  40.06   
30  150  Ivarsson Emma  2000  LASS  AV9600  25 m  40.23   
31  276  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  25 m  40.27   
32  159  Malm Olivia  2000  LASS  AQ9600  25 m  40.74   
33  161  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  41.09   
34  12  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  41.21   
35  163  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  41.23   
36  Thyberg Michaela  2000  DEJE SS  AL6600  25 m  41.26  RES 
37  97  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN  AV1400  25 m  41.28  RES 
38  270  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  41.32  RES 
39  353  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  50 m  41.88  RES 
40  13  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  42.10  RES 
41  285  Johansson Emelie  2000  SÄFFLE SS  AV7400  25 m  42.22  RES 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Po 13 
NR: Mitchell Hägglund 1986 SPIF 00:33.60 år 1999 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  35.84   
115  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  38.22   
224  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  38.60   
41  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  39.10   
27  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  39.71   
330  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  40.07   
43  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  40.92   
341  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  40.96   
428  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  41.30   
10  371  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  50 m  41.70   
11  14  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  41.90   
12  249  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  41.97   
13  257  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  25 m  42.50   
14  136  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  25 m  42.71   
15  180  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  43.48   
16  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  44.25   
17  190  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  44.46   
18  325  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  44.63   
19  142  Friberg Carl  2000  LASS  AF8900  25 m  44.96   
20  431  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  45.07   
21  171  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  45.14   
22  245  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  45.14   
23  67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  45.23   
24  409  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  45.53   
25  342  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  45.67   
26  237  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  46.22   
27  40  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  46.43   
28  Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  25 m  46.54   
29  366  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  47.34   
30  430  Simonsson Jesper  2000  UDDEVALLA  AN5900  25 m  47.44   
31  167  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  47.55   
32  110  Schriever-Abeln Ludvig  2000  SK LAXEN  AR7700  25 m  47.57   
33  357  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  48.27   
34  319  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  50 m  48.49   
35  306  Ödman Gustav  2000  UPSALA S  AC3700  50 m  48.65   
36  379  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  48.82  RES 
37  62  Hellberg Marcus  2000  KARLSKO SF  AG7700  25 m  49.11  RES 
38  20  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  50.53  RES 
39  396  Quach Tommy  2000  SK STRÄNGN  AE9700  25 m  50.65  RES 
40  343  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  52.19  RES 
41  109  Rolf Lucas  2000  SK LAXEN  AR6700  25 m  52.66  RES 
 
Gren 20, 50m Ryggsim FL 12 
NR: Caroline Bornius 1992 Göteborg S 00:33.27 år 2004 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
363  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  34.25   
337  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  35.19   
210  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  37.18   
29  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  38.48   
291  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  38.71   
364  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  38.74   
37  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  39.00   
235  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  39.08   
204  Östling Emmy  2001  SS MORA  AI8401  25 m  39.10   
10  441  Alpergin Mina  2001  UPSALA S  ao2401  25 m  39.22   
11  246  Prior Emilia  2001  NÄSSJÖ  AA9801  25 m  39.23   
12  90  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m  39.27   
13  216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  39.35   
14  281  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  39.37   
15  398  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  39.75   
16  69  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  39.83   
17  261  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  39.94   
18  26  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  40.09   
19  24  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  40.29   
20  251  Aurell Alice  2001  S 02  AB1201  25 m  40.45   
21  394  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  40.51   
22  413  Lundgren Jennie  2001  NAUTILUS  AG2401  25 m  40.74   
23  102  Hansson Caroline  2001  SK LAXEN  AX3601  25 m  40.78   
24  183  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  41.16   
25  170  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  41.24   
26  202  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  25 m  41.49   
27  60  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  41.72   
28  312  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  41.98   
29  39  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  42.20   
30  48  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  42.26   
31  44  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  42.29   
32  187  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  42.34   
33  348  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  42.58   
34  385  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  43.04   
35  442  Mähl Martina  2001  UPSALA S  ao3401  25 m  43.26   
36  45  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  43.30  RES 
37  205  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  50 m  43.32  RES 
38  283  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  43.37  RES 
39  241  Appelberg Maja  2001  NÄSSJÖ  AJ3401  25 m  43.99  RES 
40  81  Larsson-Tammi Rebecca  2001  KARLSTAD  BG3201  25 m  44.28  RES 
41  411  Karlsson Elin  2001  NAUTILUS  AW6601  25 m  44.31  RES 
 
Gren 21, 50m Frisim Po 12 
NR: Sebastian Wikström 1988 Upsala S 00:28.72 år 2000 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  28.35   
316  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  31.02   
284  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  25 m  32.01   
250  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  32.20   
215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  32.27   
243  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  32.42   
232  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  32.44   
220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  32.75   
208  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  32.92   
10  336  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  32.95   
11  155  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  33.08   
12  73  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  33.91   
13  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  34.27   
14  82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  34.72   
15  114  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  35.60   
16  33  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  35.68   
17  233  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  25 m  35.71   
18  298  Matti Milan  2001  UPSALA S  AF3901  25 m  36.15   
19  397  Sandberg Jesper  2001  SK STRÄNGN  AB4701  25 m  36.22   
20  209  Garcia Blombäck Victor  2001  MASS  AR5501  25 m  36.30   
21  49  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  50 m  36.61   
22  328  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  36.88   
23  111  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  36.95   
24  424  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  50 m  37.27   
25  286  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  37.71   
26  74  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  37.94   
27  352  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  38.90   
28  254  Husepian Patrik  2001  S 02  AK1701  25 m  39.12   
29  303  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  40.41   
30  313  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  41.23   
31  393  Lindvall Leonard  2001  SK STRÄNGN  AE6901  25 m  43.37   
32  311  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  43.64   
33  333  Baunsgaard Lucas  2001  VÄSTERÅS  AP1701  25 m  47.95   
34  403  Demo Albin  2001  NAUTILUS  AR0901  25 m  50.51   
 
Gren 22, 400m Frisim FL 11 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 05:11.14 år 2002 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
117  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  5:56.30   
105  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  6:04.75   
274  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  6:10.55   
427  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  6:17.34   
68  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  6:25.35   
282  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  6:28.63   
46  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  6:29.34   
104  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  6:29.65   
53  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  6:33.48   
10  148  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  6:39.67   
11  408  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  6:44.25   
12  35  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  6:49.51   
13  189  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  50 m  6:51.15   
14  139  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  6:56.81   
15  107  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  7:06.28   
16  368  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  7:11.27   
17  151  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  7:18.47   
18  118  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  7:19.62   
19  377  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  7:37.22   
20  186  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  50 m  7:44.26   
21  116  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  25 m     
22  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m    RES 
23  31  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m    RES 
24  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m    RES 
25  358  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m    RES 
26  375  Rosén Isadora  2002  ÖSA  AB1202  25 m    RES 
27  416  Sibelius Emma  2002  NAUTILUS  AN7402  25 m    RES 
 
Gren 23, 50m Bröstsim Po 11 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 00:39.17 år 2003 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
101  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  43.73   
77  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  45.34   
36  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  45.86   
223  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  25 m  45.90   
99  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  46.79   
203  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  47.02   
260  Bertilsson Palm Anton  2002  SKURU IK  AG4102  25 m  47.41   
267  Lyrberg Tim  2003  SKURU IK  AB6303  25 m  48.25   
365  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  48.33   
10  230  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  48.55   
11  50  Nilsson Tim  2002  JÖNKÖPING  AE4102  25 m  49.28   
12  425  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  49.47   
13  131  Laszewski Michal  2002  LINDESBERG  AC4902  25 m  49.74   
14  326  Creutz Villiam  2002  VÄNERSBORG  AE0902  25 m  49.84   
15  79  Krohn Victor  2002  KARLSTAD  AK0702  25 m  49.98   
16  219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  50.42   
17  113  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  50.91   
18  292  Granelli Simon  2002  UPSALA S  AJ5902  25 m  51.06   
19  259  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  51.16   
20  266  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  51.29   
21  42  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  51.94   
22  52  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  52.15   
23  168  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  52.48   
24  234  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  25 m  53.13   
25  386  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m  53.42   
26  137  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  54.44   
27  335  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  54.63   
28  83  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  54.84   
29  395  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  55.34   
30  51  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  55.95   
31  28  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  56.34   
32  65  Lübeck Victor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  56.78   
33  302  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  56.93   
34  135  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  57.09   
35  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  57.22   
36  315  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m  59.78  RES 
37  449  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  ag5302  25 m  1:00.22  RES 
38  144  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  1:03.01  RES 
39  93  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  1:03.44  RES 
40  345  Gecer Sebastian  2002  VÄSTERÅS  AK1902  25 m  1:04.27  RES 
41  214  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m    RES 
 
Gren 24, 100m Ryggsim FL 13 
NR: Emilia Nilsson 1988 LASS 01:09.71 år 2001 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
388  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  1:10.83   
247  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  25 m  1:12.68   
17  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  1:12.94   
253  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  1:14.38   
263  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  1:15.01   
191  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:16.97   
13  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  1:17.11   
276  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  25 m  1:18.18   
213  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  1:18.27   
10  269  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  1:18.91   
11  207  Dahlgren Rebecka  2000  MASS  AI7800  25 m  1:20.06   
12  32  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  1:20.41   
13  373  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:20.43   
14  16  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  1:21.22   
15  264  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  1:22.27   
16  38  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  1:23.28   
17  63  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:23.55   
18  374  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:23.85   
19  372  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:24.22   
20  188  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:24.68   
21  422  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  1:25.15   
22  138  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  1:25.27   
23  378  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  1:25.46   
24  161  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  1:25.47   
25  95  Wauge Tova  2000  KÖPINGS SS  AN9600  25 m  1:25.96   
26  10  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  1:26.16   
27  97  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN  AV1400  25 m  1:26.97   
28  270  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  1:29.32   
29  405  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  1:29.56  RES 
30  285  Johansson Emelie  2000  SÄFFLE SS  AV7400  25 m  1:29.58  RES 
31  164  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  1:29.74  RES 
32  103  Johansson Petronella  2000  SK LAXEN  AW0600  25 m  1:30.06  RES 
33  272  Reichhuber Emma  2000  SKURU IK  AL6800  25 m  1:30.15  RES 
34  369  Johansson Minna  2000  ÖSA  AB5200  25 m  1:31.33  RES 
 
Gren 25, 100m Frisim Po 13 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:56.49 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  25 m  1:01.77   
98  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  1:02.87   
218  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  1:05.22   
14  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:06.44   
330  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  1:06.47   
47  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  1:06.65   
54  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:06.88   
43  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  1:06.94   
224  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  1:06.97   
10  371  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:07.67   
11  41  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:07.78   
12  245  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:07.93   
13  257  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  25 m  1:08.28   
14  431  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  1:08.53   
15  249  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:09.21   
16  171  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  1:09.71   
17  142  Friberg Carl  2000  LASS  AF8900  25 m  1:10.10   
18  428  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  1:10.21   
19  325  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  1:10.56   
20  67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:10.67   
21  342  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:10.87   
22  27  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  1:11.57   
23  115  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  1:11.67   
24  167  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  1:11.70   
25  190  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:12.22   
26  293  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:12.47   
27  40  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  1:13.03   
28  366  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:13.28   
29  319  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  1:13.56  RES 
30  180  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:14.13  RES 
31  409  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  1:14.90  RES 
32  341  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:16.18  RES 
33  301  Särnblad Anton  2000  UPSALA S  AC2700  25 m  1:16.36  RES 
34  78  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  1:16.61  RES 
 
Gren 26, 100m Fjärilsim FL 12 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 01:11.12 år 2003 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
235  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:20.59   
363  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:21.69   
37  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:21.94   
337  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:22.16   
210  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:22.17   
44  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:25.71   
398  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  1:26.35   
312  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  1:26.40   
202  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  25 m  1:26.88   
10  216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:28.06   
11  291  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:28.93   
12  26  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  1:29.70   
13  261  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  1:32.77   
14  364  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:34.41   
15  221  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  1:35.06   
16  394  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  1:37.74   
17  340  Claesson Ida  2001  VÄSTERÅS  AN3201  25 m  1:38.27   
18  34  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  1:38.31   
19  170  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:38.88   
20  432  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  1:39.01   
21  45  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:39.83   
22  251  Aurell Alice  2001  S 02  AB1201  25 m  1:42.03   
23  39  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:42.25   
24  22  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  1:52.86   
25  134  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:53.10   
26  183  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:55.69   
27  160  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m     
28  205  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m     
29  90  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m    RES 
30  102  Hansson Caroline  2001  SK LAXEN  AX3601  25 m    RES 
31  106  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m    RES 
32  147  Holmertz Tuva  2001  LASS  AU0601  25 m    RES 
33  193  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m    RES 
34  331  Andersson Klara  2001  VÄSTERÅS  BA2801  25 m    RES 
 
Gren 27, 100m Bröstsim Po 12 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 01:18.03 år 2004 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  1:27.24   
421  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  1:29.14   
82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:29.84   
220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:34.37   
250  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:35.33   
284  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  50 m  1:36.52   
336  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:38.32   
155  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:39.44   
233  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  25 m  1:40.48   
10  49  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  1:42.62   
11  298  Matti Milan  2001  UPSALA S  AF3901  25 m  1:45.61   
12  397  Sandberg Jesper  2001  SK STRÄNGN  AB4701  25 m  1:46.77   
13  286  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  1:48.19   
14  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:49.15   
15  114  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  1:51.05   
16  254  Husepian Patrik  2001  S 02  AK1701  25 m  1:55.63   
17  33  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:56.54   
18  311  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  2:00.17   
19  111  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  2:00.52   
20  313  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  2:16.41   
21  393  Lindvall Leonard  2001  SK STRÄNGN  AE6901  25 m     
 
Gren 28, 100m Ryggsim FL 11 
NR: Emilia Nilsson 1988 LASS 01:19.09 år 1999 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  1:21.85   
117  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:24.07   
350  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:27.51   
282  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:29.53   
427  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  1:30.37   
242  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m  1:30.56   
274  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  1:30.70   
148  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:32.69   
112  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  1:33.64   
10  46  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  1:33.65   
11  139  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  1:33.72   
12  408  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  50 m  1:34.10   
13  105  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  1:34.31   
14  151  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:36.06   
15  68  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:36.07   
16  104  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  1:37.26   
17  35  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  1:37.46   
18  338  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:37.58   
19  360  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:38.26   
20  107  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  1:38.80   
21  347  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:39.35   
22  320  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  1:40.24   
23  217  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  1:40.49   
24  314  Godman Josefine  2002  WISBY SS  AY5802  25 m  1:40.64   
25  445  Momats Alicia  2003  ÖSA  ae8803  25 m  1:42.03   
26  296  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:42.34   
27  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:42.48   
28  211  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:43.17   
29  119  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  1:43.63  RES 
30  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:43.70  RES 
31  368  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:44.23  RES 
32  154  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:45.11  RES 
33  118  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  1:45.14  RES 
34  206  Andrén Mikaela  2002  MASS  AH0802  25 m  1:45.61  RES 
 
Gren 29, 100m Frisim Po 11 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:05.15 år 2003 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
101  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  1:15.03   
36  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  1:20.12   
113  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  1:20.27   
77  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  1:21.05   
300  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  1:21.12   
425  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  1:23.32   
230  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:24.63   
386  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m  1:25.62   
260  Bertilsson Palm Anton  2002  SKURU IK  AG4102  25 m  1:25.91   
10  50  Nilsson Tim  2002  JÖNKÖPING  AE4102  25 m  1:26.14   
11  262  Cordon Oliver Heras  2002  SKURU IK  AI7702  25 m  1:26.28   
12  223  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  25 m  1:26.40   
13  52  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:27.47   
14  214  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  1:27.80   
15  365  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:28.00   
16  51  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  1:29.03   
17  28  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:29.47   
18  268  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  1:29.55   
19  234  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  25 m  1:29.90   
20  302  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:30.70   
21  395  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  1:30.99   
22  219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:31.67   
23  42  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  1:31.78   
24  259  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  1:32.29   
25  99  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  1:33.66   
26  168  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  1:33.93   
27  266  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:34.57   
28  65  Lübeck Victor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  1:34.73   
29  131  Laszewski Michal  2002  LINDESBERG  AC4902  25 m  1:35.34  RES 
30  315  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m  1:35.74  RES 
31  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:36.83  RES 
32  135  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  1:37.46  RES 
33  79  Krohn Victor  2002  KARLSTAD  AK0702  25 m  1:39.53  RES 
34  137  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  1:39.67  RES 
 
Gren 30, 400m Frisim FL 13 
NR: Johanna Johnsson 1997 ÄlmhultsSS 04:40.53 år 2010 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
263  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  4:56.83   
17  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  4:59.45   
15  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  5:01.49   
388  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  5:04.27   
191  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  5:07.71   
253  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  5:12.13   
161  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  5:12.26   
32  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  5:13.01   
38  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  5:18.46   
10  247  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  25 m  5:19.75   
11  222  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  5:20.96   
12  13  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  5:25.27   
13  150  Ivarsson Emma  2000  LASS  AV9600  25 m  5:28.30   
14  12  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  5:29.73   
15  269  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  5:30.42   
16  138  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  5:34.72   
17  422  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  5:37.91   
18  378  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  5:41.78   
19  276  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  25 m  5:42.06   
20  264  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  5:44.07   
21  97  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN  AV1400  25 m  5:45.34   
22  188  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  5:49.83  RES 
23  415  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  5:50.62  RES 
24  164  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  5:51.82  RES 
25  103  Johansson Petronella  2000  SK LAXEN  AW0600  25 m  5:54.53  RES 
26  108  Ovik Moa  2000  SK LAXEN  AP3600  25 m  5:54.54  RES 
27  355  Molin Victoria  2000  VÄSTERÅS  AU5400  25 m  6:08.90  RES 
 
Gren 31, 200m Medley Po 12 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 02:26.62 år 2004 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  2:44.44   
316  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  2:44.69   
73  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:59.38   
220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  3:00.12   
215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  3:06.27   
155  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  3:11.03   
232  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  3:14.77   
208  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  3:15.29   
82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  3:15.69   
10  328  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  3:19.61   
11  421  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  50 m  3:23.94   
12  336  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  3:25.61   
13  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  3:31.54   
14  114  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  3:32.39   
15  74  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  3:38.34   
16  243  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  3:38.89   
17  49  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  50 m  3:41.10   
18  298  Matti Milan  2001  UPSALA S  AF3901  25 m  3:45.29   
19  111  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m     
20  313  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m     
21  424  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m     
22  311  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m    RES 
 
Gren 32, 50m Fjärilsim FL 11 
NR: Frida Berggren 1994 VästeråsSS 00:34.39 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
117  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  37.31   
288  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  37.41   
242  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m  38.65   
118  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  38.68   
282  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  39.39   
105  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  39.69   
274  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  39.75   
130  Langarap Miriam  2002  LINDESBERG  AM3602  25 m  40.51   
408  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  41.50   
10  104  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  41.90   
11  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  42.78   
12  46  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  50 m  43.42   
13  139  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  43.84   
14  389  Bäckström Saga  2002  SK STRÄNGN  AD9202  25 m  44.12   
15  107  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  44.46   
16  132  Titus Jennifer  2002  LINDESBERG  AG5402  25 m  44.72   
17  290  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  44.76   
18  96  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  44.90   
19  350  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  45.62   
20  390  Eriksson Maja  2002  SK STRÄNGN  AM6602  25 m  45.71   
21  35  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  46.54   
22  151  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  46.80   
23  112  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  46.84   
24  145  Grynning Johanna  2002  LASS  AI2202  25 m  46.98   
25  358  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  47.01   
26  146  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  47.10   
27  53  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  47.37   
28  338  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  47.50   
29  347  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  48.18   
30  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  48.31   
31  217  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  48.49   
32  148  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  48.55   
33  296  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  48.67   
34  59  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  48.94   
35  445  Momats Alicia  2003  ÖSA  ae8803  25 m  49.56   
36  189  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  50.21  RES 
37  154  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  50.42  RES 
38  368  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  50.51  RES 
39  211  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  50.55  RES 
40  229  Axelsson Maja  2002  NKK  AJ7802  50 m  50.75  RES 
41  387  Marjetta-Olsson Tilde  2002  SOLSTA  AF3602  25 m  51.12  RES 
 
Gren 33, 4X50m Ryggsim Po 13oy 
NR: Mass Killar 1 1998 MASS 02:17.25 år 2011 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
225  Mass Killar 1 [2000]  2000  MASS    25 m  2:33.79   
126  SK Laxen Herrar [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:37.00   
89  Karlstads SS P13  2000  KARLSTAD    25 m  2:38.11   
280  Skuru Ik Herrar Lag 1  2000  SKURU IK    25 m  2:40.00   
308  Upsala S Herrar Lag 1  2000  UPSALA S    25 m  2:43.00   
446  Västerås SS Lag1  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:45.30   
437  Uddevalla Herrar [2000]  2000  UDDEVALLA    25 m  2:45.48   
240  Nkk Herrar [2000]  2000  NKK    25 m  2:45.74   
324  Wisby SS Herrar [2000]  2000  WISBY SS    25 m  2:47.14   
10  383  Ösa Herrar [2000]  2000  ÖSA    25 m  2:48.22   
11  127  SK Laxen Herrar 2 [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:53.00   
12  226  Mass Killar 2 [2000]  2000  MASS    25 m  2:56.76   
13  400  SK Strängn Herrar [2001]  2001  SK STRÄNGN    25 m  3:19.03   
14  447  Västerås SS Lag2  2000  VÄSTERÅS    25 m  3:21.70   
15  173  Lass 3  2000  LASS    25 m     
16  177  Lass Herrar [2000]  2000  LASS    25 m     
17  179  Lass Herrar Lag 1  2000  LASS    25 m     
18  329  Vänersborg Herrar [2000]  2000  VÄNERSBORG    25 m     
 
Gren 34, 4X50m Frisim FL 13oy 
NR: SK Triton SK Triton 01:59.79 år 2007 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Elfsborg Tjejer  2001  ELFSBORG    25 m  2:04.18   
227  Mass Tjejer 1 [2000]  2000  MASS    25 m  2:04.53   
399  SK Strängn Damer [2001]  2001  SK STRÄNGN    25 m  2:09.84   
309  Upsala S Småflickorna  2000  UPSALA S    25 m  2:10.56   
198  Ludvika SS Småproffsen  2000  LUDVIKA SS    25 m  2:10.87   
248  Nässjö Damer Lag 1  2001  NÄSSJÖ    25 m  2:11.50   
446  Västerås SS Lag1  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:12.00   
120  SK Laxen Damer [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:12.50   
381  Ösa Damer Lag 1  2000  ÖSA    25 m  2:15.47   
10  55  Jönköping Flickor Lag 1  2000  JÖNKÖPING    25 m  2:16.00   
11  258  S02 Damer [2000]  2000  S 02    25 m  2:18.00   
12  228  Mass Tjejer 2 [2000]  2000  MASS    25 m  2:18.06   
13  279  Skuru Ik Damer Lag 1  2000  SKURU IK    25 m  2:20.00   
14  72  Karlskoga Sf Damer [2000]  2000  KARLSKO SF    25 m  2:21.02   
15  420  Nautilus Flickor Lag 1  2000  NAUTILUS    25 m  2:21.33   
16  121  SK Laxen Damer 2 [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:22.50   
17  447  Västerås SS Lag2  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:25.30   
18  56  Jönköping Flickor Lag 2  2000  JÖNKÖPING    25 m  2:25.78   
19  435  Uddevalla Damer [2000]  2000  UDDEVALLA    25 m  2:26.86   
20  238  Nkk Damer [2000]  2000  NKK    25 m  2:27.04   
21  448  Västerås SS Lag3  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:29.80   
22  Arvika SS Damer [2000]  2000  ARVIKA SS    25 m  2:30.73  RES 
23  323  Wisby SS Damer [2000]  2000  WISBY SS    25 m  2:31.25  RES 
24  382  Ösa Flickor  2000  ÖSA    25 m  2:33.09  RES 
25  133  Lindesberg Damer [2000]  2000  LINDESBERG    25 m  2:35.87  RES 
26  123  SK Laxen Damer3 [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:36.00  RES 
27  199  Ludvika SS Småstjärnorna  2002  LUDVIKA SS    25 m  2:37.40  RES 
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Po 13 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:01.90 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  1:08.26   
371  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:11.43   
218  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  1:12.13   
224  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  1:13.31   
136  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  25 m  1:17.37   
330  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  1:18.75   
115  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  1:19.34   
54  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:19.76   
257  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  25 m  1:19.91   
10  245  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:21.42   
11  41  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:22.70   
12  431  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  1:22.96   
13  40  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  1:23.29   
14  171  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  1:23.53   
15  293  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  1:24.38   
16  342  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:26.20   
17  142  Friberg Carl  2000  LASS  AF8900  25 m  1:27.01   
18  67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:27.58   
19  366  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:27.88   
20  322  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  1:28.05   
21  62  Hellberg Marcus  2000  KARLSKO SF  AG7700  25 m  1:28.83   
22  47  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  1:29.18   
23  27  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  1:29.65   
24  428  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  1:29.78   
25  301  Särnblad Anton  2000  UPSALA S  AC2700  25 m  1:32.58   
26  180  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:33.59   
27  319  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  1:36.42   
28  343  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  1:38.17   
29  167  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  1:40.16  RES 
30  190  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:43.30  RES 
31  78  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  1:53.12  RES 
32  357  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:58.78  RES 
33  109  Rolf Lucas  2000  SK LAXEN  AR6700  25 m    RES 
34  110  Schriever-Abeln Ludvig  2000  SK LAXEN  AR7700  25 m    RES 
 
Gren 36, 100m Bröstsim FL 13 
NR: Sara Ottosson-Bixo 1995 VästeråsSS 01:14.32 år 2008 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
32  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  1:18.05   
15  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  1:20.11   
191  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:25.44   
188  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:25.64   
263  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  1:25.96   
388  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  1:26.31   
92  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  25 m  1:27.51   
150  Ivarsson Emma  2000  LASS  AV9600  25 m  1:27.77   
12  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  1:28.07   
10  373  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:28.31   
11  270  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  1:29.63   
12  247  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  25 m  1:30.57   
13  253  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  1:31.61   
14  374  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:31.64   
15  264  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  1:32.20   
16  269  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  1:32.53   
17  353  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:34.08   
18  276  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  25 m  1:34.94   
19  405  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  1:35.25   
20  161  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  1:35.70   
21  63  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:35.71   
22  Thyberg Michaela  2000  DEJE SS  AL6600  25 m  1:35.76   
23  38  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  1:35.80   
24  100  Gröndahl Lovisa  2000  SK LAXEN  AW7400  25 m  1:36.07   
25  422  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  1:36.54   
26  378  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  1:36.71   
27  372  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:37.31   
28  207  Dahlgren Rebecka  2000  MASS  AI7800  25 m  1:39.90   
29  285  Johansson Emelie  2000  SÄFFLE SS  AV7400  25 m  1:40.15  RES 
30  384  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  1:40.99  RES 
31  103  Johansson Petronella  2000  SK LAXEN  AW0600  25 m  1:41.34  RES 
32  138  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  1:42.97  RES 
33  415  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  1:43.13  RES 
34  334  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  25 m  1:43.52  RES 
 
Gren 37, 100m Ryggsim Po 12 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:06.40 år 2004 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
316  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  1:16.97   
243  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  1:19.39   
336  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:19.74   
220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:20.47   
328  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  1:21.07   
232  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:21.64   
250  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:21.96   
73  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:23.14   
209  Garcia Blombäck Victor  2001  MASS  AR5501  25 m  1:26.09   
10  215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  1:27.10   
11  208  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:29.68   
12  155  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:30.17   
13  424  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  1:31.16   
14  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:32.76   
15  421  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  1:33.55   
16  33  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:35.56   
17  74  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  1:37.08   
18  111  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  1:37.38   
19  397  Sandberg Jesper  2001  SK STRÄNGN  AB4701  25 m  1:38.26   
20  114  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  1:39.19   
21  313  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  1:40.42   
22  303  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:41.27   
23  49  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  1:41.38   
24  352  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:43.47   
25  254  Husepian Patrik  2001  S 02  AK1701  25 m  1:44.96   
26  304  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m  1:45.26   
27  393  Lindvall Leonard  2001  SK STRÄNGN  AE6901  25 m  1:45.74   
28  233  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  25 m  1:46.98   
29  311  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  1:56.91  RES 
30  286  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m    RES 
 
Gren 38, 100m Frisim FL 12 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 01:03.11 år 2007 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:06.16   
363  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:06.53   
337  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:09.69   
44  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:10.23   
441  Alpergin Mina  2001  UPSALA S  ao2401  25 m  1:10.78   
24  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:10.92   
235  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:11.08   
398  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  1:11.61   
394  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  1:11.66   
10  210  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:12.15   
11  246  Prior Emilia  2001  NÄSSJÖ  AA9801  25 m  1:12.41   
12  37  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:12.66   
13  312  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  1:13.65   
14  204  Östling Emmy  2001  SS MORA  AI8401  25 m  1:13.70   
15  29  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:14.22   
16  202  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  25 m  1:14.64   
17  90  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m  1:14.69   
18  364  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:14.97   
19  170  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:14.98   
20  221  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  1:15.27   
21  26  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  1:15.58   
22  251  Aurell Alice  2001  S 02  AB1201  25 m  1:16.04   
23  291  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:16.46   
24  281  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  1:17.10   
25  187  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:17.37   
26  439  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  az9601  25 m  1:17.53   
27  432  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  1:17.59   
28  261  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  1:17.82   
29  252  Böhn Amanda  2001  S 02  AB2201  25 m  1:18.06  RES 
30  48  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:18.42  RES 
31  39  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:18.52  RES 
32  69  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  50 m  1:18.55  RES 
33  106  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  1:18.88  RES 
34  205  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  1:19.15  RES 
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Po 11 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:14.29 år 2003 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:56.16   
36  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m     
51  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m     
99  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m     
101  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m     
113  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m     
131  Laszewski Michal  2002  LINDESBERG  AC4902  25 m     
230  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m     
234  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  25 m     
10  268  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m     
11  386  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m     
12  425  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m     
 
Gren 40, 100m Bröstsim FL 11 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
288  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:30.13   
148  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:38.43   
105  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  1:39.32   
427  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  1:39.71   
53  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:40.33   
11  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  1:40.61   
377  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  1:42.47   
347  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:43.14   
118  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  1:44.05   
10  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:44.59   
11  350  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:44.93   
12  68  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:44.96   
13  387  Marjetta-Olsson Tilde  2002  SOLSTA  AF3602  25 m  1:45.35   
14  338  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:46.38   
15  290  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:47.49   
16  117  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:47.80   
17  211  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:48.31   
18  314  Godman Josefine  2002  WISBY SS  AY5802  25 m  1:48.58   
19  318  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  1:49.26   
20  217  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  1:49.30   
21  206  Andrén Mikaela  2002  MASS  AH0802  25 m  1:49.37   
22  320  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  1:49.94   
23  295  Langö Astrid  2002  UPSALA S  AF3202  25 m  1:50.38   
24  139  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  1:50.59   
25  31  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:50.99   
26  151  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  1:52.07   
27  201  Kramer Ida  2002  MARIESTAD  AJ3402  25 m  1:52.99   
28  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:53.06   
29  96  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  1:53.24  RES 
30  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:53.26  RES 
31  104  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  1:53.64  RES 
32  321  Strömbeck Erika  2002  WISBY SS  AD4602  25 m  1:54.10  RES 
33  153  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  1:55.50  RES 
34  349  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  1:55.96  RES 
 
Gren 41, 50m Ryggsim Po 13 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:29.33 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  33.47   
136  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  25 m  34.13   
14  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  34.19   
218  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  34.50   
245  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  35.08   
325  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  35.64   
330  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  36.01   
249  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  36.32   
41  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  37.20   
10  54  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  37.20   
11  142  Friberg Carl  2000  LASS  AF8900  25 m  37.24   
12  27  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  37.29   
13  171  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  37.39   
14  47  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  37.78   
15  293  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  38.16   
16  428  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  38.29   
17  43  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  38.67   
18  67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  38.73   
19  20  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  38.92   
20  319  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  50 m  39.34   
21  190  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  39.40   
22  115  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  40.02   
23  343  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  40.53   
24  366  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  41.25   
25  371  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  42.20   
26  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  42.27   
27  167  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  42.30   
28  237  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  42.42   
29  180  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  42.66   
30  342  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  43.02   
31  379  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  43.05   
32  430  Simonsson Jesper  2000  UDDEVALLA  AN5900  25 m  43.24   
33  109  Rolf Lucas  2000  SK LAXEN  AR6700  25 m  43.35   
34  62  Hellberg Marcus  2000  KARLSKO SF  AG7700  25 m  43.60   
35  409  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  43.64   
36  78  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  43.69  RES 
37  341  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  43.96  RES 
38  Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  25 m  44.24  RES 
39  396  Quach Tommy  2000  SK STRÄNGN  AE9700  25 m  44.38  RES 
40  110  Schriever-Abeln Ludvig  2000  SK LAXEN  AR7700  25 m  45.22  RES 
41  322  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  50 m  45.77  RES 
 
Gren 42, 50m Frisim FL 13 
NR: Angelina Righult 1994 SK Triton 00:27.57 år 2007 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
263  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  29.47   
17  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  29.57   
247  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  25 m  29.75   
15  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  29.83   
269  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  29.87   
388  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  30.26   
191  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  30.47   
32  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  30.80   
213  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  31.30   
10  222  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  31.43   
11  289  Björndahl Linnea  2000  UPSALA S  AP7800  25 m  31.58   
12  10  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  31.68   
13  207  Dahlgren Rebecka  2000  MASS  AI7800  25 m  31.78   
14  13  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  50 m  31.85   
15  253  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  31.89   
16  188  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  32.00   
17  276  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  25 m  32.39   
18  138  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  32.56   
19  164  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  32.68   
20  103  Johansson Petronella  2000  SK LAXEN  AW0600  25 m  32.91   
21  16  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  32.93   
22  97  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN  AV1400  25 m  32.98   
23  372  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  32.98   
24  285  Johansson Emelie  2000  SÄFFLE SS  AV7400  25 m  33.02   
25  63  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  33.20   
26  264  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  33.51   
27  415  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  33.81   
28  100  Gröndahl Lovisa  2000  SK LAXEN  AW7400  25 m  34.00   
29  95  Wauge Tova  2000  KÖPINGS SS  AN9600  25 m  34.19   
30  150  Ivarsson Emma  2000  LASS  AV9600  25 m  34.19   
31  161  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  34.20   
32  38  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  34.26   
33  373  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  34.39   
34  378  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  34.39   
35  Thyberg Michaela  2000  DEJE SS  AL6600  25 m  34.52   
36  405  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  34.57  RES 
37  108  Ovik Moa  2000  SK LAXEN  AP3600  25 m  34.75  RES 
38  92  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  25 m  34.91  RES 
39  163  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  34.98  RES 
40  270  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  35.25  RES 
41  355  Molin Victoria  2000  VÄSTERÅS  AU5400  25 m  35.37  RES 
 
Gren 43, 400m Frisim Po 12 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:30.44 år 2004 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  5:01.85   
316  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  5:14.69   
220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  5:42.63   
232  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  5:53.70   
328  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  5:59.62   
33  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  6:07.18   
19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  6:13.31   
155  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  6:17.75   
421  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  6:25.55   
10  336  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  6:26.64   
11  49  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  50 m  6:27.80   
12  114  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  6:28.97   
13  111  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  7:08.84   
14  243  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m     
15  254  Husepian Patrik  2001  S 02  AK1701  25 m     
16  303  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m     
17  304  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m     
18  311  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m     
19  313  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m     
20  397  Sandberg Jesper  2001  SK STRÄNGN  AB4701  25 m     
21  424  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m     
22  233  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  25 m    RES 
 
Gren 44, 50m Bröstsim FL 12 
NR: Wilma Ekström 1994 LASS 00:35.76 år 2006 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
337  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  39.55   
29  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  40.71   
187  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  40.87   
90  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m  41.05   
235  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  41.16   
Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  41.52   
26  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  41.81   
394  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  42.14   
193  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  43.11   
10  212  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  50 m  43.27   
11  202  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  25 m  43.63   
12  200  Kovala Mollie  2001  MARIESTAD  AM8201  25 m  43.64   
13  106  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  43.97   
14  216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  44.47   
15  147  Holmertz Tuva  2001  LASS  AU0601  25 m  44.57   
16  204  Östling Emmy  2001  SS MORA  AI8401  25 m  44.58   
17  183  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  45.09   
18  291  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  45.13   
19  433  Tabarte Amanda  2001  UDDEVALLA  AX9801  25 m  45.13   
20  246  Prior Emilia  2001  NÄSSJÖ  AA9801  25 m  45.23   
21  25  Smedberg Tilda  2001  FAGERSTA  BJ5401  25 m  45.33   
22  441  Alpergin Mina  2001  UPSALA S  ao2401  25 m  45.33   
23  261  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  45.49   
24  281  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  45.56   
25  44  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  45.61   
26  221  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  45.88   
27  251  Aurell Alice  2001  S 02  AB1201  25 m  45.91   
28  312  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  46.08   
29  60  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  46.52   
30  102  Hansson Caroline  2001  SK LAXEN  AX3601  25 m  46.56   
31  210  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  46.85   
32  141  Engelson Bella  2001  LASS  AF5601  25 m  47.05   
33  364  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  47.18   
34  48  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  47.32   
35  134  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  47.85   
36  152  Karlsson Elsa  2001  LASS  BA9401  25 m  48.06  RES 
37  236  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  48.10  RES 
38  61  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  48.34  RES 
39  205  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  48.41  RES 
40  170  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  48.53  RES 
41  24  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  48.60  RES 
 
Gren 45, 50m Ryggsim Po 11 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:33.78 år 2003 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
113  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  39.46   
101  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  40.10   
300  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  40.51   
230  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  40.87   
77  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  42.03   
425  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  42.85   
36  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  43.09   
131  Laszewski Michal  2002  LINDESBERG  AC4902  25 m  43.57   
50  Nilsson Tim  2002  JÖNKÖPING  AE4102  25 m  43.64   
10  262  Cordon Oliver Heras  2002  SKURU IK  AI7702  25 m  44.39   
11  386  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m  44.62   
12  42  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  45.23   
13  51  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  45.73   
14  234  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  25 m  45.82   
15  365  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  45.88   
16  28  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  45.97   
17  223  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  25 m  46.15   
18  266  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  46.31   
19  214  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  46.56   
20  99  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  47.17   
21  203  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  47.34   
22  219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  47.47   
23  267  Lyrberg Tim  2003  SKURU IK  AB6303  25 m  47.62   
24  79  Krohn Victor  2002  KARLSTAD  AK0702  25 m  47.83   
25  137  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  47.96   
26  52  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  48.01   
27  65  Lübeck Victor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  48.09   
28  259  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  48.76   
29  302  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  50.27   
30  168  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  50.57   
31  260  Bertilsson Palm Anton  2002  SKURU IK  AG4102  25 m  51.03   
32  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  51.28   
33  144  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  51.56   
34  158  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  52.07   
35  449  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  ag5302  25 m  52.12   
36  395  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  52.17  RES 
37  83  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  52.53  RES 
38  392  Lindvall Alexander  2003  SK STRÄNGN  AA7503  25 m  52.96  RES 
39  335  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  52.99  RES 
40  326  Creutz Villiam  2002  VÄNERSBORG  AE0902  25 m  53.88  RES 
41  135  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  54.11  RES 
 
Gren 46, 50m Frisim FL 11 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 00:31.31 år 2002 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  31.76   
105  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  33.24   
288  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  33.27   
117  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  33.81   
130  Langarap Miriam  2002  LINDESBERG  AM3602  25 m  33.91   
282  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  34.36   
427  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  34.37   
390  Eriksson Maja  2002  SK STRÄNGN  AM6602  25 m  34.77   
350  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  34.91   
10  242  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m  34.94   
11  139  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  35.11   
12  107  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  35.18   
13  68  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  35.44   
14  274  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  35.79   
15  408  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  36.10   
16  35  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  36.16   
17  151  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  36.27   
18  338  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  37.10   
19  112  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  37.18   
20  347  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  37.21   
21  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  37.26   
22  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  37.35   
23  23  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  37.37   
24  189  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  37.50   
25  201  Kramer Ida  2002  MARIESTAD  AJ3402  25 m  37.56   
26  360  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  37.59   
27  290  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  37.60   
28  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  37.77   
29  46  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  37.81   
30  314  Godman Josefine  2002  WISBY SS  AY5802  25 m  37.86   
31  132  Titus Jennifer  2002  LINDESBERG  AG5402  25 m  38.10   
32  118  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  38.22   
33  148  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  38.48   
34  318  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  38.50   
35  368  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  38.50   
36  104  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  38.84  RES 
37  229  Axelsson Maja  2002  NKK  AJ7802  25 m  38.92  RES 
38  389  Bäckström Saga  2002  SK STRÄNGN  AD9202  25 m  39.19  RES 
39  444  Cullberg Emma  2002  ÖSA  ba8202  25 m  39.20  RES 
40  211  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  39.31  RES 
41  96  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  39.75  RES 
 
Gren 47, 200m Medley FL 13 
NR: Emilia Nilsson 1988 LASS 02:28.71 år 2001 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
191  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  2:38.17   
388  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  2:39.59   
17  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  2:40.26   
263  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  2:41.96   
32  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  2:45.43   
269  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  2:48.17   
247  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  25 m  2:48.79   
150  Ivarsson Emma  2000  LASS  AV9600  25 m  2:52.19   
213  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  2:52.33   
10  188  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  2:52.74   
11  374  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:53.10   
12  222  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  2:53.36   
13  253  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  2:53.38   
14  264  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  2:53.87   
15  16  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  2:54.33   
16  12  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  2:57.40   
17  138  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  2:57.62   
18  38  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  2:57.63   
19  161  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  2:57.82   
20  13  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  2:58.48   
21  276  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  25 m  3:00.58   
22  63  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  3:01.78  RES 
23  372  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  3:02.44  RES 
24  422  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  3:02.92  RES 
25  207  Dahlgren Rebecka  2000  MASS  AI7800  25 m  3:04.20  RES 
26  378  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  3:04.71  RES 
27  100  Gröndahl Lovisa  2000  SK LAXEN  AW7400  25 m  3:04.92  RES 
 
Gren 48, 50m Fjärilsim Po 12 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:30.37 år 2004 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  31.62   
316  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  34.73   
243  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  35.76   
208  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  37.07   
73  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  37.65   
250  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  37.85   
114  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  38.04   
155  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  38.15   
215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  38.25   
10  336  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  40.33   
11  82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  40.37   
12  232  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  40.53   
13  284  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  25 m  40.70   
14  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  41.94   
15  209  Garcia Blombäck Victor  2001  MASS  AR5501  25 m  42.49   
16  74  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  43.48   
17  111  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  45.13   
18  49  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  46.11   
19  397  Sandberg Jesper  2001  SK STRÄNGN  AB4701  25 m  46.39   
20  286  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  47.23   
21  303  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  52.34   
22  311  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  54.46   
23  304  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m  56.62   
 
Gren 49, 200m Medley FL 11 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 02:45.14 år 2002 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  3:04.43   
288  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  3:07.04   
274  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  3:09.86   
117  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  3:10.29   
282  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  3:12.79   
427  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  3:14.75   
104  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  3:18.06   
148  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  3:22.60   
151  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  3:23.91   
10  139  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  3:26.27   
11  350  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  3:30.00   
12  105  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  3:30.67   
13  408  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  50 m  3:31.87   
14  35  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  3:33.11   
15  46  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  3:33.66   
16  338  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  3:33.81   
17  53  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  3:34.47   
18  445  Momats Alicia  2003  ÖSA  ae8803  25 m  3:38.43   
19  347  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  3:38.78   
20  321  Strömbeck Erika  2002  WISBY SS  AD4602  25 m  3:48.62   
21  118  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  50 m  3:51.72   
22  368  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  4:00.09  RES 
23  107  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m    RES 
24  119  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m    RES 
25  130  Langarap Miriam  2002  LINDESBERG  AM3602  25 m    RES 
26  132  Titus Jennifer  2002  LINDESBERG  AG5402  25 m    RES 
27  242  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m    RES 
 
Gren 50, 4X50m Bröstsim Po 13oy 
NR: Väsby SS Väsby SS 02:31.58 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  SK Laxen Herrar [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:44.00   
225  Mass Killar 1 [2000]  2000  MASS    25 m  2:45.67   
89  Karlstads SS P13  2000  KARLSTAD    25 m  2:53.12   
280  Skuru Ik Herrar Lag 1  2000  SKURU IK    25 m  2:55.00   
437  Uddevalla Herrar [2000]  2000  UDDEVALLA    25 m  2:59.19   
446  Västerås SS Lag1  2000  VÄSTERÅS    25 m  3:01.00   
240  Nkk Herrar [2000]  2000  NKK    25 m  3:05.07   
383  Ösa Herrar [2000]  2000  ÖSA    25 m  3:06.19   
324  Wisby SS Herrar [2000]  2000  WISBY SS    25 m  3:16.15   
10  308  Upsala S Herrar Lag 1  2000  UPSALA S    25 m  3:17.84   
11  127  SK Laxen Herrar 2 [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  3:19.00   
12  447  Västerås SS Lag2  2000  VÄSTERÅS    25 m  3:38.70   
13  173  Lass 3  2000  LASS    25 m     
14  177  Lass Herrar [2000]  2000  LASS    25 m     
15  179  Lass Herrar Lag 1  2000  LASS    25 m     
16  226  Mass Killar 2 [2000]  2000  MASS    25 m     
17  400  SK Strängn Herrar [2001]  2001  SK STRÄNGN    25 m     
 
Gren 51, 4X50m Fjärilsim FL 13oy 
NR: Västerås SS VästeråsSS 02:12.78 år 2007 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
227  Mass Tjejer 1 [2000]  2000  MASS    25 m  2:21.56   
18  Elfsborg Tjejer  2001  ELFSBORG    25 m  2:21.75   
248  Nässjö Damer Lag 1  2001  NÄSSJÖ    25 m  2:25.00   
120  SK Laxen Damer [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:29.00   
198  Ludvika SS Småproffsen  2000  LUDVIKA SS    25 m  2:30.23   
309  Upsala S Småflickorna  2000  UPSALA S    25 m  2:30.45   
381  Ösa Damer Lag 1  2000  ÖSA    25 m  2:30.84   
446  Västerås SS Lag1  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:31.90   
399  SK Strängn Damer [2001]  2001  SK STRÄNGN    25 m  2:34.76   
10  258  S02 Damer [2000]  2000  S 02    25 m  2:35.32   
11  55  Jönköping Flickor Lag 1  2000  JÖNKÖPING    25 m  2:39.40   
12  279  Skuru Ik Damer Lag 1  2000  SKURU IK    25 m  2:45.00   
13  228  Mass Tjejer 2 [2000]  2000  MASS    25 m  2:48.81   
14  435  Uddevalla Damer [2000]  2000  UDDEVALLA    25 m  2:51.00   
15  121  SK Laxen Damer 2 [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:52.00   
16  56  Jönköping Flickor Lag 2  2000  JÖNKÖPING    25 m  2:53.26   
17  420  Nautilus Flickor Lag 1  2000  NAUTILUS    25 m  2:54.37   
18  175  Lass Damer Lag 2  2000  LASS    25 m  2:54.52   
19  447  Västerås SS Lag2  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:54.80   
20  124  SK Laxen Damer3 [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  3:05.00   
21  448  Västerås SS Lag3  2000  VÄSTERÅS    25 m  3:07.50   
22  323  Wisby SS Damer [2000]  2000  WISBY SS    25 m  3:11.23  RES 
23  382  Ösa Flickor  2000  ÖSA    25 m  3:18.95  RES 
24  199  Ludvika SS Småstjärnorna  2002  LUDVIKA SS    25 m  3:21.41  RES 
25  Arvika SS Damer [2000]  2000  ARVIKA SS    25 m    RES 
26  88  Karlstads SS F13  2000  KARLSTAD    25 m    RES 
27  174  Lass Damer Lag 1  2000  LASS    25 m    RES 
 
Gren 52, 100m Fjärilsim FL 13 
NR: Emma Ekman 1989 Ludvika SS 01:08.40 år 2002 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
388  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  1:11.45   
15  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  1:16.85   
191  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:17.30   
269  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  1:17.40   
247  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  25 m  1:19.38   
17  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  1:22.32   
188  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:22.46   
222  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  1:22.73   
213  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  1:23.24   
10  16  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  1:24.59   
11  374  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:24.65   
12  264  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  1:25.05   
13  138  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  1:25.50   
14  32  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  1:25.51   
15  108  Ovik Moa  2000  SK LAXEN  AP3600  25 m  1:25.68   
16  103  Johansson Petronella  2000  SK LAXEN  AW0600  25 m  1:26.64   
17  13  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  1:27.80   
18  164  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  1:29.25   
19  253  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  1:29.70   
20  38  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  1:29.80   
21  63  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:31.60   
22  372  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:33.31   
23  373  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:33.93   
24  92  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  25 m  1:34.49   
25  150  Ivarsson Emma  2000  LASS  AV9600  25 m  1:34.99   
26  Thyberg Michaela  2000  DEJE SS  AL6600  25 m  1:35.00   
27  422  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  1:35.07   
28  161  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  1:35.31   
29  100  Gröndahl Lovisa  2000  SK LAXEN  AW7400  25 m  1:37.20  RES 
30  353  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:37.20  RES 
31  276  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  25 m  1:37.38  RES 
32  12  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  1:38.28  RES 
33  369  Johansson Minna  2000  ÖSA  AB5200  25 m  1:41.88  RES 
34  270  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  1:42.97  RES 
 
Gren 53, 100m Bröstsim Po 13 
NR: Mitchell Hägglund 1986 SPIF 01:13.00 år 1999 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  1:16.36   
115  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  1:21.89   
224  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  1:22.58   
41  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:23.32   
330  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  1:25.13   
371  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:25.21   
27  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  1:26.55   
341  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:28.32   
428  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  1:28.82   
10  136  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  25 m  1:30.04   
11  43  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  1:31.86   
12  142  Friberg Carl  2000  LASS  AF8900  25 m  1:31.91   
13  431  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  1:33.53   
14  325  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  1:34.93   
15  171  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  1:35.00   
16  180  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:35.56   
17  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:35.83   
18  366  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:36.03   
19  342  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:38.69   
20  249  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:39.02   
21  409  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  1:39.90   
22  190  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:40.71   
23  357  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:43.70   
24  319  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  1:44.12   
25  379  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  1:44.35   
26  237  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  1:44.93   
27  110  Schriever-Abeln Ludvig  2000  SK LAXEN  AR7700  25 m  1:45.37   
28  Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  50 m  1:45.48   
29  322  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  1:45.78  RES 
30  78  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  1:46.20  RES 
31  343  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  1:48.16  RES 
32  167  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  1:49.63  RES 
33  396  Quach Tommy  2000  SK STRÄNGN  AE9700  25 m  1:53.79  RES 
34  361  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  25 m  2:01.34  RES 
 
Gren 54, 100m Ryggsim FL 12 
NR: Caroline Bornius 1992 Göteborg S 01:10.82 år 2004 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
337  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:13.28   
363  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:13.80   
210  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:18.10   
216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:18.92   
29  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:20.69   
246  Prior Emilia  2001  NÄSSJÖ  AA9801  25 m  1:22.70   
69  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  1:22.89   
291  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:23.21   
235  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:23.50   
10  281  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  1:23.73   
11  398  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  1:24.15   
12  26  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  1:25.55   
13  261  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  1:26.10   
14  205  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  1:26.65   
15  364  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:26.82   
16  24  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:26.99   
17  37  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:28.27   
18  441  Alpergin Mina  2001  UPSALA S  ao2401  25 m  1:28.61   
19  394  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  1:29.17   
20  312  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  1:29.74   
21  202  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  25 m  1:30.10   
22  60  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:30.76   
23  48  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:31.29   
24  348  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  1:31.33   
25  413  Lundgren Jennie  2001  NAUTILUS  AG2401  25 m  1:31.50   
26  385  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  1:31.77   
27  170  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:31.79   
28  183  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:32.28   
29  102  Hansson Caroline  2001  SK LAXEN  AX3601  25 m  1:32.73  RES 
30  432  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  1:33.04  RES 
31  193  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:33.48  RES 
32  141  Engelson Bella  2001  LASS  AF5601  25 m  1:33.56  RES 
33  90  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m  1:33.63  RES 
34  45  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:33.64  RES 
 
Gren 55, 100m Frisim Po 12 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:01.47 år 2004 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:03.78   
316  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  1:03.84   
250  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:09.09   
232  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:11.83   
220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:11.89   
336  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:12.66   
215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  1:13.49   
155  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:14.12   
243  Hegmegi Oskar  2001  NÄSSJÖ  AB9301  25 m  1:14.22   
10  208  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:15.15   
11  284  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  25 m  1:16.76   
12  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:17.13   
13  73  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:17.53   
14  421  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  1:18.37   
15  114  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  1:18.39   
16  33  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:18.62   
17  82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:19.75   
18  424  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  1:20.53   
19  49  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  1:21.36   
20  209  Garcia Blombäck Victor  2001  MASS  AR5501  25 m  1:21.36   
21  397  Sandberg Jesper  2001  SK STRÄNGN  AB4701  25 m  1:22.11   
22  111  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  1:22.33   
23  352  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:22.56   
24  233  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  25 m  1:22.92   
25  304  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m  1:26.32   
26  74  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  1:29.28   
27  286  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  1:30.71   
28  313  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  1:32.88   
29  254  Husepian Patrik  2001  S 02  AK1701  25 m  1:35.06  RES 
30  311  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  1:37.54  RES 
31  303  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:42.37  RES 
32  393  Lindvall Leonard  2001  SK STRÄNGN  AE6901  25 m    RES 
 
Gren 56, 100m Fjärilsim FL 11 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 01:16.85 år 2002 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
288  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:30.42   
242  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m  1:35.05   
282  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:35.94   
118  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  1:36.41   
57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:37.27   
350  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:40.15   
427  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  1:42.26   
338  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:46.21   
408  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  1:46.25   
10  290  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:51.34   
11  368  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  2:03.47   
12  186  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  50 m  2:03.71   
13  46  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  2:09.29   
14  53  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m     
15  104  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m     
16  105  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m     
17  117  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m     
18  130  Langarap Miriam  2002  LINDESBERG  AM3602  25 m     
19  132  Titus Jennifer  2002  LINDESBERG  AG5402  25 m     
20  139  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m     
21  148  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m     
22  185  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m     
23  189  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m     
24  274  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m     
25  320  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m     
26  370  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m     
27  389  Bäckström Saga  2002  SK STRÄNGN  AD9202  25 m     
 
Gren 57, 100m Bröstsim Po 11 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 01:24.76 år 2003 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
101  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  1:36.86   
36  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  1:41.84   
99  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  1:42.83   
77  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  1:42.84   
230  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:42.89   
260  Bertilsson Palm Anton  2002  SKURU IK  AG4102  25 m  1:43.12   
223  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  25 m  1:45.07   
365  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:45.60   
219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:49.05   
10  50  Nilsson Tim  2002  JÖNKÖPING  AE4102  25 m  1:49.52   
11  79  Krohn Victor  2002  KARLSTAD  AK0702  25 m  1:51.32   
12  113  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  1:52.27   
13  52  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:52.36   
14  267  Lyrberg Tim  2003  SKURU IK  AB6303  25 m  1:52.37   
15  425  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  1:53.24   
16  266  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:57.84   
17  83  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  2:01.58   
18  302  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  2:05.07   
19  335  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  2:05.10   
20  135  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  2:05.19   
21  137  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  2:05.88   
22  168  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  2:10.56   
23  395  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  2:11.81   
24  65  Lübeck Victor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  2:12.78   
25  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:18.20   
26  144  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  2:19.39   
27  28  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m     
28  259  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m     
29  158  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m    RES 
30  315  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m    RES 
31  345  Gecer Sebastian  2002  VÄSTERÅS  AK1902  25 m    RES 
 
Gren 58, 50m Ryggsim FL 13 
NR: Caroline Heinz 1992 IFElfsborg 00:32.54 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
247  Åkesson Erika  2000  NÄSSJÖ  AA6600  25 m  32.87   
388  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  33.56   
17  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  34.51   
263  Croneborg Alba  2000  SKURU IK  AE6200  25 m  34.75   
15  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  50 m  35.20   
269  Nordegren Signe  2000  SKURU IK  AO6800  25 m  35.69   
276  Åkerblom Nelly  2000  SKURU IK  AP5400  25 m  35.87   
191  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  36.30   
32  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  36.95   
10  207  Dahlgren Rebecka  2000  MASS  AI7800  25 m  37.67   
11  373  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  37.82   
12  264  Eklund Tilda  2000  SKURU IK  AH3200  25 m  38.71   
13  16  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  38.80   
14  10  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  38.87   
15  188  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  39.01   
16  378  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  39.17   
17  213  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  39.24   
18  13  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  50 m  39.29   
19  138  Bergdahl Vendela  2000  LASS  AS3800  25 m  39.30   
20  372  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  39.47   
21  103  Johansson Petronella  2000  SK LAXEN  AW0600  25 m  39.78   
22  38  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  39.86   
23  374  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  39.93   
24  164  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  40.08   
25  270  Pakhomova Eva  2000  SKURU IK  AL5800  25 m  40.43   
26  97  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN  AV1400  25 m  40.66   
27  95  Wauge Tova  2000  KÖPINGS SS  AN9600  25 m  40.67   
28  150  Ivarsson Emma  2000  LASS  AV9600  25 m  40.79   
29  100  Gröndahl Lovisa  2000  SK LAXEN  AW7400  25 m  40.81   
30  285  Johansson Emelie  2000  SÄFFLE SS  AV7400  25 m  40.82   
31  63  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  40.88   
32  222  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  41.22   
33  161  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  41.65   
34  405  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  42.13   
35  163  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  42.32   
36  353  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  42.46  RES 
37  272  Reichhuber Emma  2000  SKURU IK  AL6800  25 m  42.59  RES 
38  157  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  43.14  RES 
39  92  Laine Nora  2000  KÖPINGS SS  AP8400  25 m  43.15  RES 
40  369  Johansson Minna  2000  ÖSA  AB5200  25 m  43.35  RES 
41  162  Sarkohi Ayda  2000  LASS  BF0800  25 m  43.48  RES 
 
Gren 59, 50m Frisim Po 13 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:26.54 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  28.81   
136  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  25 m  28.91   
218  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  29.07   
330  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  29.90   
43  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  29.95   
47  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  30.05   
245  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  30.52   
371  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  30.74   
257  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  25 m  31.05   
10  14  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  31.16   
11  54  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  31.37   
12  249  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  31.67   
13  431  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  31.86   
14  27  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  32.13   
15  167  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  32.46   
16  40  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  32.47   
17  142  Friberg Carl  2000  LASS  AF8900  25 m  32.54   
18  115  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  32.69   
19  67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  32.72   
20  171  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  32.76   
21  342  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  32.93   
22  190  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  33.00   
23  293  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  33.11   
24  110  Schriever-Abeln Ludvig  2000  SK LAXEN  AR7700  25 m  33.19   
25  366  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  33.40   
26  78  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  33.41   
27  379  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  33.43   
28  409  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  33.49   
29  180  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  33.54   
30  341  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  33.56   
31  306  Ödman Gustav  2000  UPSALA S  AC3700  25 m  33.98   
32  319  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  50 m  34.25   
33  58  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  34.36   
34  301  Särnblad Anton  2000  UPSALA S  AC2700  25 m  34.47   
35  Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  50 m  34.64   
36  20  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  34.73  RES 
37  237  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  34.89  RES 
38  343  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  35.01  RES 
39  430  Simonsson Jesper  2000  UDDEVALLA  AN5900  25 m  35.09  RES 
40  396  Quach Tommy  2000  SK STRÄNGN  AE9700  25 m  36.27  RES 
41  109  Rolf Lucas  2000  SK LAXEN  AR6700  25 m  36.73  RES 
 
Gren 60, 400m Frisim FL 12 
NR: Ellen Olsson 1995 SK Triton 04:50.33 år 2007 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
337  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  5:19.05   
216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  5:21.11   
363  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  5:21.92   
37  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  5:22.72   
44  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  5:34.57   
24  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  5:34.84   
39  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  5:44.63   
364  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  5:49.15   
246  Prior Emilia  2001  NÄSSJÖ  AA9801  25 m  5:53.48   
10  48  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  5:56.19   
11  69  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  5:56.56   
12  26  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  5:58.58   
13  221  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  25 m  6:04.81   
14  60  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  6:05.71   
15  170  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  6:06.23   
16  432  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  6:06.60   
17  34  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  6:08.16   
18  312  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  6:09.35   
19  187  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  6:10.48   
20  394  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  6:16.17   
21  106  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  6:17.99   
22  45  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  6:20.54  RES 
23  61  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  6:27.65  RES 
24  281  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  6:29.66  RES 
25  439  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  az9601  25 m  6:36.54  RES 
26  193  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  6:42.68  RES 
27  413  Lundgren Jennie  2001  NAUTILUS  AG2401  50 m  6:52.91  RES 
 
Gren 61, 50m Bröstsim Po 12 
NR: Henrik Toll 1990 NKK 00:36.50 år 2002 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  40.39   
284  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  25 m  41.32   
215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  41.44   
82  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  41.49   
421  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  50 m  43.35   
220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  43.71   
233  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  25 m  45.05   
250  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  45.11   
286  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  45.73   
10  155  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  45.80   
11  73  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  45.90   
12  336  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  46.38   
13  49  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  46.69   
14  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  47.94   
15  397  Sandberg Jesper  2001  SK STRÄNGN  AB4701  25 m  48.22   
16  208  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  50 m  49.10   
17  74  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  49.86   
18  114  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  50.31   
19  33  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  51.26   
20  254  Husepian Patrik  2001  S 02  AK1701  25 m  52.93   
21  311  Appelqvist Anton  2001  WISBY SS  AL7301  25 m  54.20   
22  111  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  55.20   
23  313  Frid Alfons  2001  WISBY SS  AL9301  25 m  58.65   
24  303  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  59.39   
25  393  Lindvall Leonard  2001  SK STRÄNGN  AE6901  25 m  1:00.50   
26  304  Wohlin Axel  2001  UPSALA S  AK2501  25 m  1:08.51   
27  403  Demo Albin  2001  NAUTILUS  AR0901  25 m  1:12.80   
 
Gren 62, 50m Ryggsim FL 11 
NR: Kristina Johansson 1988 KarlstadsS 00:36.60 år 1999 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  37.59   
117  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  38.67   
288  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  39.32   
350  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  39.50   
282  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  40.16   
408  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  40.53   
53  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  40.80   
274  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  40.86   
130  Langarap Miriam  2002  LINDESBERG  AM3602  25 m  41.08   
10  148  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  41.18   
11  112  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  42.04   
12  139  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  42.06   
13  242  Hegmegi Annie  2003  NÄSSJÖ  AA1403  25 m  42.21   
14  46  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  42.29   
15  68  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  42.36   
16  390  Eriksson Maja  2002  SK STRÄNGN  AM6602  25 m  42.45   
17  154  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  42.53   
18  105  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  42.65   
19  104  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  43.53   
20  107  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  43.69   
21  201  Kramer Ida  2002  MARIESTAD  AJ3402  25 m  43.99   
22  132  Titus Jennifer  2002  LINDESBERG  AG5402  25 m  44.09   
23  290  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  44.09   
24  151  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  44.13   
25  347  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  44.48   
26  360  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  44.67   
27  296  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  45.07   
28  86  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  45.21   
29  21  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  45.48   
30  338  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  45.66   
31  119  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  45.77   
32  368  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  45.86   
33  320  Sköld Hedda  2002  WISBY SS  AM0402  25 m  45.89   
34  35  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  45.93   
35  217  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  46.11   
36  57  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  46.14  RES 
37  445  Momats Alicia  2003  ÖSA  ae8803  25 m  46.30  RES 
38  118  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  46.53  RES 
39  375  Rosén Isadora  2002  ÖSA  AB1202  25 m  46.96  RES 
40  314  Godman Josefine  2002  WISBY SS  AY5802  25 m  47.01  RES 
41  206  Andrén Mikaela  2002  MASS  AH0802  25 m  47.20  RES 
 
Gren 63, 50m Frisim Po 11 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:30.19 år 2003 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
101  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  32.53   
77  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  34.18   
300  Shiva Kevin  2002  UPSALA S  AB1102  25 m  34.99   
113  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  35.46   
131  Laszewski Michal  2002  LINDESBERG  AC4902  25 m  35.88   
36  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  35.92   
262  Cordon Oliver Heras  2002  SKURU IK  AI7702  25 m  36.16   
42  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  37.08   
268  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  37.18   
10  260  Bertilsson Palm Anton  2002  SKURU IK  AG4102  25 m  37.46   
11  223  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  25 m  37.68   
12  214  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  37.78   
13  51  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  37.93   
14  230  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  38.04   
15  50  Nilsson Tim  2002  JÖNKÖPING  AE4102  25 m  38.05   
16  234  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  25 m  38.33   
17  395  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  38.33   
18  302  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  38.47   
19  386  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m  38.54   
20  365  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  38.85   
21  219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  38.94   
22  65  Lübeck Victor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  39.11   
23  99  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  39.78   
24  266  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  39.87   
25  28  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  40.14   
26  168  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  41.04   
27  52  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  41.27   
28  137  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  41.46   
29  259  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  41.57   
30  79  Krohn Victor  2002  KARLSTAD  AK0702  25 m  41.87   
31  315  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m  42.04   
32  267  Lyrberg Tim  2003  SKURU IK  AB6303  25 m  42.21   
33  66  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  42.75   
34  135  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  43.28   
35  335  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  43.73   
36  83  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  45.12  RES 
37  144  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  45.25  RES 
38  158  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  49.67  RES 
39  392  Lindvall Alexander  2003  SK STRÄNGN  AA7503  25 m  54.20  RES 
40  93  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  56.03  RES 
41  345  Gecer Sebastian  2002  VÄSTERÅS  AK1902  25 m  57.43  RES 
 
Gren 64, 200m Medley Po 13 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 02:20.35 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  2:30.69   
136  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  25 m  2:34.61   
224  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  2:39.33   
54  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  2:43.59   
330  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  2:43.67   
41  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  2:43.79   
14  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  2:46.87   
371  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  2:47.89   
171  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  2:48.38   
10  428  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  2:48.89   
11  27  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  2:49.63   
12  115  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  2:50.13   
13  142  Friberg Carl  2000  LASS  AF8900  25 m  2:50.66   
14  431  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  2:51.01   
15  245  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  2:52.76   
16  257  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  25 m  2:53.64   
17  342  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  2:57.00   
18  47  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  2:57.07   
19  67  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  2:58.33   
20  293  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  2:58.55   
21  180  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  2:58.89   
22  366  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  3:05.40  RES 
23  190  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  3:09.13  RES 
24  319  Sharman Cosmos  2000  WISBY SS  AL4700  25 m  3:09.42  RES 
25  249  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  3:10.05  RES 
26  322  Yttergren William  2000  WISBY SS  AL6700  25 m  3:12.42  RES 
27  343  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  3:13.19  RES 
 
Gren 65, 50m Fjärilsim FL 12 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 00:31.64 år 2007 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 00:31.64 år 2007 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
210  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  34.32   
363  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  34.52   
235  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  35.25   
37  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  35.71   
216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  36.00   
337  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  36.02   
44  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  36.84   
29  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  37.14   
202  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  25 m  37.37   
10  291  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  37.45   
11  398  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  37.76   
12  26  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  38.44   
13  261  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  38.58   
14  187  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  38.59   
15  312  Ekepil Alba  2001  WISBY SS  AL9601  25 m  38.60   
16  246  Prior Emilia  2001  NÄSSJÖ  AA9801  25 m  39.30   
17  90  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m  39.57   
18  102  Hansson Caroline  2001  SK LAXEN  AX3601  25 m  39.72   
19  141  Engelson Bella  2001  LASS  AF5601  25 m  39.73   
20  106  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  39.84   
21  394  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  40.04   
22  348  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  40.32   
23  200  Kovala Mollie  2001  MARIESTAD  AM8201  25 m  40.38   
24  34  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  40.85   
25  183  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  40.94   
26  281  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  41.10   
27  364  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  41.13   
28  432  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  41.43   
29  170  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  41.66   
30  24  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  41.74   
31  45  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  41.91   
32  251  Aurell Alice  2001  S 02  AB1201  25 m  41.93   
33  193  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  50 m  42.12   
34  205  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  42.13   
35  60  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  42.58   
36  22  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  43.20  RES 
37  340  Claesson Ida  2001  VÄSTERÅS  AN3201  25 m  43.41  RES 
38  252  Böhn Amanda  2001  S 02  AB2201  25 m  44.02  RES 
39  61  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  44.03  RES 
40  134  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  44.11  RES 
41  442  Mähl Martina  2001  UPSALA S  ao3401  25 m  44.17  RES 
 
Gren 66, 200m Medley Po 11 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 02:36.71 år 2003 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
101  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  3:11.20   
113  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  3:22.88   
425  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  3:22.90   
77  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  3:26.20   
230  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  3:29.75   
223  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  25 m  3:32.81   
365  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  3:33.85   
219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  3:39.16   
36  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m     
10  42  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m     
11  50  Nilsson Tim  2002  JÖNKÖPING  AE4102  25 m     
12  51  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m     
13  52  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m     
14  99  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m     
15  131  Laszewski Michal  2002  LINDESBERG  AC4902  25 m     
16  135  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m     
17  144  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m     
18  158  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m     
19  168  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m     
20  267  Lyrberg Tim  2003  SKURU IK  AB6303  25 m     
21  268  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m     
22  137  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m    RES 
23  315  Granath Jesper  2002  WISBY SS  AM5902  25 m    RES 
24  386  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m    RES 
25  395  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m    RES 
 
Gren 67, 4X50m Bröstsim FL 13oy 
NR: LASS LASS 02:31.06 år 2001 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
198  Ludvika SS Småproffsen  2000  LUDVIKA SS    25 m  2:43.74   
18  Elfsborg Tjejer  2001  ELFSBORG    25 m  2:44.80   
248  Nässjö Damer Lag 1  2001  NÄSSJÖ    25 m  2:51.50   
381  Ösa Damer Lag 1  2000  ÖSA    25 m  2:53.99   
279  Skuru Ik Damer Lag 1  2000  SKURU IK    25 m  2:55.00   
446  Västerås SS Lag1  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:55.50   
174  Lass Damer Lag 1  2000  LASS    25 m  2:57.30   
399  SK Strängn Damer [2001]  2001  SK STRÄNGN    25 m  2:58.70   
120  SK Laxen Damer [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:58.80   
10  227  Mass Tjejer 1 [2000]  2000  MASS    25 m  3:00.19   
11  435  Uddevalla Damer [2000]  2000  UDDEVALLA    25 m  3:01.24   
12  309  Upsala S Småflickorna  2000  UPSALA S    25 m  3:02.93   
13  258  S02 Damer [2000]  2000  S 02    25 m  3:05.21   
14  55  Jönköping Flickor Lag 1  2000  JÖNKÖPING    25 m  3:07.93   
15  238  Nkk Damer [2000]  2000  NKK    25 m  3:09.37   
16  447  Västerås SS Lag2  2000  VÄSTERÅS    25 m  3:10.20   
17  420  Nautilus Flickor Lag 1  2000  NAUTILUS    25 m  3:10.98   
18  121  SK Laxen Damer 2 [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  3:12.00   
19  323  Wisby SS Damer [2000]  2000  WISBY SS    25 m  3:15.31   
20  88  Karlstads SS F13  2000  KARLSTAD    25 m  3:16.29   
21  228  Mass Tjejer 2 [2000]  2000  MASS    25 m  3:16.41   
22  133  Lindesberg Damer [2000]  2000  LINDESBERG    25 m  3:17.42  RES 
23  448  Västerås SS Lag3  2000  VÄSTERÅS    25 m  3:18.30  RES 
24  125  SK Laxen Damer3 [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  3:24.00  RES 
25  199  Ludvika SS Småstjärnorna  2002  LUDVIKA SS    25 m  3:24.96  RES 
26  382  Ösa Flickor  2000  ÖSA    25 m  3:35.39  RES 
27  436  Uddevalla Damer [2001]  2001  UDDEVALLA    25 m  3:46.20  RES 
 
Gren 68, 4X50m Fjärilsim Po 13oy 
NR: LASS LASS 02:09.79 år 2005 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
225  Mass Killar 1 [2000]  2000  MASS    25 m  2:22.11   
126  SK Laxen Herrar [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  2:28.00   
89  Karlstads SS P13  2000  KARLSTAD    25 m  2:30.41   
437  Uddevalla Herrar [2000]  2000  UDDEVALLA    25 m  2:41.67   
446  Västerås SS Lag1  2000  VÄSTERÅS    25 m  2:45.80   
308  Upsala S Herrar Lag 1  2000  UPSALA S    25 m  2:47.17   
383  Ösa Herrar [2000]  2000  ÖSA    25 m  2:52.93   
324  Wisby SS Herrar [2000]  2000  WISBY SS    25 m  2:52.94   
240  Nkk Herrar [2000]  2000  NKK    25 m  2:54.86   
10  280  Skuru Ik Herrar Lag 1  2000  SKURU IK    25 m  2:55.00   
11  127  SK Laxen Herrar 2 [2000]  2000  SK LAXEN    25 m  3:04.00   
12  447  Västerås SS Lag2  2000  VÄSTERÅS    25 m  3:34.50   
13  173  Lass 3  2000  LASS    25 m     
14  177  Lass Herrar [2000]  2000  LASS    25 m     
15  179  Lass Herrar Lag 1  2000  LASS    25 m     
16  226  Mass Killar 2 [2000]  2000  MASS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 januari 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  19:30